رفتن به مطلب

مشکل برق گرفتگی هنگام دست زدن به بدنه کیس و usb

RED
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام
دوستان چند وقتیست هنگام دست زدن به بدنه کیس و usb مادربورد، برق میگیره!! نمیدونم مشکل دقیقا از چیه ولی عجیبش اینه که وقتی کیس رو مستقیم به برق وصل میکنم برق نمیگیره!! ولی با محافظ برق میگیره!!
چند تا محافظ دیگه هم امتحان کردم باز مشکل حل نشد!
مستقیم هم میترسم استفاده کنم!
خواهشا اگه کسی راه حلی بلد بود بگه، ممنون میشم.

لینک به دیدگاه

سلام

منم همین مشکل و داشتم دو شاخه پاور رو در آوردم از پریز محافظ 180 درجه چرخوندم وصل کردم به همون پریز درست شد  

ویرایش شده توسط chaning
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، chaning گفته است :

سلام

منم همین مشکل و داشتم دو شاخه پاور رو در آوردم از پریز محافظ 180 درجه چرخوندم وصل کردم به همون پریز درست شد  

دوشاخه پاور با برق؟؟

لینک به دیدگاه

مشکل از پاور هست 

اونی که شما میگین باید دو شاخه رو ۱۸۰ درجه بچرخونی  غیر علمیه چون الان ۹۹ در صد دستگاها پل دیوید یکسو کننده رو دارن 

بهترین پیشنهاد برا کیس شما اینه که یکی از چهار پیچی که پاور رو نگه داشتن رو به یه سیم وصل کنین و سر بعدی  رو به یک لوله یا فلزی که میتونه (نقش earth رو میتونه ایفا کنه) وصل کنین اینطوری برق اضافه ای که از پاور دفع میشه رو میشه انتقال داد☺

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، sia@ گفته است :

مشکل از پاور هست 

اونی که شما میگین باید دو شاخه رو ۱۸۰ درجه بچرخونی  غیر علمیه چون الان ۹۹ در صد دستگاها پل دیوید یکسو کننده رو دارن 

بهترین پیشنهاد برا کیس شما اینه که یکی از چهار پیچی که پاور رو نگه داشتن رو به یه سیم وصل کنین و سر بعدی  رو به یک لوله یا فلزی که میتونه (نقش earth رو میتونه ایفا کنه) وصل کنین اینطوری برق اضافه ای که از پاور دفع میشه رو میشه انتقال داد263a.png

پاورم 750واته کور مستره. من یه فکری به ذهنم رسید اونم اینه که من گرافیکم خیلی قدیمیه و شاید اگه یه گرافیک پرقدرت جدید داشتم قدرت پاور دفع میشد.. از این میتونه باشه؟؟

لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، RED گفته است :

پاورم 750واته کور مستره. من یه فکری به ذهنم رسید اونم اینه که من گرافیکم خیلی قدیمیه و شاید اگه یه گرافیک پرقدرت جدید داشتم قدرت پاور دفع میشد.. از این میتونه باشه؟؟

نه عزیز اصلا بحث قدرت  پاور و اینا نیست  کیس های قدیمی هم همین مشکل و داشتن  

این برق چیز بدی نیست ولی خب بهتره که یه جایی تخلیه بشه 

حالا بعضی از خونه ها ارت مرکزی دارن که به پریز وصله   وقتی دوشاخه پاور رو وصل میکنی اون بار اضافی انتقال پیدا میکنه

حتی اگه دقت کرده باشین جایی که مادربورد به کیس پیچ میشه روی خود برد هم ارت داره که به قاب کیس انتقال پیدا میکنه و توی تمام قطعات مشترک هست

شما هم کابل رو دستی درست کنین امیدوارم مشکل حل بشه

من چند روز پیش هم یه لب تاپ بود که بدنه اش المنیوم بود و این برق رو احساس کردم 

پس در کل هیچ ضرری نداره 

فقط در کسایی که بدنشون مقاومت بیشتری داره این برق بیشتر از بقیه احساس میشه

ویرایش شده توسط sia@
لینک به دیدگاه

درود دوستان

این 180 درجه چرخوندن مال پریزهایی هستند که ارت دارند و که قسمت ارت دو شاخه به فنر های ارت پریز اتصال پیدا کنه  .

5aeb626a9c811__.jpg.992b54f46cc8c96ccecf710b48df6cbb.jpg

1128-500x500-500x500.thumb.jpg.71d26170bab8bebe033aed9692c1b838.jpg

اکثر پریزها ارت ندارند و محافظها

این مشکلی برای سیستم ایجاد نمیکنه مال خودمم اینطوریه ولی حتما یه مخافظ بذارید چون وقتی شما ارت ندارید برق زیاد (مثلا اگرصاعقه بخوره به مرکز برق برق از طریق پاور دفع میشه از ارت و سیستم در کمال تعجب سالم میمونه ،ولی اگر ارت نداشته باشید و محافظ نباشه سیستم رفته به فنا) 

هیچگونه مشکلی ایجاد نمیکنه اگر محافظ باشه

این هیچگونه ربطی نداره به کیس و قطعات قدیمی و...

یک سیم به بدنه ی پاور وجود داره  با سیم های گراند پاور که این برق رو به سیم ارت پریز میرسونه  و این مال قوانین ATX اینتل هستند که باید تمامی قطعات کامپیوتر رسانا باشند تا برق اگر بیشتر از حد مجاز بود تخلیه بشه و سیستم سالم بمونه 

عذر میخواهم نمیتونستم بهتر توضیح بدم

برای همینه که خارجی ها هیچوقت محافظ ندارند!

ویرایش شده توسط Amir.s.b
لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، Amir.s.b گفته است :

درود دوستان

این 180 درجه چرخوندن مال پریزهایی هستند که ارت دارند و که قسمت ارت دو شاخه به فنر های ارت پریز اتصال پیدا کنه  .

این مشکلی برای سیستم ایجاد نمیکنه مال خودمم اینطوریه ولی حتما یه مخافظ بذارید چون وقتی شما ارت ندارید برق زیاد (مثلا اگرصاعقه بخوره به مرکز برق برق از طریق پاور دفع میشه از ارت و سیستم در کمال تعجب سالم میمونه ،ولی اگر ارت نداشته باشید و محافظ نباشه سیستم رفته به فنا) 

یک سیم به بدنه ی پاور وجود داره که این برق رو به سیم ارت پریز میرسونه  و این مال قوانین ATX اینتل هستند که باید تمامی قطعات کامپیوتر رسانا باشند تا برق اگر بیشتر از حد مجاز بود تخلیه بشه و سیستم سالم بمونه 

دوستمون کاملا درست و شفاف توضیح دادن.ممنون?
در ضمن حتما این مشکل رو پیگیر باشین درست کنین
اگه بدنه کیس فلزی رسانا باشه و هارد پیچ میشه
میتونه مشکل جدی وارد کنه به هارد (به گفته ی مرکز نوین هارد) برای بنده همچین اتفاقی افتاده بود.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Amir.s.b گفته است :

درود دوستان

یک سیم به بدنه ی پاور وجود داره  با سیم های گراند پاور که این برق رو به سیم ارت پریز میرسونه  و این مال قوانین ATX اینتل هستند که باید تمامی قطعات کامپیوتر رسانا باشند تا برق اگر بیشتر از حد مجاز بود تخلیه بشه و سیستم سالم بمونه 

درود 

داداش یه خرده هضمش سخته اون چرخوندن 180 درجه دلیل خاصی نداره  منظورم اینه که ربطی به پریز ارت دار نداره چون گیره اشون دو طرفس  و از وقتی پل دیود رو کشف کردن  تفاوتی در جهت نصب کردن دوشاخه وجود نداره

کشور های خارجی  عقلشون کارنمیکنه(  ب جهتمزاح) :)  به چند دلیل یکی اینکه بیشتر پریز برقاشون  ۱. اینکه  کابل ارت دارن

۲. اونا توی مسیر برق کشی شون از چن تا فیوز  که ۲۰۰ ۳۰۰ قیمتشع استفاده میکنن  

شاید سر بعضی از دوشاخه مانیتور های asuss  یا دستگاه ps4 دیده باشین 

۳.بیشتر از برق ۱۱۰ ولت استفاده میکنن که  اینا رو به عنوان استاندارد میزارن 

http://barghnews.com/fa/news/14109/تفاوت-های-ولتاژ-و-فرکانسی-در-کشورهای-مختلف-دنیا-و-انواع-پریز

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Amir.s.b گفته است :

درود دوستان

امیر دادا نمیدونم چرا نمیشه مثبت داد وگرنه یه دونه من و دوستان نثارت میکردیم?

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Saman.Kh گفته است :

درود

دوست عزیز مدل کیستون چی هست ؟

DUKASE WHV3

لینک به دیدگاه

دوست عزیز

مدل کیستون را پرسیدم برای اینکه خود بنده نیز با دو تا کیس در گیر این موضوع بودم

اولا اگر تونستید تمامی اتصالات و سیمها رو بررسی کنید که سیم ها اتصال کوتاه به بدنه کیس نداشته باشند

دوما مادر بورد و تمام متعلقات و از کیس جدا کنید فقط پاور بمونه و پاور و روشن کنید ( می تونید مین و در کنار کیس قرار دهید و فقط پاور روی کیس بسته شده باشه ) باز ببینید این مشکل پابرجاست یا نه ؟

و سومین کار بستن سیم ارت به کیس هست

در هر صورت این مشکل و جز به جز جلو بری تا مشکل و پیدا کنی

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، sia@ گفته است :

نه عزیز اصلا بحث قدرت  پاور و اینا نیست  کیس های قدیمی هم همین مشکل و داشتن  

این برق چیز بدی نیست ولی خب بهتره که یه جایی تخلیه بشه 

حالا بعضی از خونه ها ارت مرکزی دارن که به پریز وصله   وقتی دوشاخه پاور رو وصل میکنی اون بار اضافی انتقال پیدا میکنه

حتی اگه دقت کرده باشین جایی که مادربورد به کیس پیچ میشه روی خود برد هم ارت داره که به قاب کیس انتقال پیدا میکنه و توی تمام قطعات مشترک هست

شما هم کابل رو دستی درست کنین امیدوارم مشکل حل بشه

من چند روز پیش هم یه لب تاپ بود که بدنه اش المنیوم بود و این برق رو احساس کردم 

پس در کل هیچ ضرری نداره 

فقط در کسایی که بدنشون مقاومت بیشتری داره این برق بیشتر از بقیه احساس میشه

یعنی الان میگین هیچ ضرری به قطعات سیستم نداره؟ کجا وصل کنم تا تخلیه بشه؟

لینک به دیدگاه

درود دوستان

ممنون ولی پریزمون دقیقا همینطوره ها..

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، Saman.Kh گفته است :

دوست عزیز

مدل کیستون را پرسیدم برای اینکه خود بنده نیز با دو تا کیس در گیر این موضوع بودم

اولا اگر تونستید تمامی اتصالات و سیمها رو بررسی کنید که سیم ها اتصال کوتاه به بدنه کیس نداشته باشند

دوما مادر بورد و تمام متعلقات و از کیس جدا کنید فقط پاور بمونه و پاور و روشن کنید ( می تونید مین و در کنار کیس قرار دهید و فقط پاور روی کیس بسته شده باشه ) باز ببینید این مشکل پابرجاست یا نه ؟

و سومین کار بستن سیم ارت به کیس هست

در هر صورت این مشکل و جز به جز جلو بری تا مشکل و پیدا کنی

ممنون امتحان میکنم

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، RED گفته است :

سلام
دوستان چند وقتیست هنگام دست زدن به بدنه کیس و usb مادربورد، برق میگیره!! نمیدونم مشکل دقیقا از چیه ولی عجیبش اینه که وقتی کیس رو مستقیم به برق وصل میکنم برق نمیگیره!! ولی با محافظ برق میگیره!!
چند تا محافظ دیگه هم امتحان کردم باز مشکل حل نشد!

در ضمن محافظ ها معمولا یه برق القایی دارن   قبل از هرچیز با یک فاز متر فاز و نول خروجی محافظ هارو امتحان کن ببین برق داره یا نه اگر هر دو برق داشت اونی که توی نول فاز متر و روشن می کنه برق القایی هست

اگر زمانی که کیس را مستقیم به برق وصل می کنی و مشکلی نداری هیچ گونه اتصالی در کیس نداری  و سیستمت هیپ گونه مشکلی نداره  و  100% مشکل از محافظ های برق هست  و خودتو خسته نکن سر این موضوع

من به شخصه خودم هم بدون محافظ استفاده می کنم

محافظ برای یخچال و سایر دستگاههای الکتریکی خوبه که به محض اتصال برق شروع به کار می کنن ولی برای کامپیوتر اینطوری نیست

ویرایش شده توسط Saman.Kh
لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، Saman.Kh گفته است :

در ضمن محافظ ها معمولا یه برق القایی دارن   قبل از هرچیز با یک فاز متر فاز و نول خروجی محافظ هارو امتحان کن ببین برق داره یا نه اگر هر دو برق داشت اونی که توی نول فاز متر و روشن می کنه برق القایی هست

اگر زمانی که کیس را مستقیم به برق وصل می کنی و مشکلی نداری هیچ گونه اتصالی در کیس نداری  و سیستمت هیپ گونه مشکلی نداره  و  100% مشکل از محافظ های برق هست  و خودتو خسته نکن سر این موضوع

من به شخصه خودم هم بدون محافظ استفاده می کنم

محافظ برای یخچال و سایر دستگاههای الکتریکی خوبه که به محض اتصال برق شروع به کار می کنن ولی برای کامپیوتر اینطوری نیست

میشه لطفا شما بگی برق القایی چجوری تو محافظ درست میشه دقیقا؟!!!

دوما محافظ برای دستگاههای که به محض اتصال برق شروع به کار می کنن خوبه یعنی چی؟!! این محافظایی که این دوستمون و بقیه راجعبش حرف میزنند یه قطع کن سادس که فقط چک می کنه ولتاژ ورودی تو رنج خودش باشه همین اونی که شما میگی استبلایزه که توش ترانس جبرانسازو این داستانا داره.

این دوستمونم اگه بره یه محافظ ارت دار بخره مشکلش حل میشه احتملا تو محافظی که الان دارید از سیم ارت پریز استفاده ای نشده.

ویرایش شده توسط elnino99
لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، elnino99 گفته است :

میشه لطفا شما بگی برق القایی چجوری تو محافظ درست میشه دقیقا؟!!!

دوما محافظ برای دستگاههای که به محض اتصال برق شروع به کار می کنن خوبه یعنی چی؟!! این محافظایی که این دوستمون و بقیه راجعبش حرف میزنند یه قطع کن سادس که فقط چک می کنه ولتاژ ورودی تو رنج خودش باشه همین اونی که شما میگی استبلایزه که توش ترانس جبرانسازو این داستانا داره.

این دوستمونم اگه بره یه محافظ ارت دار بخره مشکلش حل میشه احتملا تو محافظی که الان دارید از سیم ارت پریز استفاده ای نشده.

دوست عزیز

برق القایی دقیقا توسط همون قطع کن ساده درست میشه و نول را هم یه کوچولو برق دار میکنه

همون قطع کن ساده ای که شما می فرمایید اگر باز کرده باشید داخلش یه برد داره که کار کنترل جریان عبوری و انجام میده  و دلیل استفاده از محافظ هم جلوگیری از ورود ناگهانی برق به لوازم  خانگی موقع قطع و وصل برق   هست  که با تاخیر چند ثانیه و یا چند دقیقه جریان برق و به وسایل می رسونه  و ازآسیب احتمالی جلوگیری می کنه

استابلیزر کارش تثبیت ولتاژ هست و زمانی از استابلایزر استفاده میشه که نوسان برق یا افت ولتاژ وجود داره که ورودی برق و میگیره و خروجی برق و به شما 220 ولت میده

محافظ ارت دار هم زمانی به کار ایشون میاد که سیم کشی ساختمان دارای ارت باشه و هم چنین چاه ارت داشته

image.thumb.png.d103761ef61efe5e9f6df0b3bfbe68db.png

راه حل مشکل برق داشتن کیس کامپیوتر

احتمالا برای شما اتفاق افتاده که با لمس قسمتهای فلزی کیس کامپیوتر متوجه وجود برق شده باشید، اولین راه حل فنی که معمولا به نظر میرسه، درست کردن اتصال زمین یا ارث (earth) برای کیس هست که راههای اصولی و غیر اصولی زیادی برای این کار وجود داره ولی موضوع این مقاله نکته ای به مراتب ساده تر و در عین حال در مواردی کاربردی تر برای این موضوع هست که پیشنهاد میکنم قبل از هر هزینه ای ادامه مطلب رو ببینید.

مشکل قبل از اینکه به کیس کامپیوتر شما برگرده ممکنه مربوط به غیر استاندارد بودن محافظ برقی باشه که استفاده میکنید و یک راه حل خیلی ساده داره، اگر از محافظ یا چند راهی برق استفاده میکنید فقط کافیه دوشاخه اصلی را که به پریز برق ساختمان وصل کردید برعکس کنید یعنی دوشاخه رو از برق بکشید و با چرخش 180 درجه ای اونرو به پریز برق بزنید با این کار در واقع مسیر فاز و نول ورودی به محافظ برق کامپیوتر رو جابجا میکنید فقط یادتون باشه دوشاخه خود محافظ رو برعکس کنید، به همین سادگی ممکنه مشکل شما حل شده باشه، حتی اگر بدون اینکه سیمها رو جابجا کرده باشید و بدون سابقه قبلی یکباره این اشکال ایجاد شده باشه باز هم این روش را امتحان کنید، مجانیه!

اگر این راهکار جوابگو نبود باید موضوع بیشتر بررسی بشه، اگر برق بدنه کیس، ضعیف و مربوط به الکتریسیته القایی باشه با یک اتصال زمین مشکل حل میشه البته اصولا باید پایه های قطعات که متصل به بدنه کیس هستند مثل مادر برد، عایق باشند همچنین میشه تک تک قطعات رو بردارید و با قطعان جایگزین تست کنید که معمولا متهم اصلی! پاور هست که باید تست بشه و در صورت خرابی جایگزین بشه ولی چون امکانات و البته تجربه، لازمه بهتره کار رو به یک تعمیرکار مجرب و البته با انصاف ارجاع بدین. البته روشهایی مثل عایق کردن پاور با یک لایه از مواد عایق مثل پشم شیشه هم ممکنه مشکل رو حل کنه ولی روش ایمنی نیست و توصیه نمیشه. اصولا بهتره قطعه خراب، جایگزین بشه.

ویرایش شده توسط Saman.Kh
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Saman.Kh گفته است :

دوست عزیز

برق القایی دقیقا توسط همون قطع کن ساده درست میشه و نول را هم یه کوچولو برق دار میکنه

همون قطع کن ساده ای که شما می فرمایید اگر باز کرده باشید داخلش یه برد داره که کار کنترل جریان عبوری و انجام میده  و دلیل استفاده از محافظ هم جلوگیری از ورود ناگهانی برق به لوازم  خانگی موقع قطع و وصل برق   هست  که با تاخیر چند ثانیه و یا چند دقیقه جریان برق و به وسایل می رسونه  و ازآسیب احتمالی جلوگیری می کنه

استابلیزر کارش تثبیت ولتاژ هست و زمانی از استابلایزر استفاده میشه که نوسان برق یا افت ولتاژ وجود داره که ورودی برق و میگیره و خروجی برق و به شما 220 ولت میده

محافظ ارت دار هم زمانی به کار ایشون میاد که سیم کشی ساختمان دارای ارت باشه و هم چنین چاه ارت داشته

image.thumb.png.d103761ef61efe5e9f6df0b3bfbe68db.png

راه حل مشکل برق داشتن کیس کامپیوتر

احتمالا برای شما اتفاق افتاده که با لمس قسمتهای فلزی کیس کامپیوتر متوجه وجود برق شده باشید، اولین راه حل فنی که معمولا به نظر میرسه، درست کردن اتصال زمین یا ارث (earth) برای کیس هست که راههای اصولی و غیر اصولی زیادی برای این کار وجود داره ولی موضوع این مقاله نکته ای به مراتب ساده تر و در عین حال در مواردی کاربردی تر برای این موضوع هست که پیشنهاد میکنم قبل از هر هزینه ای ادامه مطلب رو ببینید.

مشکل قبل از اینکه به کیس کامپیوتر شما برگرده ممکنه مربوط به غیر استاندارد بودن محافظ برقی باشه که استفاده میکنید و یک راه حل خیلی ساده داره، اگر از محافظ یا چند راهی برق استفاده میکنید فقط کافیه دوشاخه اصلی را که به پریز برق ساختمان وصل کردید برعکس کنید یعنی دوشاخه رو از برق بکشید و با چرخش 180 درجه ای اونرو به پریز برق بزنید با این کار در واقع مسیر فاز و نول ورودی به محافظ برق کامپیوتر رو جابجا میکنید فقط یادتون باشه دوشاخه خود محافظ رو برعکس کنید، به همین سادگی ممکنه مشکل شما حل شده باشه، حتی اگر بدون اینکه سیمها رو جابجا کرده باشید و بدون سابقه قبلی یکباره این اشکال ایجاد شده باشه باز هم این روش را امتحان کنید، مجانیه!

اگر این راهکار جوابگو نبود باید موضوع بیشتر بررسی بشه، اگر برق بدنه کیس، ضعیف و مربوط به الکتریسیته القایی باشه با یک اتصال زمین مشکل حل میشه البته اصولا باید پایه های قطعات که متصل به بدنه کیس هستند مثل مادر برد، عایق باشند همچنین میشه تک تک قطعات رو بردارید و با قطعان جایگزین تست کنید که معمولا متهم اصلی! پاور هست که باید تست بشه و در صورت خرابی جایگزین بشه ولی چون امکانات و البته تجربه، لازمه بهتره کار رو به یک تعمیرکار مجرب و البته با انصاف ارجاع بدین. البته روشهایی مثل عایق کردن پاور با یک لایه از مواد عایق مثل پشم شیشه هم ممکنه مشکل رو حل کنه ولی روش ایمنی نیست و توصیه نمیشه. اصولا بهتره قطعه خراب، جایگزین بشه.

اینی که شما گذاشتی یه محافظ خاص با میکرو کنترلره  بیشتر حالت پروژه داره و باز هم به جریان کاری نداره ،اون نول کوچولو برقم واسه اینه که توی این مدارها که ترانس ندارن فاز همیشه داخل مداره و ایزوله نیست، پیشنهاد می کنم یه محافظی که از بازار تهیه کردید و باز کنید تا ببینید داخل فقط یه OP-AMP داره که کار مقایسه ولتاژ و ورودی و اون تاخیر و انجام میده و هیچ جریانیم کنترل نمی کنه ،بهتر سعی کنیم راجع چیزایی که توی تخصص خودمونه فقط نظر بدیم  تا بقیه به اشتباه نیوفتن

ویرایش شده توسط elnino99
لینک به دیدگاه

در 21 ساعت قبل، sia@ گفته است :

درود 

داداش یه خرده هضمش سخته اون چرخوندن 180 درجه دلیل خاصی نداره  منظورم اینه که ربطی به پریز ارت دار نداره چون گیره اشون دو طرفس  و از وقتی پل دیود رو کشف کردن  تفاوتی در جهت نصب کردن دوشاخه وجود نداره

کشور های خارجی  عقلشون کارنمیکنه(  ب جهتمزاح) :)  به چند دلیل یکی اینکه بیشتر پریز برقاشون  ۱. اینکه  کابل ارت دارن

۲. اونا توی مسیر برق کشی شون از چن تا فیوز  که ۲۰۰ ۳۰۰ قیمتشع استفاده میکنن  

شاید سر بعضی از دوشاخه مانیتور های asuss  یا دستگاه ps4 دیده باشین 

۳.بیشتر از برق ۱۱۰ ولت استفاده میکنن که  اینا رو به عنوان استاندارد میزارن 

http://barghnews.com/fa/news/14109/تفاوت-های-ولتاژ-و-فرکانسی-در-کشورهای-مختلف-دنیا-و-انواع-پریز

داداشم اگر بنگری جای خالی بدون فنر هست و دوشاخه وقتی قسمتهای ارت به اون قسمت بذاری بازم جا میره ولی اتصال برقرار نیست!

لینک به دیدگاه

داداشم اگر بنگری جای خالی بدون فنر هست و دوشاخه وقتی قسمتهای ارت به اون قسمت بذاری بازم جا میره ولی اتصال برقرار نیست!

ن اشتباه نکنین دو نوع پریز با دو تا استاندارد متفاوت وجود داره  فرانسه که ارت به صورت نری هست و  اروپایی که فنره توی عکس ها مشخصه

https://www.google.com/search?client=ms-android-samsung&source=android-home&source=hp&ei=ObHsWsmFI8absAGf45fgCw&q=پریز+ارت+دار&oq=پریز&gs_l=mobile-gws-wiz-hp.1.0.35i39j0l4.3049.4178..5682...1....254.904.2-4......0....1.......3..0i131.y6FRJ2FJ%2BTI%3D#imgrc=QLj2p5cNx_rn6M:

این نری هستتش 

https://www.google.com/search?client=ms-android-samsung&source=android-home&source=hp&ei=ObHsWsmFI8absAGf45fgCw&q=پریز+ارت+دار&oq=پریز&gs_l=mobile-gws-wiz-hp.1.0.35i39j0l4.3049.4178..5682...1....254.904.2-4......0....1.......3..0i131.y6FRJ2FJ%2BTI%3D#imgrc=QLj2p5cNx_rn6M: و اینم مادگی 

پس عملا  چرخوندن دوشاخه بی فایده اس

https://daneshfun.com/what-is-diode-bridge/ اینم کاربرد پل دیود برای کسایی ک علاقه دارن  ب برق ?

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...