رفتن به مطلب

روشن شدن سیستم بعد از چندبار خاموش کردن

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام سیستمم رو یه ماه نشده خریدم 
ولی وقتی روشن میکنم دیباگر مادربورد ارور 00 رو نشون میده و مانیتور هیچی نشون نمیده
بعد دکمه پاور رو 10 ثانیه میگیرم تا خاموش بشه 
اگه بازم فرقی نکرد چندبار همین کار رو تست میکنم تا بالاخره روشن میشه
بنظرتون مشکل از کجاست؟؟؟

مشخصات سیستم من:

X299 SLI Plus

Core i7 7800x

green GLC 240

Zeus 8GB ram
Nvidia gt 610

green 850 overclocking evo

لینک به دیدگاه

درود

اول همه ی اتصالات کیس (بلندگو، usb و ...) را قطع کن. گر ایرادی نیافتی و مشکل برجا بود اسمبل و چفت و بستهایش را به دقت وارس. گام بعد بازنشانی و بروزرسانی بایاس است. اگر نتیجه نداد اسمبل را باز کن و از نو با دقت و گام به گام ترجیحا بیرون کیس روی یک سطح عایق اجرا کن. اگر بی نتیجه بود، باید قطعه ی نظیر برای آزمون قطعه به قطعه داشته باشی.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

اول همه ی اتصالات کیس (بلندگو، usb و ...) را قطع کن. گر ایرادی نیافتی و مشکل برجا بود اسمبل و چفت و بستهایش را به دقت وارس. گام بعد بازنشانی و بروزرسانی بایاس است. اگر نتیجه نداد اسمبل را باز کن و از نو با دقت و گام به گام ترجیحا بیرون کیس روی یک سطح عایق اجرا کن. اگر بی نتیجه بود، باید قطعه ی نظیر برای آزمون قطعه به قطعه داشته باشی.

اونوقت بنظرتون چطوری گاهن ویندوز بالا میاد ؟؟

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، hamed_crazy گفته است :

8 pin برق سی پیو رو چک کنین

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

چک کردم فرقی نکرد؟

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، mahdi899 گفته است :

اونوقت بنظرتون چطوری گاهن ویندوز بالا میاد ؟؟

نمی دانم. مساله این است که چنین خطاهایی لزوما به خاموشی دائمی ویندوز یا بوت نشدن نمی شوند. راستی به دکمه های روی مادربورد دست نزده ای؟

لینک به دیدگاه

وقتی بغیراز روشن شدن .دیرهم خاموش میشه .رم سیستمت مشکل اول بحساب میاد . بایوس اپدیت کن حتما .احتمال داره مشکل ساپورت درست رمت حل بشه .اگه دوتا رم داری تک اسلات .تواسلاتهای مختلف تست کن.اگه میتونی رم قرض‌بگیری بزنی تست کنی بهتره

لینک به دیدگاه

وقتی بغیراز روشن شدن .دیرهم خاموش میشه .رم سیستمت مشکل اول بحساب میاد . بایوس اپدیت کن حتما .احتمال داره مشکل ساپورت درست رمت حل بشه .اگه دوتا رم داری تک اسلات .تواسلاتهای مختلف تست کن.اگه میتونی رم قرض‌بگیری بزنی تست کنی بهتره

لینک به دیدگاه

در 50 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

نمی دانم. مساله این است که چنین خطاهایی لزوما به خاموشی دائمی ویندوز یا بوت نشدن نمی شوند. راستی به دکمه های روی مادربورد دست نزده ای؟

چرا اتفاقا به همشون دست زدم 

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، farshad sh گفته است :

بایوس رو آپدیت کردم.الان کلن دیگه بالا نمیاد رو همون 00 میمونه.یدونه رم دارم فقط 

20180504_171614.jpg

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، mahdi899 گفته است :

چرا اتفاقا به همشون دست زدم 

حدس می زنم یکی از سویبچهای مخصوص اورکلاک مثل slow mode را دستکاری کرده ای. البته نمی دانم دقیقا چنین سویبچی دارد یانه.

بگرد از روی دفترچه ی مادربوردت وضعیت کلیدها را به حالت پیشفرض برگردان. شوربختانه این مادربورد را نداشته ام و جا و عملکرد این سوییچها را نمی شناسم.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

ازبرق بکش چنددقیقه .بعدبزن به برق همون رمو که اسلات عوض کنی اکثرمواقع بایوس میاد حالت اول واسه تنظیم مجدد .اگه اور شده باشه اکثرا اینجوری برمیکرده حالت اول وتنظیم مجدد

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، farshad sh گفته است :

ازبرق بکش چنددقیقه .بعدبزن به برق همون رمو که اسلات عوض کنی اکثرمواقع بایوس میاد حالت اول واسه تنظیم مجدد .اگه اور شده باشه اکثرا اینجوری برمیکرده حالت اول وتنظیم مجدد

برخی سویبچهای روی مادربورد فیزیکی تغییر می کنند و با بایاس نمی توان وضعیتشان را بازنشانی کرد. البته آنچه در باب سویبچها گفتم حدس است و چون این مادربورد را نمی شناسم. با قطعیت نگفتم.

اگر مادربورد گارانتی گرین است بهتر است با پشتیبانی تماس گرفته شود.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز اگر میتونی پردازنده را با یک مادربرد دیگری تست کن چون دیباگر میگه پردازنده خداحافظی کرده ولی چون بعضی مواقع هم میگی روشن میشه نمیشه گفت دیباگر 100% درست تشخیص میده

امیدوارم که اورکلاک نکرده باشی

لینک به دیدگاه

درود

نظر من اینه که ممکنه داخل شرکت پاور سازی سوکت زنی کابل برق پردازنده خب انجام نشده باشه و بعضی اوقات برق پردازنده قطع و وصل بشه یا پاور خروجی برق پردازنده اش مشکل داره 

اگر پاورت از این ocpt هاست ردیف اول سوکتها به غیر از سوکت آخر که مال مین بورده (نوشته MB یعنی مال مین بورد) بقیه شون همشون مال پردازنده و گرافیکه سوکتها مشترکه تو یکی دیگرش تست کن!

لینک به دیدگاه

در 52 دقیقه قبل، Amir.s.b گفته است :

درود

نظر من اینه که ممکنه داخل شرکت پاور سازی سوکت زنی کابل برق پردازنده خب انجام نشده باشه و بعضی اوقات برق پردازنده قطع و وصل بشه یا پاور خروجی برق پردازنده اش مشکل داره 

اگر پاورت از این ocpt هاست ردیف اول سوکتها به غیر از سوکت آخر که مال مین بورده (نوشته MB یعنی مال مین بورد) بقیه شون همشون مال پردازنده و گرافیکه سوکتها مشترکه تو یکی دیگرش تست کن!

power green 850 overclock

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، farshad sh گفته است :

اور نکردم 

در ۱ ساعت قبل، Royal گفته است :

دوست عزیز اگر میتونی پردازنده را با یک مادربرد دیگری تست کن چون دیباگر میگه پردازنده خداحافظی کرده ولی چون بعضی مواقع هم میگی روشن میشه نمیشه گفت دیباگر 100% درست تشخیص میده

امیدوارم که اورکلاک نکرده باشی

اگه اورکلاک کنم ۰ی میشه مگه؟؟؟

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، mahdi899 گفته است :

اگه اورکلاک کنم ۰ی میشه مگه؟؟؟

احتمال سوختنش را بالا میبری

من برای یکی از دوستان که چنین مشکلی را داشت هم مادربرد و هم پردازنده را تست کردم ونتیجه این شد که مادربرد سالم بود و پردازنده .... خدا بیامرزدش.

ساحب قبلیش اورش کرده بود و این بلا سرش آمده بود

و وقتی روشن میشد دیباگر کد 00 را نشون میداد و بدون تصور گیر میکرد پردازنده هم مقداری گرم میشد که در حر 15 یا 20 درجه بود و بالاتر هم نمیرفت

ویرایش شده توسط Royal
لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، Royal گفته است :

احتمال سوختنش را بالا میبری

من برای یکی از دوستان که چنین مشکلی را داشت هم مادربرد و هم پردازنده را تست کردم ونتیجه این شد که مادربرد سالم بود و پردازنده .... خدا بیامرزدش.

ساحب قبلیش اورش کرده بود و این بلا سرش آمده بود

و وقتی روشن میشد دیباگر کد 00 را نشون میداد و بدون تصور گیر میکرد پردازنده هم مقداری گرم میشد که در حر 15 یا 20 درجه بود و بالاتر هم نمیرفت

فک نکنم پردازنده سوخته باشه.چون امروز داشتم باهاش تدوین انجام میدادم.این  کد 00 رو یه هفته هستش که میاره من چندبار خانوش روشن میکنم بالا میاد بعدش .اما الان کلن دیگه بالا نمیاد...بعداز آپدیت بایوس اینطوری شدش فک کنم

لینک به دیدگاه

من دفترچه مادربردتون رو نگاه کردم در مجموعه کدهای قابل نمایش کد 00 تعریف نشده هست.فقط ذکر شده که بعد از بوت شدن سیستم و بالا اومدن سیستم عامل ال ای دی ها دمای پردازنده رو نمایش میدن(?). بنابراین اگر هم که قبلا سیستمتون بالا میومده و 00 نشان داده می شده بی معنی بوده چون دمای پردازنده به غلط نمایش داده می شده. من هم مادربرد x299 از برند شما دارم و بعد از بوت دمای سیستم رو نشان میده. 

image.thumb.png.aa066d3e55e5e6f08747825a745d934f.png

بالای سمت راست مادربردتون 4 تا ال ای دی  هست با نام های cpu- DRAM-VGA-boot . نگاه کنید وقتی روشن می کنید کدوم یکی از ال ای دی ها روشن میشن و احیانا رو ی کدوم گیر میکنه

ویرایش شده توسط maximal10
لینک به دیدگاه

تو عکسی که انداختین به کانکتور cpu-fan هیچی وصل نیست پس فن سی پی یو رو به چی وصل کردین؟ احساس میکنم چراغ چهارتا ال ای دی debug هم روی ال ای دی cpu گیر کرده. 

در ضمن اگر یک ماژول رم دارین باید به DIMM-C1 وصل کنید . الان شما زدین به DIMM-D2

image.thumb.png.67286d108422d8f9eb1f5e020a173995.png

ویرایش شده توسط maximal10
لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، maximal10 گفته است :

من دفترچه مادربردتون رو نگاه کردم در مجموعه کدهای قابل نمایش کد 00 تعریف نشده هست.فقط ذکر شده که بعد از بوت شدن سیستم و بالا اومدن سیستم عامل ال ای دی ها دمای پردازنده رو نمایش میدن(1f447.png). بنابراین اگر هم که قبلا سیستمتون بالا میومده و 00 نشان داده می شده بی معنی بوده چون دمای پردازنده به غلط نمایش داده می شده. من هم مادربرد x299 از برند شما دارم و بعد از بوت دمای سیستم رو نشان میده. 

image.thumb.png.aa066d3e55e5e6f08747825a745d934f.png

بالای سمت راست مادربردتون 4 تا ال ای دی  هست با نام های cpu- DRAM-VGA-boot . نگاه کنید وقتی روشن می کنید کدوم یکی از ال ای دی ها روشن میشن و احیانا رو ی کدوم گیر میکنه

درود عزیز

هیمشه کد 00مال پردازند هی سوختس! البته بعد از بوت هر عددی رو نشون بده دمای پردازندس

این منظورش اینه که بعد از بوت هر عددی بین 00 و 99 رو نشون بده دما ی پردازنده هستش!

ویرایش شده توسط Amir.s.b
لینک به دیدگاه

در 19 ساعت قبل، maximal10 گفته است :

تو عکسی که انداختین به کانکتور cpu-fan هیچی وصل نیست پس فن سی پی یو رو به چی وصل کردین؟ احساس میکنم چراغ چهارتا ال ای دی debug هم روی ال ای دی cpu گیر کرده. 

در ضمن اگر یک ماژول رم دارین باید به DIMM-C1 وصل کنید . الان شما زدین به DIMM-D2

image.thumb.png.67286d108422d8f9eb1f5e020a173995.png

درود دوست عزیز

درست میفرمایید اینو احتمالا به کنترلری چیزی وصل کردن !

البته طبق استاندارد ها تا وقتی فن پردازنده به هدر مین بورد وصل نشه مینبورد به پردازنده اجازه ی کار نمیده !

دوست عزیزی که مشکل دارن . از خنک کننده ی آبی گلیشیر اوو شما سه تا سیم هست ! یکی که مال پمپه که انگاری وصل شده به مین بورد . دومی و سومی هم باید به cpu fan 1و cpu fan 2

وصل بشه .

@MSI Support

ویرایش شده توسط Amir.s.b
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...