رفتن به مطلب

آیا کسانی که قطعات دست دوم خود را به فروش میرسانند پشیمان میشوند؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با توجه به فرمول محاسبه قیمت قطعات دست دوم که کسر درصدی از قیمت کالای نو یا هم رده  میباشد  و افزایش قیمت های لحظه ای قطعات در شرایط فعلی بازار، آیا فروشنده با توجه به افزایش قیمت های لحظه ای  متضرر نمی شود ؟

نظر شما دوستان چیه ؟

با توجه به این شرایط شما کالای دست دوم خود رو بفروش میرسانید ؟

خود شما برای جلوگیری از متضرر شدن چه کاری انجام میدید ؟

xfze_reasonsbuyusedpcs-memory.jpg

لینک به دیدگاه

اگه قصدش آپدیت باشه که همش ضرر هست اگه قصدش فقط فروش باشه میشه گفت کمتره 

با این وضعیت هرکس به جیب خودش نگاه می کنه، قیمت بالا بزنی که عملا یعنی نمیخوای بفروشی 

لینک به دیدگاه

بستگی داره شما ضرر رو چگونه توصیف کنید

کلا فروش قطعه دسته دوم توسط مشتری (که اون قطعه رو نو خریده) ضرر هست. اگه قیمت اون قطعه دست دوم از قیمت نو که قبلا خریده بود بالاتر بره ، باز هم ضرر کرده چراکه ارزش پول پاین رفته و باید برای قطعه جایگزین قیمت بالاتری بده اگر هم نخواهد قطعه جایگزین بخرید هم باز ضرر کرده چون ارزش پول پایین رفته

در شرایط فعلی 3 دسته افراد قطعه میخرند، 1 از طریق اون قطعه درامد دارند 2  پولدارن 3 شاغل نیستند

البته یه عده هم مثل من هستن که قطعاتشونو فروختن برای زدن به زخم زندگی

دیگه مثل قبل نیست مردم واسه تفریح یا پز دادن بیان قطعه بخرن. اوضاع مالی مردم حسابی داغونه و از پس خرج خورد و خوراک برنمیان ، ماشالا دلار هم که تا هفته دیگه میره بالای 10 تومن

یه زمانی درامد خوب بود و هرچی اضاف می اوردم میدادم قطعه برا گیم ولی حالا توی خرجی خودم موندم ، خدا بداد افراد متأهل برسه

ویرایش شده توسط i-Farzad
لینک به دیدگاه

من حاضر هستم با کمی ضرر قطعات قدیمی خودم  رو برای ارتقاع بفروشم ولی مشتری نیست و اگه مشتری هم باشه با کلی ضرر ازم میخره و قیمت نامعقولی میده

لینک به دیدگاه

پارسال دو بار این اشتباه مرتکب شدم ?

r9 380 با التماس فروختم 560 به امید اینکه ps4 pro بگیرم ?یه دفعه قیمت کنسول رفت بالا با 1200 یه اسلیم گرفتم پشیمان شدم 1100 فروختم که 1060 بگیرم ?

یه هفته بعد کنسول کشید بالا همون رفتم بگیرم گفت 1400?

با تلاش فراوان یه 1050 گرفتم 650

باز هم عبرت نگرفتم 2 هفته پیش 1050 فروختم 630 که 1050ti بخرم ?

الان هم نامید از دنیا در خدمت شما دوستانم

crying.gif.7ca26627f64f25d024df496dc948d9de.gif

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Mahdi-Lion گفته است :

خود شما برای جلوگیری از متضرر شدن چه کاری انجام میدید ؟

با سلام،

قطعا متضرر می شیم، جلوگیری هم نمی شه کرد، فقط شل می کنیم دردش کمتر بشه.

لینک به دیدگاه

اعوذبالله من الشیطان الحجیم

ما آنها را قطعات نیکو فرمودیم و قدر ندانستند. به درستی که آنان از زیانکارانند.

لینک به دیدگاه

سلام

طبیعیه که فروش قطعاتی که داریم باعث ضرره ولی چه میشود کرد

مجبور به اضافه کردن هزینه میشیم و خرید می کنیم الان هم که هر روز دارن میکشن رو قیمت ها .

سی پی یو g4650 خریدم 315 بعد دو روز شد 330 ... قیمت رم تا دو روز پیش 420 بود شد 460 ... خدااااااااا

لینک به دیدگاه

کم کم باید منتظر فتفای  فروش قطعات کارکرده حرام است باشیم .

لینک به دیدگاه

به نظرم پشیمونی نداره , کسی که میخواد بفروشه یا پولش رو جور کرده برای آپگرید و بعد از فروش بلافاصله برای خرید اقدام می کنه یا به اندازه کافی پول داره و قطعه ی جدید رو که خرید قدیمی رو میفروشه , یا اینکه مثل من کلا بیخیال گیمینگ شده و پولش رو می خواد خرج کار دیگه ای بکنه

ویرایش شده توسط Gintama
لینک به دیدگاه

والا ما هر چیزی که خواستیم بخریم یکدفعه کشید بالا تا میخوایم چیزی رو بفروشیم با قیمت خیلی پایین تر ازمون میخرن کلا  زندگی تو ایران خراب شده ضرر که دلار تا ۷ تومن میرسه تا فردا انشالله??

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

با سلام،

قطعا متضرر می شیم، جلوگیری هم نمی شه کرد، فقط شل می کنیم دردش کمتر بشه.

البته اگر وازلینم کنارش استفاده کرد که دردش قابل تحمل میشود

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، ghost of sparta گفته است :

پارسال دو بار این اشتباه مرتکب شدم 1f61e.png

r9 380 با التماس فروختم 560 به امید اینکه ps4 pro بگیرم 1f61d.pngیه دفعه قیمت کنسول رفت بالا با 1200 یه اسلیم گرفتم پشیمان شدم 1100 فروختم که 1060 بگیرم 1f61b.png

یه هفته بعد کنسول کشید بالا همون رفتم بگیرم گفت 14001f636.png

با تلاش فراوان یه 1050 گرفتم 650

باز هم عبرت نگرفتم 2 هفته پیش 1050 فروختم 630 که 1050ti بخرم 1f61c.png

الان هم نامید از دنیا در خدمت شما دوستانم

crying.gif.7ca26627f64f25d024df496dc948d9de.gif

درود

.

قطعا مثل من با آقوی همساده نسبت داری .

لینک به دیدگاه

ای کسانی که قطعه های خود را می فروشید پشیمان خواهید شد.

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Mahdi-Lion گفته است :

بستگی داره چه فردی باشه؟!یه عده هستن از فروش قطعات دست دوم سود میکنن ک تو فروم هم میبینین زیاده!

ولی خب برای منی ک مصرف کنندم در نهایت ضرره!

در 30 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

ای کسانی که قطعه های خود را می فروشید پشیمان خواهید شد.

واقعا استاد سعید خیلی اوضاع قطعات خرابه!رم 8 گیگ شده 400!!!!تازه اینجور ک دوستان میگن قراره گرون ترم بشهO.o

لینک به دیدگاه

دوستان اگر میخواهید تو خرید و فروش قطعه ضرر نکنید ..مثل من فقط قطعه دسته دوم بخرید یه مدت استفاده کنید بعدم به همون قیمتی که خریدید بفروشید

من r9 280x خریدم 600 یک سال توپ بازی کردم سیر شدم فروختم 600

980 رو خریدم 1 تومن یکی از فن هاش مشکل پیدا کرد بردم گارانتی نوش رو داد فروختم 1260

الان تو کیس من همه قطعات دسته دوم هستن :D هر وقتم بفروشم ضرر نکردم

لینک به دیدگاه

بالاخره بعد از این همه سال با لیون . اینجور تاپیک ها برای بنده یه جور ریپورتاژ هست جهت طرح پیش رو .

ویرایش شده توسط ApocalypseNow
لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، ali.king گفته است :

بستگی داره چه فردی باشه؟!یه عده هستن از فروش قطعات دست دوم سود میکنن ک تو فروم هم میبینین زیاده!

ولی خب برای منی ک مصرف کنندم در نهایت ضرره!

واقعا استاد سعید خیلی اوضاع قطعات خرابه!رم 8 گیگ شده 400!!!!تازه اینجور ک دوستان میگن قراره گرون ترم بشهO.o

در حالت فراوانی نعمت، اثر چنین کاری شاید به چشم نیاید، ولی در این آشوب قیمتها فروش قطعه ی سالم قطعا زیانبار است.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

مشکل بیشتر افراد اینه میفروشن بعد صبر میکنن بقیه پولش جور بشه یا تازه میخوان برن بگردن ببینن چی بخرن بجاش، این صبر و این فاصله ی بین فروش تا خرید باعث ضرر میشه. 

لینک به دیدگاه

من در مورد سیستم شانس آوردم

قبل عید خریدم قبل از این که دلار خیلی بکشه بالا و قیمت سخت افزار بیاد روش که در این مورد واقعا شانس آوردم

چون الان که حساب میکنم میبینم که یک میلیون توی سیستم 5 میلیونی باید بیشتر خرج میکردم اگر سیستم رو الان جمع میکردم

من به نتیجه ای رسیدم توی مملکت امیدی به ارزونی نیست من قبل از این که بخرم بعضی ها میگفتن بعد عید ارزون میشه ولی یکی از دوستام گفت که نه تنها ارزون نمیشه بلکه با این وضعیت دلار میکشه بالا و حالا واقعا راضیم که زود خریدم چون اگر مونده بودن فکر کنم باید از خرید سیستم منصرف میشدم

لینک به دیدگاه

بستگی داره ضرر رو چی تعریف کنیم!
اینکه بگیم فلان قطعه رو 1میلیون خریدم پارسال، الان باید بفروشم 800 پس 200 ضرر کردم درست نیست! به هرحال یکسال از اون قطعه استفاده کردیم.حالا یا باهاش کار کردیم و درآمد داشتیم، یا بازی کردیم و لذت بردیم...
حالا ممکنه یکی بیاد بگه 1تومن پارسال حدود 250$ بوده، 20% کم کنم میشه 200$ که الان میشه 1500 و دارم 700 ضرر میدم! به این دوستان باید گفت که عزیزم درسته قیمت همه چیز با دلاره، اما شما با دلار نخریدی، با ریال خریدی، با ریال هم میفروشی داری.اگه اسکناس دلار داده بودی به فروشنده، الان هم باید با دلار میفروختی...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...