رفتن به مطلب

مشکل مهم ضعف عملکرد سسیستم دارم لطفا کمک کنید

اشتراک گذاری

Recommended Posts

چرا با توجه به کانفینگ بسیار بالا سیستم من اینقدر پرفورمنس پایینی داره؟

لطفا کمک کنید بگید چیکار کنم؟

مخشصات دقیق سیستم:

• ردازنده
    Intel Core I7-7700
  • مادربورد
    Asus ROG Z270G
  • رم
    Crucial Ballistix 16GB DDR4 تک کانال
  • کارت گرافیک
    Asus ROG GTX1080TI OC
  • ذخیره سازی
    1T HDD + 128GB SSD
  • منبع تغذیه
    Green GP750B OC Plus
  • کیس
    Green Striker
  • خنک کننده
    Green Glacier 120 EVO
  • مانیتور
    Asus ROG PG278Q
  • کیبورد و موس
    Mouse: Logitech G402 Keyboard: MSI DS 4200
  • بلندگو ، هدفون
    Speaker: Creative SBS E2800 Headset: Asus Strix 7.1
  • سیستم عامل
    Windose 10

حالا به این لینک نگاه کنید:

http://www.userbenchmark.com/UserRun/8635682 این بنچمارک سیستم من هست که میبینید بسیار بد هست

و این بنچمارک http://www.userbenchmark.com/UserRun/8166451یه نفر دیگه که با سیستم بسیار ضعیف تر عملکرد بسیار بهتری داره لطفا بگید چیکار کنم؟

ویرایش شده توسط alirereza abedi
لینک به دیدگاه

از عملکرد همه قطعات راضی هستم به جز گرافیک و رم

رم فکر میکنم با خاطر تک کانال بودن هست درسته؟

ولی گرافیک بیش از حد ضعیفه واقعا علتش چیه

لینک به دیدگاه

درود دوست گرامی

پست اول را ویرایش کن و نام مناسب و گویای مشکل برگزین.

آیا در تجربه ات با رایانه متوجه کاستی یا افت کارایی شده ای؟

لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، hosin گفته است :

رزولوشن شما  2560 x 1440 - 32 Bit colors

و اون فرد1920  x 1080

امتحان کردم مشکل چیز دیگه هست

در 28 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود دوست گرامی

پست اول را ویرایش کن و نام مناسب و گویای مشکل برگزین.

آیا در تجربه ات با رایانه متوجه کاستی یا افت کارایی شده ای؟

بله در بازی ها اصلا به نسبت گرافیک قدرمتندی که دارم فریم نمیگیرم

لینک به دیدگاه

درود...

علت این افت شدید شاید آپدیت نبودن BIOS مادربورد شما باشه برای شروع آخرین ورژن بایوس رو از لینک  زیر دانلود کنید و از داخل بایوس مادربورد اقدام به آپدیت کنید و بعد از اون CLEAR CMOS را انجام بدید:

https://www.asus.com/us/Motherboards/ROG-STRIX-Z270G-GAMING/HelpDesk_Download/

علت دیگه میتونه دوال چنل نبودن رم شما باشه که البته نباید تا این حد کارایی سیستم و پایین بیاره ولی خوب تاثیر داره.

طبق لینک تستی که گذاشتید به نظر میاد پروفایل XMP که مربوط به تنظیمات رم میشه رو از داخل بایوس فعال نکردید و رم داره با فرکانس  2187 MHz  کار میکنه در صورتی که رم شما توانایی کار در فرکانس 2400 رو داره ... بنابراین بهتره بعد از آپدیت بایوس و CLEAR CMOS وارد بایوس بشید و پروفایل XMP  رو انتخاب کنید.

*بهتره آخرین ورژن درایور کارت گرافیک که 397.31 هست رو نصب کنید (الان برای شما نسخه 391.35 نصب هست) البته اینم باز خیلی تاثیر گذار نیست ولی امتحان کردنش ضرر نداره*

ویرایش شده توسط omid.gh
لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، omid.gh گفته است :

درود...

علت این افت شدید شاید آپدیت نبودن BIOS مادربورد شما باشه برای شروع آخرین ورژن بایوس رو از لینک  زیر دانلود کنید و از داخل بایوس مادربورد اقدام به آپدیت کنید و بعد از اون CLEAR CMOS را انجام بدید:

علت دیگه میتونه دوال چنل نبودن رم شما باشه که البته نباید تا این حد کارایی سیستم و پایین بیاره ولی خوب تاثیر داره.

طبق لینک تستی که گذاشتید به نظر میاد پروفایل XMP که مربوط به تنظیمات رم میشه رو از داخل بایوس فعال نکردید و رم داره با فرکانس  2187 MHz  کار میکنه در صورتی که رم شما توانایی کار در فرکانس 2400 رو داره ... بنابراین بهتره بعد از آپدیت بایوس و CLEAR CMOS وارد بایوس بشید و پروفایل XMP  رو انتخاب کنید.

*بهتره آخرین ورژن درایور کارت گرافیک که 397.31 هست رو نصب کنید (الان برای شما نسخه 391.35 نصب هست) البته اینم باز خیلی تاثیر گذار نیست ولی امتحان کردنش ضرر نداره*

سلام 

لطفا این لینک رو ببینید 

https://forum.lioncomputer.ir/index.php?/topic/88186-پایین-بودن-فریم/&tab=comments#comment-1030424

به نظر شما نظر این دوستان چه قدر درست هست

لینک به دیدگاه

در 18 ساعت قبل، omid.gh گفته است :

درود...

واقعا ممنون سیستمم به طرز وحشتناکی بهتر شد به رقتم های فوقالعاده زیر رسید

http://www.userbenchmark.com/UserRun/8647419

لینک به دیدگاه

با آپدیت ورژن آخر درایور گرافیک کارکردتون بهتر شده ؟؟

لینک به دیدگاه

در 46 دقیقه قبل، sepehrariaee گفته است :

با آپدیت ورژن آخر درایور گرافیک کارکردتون بهتر شده ؟؟

بله کاملا

لینک به دیدگاه

سلام 

خدا رو شکر که مشکلتون برطرف شده

با آپدیت بایوس مشکل برطرف شد یا با آپدیت درایور گرافیک؟

لینک به دیدگاه

برای رم هم یه فکری بکنید و حتما یه ماژول دیگه به سیستم اضافه کنید تا به صورت  دو کاناله کار کنه... این کار هم در گیم تاثیر داره.

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، alirereza abedi گفته است :

سلام 

لطفا این لینک رو ببینید 

https://forum.lioncomputer.ir/index.php?/topic/88186-پایین-بودن-فریم/&tab=comments#comment-1030424

به نظر شما نظر این دوستان چه قدر درست هست

اگر پاور رو نو خریدید هیچ نیازی به تعویضش نیست.

کل سیستم شما در بیشترین حالت ۵۵۰ وات مصرف داره یعنی تو بالاترین حد استفاده از گرافیک و سی پیو ... بنابراین یک پاور ۷۵۰ وات کاملا جوابگو هست... و به عنوان یه مهندس الکترونیک بهتون میگم اگر پاور برای سیستم کم باشه و نتونه جریان مناسب سیستم رو تامین کنه شما با افت فریم تو بازی مواجه نمیشی ! بلکه سیستم قفل میکنه یا بلو اسکرین میده یا ریست و تجربه میکنی ... پاور های گرین هم پاور های بدی نیستند من یک مدل ۶۵۰ وات سری oc را سال ۹۱ روی سیستم داشتم و تا همین ۴ ماه پیش که سیستم و فروختم خوب برام کار کرد.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، omid.gh گفته است :

سلام 

خدا رو شکر که مشکلتون برطرف شده

با آپدیت بایوس مشکل برطرف شد یا با آپدیت درایور گرافیک؟

هر دو رو انجام دادم و واقعا ممنون از تمام راهنمایی هاتون

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، omid.gh گفته است :

اگر پاور رو نو خریدید هیچ نیازی به تعویضش نیست.

کل سیستم شما در بیشترین حالت ۵۵۰ وات مصرف داره یعنی تو بالاترین حد استفاده از گرافیک و سی پیو ... بنابراین یک پاور ۷۵۰ وات کاملا جوابگو هست... و به عنوان یه مهندس الکترونیک بهتون میگم اگر پاور برای سیستم کم باشه و نتونه جریان مناسب سیستم رو تامین کنه شما با افت فریم تو بازی مواجه نمیشی ! بلکه سیستم قفل میکنه یا بلو اسکرین میده یا ریست و تجربه میکنی ... پاور های گرین هم پاور های بدی نیستند من یک مدل ۶۵۰ وات سری oc را سال ۹۱ روی سیستم داشتم و تا همین ۴ ماه پیش که سیستم و فروختم خوب برام کار کرد.

بله پاور رو نو تهیه کردم

الان یه مقدار پول دارم که نمیدونم باهاش مانیتور ارتقا بدم یا رم 

فقط یک سوال درباره رم طی بررسی که کردم توی چند سایت رم دو کاناله باعث افت اندک فریم تو بازی ها میشه درسته؟

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، alirereza abedi گفته است :

هر دو رو انجام دادم و واقعا ممنون از تمام راهنمایی هاتون

خواهش میکنم وظیفه بود.

در ۱ ساعت قبل، alirereza abedi گفته است :

بله پاور رو نو تهیه کردم

الان یه مقدار پول دارم که نمیدونم باهاش مانیتور ارتقا بدم یا رم 

فقط یک سوال درباره رم طی بررسی که کردم توی چند سایت رم دو کاناله باعث افت اندک فریم تو بازی ها میشه درسته؟

خوب پس پاور نوعه هیچ مشکلی نداره با خیال راحت استفاده کن ^_^

رم دو کاناله یعنی اینکه سی پیو شما از دو مسیر ارتباطی با رم ها در ارتباط هست و بنابراین سی پیو میتونه اطلاعات رو با سرعت بیشتری پردازش کنه خوب پس منطقی نیست اگه باعث افت فریم دهی در گیم بشه! چون اطلاعات مربوط به گیم که قراره از رم به سی پیو فرستاده بشه و پردازش بشن در حالت دو کاناله سریعتر از قبل عملیات پردازش روی اونا انجام میشه.من توی اینترنت بازی جی تی ای 5 رو دیدم که با رم 8 گیگ تک و دو تا 4 گیگ به صورت دوال تست کرده بود و اختلاف فریم بین 10 تا 30  داشت یعنی حالت دوال چنل بین 10 تا 30  فریم اضافه تر میداد.

اینم یه تصویر از همون فیلمی که دیدم:

1.JPG

ویرایش شده توسط omid.gh
لینک به دیدگاه

از مانیتورتون راضی هستین؟؟

یکی از گزینه های من برای خرید این مانیتور هست

یه سوال هم داشتم

با گرافیک 1080ti میشه تو 4k و تنظیمات اولترا بیشتر از 60 فریم گرفت؟؟

چون مانیتورم  4k و 60هرتز هست برا اون میپرسم

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، sepehrariaee گفته است :

از مانیتورتون راضی هستین؟؟

یکی از گزینه های من برای خرید این مانیتور هست

یه سوال هم داشتم

با گرافیک 1080ti میشه تو 4k و تنظیمات اولترا بیشتر از 60 فریم گرفت؟؟

چون مانیتورم  4k و 60هرتز هست برا اون میپرسم

بله کاملا راضی هستم ولی میخوام بفروشمش و یه مدل گرون ترش رو بخرم که یه مقدار عملکرد ضعیف تری در گیم داره در عوض به درد فتوشاپ و طراحی گرافیکی هم میخوره چون این مانیتور صرفا برای گیم بهینه سازی شده و برای بازی فوق العاده هست ولی برای فتوشاپ و رندرینگ و کارهای گرافیکی حرفه ای مناسب نیست.

پیشنهاد من برای ماینتور کلا دو تا مدل هست هر مدل دیگه ای بگید با دلایل کاملا منطقی ثابت میکنم از این مدل ها بد تر هست

یکی همینی که من دارم یعنی pg278q اگر فقط برای بازی میخواهید و کار های حرفه ای مثل طراحی گرافیکی رندرینگ انجام نمیدید بهترین گزینه هست

ولی اگر کار های گرافیکی هم میکنید به طور حرفه ای اندکی هزینه بیشتری کنید و pg279q بگیرید با اینکه یه مقدار تو گیم عملکرد بد تری داره(تاخیرش 4 برابر بیشتر از مدل pg278q هست که تصویر یه مقدار تو صحنه های سریع شفافیتش رو از دست میده و به پای pg278q نمیرسه) ولی در عوض برای گرافیست ها مناسبه

این مانیتور 2k هست ولی اگر میخواهید 4k بگیرید شدیدا اشتباه میکنید چون گرافیک خودم تو رزولوشن 2k تو بعضی از صحنه های سنگین بازی مثل gta v به پنجاه فریم هم افت میکنه در رزولوشن 4k به وضوح کم میاره گرافیک

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...