رفتن به مطلب

لطفا راهنمایی کنید نچرخیدن فن کارت گرافیک نو

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

اقا خیلی ناراحتم

امروز ی سیستم گیمینگ بستم

Vga asus rog strix 1080

موقع روشن شدن سیستم فن هاش نمی چرخید گفتم شاید طبیعی

تا چند ساعت پیش باهاش بازی می کردم موقع بازی فن هاش شروع به کار کرد اولش سه فن کار میکرد بعد یکی از کار افتاد و دوتاش کار می کرد بعد هم یکی دیگه از کار افتاد و الان سه تاش از کار افتاده ظرف مدت یک ساعت بدون اینکه کار سنگین یا بازی سنگینی ازش بکشم 

الان که تست می کنم بازی یا نرم افزار furmark دما شروع می کنه به بالا رفتن تا حتی ۸۰ درجه اما هیچ کدوم از فن ها کار نمیکنه 

درایور هم یکبار پاک کردم با ddu اما جوابگو نبود

اچند ساعت نیس سیستم رو خریدم خیلی ناراحتم 

خیلی بد شانسم

بره گارانتی چه اتفاقی میافته ایا کارت نو میدن ؟ یا این رو تعمیر میکنن؟ با وجود اینکه من امروز کارت رو خریدم

خیلی ناراحتم

ویرایش شده توسط soheil24
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، soheil24 گفته است :

داداش اگر به صورت انلاین از لیون یا جا دیگه خریدید در جا خودشون تعویض میکنن بدون معطلی ولی اگر از فروشگاه خریدید بفرستید گارانتی احتمال خیلی زیاد تعویض کنن اگر بگید ک کارت نو خریدم

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، soheil24 گفته است :

سلام دوستان

اقا خیلی ناراحتم

Vga asus rog strix 1080

تا چند ساعت پیش باهاش بازی می کردم موقع بازی فن هاش شروع به کار کرد اولش سه فن کار میکرد بعد یکی از کار افتاد و دوتاش کار می کرد بعد هم یکی دیگه از کار افتاد و الان سه تاش از کار افتاده ظرف مدت یک ساعت بدون اینکه کار سنگین یا بازی سنگینی ازش بکشم 

الان که تست می کنم بازی یا نرم افزار furmark دما شروع می کنه به بالا رفتن تا حتی ۸۰ درجه اما هیچ کدوم از فن ها کار نمیکنه 

خیلی بد شانسم

بره گارانتی چه اتفاقی میافته ایا کارت نو میدن ؟ یا این رو تعمیر میکنن؟ با وجود اینکه من امروز کارت رو خریدم

خیلی ناراحتم

اگر دیروز خرید کردین بفرستین همون فروشگاه براتون تعویض میکنه.احتمالا همون جریان  ولتاژی که باعث خاموش و روشن شدن سیستمون شد باعث این اتفاق شده.اگر هم فروشگاه تعویض نکرد بفرستین گارانتی

لینک به دیدگاه

فن ها به صورت خودکار و هوشمند عمل میکنن در این کارتی که شما دارید

خودکار یعنی اینکه هنگام بازی وقتی دما  به حدی برسه فن ها خودشون شروع به کار میکنن

اینکه یکی از فن ها بخصوص و معمولا وسطی نمیچرخه هم به دلیل هوشمند بودن چرخش فن هاست که درنتیجه فقط فن ها روی قسمتی به حرکت در میان میشن که حرارت تولید میشه

ولی باز جهت اطمینان ببرید نمایندگی تا یه چکاپ هم بکنن

متاسفانه ایسوز در این مورد اطلاع رسانی خوبی نکرد و اکتفا کرد به گفتن طراحی هوشمند سیستم خنک کننده و این باعث گمراهی و سردرگمی بسیاری از مشتریانش شد

این که میگید دما به 80 درجه هم میرسه به احتمال زیاد به خاطر اینه که گزینه های خودکار در برنامه کنترل گرافیک رو فعال نکردید

ویرایش شده توسط Natural Capacity
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Yasin.s گفته است :

اگر دیروز خرید کردین بفرستین همون فروشگاه براتون تعویض میکنه.احتمالا همون جریان  ولتاژی که باعث خاموش و روشن شدن سیستمون شد باعث این اتفاق شده.اگر هم فروشگاه تعویض نکرد بفرستین گارانتی

خیلی ناراحتم 

دیروز داخل فروشگاه که اسمبل شد موقع روشن شدن سیستم فن ها روشن نشد نگران شدم و چند باری سیستم رو ری استارت کردم و باز روشن نشد ( منظورم همون ۱ ثانیه ای که فن های گرافیک روشن میشن و بعد خاموش ) این جریان نگران ترم کرد و با نرم افزار furmark همون جا یکی دو دقیقه تست کردم و فن ها روشن شد و بعد سیستم رو اوردم خونه بعد که زدم برق اون مشکل برق پیش اومد که بعد که سیستم بعد از چند  بار در اوردن و زدن جا پریز از برق سیستم روشن شد باز با furmark تست کردم و اوکی بود که بعد از گذشت نیم ساعت فن سمت راست از کار افتاد که گفتم شاید طبیعی که ی ربع بعد فن وسطی از کار افتاد و بعد از اون هم فن سمت چپ ...دیگه هیچ کدوم از فن ها حتی با وجود دمای بالا نچرخیدن

بعد از این اتفاق جهت تست با furmark یا بازی تست کردم و حتی دما تا ۸۰ درجه بالا رفت ولی فن ها کار نکرد و بعد از اون هم با نرم افزار msi afterburn سرعت فن رو دستی کردم و تغییر دادم و باز فن ها نچرخید و هر کاری کردم نشد

خیلی ناراحتم اعصابم خورد شد 

۴،۷۰۰ فقط دیروز پول کارت گرافیکی دادم که نو و هیچ استفاده ای ازش نکردم 

چی بگم ؟

دلیل چی میتونه باش ؟

ناراحتم عاخه کارت نو چرا باید اینطور بش

ویرایش شده توسط soheil24
لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، soheil24 گفته است :

خیلی ناراحتم 

دیروز داخل فروشگاه که اسمبل شد موقع روشن شدن سیستم فن ها روشن نشد نگران شدم و چند باری سیستم رو ری استارت کردم و باز روشن نشد ( منظورم همون ۱ ثانیه ای که فن های گرافیک روشن میشن و بعد خاموش ) این جریان نگران ترم کرد و با نرم افزار furmark همون جا یکی دو دقیقه تست کردم و فن ها روشن شد و بعد سیستم رو اوردم خونه بعد که زدم برق اون مشکل برق پیش اومد که بعد که سیستم بعد از چند  بار در اوردن و زدن جا پریز از برق سیستم روشن شد باز با furmark تست کردم و اوکی بود که بعد از گذشت نیم ساعت فن سمت راست از کار افتاد که گفتم شاید طبیعی که ی ربع بعد فن وسطی از کار افتاد و بعد از اون هم فن سمت چپ ...دیگه هیچ کدوم از فن ها حتی با وجود دمای بالا نچرخیدن

بعد از این اتفاق جهت تست با furmark یا بازی تست کردم و حتی دما تا ۸۰ درجه بالا رفت ولی فن ها کار نکرد و بعد از اون هم با نرم افزار msi afterburn سرعت فن رو دستی کردم و تغییر دادم و باز فن ها نچرخید و هر کاری کردم نشد

خیلی ناراحتم اعصابم خورد شد 

۴،۷۰۰ فقط دیروز پول کارت گرافیکی دادم که نو و هیچ استفاده ای ازش نکردم 

چی بگم ؟

دلیل چی میتونه باش ؟

ناراحتم عاخه کارت نو چرا باید اینطور بش

شخصا درک میکنم چی میگی، اما خودخوری  فایده ای نداره اتفاقیه که افتاده،برشگردونید از همونجایی که خریدید نهایتا بفرستید گارانتی ،ایشاالله درست میشه

لینک به دیدگاه

درود

من این کارت را تاکنون زیارت نکرده ام، اما با توجه به گزارشهای مشابهی که از این کارت داده شده، این دو احتمال را هم باید در نظر گرفت:

ایراد سراسری است و مشکلی در فرایند تولید این کارتها بوده. با توجه به دمای بالا این گزینه محتملتر است.

اصلا ایراد نیست و سازوکار فنشان اینگونه است.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، soheil24 گفته است :

سلام دوستان

اقا خیلی ناراحتم

Vga asus rog strix 1080

خیلی بد شانسم

خیلی ناراحتم

برای اینکه ببینی کلا کارت های ایسوس اینگونه  ان،ایدی تلگرام  سعید مسلمی مدیر روابط عمومی دفتر ایسوس رو بهتون میدم باهاشون در میون بگذراین میتونند بهتر راهنماییتون کنند.

ایدی:@SaeedDB

لینک به دیدگاه

درود

عزیز فن های استریکس تا دمای 60 کار نمیکنن و گرافیک به صورت passive فقط با هیت سینک خنک میشه

به محض فراتر رفتن دما از 60، فن ها فعال میشن. چرا اینجوری خاموش روشن کردید سیستمو این تکنولوژی کارته که البته میتونید از تو نرم افزار کارت غیر فعالش کنید

البته اشکال فن ها چیز عجیبی در کارتهای استریکس نیست و خرابی فن برای این فن ها چیز جدیدی نیست

فقط باید بره گارانتی

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...