رفتن به مطلب

راهنمایی درباره رزولوشن مانیتور

Recommended Posts

سلام 

بنده یه مانیتور 2k دارم و گرافیک 1080ti

دارم با یکی از دوستان مانیتورم رو تعویض میکنم که 4k هست مال ایشون و من چون گذافیکم به اندازه کافی قدرمتند نیست 4k بازی نمیکنم و حتی اگر مانیتور ایشون رو بگیرم رزولوشن بازی ها و حتی خود ویندوز رو رو 2k تنظیم میکنم.

میخوام ببینم داشتن رزولوشن 2k در مانیتور 4 k شفافیت کمتری نسبت به داشتن رزولوشن 2k در مانیتور 2k داره؟

همچنین اینکه بازی رو در زرولوشن 2k در مانیتور 4k بازی کنم فشار بیشتری به گرافیک میاره نسبت بازی کردن در رزولوشن 2k در مانیتور 2k? 

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، alirereza abedi گفته است :

سلام 

بنده یه مانیتور 2k دارم و گرافیک 1080ti

دارم با یکی از دوستان مانیتورم رو تعویض میکنم که 4k هست مال ایشون و من چون گذافیکم به اندازه کافی قدرمتند نیست 4k بازی نمیکنم و حتی اگر مانیتور ایشون رو بگیرم رزولوشن بازی ها و حتی خود ویندوز رو رو 2k تنظیم میکنم.

درود ...

گرافیک شما برای اجرای 4k در 60 فریم مناسبه مشکلی نداره ! شما فقط باید حتما یه رم دیگه روی سیستم نصب کنی تا دوال بشه و cpu برای گرافیک شما گلوگاه ایجاد نکنه... حالا  هم توی بعضی از بازی ها افت فریم پیدا کردی میتونی رزولوشن رو مقداری کم کنی تا مشکل برطرف بشه.در ضمن اصلا نیازی نیست رزولشن تصویر توی ویندوز رو بزاری روی 2k زمانی که مانمیتورت 4k هست! همون 4k بزار و  اگه توی گیم فریم دهی کم شد داخل همون گیم اقدام به کم کردن جزییات یا رزولوشن میتونی بکنی تا به فریم مطلوب برسی.

در 12 دقیقه قبل، alirereza abedi گفته است :

میخوام ببینم داشتن رزولوشن 2k در مانیتور 4 k شفافیت کمتری نسبت به داشتن رزولوشن 2k در مانیتور 2k داره؟

والا این مورد و من با یک تلویزیون 60 اینچی 4k تست کردم و من بین دو حالت full hd و 4k که مقایسه کردم ، کمی توی فول اچ دی شفافیت کم شد...آزاردهنده نبود ولی خوب 4k یه چیز دیگه بود حالا 2k وضعیت بهتری خواهد داشت.

در 15 دقیقه قبل، alirereza abedi گفته است :

همچنین اینکه بازی رو در زرولوشن 2k در مانیتور 4k بازی کنم فشار بیشتری به گرافیک میاره نسبت بازی کردن در رزولوشن 2k در مانیتور 2k? 

نه هیچ فرقی نداره .

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، omid.gh گفته است :

درود ...

گرافیک شما برای اجرای 4k در 60 فریم مناسبه مشکلی نداره ! شما فقط باید حتما یه رم دیگه روی سیستم نصب کنی تا دوال بشه و cpu برای گرافیک شما گلوگاه ایجاد نکنه... حالا  هم توی بعضی از بازی ها افت فریم پیدا کردی میتونی رزولوشن رو مقداری کم کنی تا مشکل برطرف بشه.در ضمن اصلا نیازی نیست رزولشن تصویر توی ویندوز رو بزاری روی 2k زمانی که مانمیتورت 4k هست! همون 4k بزار و  اگه توی گیم فریم دهی کم شد داخل همون گیم اقدام به کم کردن جزییات یا رزولوشن میتونی بکنی تا به فریم مطلوب برسی.

والا این مورد و من با یک تلویزیون 60 اینچی 4k تست کردم و من بین دو حالت full hd و 4k که مقایسه کردم ، کمی توی فول اچ دی شفافیت کم شد...آزاردهنده نبود ولی خوب 4k یه چیز دیگه بود حالا 2k وضعیت بهتری خواهد داشت.

نه هیچ فرقی نداره .

پس  یعنی 4k بگیرم هر جا سیستم کم اورد رزولوشن رو کم کنم شفافیتم از مانیتور فعلی کمتر نمیشه درسته؟

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، alirereza abedi گفته است :

پس  یعنی 4k بگیرم هر جا سیستم کم اورد رزولوشن رو کم کنم شفافیتم از مانیتور فعلی کمتر نمیشه درسته؟

این مورد و دقیقا نمیتونم بگم چقدر شفافیت کم میشه یا نمیشه... چون باید دو مانیتور کنار هم قرار بگیرن و در کنار هم تست بشن.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، omid.gh گفته است :

این مورد و دقیقا نمیتونم بگم چقدر شفافیت کم میشه یا نمیشه... چون باید دو مانیتور کنار هم قرار بگیرن و در کنار هم تست بشن.

ممنون بابت راهنمایی های شما

لینک به دیدگاه

یه سوال اساسی 

چرا وقتی خودتون مانیتور 2k دارید میخواید 4k بگیرید بعد بذارید رو رزولوشن 2k َ؟

بعد اینکه مانیتور شما 144 هرتز هست و مانیتور 4k 60 هرتز

ویرایش شده توسط Cantaver
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Cantaver گفته است :

یه سوال اساسی 

چرا وقتی خودتون مانیتور 2k دارید میخواید 4k بگیرید بعد بذارید رو رزولوشن 2k َ؟

بعد اینکه مانیتور شما 144 هرتز هست و مانیتور 4k 60 هرتز

چون من هدفم صرفا تبدیل مانیتور 144 هرتز 2k با پنل Tn به 144 هرتز 2k با پنل ips هستم فقط به خاطر نوع پنل

ولی  یکی از دوستان مانیتور شصت هرتز 4k با پنل ips پیشنهاد داد که چندان موافق نیستم چون هم نیازی به 4k ندارم هم شصت هرتز هست واقعا نمیدونم چیکار کنم

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، alirereza abedi گفته است :

چون من هدفم صرفا تبدیل مانیتور 144 هرتز 2k با پنل Tn به 144 هرتز 2k با پنل ips هستم فقط به خاطر نوع پنل

ولی  یکی از دوستان مانیتور شصت هرتز 4k با پنل ips پیشنهاد داد که چندان موافق نیستم چون هم نیازی به 4k ندارم هم شصت هرتز هست واقعا نمیدونم چیکار کنم

من باشم عوض نمیکنم با 4k 

فک میکنم فقط همون ips 2k 144hz ارزش تعویض داشته باشه (البته فک کنم کمی هم باید سر بگذارید) 

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، testaccount گفته است :

اگر تا الان از 144 هرتز استفاده می کنی به هیچ وجه دیگه مانیتور 60 نگیر که عذاب خواهی کشید. سعی کن بری سمت G-sync که خیلی عالیه. به نظر من رزولوشن مناسب برای مانیتور 27 اینچ 1440p هست.

g sync دارم

پس یعنی در کل پیشنهادتتون اینکه دنبال 2k باشم؟

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، testaccount گفته است :

مانیتور بهتر از PG278q که داری وجود نداره.‌ برای چی‌ میخوای عوض کنی؟؟

pg279q بهتره

لینک به دیدگاه

دلیل؟

نمایش بهتر رنگ

ویرایش شده توسط alirereza abedi
لینک به دیدگاه

بنظر من شفایت کمتر میشه؛ چون در صفحات نمایش، فاصله‌ی بین پیکسل ها در کیفیت کلی نقش داره.

به طوری صفحات 4K هشت میلیون  پیکسل دارند و 2K ها چهار میلیون پیکسل.

میتونید رزولوشن های مختلف استانداردهای 4K و 2K رو در هم ضرب کنید تا متوجه بشید.

من در اینجا از رزولوشن‌ های 2K و 4K‌ ایی استفاده میکنم که در نسبت  16:9 مرسوم هستند ( چون سازندگان با توجه به نسبت تصویر، رزولوشن رو انتخاب می‌کنند ) :

4K          3840 × 2160 = 8,294,400 ~ 8,000,000

و

2K          2560 × 1440 = 3,686,400 ~ 4,000,000

خب حالا اگه توی یه صفحه‌ی هشت میلیون پیکسلی، بخواید از چهار میلیون پیکسل استفاده کنید، صفحه‌ی نمایش راهی نداره جزء اینکه به طور یکی در میون پیکسل ها رو خاموش کنه تا تعداد پیکسل ها نصف بشه و شما به چهارمیلیون پیکسل برسید. در اون صورت به دلیل فاصله‌ی زیاد پیکسل‌ها شما اون شفافیت و یکدستی رو مثل صفحه‌ی که از پایه 2K ساخته شده، نخواهید داشت.

5af436c3e2cd9_PixelPitchandVirtualPixels-02.thumb.jpg.cabe1e973140999124cd78b868357282.jpg

ویرایش شده توسط Hossein.9
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Hossein.9 گفته است :

بنظر من شفایت کمتر میشه؛ چون در صفحات نمایش، فاصله‌ی بین پیکسل ها در کیفیت کلی نقش داره.

به طوری صفحات 4K هشت میلیون  پیکسل دارند و 2K ها چهار میلیون پیکسل.

میتونید رزولوشن های مختلف استانداردهای 4K و 2K رو در هم ضرب کنید تا متوجه بشید.

من در اینجا از رزولوشن‌ های 2K و 4K‌ ایی استفاده میکنم که در نسبت  16:9 مرسوم هستند ( چون سازندگان با توجه به نسبت تصویر، رزولوشن رو انتخاب می‌کنند ) :

4K          3840 × 2160 = 8,294,400 ~ 8,000,000

و

2K          2560 × 1440 = 3,686,400 ~ 4,000,000

خب حالا اگه توی یه صفحه‌ی هشت میلیون پیکسلی، بخواید از چهار میلیون پیکسل استفاده کنید، صفحه‌ی نمایش راهی نداره جزء اینکه به طور یکی در میون پیکسل ها رو خاموش کنه تا تعداد پیکسل ها نصف بشه و شما به چهارمیلیون پیکسل برسید. در اون صورت به دلیل فاصله‌ی زیاد پیکسل‌ها شما اون شفافیت و یکدستی رو مثل صفحه‌ی که از پایه 2K ساخته شده، نخواهید داشت.

5af436c3e2cd9_PixelPitchandVirtualPixels-02.thumb.jpg.cabe1e973140999124cd78b868357282.jpg

ممنون بابت راهنمایی منطقی شما پس با این حساب 4k نمیگیرم

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، testaccount گفته است :

back light bleed میدونی چیه؟ pg279q بخری 80% این مشکلو داره.

علتش مونتاژ بد ایسوس هست یا همه ips ها این مشکل رو دارن؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، testaccount گفته است :

همه ips ها

یکی از دلایلی که خودم pg278qr خریدم بجای pg279q همینه، یکی دیگه هم response time حدود 5ms هست.

یعنی به نظرتون بیخیال عوض کردن بشم همین خوبه؟

لینک به دیدگاه

اصلا دلیلی برای عوض کردن وجود نداره، یکی از بهترین مانیتور های دنیا را برای چی باید عوض کنی

ممنون بابت راهنمایی 

بنابر توصیه شما عوض نمیکنم به جاش رم یک کانالم رو به دو کانال تبدیل میکنم

لینک به دیدگاه

اصلا وقتی رم یک کاناله داشتی چرا به فکر عوض کردن مانیتور بودی :4_joy:

من یه رم 16 گیگ تک کاناله CL16 2400GHZ با برند بالستیک دارم

به نظرت با فروش این و اضافه کردن 250 هزار تومن میتونم رم g-skill trident z rgb CL16 3000GHZ تک کاناله بگیرم؟

ویرایش شده توسط alirereza abedi
لینک به دیدگاه

من کیت 16 گیگ Trident Z RGB 3200Mhz دارم خیلی راضیم، پایدار و زیباست. البته فرکانس رم زیاد در گیم تاثیر نداره اما 2 کاناله بودن نسبتا مهمه.

چند گرفتی؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...