رفتن به مطلب

چند سوال در مورد کولینگ کیس و پردازنده

Recommended Posts

دوستان من سی پی یو 1700x دارم که از دماش راضی نیستم

کیس بنده هم green x3+ viper هست

چه فنی پیشنهاد میدید که هم کارایی داشته باشه هم راحت نصب بشه روی این کیس قدیمی

بودجه 350

ویرایش شده توسط Miss Roshana
ویرایش شد، متوجه شدم که فنها باد رو بیرون منتقل میکنند
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

سلام

در پنل جلوی کیس برای ورود هوا فن وجود داره یا خیر؟

واتر کولر وقتی روی سقف کیس بسته بشه باید هوا رو به بیرون هدایت کنه(به عکس ضمیمه دقت کنید متوجه این موضوع میشید)

شخصا واتر کولر رو به کولر های بادی ترجیح میدم چون هم سرویس دوره ای راحت تری دارن هم فضای خیلی کمتری اشغال میکنن

1.jpg

ویرایش شده توسط rahmanshahi
لینک به دیدگاه

در 43 دقیقه قبل، rahmanshahi گفته است :

سلام

در پنل جلوی کیس برای ورود هوا فن وجود داره یا خیر؟

واتر کولر وقتی روی سقف کیس بسته بشه باید هوا رو به بیرون هدایت کنه(به عکس ضمیمه دقت کنید متوجه این موضوع میشید)

شخصا واتر کولر رو به کولر های بادی ترجیح میدم چون هم سرویس دوره ای راحت تری دارن هم فضای خیلی کمتری اشغال میکنن

1.jpg

بله از جلوی کیس فن ورود هوا موجوده

برای وصل کردن رادیاتور فن واترکولر باید اون قاب پلاستیکی روی کیس کامل باز بشه؟ فکر کنم این قاب یکسره است با قاب جلوی کیس و به نظر میاد کندنش خیلی سخت باشه! 

به نظرتون اگر یک 120 بگیرم بهتر نیست مثل:

Cooler Master MasterLiquid Lite 120 CPU Liquid Cooler

این هم هست خنک کننده پردازنده CORSAIR مدل H55 این مدل رو نمیدونم به am4 میخوره یا نه

الان سوالم اینه که ایا گرین 240 بهتره یا کولرمستر 120 با یک قیمت

لینک به دیدگاه

درود

مسترلیکویید لایت رادیات باریک و خنک کنندگی متوسطی دارد. گرین 240بهتر است. البته مدلهای مختلفی دارد و سری جدید با رایزن سازگار است. پیش از خرید بررس که مشکل نصب در کیس نداشته باشد.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پس اگر در پنل جلو ورودی هوا دارید کافیست و از قسمت سقف و پشت کیس باید به عنوان خارج کننده هوا استفاده کرد.

برای نصب رادیات باید قسمت سقف باز بشه چون پیچ ها از قسمت بیرونی بسته میشه و رادیات رو نگه میداره ، البته من نسبت به این مدل کیس آشنایی دقیق ندارم که به چه صورت قسمت سقف باز میشه ولی اینکه باز بشه صد در صده اما بسته به نوع کیس متفاوته که اصولا با پین های فشاری بسته میشن و با کشیدن جدا میشن اما حتما قبل از اقدام به خرید از این موضوع اطمینان پیدا بکنید ، اساتید بزرگواری همچون آقای بهمنیان وارد تر هستند در این زمینه .

واتر کولر ۱۲۰ آخرین بار برای یکی از دوستان استفاده کردیم مدل کاپیتان دپ کول ، روی cpu 7600 و اصلا نتیجه راضی کننده‌ای نداشت و حتی با اینکه از خمیر های مرغوبی استفاده کردیم بازم دما بالا بود و حتی به ۷۰ درجه میرسید ، شاید نسبت به فن استوک خوب باشه ۱۲۰ ولی ارزش هزینه کردن برای ۲۴۰ خیلی بالاتره.

جا داره تاکید کنم اساتید پیشکسوتی اینجا حضور دارن که بنده جسارت کردم نظرم رو گفتم اگر جاییش مشکل داشت خوشحال میشم اصلاح کنن.

لینک به دیدگاه

سلام

میتونید از واترکولرGreen Glc Evo 240  استفاده کنید.من رو رایزن 1700 دارم استفاده میکنم و راضیم

تو گیم دما از 55-60 بالاتر نرفته

تو تست cinebench رو فرکانس 3.9 هم دما از 70 بالاتر نرفت

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

مسترلیکویید لایت رادیات باریک و خنک کنندگی متوسطی دارد. گرین 240بهتر است. البته مدلهای مختلفی دارد و سری جدید با رایزن سازگار است. پیش از خرید بررس که مشکل نصب در کیس نداشته باشد.

درود، سوال در مورد کیس که ایا واترکولر گرین در اون نصب میشه رو باید از چه کسی بپرسم؟

در 4 ساعت قبل، rahmanshahi گفته است :

پس اگر در پنل جلو ورودی هوا دارید کافیست و از قسمت سقف و پشت کیس باید به عنوان خارج کننده هوا استفاده کرد.

برای نصب رادیات باید قسمت سقف باز بشه چون پیچ ها از قسمت بیرونی بسته میشه و رادیات رو نگه میداره ، البته من نسبت به این مدل کیس آشنایی دقیق ندارم که به چه صورت قسمت سقف باز میشه ولی اینکه باز بشه صد در صده اما بسته به نوع کیس متفاوته که اصولا با پین های فشاری بسته میشن و با کشیدن جدا میشن اما حتما قبل از اقدام به خرید از این موضوع اطمینان پیدا بکنید ، اساتید بزرگواری همچون آقای بهمنیان وارد تر هستند در این زمینه .

واتر کولر ۱۲۰ آخرین بار برای یکی از دوستان استفاده کردیم مدل کاپیتان دپ کول ، روی cpu 7600 و اصلا نتیجه راضی کننده‌ای نداشت و حتی با اینکه از خمیر های مرغوبی استفاده کردیم بازم دما بالا بود و حتی به ۷۰ درجه میرسید ، شاید نسبت به فن استوک خوب باشه ۱۲۰ ولی ارزش هزینه کردن برای ۲۴۰ خیلی بالاتره.

جا داره تاکید کنم اساتید پیشکسوتی اینجا حضور دارن که بنده جسارت کردم نظرم رو گفتم اگر جاییش مشکل داشت خوشحال میشم اصلاح کنن.

.

پس به هیچ عنوان 120  رو نمیگیرم

در 4 ساعت قبل، ali.king گفته است :

سلام

میتونید از واترکولرGreen Glc Evo 240  استفاده کنید.من رو رایزن 1700 دارم استفاده میکنم و راضیم

تو گیم دما از 55-60 بالاتر نرفته

تو تست cinebench رو فرکانس 3.9 هم دما از 70 بالاتر نرفت

سلام و مرسی بابت تست 

الان تست کردم در فرکانس پیشفرض با کولر بادی ترمالرایت بالاتر از 72 نرفت 

این دما بالاست قبلا هم دیده بودم که میگن با گرین 240 دما همین حدوداست!

حالا من اگه بخرم الکی بخاطر دو سه درجه سیصد تومن پیاده میشم

من انتظارم این بود که در هیچ شرایطی حتی در تست prime دما بالای شصت هم نره

شما اگر تست prime95 رو بگیری ممنون میشم

بیست ثانیه تست کافیه 

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Miss Roshana گفته است :

سلام و مرسی بابت تست 

الان تست کردم در فرکانس پیشفرض با کولر بادی ترمالرایت بالاتر از 72 نرفت 

این دما بالاست قبلا هم دیده بودم که میگن با گرین 240 دما همین حدوداست!

حالا من اگه بخرم الکی بخاطر دو سه درجه سیصد تومن پیاده میشم

من انتظارم این بود که در هیچ شرایطی حتی در تست prime دما بالای شصت هم نره

شما اگر تست prime95 رو بگیری ممنون میشم

بیست ثانیه تست کافیه 

سلام مجدد.خواهش میکنم

اینکه شما دمایی کمتر از 60 دارین فک نکنم شدنی باشه!دما تا 80 تقریبا نرماله.و اینکه شما انتظار نداشته باشین ک با واتر کولر مثلا یهو 5-10 درجه اختلاف داشته باشین.تفاوت واتر کولر و ایر کولر زیاد نیس.

خیلیا هستن واسه خمیر سیلیکون پردازنده حاضرن 100 تومن هزینه کنن ک حدود 5 درجه خنک تر کار کنه پردازندشون

این تست زیر رو فرکانس 3.7 هستش با پردازنده ryzen1700 و مدت زمان تست هم 1 دقیقه

test.thumb.jpg.dedbb7d677b908cfe902b7639d8d7db1.jpg

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، ali.king گفته است :

سلام مجدد.خواهش میکنم

اینکه شما دمایی کمتر از 60 دارین فک نکنم شدنی باشه!دما تا 80 تقریبا نرماله.و اینکه شما انتظار نداشته باشین ک با واتر کولر مثلا یهو 5-10 درجه اختلاف داشته باشین.تفاوت واتر کولر و ایر کولر زیاد نیس.

خیلیا هستن واسه خمیر سیلیکون پردازنده حاضرن 100 تومن هزینه کنن ک حدود 5 درجه خنک تر کار کنه پردازندشون

این تست زیر رو فرکانس 3.7 هستش با پردازنده ryzen1700 و مدت زمان تست هم 1 دقیقه

test.thumb.jpg.dedbb7d677b908cfe902b7639d8d7db1.jpg

نه من که زیر شصت ندارم

با prime طی یک دقیقه به 75 هم میرسه برای من

من فکر میکردم prime سنگین ترین برنامه برای زیر بار گذاشتن cpu هست، چطور دمای cpu شما در بازی به شصت میرسه ولی در prime زیر شصته؟ مگه چه بازی ای انجام میدید؟

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، Miss Roshana گفته است :

نه من که زیر شصت ندارم

با prime طی یک دقیقه به 75 هم میرسه برای من

من فکر میکردم prime سنگین ترین برنامه برای زیر بار گذاشتن cpu هست، چطور دمای cpu شما در بازی به شصت میرسه ولی در prime زیر شصته؟ مگه چه بازی ای انجام میدید؟

ببخشید منظورم این بود دمایی کمتر از 60 انتظار دارین ک شدنی نیس

من بازی بتلفیلد 1 انلاین انجام میدم.خب توی بازی از پردازنده 100 درصد درگیر نمیشه.چیزی حدود 40-50 درصد.ولی خب توی این تست همه 8 هسته و 16 رشته درگیر میشن

دمای پردازنده من زیر 60 نیس.زیر1 دقیقه تست پرایم.دما به 57 رسید

ویرایش شده توسط ali.king
لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، Miss Roshana گفته است :

دوستان من سی پی یو 1700x دارم که از دماش راضی نیستم

کیس بنده هم green x3+ viper هست

چه فنی پیشنهاد میدید که هم کارایی داشته باشه هم راحت نصب بشه روی این کیس قدیمی

بودجه 350

درود

درباره ی کیس وایپر گرین باید عرض کنم یکم اطلاعات غلط وجود داره !

مثلا در قسمت جلوی کیس دوتا فن 120 از اول نصب هست در صورتی که اگه جلوی کیس رو باز کنید میشه دوتا 140 هم نصب کرد منتها سوراخ فقط برای 120 زدن که با کمی خلاقیت میشه جاداد!

در سقف کیس در صورت خوش فورم بودن هیتسینک مادربرد میشه تا راد 280 هم نصب کرد ولی خیلی جاها میگن 240 هم نمیشه نصب کرد! موندم این اطلاعات رو از کجاشون در میارن !

در رابطه با باز کردن جلو و سقف کیس هم بگم که کار بسیار راحتیه ولی چون طراحیش مثل کیسای حرفه ای نیست هیچ وقت بادست اقدام به باز کردن نکنید که میشکنه! خیلی ساده با یه چاقوی بزگ آشپزخونه (نه میوه خوری) در اون قسمت هایی که انگار به اسلکت پرچ شده از بقل کیس چاقو رو فرو کنید و کمی رو به بالا فشاردهید به راحتی درمیاد با بقیهی قسمتاش همن کار بکنید بار اولک می صفت تره ولی دوبار انجام بدید نرم میشه.

لازم به ذکر در قسمت برج کیس (خارج از بدنه فلزی) وقتی پلاستیک روش رو بردارید تا 2 تا فن 140 هم میشه اون زیر نصب کرد ! که اگه زیر رادیاتورتون هم فن بذارید حتی میتونید حالت pull .push رو پیاده کنید ?

کلا کیس جالبی هست ! درضمن حتما کف کیس هم یه فن نصب کنید پیشنهادم 140 هست با این که برای 120 زدن جاداره ولی 140 هم جامیشه که خیلی به کولینگ کمک میکنه !

فن های پیشنهادی من براتون این دو مدله :

120

140

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

برای اطمینان از سازگاری کولر با کیس بزنگ گرین

02188911378

داخلی 7551 و 7552

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوست عزیز

بنده هم کیسx3 plus viper دارم و کولر پردازنده ی من thermal take riiing silent 12 redکه یک ایر کولر هستش  و تک فن هم هست و دما در زیر فشار برنامه ی prime 95 با دور فن 500 به 59 درجه میرسه .

مدل دقیق کولر را ذکر کنید و جه خمیری زیر پردازنده زدید ؟ برای نصب خنک کننده ی آبی 240 کاور سقف رو باید باز کنید که اینطوریه :

1- فیلتر سقف رو که کشویی هستش رو باز کنید و در بیارید 

2- از اون جای فیلتر به عنوان جای دست استفاده کنید و کاور رو محکم بگیرید و به سمت بالا بکشید .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...