رفتن به مطلب

ارتقاء سیستم برای گیمینگ

Recommended Posts

درود بر دوستان لیونی

بنده سیستمی با مشخصات ذیل دارم و از دوستان میخوام در مورد ارتقاء قطعات بغیر از گرافیک نظر بدن. صرفا برای بهینه سازی عمکرد سیستم برای گیم میخوام ارتقاء بدم بدون اینکه زیاد هزینه کنم. در مورد گلوگاه شدن هم توضیح بدید که چی هست.

cpu amd x6 phenom 2 1090t

ram 8gb corsair ddr3 bus 1866

main foxccon socket am3

gpu 1080 g1 gaming

ویرایش شده توسط Mohamadreza Sarvi
لینک به دیدگاه

فروش قطعاتتون تا حداقل 500 تومن دستتونو بگیره

بعدش  خرید باندل AMD

1300 - 8 گیگ رم - مادربرد  که فکر کنم همون 1.5 در بیاد

لینک به دیدگاه

در در 1397/02/30, 13:44:19، Mohamadreza Sarvi گفته است :

درود بر دوستان لیونی

بنده سیستمی با مشخصات ذیل دارم و از دوستان میخوام در مورد ارتقاء قطعات بغیر از گرافیک نظر بدن. صرفا برای بهینه سازی عمکرد سیستم برای گیم میخوام ارتقاء بدم بدون اینکه زیاد هزینه کنم. در مورد گلوگاه شدن هم توضیح بدید که چی هست.

cpu amd x6 phenom 2 1090t

ram 8gb corsair ddr3 bus 1866

main foxccon socket am3

gpu 1080 g1 gaming

شما موتور جت بستین رو پیکان جوانان بعد با یک میلیون میخای برسی به حد اکثر سرعت ؟

لینک به دیدگاه

سلام

در چه رزولیشنی بازی می کنید ؟

چه بازی هایی بیشتر انجام میدید ؟

آنلاین هم بازی می کنید ؟

به فریم بیشتر از 60 هم نیاز دارید ؟؟؟

لینک به دیدگاه

قبل از هر کاری با مطالعه اینجا :

چندتا بنچمارک از بازیهایی که انجام میدید بگیرید و نتیجه رو اعلام کنید .

1090 یک پردازشگر قدیمی اما ارتقاء پردازنده برای گیمینگ با ارتقاء گرافیک بسیار متفاوته . تا مشخص نشه شما چقدر افت پرفورمنس دارید و با ارتقاء چقدر از این افت پرفورمنس جبران میشه نباید سراغ ارتقاء برید .

لینک به دیدگاه

در 20 ساعت قبل، (WarCraft) گفته است :

شما موتور جت بستین رو پیکان جوانان بعد با یک میلیون میخای برسی به حد اکثر سرعت ؟

عرض کردم برای بهینه سازی عملکرد نه صرفا رسیدن به نهایتش! پیشنهادی دارید بفرمایید.

لینک به دیدگاه

در 19 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

سلام

در چه رزولیشنی بازی می کنید ؟

چه بازی هایی بیشتر انجام میدید ؟

آنلاین هم بازی می کنید ؟

به فریم بیشتر از 60 هم نیاز دارید ؟؟؟

درود

رزولیشن 1080

بیشتر بازیهای روز

آنلاین خیر

نه. حدود 60 تا 70 کافیه

لینک به دیدگاه

در 19 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

قبل از هر کاری با مطالعه اینجا :

چندتا بنچمارک از بازیهایی که انجام میدید بگیرید و نتیجه رو اعلام کنید .

1090 یک پردازشگر قدیمی اما ارتقاء پردازنده برای گیمینگ با ارتقاء گرافیک بسیار متفاوته . تا مشخص نشه شما چقدر افت پرفورمنس دارید و با ارتقاء چقدر از این افت پرفورمنس جبران میشه نباید سراغ ارتقاء برید .

ممنون از پیشنهادتون. در اولین فرصت بنچمارک ها رو ضمیمه میکنم. قصد بنده هم از ایجاد تاپیک دقیقا همینه که متوجه شم چقدر افت پرفرمنس دارم.

لینک به دیدگاه

با کسب اجازه از دوست عزیز big VULTURE 

با یک تومن من جای شما بودم i7 2600k +main z68-p67-z77 میگرفتم(مین هم اون سه چیپ برای اورکلاک احتمالی در اینده)

کاملا جوابگو هست سی پی یو

ویرایش شده توسط Don1990
لینک به دیدگاه

در 44 دقیقه قبل، Mohamadreza Sarvi گفته است :

درود

رزولیشن 1080

بیشتر بازیهای روز

آنلاین خیر

نه. حدود 60 تا 70 کافیه

در 43 دقیقه قبل، Mohamadreza Sarvi گفته است :

ممنون از پیشنهادتون. در اولین فرصت بنچمارک ها رو ضمیمه میکنم. قصد بنده هم از ایجاد تاپیک دقیقا همینه که متوجه شم چقدر افت پرفرمنس دارم.

سلام مجدد .

خواهش می کنم .

الان مهمترین موضوع اینه که دقیقا مشخص بشه توی چه بازی هایی فریم زیر 60 میاد .

بعد از اون باید به بنچمارکهای معتبر از همون بازی مراجعه کنیم تا متوجه بشیم با چه پردازنده هایی میشه توی اون بازی ها به 60 فریم دسترسی پیدا کرد .

............................................

راستی یه سوال . مگه شما نمی تونید با استفاده از رزولیشن مجازی توی مانیتورتون بازی رو در رزولیشن 2 یا 4K اجرا کنید ؟؟؟ از این جهت این رو میگم که کارت 1080 برای رزولیشن فول اچ دی به نوعی اورکیل محسوب میشه . رزولیشن مطلوب برای این کارت در بازی های فعلی عموما 2 و حتی 4K هستش .

لینک به دیدگاه

1 میلیون رو در جواب دوستمون که پرسیدن سقف هزینه چقدر هست دادم. اما منطقی تر پیشنهاد دوست عزیز bigvulture هست که قبل از هزینه باید توجیه ارتقاء دادن مشخص بشه.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

راستی یه سوال . مگه شما نمی تونید با استفاده از رزولیشن مجازی توی مانیتورتون بازی رو در رزولیشن 2 یا 4K اجرا کنید ؟؟؟ از این جهت این رو میگم که کارت 1080 برای رزولیشن فول اچ دی به نوعی اورکیل محسوب میشه . رزولیشن مطلوب برای این کارت در بازی های فعلی عموما 2 و حتی 4K هستش .

راهنمایی بفرمایید درخصوص رزولیشن مجازی تا انجام بدم.

لینک به دیدگاه

یه سوال داشتم. این عدم هماهنگی قطعات با گرافیک غیر از افت پرفورمنس مشکل دیگه ای هم ایجاد میکنه؟

لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، Mohamadreza Sarvi گفته است :

راهنمایی بفرمایید درخصوص رزولیشن مجازی تا انجام بدم.

در این فناوری بازی در رزولیشن بالا ( مثلا 4K ) رندر میشه و بعد در رزولیشن پایین ( مثلا فول اچ دی ) به نمایش درمیاد ( دقیقا بر عکس اکثر بازی ها در کنسول که در رزولیشن پایین مثلا 720P یا 900P رندر میشن و بعد در رزولیشن 1080P یا همون فول اچ دی به نمایش در میان ). این کار موجب افزایش کیفیت تصویر میشه اما فشار زیادی به کارت گرافیک وارد می کنه ( مثل زمانی که شما بازی رو در رزولیشن 4K اجرا کنید ) چون برای کارت گرافیک همون رزولیشن بالا مد نظره . عموما کسانی این کار رو انجام میدن که یا مثل شما یه کارت گرافیک قوی دارن اما مانیتورشون رزولیشن بالایی رو اجرا نمی کنه یا دارن یه بازی قدیمی ( مثل رزیدنت اویل 5 ) رو اجرا می کنن .

از اونجایی که اکثرا از کارتهای ای ام دی استفاده می کنم دقیقا نمیدونم در کارت گرافیک های انویدیا باید چه مراحلی طی می شد فقط می دونم اسم این فناوری DSR هستش و از طریق GeForce Experience میتونید به این قابلیت دسترسی پیدا کنید .

در 18 دقیقه قبل، Mohamadreza Sarvi گفته است :

یه سوال داشتم. این عدم هماهنگی قطعات با گرافیک غیر از افت پرفورمنس مشکل دیگه ای هم ایجاد میکنه؟

مشکل خاصی ایجاد نمی کنه . البته اگر CPU برای کارت گرافیک گلوگاه باشه در اکثرمواقع زیر فول لود باقی می مونه و این میتونه موجب افزایش دما بشه که برای قطعات مشکل سازه . اگر دما در حد کنترل شده باشه مشکل خاصی نباید ایجاد کنه . شما میتونید از طریق همون نرم افزاری که لینکش رو بهتون دادم دما CPU رو هم مدام چک کنید . در کل من فکر نمی کنم مشکل خاصی رخ بده .

ویرایش شده توسط big VULTURE
لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

در این فناوری بازی در رزولیشن بالا ( مثلا 4K ) رندر میشه و بعد در رزولیشن پایین ( مثلا فول اچ دی ) به نمایش درمیاد ( دقیقا بر عکس اکثر بازی ها در کنسول که در رزولیشن پایین مثلا 720P یا 900P رندر میشن و بعد در رزولیشن 1080P یا همون فول اچ دی به نمایش در میان ). این کار موجب افزایش کیفیت تصویر میشه اما فشار زیادی به کارت گرافیک وارد می کنه ( مثل زمانی که شما بازی رو در رزولیشن 4K اجرا کنید ) چون برای کارت گرافیک همون رزولیشن بالا مد نظره . عموما کسانی این کار رو انجام میدن که یا مثل شما یه کارت گرافیک قوی دارن اما مانیتورشون رزولیشن بالایی رو اجرا نمی کنه یا دارن یه بازی قدیمی ( مثل رزیدنت اویل 5 ) رو اجرا می کنن .

از اونجایی که اکثرا از کارتهای ای ام دی استفاده می کنم دقیقا نمیدونم در کارت گرافیک های انویدیا باید چه مراحلی طی می شد فقط می دونم اسم این فناوری DSR هستش و از طریق GeForce Experience میتونید به این قابلیت دسترسی پیدا کنید .

مشکل خاصی ایجاد نمی کنه . البته اگر CPU برای کارت گرافیک گلوگاه باشه در اکثرمواقع زیر فول لود باقی می مونه و این میتونه موجب افزایش دما بشه که برای قطعات مشکل سازه . اگر دما در حد کنترل شده باشه مشکل خاصی نباید ایجاد کنه . شما میتونید از طریق همون نرم افزاری که لینکش رو بهتون دادم دما CPU رو هم مدام چک کنید . در کل من فکر نمی کنم مشکل خاصی رخ بده .

ممنون. همونطور که در تاپیک هم اشاره کردم لطف کنید گلوگاه شدن رو بیشتر توضیح بدید. 

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، Mohamadreza Sarvi گفته است :

ممنون. همونطور که در تاپیک هم اشاره کردم لطف کنید گلوگاه شدن رو بیشتر توضیح بدید. 

خواهش می کنم .

برای توضیح گلوگاه یک مثال ساده می زنم .

در نظر بگیرید شما یک انبار بسیار بسیار بزرگ دارید ،  اما در این انبار بسیار کوچیکه ! شما هرچیزی که بخواهید بگذارید یا بردارید می بایست از این در رد بشید درواقع بزرگی این انبار به درد شما نمی خوره چون هربار که بخواهید این انبار رو پر یا خالی کنید کلی زمان می بره !!! . گلوگاه هم چیزی شبیه به همینه .

گلوگاه در سیستم گیمینگ یعنی شرایطی که کارت گرافیک نتونه از همه قدرتش استفاده کنه . در سیستم های گیمینگ عموما کارت گرافیک گرونترین قطعه هستش . پس باید از همه قدرتش استفاده بشه تا سیستم بهترین بازدهی رو داشته باشه اگر این شرایط وجود نداشته باشه ما با گلوگاه رو به رو شده ایم .

لینک به دیدگاه

در 52 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

خواهش می کنم .

برای توضیح گلوگاه یک مثال ساده می زنم .

در نظر بگیرید شما یک انبار بسیار بسیار بزرگ دارید ،  اما در این انبار بسیار کوچیکه ! شما هرچیزی که بخواهید بگذارید یا بردارید می بایست از این در رد بشید درواقع بزرگی این انبار به درد شما نمی خوره چون هربار که بخواهید این انبار رو پر یا خالی کنید کلی زمان می بره !!! . گلوگاه هم چیزی شبیه به همینه .

گلوگاه در سیستم گیمینگ یعنی شرایطی که کارت گرافیک نتونه از همه قدرتش استفاده کنه . در سیستم های گیمینگ عموما کارت گرافیک گرونترین قطعه هستش . پس باید از همه قدرتش استفاده بشه تا سیستم بهترین بازدهی رو داشته باشه اگر این شرایط وجود نداشته باشه ما با گلوگاه رو به رو شده ایم .

از شکیبایی شما در پاسخگویی بسیار سپاسگزارم.?

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...