رفتن به مطلب

Recommended Posts

سلام دوستان من سی پی یو 7700k رو delid کردم و فعلا به دلیل نداشتن liquid metal از پیست grizzly kryounat استفاده کردم و کولر deepcool captain 240ex نسخه سفارشی که واتر بلاک داره استفاده میکنم. با ولتاژ ۱.۱۷ روی کلاک ۴.۲۰ بدون اورکلاک و مادر بوردمم گیگابایت z270x gaming 7 دمای سی پی یو روی idle 30c و با تست inteliburn روی لود بین ۷۰ تا ۷۳ درجه میره. میخاستم بدونم عادیه؟ انتظار داشتم خنک تر باشه.وقتی بازی سنگین هم میکنم سی پی یو تا ۷۰ درجه میره.  پیشنهادی ندارین؟ تغییری تو bios یا ولتاژ نباید انجام بدم؟ ممنون.

ویرایش شده توسط Behrouz Molaei
لینک به دیدگاه

قطعا دماتون باید کمتر از این باشه بعد از delid.

واین دما حتی توحالت دلید نشده هم بالاس(باتوجه به واترکولر)

بهتره بررسی کنید که آیا واتر کولر بطور صحیح نصب شده روی پردازنده یانه.

دور فن ها و پمپ واترکولرتون رو هم ببرید بالا ببینید تغییری ایجاد میشه یاخیر.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، alimogharehabed گفته است :

قطعا دماتون باید کمتر از این باشه بعد از delid.

واین دما حتی توحالت دلید نشده هم بالاس(باتوجه به واترکولر)

بهتره بررسی کنید که آیا واتر کولر بطور صحیح نصب شده روی پردازنده یانه.

دور فن ها و پمپ واترکولرتون رو هم ببرید بالا ببینید تغییری ایجاد میشه یاخیر.

نمیدونم والا از روز اول که خریدم همیشه در این محدوده بوده. تویه bios ولتاژ وقتی رو auto هست ۱.۳ هست که زیاده برای کلاک معمولی . من قسمت vcore loadline calibration رو گذاشتم روی high. کاری به این نداره؟ در ضمن رم هام ۳۲۰۰ مگاهرتز هست با xmp ربطی به اون نداره؟ من باز از اول خمیز زدم و بستم کولر رو کمی خنک تر شد. کلا  ۲ روز بود عوض کردم. نباید چند روز بمونه که بهتر کار کنه؟ فن ها هم رویه سایلنت هست. 

لینک به دیدگاه

گیگابایت ماشالا همیشه تو اورولت کردن رتبه اولو داره. یجوری ولتاژ میده ادم فکر میکنه بورد رو فقط برای سوزوندن cpu ساختن ن کار دیگه

شما اول بایوس رو اپدیت به ورژن اخر کن. بعد از اون تست بگیر و با برنامه cpu z ببین ولتاژ اتومات چقدر میده

اگه درست نشد ب ناچار ولتاژ دستی ست کنید روی 1.150  فکر میکنم کافی باشه.حالت adaptive رو هم فعال کنید تا cpu وقتی idle هست ولتاژ کاهش پیدا کنه و یک ضرب روی 1.150 نباشه ب باقی چیز ها هم دست نزنید ترجیحا

ویرایش شده توسط KINGPIN
لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، KINGPIN گفته است :

گیگابایت ماشالا همیشه تو اورولت کردن رتبه اولو داره. یجوری ولتاژ میده ادم فکر میکنه بورد رو فقط برای سوزوندن cpu ساختن ن کار دیگه

شما اول بایوس رو اپدیت به ورژن اخر کن. بعد از اون تست بگیر و با برنامه cpu z ببین ولتاژ اتومات چقدر میده

اگه درست نشد ب ناچار ولتاژ دستی ست کنید روی 1.150 فکر میکنم کافی باشه. ب باقی چیز ها هم دست نزنید ترجیحا

سلام دوست عزیز ، من وقتی ولتاژ زیر ۱.۲۲ بدون vcore loadline calibration میزارم blue screen میگیره و کار نمیده. ۱.۱۵ با llc کار میده ولی توی تست inteliburn هنگ میکنه. نظرتون چیه؟  حالت adaptive تست نکردم رسیدم خونه حتما امتحان میکنم.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Behrouz Molaei گفته است :

سلام دوست عزیز ، من وقتی ولتاژ زیر ۱.۲۲ بدون vcore loadline calibration میزارم blue screen میگیره و کار نمیده. ۱.۱۵ با llc کار میده ولی توی تست inteliburn هنگ میکنه. نظرتون چیه؟ 

زیر 1.22 بدون اور بلو اسکرین؟؟؟
امیدوارم اینطور نباشه وگرنه چیپ سی پی یو شما های ولتاژ تلقی میشه و کاریش نمیشه کرد جز اینکه ی cpu دیگه بگیرین ک اونم منطقی نیست با این قیمتا

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، KINGPIN گفته است :

امیدوارم اینطور نباشه وگرنه چیپ سی پی یو شما های ولتاژ تلقی میشه و کاریش نمیشه کرد جز اینکه ی cpu دیگه بگیرین ک اونم منطقی نیست با این قیمتا

رسیدم خونه ستینگ bios رو به حالت کارخونه درمیارم و فقط ولتاژ رو میارم پایین نتیجشو اعلام میکنم. منم امیدوارم اینجور نباشه ?

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، KINGPIN گفته است :

ولی همونطور که گفتم ستینگ llc وقتی روی high هست روی vcore 1.16 کار میکنه ولی بدون llc بلو اسکرین

لینک به دیدگاه

اگه بایوس رو اپدیت نکردین اپدیت کنین . گیگابایت با باگ های بایوسش مشهوره. لود لاین کالیبریشن هم محدوده ولتاز سی پی یو رو تعیین میکنه و اینکه شما high یا لول بالاتر ببرین برای پایداری گرفتن معنیش اینه سی پی یو شما ولتاژ خور هست. بایوس رو اپدیت کنین نتیجه رو بررسی کنین

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، KINGPIN گفته است :

اگه بایوس رو اپدیت نکردین اپدیت کنین . گیگابایت با باگ های بایوسش مشهوره. لود لاین کالیبریشن هم محدوده ولتاز سی پی یو رو تعیین میکنه و اینکه شما high یا لول بالاتر ببرین برای پایداری گرفتن معنیش اینه سی پی یو شما ولتاژ خور هست. بایوس رو اپدیت کنین نتیجه رو بررسی کنین

ولی من حس میکنم ورژن های قبلی بایوس دما کمتر بود. امکانش هست؟ downgrade میکنم اگه اینجوری باشه. چون قبلا یادمه با vcore 1.2 کار میکرد بدون بلو اسکرین

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Behrouz Molaei گفته است :

ولی من حس میکنم ورژن های قبلی بایوس دما کمتر بود. امکانش هست؟ downgrade میکنم اگه اینجوری باشه. چون قبلا یادمه با vcore 1.2 کار میکرد بدون بلو اسکرین

احتمال بایوس بدتر با وجود ورژن جدید تر همیشه هست. داوندیت کنین و تست بگیرین

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، KINGPIN گفته است :

ممنون وقت گذاشتین امشب امتحان میکنم نتیجشو اعلام میکنم.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، KINGPIN گفته است :

اقا من cmos ریست کردم و vcore ۱.۱۷ گذاشتم بدون llc الان کار داد دما هم با inteliburn حدود ۶۰ درجس رویه تست ماکسیمم توی بازی هم بین ۵۵-۶۰. پس مشکل از ستینگ بوده؟ درست‌ شد؟ با ولتاژ پایین تر هم تست میکنم

لینک به دیدگاه

بعععععله

الان اوکیه . گیگاباگ یکبار دیگه مارو سرافراز کرد :دی

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، KINGPIN گفته است :

بعععععله

الان اوکیه . گیگاباگ یکبار دیگه مارو سرافراز کرد :دی

اره نا امید شده بودم ???

لینک به دیدگاه

درود

اگه مدل رو  اشتباه نکنم ، 7700K در کل دماش بالاست و تو تاپیک های مختلفی در این مورد بحث شده؟!برای اطمینان یه سرچ بزنید؟!

لینک به دیدگاه

سلام دوستان
من دمای سی پی یو رو با hwmonitor اندازه میگیرم
ولی دمایی که رو مادربرد نشون میده حدودا ۸درجه کمتره
کدومش درسته؟؟
مادربرد  asus prime x299

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...