رفتن به مطلب

چه کار هایی رو برای تابستان پیشنهاد میدین؟

Daniel110
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام و عرض ادب؛
مدرسه ها تا سه - چهار هفته دیگه تموم میشن  و وارد فصل تابستون میشیم ، به نظرِ شما دوستان چطوری می تونم از تابستونم بهترین استفاده رو ببرم؟
نظرم خودم روی کلاس ورزشی و زبان (به جز انگلیسی - خود آموز) هستش ، شما ه پیشنهاد ایی دارید دوستان؟

ویرایش شده توسط Daniel110
لینک به دیدگاه

یاد گرفتن برنامه های مختلف مثل تری دی مکس ،فوتوشاپ ،ایلاستریتور و یا یادگرفتن زبان های مختلف برنامه نویسی

در کل ببین از چی خوشت میاد یا میتونی بعدا ازشون استفاده کنی همونارو یاد بگیر

لینک به دیدگاه

درود

بزرگان ما می گفتند در تابستان به پدر و مادر نیکی کن، درسهای سال قبل و و بعد را بخوان، سیگار نکش.

پیشنهاد من : در صورت امکان از زندگی لذت ببر!

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، Cantaver گفته است :

یاد گرفتن برنامه های مختلف مثل تری دی مکس ،فوتوشاپ ،ایلاستریتور و یا یادگرفتن زبان های مختلف برنامه نویسی

در کل ببین از چی خوشت میاد یا میتونی بعدا ازشون استفاده کنی همونارو یاد بگیر

سلام نه ، زیاد از نرم افزار خوشم نمیاد

در 3 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

بزرگان ما می گفتند در تابستان به پدر و مادر نیکی کن، درسهای سال قبل و و بعد را بخوان، سیگار نکش.

پیشنهاد من : در صورت امکان از زندگی لذت ببر!

سلام.
نیکی یعنی دقیقا یعنی چی؟
و اینکه ، بله یکی از کار هایی که می خوام بکنم مرور برخی درس هاست

لینک به دیدگاه

سلام. با توجه به بودجه و شرایط فعالیت های متفاوتی میتونین انجام بدین با توجه به اینکه مشهد هستین. بفرمایین چه میزان زمان آزاد و بودجه در اختیارتون هست.فعالیت های ورزشی مختلف از سنگنوردی تا پیست کارتینگ هرکدوم هزینه ها و شرایط خودشو نیازمنده.درمورد زبان هم خودآموز میتونین از rosetta stone استفاده کنین که برای زبان های مختلف هست. برای انگلیسی هم tell me more بنظرم بهترین گزینه هستش برای یادگیری کاملا خودآموز از مبتدی تا پیشرفته.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Miad007 گفته است :

تابستونم درس بخون مثل ما بی کار و بدبخت نشی

راستش خیلی ها بهم میگن درس بخون ، درس هام هم خوبن ، ولی وقتی این همه بیکار توی جامعه می بینم یکم دلسرد میشم ، خدا رو شکر حد اقل یه ریگ ماین دارم که یکم جیبم پر بشه ولی علاوه بر درس چیگار کنم؟

راستش توی ذهنمه که مانیتور بزرگ + فرمون بازی بگیرم و بشینم حال کنم ولی بازم نمی دونم

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Daniel110 گفته است :

راستش خیلی ها بهم میگن درس بخون ، درس هام هم خوبن ، ولی وقتی این همه بیکار توی جامعه می بینم یکم دلسرد میشم ، خدا رو شکر حد اقل یه ریگ ماین دارم که یکم جیبم پر بشه ولی علاوه بر درس چیگار کنم؟

راستش توی ذهنمه که مانیتور بزرگ + فرمون بازی بگیرم و بشینم حال کنم ولی بازم نمی دونم

اگه رشتت تجربیه و تو خودت میبینی میتونی حداقل پرستاری بیاری بشین درس بخون که صددرصد اینده داره 

اما اگه نه برو فن و مهارت یاد بگیر 

همین برنامه نویسی و این چیزا هم خوبه اما مهمترین چیز علاقس 

علاقه و پشت کار داشته باشی به هدفت میرسی

علاوه بر درس پولشو داری برو تور تفریخی خارج یه تجربه نادره (البته برا فقرا?)

ویرایش شده توسط Miad007
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Daniel110 گفته است :

با سلام و عرض ادب؛
مدرسه ها تا سه - چهار هفته دیگه تموم میشن  و وارد فصل تابستون میشیم ، به نظرِ شما دوستان چطوری می تونم از تابستونم بهترین استفاده رو ببرم؟
نظرم خودم روی کلاس ورزشی و زبان (به جز انگلیسی - خود آموز) هستش ، شما ه پیشنهاد ایی دارید دوستان؟

سلام

ن اینا خیلی مثبتیه. تفریح فقط دود بازی و بساط لهو و لعب و اینا در کنارش 4k gayyyming ?

بیا ما تو تلگ ی گروه داریم با چیزای خوب اشنات کنم ?

لینک به دیدگاه

سلام,

به نظرم تابستونت رو حروم درس خوندن و مخصوصا درس های سال آینده نکن. بی نتیجه ترین نصیحتی که داشتم همین "درس های سال آینده رو بخون" بود. این همه سال درس خوندیم به جایی نرسیدیم و اکثرا کار غیر مرتبط با رشته تحصیلی انجام میدیم.  اگر نزدیک کنکور هستی فقط در حد مرور درس های سال گذشته و حفظ رابطه ات با کتاب مطالعه کن. تقریبا هیچ جای دنیا تابستون رو حروم درس خوندن نمیکنن. 

جدای از اون سعی کن به کارهایی که دوست داری بپردازی تا از تابستونت لذت ببری و انرژی بگیری برای سال تحصیلی جدید و روند یکنواخت نداشته باشی. حتما یک فعالیت ورزشی- بدنی داشته باش و زبان هم  اگر انگلیسی رو علاقه نداری, پیشنهاد میکنم تجدید نظر کنی, اگر خوندنش رو دوست نداری, فیلم زبان اصلی با زیرنویس فارسی نگاه کن خیلی ذهنت رو با انگلیسی و مکالمات روزمره آشنا میکنه. میتونی با فیلم ها و سریال ها کمدی شروع کنی که معمولا کلمات رو بسیار واضح ادا میکنن (برای فهمیدن جنبه ی طنز جمله یا موضوع) و باعث میشه بهتر متوجه کلمات بشی. 

اگر زبان انگلیسی رو خوب بلدی , پیشنهاد میکنم قبل از اینکه زبان خاصی رو انتخاب کنی راجع به علایقت و آینده و آرزوهات فکر کنی (اگر قصد مهاجرت یا غیره داری) و زبان مناسب رو انتخاب کنی تا از این شاخه به اون شاخه نپری.

زیاد هم برنامه ریزی نکن, معمولا تابستون هیچ کس دقیقا مثل اونی که برنامه ریزی کرده پیش نمیره. از قدیم هم گفتن تابستون کوتاهه!

موفق باشی

لینک به دیدگاه

به دنبال یاد گرفتن یک حرفه جدید برو.

درس خوندن تو این کشور وقت تلف کردنه.

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، mohsen.dehvari گفته است :

سلام. با توجه به بودجه و شرایط فعالیت های متفاوتی میتونین انجام بدین با توجه به اینکه مشهد هستین. بفرمایین چه میزان زمان آزاد و بودجه در اختیارتون هست.فعالیت های ورزشی مختلف از سنگنوردی تا پیست کارتینگ هرکدوم هزینه ها و شرایط خودشو نیازمنده.درمورد زبان هم خودآموز میتونین از rosetta stone استفاده کنین که برای زبان های مختلف هست. برای انگلیسی هم tell me more بنظرم بهترین گزینه هستش برای یادگیری کاملا خودآموز از مبتدی تا پیشرفته.

سلام.
زمان آزاد که کلی، فقط مشکل سنمه (16) زبان انگلیسی رو هم تقریبا فول هستم و مشکلی بابتش ندارم ، تو فکر زبان های دیگه هستم

در 9 ساعت قبل، KINGPIN گفته است :

سلام

ن اینا خیلی مثبتیه. تفریح فقط دود بازی و بساط لهو و لعب و اینا در کنارش 4k gayyyming 1f602.png

بیا ما تو تلگ ی گروه داریم با چیزای خوب اشنات کنم 1f609.png

یکم مذهبی ترم ، راستش ، بازم ممنون

در 10 ساعت قبل، Miad007 گفته است :

اگه رشتت تجربیه و تو خودت میبینی میتونی حداقل پرستاری بیاری بشین درس بخون که صددرصد اینده داره 

اما اگه نه برو فن و مهارت یاد بگیر 

همین برنامه نویسی و این چیزا هم خوبه اما مهمترین چیز علاقس 

علاقه و پشت کار داشته باشی به هدفت میرسی

علاوه بر درس پولشو داری برو تور تفریخی خارج یه تجربه نادره (البته برا فقرا1f600.png)

نه ریاضی هستم
تفریح داخل هم نمیشه چه برسه به تفریح خارج

در 29 دقیقه قبل، Nezami گفته است :

به دنبال یاد گرفتن یک حرفه جدید برو.

درس خوندن تو این کشور وقت تلف کردنه.

من عاشق کار های عملی هستم ولی حبف که امکانات ندارم

در 3 ساعت قبل، Lovely_killer گفته است :

سلام,

به نظرم تابستونت رو حروم درس خوندن و مخصوصا درس های سال آینده نکن. بی نتیجه ترین نصیحتی که داشتم همین "درس های سال آینده رو بخون" بود. این همه سال درس خوندیم به جایی نرسیدیم و اکثرا کار غیر مرتبط با رشته تحصیلی انجام میدیم.  اگر نزدیک کنکور هستی فقط در حد مرور درس های سال گذشته و حفظ رابطه ات با کتاب مطالعه کن. تقریبا هیچ جای دنیا تابستون رو حروم درس خوندن نمیکنن. 

جدای از اون سعی کن به کارهایی که دوست داری بپردازی تا از تابستونت لذت ببری و انرژی بگیری برای سال تحصیلی جدید و روند یکنواخت نداشته باشی. حتما یک فعالیت ورزشی- بدنی داشته باش و زبان هم  اگر انگلیسی رو علاقه نداری, پیشنهاد میکنم تجدید نظر کنی, اگر خوندنش رو دوست نداری, فیلم زبان اصلی با زیرنویس فارسی نگاه کن خیلی ذهنت رو با انگلیسی و مکالمات روزمره آشنا میکنه. میتونی با فیلم ها و سریال ها کمدی شروع کنی که معمولا کلمات رو بسیار واضح ادا میکنن (برای فهمیدن جنبه ی طنز جمله یا موضوع) و باعث میشه بهتر متوجه کلمات بشی. 

اگر زبان انگلیسی رو خوب بلدی , پیشنهاد میکنم قبل از اینکه زبان خاصی رو انتخاب کنی راجع به علایقت و آینده و آرزوهات فکر کنی (اگر قصد مهاجرت یا غیره داری) و زبان مناسب رو انتخاب کنی تا از این شاخه به اون شاخه نپری.

زیاد هم برنامه ریزی نکن, معمولا تابستون هیچ کس دقیقا مثل اونی که برنامه ریزی کرده پیش نمیره. از قدیم هم گفتن تابستون کوتاهه!

موفق باشی

سلام 
تقریبا نزدیک کنکورم
راستش الآن سوال منم همین کارهایی که دوست دارم هستن ، راستش چند وقته که بازی با پی سی بهم نمی چسبه

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، Daniel110 گفته است :

سلام.
زمان آزاد که کلی، فقط مشکل سنمه (16) زبان انگلیسی رو هم تقریبا فول هستم و مشکلی بابتش ندارم ، تو فکر زبان های دیگه هستم

برای زبان های دیگه همونطور که عرض کردم rosetta stone مجموعه ی کاملی برای بیشتر زبان ها داره.از اونجایی هم که زمان آزاد زیاد دارین یکی از مناسب ترین کارهای نسبتا کم هزینه ای که میتونم بهتون پیشنهاد بدم ثبت نام در یکی از گروه های کوهنوردیه(از تورها بشدت دوری کنین البته) مزیت گروه های کوهنوردی اینه که اول از همه رفتار مناسب با طبیعت و رفتار مناسب در طبیعت رو یاد میگیرین همچنین مکان هایی که قبلا نمیشناختین،دوم بیشتر اعضا شخصیت مناسبی دارن که از هم صحبتی باهاشون لذت میبرین و سوم اینکه براساس آمادگی جسمانی و سلیقتون برنامه های متنوعی دارن. در مشهد پیشنهاد من به شما برای برنامه های فنی و سنگین تر گروه آزادگان هست و برای برنامه های سبک تر گروه کاویان که جو بسیار دوستانه ای داره.در ضمن آزادگان هفته ای دوبار دوی عمومی داره در پارک ملت(آقای علیان) که البته نمیدونم برنامه ی ماه رمضونشون چطوریه و 1 یک مرتبه شب پیمایی قله زو چهارشنبه ها ساعت 8 که اونهم نمیدونم الان به چه صورت هست. بصورت آزاد میتونین توی این برنامه ها شرکت کنین.اگه به سنگنوردی علاقه دارین (و قصد ادامه دارین) سالن کارگران نزدیک میدون فردوسی و سالن عروج سید رضی هست و تنها چیزی که نیاز دارین کفش سنگ (مدل ایرانی کم هزینه)و پودر برای دستها هست(البته سنگنوردی طبیعت ابزار و وسایل نیاز داره که هزینش نسبتا بالا هست و اگه نیاز بود توضیح میدم).از لحاظ بودجه هم اگه مشکلی ندارین میتونین مدرک کلاس c کارتینگ دوره بگذرونین توی پیست ارشاد که هیجان بسیار بالایی داره و پیست مناسبی هست با ارتقاهایی که توش ایجاد کردن(از تجربیات میلاد توپی هم میتونین بهره ببرین که چندبار مقام آورده)  اوایل 800 تومن بود بعد شد 1.5 الان شاید بیشتر شده باشه.مورد دیگه که پیشنهاد میکنم بنظرم کلاس موسیقی برین. ساده ترین سازی که میتونین شروع کنین هارمونیکا(ساز دهنی) هست و گیتار هم یادگیریش نسبتا آسونه (اگه بخاطر مذهبی بودن خانواده مشکل دارین میتونین سبک flamenco و spanish کار کنین که پرستیژ بیشتری هم داره (شخصا متد خود آموز juan martin رو پیشنهاد میکنم که یه مدت کار کردم که البته با استاد یادگیری آسون تر هست و زمان کمتری لازمه)، نیازی نیست حتما پاپ کارکنین)

ویرایش شده توسط mohsen.dehvari
لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، mohsen.dehvari گفته است :

برای زبان های دیگه همونطور که عرض کردم rosetta stone مجموعه ی کاملی برای بیشتر زبان ها داره.از اونجایی هم که زمان آزاد زیاد دارین یکی از مناسب ترین کارهای نسبتا کم هزینه ای که میتونم بهتون پیشنهاد بدم ثبت نام در یکی از گروه های کوهنوردیه(از تورها بشدت دوری کنین البته) مزیت گروه های کوهنوردی اینه که اول از همه رفتار مناسب با طبیعت و رفتار مناسب در طبیعت رو یاد میگیرین همچنین مکان هایی که قبلا نمیشناختین،دوم بیشتر اعضا شخصیت مناسبی دارن که از هم صحبتی باهاشون لذت میبرین و سوم اینکه براساس آمادگی جسمانی و سلیقتون برنامه های متنوعی دارن. در مشهد پیشنهاد من به شما برای برنامه های فنی و سنگین تر گروه آزادگان هست و برای برنامه های سبک تر گروه کاویان که جو بسیار دوستانه ای داره.در ضمن آزادگان هفته ای دوبار دوی عمومی داره در پارک ملت(آقای علیان) که البته نمیدونم برنامه ی ماه رمضونشون چطوریه و 1 یک مرتبه شب پیمایی قله زو چهارشنبه ها ساعت 8 که اونهم نمیدونم الان به چه صورت هست. بصورت آزاد میتونین توی این برنامه ها شرکت کنین.اگه به سنگنوردی علاقه دارین (و قصد ادامه دارین) سالن کارگران نزدیک میدون فردوسی و سالن عروج سید رضی هست و تنها چیزی که نیاز دارین کفش سنگ (مدل ایرانی کم هزینه)و پودر برای دستها هست(البته سنگنوردی طبیعت ابراز و وسایل نیاز داره که هزینش نسبتا بالا هست و اگه نیاز بود توضیح میدم).از لحاظ بودجه هم اگه مشکلی ندارین میتونین مدرک کلاس c کارتینگ دوره بگذرونین توی پیست ارشاد که هیجان بسیار بالایی داره و پیست مناسبی هست با ارتقاهایی که توش ایجاد کردن(از تجربیات میلاد توپی هم میتونین بهره ببرین که چندبار مقام آورده)  اوایل 800 تومن بود بعد شد 1.5 الان شاید بیشتر شده باشه.مورد دیگه که پیشنهاد میکنم بنظرم کلاس موسیقی برین. ساده ترین سازی که میتونین شروع کنین هارمونیکا(ساز دهنی) هست و گیتار هم یادگیریش نسبتا آسونه (اگه بخاطر مذهبی بودن خانواده مشکل دارین میتونین سبک flamenco و spanish کار کنین که پرستیژ بیشتری هم داره (شخصا متد خود آموز juan martin رو پیشنهاد میکنم که یه مدت کار کردم که البته با استاد یادگیری آسون تر هست و زمان کمتری لازمه)، نیازی نیست حتما پاپ کارکنین)

سلام.
یکی موسیقی و یکی کوهنوردی رو خیلی خوشم اومد.
حتما با خانواده در میون می زارم ، خیلی متشکرم،
راستی دوست عزیز شما هم مشهدی هستید؟

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Daniel110 گفته است :

سلام.
یکی موسیقی و یکی کوهنوردی رو خیلی خوشم اومد.
حتما با خانواده در میون می زارم ، خیلی متشکرم،
راستی دوست عزیز شما هم مشهدی هستید؟

یه کفش مناسب بخر و حتما کوهنوردی و بهتر از اون جنگل نوردی رو دو سه بار امتحان کن. اگر قبل از این امتحان نکرده باشی دنیای جدیدی پیش روت باز خواهد شد و بعد از این جزوی از زندگیت خواهد شد. طبیعت تنها چیزی هست که وقتی یه کسی واردش میشه نمیتونه ازش دست بکشه و هیچوقت هم تکراری نمیشه. 
موسیقی هم خوبه 

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، Daniel110 گفته است :

نیکی یعنی دقیقا یعنی چی؟
و اینکه ، بله یکی از کار هایی که می خوام بکنم مرور برخی درس هاست

پیشنهادهای بند اول نصیحت بزرگان بود که کودکی و جوانی ما را تباه کرد.

درس را فراموش کن. الان از بالا تا پایین مملکت همه دکتر و مهندسند و خودکفا شده‌ایم. 

برو دنبال تفریح درست و حسابی و تجربه‌های جدید. به قول نیچه : کشتیهایت را به دریاهای ناشناس بیافکن. تمرین کسب و کار هم بد نیست.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

درود .

پیشنهاد بنده : با پدر و مادر مشورت کن و در نهایت مخالف گفته ی اونها کارت رو انجام بده. طی تجربه ای  که داشتم نسل جنگ و ماقبل اون مشورت های ویران کننده ای در قبال فرزندانشون میدن و اکثرا هم خرافاتی هستند.

فقط هرکاری میکنی لذت قاطیش باشه

لینک به دیدگاه

در 39 دقیقه قبل، Evasion گفته است :

بهترین لذت برای بشریت، خواب :)

شدیدا موافقم ?

-----------------------

دوست عزیز نمیخوام نا امیدت کنم ولی الان به غیر از رشته تجربی تو بقیه رشته ها کار نیس و درس خوندن بی ارزش

یا باید سخت درس بخونی رتبت زیر ۲ هزار بشه و دانشگاه تهران بیاری شاید فرجی بود ولی باز کار نیس

کلا اینجا هیچی نیس خودتو بزن به بیخیالی مثل ما خیلی کیف میده?

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، Daniel110 گفته است :

سلام 
تقریبا نزدیک کنکورم
راستش الآن سوال منم همین کارهایی که دوست دارم هستن ، راستش چند وقته که بازی با پی سی بهم نمی چسبه

سلام,
اگر علایقت رو نمیدونی باید بشینی فکر کنی و لیست بگیری. از پیشنهادات دوستان هم استفاده کنی و اونا رو هم در نظر بگیری, امتحان کنی ببینی خوشت میاد اونها رو بذاری توی لیست. 

با کوهنوردی و بیشتر از اون جنگل نوردی که دوستان پیشنهاد دادن خیلی موافقم و حتما امتحان کن. میتونی دوستات رو جمع کنی و با هم برید پینت بال که میتونه خیلی لذت بخش باشه اگر تعدادتون یکم زیاد باشه. استخر و حتی رستوران گردی رو هم میتونی توی برنامه بذاری و هر از گاهی اونا رو هم انجام بدی. برای کمتر شدن هزینه ات هم از سایت هایی که تخفیف میدن استفاده کن مثل نت برگ یا تخفیفان یا غیره. 

لینک به دیدگاه

بنظرم اگه بتونی بری مفت و مجانی شاگرد تعمیرکار خودرو یا تاسیسات یا برقکاری یا تعمیرات همین قطعات الکترونیک بشی و خوب نگاه کنی و یاد بگیری بهترین کاره..یه اینکاره خوب و خوش اخلاق پیدا کنی بگی فقط میخوای شاگردی کنی برای یادگیری نه دستمزد..یکی از حسرتهای امثال ما که مثلا درسی هم خوندیم و مدرکی گرفتیم اما کار درست درمون هیچی.. همین نداشتن تخصص و اشنایی با فن و حرفه درامدزاست.

درس خوندن وقتی خوبه که تلاش و پشتکارات بیشتر از عموم درسخونها باشه و هدف مشخصی داشته باشی در این صورت همچنان درس خوندن جواب میده.

لینک به دیدگاه

کلا درسو در حدی بخون که فقط مدرک بگیری من چهار سال تمام شیشه صبح رفتم مدرسه نه شب اومدم خونه حتی تابستونم حداقل یه ماه کلاس درسی داشتم هیچ تفریح دیگه ایم نداشتم یا حتی کاره دیگه ای بلد نیستم الان سی روزه دیگه ام کنکورمه ولی همه اون سه سال قبل الکی بود هیچی بعد یه سال یا دوسال یادت نمیاد البته به این که نمره هاتم خوبه اصلا فک نکن چون سال چهارم کلا تو یه دنیای تستی ولت می کنن که زمین تا آسمون فرق داره همه اینارو گفتم که فقط بدون الکی تابستون درس نخون هرچی باشه واسه کنکور نه ماه آخرشه  

واسه تابستونتم سعی کن کاری که بهش علاقه داری پیدا کنی و توش فعالیت کنی حتی اگه کارگری کنی پول بزاری کنار بهتر از درس خوندنه !!!

ویرایش شده توسط m.daneshyab
غلط املایی
لینک به دیدگاه

سلام علیک ، خسته نباشید ، کلاس های فنی حرغچفه ای شهرتون رو یه نگاه بنداز هزینه اش هم رایگان هست ، اکثر مهارت های خپبی آموزش می دن من تو سال های مختلف وقت کردم رفتم و مدرک گرفتم ، الان با مدرک تعمیرات کلمپیوتر فنی حرفه‌ای تقریبا شغل دومم حساب می شه پ ازش لذت می برم ، من خودم مدرک تدوین و تعمیرات کامپیوتر رو گرفتم ، البته دوره هلی شبکه هم رفتم ، فهمیدم عیچ علاقه ای ندارم ، واقعا حوصله می خواست ، یه نگاه بنداز پشیمون نمی شی ، مثلا تعمیرات و عیب یابی ماشین گاز سوز دوره اش حدود 15 تا 20 روز هست ،و بعدش مدرک می دن ، اینو من وقت نکردم ، تعمیرات و برنامه نویسی هم هست و غیره ...

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

لینک به دیدگاه

در در 1397/02/31, 13:52:04، Miad007 گفته است :

دوست عزیز نمیخوام نا امیدت کنم ولی الان به غیر از رشته تجربی تو بقیه رشته ها کار نیس و درس خوندن بی ارزش

یا باید سخت درس بخونی رتبت زیر ۲ هزار بشه و دانشگاه تهران بیاری شاید فرجی بود ولی باز کار نیس1f601.png

شدیدا مخالفم !

نظر من اینه که هر کسی دنبال کاری که علاقه و استعدادش هست بره بالاخره کار گیرش میاد ! یا خارج یا اینجا .

یعنی چی همه میرن رشته تجربی ! از یکی پرسیدم چرا رفتی تجربی ؟ گفت همینجوری ! 

من نظرم اینه که کار گیر کسی که علاقه اش و استعدادش هست میاد ! فرض کن که رفتی تجربی رشته ای که علاقه ات نیست بعدش فرض کن با کلی بی میلی از درسهاش رفتی پزشک شدی  . یا بهت محوز درمان نمیدن یا میزنی یکی رو میکشی (هر چند که در بیمارستان های ما کشتن یک فرد جایزه داره !) و یا از کارت لذت نمیبری

هر کسی دنبال کاری که مرتبط با استعداد و علاقه اش هست بره بالاخره یه کار مرتبط با حرفه اش که داخل این مملکت گیر میاد که ! و گیر همون شخص میاد .

...........

در مورد شما دوست عزیز

من نظرم اینه که یا برو فنی حرفه ای یا اگر آشنایی داری که داخل یه حرفه ای هست برو باهاش کار کن  هم بدردت میخوره هم خوشحال میشی   که یه چیزی یاد گرفتی !

من بعد امتحانا ایشالا پیش یه شخص مکانیک میرم خودم هم علاقشو دارم و هم استعدادش ! یه اطلاعات و تجربه های خورده ریزی دارم ولی تصمیم گرفته ام که کلی یاد بگیرم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...