رفتن به مطلب

خریداران سیستمهای گران حتما بخونن

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

فبل از خرید حتما بخونید

http://www.mediafire...fdt9iyzfmmw36cr

اما کپی برداری نکنید

اگر خواستین برای سیتمهای ارزان هم راهنمایی می کنم

دوستان اگه فکر می کنید مفیده تشکر یادتون نره

موفق باشین

ویرایش شده توسط diablo2
لینک به دیدگاه

دوست عزیز دستت درد نکنه واقعاً زحمت کشیدید :D . ولی این قضیه کپی رایتش دیگه مایه خندست . :-w

لینک به دیدگاه

اول اینکه یه سیستم گرون قیمت نباید از نوع amd باشه .این نوع سیستمها برای کاربرای نیمه حرفه ای خوبه که هزینه کمی برای سیستم مد نظرشونه

و سیستمهای اینتل هم نباید ار حدود 1300000 پایینتر باشه

تمام موارد دلیل تخصصی داره لطفا چراش رو نپرسید

شرمنده، ولي بايد چراش رو بپرسم:D

البته بقيه موارد هم چرا دارن ولي چون اينو تاكيد كرده بودين كه چراش رو نپرسين كنجكاو شدم كه بپرسم:دي

ویرایش شده توسط LORD5
لینک به دیدگاه

ممنون :-w ولی همه ی حرفاتون و زدین و هیچ دلیلی ارائه نکردین

اینطوری فکر نمی کنم بدرد کسی بخوره نوشتتون :D?

لینک به دیدگاه

سلام @};-

نمی دونم چی بگم ولی خیلی خیلی سطحی و حتی در بیشتر جاها اشتباه بود

من خودم طرفدار اینتلم و و استفاده می کنم و لی رو چه حسابی می گین amd به درد کارای سنگین نمی خوره یعنی مثلا باید با AMD Phenom II X6 1100T قارچ خور بازی کنیم ؟! :-w? چون بیشتر زورش نمی رسه بعدم اینکه هر 30 ثانیه یه بار کم میاره یعنی چی ؟! خوب مشکل از سیستمه چه ربطی به amd بودنش داره من با Amd athlon x2 5200 بازی تو زولوشن 1680x1050 بازی کردم نه 30 ثانیه که 3 ساعت هیچ مشکلیم نداشت .

بعدش چرا به هیچ وجه آنبور نباشه اومدیم یکی گرافیک به کارش نیومد چه می دونم مثلا با مت لب یا پروتئوس کار میکرد که نیاز به گرافیک نداره ولی Cpu و ram بیشتر به استفاده میاد . :D

cpu 2600s جدیده ؟ البته فکر کنم اشتباه تایپی باشه یا اگه اومده من بی خبرم #:-S?

چرا باید گرافیک رو فقط از اون 3 برند بر داشت ؟

مثلا Gigabyte GeForce GTX 560 Ti SOC یا gainward phantom gtx570 چه ایرادی دارن ؟

بعدشم من ترجیم میدم جای یه مدل گرون asus gtx560 2gb برم یه 570 gainward بردارم البته این نظر منه .

باز رم هم همون طور a.data چه ایرادی داره یا g.skill که با 70 % مادر بوردها تست می شه بعد میاد تو بازار

بحث فرکانسشم بماند

شاید یکی خواست سیستم ارزون ایتل ببنده مثلا یه مادربورد micro atx بعد باید بیاد به حساب حرف شما بزارش توی مثلا haf x ؟!؟!

شاید یکی نخواست 6 تا هارد بزاره زوره مگه ( شوخی )

و کلی ایرادای دیگه که بقیه دوستان حالا خودشون می دونن

من نه امتیاز منفی به پستت می دم چون به هر حال زحمت کشیدی تایپ کردی نه تشکرمی کنم چون به به نظرم متن چیز آموزنده ای نداشت.

بازم معذرت میخوام اگه لحنش شاید کمی تند بود امیدورام به کسی بر نخورده باشه .

با تشکر

@};-

ویرایش شده توسط ace
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز نباید ناراحت بشین مطلبتون کامل نیست و میشه خیلی اشکال ازش گرفت هیچوقت نباید برای نوشتن اینگونه مطالب از 1 نفر استفاده شه و باید حداقل 3 نفر باشند تا هر کسی تجربه ی خودشو در میون بزاره!الان شما باز هم اصلاح کنید قسمتی رو اگه فقط خودتون باشین به نتیجه ی درستی نمیرسید!ولی اگه هم فکری رو به کار بگیرین مطمئنن به نتیجه ی بهتری خواهید رسید!اطلاعات غلط باعث گرفتن منفی و تصور غلط میشه!Shame%20On%20You.gif

اصلا قصد اهانت نداشتم ولی اینجور مطالب همیشه مورد نقد شدید قرار میگیره و باید به تک تک کلمات دقت کنین!wink.gif

ویرایش شده توسط Danitondar
لینک به دیدگاه

دوست عزیز از حرفهایی که میزنم ناراحت نشید .این مواردی که شما عنوان کردی چه دلیلی دارن ؟ شما میفرمایید تخصصیه دلیلتون . اینجا خیلی از دوستان تخصص دارن تو زمینه کامپیوتر . اگر شما 4 سال پیش دوره سخت افزار گذروندید دوستانی اینجا هستن که هر روز دارن تو کار دوره میبینن . من به شما بابت ارائه این اطلاعات یک امتیاز منفی میدم . هر وقت دلایل قانع کننده برای این اطلاعاتتون ارائه دادید اون رو پس میگیرم . لطفا دیگه به صورت فایل متنی برای دانلود نذارید . همین جا تو تاپیک هم میشه بنویسید . شما تعریفتون از سیستم گرون چیه ؟ سیستم گرون فقط برای بازی استفاده میشه ؟ چه کاری با سیستم گرون انجام میدید؟ من چند تا سوا در مورد متنی که نوشتید میپرسم . امیدوارم بتونید منطقی جواب بدید .

1- چرا فقط این مدل مادربورد ها ؟ مثلا ASUS Z68 V-Pro چه مشکلی داره ؟

2- چرا فقط CPU 2600 و 2600s ؟ شما با حداقل بودجه ایی که گفتید 1300000 باشه میتونید این مدل CPU رو استفاده کنید ؟

3- گرافیک 560 با 460 چقدر اختلاف قیمت دارن که برای اولی خیلی باید هزینه کرد و برای دومی کم ؟

4- چرا این مدل رمها باید باشه ؟ شما که CPU با اون قدرت پیشنهاد میکنی چرا میگی رم 1600 با 4 گیگ حافظه عالیه؟

5- شما برای چه سیستمی پاور 1000 یا 850 وات پیشنهاد میدی ؟ i7 2600 با کارت 560 ؟ برای اینها پاور 635 کافیه . زیاد هم هست . چرا باید هزینه گزاف پاور 1000 وات داد اون هم وارداتی که قیمتش خیلی گرونتر از پاور گرین در میاد که برند داخلیه ؟

6- منظورتون از کیس بزرگ چیه ؟ کیس سرور باید بخرن یا کیسهای Advance tower ؟ چرا حداقل جای 6 هارد باید داشته باشه ؟

7- چرا هارد حتما وسترن باید باشه و اون هم 500 گیگ ؟

8- چرا میگید SSD تفاوت سرعتش محسوس نیست ؟ پس این دوستانی که دارن و اینقدر از سرعت بالای اون تعریف میکنن اشتباه میگن ؟

9- منظورتون از بقیه هارد ها چیه ؟ مگه چند تا هارد باید رو سیستم بست ؟

10- درایو نوری چی شد؟

11- شما که میگید سیستم حرفه ای میبندید چرا راجع به تهویه ای که برای این سیستم در نظر میگیرید توضیحی ندادید ؟

لطفا به این سوال هام جواب بدید . اگر به همه سوال ها منطقی جواب بدید نه تنها منفی رو حذف میکنم ، بلکه یه مثبت هم میدم به شما

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

سلام به همه کابرای عزیز که زحمت خوندن این مطلب رو به خودشون دادن

من در مقامی نیستم که برای کسی حکم صادر کنم من هم نظرم رو بیان کردم و

یه دوستی خواست سیستم گرون ببنده گفتم شاید تجربیات و معلوماتم به دردش بخوره و شما هم استفاده کنید

از بالا به ترتیب جواب میدم

دست عزیز اقای lord5 در مورد مادربورد و سی پی یو

به خاطر فیوچرهایی که در چپست ها و سی پی یو های اینتل نهاده شده هرچی جدیدتر و قیمت اونها بالاتر میره، ویژگی هاشون بهتر و بیشترهم میشه وAMD ها اونهاروندارن به هیچ وجه توصیه نمی شه با پول زیاد سیستم amd تهیه کنید

اما اصلا توصیه نمی شه با پول کمتر از حدود 1.200 طرف سیستمهای intel برید چون اکثر فیموچرها حذف میشن و به اندازه متوسط amd هم کار نمی کنن

در کل تا سقف 1.200 intel تهیه نکنید و به جاش یه amd حرفه ای بخرید

نباید در یک مادربورد ضعیف یک cpu قوی و یا در یک مادربورد قوی یک cpu ضعیف کار گذاشت باید تناسب رعایت بشه والا قطعه قوی در حد خودش کار نمی کنه

دوست خوبمalireza63

من هم برای بدست اوردن ای اطلاعات هزینه و وقت بسیاری صرف کردم .اگه دلیل نگفتم تلقی نشه که همینطوری چیزی پروندم و خدایی ناکرده شما سر کارید

شما هم وقت و هزینه صرف کنید تا دلایل رو متوجه بشید . همیشه باهوش کشف میکنه و نتیجه خوب می گیره و عاقل از تجربیات اون استفاده میکنه

اقای ace

من صحبت از کیفیت کردم نه کمیت

سوکت 1155 جدیدترین سوکت برای INTEL و واقعا ویژگیهای این سوکت نسبت به بقیه خیلی بیشتره و برای AMD هم +AM3

اگر گرافیک انبورد باشه مقدداری از پردازش گرافیکی به دوش cpu می افته . حتی توصیه میشه کارت صدا هم غیر انبورد باشه

سیستمای گرافیک انبورد فقط به درد اداره جات یا کابرایی می خوره که با یک یرنامه خاص کار می کنند و کلا یه انترنت و یه تایپ دارن و چون ضعیف هستن برای حرفه ایها توصیه نمی شه حتی اگه سیستم ارزون هم بستین سعی کنید انبورد نباشه

اندازه مادربورد برای کارهای حرفه ای کمتر از ATX نباشه

cpu 2600s or 2500s or 2600 or 2400 or 2400s در بین cpu های سوکت 1155 قویتر و یک سری ویژهگی هایی دان که بقیه ندارن . و متناسب با هزینه انتخاب کنید

و توصیه اکید دارم که از سوکت 1366 به هیچ وجه استفاده نفرمایید تا وقتی که اگه یه موقعی سری جدید CPUهاش تولید بشه

دوست عزیز تمام رمها تست شده از طرف شرکتهای تولید کننده به بازارعرضه میشه . و من هم نگفتم اون برندها به درد نمی خورن فقط می گم در اولویت بعدی باشن و مطمئنا دلیلی برای گرونتر بودن برندهای معروف وجود داره مثلا چرا کینگ مکس از کورسیر و کروشیال ارزونتره

و مثلا در رمهای CORSAIR چرا سری DOMIATOR از بقیه گرونتره یا سری بالستیک در کروشیال و ..

برای سیتمهای گرون که برق زیادی مصرف می کنن و قطعات قویتر و بیشتری روشون نصبب میشه و دمای بالاتری دارن باید کیس بزرگ گرفت تا هوا به خوبی داخلش جریان پیدا کنه و کیسهای بزرگ هم خود به خود 6 تا جای هارد و حداقل 5 تا ROM دارن و تهویه هوای بهتر انجام میشه

و مادربورد حداقل 5 سانت از اطراف ازادتره

اقای Hamed

1. در هر مادربورد نوع بورد و خازنها و مدارات فرق می کنه و مدلی که شما بیان کردین گرافیک انبورد هست

2.بالاتر جواب دادم

3.با توجه به در نظر گرفتن هزینه بالا برای سیتم. گرافیک از 256 BIT کمتر نباشه بهتره و باتوجه به سرعت گرافیکها جدید نیازی به هزینه بیشتر برای Memory Interface نیست

4. اگه در مشخصات CPU ها دقت بفرمایید خواهید دید که بیشر از 1333 ساپورت نمی کنن مگه سری EXTREEM EDITION INTEL اونم نه همشون و AMD هم فعلا CPU ای با FSB 1600 برای دسکتاپ تولید نکرده

اگر رم 1600 هم گفتم به خاطر چند دلیل هست که نمی تونم بگم. رمها رو هیچ گاه از روی فرکانس مقایسه نکنید

5.هنگام محاسبه توان مصرفی قطعات . حالت ماکس در نظر گرفته میشه + 25 الی 50 درصد اصطحلاک

در مورد برند پاور باید بگم اکثر پاورهایی که به تعمیرگاه ها اورده میشن تولیدی داخلی هستن یا چین . البته قطعاتی هم هستن که در برخی کشورها مثل چین و ... تحت لیسانس تولید میشن و در رقابت با اجناس تایوانی و اروپایی هستن مثل SILVER STONE

البته شما هم تقصیری نداری به کل در ایران به پاور اهمیت چندانی داده نمی شه و همه میگن یه معمولی ارزون هم کافیه

اما پاور 1000 وات گرین حداکثر 240 هزار تومن هست ولی در برند ترمالتک از 300 هزار تومن هم بعضی مدلهاش بالاتر می ره

چرا هارد سری بلک از مارک وسترن فقط توسط کشور مالزی تولید میشه و حتی به تایلند هم اجازه تولید نمی دن . چین و .. هم بماند

6.جواب دادم

7.در بین حرفام جواب دادم و اینکه چرا کم ظرفیت باشه بهتره چون سریعتر لود میشه و هر چی سریعتر باشه بازم دیگه بهتر

8.سرعتش بهتر هست اما نه اونطور که فکر می کنید و بهتره اول هزینه قطعات اصلی تر تعین بشه

9.درستر اینکه اطلاعات ضروری روی هاد اصلی باشه تا موقع خوندن اطلاعات سریعتر به هدف برسه و هاردهای با ظرفیت بالا برای ارشیو انتخاب بشه

انتخاب نوع قطعه بهتر، در سرعت تاثیر زیادی داره اما اگه همون کار های قبلی به صورت پیشین انجام بشه فرق زیادی نخواهد داشت

10 دوباره هر برندی رو پیشنهاد نمی کنم چون هم تجربه کاری دارم هم اینکه اصلا این مبحث راجع به چند قطعه اصلیه

11.یه CPU قوی مسلما خنک کننده خوبی می خواد اینکه پرسیدن نداره و کیس های خوب هم که الحمدالله تهویه خوبی دارن

اقا حامد عزیز همیشه شعبون بوده یک بار هم رمضون . یه بار هم برای خرید قطعات از این مطالب استفاده کنید .

این مطالب تنها برای شما نیست که اینمه ناراحت شدین و انگار که میلون ها تومن از دست دادین

من به هیچ وجه مجبور نبودم به شما پاسخ بدم و برای تشکر یا امتیاز منفی به کسی التماس کنم و برای کسب امتیاز این کارو نکردم .اگه نظری دارین اعلام کنید بنده هم استفاده می کنم و با اطلاعات خودم مقایسه میکنم و به نتیجه بهتری می رسم و کمال تشکر رو هم خواهم داشت

اگه از مطالب هم خوشتون نیومد تا دلتون خواست امتیاز منفی بدین .بنده هم تشکر از پستهای شما میزنم

دوستان در مسائل بزرگ و پر اهمیت نظرات همه رو بدونید و در نهایت خودتون تصمیم بگیرید و هر چیزی رو که دلتون می خواد انتخاب نکنید

به ظاهر هم اهمیت ندین وای مشکی باشه یا قیافش باحال باشه

موفق باشین

ویرایش شده توسط diablo2
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز . مواردی رو که توضیح دادی میخوام بهت جواب بدم . امیدوارم تو حرفهام چیزی باشه که بتونی یاد بگیری . اینجا همه کاربرها اطلاعاتشون رو با هم به اشتراک میذارن . همه هم برای اطلاعات و تجاربشون وقت و هزینه صرف کردن . اما از همدیگه دریغ نمیکنن .

اول

اگر شما تست ها و بنچمارکهای CPU رو توی سایتهای مختلف دیده باشید متوجه میشید که سری سندی بریج در حال حاضر بهترین سری CPU تو بازار هست . اگر بیشتر دقت کنی بازهم میبینی که حتی ضعیفترین اون ها از CPU های متوسط AMD هم قویتر هستن . در لینکهای زیر مقایسه چند تا رو با هم برات میذارم :

http://www.anandtech.com/bench/Product/406?vs=120

تواین لینک Intel Pentium G620 که قیمتی در حدود 85 تومان داره با AMD Phenom II X2 555 BE که قیمتی در حدود 115 تومان داره مقایسه شده . اون مدل اینتل ضعیفترین CPU سوکت 1155 هست .

http://www.anandtech.com/bench/Product/363?vs=203

این لینک Intel Core i5 2400 که یک CPU رده متوسط اینتل با قیمت 230 تومان هست و AMD Phenom II X6 1100T BE با قیمت حدود 280 تومان بهترین CPU ساخت AMD تو بازار هست .

اینها رو گفتم که نگی سیستم های ارزونتر حتما AMD بهتره . با G620 میشه سیستمی در حردو 900 بست که با AMD نمیشه .

دوم

شما قدرت مادربورد رو چطور مشخص میکنی ؟مثلا بین ASUS Z68 V-Pro و ASUS Z68 Deluxe یکی قوی و دیگری ضعیفه ؟ چرا ؟ من برتریهای اولی نسبت به دومی رو میگم . چون شما میگفتی مادربورد مناسبی نیست :

ASUS Z68 V-Pro دارای خروجی گرافیک هست . این مادربورد گرافیک آنبورد نداره . چون دیگه چیزی به اسم گرافیک آنبورد وجود نداره . الان سری Core i اینتل دارای گرافیک مجتمع داخل CPU هستن . نه اینکه گرافیک روی بورد باشه . اگر بوردی امکان استفاده از اون گرافیک رو داشته باشه ، میشه استفاده کرد . چیپ Z68 امکان استفاده از این گرافیک مجتمع رو میده . تو بعضی مدلها مثل V-Pro خروجی داره و میشه ازش استفاده جدا کرد و تو بعضی مدلها مثل Deluxe این خروجی رو نداره . تو Z68 امکانی گذاشته شده که با استفاده از یک چیپ جانبی مادربورد توانایی سوئیچ بین گرافیک اصلی سیستم و گرافیک مجتمع رو داره و هر موقع سیستم به گرافیک پرقدرت نیاز داشته باشه به کارت مجزا سوئیچ میکنه و برعکس . پس اون گرافیک مجتمع ( به قول شما آنبورد) مزیته نه مشکل . ضمنا V-Pro از چیپ صدای بهتری استفاده میکنه .

برتری Deluxe اما تو پورتهای اضافه اونه . پورت Power sata و 1394 رو روی پنل پشت داره .

الان خیلیها دارن با گرافیک مجتمع اینتل کار میکنن و حتی بازی انجام میدن .

سوم

کیسهای بزرگ دلیل نمیشه که تهویه خوبی برای سیستم داشته باشن . کیسهای کوچکتری هم هستن که تهویه خیلی مناسبی دارن . کسانی که برای اوکلاک سیستم میبندن نیاز به تهویه خیلی حرفه ای دارن .

اما در مورد جوابهایی که متقیم به خودم دادی :

1- بالاتر جواب دادم . اما این دو مدل از نظر مدار و خازن هیچ تفاوتی با هم ندارن

2- شما جواب ندادید . 2600 برای یک سیستم با 1300000 بودجه چطور میبندید که میزان باشه ؟

3- این دو مدل گرافیک هر دو 256 بیت هستن وتفاوتشون تو Memory Interface نیست .

این هم لینک مقایسه 460 با 560 Ti . میبینی که دومی خیلی سرتر از اولیه . البته 560 معمولی ضعیفتر از ti هست . ولی بازهم قویتر از 460 میشه .

http://www.anandtech.com/bench/Product/313?vs=330

4- شما اطلاعی از Intel® Extreme Memory Profile یاXMP نداری . این قابلیت تو CPU های سری core i5 و core i7 اینتل هست و باعث میشه که CPU مقادیر فرکانس بالاتر رم رو پشتیبانی کنه . این قابلیت از داخل منوی بایوس مادربوردهایی که توانایی پشتیبانی دارن قابل اجراست . لینک CPU ها و فرکانس رمی که پشتیبانی میکنن رو برات میذارم . مادربورد ها و رمهایی که استفاده شدن برای تست هستن .

http://www.intel.com/content/dam/doc/datasheet/core-i7-memory-suppliers-0811-datasheet.pdf

http://www.intel.com/content/dam/doc/datasheet/core-i5-processor-memory-0811-datasheet.pdf

5- دوست عزیز اگر شما 50 درصد استهلاک محاسبه کنی که دیگه پاور با توان زیر 430 وات اصلا نباید تولید بشه . من توان مورد نیاز رو از سایت http://extreme.outervision.com/psucalculatorlite.jsp محاسبه میکنم . من خودم الان چند ساله که پاور گرین استفاده میکنم . تا الان کار کرده . هیچ مشکلی هم نداره . شما از نمایندگیهاش بپرسید که چقدر تعمیر یا مرجوع داشته . تازه گارانتی تعویض از 37 ماه تا 100 ماه برای محصولاتش داره . پاورهای وارداتی چون گمرک بهشون میخوره گرونتر هستن . چون گرونتر هستن دلیل نمیشه که بهتر باشن .گارانتی اونها هم حداکثر 2 - 3 سال تعمیر هست . نمیگم بد هستن . ولی گرین هم خوبه و طرفداران زیادی داره .

6- بالاتر جواب دادم . ولی منظورتون رو از کیس بزرگ باز هم درست نگفتید . سرور یا ادونس ؟

7- منظور شما اینه که اگر ما 4 تا هارد 500 ببندیم سرعتومون از یک هارد 2 ترا بیشتره ؟ یعنی اگر شما از 4 هارد مختلف اطلاعات رو بخوای برداری سریعتر از 1 هارد انجام میشه ؟ من که فکر نمیکنم.

8- من اینطور فکر نمیکنم . نه فقط من ، بلکه تمام کسانی که SSD داشتن میگن که سرعت خیلی بالاتری داره .

9- تعداد هارد و کلا قطعات بیشتر باعث مصرف برق بیشتر و ایجاد حرارت بیشتر میشه . چرا وقتی میشه یک هارد 2 ترا برای آرشیو گرفت از 4 تا 500 استفاده کنیم ؟

10- اتفاقا یکی از اجزای سیستم درایو نوریه . چون درایو نوری بی کیفیت باعث ضرر حتی کم میشه .

11- نحوه تهویه کیسها با هم متفاوته . برای کسانی که سیستم حرفه ای میخوان فقط تهویه اولیه کیس جوابگو نیست . باید تهویه مناسبتری انجام بشه .

دوست عزیز ، من هر بار بخوام قطعه ای بخرم با خلی از دوستان و استادانی که اینجا هستن مشورت میکنم . تو سایتهای مختلف میگردم و راجع به اون قطعه اطلاعات کامل پیدا میکنم . حتی برای خرید یک درایو نوری . من هیچ چیزی از دست ندادم . بلکه دادن اطلاعات غلط و نادرست به کاربران باعث میشه که اونها اعتمادشون رو به فروم از دست بدن . در نتیجه من از اطلاعات غلط ناراحت شدم . امتیاز مثبت و منفی برای اینه که کاربر متوجه اشتباه یا عمل ، نظر و ااطلاعات درست خودش بشه . نه اینکه الکی امتیاز مثبت یا منفی به کسی بدیم .

با حرف آخر شما کاملا موافقم . مشورت کردن خیلی مواقع جلوی ضررهای زیادی رو میگیره . ظاهربین نبودن هم جلوی خیلی از مشکلات رو میگیره .روی مواردی که گفتم فکر کنید و بررسیشون کنید .ما اطلاعاتمون رو اینجا به اشتراک میذاریم نه اینکه بابتش حق کپی رایت ( به قول اون دوستمون ) بگیریم ;) موفق باشید :-?

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

سلام :-?

به قول عادل فردوسی پور اجازه دارم قانع نشم ؟!:D

الان مثلا مادربورد asus rampage III gene صرف اینکه سایزش micro ATX هست به درد کارای حرفه ای نمی خوره ؟! I%20Do%20not%20Know.gif

میشه بگین کار حرفه ای چیه که این مین بورد به دردش نمی خوره ؟ دوستانی که کار حرفه ای می کنن ببینن مادر بورد لینک زیر به دردشون می خوره یا نه ؟;)

لینک شما

بعدش هم حرفه ای ها که فقط گیمر ها نیستند که حتما سیستمشون گرافیک چند صد هزار تومانی نیاز داشته باشه .

با تشکر

ویرایش شده توسط ace
لینک به دیدگاه

همیشه باهوش کشف میکنه و نتیجه خوب می گیره و عاقل از تجربیات اون استفاده میکنه

تو بحث علم هیچکی نمیتونه ادعا کنه که 100% درست میگه چه برسه به این بحث. بهترین کار اینه که مشورت بشه و هر کسی با دلیل بیاد مطلبش رو بگه.

cpu 2600s or 2500s or 2600 or 2400 or 2400s در بین cpu های سوکت 1155 قویتر و یک سری ویژهگی هایی دان که بقیه ندارن . و متناسب با هزینه انتخاب کنید

سری s اش که به کل وارد ایران نمیشه و بهترینش برای یک سیستم گرون سری k هست که ضریب باز هست.

اندازه مادربورد برای کارهای حرفه ای کمتر از ATX نباشه

انداره مادربورد بر میگرده به امکانات مادربورد مثل اورکلاکینگ ، قابلیت قرار دادن چند گرافیک و ... و ربطی به حرفه ای یا غیر حرفه ای بودن کار نداره.

1. در هر مادربورد نوع بورد و خازنها و مدارات فرق می کنه و مدلی که شما بیان کردین گرافیک انبورد هست

داشن گرافیک آنبورد که نمیتونه دلیل انتخاب نشدن باشه ، مخصوصا این مادربورد که میتونه تا چند تا گرافیک بخوره و بین گرافیک سی پی یو و گرافیک ها سوئیچ کنه و این یعنی مصرف برق کمتر در حالت بیکاری و افزایش سرعت تبدیل فایلهای ویدئویی

4. اگه در مشخصات CPU ها دقت بفرمایید خواهید دید که بیشر از 1333 ساپورت نمی کنن مگه سری EXTREEM EDITION INTEL اونم نه همشون و AMD هم فعلا CPU ای با FSB 1600 برای دسکتاپ تولید نکرده

تمامی مادربوردهای بالای 150 تومن این امکان رو دارند سی پی یو رو اورکلاک کنند تا بالای 1333 بخوره

5.هنگام محاسبه توان مصرفی قطعات . حالت ماکس در نظر گرفته میشه + 25 الی 50 درصد اصطحلاک

25 اصطکاک کافیه که باز هم همون زیر 650 وات در میاد ، پاور های 1000 وات برای سیستمهایی هست که چند تا گرافیک قوی مثل 570 میخواهند بندازند

گرین هم تولید داخل نیست ، گرین از یک شرکت خارجی سفارش میده و اون با نام گرین تولید میکنه.

لینک به دیدگاه

حاجی توضیح المسایل منتشر کردی :-?

فقط اونجا چنین ادبیاتی پیدا میشه ;) :D =D>

تقبلل ا...

ویرایش شده توسط rommatti
لینک به دیدگاه

یعنی فقط با همین توضحات شما باید قانع بشیم !؟ که

AMD اصلا به درد نمیخوره!!!

1366 بدرد نمیخوره!؟

اینتل خیلی فیوچر داره!! AMD عقب افتاده هست!!( البته اگر منظور شما درستورالعمل هست بهتر هست به دیکشنری رجوع کنید چون فیوچر به معنی آینده هست!!! )

خدارو شکر کلیه شرکت ها از خازن های جامد استفاده میکنند!!مدار؟ فکر نمیکنم فرقی کنه ... اما بهتر هست بفرمایید مافست ها و تامیین کننده ها جریان یا همون فاز ها ... سیستم خنک کننده مادر بورد ، کیفیت PCB و ...... !!!

چند مورد از ویژگی های سوکت 1155 رو میفرمایید؟

اصلاعات شما در باره پردازش گرافیک آنبورد مربوط به 2-3 سال پیش هست به زبان ساده در سوکت 1155 واحد پرداژش گرافیک در CPU ادغام شده در AMD هم با ورود APU های این شرکت شما یک کارت 6550 دارید آیا فکر میکنید این کارت فقط به درد اینترنت میخوره ؟ !!!!

گرونی رم هم در ایران به این شکل هست برند های آمریکایی همیشه گرون تر از برند هاس تایوان و چین هستنند!!!

پلتفرم 1155 یکی از خنکترین پلتفرم هاست و نیازی به خنک سازی بیش از اندازه نداره AMD هم که همیشه خنک بوده و هست برعکس پلتفرم 1156 و 775 و 1366 که یکی از داغ ترین پلتفرم ها هستند!!

کلا 6870 هم نسبت به قیمت اصلا به درد نمیخوره!!

اطلاعات کاملی در باره رم بود واقعا !!! من نمیدونستم!!! فقط نمیدونم چرا رم های ADATA 1600 من با 1055T داره تو فرکانس 1866 کار میکنه و سرعت خوبی در نوشتن خواندن و کپی کردن داره .. زمان تاخیر هم که 9-9-9-24 هست فقط یکم ولتاژ اضافه داره !!

شما سیستمتون برق زیاد مصرف میکنه ؟ اما سیستم ما شدت جریان بالا و توان مصرفی بالا...

50%!!!!! واقعا!!! یعنی یه پاور 1000وات گلد میشه 500 وات!؟

"اکثر پاورهایی که به تعمیرگاه ها اورده میشن تولیدی داخلی هستن یا چین"

استدلال جالبی بود!!! اصلا فکر نکنید که چون تعداد خریدار این پاور ها چند برابر خریداران پاور های خارجی هست چیزی حدودا از هر 100 نفر 1 نفر !!!

ssd نخریم دیگه فایده نداره بریم هارد 500 پرسرو صدا و داغ وسترن بلک بخریم!!چون در مالزی تولید میشه!!

لینک به دیدگاه

سپهر جان مثل اینکه خیلی داغ کردیا :-? من امیدوارم با توضیحاتی که دوستان اینجا دادن ، این کاربر و دوست عزیز موارد جدیدی رو یاد گرفته باشن و فکر نکنن که فقط اطلاعات خودشون درسته . البته ایجاد این تاپیک از طرف ایشون یک حسنی داشت ، اون هم این بود که اطلاعات زیادی در مورد قطعات مختلف کامپیوتر در کنار هم جمع شد و این میتونه مرجع خوبی برای کاربران باشه ;)

لینک به دیدگاه

سپهر جان مثل اینکه خیلی داغ کردیا :-? من امیدوارم با توضیحاتی که دوستان اینجا دادن ، این کاربر و دوست عزیز موارد جدیدی رو یاد گرفته باشن و فکر نکنن که فقط اطلاعات خودشون درسته . البته ایجاد این تاپیک از طرف ایشون یک حسنی داشت ، اون هم این بود که اطلاعات زیادی در مورد قطعات مختلف کامپیوتر در کنار هم جمع شد و این میتونه مرجع خوبی برای کاربران باشه ;)

یکی از اهداف من که باعث عضویت من در این فروم و فرومهای کامپیوتری دیگر هست بالا رفتن اطلاعات علمی هست ، نه بر پایه نظرات شخصی و سلیقه ای

اکثر مقالات و بحث ها رو دنبال میکنم از تجربیات و اطلاعات دوستان استفاده میکنم جهت ارتقاع علم و دانش ناقصم ، اما زمانی که بحث از مسیر علمی خودش به سمت بحث های های بازاری کشیده میشه داغ میکنم ، من وقت گذاشتم برای خواندن یک مقاله که در آخربه یاد صحبت های میان بازاریان و کسبه جهت فروش کالا های خود که جنبه تبلیغاتی و غیر علمی داره اقتادم و این اصلا خوشایند نیست

ایشون اگر به خودشتون یک زحمت کوچیک میداد و حداقل مقداری از مقالات همین فروم و همچنین بحث های بین کاربران رو دنبال میکردند و نتیجه آن هارو به صورت یک مقاله در میاوردن نتیجه خیلی بهتری داشت..

لینک به دیدگاه

همونطور که گفتم ناخواسته باعث این شد که اطلاعات مفیدی از طرف دوستان تو این تاپیک بیاد . مطمئنا خودشون هم استفاده میکنن :-?

لینک به دیدگاه

دوستان به هر حال نمیشه انتظار داشت که اطلاعات همه در یک سطح باشه و حرفهای شما دوستان کاملا متین هست. دوست عزیزمون قبل نوشتن چنین متنی باید اطلاع کافی در این زمنیه میداشت و ارائه یک چنین متن پر ایراد و بدون استددلالی در یک فوروم حرفه ای سخت افزار کار منطقی نبود. وقتی در مورد سخت افزار صحبت میشه باید پشت هر حرف یک پاراگراف دلیل و مدرک بیاری عزیزم و اینکه بگی و رد شدی و بعدشم بگی چراشم نپرس بسیار غیر حرفه ای هست !! شما با سلیقه خودتون از پلتفورم های مختلف ایراد گرفتید و یکی رو حذف کردید یا یکی دیگر رو کاملا از رده خارج کردید یا یک مدل رم بدون دلیل گفتید بده یا بدون اطلاع کافی راجع مصرف برق پاور بحث کردید و..............................

اگر برای هر حرفتون نتونید دلیل و مدرک بیارید متنتون هیچ ارزش علمی و عملی نداره عزیزم.

از طرف دیگر دوستان هم اشاره کردند اگر کمی از مقاله ها و تاپیکهای همین فوروم میخوندید متوجه میشدید که متن راهنمای شمابه هیچ عنوان با علم روز سازگاری نداره و اطلاع اشتباه داخلش زیاده !! اگر وقت روی نوشتن چیزی میزارید بهتره اطلاع بک گراند شما هم در سطح بالایی باشه تا وقت خودتون رو هدر نداد باشید دوست عزیز.

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بهتر هست بجای اینکه سعی کنیم مقاله ای مستقل ایجاد کنیم با هم دیگه صحبت کنیم و به یک نتیجه ی پایه برسیم اونوقت چندتا خوبی داره

1-همه میتونن استفاده کنند!

2-باعث عضو گیری بیشتر فروم و بالا رفتن اطلاعات دوستان میشه!

3-که از همه مهمتر هست اینه که همگی قبولش داریم و اگه مشکلی داشته باشه یا بخوایم بروزش کنیم میتونیم دوباره همفکری کنیم و در بهترین سطح نگهش داریم!

لینک به دیدگاه

درود .

من کلاً با متون تند و تیز در این جور موارد که بر سر صاحب تاپیک می ریزن مخالفم ولی خدا به سر شاهده اولش احساس کردم این یک طنز هستش ، بعدش یکمی بهم برخورد و گفتم داره به شعور همه توهین می شه ، بعد دوباره حالتم عوض شد و کمی خندیدم ، بعد پست ها رو خوندم و کمی دلم سوخت بعد منطقی شدم و پست زدم . کلاً چند حالت بهم دست داد .

دوست عزیز جسارتاً یک لطفی کنید و اون قانون کپی رایتی که برای متنتون گذاشتید رو هم برای خودتون رعایت کنید و جای دیگه اون متن رو کپی نکنید .

ما مثل فروم های دیگه از خودمون تعریف نمی کنیم ولی انصافاً دوستان و عزیزانی که توی این فروم هستند ، بسیار حرفه ای هستند و نسخه پیچیدن براشون کار سختی هستش !!!

کلاً متن تون و صحبت های صفحه قبلی حدوداً بالای 90 درصد صحبت هاتون اشتباه و بی دلیل هستش و اون بخشی رو هم که درست اشاره کردید همه عزیزان می دونستند.

اگر مایلید تک تک راجب خط به خط متن تون باهاتون بحث و گفتگو می کنم ولی یک لحظه شک کنید که شاید زود و عجولانه نوشتید و سعی کنید از متنتون دفاع کنید . چون من می گم شما اشتباه می کنید و شما می گید من اشتباه می کنم ، پس حتماً یکی این وسط داره اشتباه می کنه ، یا شما چیزی یاد بنده می دید یا بلعکس که هر دو صورت خوب و پسندیده هستش .

شما می گید نمی خواهید کسی که داره پول زیادی بابت سیستمش می ده ضرر کنه و چیز بدی بگیره !!! درسته ؟ خود این جمله مشکل داره ، آیا می تونید پول زیاد رو برای من شرح بدید ؟ برای من 500 هزار تومن پول زیادی هستش برای سیستم :-? یا 5 میلیون تومن ؟

آیا یک لحظه با خودتون فکر نکردید که این راهنمای خریدی که قرار دادید اگر اشتباه باشه اون بنده خدایی که می خواهد پول سیستم گرون البته از دید شما ، بده ممکن هستش ضرر کنه ؟

توی اینترنت بیشتر چرخ بزنید تا تجربتون توی این دنیای مجازی بیشتر بشه . اینجا جایی هستش که کسی برای کسی غذا نمی کشه و در دهان دیگری نمی گذاره . :D ;)

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...
  • کاربر ویژه

با سلام خدمت دوستان عزیز

راستش رفتم مقاله رو بخونم دیدم یک عالمه منفی خورده بنده خدا فهمیدم که مقالشون کامل نیست... و با توجه به توضیحاتی که دوستان دادند و من هم باهاشون موافقم یک نکته موند اون هم من فکر می کنم بخاطر استدلال نادرستشون از نمودار بازدهی پاور ها هستش... همون طور که دوستان اطلاع دارند... هر پاوری یکی از این نمودار ها رو داره که بصورت صعودی و سپس نزولی می باشد تا اونجا که من می دونم حالا... و نقطه ی ماکزیممش مربوط به همون بین 25 تا 50 درصد اخر می شود... که درسته که مثلا در مورد پاور خود بنده در 600تا 650 وات بالای 86 میره کاراییش و ماکزیمم هست اما باید توجه داشت که این نمودار کلا بالای 82 هست در این پاور و 80 پلاس می باشد... پس اینکه پول بیشتری برای این کارایی تا این حد بخواهیم بدهیم که مثلا بازده بیشتری بدهد کار عاقلانه ای فکر نمی کنم باشد... و می توان از مدل های پیشرفته تر و گلد و یا از این قبیل استفاده کرد تا این که برای 600 وات بریم یه 1000 وات بخریم!

با تشکر از اطلاعات خوبی که در این تایپیک گرفتم از دوستان B)

ویرایش شده توسط nima2007
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یکی از اهداف من که باعث عضویت من در این فروم و فرومهای کامپیوتری دیگر هست بالا رفتن اطلاعات علمی هست ، نه بر پایه نظرات شخصی و سلیقه ای

اکثر مقالات و بحث ها رو دنبال میکنم از تجربیات و اطلاعات دوستان استفاده میکنم جهت ارتقاع علم و دانش ناقصم ، اما زمانی که بحث از مسیر علمی خودش به سمت بحث های های بازاری کشیده میشه داغ میکنم ، من وقت گذاشتم برای خواندن یک مقاله که در آخربه یاد صحبت های میان بازاریان و کسبه جهت فروش کالا های خود که جنبه تبلیغاتی و غیر علمی داره اقتادم و این اصلا خوشایند نیست

ایشون اگر به خودشتون یک زحمت کوچیک میداد و حداقل مقداری از مقالات همین فروم و همچنین بحث های بین کاربران رو دنبال میکردند و نتیجه آن هارو به صورت یک مقاله در میاوردن نتیجه خیلی بهتری داشت..

سلام چطوری سپهر جان / کاملاً باهات موافقم / منم خیلی مطالب از این فروم و دوستایی که اینجا پیدا کردم بدست آوردم و یادگرفتم و میگیرم B) clapping.gif

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

خاصیت فروم مشاوره و استفاده از اطلاعات و سهیم شدن در تجارب اعضا هست.

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...