رفتن به مطلب

ورود مراجع قانون گذاری به بازار ارزهای دیجیتال

Recommended Posts

21441074eab6b0b924c440f2a17f83be.jpg

برای چند روز گذشته قیمت بیت کوین سقوط عجیبی داشته تا جایی که وزرات دادگستری آمریکا به موضوع وارد شده و این احتمال را مطرح کرده که ممکن است تعدادی از خلافکاران در تغییر قیمت بیت کوین دست داشته باشند. منابع بلومبرگ اذعان دارند که وزارت دادگستری آمریکا تعدادی آزمایش ترتیب داده تا شیوه‌ای که ممکن است کلاه برداران و خلاف کاران در این بازار دست ببرند را شناسایی کنند این آزمایش‌ها شامل: ثبت غیر واقعی درخواست ارز دیجیتال و کنسل کردن آن در آخرین لحظه یا انتقال ارقام بزرگ در حساب شخصی و معامله غیر واقعی می‌باشد.

این سایت اضافه کرد: "مقامات نگران هستند که ارزهای مجازی به دلایل متعدد به تقلب تبدیل شوند: شک و تردیدهایی است که همه مبادلات باید  به صورت جدی کنترل شوند و به دنبال تقلب ها، نوسانات قیمت بسیار باشند که می تواند موجب کاهش ارزش گذاری و کمبود ارزش دارایی افراد و سرمایه گذاران شود".
این نگرانی‌ها باعص شده کشورهایی مثل چین این نوع معاملات رمزگذاری شده را ممنوع کنند و ژاپن نیز دست به ایجاد قوانین محافظتی بزند.

منبع: TweakTown

لینک به دیدگاه

سلام

امیدوارم این نوع ارزها زودتر نابود بشن

چون که هیچ هدف سالمی برای ایجادشون نمیشه متصور شد

قاچاق مواد مخدر و قاچاق انسان و تروریسم و پولشویی و دلالی و دور زدن تحریم ها و گرمایش جهانی و ...

من اوایل که این موضوع داغ شده بود هوس کردم که در این کار سرمایه گذاری کنم ولی بعدا با خودم فکر کردم که با انجام این کار در گناه این خلافها در آخرت شریک خواهم شد و قیدشو زدم

ویرایش شده توسط mahddi
لینک به دیدگاه

هر چی هست فعلا برای کشورهای تحت تحریم بانکی  مثل ایران خوبه.شما براحتی ارز دیجیتال میدید و در عوضش دلار پی پال میگیرید و دلار پی پال رو باهاش حساب بانکی متصل به مستر کارت یا ویزا کارت رو شارژ میکنید.

بحث دستکاری قیمت ارزهای دیجیتال از زمان به وجود امدنش بوده و خودم هم عقیده دارم قیمتها بشدت دستکاری میشه و برای همین هست همیشه توصیه کردن سرمایه گذاری نکنین .

البته خودم چند نوع ارز دیجیتال دارم که به پولش احتیاج ندارم و با ماین بدست اوردم نه اینکه بخرم.

هر کس میخواد سرمایه بریزه تو این بازار احتمال همه چیز رو باید بده.

ویرایش شده توسط 8030
لینک به دیدگاه

در 42 دقیقه قبل، mahddi گفته است :

سلام

قاچاق مواد مخدر و قاچاق انسان و تروریسم و پولشویی و دلالی و دور زدن تحریم ها و گرمایش جهانی و ...

من اوایل که این موضوع داغ شده بود هوس کردم که در این کار سرمایه گذاری کنم ولی بعدا با خودم فکر کردم که با انجام این کار در گناه این خلافها در آخرت شریک خواهم شد و قیدشو زدم

یکی با چاقو آدم میکشه یکی با چاقو جون یه آدمی رو نجات میده

آیا چاقو را باید نابود کرد؟

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، 8030 گفته است :

هر چی هست فعلا برای کشورهای تحت تحریم بانکی  مثل ایران خوبه.شما براحتی ارز دیجیتال میدید و در عوضش دلار پی پال میگیرید و دلار پی پال رو باهاش حساب بانکی متصل به مستر کارت یا ویزا کارت رو شارژ میکنید.

درسته ولی الان شما برای استفاده از بیشتر exchange ها باید مدارک خودتون رو آپلود کنید و گذشت اون زمان که هرکی هرکی بود.

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، ASTS گفته است :

درسته ولی الان شما برای استفاده از بیشتر exchange ها باید مدارک خودتون رو آپلود کنید و گذشت اون زمان که هرکی هرکی بود.

هیچ مدارکی نمیخواد.شما مستقیم بیت کوین یا اتریوم  بده بهش به نسبت دلار پی پال بهت میده .مدارک موقعی نیازه که مستقیم میخوای حساب بانکی شارژ کنی.

منظورم اکسچنجهایی مثل بایننس نیست،یک سری سایتهای دلال هستن این کار رو انجام میدن بدون مدارک ولی نه مبالغ خیلی زیاد.

ویرایش شده توسط 8030
لینک به دیدگاه

در 45 دقیقه قبل، 8030 گفته است :

هیچ مدارکی نمیخواد.شما مستقیم بیت کوین یا اتریوم  بده بهش به نسبت دلار پی پال بهت میده .مدارک موقعی نیازه که مستقیم میخوای حساب بانکی شارژ کنی.

منظورم اکسچنجهایی مثل بایننس نیست،یک سری سایتهای دلال هستن این کار رو انجام میدن بدون مدارک ولی نه مبالغ خیلی زیاد.

درسته ولی خوب اونا هم فی هاشون بالاست و هم قیمت خریدشون پایین و همونطور که فرمودید محدودیت هایی نیز دارند از نظر مقدار که فکر میکنم این باعث میشه حتی کشور هایی مثل ایران که تحریم هستند استفاده از این روش براشون بصرفه نباشه ولی خوب شاید برای کاربرای معمولی خوب باشه

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، mahddi گفته است :

سلام

بله واقعا قاچاق و گرمایش و پول شویی قبل این ارز های دیجیتالی نبودن. تازه بوجود آمدن. به به عالی.... دنیا مدینه فاضله بود قبل ارز دیجیتالی!

سعی کنیم تعصب و خشم که از ضعف اقتصادی میاد چند تا چیزو الکی به هم ربط ندیم!

لینک به دیدگاه

هر ایرادی ارز های دیجیتالی داره پول نقد (اسکناس) یا طلا هم داره. این ها هم ردگیریشون سخته.

فعلا اول کاره و رفته رفته مشکلات حل می کنن. ارزهای دیجیتالی برای رفع یک نیاز اساسی و اون ایجاد شبکه جهانی مالی بدون کنترل مستقیم بانک های بزرگ به وجود اومده. مطمئنا ضعفا و اشکالاتی داره اما حل میشه فعلا اول راهیم. خیلی ها میگفتن عدم تمرکز غیر ممکنه اما شد بقیه موارد حل میشه.

مثلا یکی از خوبی های ارزهای دیجیتالی اینه ما مردم ایران که کلا از سیستم جهانی با اراده امریکا به دور هستیم الان می تونیم تو سیستم مالی جهانی شرکت کنیم. این کار رو به لطف ارزهای دیجیتالی انجام می دیم. ارزهای دیجتالی زیاد به کار دولت ها نمیاد چون مشخص میشه فعالیتشون اما برای مردم خوبه. برای افرادی که سرمایه اشون چند هزار دلار هست.

قطعا ایراداتی هست اما تجربه ثابت کرده انسان های  خلاقی خواهند آمد و اون مشکلات رو حل خواهند کرد.

ضمنا بجای ایرادات غیر مستند بهتره با ارائه سند ادعامون رو ثابت کنیم. موارد پول شویی در ارزهای دیجیتال بسیار ناچیز هستش. این رو من نمی گم آمار میگه. 

https://payment24.ir/blog/money-laundering-crypto-exchanges/

لینک به دیدگاه

در هر زمینه ای مشکل همیشه بوده و خواهد بود. این که شخصی بیاد و بگه ارزهای دیجیتالی بد هستن :

اول سر خودش رو تو برف می کنه،

دوم منو یاد اون مواردی می اندازه که با ویدیو و رایو و دوچرخه و غیره برخورد می شد و به جن و پری و انحراف اخلاقی و غیره ربط داده می شد،

سوم خیلی از دولتها با این کار مخالفت خواهند کرد چون به ضررشون هست و کنترل بر مردمشون رو کاهش میده،

چهارم رفته رفته همین دولتها وقتی خواهند دید دیگه کاری از دستشون برنمیاد و شده آنچه که نباید می شد خودشون پیش قدم خواهند شد و قوانینی وضع خواهند کرد و کارهایی خواهند کرد تا خودشون هم از قافله عقب نمونن،

پنجم بیایین و یه کاری کنین یه ارز دیگه ای به جای این ارزها معرفی کنید که کلا خوبی باشه و هیچکسی نتونه ازش استفاده بدی بکنه، حتما ازتون قبول می کنند،

ششم این نوشته های من و شما همین جا خواهند ماند و بعد از ده سال اگر راه کسی بیفته اینجا و اینا رو بخونه شاید از طرز فکر ما خنده اش بگیره 

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، mahddi گفته است :

سلام

کاش یکم مطالعه میکردید. انسان قبل موضع گیری در مورد چیزی باید شناخت پیدا کنه در موردش

آماری در یکی از مقالات منتشر شده و استفاده غیر قانونی از رمز ارزها تنها 1 درصد و کمتر بوده به هر حال هر ابزاری رو میشه درست استفاده کرد و کسی که استفاده میکنه تعیین میکنه چطور استفاده بشه

هزینه تراکنش پایین، امنیت بالا، تمرکز زدایی، امکان ایجاد قراردادهای هوشمند و ارزآوری برای کشوری که ماینراشو پشتیبانی میکنه فوایدیه که کسی نه میتونه انکار کنه نه خلاف قوانین هست

لینک به دیدگاه

یکی از بزرگترین خوبی های ارزهای دیجیتال اینه که هنوز دست کثیف دولت ها بهش نرسیده و فعلا یه قرارداد مردمی هستش

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...