رفتن به مطلب

درس یا کار ؟ (لطفا نظر بدید)

فرـشاد
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام و عرض ادب خدمت همه لیونی ها

حقیقتش اینه که کم کم دارم به انتهای خدمت سربازی نزدیک میشم (30 روز دیگه ، نبود?). و شغل و آینده بدجور ذهنم رو درگیر کرده ! نمیدونم درس بخونم یا برم دنبال یه تخصصی کاری چیزی !

البته میدونم که اوضاع کشور خیلی خوب نیست ولی بالاخره نمیشه دست روی دست هم گذاشت !

چیزهایی که به نظر خودم رسیده اینجا لیست میکنم خوشحال میشم کمک کنید ، ممنون "

1- ادامه تحصیل بدون کنکور آزاد تو یکی از رشته های حسابداری/طراحی صنعتی/ زبان انگلیسی (قبلا کلاس میرفتم تا سطح pre-intermediate خوندم یک مدت هم ترجمه کار کردم)/ مدیریت 

2- از کارآموزی شروع کردن تو شغل طراحی قالب پلاستیک و فلز 

3- دوره عکاسی و ادیت دیدن و شروع به کار

4- دوره cnc چوب دیدن وشروع به کار

و در آخر از کارآموزی مکانیکی شروع کردن ! 

لینک به دیدگاه

مهم ترین سوال همینه که فرمودن،

سرمایه اولیه و پشتیبانی مالی از آشنایان (مخصوصا پدر)

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، Daniel110 گفته است :

مهم ترین سوال همینه که فرمودن،

سرمایه اولیه و پشتیبانی مالی از آشنایان (مخصوصا پدر)

در حالت کلی برای ادامه تحصیل یا رایگان کار کردن مشکل مادی ندارم ، اگر هم بخوام سرمایه نقد جور کنم برای شروع یه کاری فک کنم حدودا 30 تومن - البته بعید میدونم با این پول بشه کاری کرد ! 

لینک به دیدگاه

اگه تصميم داشتى درس بخونى حتما دانشگاه آزاد رو انتخاب كن ، ما كه دولتى خونديم با داشتن تعهد به خدمتى كه اصلا زمينه ى كاريش وجود نداره ، خودمون رو زندانى وزارت علوم كرديم ! يعنى من كه الان بخوام بعد از تحصيل برم خارج از كشور و بخوام مدركم رو از وزارت بگيرم ، ميگن هزينه ى تحصيلات رايگان رو بده ! كه اونم چندين برابر دانشگاهاى آزاد هست. ولى اگه ازاد ميخوندم اين مشكل رو نداشتم و با نمرات بالاتر نسبت به سراسرى درس ها رو پاس ميكرديم ! 

لینک به دیدگاه

متاسفانه این سوال خیلی از جوونهای سرزمینمونه که سر دوراهی درس و کار گیر میکنن . 

دوست گلم اگر میتونید در دانشگاه های معتبر تهران ادامه تحصیل بدید میتونه پلی باشه برات برای ورود به کشورهای اروپایی و از زندگی لذت بردن . در غیر اینصورت به نظرم یه شغلی رو انتخاب کن یه مدت یاد بگیر و برای خودت راه بنداز . ( سعی کن برای خودت کار کنی ) 

مثلا یادگیری mdf و cnc چوب . و بعد از یادگیری یه کارگاه mdf راه اندازی میکنی و به مرور زمان که وضعت بهتر شد سراغ cnc هم میری . این یه مثال بود حالا ببین کدوم شغل رو باتوجه به سرمایه ای که داری میتونی انتخاب کنی 

موفق باشی دوست گلم 

لینک به دیدگاه

سلام

اول برو دنبال علاقت حالا درس یا کار. به نظر من عنصر اصلی علاقه هستش. بند پ هم اگه داشتی که خیلی موثره.

اگه خواستی کار رو انتخاب کنی بیشتر تمرکز ت رو رو کار های خدماتی بزار (همیشه لازم باشه و دوره ای نباشه). یعنی گردش سرمایه کمتری بخواد به اصطلاح نقد باشه. (هر چند که الان به چک 3 ماهه میگن نقد)  و هر کسی تو اون کار نباشه و نتونه انجام بده.

زیاد خودتو درگیر کار تولید و اینا نکن .مثلا یکی از آشنا های ما تو کار mdf هستش در حد حرفه ای بنده خدا داره با چک 6-7 ماهه کار میکنه تازه این چک هایی که میگیره اکثرا پاس نمیشه .تو بهترین شرایط 3-4 ماه دیرتر

مثلا یکی از دوستام تو کار صافکاری و نقاشیه ماشینه وضعش بدک نیست 6-5 درمیاره. ولی کارش درسته جوری در میاره انگار فابریکه!! 4 ساله شروع کرده ولی با حوصله رفت دنبالش

مورد 2 رو اصلا و اکیدا توصیه نمیکنم .بازار کار و آینده شغلی واقعا خرابی داره. دلیلش هم وضع اقتصادی کشوره

رو مورد 5 هم فکر کن درآمد نصبت خوبی داره . (برق خودرو -مدل متوسط و بالا) منظورم باتری سازی نیست(دوره های آموزشی دارن).

یکی از دوستام به موتور ماشین علاقه شدیدی داشت. یعنی هر موقع می دیدیش آچار به دست و روغنی بود از صبح تا شب میفتاد به جون ماشینش و کارایی میکرد که هیج مکانیکی نمیتونست باور کنه این کار شدنیه. یه مدت تو امارات نمایندگی تویوتا کار کرد .الانم اون جا کار کاسبی خوبی راه انداخته و وضعش خوبه (بگذریم که همه اوایل به خاطر کار هایی که میکرد مسخرش میکردن حتی پدرش میگفت این چه وضعیه مگه مکانیکم شد کار )

در اخر هم اگه تونستی از مملکت برو  چون اینجا جای پیشرفت و صداقت و درست کاری و ......نیست آینده جالبی هم نداره

انشا. الله که موفق باشی.

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، babak_11 گفته است :

متاسفانه این سوال خیلی از جوونهای سرزمینمونه که سر دوراهی درس و کار گیر میکنن . 

دوست گلم اگر میتونید در دانشگاه های معتبر تهران ادامه تحصیل بدید میتونه پلی باشه برات برای ورود به کشورهای اروپایی و از زندگی لذت بردن . در غیر اینصورت به نظرم یه شغلی رو انتخاب کن یه مدت یاد بگیر و برای خودت راه بنداز . ( سعی کن برای خودت کار کنی ) 

مثلا یادگیری mdf و cnc چوب . و بعد از یادگیری یه کارگاه mdf راه اندازی میکنی و به مرور زمان که وضعت بهتر شد سراغ cnc هم میری . این یه مثال بود حالا ببین کدوم شغل رو باتوجه به سرمایه ای که داری میتونی انتخاب کنی 

موفق باشی دوست گلم 

ممنون رفیق ? 

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Post-Human Warrior گفته است :

سلام

اول برو دنبال علاقت حالا درس یا کار. به نظر من عنصر اصلی علاقه هستش. بند پ هم اگه داشتی که خیلی موثره.

اگه خواستی کار رو انتخاب کنی بیشتر تمرکز ت رو رو کار های خدماتی بزار (همیشه لازم باشه و دوره ای نباشه). یعنی گردش سرمایه کمتری بخواد به اصطلاح نقد باشه. (هر چند که الان به چک 3 ماهه میگن نقد)  و هر کسی تو اون کار نباشه و نتونه انجام بده.

زیاد خودتو درگیر کار تولید و اینا نکن .مثلا یکی از آشنا های ما تو کار mdf هستش در حد حرفه ای بنده خدا داره با چک 6-7 ماهه کار میکنه تازه این چک هایی که میگیره اکثرا پاس نمیشه .تو بهترین شرایط 3-4 ماه دیرتر

مثلا یکی از دوستام تو کار صافکاری و نقاشیه ماشینه وضعش بدک نیست 6-5 درمیاره. ولی کارش درسته جوری در میاره انگار فابریکه!! 4 ساله شروع کرده ولی با حوصله رفت دنبالش

مورد 2 رو اصلا و اکیدا توصیه نمیکنم .بازار کار و آینده شغلی واقعا خرابی داره. دلیلش هم وضع اقتصادی کشوره

رو مورد 5 هم فکر کن درآمد نصبت خوبی داره . (برق خودرو -مدل متوسط و بالا) منظورم باتری سازی نیست(دوره های آموزشی دارن).

یکی از دوستام به موتور ماشین علاقه شدیدی داشت. یعنی هر موقع می دیدیش آچار به دست و روغنی بود از صبح تا شب میفتاد به جون ماشینش و کارایی میکرد که هیج مکانیکی نمیتونست باور کنه این کار شدنیه. یه مدت تو امارات نمایندگی تویوتا کار کرد .الانم اون جا کار کاسبی خوبی راه انداخته و وضعش خوبه (بگذریم که همه اوایل به خاطر کار هایی که میکرد مسخرش میکردن حتی پدرش میگفت این چه وضعیه مگه مکانیکم شد کار )

در اخر هم اگه تونستی از مملکت برو  چون اینجا جای پیشرفت و صداقت و درست کاری و ......نیست آینده جالبی هم نداره

انشا. الله که موفق باشی.

در 4 ساعت قبل، Post-Human Warrior گفته است :

سلام

انشا. الله که موفق باشی.

ممنون بابت راهنماییت رفیق ?

خیلی دوست دارم از ایران برم حتی سال 92 یه فرصت مناسب هم پیدا کردم که برم ولی متاسفانه یا خوشبختانه به دلیل تک فرزند بودن نشد که بشه یعنی نتونستم خوانواده ام رو تنها رو بزارم 

با این حساب مورد 2 رو خط میزنم 

لینک به دیدگاه

بهترین کار اینه اگه خارج فامیل داری که هواتو داشته باشه با خانواده برو خارج که بهترین کاره

اما اگه فامیل نداری سخته

بعدش فک نکنم الان بشه با این اوضاع شغل مناسبی پیدا کرد ولی حتما انگلیسیتو قوی کن برنامه نویسی هم یاد بگیر اگه علاقه داری 

و یه نکته خیلی مهم کلا تو ایران خودتو بزن به بیخیالی که بهترین کاره وگرنه زود پیر میشی

لینک به دیدگاه

درود ، تحصیل کرده تا دلت بخاد هست ، شاغل هم همین طور ، اگه ب عشق مدرک میخای بری با اطمینان بهت میگم نرو ، از حسابداری گرفته تا معماری اکثر دانشجو ها فقط میان مدرک بگیرن و برن ، ب هیچ چیزیم نمیرسن ، اگه واقعا میخای درس بخونی بهت قول میدم در بد ترین شرایظ اشتغال اگه با سواد ترین فرد کلاست باشی واست کار هست ، اگه همه چی هم تو رکود باشه بالاخره یک دفتر هست ک نیاز ب حساب کتاب داشته باشه ، یک ساختمون هست ک نیاز ب معمار واسه طراحی داشته باشه ، تو بهترین باشی یقینا کار به تو میرسه !  اگه حوصلشو داری 4 5 سال به بهترین شکل دانشجو باشی من میگم تحصیل ، اگه حوصلشو نداری ، حتی اگه ی دانشجوی خیلی خوب بشی ولی بهترین نباشی تضمینی نیست واست کار باشه ، عمرتو تلف نکن و ی کسب و کاری راه بنداز.

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، Mahdi D گفته است :
در 10 دقیقه قبل، Mahdi D گفته است :

درود ، تحصیل کرده تا دلت بخاد هست ، شاغل هم همین طور ، اگه ب عشق مدرک میخای بری با اطمینان بهت میگم نرو ، از حسابداری گرفته تا معماری اکثر دانشجو ها فقط میان مدرک بگیرن و برن ، ب هیچ چیزیم نمیرسن ، اگه واقعا میخای درس بخونی بهت قول میدم در بد ترین شرایظ اشتغال اگه با سواد ترین فرد کلاست باشی واست کار هست ، اگه همه چی هم تو رکود باشه بالاخره یک دفتر هست ک نیاز ب حساب کتاب داشته باشه ، یک ساختمون هست ک نیاز ب معمار واسه طراحی داشته باشه ، تو بهترین باشی یقینا کار به تو میرسه !  اگه حوصلشو داری 4 5 سال به بهترین شکل دانشجو باشی من میگم تحصیل ، اگه حوصلشو نداری ، حتی اگه ی دانشجوی خیلی خوب بشی ولی بهترین نباشی تضمینی نیست واست کار باشه ، عمرتو تلف نکن و ی کسب و کاری راه بنداز.

لایک 

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، فرـشاد گفته است :

سلام و عرض ادب خدمت همه لیونی ها

حقیقتش اینه که کم کم دارم به انتهای خدمت سربازی نزدیک میشم (30 روز دیگه ، نبود1f602.png). و شغل و آینده بدجور ذهنم رو درگیر کرده ! نمیدونم درس بخونم یا برم دنبال یه تخصصی کاری چیزی !

البته میدونم که اوضاع کشور خیلی خوب نیست ولی بالاخره نمیشه دست روی دست هم گذاشت !

چیزهایی که به نظر خودم رسیده اینجا لیست میکنم خوشحال میشم کمک کنید ، ممنون "

1- ادامه تحصیل بدون کنکور آزاد تو یکی از رشته های حسابداری/طراحی صنعتی/ زبان انگلیسی (قبلا کلاس میرفتم تا سطح pre-intermediate خوندم یک مدت هم ترجمه کار کردم)/ مدیریت 

2- از کارآموزی شروع کردن تو شغل طراحی قالب پلاستیک و فلز 

3- دوره عکاسی و ادیت دیدن و شروع به کار

4- دوره cnc چوب دیدن وشروع به کار

و در آخر از کارآموزی مکانیکی شروع کردن ! 

ماینینگ کن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درودبرشما

بهترین کاربرای داشتن اینده بهتراینه که برای خودتون کسب وکاری دست وپاکنیدو سپس اونو روزبروزتوسعه بدید.درکنارش باید تحصیلات شخصی برای رشدفکری وروحی خودتون داشته باشید.

همیشه ودرهمه حال بایدهدف داشته باشید وبرای رسیدن به اون برنامه ریزی کنید.(خواستن+برخواستن=توانستن)

فراراز مشکلات هیش موقع بهترین راه حل برای کسب نتایج بهترنیست.یادتون باشه انسانهای صبورومقاوم وبابصیرت میتونن به جایگاه والاتری بهترازوضعیت الان برسن.

لینک به دیدگاه

درس یا کار!؟

هیچکدوم،اگه پارتی داری برو یه جایی مشغول شو

فقط من چندنفر از دوستامو میشناسم ک فوق لیسانس دارن و بیکارن و دارن تو مبل سازی کار میکنن!ولی یکیو میشناسم تا اول دبیرستان درس خونده و داماد یه آقایی شده ک طرف داروخانه داره و تو داروخونه مشغوله!

به نظرم برو سراغ برنامه نویسی یا توسعه نرم افزار.یا وردپرس فک کنم اینا آینده ی بهتری داشته باشند

لینک به دیدگاه

در 23 ساعت قبل، Mahdi D گفته است :

فک کنم بتونم ?

لینک به دیدگاه

در 21 ساعت قبل، ali.king گفته است :

درس یا کار!؟

هیچکدوم،اگه پارتی داری برو یه جایی مشغول شو

فقط من چندنفر از دوستامو میشناسم ک فوق لیسانس دارن و بیکارن و دارن تو مبل سازی کار میکنن!ولی یکیو میشناسم تا اول دبیرستان درس خونده و داماد یه آقایی شده ک طرف داروخانه داره و تو داروخونه مشغوله!

به نظرم برو سراغ برنامه نویسی یا توسعه نرم افزار.یا وردپرس فک کنم اینا آینده ی بهتری داشته باشند

برنامه نویسی خیلی خوبه منتها هزینه کلاسهاش سرسام آوره - شاید در حین کار بتونم کلاسهاش رو هم شروع کنم حداقل به عنوان تفریح

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...