رفتن به مطلب

سوال در مورد نصب DLL در یک محل دیگر (بجز کنار خود برنامه)

ali-0098
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود بر دوستان

من یک برنامه نصب شده بر روی یک سیستم دارم ، که فایلهای DLL    ان در یک پوشه در درایو C  قرار دارد و خود برنامه    EXE و تعداد دیگری فایل در درایو D قرار دارد. (هیچ کدام از این DLL  های ذکر شده در پوشه سیستم32 ویندوز قرار ندارد).

من همین فایل ها را با همین ترتیب در یک سیستم جدید کپی کردم ولی کار نکرد(وقتی DLL  ها کنار فایل   EXE قرار میدم، کار میکنه و لی همرا با خطا)

حالا سوال اینجاست :

چطور تو سیستم اصلی در حالی که هیچ فایل DLL   در پوشه سیستم 32 ویندوز قرار نداره ، و فایلهای DLL    برنامه در یک درایو دیگر است و خود برنامه هم در درایو دیگر ، چطور داره  کار میکنه؟؟

البته در سیستم جدید سعی کردم DLL  ها را رجیستر کنم و لی هر کاری کردم نشد.

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوست عزیز:

بزرگوار چند امکان وجود داره!!!

اول اینکه هنگام نصب برنامه ممکنه کلیدهای رجیستری تعریف شده برای لینک و ارتباط دادن اشیاء و اجزاء برنامه که شما هنگام کپی کردن نمیتونید اینا رو به سیستم جدید منتقل کنید!

دوم اینکه برنامه مورد نظر شما رو سیستم ممکنه موقع نصب فایلهایی از نوع dll یا انواع دیگه رو جاهای مختلف کپی کرده باشه که شما اطلاع ندارید!

سوم : برنامه مورد نظر که شما انتقال دادید ممکنه موقع اجرا جدا از پیش نیازها و dll ها به اجرا از یک پلتفورم دیگه واکنش نشون بده به دلیل رجیستر برنامه اجازه اجرای صحیح رو روی سکوی دیگه ای نده یا اینکه بعد اجرا جایی که نصب شده موارد و فایلهایی رو ایجاد کرده باشه که مورد نیازش هست و شما اطلاعی از اونا ندارید

----

بهترین راه اینه که با setup برنامه مجددا رو سیستم مورد نظرتون نصب کنید و بعد نصب و اجرای درستش بعد بک آپ گرفتن به آرومی جایگزین کنید.

لینک به دیدگاه

در 48 دقیقه قبل، tsd137 گفته است :

سلام خدمت دوست عزیز:

بزرگوار چند امکان وجود داره!!!

اول اینکه هنگام نصب برنامه ممکنه کلیدهای رجیستری تعریف شده برای لینک و ارتباط دادن اشیاء و اجزاء برنامه که شما هنگام کپی کردن نمیتونید اینا رو به سیستم جدید منتقل کنید!

دوم اینکه برنامه مورد نظر شما رو سیستم ممکنه موقع نصب فایلهایی از نوع dll یا انواع دیگه رو جاهای مختلف کپی کرده باشه که شما اطلاع ندارید!

سوم : برنامه مورد نظر که شما انتقال دادید ممکنه موقع اجرا جدا از پیش نیازها و dll ها به اجرا از یک پلتفورم دیگه واکنش نشون بده به دلیل رجیستر برنامه اجازه اجرای صحیح رو روی سکوی دیگه ای نده یا اینکه بعد اجرا جایی که نصب شده موارد و فایلهایی رو ایجاد کرده باشه که مورد نیازش هست و شما اطلاعی از اونا ندارید

----

بهترین راه اینه که با setup برنامه مجددا رو سیستم مورد نظرتون نصب کنید و بعد نصب و اجرای درستش بعد بک آپ گرفتن به آرومی جایگزین کنید.

از پاسخ شما تشکر میکنم.

متاسفانه به فایل ستاپ دسترسی ندارم.

ایا احتمالش هست که رجیستری ویندوز این لینک بین dll  و  exe هنگام اجرا انجام بده؟

چطور میشه فهمید که در کجای رجیستری این تغییرات انجام میشه. ایا  راه حلی وجود داره؟

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، ali-0098 گفته است :

از پاسخ شما تشکر میکنم.

متاسفانه به فایل ستاپ دسترسی ندارم.

ایا احتمالش هست که رجیستری ویندوز این لینک بین dll  و  exe هنگام اجرا انجام بده؟

چطور میشه فهمید که در کجای رجیستری این تغییرات انجام میشه. ایا  راه حلی وجود داره؟

نمیشه گفت راه حل داره چون از عملکرد و رفتار برنامه هنگام نصب و یا تو اجرا اطلاعی  در دست نیست مگر اینکه از برنامه ای قبل نصب برای track کامل  رفتار برنامه تو ویندوز استفاده کرد!

حالا برنامه چی هست؟

ویرایش شده توسط tsd137
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...