رفتن به مطلب

کیس های که می شه روشون واتر کولر به صورت Push and Pull بست

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام خدمت همه ی کاربران. بنده می خواستم بدونم در حال حاظر، کدوم یک از کیس های موجود داخل بازار ایران این توانایی رو دارن که روی سقف (ترجیها) به صورت Push & Pull روشون واتر کولر بست؟

برای اینکار باید بین سقف کیس و سینی مادربرد حدود7.5-8 سانت فاصله باشه. فن های استاندارد واتر کولر ها ضخامت 2.5 سانتی دارن و اکثریت رادیاتور ها ضخامتشون 2.7 سانت هست که این می شه7.7= 2.5+2.7+2.5. اینکار معمولا به راحتی در قسمت جلویی کیس ها ممکنه اما کوتاه بودن لوله های واتر کولر ممکنه مسئله ساز بشه ضمن اینکه با قرار گرفتن واتر کولر در جلوی کیس، در جریان هوای ورودی کیس کمی مداخله ایجاد می شه به این صورت که واتر کولر هوای سرد رو به داخل می کشه و بعد از عبور دادن از خودش هوای گرمی رو وارد کیس می کنه. پس ترجیح بر اینکه روی سقف باشه.

اگه راهنمایی کنید ممنون می شم.

لینک به دیدگاه

در 47 دقیقه قبل، HK888 گفته است :

با سلام خدمت همه ی کاربران. بنده می خواستم بدونم در حال حاظر، کدوم یک از کیس های موجود داخل بازار ایران این توانایی رو دارن که روی سقف (ترجیها) به صورت Push & Pull روشون واتر کولر بست؟

برای اینکار باید بین سقف کیس و سینی مادربرد حدود7.5-8 سانت فاصله باشه. فن های استاندارد واتر کولر ها ضخامت 2.5 سانتی دارن و اکثریت رادیاتور ها ضخامتشون 2.7 سانت هست که این می شه7.7= 2.5+2.7+2.5. اینکار معمولا به راحتی در قسمت جلویی کیس ها ممکنه اما کوتاه بودن لوله های واتر کولر ممکنه مسئله ساز بشه ضمن اینکه با قرار گرفتن واتر کولر در جلوی کیس، در جریان هوای ورودی کیس کمی مداخله ایجاد می شه به این صورت که واتر کولر هوای سرد رو به داخل می کشه و بعد از عبور دادن از خودش هوای گرمی رو وارد کیس می کنه. پس ترجیح بر اینکه روی سقف باشه.

اگه راهنمایی کنید ممنون می شم.

سلام دوست من.

سی پی یو چی هست؟
رادیات چی هست؟ 240 یا 280؟

مارکش چیه؟

من رو مسترکیس پرو کولرمستر جلوی کیس رادیات 280 بستم با 5 فن. به این صورت که 2 فن خودش داخل و 3 فن ترمال تیک رینگ هم قسمت بیرونی همه رو کمترین دور ممکن برای کمترین صدای ممکن هستن دمای سی پی یو کلا از 60 بالاتر نمیره.

روی سقف این کیس هم میشه رادیات 240 رو به صورت پوش پول بست ولی رادیات 280 نصب نمیشه باید فاصله بیشتر بدید که باعث میشه رادیات پایینتر قرار بگیره حدود یک سانت فضا برای نصب 280 کم هست.

ویرایش شده توسط Ali Subi
لینک به دیدگاه

والا CPU  مهم نیست اینجا چون من کلا می خوام بدونم روی کدوم کیس ها این کار عملیه. ضمن اینکه واتر کولر 280 هستش. ( اگه بشه می خوام یه EVGA CLC 280 بخرم به همراه 2 تا فن اضافه از فن های خودش و به صورت 4 فنه وصلش کنم).

بخش مهم Push Pull اینکه فن های دو طرف یکسان باشن در غیر این صورت جریان هوایی که درست می کنه نامتعارفه و بهترین نتیجه رو نمی ده. مشکل دیگه وصل کردن رادیاتور به این صورت جلوی کیس این هستش که دمای گرافیک اینطوری بالا می ره.

ویرایش شده توسط HK888
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، HK888 گفته است :

والا CPU  مهم نیست اینجا چون من کلا می خوام بدونم روی کدوم کیس ها این کار عملیه. ضمن اینکه واتر کولر 280 هستش. ( اگه بشه می خوام یه EVGA CLC 280 بخرم به همراه 2 تا فن اضافه از فن های خودش و به صورت 4 فنه وصلش کنم).

بخش مهم Push Pull اینکه فن های دو طرف یکسان باشن در غیر این صورت جریان هوایی که درست می کنه نامتعارفه و بهترین نتیجه رو نمی ده. مشکل دیگه وصل کردن رادیاتور به این صورت جلوی کیس این هستش که دمای گرافیک اینطوری بالا می ره.

روی مستر کیس پرو یا مارکر مدل های 5 و 6 میتونید این کار رو بکنید ولی باید فن بالایی رو با یه وسیله ای مثل واشر فاصله بدید از کیج بالا که رادیات پایینتر قرار بگیره و نصب بشه چون به صورت استاندارد رادیات 280 تو کیج بالایی مستر کیس قرار نمیگیره.

بخش مهم اینه که جنس قطعات خوب باشن و دور ها در کمترین حد ممکن تا نویز به کمترین حدش برسه.

شما فک کن فن های بیرونی من 600 دور هستن و فن های داخلی 800 دور. در این حالت اتفاقی که میفته اینه که همیشه هوای تازه و بیشتر در حال دمیده شدن به رادیات و فن های جلویی هست. اگر قرار باشه جریان هوا نامتعارف بشه پس در حالتی که با دو فن نصب بشه اصلا کولینگ باید مختل بشه! ولی کل فرق حالت پوش پول با 5 فن و دور کم و 2 فن فابریک h115 کورسیر در حالت فول لود زیر 10 درجس. فکر نکنید با این کار 20 درجه اختلاف دما ایجاد میکنید. در حالت بیکار و کار سبک که دقیقا عدد یکیه.

درباره داغ شدن قطعات داخلی من قبلتر گفتم بازم میگم دمای رادیات من و کولانتش در حالت فول لود و 55 درجه دمای سی پی یو حدود 36 درجس. اون قدری داغ نمیشه که بخاد هوای داغ بده داخل. شاید کل اختلاف دمایی که بالا و جلو بستن رادیات ایجاد کنه 10 درجه بشه اونم تو فول لود و طولانی مدت. که البته من گرافیکم هم واترکولر هست و تحت تاثیر این رادیات قرار نمیگیره چون 55 درجه رو تا حالا 1بارم ندیده به خودش.

کار من گیم و بازی هست و بیس چاری در حال بازی هستم دور فن گرافیکم به صورت ثابت روی 35درصد تنظیم شده دور فن های کل کیس همه در کمترین حد ممکن هستن و کمترین نویز رو از کیس دارم و همیشه دمای کیسم در حالت ایده ال هست.

همیشه اینو بدونید که خیلی خیلی خیلی مهمتر از کولینگ داخل کیس دمای اتاق هست. با کم کردن دمای اتاق خیلی اختلاف دما داخل کیس ایجاد میشه.

موفق و پیروز باشید.

لینک به دیدگاه

نویز اصلا مد نظر نیست. بنده از میزان کار کرد هم مطلع هستم پایین آوردن زیاد دما نیاز به خنک کردن Ambient و یا دی لید  کردن هست.

توی بحث جریان هوا مقدار ورودی به رادیاتور و خروج از اون باید مساوی باشه تا بهترین نتیجه ازش گرفته بشه. اگر میزان Push زیاد باشه و Pull کم، هوا از بین شکاف های فن و رادیاتور بیرون می زنه به جای اینکه همه ی هوا از بین فین های رادیاتور رد بشه.و اگر هم بر عکسش باشه داخل فین های رادیاتور Vortex ایجاد می کنه و جریان هوا باز هم به درستی رد نمی شه. بهترین حالت که ایده عال باشه استفاده از فنهای Static Pressure و یک شکل و یک سرعته.

در مورد جریان هوا طبیعتا وقتی رادیاتور در پنل جلویی کیس نصب بشه برای داخل کشیدن هوا، هوا اول از داخل رادیاتور رد می شه و بعد به داخل کیس فرستاده می شه. اگه به فرض Ambient اتاق 25 درجه باشه و رادیاتور دماش 36 درجه باشه، مطمئنن هوایی که وارد کیس می شه و گرافیک به وسیله ی اون می خواد خودشو خنک کنه دیگه 25 درجه نخواهد بود.  مطمئنن وقتی گرافیک هم واتر کول شده باشه این قضیه تاثیرش کمتره.

ولی در هر حال تشکر. اگر کیس های دیگه ای هم هست که بشه اینکارو کرد لطفا معرفی کنن کاربران.( مخصوصا در سقف کیس)

ویرایش شده توسط HK888
لینک به دیدگاه

در در 1397/03/15, 01:41:53، HK888 گفته است :

در این مورد باید بهتون بگم که کارت کاستوم دماش هیچ تغییری نخواهد کرد اگر جلوی کیس ببندین واتر کولر رو و در صورتی ک خروجی هوای مناسبی داشته باشین به سختی 1 -2 درجه فقط دما گرافیک تغییر میکنه ک اونم من بعید میدونم (تست کردم خودم با سی پی یو 4790کا و rx480 توی کیس master pro 

اگر مطمین هم نیستید ویدئو یوتیوب هست برید تماشا کنید 

لینک به دیدگاه

سلام

کلا پول و پوش  رو دمای سی پی یو چقدر میتونه تاثیر داشته باشه؟؟

من واتر کولر green evo 360 دارم که جلوی کیس(z8)گرین نصبه

باینم عکساش

کجاها هم رو سقف و جلو میتونم پول و پوش رو انجام بدم؟؟

DCE4D16D-4C38-4384-9B0E-A757B004BF8E.jpeg

7F254A86-084A-4B00-A45A-9DEDBB0C65A3.jpeg

E67989E0-0E06-424F-9F14-BA7206DF5091.jpeg

لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، رضا موسوی گفته است :

سلام

کلا پول و پوش  رو دمای سی پی یو چقدر میتونه تاثیر داشته باشه؟؟

من واتر کولر green evo 360 دارم که جلوی کیس(z8)گرین نصبه

باینم عکساش

کجاها هم رو سقف و جلو میتونم پول و پوش رو انجام بدم؟؟

DCE4D16D-4C38-4384-9B0E-A757B004BF8E.jpeg

7F254A86-084A-4B00-A45A-9DEDBB0C65A3.jpeg

E67989E0-0E06-424F-9F14-BA7206DF5091.jpeg

بستگی به نوع فن و خود واتر کولر متفاوت هست ولی تاثیر داره

لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، ATER گفته است :

بستگی به نوع فن و خود واتر کولر متفاوت هست ولی تاثیر داره

حداقل و حداکثر تاثیرش چند درجس؟؟

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، رضا موسوی گفته است :

حداقل و حداکثر تاثیرش چند درجس؟؟

به طور کلی 2 نوع فن داریم

یکی برای جریان هوا که حجم زیادی از هوا رو انتقاد میده و  روی ورودی خروجی کیس ها بسته میشه

یکی دیگه برای ایجادفشار استاتیکی روی هیت سینک ها بسته میشه که با فشار هوایی که ایجاد میکنه هیت سینک خنک  میشه

https://www.youtube.com/watch?v=Mdx9U-KW038

این ویدئو رو هم ببیند بد نیست

برای واتر بیشتر به فشار استاتیکی که فن شما ایجاد میکنه  بستگی داره  

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...