رفتن به مطلب

مشکل با دور فن گرافیک (دارندگان کارتهای RX لطفا شرکت کنن)

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 2 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

دما بد نیست اما خوب هم نیست 

asus_rog_strix_rx_570_32-665x595.jpg

در کیسم بازه تازه 

لینک به دیدگاه

سلام

قبلا ها کارتم ۳۸۰x بود و این بازیها رو با افزونه های MSI داشتم.

از نرم افزار MSI که بین حالت ها یا همون پروفایل های اورکلاک و گیمینگ سوییچ می کنه استفاده می کنید ؟

اگر استفاده می کنید تنظیمات رو به حالت اولیه برگردانید و سپس نرم افزار رو پاک کنید و بعدش سیستم  ری استارت بشه . 

ویرایش شده توسط dmcmrk
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱ ساعت قبل، dmcmrk گفته است :

سلام

قبلا ها کارتم ۳۸۰x بود و این بازیها رو با افزونه های MSI داشتم.

از نرم افزار MSI که بین حالت ها یا همون پروفایل های اورکلاک و گیمینگ سوییچ می کنه استفاده می کنید ؟

اگر استفاده می کنید تنظیمات رو به حالت اولیه برگردانید و سپس نرم افزار رو پاک کنید و بعدش سیستم  ری استارت بشه . 

سلام نه

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

سلام نه

اقا بازم اونجوری شد دور فن الکی میره بالا دما تو بازی ۵۵ فن داره ۶۰ درصد میزنه 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 40 دقیقه قبل، Mehdi6666 گفته است :

اقا بازم اونجوری شد دور فن الکی میره بالا دما تو بازی ۵۵ فن داره ۶۰ درصد میزنه 

با افتر برنر خودت دستی دور فن تننظیم کن ، نمیدونم ایرادش از کجاست

مجید آقا نیست اگه بود یه راه حلی داشت

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

با افتر برنر خودت دستی دور فن تننظیم کن ، نمیدونم ایرادش از کجاست

مجید آقا نیست اگه بود یه راه حلی داشت

ممنون دوست عزیز

لینک به دیدگاه

در در 1397/03/15, 14:33:02، Hassan.SK گفته است :

سلام علی جان شکر شما چطوری ؟

rx 480 gaming  

خود گرافیک فقطه نرم افزار اورکلاک معمولی داره که من نصب نکردم ، آخه چرا تو دمای 58 باید دور فن با 78 درصد کار کنه الان دستی میزارم رو 30 تا از 65 بالاتر نمیره ، نمیدونم از درایور گرافیکه یا ویندوز آپدیت شده گند زده بهش الانم درایور 18.3.1 ریختم بازم بیشتر تست میکنم

آدرنالین amd هم بخوره تو سرش

این نرم افزاره و یک بار نصب کن که سه پروفایل داره (اسمشو نمیدونم برای خود MSI هست)تست کن ببین شاید نرم افزاریه مشکلت.

نقل قول

آدرنالین amd هم بخوره تو سرش

:4_joy::8_laughing:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 3 ساعت قبل، saeed0c گفته است :

این نرم افزاره و یک بار نصب کن که سه پروفایل داره (اسمشو نمیدونم برای خود MSI هست)تست کن ببین شاید نرم افزاریه مشکلت.

:4_joy::8_laughing:

خودم احتمال میدم ایراد از ddu هستش چون موقع پاک کردن درایور وسطاش بلو اسکرین داد بعد اومدم درایور دوباره پاک کردم و نصب کردم از همون موقع شروع به ادا دادن کرد ، باید ویندوز تعویض بشه که حال و حوصلشو ندارم . اون نرم افزار هم که میگین چیز خاصی نیست که 3 تا پروفایل داره ، سایلنت ، فرکانس میاره پایینتر ، گیمینگ همون دفالت هستش و اورکلاک که حدودو 10 تا فرکانسو میره بالاتر

اسم نرم افزار هم اگه درست یادم باشه : msi gaming app هستش

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

خودم احتمال میدم ایراد از ddu هستش چون موقع پاک کردن درایور وسطاش بلو اسکرین داد بعد اومدم درایور دوباره پاک کردم و نصب کردم از همون موقع شروع به ادا دادن کرد ، باید ویندوز تعویض بشه که حال و حوصلشو ندارم . اون نرم افزار هم که میگین چیز خاصی نیست که 3 تا پروفایل داره ، سایلنت ، فرکانس میاره پایینتر ، گیمینگ همون دفالت هستش و اورکلاک که حدودو 10 تا فرکانسو میره بالاتر

اسم نرم افزار هم اگه درست یادم باشه : msi gaming app هستش

من همین رو میگفتم که اسمش یادم رفته بود.

اتفاقا خیلی چیزی هست.

گاها باعث بروز مشکلات بی دلیل میشه.

حالا نمی گم این مشکل شما از اونه ولی در صورت بروز هرگونه مشکلات عجیب شکتون به این نرم افزار ببره.

ویرایش شده توسط dmcmrk
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 3 دقیقه قبل، dmcmrk گفته است :

من همین رو میگفتم که اسمش یادم رفته بود.

اتفاقا خیلی چیزی هست.

گاها باعث بروز مشکلات بی دلیل میشه.

حالا نمی گم این مشکل شما از اونه ولی در صورت بروز هرگونه مشکلات عجیب شکتون به این نرم افزار ببره.

آره فقط همون اول موقع خرید گرافیک اوسه تست نصب کردم که کارت ایرادشو موقع اورکلاک نشون داد دادیمی گارانتی تعویض شد بعد از اون نصب نکردم چون شنیدم موقع بروز مشکل میشه که ویندوز هم عوض کردم پس نمیشه گفت ایراد از اونه ، ایراد مطمئنم نرم افزاری هستش حالا سر فرصت ویندوز عوض میکنم نتیجه رو همینجا اعلام میکنم

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

آره فقط همون اول موقع خرید گرافیک اوسه تست نصب کردم که کارت ایرادشو موقع اورکلاک نشون داد دادیمی گارانتی تعویض شد بعد از اون نصب نکردم چون شنیدم موقع بروز مشکل میشه که ویندوز هم عوض کردم پس نمیشه گفت ایراد از اونه ، ایراد مطمئنم نرم افزاری هستش حالا سر فرصت ویندوز عوض میکنم نتیجه رو همینجا اعلام میکنم

موفق باشید

امیدوارم مشکل شما به زودی حل بشه

لینک به دیدگاه

سلام .

من یه بررسی مختصر انجام دادم ب این نتیجه رسیدم ک مشکل از درایور های جدید هست.

کارت خودم rx570 gaming x هست. درایورش هم 18.9.1 هست این مشکل صدای فن رو هم ندارم. این ورژن رو تست کنید

آخرین ورژن هم 18.9.3 هست بنظر.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 12 دقیقه قبل، ODIIISE گفته است :

سلام .

من یه بررسی مختصر انجام دادم ب این نتیجه رسیدم ک مشکل از درایور های جدید هست.

کارت خودم rx570 gaming x هست. درایورش هم 18.9.1 هست این مشکل صدای فن رو هم ندارم. این ورژن رو تست کنید

آخرین ورژن هم 18.9.3 هست بنظر.

الان 18.9.2 دارم درایورهای قدیمیتر هم تست کردم بازم مشکل داشتم حتی با درایوری که مشکل نداشتم اما بع دقضیه بلو اسکرین کلا با هر درایوری مشکل دارم

بعد تعویض ویندوز ان شا اله درست میشه

ویرایش شده توسط Hassan.SK
لینک به دیدگاه

سلام دوستان الان که صحبت از دور فن شد یک سوال خیلی وقته ذهنمو مشغول کرده

گرافیک GTX 980 Refrence دارم توی بازی دماش به 80 درجه میرسید و اگه بازی رو نبندم به 90 میرسه بعدا متوجه شدم دور فن اصلا تغییر نمیکنه و روی 20% ثابته

جدیدا با msi afterburner یه پروفایل درست کردم

67b6_dfggg.jpeg

با این پروفایت دمای کارت توی بازی نهایت به 75 میرسه اگه کولر هم روشن باشه که دما دوروبر 68 درجست

حالا سوالم اینجاست توی این پروفایل دور فن نسبت به دما زیاد نیست به نظرتون ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 3 دقیقه قبل، Mantel گفته است :

سلام

با کارتهای رفرنس آشنایی ندارم یعنی تا حالا استفاده نکردم ولی واسه دمای 75 دورفن حدود 85 درصد گذاشتید باید ببینید تو دور اتوماتیک زمانی که فنها درست کار میکردن چجوری بود 

مثلا خودم الان شا دو آف وار بازی میکنم دما بین 60 الی 63 متغیر هستش و من با دانسته های قبلی از دور فن اتو ، گذاشتم روی 25 الی 30 درصد و برای من کاملا جوابگو هستش

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

با کارتهای رفرنس آشنایی ندارم یعنی تا حالا استفاده نکردم ولی واسه دمای 75 دورفن حدود 85 درصد گذاشتید باید ببینید تو دور اتوماتیک زمانی که فنها درست کار میکردن چجوری بود 

مثلا خودم الان شا دو آف وار بازی میکنم دما بین 60 الی 63 متغیر هستش و من با دانسته های قبلی از دور فن اتو ، گذاشتم روی 25 الی 30 درصد و برای من کاملا جوابگو هستش

خوب ببینید بستگی به لود جی پی یو داره من وقتی لود جی پی یو دوروبر 80 تا 85 درصده دما بیشتر از 60 نمیشه اما وقتی تنظیمات رو زیاد میکنم لود جی پی یو همیشه 95 تا 100% هست. الان شما در دمای 60 تا 63 لود گرافیکتون چنده همون لحظه ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 5 دقیقه قبل، Mantel گفته است :

خوب ببینید بستگی به لود جی پی یو داره من وقتی لود جی پی یو دوروبر 80 تا 85 درصده دما بیشتر از 60 نمیشه اما وقتی تنظیمات رو زیاد میکنم لود جی پی یو همیشه 95 تا 100% هست. الان شما در دمای 60 تا 63 لود گرافیکتون چنده همون لحظه ؟

افتر برنر هم به تازگی ادا میده لود جی پی یو اصلا نشون نمیده باید روی همون 100 % باشه  ، تو بازی تنظمیات های فیکس 60 میگیرم البته وی سینک غیرففال کنم به 90 تا هم احتمالا برسه ، تو این بازی به خاطر بهینه نبودن و مشکل کارتهای amd با دایرکس 11 ، تنظیماتو نمیشه بزارم روی الترا که رم هم 12 میخواد  مال من 8 

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

افتر برنر هم به تازگی ادا میده لود جی پی یو اصلا نشون نمیده باید روی همون 100 % باشه  ، تو بازی تنظمیات های فیکس 60 میگیرم البته وی سینک غیرففال کنم به 90 تا هم احتمالا برسه ، تو این بازی به خاطر بهینه نبودن و مشکل کارتهای amd با دایرکس 11 ، تنظیماتو نمیشه بزارم روی الترا که رم هم 12 میخواد  مال من 8 

اوکی داداش پس همه چیز درسته .خیلی ممنون

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...