رفتن به مطلب

Recommended Posts

لطف کنید بگید چرا نباید کارت گرافیکی که دست ماینر ها بوده نباید خرید و یا در چه صورتی باید خرید 

به من کارت گرافیک 1080 msi رو دومیلیونو سیصد میگن ولی میگن دو ماه ازش برای استفاده شده لطف کنید پاسخ بدید

تاریخ:1397.3.18

لینک به دیدگاه

در 29 دقیقه قبل، mhguide گفته است :

لطف کنید بگید چرا نباید کارت گرافیکی که دست ماینر ها بوده نباید خرید و یا در چه صورتی باید خرید 

به من کارت گرافیک 1080 msi رو دومیلیونو سیصد میگن ولی میگن دو ماه ازش برای استفاده شده لطف کنید پاسخ بدید

کی گفته نباید خرید؟؟؟؟

زمانی که اصولی استفاده بشه ارزش خرید داره

ولی اینی که شما میگی فک کنم اصولی نبوده و بیشتر هش ریت مدنظر بوده

لینک به دیدگاه

این قیمتی که به شما گفتن یکم مشکوکه آخه 1080 با قیمت نصف آکبند ! احتمالا کارت اوضاعش وخیمه که این قیمت رو دادن یا یه کاسه ای زیرنیم کاسست درهرصورت اگر قصد خرید کردید حتما حضوری با تست بگیرید با این قیمت از مفتم مفتتره

لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، AminA گفته است :

حالا یکی پیدا شده ارزون میده میگن چرا ارزون میده. خوب بگین به شما 4 تومن بفروشن1f602.png1f602.png 

حتما حضوری تست و خرید کنید.

تجربه خیلیا ( حتی توی همین فروم) ثابت کرده هیچ ارزونی بی علت نیست.

در 1 ساعت قبل، mhguide گفته است :

جناب اگه آگهی دیواره و مال شهر دیگه ای به غیر از شهر خودتونه ریسک این معامله خیلی زیاده و بهتره که از فکرش بیایید بیرون. چون احتمال قوی بهتون می گن بیانه بدید کارتو بگیرید تست کنید و بعد بقیشو بدید و شما هم تا بیانه دادید دیگه پیداشون نمی شه (شاید 100 بار این اتفاق گزارش شده توی این فروم). اگه شهر خودتونه که حضوری برید کارتو بگیرید و تست کنید اونم پیش یه خدمات کامپیوتری قابل اعتماد که براتون تست 3Dmark و گیم و یه چند تا loop test توی 3dmark یا  برنامه های بنچمارک دیگه  مخصوصا Furmark تست بگیرن تا دما و مموری کارت کنترول بشه. در صورتی که اوکی بود که معامله کنید. ولی بازم 48 ساعت مهلت تست بگیرید. اگرم مال همین فروم هستش این پیشنهاد فقط از طریق سیستم واسطه پیگیری کنین.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز نخر خواهشا!به بقیه هم توصیه کن نخرن

چه دلیلی داشته ک این ماینرا رفتن کارت گیمینگ رو برای ماین خریدن؟!به نظرم باید اینارو تحریم کرد!که به خاطرسودی ک خواستن بکنن ضرر شدیدی به گیمرا زدن!قیمت گرافیکا رو همه یادمونه ک تا چقدر بخاطر این ماینرا رفت بالا!کارت rx 470 ک 950 تومن بود رو قیمتشو ببین توروخدا!

در ضمن شما فکر کن گرافیک چندین ماه رو 100درصد داشته کار میکرده!و فنش 24 ساعت درطول هفته روشن بوده!حداقل دماشم حالا بگو 60 بوده باشه خودت حساب کن چی ازاون یه تیکه گرافیک میمونه

به نظر من اگرم میخوای بخری به قیمت موقه ارزونی ها + 30درصد کسر از قیمت اکبند همون موقه بخر

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، mhguide گفته است :

سلام گرافیکی که دست ماینر بوده 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته فول لود و با 100 درصد توانش و 100 درصد دور فنش در حال کار بوده و استهلاک بسیار بالایی داشته

این گرافیکها عمرشون مشخص نیست ضمنا موقعی که برای ماین استفاده میشدن پول خودشون را برای صاحبشون درآوردن ...

لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، ali.king گفته است :

دوست عزیز نخر خواهشا!به بقیه هم توصیه کن نخرن

چه دلیلی داشته ک این ماینرا رفتن کارت گیمینگ رو برای ماین خریدن؟!به نظرم باید اینارو تحریم کرد!که به خاطرسودی ک خواستن بکنن ضرر شدیدی به گیمرا زدن!قیمت گرافیکا رو همه یادمونه ک تا چقدر بخاطر این ماینرا رفت بالا!کارت rx 470 ک 950 تومن بود رو قیمتشو ببین توروخدا!

در ضمن شما فکر کن گرافیک چندین ماه رو 100درصد داشته کار میکرده!و فنش 24 ساعت درطول هفته روشن بوده!حداقل دماشم حالا بگو 60 بوده باشه خودت حساب کن چی ازاون یه تیکه گرافیک میمونه

به نظر من اگرم میخوای بخری به قیمت موقه ارزونی ها + 30درصد کسر از قیمت اکبند همون موقه بخر

اون تیکه ای که قرمز کردم رو که همه می دونن کارتی که ماین شده 24 ساعت روشن بوده و قاعدتا فنش تمام مدت روشن بوده ولی شما بگی خودت حساب کن چیزی از کارت نمی مونه نتیجه گیری هست که صرفا شما انجام دادی و هیچ سندی برای تاییدش نیست و فقط نظر شماست همین کارت ها طول عمرشون رو تحت شرایط خیلی سخت تر از این حرفا چندین سال برآورد می کنند بنده خودم هم تا الان 12 تا کارت ماین شده فروختم که 4 تاش به یکی از دوستان همین فروم بوده که خدا رو شکر چون ماین بنده اصولی بوده هیچ مشکلی هم نبوده و چون واسه قیمت هم خوب راه اومدم خیلی خیلی هم تا الان راضی بودند.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، veteranomid گفته است :

همین کارت ها طول عمرشون رو تحت شرایط خیلی سخت تر از این حرفا چندین سال برآورد می کنند

خب شما ک حرف از سند میزنی چندتا سند بیار ک کارتایی ک ماین شدن یا به اصطلاح خود شما ماین اصولی شدن طول عمرشون کمتره !؟

اونوقت منم کلی سند میارم ک فاتحهههه کولر گرافیک تو ماین خونده میشه!عجیبه ک شما اولین نفری ک میگی ماین به گرافیک آسیبی نمیزنه!

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، ali.king گفته است :

خب شما ک حرف از سند میزنی چندتا سند بیار ک کارتایی ک ماین شدن یا به اصطلاح خود شما ماین اصولی شدن طول عمرشون کمتره !؟

اونوقت منم کلی سند میارم ک فاتحهههه کولر گرافیک تو ماین خونده میشه!عجیبه ک شما اولین نفری ک میگی ماین به گرافیک آسیبی نمیزنه!

من حکم صادر نکردم مثل شما که میگین ماین کنه طرف فاتحه کارت خوندست مطمئن باشین تجربم هم در این زمینه زیاده ,و می شناسم کسی بیش از دوسال هست داره 24/7 ماین می کنه و کارتاش سالم و سرحال فرقی هم از لحاظ پرفومنس ماینینگ با روز اولشون ندارن.شما گفتی چند ماه طرف ماین کنه فاتحه کارت خوندست من گفتم سندی دارین واسه این حکم سنگین (تز دکترا) ؟?

حالا باز خوب شد ایندفه یه ذره تخفیف دادین تو حکمتون و به فاتحه کولر بسنده کردین که اون رو شما ذره ای از ساز و کار فن ها مخصوصا امروزیاش سردربیارین می دونید که فنی که رو 50-60% فیکس کار کنه عمرش خیلی بیشتر از این حرفاس  جمله آخرتون هم هیچ وقت نگفتم ماین مثل هر نوع کاربری دیگه باعث استهلاک کارت و در صورت غیر اصولی بودن آسیب جدی به کارت میزنه.

لینک به دیدگاه

درود ماین بیشتر به مموری کارت گرافیک آسیب میزنه 

شما هم به این راحتی ها متوجه نمیشید خدا میدونه چه بر سر سلولهای حافظه اش آمده

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، veteranomid گفته است :

من حکم صادر نکردم مثل شما که میگین ماین کنه طرف فاتحه کارت خوندست

در 2 ساعت قبل، veteranomid گفته است :

جمله آخرتون هم هیچ وقت نگفتم ماین مثل هر نوع کاربری دیگه باعث استهلاک کارت و در صورت غیر اصولی بودن آسیب جدی به کارت میزنه.

دادا خودت جواب خودتو دادی

لینک به دیدگاه

در 33 دقیقه قبل، AminA گفته است :

خوشم میاد از کسایی که ماین کردن/سود کردن/ دوبرابر قیمت خرید گرافیک ها رو فروختن آخرش هم میگن ماین عمر گرافیک رو کم نمیکنه 9_9

جناب اگه به جای حرف زدن و مورد تمسخر قرار دادن افراد کمی هم به کسب علم و تجربه میپرداختید قطعا میدونستید که عمر گرافیک های گیمینگ اعلا مثل Strix و Gaming x در شرایط استفاده اصولی و ایده آل حدود 10 سال  کار مداوم هست.

پس نتیجه میگیریم که یک فرد آماتور چه گیمر باشه چه ماینر کارت رو نابود میکنه!

اگر هم به این عقیده دارید که ماین گرافیک رو نابود میکنه شما خریداری نفرمایید.عادت بد ما ایجاد خرافات فقط با هدف و اولویت های شخصی هست و متاسفانه همه چی رو به علم ترجیح میدیم و جز بحث و جدل کاری از پیش نمیبریم...

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، mhguide گفته است :

اگه اگهی از دیوار هستش در صورتی قبول کن که باهاش بری بیرون و تست کنی کارتو  یا از شهری دیگه هست از فکرش کلا بیا بیرون

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Amir.s.b گفته است :

درود ماین بیشتر به مموری کارت گرافیک آسیب میزنه 

کاملا درسته ، من توی تست کارت های ماین شده به مشکلات مموری بیشتر برخورد کردم.

از 7-8 موردی که اخیراً تست کردم ، 3 تاشون مشکل آرتیفکت داشتن که مربوط به اشکال ناپایداری مموری میشه.

لینک به دیدگاه

کم کم مرزهای علم و دانش سخت افزاری توی این تاپیک داره جابجا میشه..........چند ساعت دیگه یکی میاد میگه میان مثله بدنسازی میمونه....کارت های ماین شده بخاطر تمرینات سخت و مداوم قدرت بالاتری نسبت به کارت آکبند دارن و حداقل 30% بیشتر فریم میدن تو بازی ها :)

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

1- کی گفته ماینرا اول مموری رو اورکلاک میکنن؟؟ این فقط برای الگوریتم ethhash و کریپتونایت هست

2-کی گفته پایین بودن TDP کارت گرافیک به این دلیله که ماین داره به مموری فشار میاره؟ اون به دلیل کاهش فرکانس و ولتاژ هسته هست نه این چیزا....

3-کی گفته زمانی که کارت گرافیک 100 درصد کار میکنه و باهاش ماین میکنه آسیب بهش بیشتر از حتی گیمی هست که 70 درصد فقط از گرافیک استفاده میکنه؟؟ (جدا از بحث میزان ساعت کارکرد) شمایی که میفرمایی ی لطف کن ی تست بگیر ، به طور مثال پردازنده ای که روی 3 گیگاهرتز کار میکنه رو 50 درصد تحت لود قرار بده مصرفش رو چک کن که هم روی عمر مدار تغذیه تاثیر داره و هم دمای پردازنده و... حالا ی لطف دیگه هم بکن این پردازنده رو بزار روی 1.5 گیگاهرتز و حالا 100 درصد ازش کاربکش ، مصرف ، دما ، یا هرچیز دیگه رو با هم مقایسه کن ، اون زمان میبینید که این دو اختلاف فاحشی دارن ، اصلا 100 درصد کار کردن معیار درستی نیست که اینجا همه اومدن در موردش صحبت میکنن ، کارتی که داره ماین میکنه خصوصا روی امثال اتر ، کاهش ولتاژ و فرکانس داشته ، و عمرش تصاعدی رفته بالا نسبت به کارتی که حتی داره اورکلاک میشه (قرا نیست حتما خودتون اورکلاک کنید ، بوست هم خودش اورکلاکه)

عموم ماینرا سخت افزار رو میشناسن (مطمعن باشید عمومشون بهتر از گیمیر ها میشناسن) مگه اینکه ی مبتدی با چهارتا اموزش و چهارتا کلیک خواسته ماین کرده باشه ، ماینرا همیشه سعی میکنن ریگشون در بهترین حالت دمایی باشه ، این حساسیت های بی جا و حرفایی که بدون دلیل علمی و طبق شنیده ها دست به دست میشه فقط باعث میشه وقتی ی ماینر میخواد کارتشو بفروشه نگه باهاش ماین شده ، اون زمان کاربدتر میشه ، اگه قرار ی گرافیک ماین شده فروش بره میتونه ی تخفیف بیشتری رو لحاظ کنه تا خریدار بیشتری باشه

لینک به دیدگاه

بنده خودم ب شخصه گرافیک ماین شده نمیخرم ولی بستگی ب شرایط داره

کارت ماین شده فنش احتمالا برای کنترل دما روشن بوده ساعت ها و همین باعث افزایس ریسک اسیب پذیری شفت فن رو میده چون فن کارت گرافیک معمولا موتور مگنتی نداره ک استهلاکش کم باشه و ممکنه فن کارت بعدا یکم تنبل روشن شه یا صدای جیرجیرک مانند بده.

دومین مورد باید دید کارت ماین شده تو چه محیطی بوده و با چ دمایی کار کرده...

اصولا محیط اگه محیطی باشه ک تهویه خوب نداشته باشه کارت هیتسینکش کلی گرد و خاک میگیره و این گرد و خاک هم هیچجوره پاک نمیشه از فین استک ها جوری ک شما باید هیتسینک رو در بیاری بندازی تو تشت اب بشوریش... بعضیا با بلوور و انواع دمنده سعی میکنن خاک رو پاک کنن ولی گرد و خاک بسیار ریزی که از طریق الکترو مغناطیس جذب هیتسینک شدن پاک نمیشن کامل و شما نور فلش گوشی رو از زوایای مختلف روی هیتسینک و زیر فن بگیری کاملا مشخص میشه کارت چقد کار کرده.

از طرفی کارتی ک یک ضرب تو لود باشه چه 50 درصد چه 100 درصد خمیرش کمی خشک میشه بخاطر ناقل گرمای چندین ساعته بودن و این رو میشه با تست کردن کارت به صورت بوست و لود کامل سریع کارت فهمید. کارتی ک خمیرش خشک شده باشه دمای ایدل به فول لود رسیدنش کمتر از 10 ثانیه طی میشه به عنوان مثال از 30 درجه به سرعت در عرض چند ثانیه انگشت شمار به 50 55 درجه میرسه و این یعنی خمیر خاصیت ناقل بودن رو از دست داده و کارت یا خیلی کار کرده یا تحت فشار و دمای نامطلوب بوده.

شرایطی که کارت استفاده شده برای بنده خیلی مهم تره تا چند وقت کار کردنش

کارت داریم در عرض دو ماه ماین شدن کلا به فنا رفته و کارت داریم در شرایط خوب ماین شده و مشکلات قید شده رو ب مراتب کمتر داره و ارزش خریدن داره.

در مورد اینکه چه قیمتی روش میشه گذاشت همیشه نمیشه شکاک بود...

طرف مال خودشه دلش میخواد مفت بده یا گرون بفروشه

ویرایش شده توسط KINGPIN
لینک به دیدگاه

در 51 دقیقه قبل، lucky luke گفته است :

کم کم مرزهای علم و دانش سخت افزاری توی این تاپیک داره جابجا میشه..........چند ساعت دیگه یکی میاد میگه میان مثله بدنسازی میمونه....کارت های ماین شده بخاطر تمرینات سخت و مداوم قدرت بالاتری نسبت به کارت آکبند دارن و حداقل 30% بیشتر فریم میدن تو بازی ها :)

??

مشکل اینجاس ما یه سری حقیقت رو گفتیم و دوستان ماینر رو ناراحت کردیم.جالبه ک میگن عمر کارت کم نمیشه!

لینک به دیدگاه

در 31 دقیقه قبل، ali.king گفته است :

1f602.png1f602.png

مشکل اینجاس ما یه سری حقیقت رو گفتیم و دوستان ماینر رو ناراحت کردیم.جالبه ک میگن عمر کارت کم نمیشه!

جالب اینه که تو این تاپیک کسی این جمله یا چیزی مشابهش رو نگفته ?

حالا خارج از شوخی فک کنم به اندازه کافی تاپیک برای دوستمون که تاپیک رو زدن مفید بوده جدا از شوخی ها و ترول ها نظرات موافق ها و مخالف ها رو دیدن ولی شما دیدی کسی گفت با ماین عمر کارت کم نمیشه از طرف من بخابون زیر گوشش تا حساب کار دستش بیاد?

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، abc.abc گفته است :

سلام دوستان

1- کی گفته ماینرا اول مموری رو اورکلاک میکنن؟؟ این فقط برای الگوریتم ethhash و کریپتونایت هست

2-کی گفته پایین بودن TDP کارت گرافیک به این دلیله که ماین داره به مموری فشار میاره؟ اون به دلیل کاهش فرکانس و ولتاژ هسته هست نه این چیزا....

3-کی گفته زمانی که کارت گرافیک 100 درصد کار میکنه و باهاش ماین میکنه آسیب بهش بیشتر از حتی گیمی هست که 70 درصد فقط از گرافیک استفاده میکنه؟؟ (جدا از بحث میزان ساعت کارکرد) شمایی که میفرمایی ی لطف کن ی تست بگیر ، به طور مثال پردازنده ای که روی 3 گیگاهرتز کار میکنه رو 50 درصد تحت لود قرار بده مصرفش رو چک کن که هم روی عمر مدار تغذیه تاثیر داره و هم دمای پردازنده و... حالا ی لطف دیگه هم بکن این پردازنده رو بزار روی 1.5 گیگاهرتز و حالا 100 درصد ازش کاربکش ، مصرف ، دما ، یا هرچیز دیگه رو با هم مقایسه کن ، اون زمان میبینید که این دو اختلاف فاحشی دارن ، اصلا 100 درصد کار کردن معیار درستی نیست که اینجا همه اومدن در موردش صحبت میکنن ، کارتی که داره ماین میکنه خصوصا روی امثال اتر ، کاهش ولتاژ و فرکانس داشته ، و عمرش تصاعدی رفته بالا نسبت به کارتی که حتی داره اورکلاک میشه (قرا نیست حتما خودتون اورکلاک کنید ، بوست هم خودش اورکلاکه)

عموم ماینرا سخت افزار رو میشناسن (مطمعن باشید عمومشون بهتر از گیمیر ها میشناسن) مگه اینکه ی مبتدی با چهارتا اموزش و چهارتا کلیک خواسته ماین کرده باشه ، ماینرا همیشه سعی میکنن ریگشون در بهترین حالت دمایی باشه ، این حساسیت های بی جا و حرفایی که بدون دلیل علمی و طبق شنیده ها دست به دست میشه فقط باعث میشه وقتی ی ماینر میخواد کارتشو بفروشه نگه باهاش ماین شده ، اون زمان کاربدتر میشه ، اگه قرار ی گرافیک ماین شده فروش بره میتونه ی تخفیف بیشتری رو لحاظ کنه تا خریدار بیشتری باشه

سلام

ی ساعت آخر شب اومدم اینجا توضیح دادم بعد همون دو دوست عزیزمون به جای تفکر اومدن در اینجا باز هم صحبت های دیگران رو به تمسخر گرفتن ،بنده هم دلیلی نمیبینم چیزایی که با وقت گذاشتن یاد گرفتم و تک به تک رو تست کردم ، به زور به کسی یاد بدم ، شما راحت باشید 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...