رفتن به مطلب

مشکل برقدار شدن بدنه کیس [حل شد]

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 8 ساعت قبل، Aventador1988 گفته است :

بر خلاف میلم(بدلیل گرفتن وقت) مجبورم مین رو از کیس باز کنم و خارج از کیس تست کنم.

نتیجه رو همینجا اعلام میکنم

ممنون از همه دوستان عزیزی که با نظرات مفیدشون کمک میکنن

دوست عزیزم با اینکه سیستم خودتون هستش و هر جور خواستید میتونید تستش کنید

اما به نظر من وقت خودتون رو برای تست تک تک قطعات به هدر ندین.

دیروز بعد از مطالعه تایپیک شما به سراغ سیستم خودم رفتم و هوس کردم به جای کابل ارت دار کیس از کابل بدون ارت استفاده کردم.

نتیجه این بود که کیس برقدار شد!!!بدجوری هم برقدار شد.

جالب اینکه پاور و کیس  من کولر مستر هستش.پس این مشکل ربطی به کیس و پاور نداره.فقط مشکل با کابل ارت حل میشه.

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، Aventador1988 گفته است :

سیستمو خودم اسمبل کردم و نهایت دقت رو کردم که کوچکترین سیمی آزاد و رها نباشه که ایجاد اتصالی کنه.

پاور رو هم از کیس جدا کردم و باز هم برق وجود داشت. هم روی قاب خود پاور هم روی مین و کیس.

این برقی که میگی از کابل مانیتور به به کیس انتقال پیدا میکنه(حتی اگه کیس خاموش باشه) چون سیم مشترک (GND)  بین مانیتور و  کیس از طریق اتصال کابل مانیتور مشترک میشه.  ولی اگر شما همون کاری که گفتم انجام بدید این برق خنثی میشه.

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، manhatan گفته است :

بهتره یه زیر انداز غیر رسانا استفاده کنید تا مشکلتون حل بشه

خب اینجوری فقط مشکل من حل میشه که برق دیگه نمیگیره

اما مشکل اصلی باقی میمونه که کیس برق داره

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، vahidsamaili63@gmail.com گفته است :

دوست عزیزم با اینکه سیستم خودتون هستش و هر جور خواستید میتونید تستش کنید

اما به نظر من وقت خودتون رو برای تست تک تک قطعات به هدر ندین.

دیروز بعد از مطالعه تایپیک شما به سراغ سیستم خودم رفتم و هوس کردم به جای کابل ارت دار کیس از کابل بدون ارت استفاده کردم.

نتیجه این بود که کیس برقدار شد!!!بدجوری هم برقدار شد.

جالب اینکه پاور و کیس  من کولر مستر هستش.پس این مشکل ربطی به کیس و پاور نداره.فقط مشکل با کابل ارت حل میشه.

ممنون از وقتی که گذاشتی  عزیز

منم کل سیستمو از توی کیس باز کردم و روی سطح عایق وصل کردم

اما بازم برق سر پورت های usb و کلیه قطعات فلزی مین بود.(حتی کولر cpu)

بعد خود پاور رو به تنهایی وصل کردم به برق. تمام بدنه پاور بازم برق دار شد.

تا اینجا عیب برقدار شدن فقط میتونست از پاور یا برق منزل باشه فقط.

بعد رفتم کلا یه سیستم دیگه آوردم تست کردم به پریز خونه خودم. در کمال تعجب این کیس هم مثل یکی من برقدار شد

پس نتیجه قطعی گرفتم که مشکل اصلی برق خونه هست و ظاهرا تنها راهش طبق گفته دوستان کشیدن سیم ارت از کیس به زمینه

لینک به دیدگاه

در 48 دقیقه قبل، Aventador1988 گفته است :

ممنون از وقتی که گذاشتی  عزیز

منم کل سیستمو از توی کیس باز کردم و روی سطح عایق وصل کردم

اما بازم برق سر پورت های usb و کلیه قطعات فلزی مین بود.(حتی کولر cpu)

بعد خود پاور رو به تنهایی وصل کردم به برق. تمام بدنه پاور بازم برق دار شد.

تا اینجا عیب برقدار شدن فقط میتونست از پاور یا برق منزل باشه فقط.

بعد رفتم کلا یه سیستم دیگه آوردم تست کردم به پریز خونه خودم. در کمال تعجب این کیس هم مثل یکی من برقدار شد

پس نتیجه قطعی گرفتم که مشکل اصلی برق خونه هست و ظاهرا تنها راهش طبق گفته دوستان کشیدن سیم ارت از کیس به زمینه

درود دوست گرامی

پیشنهاد: پست اول و عنوان تاپیک را ویرایش کن تا تجربه ت در کنار راهنماییهای دوستان به کار دیگران بیاید.

لینک به دیدگاه

شما پیریز برقی که پاور رو میزنی بهش  ، یه فاز متر بزن ببن نول هم باعث روشن شدن فاز متر میشه یانه

اگر نشد اون دوشاخه پاور رو برعکس بزن به  ببین مشکلت حل میشه.

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

ولی تا جایی که من اطلاع دارم توی اکثر پاور ها یه سیم ارت از داخل پاور به بدنه وصل شده که در صورت نداشتن سیم ارت توی سیم کشی منزل ،برق اضافی بتونه از طریق کیس  با وصل کردن سیم به زمین خودش رو تخلیه کنه

(این چه جمله بندی  بود !!!!) ?

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

این عکس از پاور corsair axi 1600w عکس هم از سایت خودش برداشتم

لینک عکس اصلی

پس این که درصورت نداشتن سیم ارت در منزل بدنه پاور شما برق داشته باشه کاملا طبیعی هست .(و جای نگرانی نداره)

CP-9020087-EU-AX1600i_15.thumb.png.8aede666125b9e3b366fa88f2cef9e08.png

اینم یه عکس از پاور seasonic 

in_transienta1.jpg

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود دوست گرامی

پیشنهاد: پست اول و عنوان تاپیک را ویرایش کن تا تجربه ت در کنار راهنماییهای دوستان به کار دیگران بیاید.

امیدوارم که مطالب این بحث و تجربیات مفید واقع بشه برای دیگر دوستان

ویرایش شده توسط Aventador1988
لینک به دیدگاه

درود خدمت همه عزیانی که کمک کردن

هدف من از ایجاد این تاپیک پیدا کردن مشکل اصلی بوجود آمدن این برق اضافی روی بدنه کیس و مضر یا بی ضرر بودن این برق روی سیستم بود.

الان با کمک دوستان و تست های آزمون خطای خودم روی سیستم . مشکل اصلی ظاهرا برق خونه هست که فاقد ارت هست و میز کامپیوتر من که روی سرامیک قرار داره این برق رو قابل لمس کرده بود.

وقتی خیالم از سلامت سیستم و پاور و یا اتصالی مین به بدنه یا اتصالی پاور به بدنه راحت شد.

امروز رفتم چند متر سیم گرفتم و یک سر سیم رو زیر پیچ درب کیس بستم و سر دیگشو به چارچوب درب اتاق (با دریل یه سوراخ روی چارچوب فلزی در ایجاد کردم و سیمو پیچ کردم بهش) متصل کردم و الان مشکل کاملا برطرف شده و کوچکترین آثاری از برق اضافی روی سیستم و بدنه و پاور نیست.(با فازمتر چک کردم)

لینک به دیدگاه

طبق تجربیات من. بنظرم این مدل برق اضافی روی کیس اکثرا علتش نبود سیمکشی ارت توی منازل ما ایرانی هاست و دوستانی هم که فرمودن با تعویض کیس مشکلشون برطرف شده بنظرم کیسشون رنگ شده بوده و با لمس کیس برق رو احساس نمیکردن که باید برای تست از فازمتر(اگه مولتی متر باشه که چه بهتر) استفاده بشه. چون درب های کناری کیس خود من اصلا برق روش حس نمیشد و برق فقط سر پورت های usb و پنل پشت کیس حس میشد.

در مورد برند گرین و دیگر برند ها هم نظر متعصبانه ای ندارم و خودم به شخصه با یه سیستم دیگه که توی خونه خودم آوردم تست کردم این موضوع که عیب از پاور فلان برند باشه نقض شد.

دوستان عزیزی هم که با مشکل مشابه روبه رو هستن. اگه حوصله دارن. این آزمون و خطاها رو انجام بدن تا پی به علت موضوع ببرن و اگه حوصله ندارن یه سیم ارت بکشن و خلاص

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، ATER گفته است :

شما پیریز برقی که پاور رو میزنی بهش  ، یه فاز متر بزن ببن نول هم باعث روشن شدن فاز متر میشه یانه

اگر نشد اون دوشاخه پاور رو برعکس بزن به  ببین مشکلت حل میشه.

نول روشن نمیشه

برعکس هم زدم دو شاخ رو. که برق روی سیستم تشدید شد

با برقکار ها که مشورت کردم اکثرشون همین موضوع برعکس زدن دوشاخ رو مطرح کردن که جواب نداد برای بنده.

حتی بعضی ها گفتن از سر کنتور فاز و نول جابجا بشن که با انجام اینکار باز هم برق تشدید شد

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، Aventador1988 گفته است :

نول روشن نمیشه

با برقکار ها که مشورت کردم اکثرشون همین موضوع برعکس زدن دوشاخ رو مطرح کردن که جواب نداد برای بنده.

حتی بعضی ها گفتن از سر کنتور فاز و نول جابجا بشن که با انجام اینکار باز هم برق تشدید شد

حالا که این همه زحمت کشیدی در عنوان تاپیک [حل شد] را بیافزا و در پایان پست اول، خلاصه‌ای از پستهای آخر را نیز بنویس.

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، Aventador1988 گفته است :

نول روشن نمیشه

پس برعکس نکن

اگر با همون ارت وصل کردن مشکل حل شده اصلا دیکه به فکر چیز دیگه ای نباش

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

حالا که این همه زحمت کشیدی در عنوان تاپیک [حل شد] را بیافزا و در پایان پست اول، خلاصه‌ای از پستهای آخر را نیز بنویس.

خواهش میکنم

زحمت رو دوستان کشیدن با همراهیشون

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، Aventador1988 گفته است :

طبق تجربیات من. بنظرم این مدل برق اضافی روی کیس اکثرا علتش نبود سیمکشی ارت توی منازل ما ایرانی هاست و دوستانی هم که فرمودن با تعویض کیس مشکلشون برطرف شده بنظرم کیسشون رنگ شده بوده و با لمس کیس برق رو احساس نمیکردن که باید برای تست از فازمتر(اگه مولتی متر باشه که چه بهتر) استفاده بشه. چون درب های کناری کیس خود من اصلا برق روش حس نمیشد و برق فقط سر پورت های usb و پنل پشت کیس حس میشد.

در مورد برند گرین و دیگر برند ها هم نظر متعصبانه ای ندارم و خودم به شخصه با یه سیستم دیگه که توی خونه خودم آوردم تست کردم این موضوع که عیب از پاور فلان برند باشه نقض شد.

دوستان عزیزی هم که با مشکل مشابه روبه رو هستن. اگه حوصله دارن. این آزمون و خطاها رو انجام بدن تا پی به علت موضوع ببرن و اگه حوصله ندارن یه سیم ارت بکشن و خلاص

بله متاسفانه برق کشی ساختمان ها داخل ایران معمولا اصولی انجام نمیشه و فاز و نول قاطی میشه که باعث این موارد میشه 

اما سوال منو جواب ندادیا (صفحه اول تایپک) !!! میخواستم در این مورد هم به نتیجه گیری برسیم::

اون زمان که سیم ارت وصل نکرده بودی. وقتی سیستم را hibernate میکنی خودکار کیس روشن میشد؟. تا حالا اینو تست کردی؟ 

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، سعید از تهران گفته است :

بله متاسفانه برق کشی ساختمان ها داخل ایران معمولا اصولی انجام نمیشه و فاز و نول قاطی میشه که باعث این موارد میشه 

اما سوال منو جواب ندادیا (صفحه اول تایپک) !!! میخواستم در این مورد هم به نتیجه گیری برسیم::

اون زمان که سیم ارت وصل نکرده بودی. وقتی سیستم را hibernate میکنی خودکار کیس روشن میشد؟. تا حالا اینو تست کردی؟ 

من کوچیکتم داداش. شرمندم

اتفاقا سوالتو دیدم. اما از زیر دستم در رفته ظاهرا?

سیستم من ویندوز 7 روشه و فقط sleep داره. رو sleep هم میره و مشکلی نداره

چندوقت پیش ویندوز 10 نصب کرده بودم بخاطر ساپورتش از دایرکت ایکس 12 که گزینه hibernate اتفاقا داشت اما ازش استفاده نکرده بودم. از ویندوز 10 خوشم نیومد و برگشتم دوباره به همین ویندوز 7

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Aventador1988 گفته است :

من کوچیکتم داداش. شرمندم

اتفاقا سوالتو دیدم. اما از زیر دستم در رفته ظاهرا1f601.png

سیستم من ویندوز 7 روشه و فقط sleep داره. رو sleep هم میره و مشکلی نداره

چندوقت پیش ویندوز 10 نصب کرده بودم بخاطر ساپورتش از دایرکت ایکس 12 که گزینه hibernate اتفاقا داشت اما ازش استفاده نکرده بودم. از ویندوز 10 خوشم نیومد و برگشتم دوباره به همین ویندوز 7

خواهش میکنم دوست گلم

تنظیمات ویندوز 7 را درست کنی گزینه hibernate به گزینه های خاموش شدن سیستم اضافه میشه راهنماش داخل اینترنت هست

ضمن اینکه منم از طرفدارهای ویندوز 7 بودم ولی وقتی سنگینی این ویندوز رو دیدم الان 2 سالی بود ویندوز 8.1 را با استایل استارت ویندوز 7 استفاده میکردم که واقعا تصمیم درستی بود الان یکماه هم هست به ناچار به خاطر سیستم جدیدم ویندوز 10 استفاده میکنم که واقعا راضیم. در مقابل تغییر مقاومت نشون نده

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، سعید از تهران گفته است :

خواهش میکنم دوست گلم

تنظیمات ویندوز 7 را درست کنی گزینه hibernate به گزینه های خاموش شدن سیستم اضافه میشه راهنماش داخل اینترنت هست

ضمن اینکه منم از طرفدارهای ویندوز 7 بودم ولی وقتی سنگینی این ویندوز رو دیدم الان 2 سالی بود ویندوز 8.1 را با استایل استارت ویندوز 7 استفاده میکردم که واقعا تصمیم درستی بود الان یکماه هم هست به ناچار به خاطر سیستم جدیدم ویندوز 10 استفاده میکنم که واقعا راضیم. در مقابل تغییر مقاومت نشون نده

ویندوز 10 چه نسخه ای؟

من وین 10 رد استون3 نصب کرده بودم که زیاد راضی نبودم ازش. برای همین دانگرید کردم به 7

خیلی تنظیمات گنگ و پیچیده ای داشت و دانلود ها و بروزرسانی های اتومات و مکررش کلافم کرده بود. حجم نتمو داشت نابود میکرد?

همه تنظیمات آپدیت خودکارشو غیر فعال کرده بودم. اما بازم بعضی برنامه ها خودکار خودشونو آپدیت میکردن.(برای مثال آنتی ویروس نود32)

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، Aventador1988 گفته است :

ویندوز 10 چه نسخه ای؟

من وین 10 رد استون3 نصب کرده بودم که زیاد راضی نبودم ازش. برای همین دانگرید کردم به 7

خیلی تنظیمات گنگ و پیچیده ای داشت و دانلود ها و بروزرسانی های اتومات و مکررش کلافم کرده بود. حجم نتمو داشت نابود میکرد1f601.png

همه تنظیمات آپدیت خودکارشو غیر فعال کرده بودم. اما بازم بعضی برنامه ها خودکار خودشونو آپدیت میکردن.(برای مثال آنتی ویروس نود32)

وین 10 اینترپرایز

ضمن اینکه نود 32 آپدیتش که از اوجب واجباته و حجم ناچیزیهم برای اپدیت مصرف میکنه

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، سعید از تهران گفته است :

وین 10 اینترپرایز

ضمن اینکه نود 32 آپدیتش که از اوجب واجباته و حجم ناچیزیهم برای اپدیت مصرف میکنه

من تو وین7 خودم نود رو بصورت دستی آپدیتشو میگیرمو آپدیت میکنم.(تو ساعات دانلود شبانه که رایگانه دانلود میکنم)

اما این وین 10 ساعت سرش نمیشد و هرموقع دلش میخواست نت مصرف میکرد?

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...