رفتن به مطلب

خبر نا امید کننده : آیا پردازنده Core i7-8086K یک تکرار بدون دلیل از پردازنده Core i7-8700K است!

Recommended Posts

• کاربر ویژه

6881011ac33ad588533818a2c522e383.jpg

هفته گذشته بود که در آغاز نمایشگاه کامپیوتکس ، کمپانی intel به مناسبت 40 سالگی پردازنده افسانه ای 8086 ، یک نمونه مدرن از آن به نام Core i7-8086K را معرفی کرد.این پردازنده به عنوان اولین پردازنده 5.0 گیگاهرتزی در دنیا تبلیغ شد، اما بررسی های انجام شده بر روی این پردازنده ممکن است کمی نا امید کننده به نظر برسد.همانطور که قبلا اشاره شده ، پردازنده Core i7-8086K  یک پردازنده 6 هسته ای با نود ساخت 14 نانومتر و بر اساس معماری خانواده Coffee Lake به شمار میرود.این مشخصات در پردازنده Core i7-8700K نیز دیده میشود. سرعت کلاک پایه هسته بر روی 4.0 گیگاهرتز قرار گرفته که تا مقدار 5.0 گیگاهرتز قابل افزایش است.البته در این بین مشخص نشد دست یابی به فرکانس 5 گیگاهرتزی برای تمامی شش هسته است یا خیر.انتظار میرفت این پردازنده با دست یابی به این مقدار فرکانس بوست ، از پردازنده 8700K سریعتر باشد.بررسی ها نشان داد رسیدن به فرکانس 5 گیگاهرتز تنها برای یک هسته مقدور است و دست یابی  بقیه هسته ها به این فرکانس میسر نیست. این دقیقا مشابه آن چیزی است که در پردازنده Core i7 8700K مشاهده میشود. در این جا مشخص است که اینتل مبلغ 75 دلار اضافه را فقط برای افزایش فرکانس یک هسته به 5 گیگاهرتز و در مجموع تنها برای 6 درصد افزایش کارایی از شما دریافت میکند.

b7f6b8981a57ef610366f70eeec18102.png

پردازنده 8700K  خود به تنهایی عالی به نظر میرسد، اما پردازنده 8086K تنها با یک بسته بندی با کیفیت تر و به صورت محدود عرضه میشود.اکنون تصمیم با شماست .کسانی که Core i7-8700K را خریداری نموده اند ، هیچ مورد برتری مشاهده نشده که بخواهند به سمت پردازنده جدید بروند و با این کار میتوانند در هزینه خود صرفه جویی کنند.

منبع : Guru3d

مترجم : محمد فتحی

ویرایش شده توسط hd5870
لینک به دیدگاه

اینتل خودشو مسخره کرده. سال 2018 از نصف رد شده هنوز درگیر این مسخره بازیاشه. من خودم بهتون میگم ک cpu های چهار و شش هسته ای اینده ای ندارن حتی تو گیمینگ. خودتون هم با فرکانس گول نزنید. نسل بعدی گرافیک ها ک بیان با منابع پردازشی بیشتر مشکل ساز میشن برای این cpu ها. حداقل نیاز الان هشت هسته هست ولاغیر. 

خود من به عنوان کسی که همیشه اینتل داشتم میخوام دورشو خط بکشم و رایزن بگیرم. اینتل با این قیمت های خنده دار در ازای کارایی کمتر نسبت ب رایزن امسال باخت مسلم رو ب amd میده.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، KINGPIN گفته است :

اینتل خودشو مسخره کرده. سال 2018 از نصف رد شده هنوز درگیر این مسخره بازیاشه. من خودم بهتون میگم ک cpu های چهار و شش هسته ای اینده ای ندارن حتی تو گیمینگ. خودتون هم با فرکانس گول نزنید. نسل بعدی گرافیک ها ک بیان با منابع پردازشی بیشتر مشکل ساز میشن برای این cpu ها. حداقل نیاز الان هشت هسته هست ولاغیر. 

خود من به عنوان کسی که همیشه اینتل داشتم میخوام دورشو خط بکشم و رایزن بگیرم. اینتل با این قیمت های خنده دار در ازای کارایی کمتر نسبت ب رایزن امسال باخت مسلم رو ب amd میده.

من زیاد با شما موافق نیستم که پردازنده های چهار هسته ای کم بیارن!!

الان من خودم رو سیستمم i7 6700k دارم هیچ بازی فعلا که به مشکل بر نخوردم

چطوری قراره توی یه سال جوری ورق برگرده که چهار هسته ای که الان مناسبه کلا نابود شه؛ ۶ هسته ای کم بیاره و ۸ هسته ای روون اجرا کنه؟؟؟

لینک به دیدگاه

بنظر من اینتل فقط داره با این کارا با amd بازی میکنه،وگرنه برا چنین کمپانی عظیمی کاری داره پردازنده ای میزنه که amd پنج سال بیوفته عقب،اینتل فقط به فکر جیبشه ،اگه فکر رقابت بود و قیمت مناسب میداد و پرفورمنس رو با هر سری جدید ۳۰ درصد ارتقا میداد،amd بایستی درشو پلمپ میکرد میرفت پی کارش،نه مثل الان که فرق دوتا پردازنده از سندی بریج و کبی لیک با هسته و فرکانس یکسان از ۱۰ درصدم کمتره

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، danyalbmw گفته است :

چطوری قراره توی یه سال جوری ورق برگرده که چهار هسته ای که الان مناسبه کلا نابود شه؛ ۶ هسته ای کم بیاره و ۸ هسته ای روون اجرا کنه؟؟؟

بله عزیزم ی بازی هایی میاد مثل اوریجینز 70 80 درصد همین چهار هسته رو زیر لود میبره و مثل بنز اورلود میکنه..

من کاری ب روون اجرا کردن ندارم ولی 4 هسته و شش هسته زمانشون ب سر رسیده برای گل سر سبد بودن... 6 هسته هم همون زمان 3930کا بود کل هایپش بیشتر از این جای کشش نداره برای فلگشیپ ی نسل بودن

الان ی کارت مثل 1080ti روی fhd و 2k بیشترین فشار رو روی پردازنده 4 هسته وارد میکنه خصوصا از دوستان من ک بتل 1 مولتی میزنن... اصن ب نفس نفس میوفته چ برسه نسل بعد انویدیا با منابع پردازشی خیلی وسیع تر

برای همین میگم جالب نیس... 2018 سال 2012 نیست ک با 6 هسته ای زپرتی سر مشتری شیره مالید

خود من 7700کا دارم و در زمینه کاری هم ازش راضی نیستم ... برای بنده 4 هسته و 6 هسته فیصله هست و جای فکر برای خرید نداره . این چاله های اینتل هم برای ی مشت فن بوی دیوانه کنده شده ک فکر میکنن با 5 گیگاهرتز بوست قراره ماه رو فتح کنن. اینده نگری مهم تره تا هر سال پول خرج اینتل کردن بدون افزایش کارایی چشمگیر

لینک به دیدگاه

در 56 دقیقه قبل، KINGPIN گفته است :

بله عزیزم ی بازی هایی میاد مثل اوریجینز 70 80 درصد همین چهار هسته رو زیر لود میبره و مثل بنز اورلود میکنه..

من کاری ب روون اجرا کردن ندارم ولی 4 هسته و شش هسته زمانشون ب سر رسیده برای گل سر سبد بودن... 6 هسته هم همون زمان 3930کا بود کل هایپش بیشتر از این جای کشش نداره برای فلگشیپ ی نسل بودن

الان ی کارت مثل 1080ti روی fhd و 2k بیشترین فشار رو روی پردازنده 4 هسته وارد میکنه خصوصا از دوستان من ک بتل 1 مولتی میزنن... اصن ب نفس نفس میوفته چ برسه نسل بعد انویدیا با منابع پردازشی خیلی وسیع تر

برای همین میگم جالب نیس... 2018 سال 2012 نیست ک با 6 هسته ای زپرتی سر مشتری شیره مالید

خود من 7700کا دارم و در زمینه کاری هم ازش راضی نیستم ... برای بنده 4 هسته و 6 هسته فیصله هست و جای فکر برای خرید نداره . این چاله های اینتل هم برای ی مشت فن بوی دیوانه کنده شده ک فکر میکنن با 5 گیگاهرتز بوست قراره ماه رو فتح کنن. اینده نگری مهم تره تا هر سال پول خرج اینتل کردن بدون افزایش کارایی چشمگیر

موافقم باهات دادا

من خودم رایزن 1700 دارم رو فرکانس 3.7 تو بازی هایی مث آساسین اورجین و بتل 1 آنلاین بعضی موقه ها تا 50-60 درصد پردازنده رو درگیر میکنه.قطعا تو آینده بیشتر از اینم میشه به نظرم کم کم باید رو آورد به پردازنده های 8 هسته ای

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، ali.king گفته است :

موافقم باهات دادا

من خودم رایزن 1700 دارم رو فرکانس 3.7 تو بازی هایی مث آساسین اورجین و بتل 1 آنلاین بعضی موقه ها تا 50-60 درصد پردازنده رو درگیر میکنه.قطعا تو آینده بیشتر از اینم میشه به نظرم کم کم باید رو آورد به پردازنده های 8 هسته ای

اره کار اینتل منطقی نیست بلکه اینده هم نداره. همه ترس من از نسل بعد گرافیک انویدیاس ک میخواد خفقان ایجاد کنه برای همچین سی پی یو هایی مخصوصا رزولوشن های پایین. مثل fhd که مولتی باز ها ک به رفرش ریت بالا نیاز دارن تو رزولوشن پایینتر کلاهشون پس معرکس

ایشالا منم تدارک چیدم تا 2700X بگیرم و تغییر پلتفرم بدم به رایزن. برای من نوعی که 4k بازی میکنم هیچ تفاوت فریم گیری بین اینتل و رایزن نیست و بیشتر بخاطر جنبه کاری میخوام سراغ رایزن برم. نظرم بیشتر روی ترد ریپر 2950X هست ک ایران بیاد 6-7 تومنی پیاده شم ولی در عوض خیلی خیلی به صرفه تر از اینتل با قیمت های خنده دارشه. 

ببین اینتل چکار کرده ک منی ک فن اینتل بودم دارم کوچ میکنم رایزن :دی

ویرایش شده توسط KINGPIN
لینک به دیدگاه

از موقعی که خبر های 8086 رو میخوندیم میدونستیم یه هسته فقط به 5 گیکاهرتز میرسه و کلا خبرا تکراریه هم راجب ترد ریپر 2 هم این مورد کلایه خبره با 8 تاپیک میدن فاز این منبع خبریا چیه 

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، KINGPIN گفته است :

اره کار اینتل منطقی نیست بلکه اینده هم نداره. همه ترس من از نسل بعد گرافیک انویدیاس ک میخواد خفقان ایجاد کنه برای همچین سی پی یو هایی مخصوصا رزولوشن های پایین. مثل fhd که مولتی باز ها ک به رفرش ریت بالا نیاز دارن تو رزولوشن پایینتر کلاهشون پس معرکس

ایشالا منم تدارک چیدم تا 2700X بگیرم و تغییر پلتفرم بدم به رایزن. برای من نوعی که 4k بازی میکنم هیچ تفاوت فریم گیری بین اینتل و رایزن نیست و بیشتر بخاطر جنبه کاری میخوام سراغ رایزن برم. نظرم بیشتر روی ترد ریپر 2950X هست ک ایران بیاد 6-7 تومنی پیاده شم ولی در عوض خیلی خیلی به صرفه تر از اینتل با قیمت های خنده دارشه. 

ببین اینتل چکار کرده ک منی ک فن اینتل بودم دارم کوچ میکنم رایزن :دی

منم  2700X داشتم ولی پشیمون شدم الان 8700k دارم و تو عمل بهت ثابت میکنم واسه گیم بهتر از 2700X هستش :)

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، danyalbmw گفته است :

منم همین عقیده رو دارم.

همچنان پردازنده های 4 هسته ای ایدآل ترین پردازنده برای گیمینگ هستند، حتی Core i3 که 4 رشته پردازشی داره هم می تونه گیم خوب اجرا کنه، ولی در بهترین/بدترین حالت، یک پردازنده 4 هسته ای به راحتی از پس بازی ها، حتی با پیش بینی چند سال آینده هم بر میاد.

واقعیتش اینه دنیای سخت افزار بسیار جلوتر از بازی هاست و به این راحتی ها بازی ها نمی توانند مشکلات برای پردازنده های 4 هسته ای ایجاد کنند.

اینتل و AMD طوری وانمود می کنند که دنیا برای 4 هسته به پایان رسیده، ولی این فقط برای فروش بیشتره.

هیچ تفاوت معناداری - هیچ تفاوت معنا داری - برای پردازنده های 4 هسته ای و پردازنده با تعداد هسته های بیشتر از 4 تا درگیمینگ در هیچ رزلوشنی نیست. هر زمان بازی بوجود آمد که در رزلوشن فول اچ دی، زیر 60 فریم داد، و پردازنده 6 یا 8 هسته ای توانست میزان فریم اونو با کارت گرافیک ثابت بیشتر کنه، اونوقت میشه ادعا کرد، دوران 4 هسته ای تمام شده.

هرگز چنین روزی نخواهد آمد، چون اکثریت مردم جهان در بهینه ترین حالتش روی 4 هسته گیم می زنند، و شرکت های تولید کننده بازی برای فروش تعداد بیشتر، طوری سرمایه گذاری می کنند که اکثریت بتوانند بازی ها را بازی کنند. هیچ کسی نمیاد روی اندک افرادی که سیستم های غول و 12و  یا 16 رشته پردازشی دارند سرمایه گذاری کنه.

هم اینتل و هم ای ام دی، طوری جو میدن که الان همه فکر کنند وای از دنیا عقب افتادند، ولی اصلا اینطوری نیست. الان کسی که یه i5 7400، یا نهایتش خیلی بخواد آینده نگر باشه یه i5 8400 داشته باشه با 1060Ti، سیستمش سالهای سال برای بازی با کیفت بسیار بالا در فول اچ دی، گارانتیه.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، AminA گفته است :

BF1 - 8600k @ 5200 - 1080TI

image.png.4b46a1464c8a1d8782daec7b2892ef7a.png

چطوری این اتفاق افتاده توضیح میدید؟؟؟

ویرایش شده توسط danyalbmw
لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، AminA گفته است :

متوجه منظورت نشدم برادر گرامی

برادر سی پی یو ۶ هسته ای با فرکانس ۵۲۰۰ تو بتل وان کم آورده ??

میخام بدونم این کدوم قسمت بتل وان هست که برم من هم تست کنمش ببینم رو 6700k با فرکانس پایه چه میکنه!

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، AminA گفته است :

BF1 - 8600k @ 5200 - 1080TI

image.png.4b46a1464c8a1d8782daec7b2892ef7a.png

دادا جسارتا رو چ کیفیتی میزنی ؟ fhd ؟ این چه وضعشه آخه ?

آخه خود بازی هم نهایت 6600 پیشنهاد داده

لینک به دیدگاه

دوستان ببینید

بحث گیم جداس بحث پرفورمنس و کارایی کانتنت کریشن جدا

بنده از طرف اینتل متقاعد نشدم ک از این بیشتر پردازنده هاشو بخرم. چون میبینم رقیب یعنی amd نسبت price/performance ب مراتب خیلی بهتری داره. همه چیز ک گیم نیست. همه که پول ندارن gtx 1080ti بخرن بعد بیان تست کنن بگن هاااااا ببین رایزن چقد کمتر فریم میگیره!!! شما 1060 1070 بنداز و فرق فریمگیری بین رایزن و اینتل رو ببین... شدیدا اختلاف کمتر میشه و این مربوط میشه به gpu scale کارتی مثل 1080ti ک ب نوعی ابر پردازشگره تو این مورد و داده های پردازشی بیشتره به cpu ارسال میکنه. کار بنده جوری شده ک الان شدیدا cpu محور هست نیاز ب منابع پردازشی بیشتر دارم. در حد پروژه بنده بالای ده ها گیگابایت میکسچر و پلاگین باید پردازش بشه که سی پی یو رو از وسط پاره میکنه! 

حرف مفت ندارم بزنم دوستان یک طرفه به قاضی نمیرم ولی بنده با تحقیقاتی ک کردم متوجه شدم رایزن جوابگوی کار منه. من میتونم با 2700X کارایی اینتل 7900x رو در کارم داشته باشم تا حدودی. اونوقت چرا باید پول به cpu ای بدم که دو سه برابر قیمت رایزن هست ؟

اینتل میگه 8 هسته میخوای بفرما x299! ولی من ب شخصه میگم x299 ب لعنت خدا نمیارزه با این قیمتش و صرف نظر از TDP و دمای بالای پردازنده هاش که نزدیک ب دمای چاه فلق جهنمه... من خودم فن اینتلم و اینارو میگم . هیچجوره متقاعد نیستم که پول مفت تو شکم اینتل بریزم ولی کارایی نگیرم. الان 8700کا ب چ درد میخوره؟؟؟؟

فقط گیم؟ این منطقه؟ بوست کلاک 5 گیگاهرتزی تک هسته ب چ درد میخوره؟ اسکور سینه بنچ؟؟؟ واقعا چرا باید 75 دلار بیشتر نسبت به 8700کا داد؟ این مسخره بازیا چیه؟ اینتل حتی با سیلیکون لاتری میخواد ملت رو بچاپه. من به هیچ نحوی متقاعد نخواهم شد ک بیام پول بیشتر بدم کارایی ناچیز بگیرم. گیم هم بیخیال اقاجون سرتون رو درد نیارم. برای منی ک 4کی بازی میکنم هییییییییییچ فرقی بین اینتل و رایزن نیست چون بار بیشتر رو gpu داره هندل میکنه . 

شات دوستمون امین رو هم دیدیم... وقتی میگم پردازنده کم میاره ینی میاره! 4 هسته هاتون هم ببندید در 1060 بیشتر از این ارزش نداره...

تا موقعی ک اینتل 8 هسته ای رو ب پلتفرم مثل Z نیاره با قیمت معقول بنده متقاعد ب خرید محصولاتش نیستم... خمیر سیلیکونش رو درست کنه 8 هستش پیشکش... خسته شدیم دیگه از پول یا مفت دادن ب اینتل

مارو مسخره کردن هر سال یه + جلوی فناوری  14 نانومتر میذارن بهونه جدید تیغیدن ملت... اینتل در سال 2050:

فناوری ساخت 14 نانومتر پلاس پلاس پلاس پلاس پلاس پلاس پلاس پلاس ...

14nm++++++++++++++++ zamino zaman lake 4 cores 8 threads 

ویرایش شده توسط KINGPIN
لینک به دیدگاه

قفل های جدید یوبیسافت و... بار اضافی خیلی زیادی به cpu  اضافه میکنن که ربطی به پردازش گیم نداره

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، AminA گفته است :

با این شرایط فکر کنم برای هر بازی باید یه سیستم جدا تهیه کنیم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...