رفتن به مطلب

راهنمایی برای جمع کردن سیستم

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام  من مادربورد رو با کمک دوستان گرفتم ولی الان میخوام دیگ کلا جمعش کنم.سیستمم نهایت تا 5تومن میخوام.مصرف هم برای گیمه بیشتر (تا حد ممکن کارکرده و دارای گارانتی)میگیرم قطعاتو اشنا هم دارم برای اینکار

59c5f37a1b0f3.jpgسی پی یو ای ام دی Ryzen 5 1600  

13-128-997-v05.jpgمادربرد گیگابایت AX370-Gaming K7 (گرفتم)

59c54c07a89a9.jpgکارت گرافیک زوتاک GTX 1060 AMP! Edition 6GB

59c5408bc755e_1.jpgمانیتور سامسونگ خمیده C24F390

01_28_2.jpgکیس ریدمکس مشکی ALPHA Prime

59c49c499308e.jpgوسترن دیجیتال WD BLUE 1TB

گرافیک ممکنه اگه قیمت خوب کارکرده پیدا کنمRX580 بگیرم

پاور بین گرین 600HP PLUS و 650A-UK و Raidmax rx700 AE_B کدوم بهتره برای این سیستم؟

رم مناسب بین GEIL و TEAMgroup  معرفی کنید بیزحمت

لینک به دیدگاه

با سلام

پاور همون 650 گرین کافیه

اگه بتونید 580 بگیرید خیلی خوبه مانیتور انتخابیتون فری سینکه و عالیه !

رم هم  همون جیل بگیرید خوبه

فقط اگر بتونید 1600x بردارید به نظرم بهتره  اختلاف قیمتشون خیلی کمه و ارزش داره  بخرید

کیس هم که یه چیز سلیقه ای و کلا من بر این عقیده هستم که زیاد نباید خرج کیس کرد همون 150 نهایت  حالا یکی دوست داره اصلا 1 میلیون خرج کیس میکنه :D

نکته مهم اینکه این سیستم  حتما یه اس اس دی میخواد همون یه 120 گیگ بخرید 260 -270 تومن   که ویندوز نصب کنید روش

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، mantas گفته است :

Geil AMD Edition EVO X 16GB 8GBx2 RGB 3000Mhz CL16 DDR4

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، hosin گفته است :

با سلام

پاور همون 650 گرین کافیه

اگه بتونید 580 بگیرید خیلی خوبه مانیتور انتخابیتون فری سینکه و عالیه !

رم هم  همون جیل بگیرید خوبه

فقط اگر بتونید 1600x بردارید به نظرم بهتره  اختلاف قیمتشون خیلی کمه و ارزش داره  بخرید

کیس هم که یه چیز سلیقه ای و کلا من بر این عقیده هستم که زیاد نباید خرج کیس کرد همون 150 نهایت  حالا یکی دوست داره اصلا 1 میلیون خرج کیس میکنه :D

نکته مهم اینکه این سیستم  حتما یه اس اس دی میخواد همون یه 120 گیگ بخرید 260 -270 تومن   که ویندوز نصب کنید روش

سلام

1600x به هر حال نیاز به فنم داره که خودش حداقل 200تومن دیگ میخواد

ssd هم بعدا حتما اضافه میکنم فعلا پولشو ندارم:(

در 10 ساعت قبل، Hossein.9 گفته است :

داداش فعلا پول 8گیگ دارم تا بعدا یه 8گیگ دیگم اضافه کنم

اگه میشه یه 8گیگ معرفی کنید

لینک به دیدگاه

دوست عزیز سلام.

1-اگر مایل هستید به جای این کیس از محصولات گرین استفاده کنیدتا مناسب تر باشه

2-به جای 1060 زوتاک از 1060 برند inno 3d خریداری کنید که قیمت مناسب تری داره و کیفیت ساختش هم عالیه(الان در لیون 1.199.000 تومان هستش)

3-پاور از سری hp+ استفاده کنید چون تکنولوژی پیشرفته تری داره و گارانتی خوبی داره و برندهای رید مکس بازار زیاد میشنوم که تقلبی هستند.

4-از پول صرفه جویی شده برای خرید ssd استفاده کنید(سعی کنید حتما بخرید)

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، mantas گفته است :

داداش فعلا پول 8گیگ دارم تا بعدا یه 8گیگ دیگم اضافه کنم

اگه میشه یه 8گیگ معرفی کنید

گویا در پلتفرم رایزن نمیشه هر رم تک کاناله‌ای رو روی سیستم انداخت و پیدا کردن این رم ها دشوار هست که من ازشون اطلاعی ندارم.

امّا دیدم بعضی از دوستان توی همین فروم تونستن سیستم رایزن رو با رم تک کاناله راه بندازن.

منتظر راهنمایی سایر دوستان باشید.^_^

لینک به دیدگاه

سلام دادا این مادربرد واسه گیمینگ خیییلی زیاده.کار شما رو نهایت یک b350 راه میندازه!مادربرد سیستم رایزن خود من asus b350-gaming f  هستش هزینه اضافی رو روی پردازنده بذارید و یه 1600x یا 1700 بردارید

در 19 دقیقه قبل، Hossein.9 گفته است :

گویا در پلتفرم رایزن نمیشه هر رم تک کاناله‌ای رو روی سیستم انداخت و پیدا کردن این رم ها دشوار هست که من ازشون اطلاعی ندارم.

امّا دیدم بعضی از دوستان توی همین فروم تونستن سیستم رایزن رو با رم تک کاناله راه بندازن.

این موضوع همیشه برام عجیب بوده!رم سیستم قبلیم ک اینتل بود gskill aegis 8gb بود! تک کاناله! اونوقت من همونو گذاشتم رو سیستم رایزنم و بدون کوچک ترین مشکلی تا الان داره کار میکنه!

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، ali.king گفته است :

سلام دادا این مادربرد واسه گیمینگ خیییلی زیاده.کار شما رو نهایت یک b350 راه میندازه!مادربرد سیستم رایزن خود من asus b350-gaming f  هستش هزینه اضافی رو روی پردازنده بذارید و یه 1600x یا 1700 بردارید

سلام. بنظر میرسه مادربرد رو تهیه کردند.

البته این مادربرد اونموقع قیمتش عالی بود. الان که موجود نیست ولی قیمتش باید اندازه‌ی B250F باشه که الان حول و حوش 900 تومن قیمت گذاری شده!

میشه بپرسم شما B350F رو به چه قیمتی خریدید؟

در 14 دقیقه قبل، ali.king گفته است :

این موضوع همیشه برام عجیب بوده!رم سیستم قبلیم ک اینتل بود gskill aegis 8gb بود! تک کاناله! اونوقت من همونو گذاشتم رو سیستم رایزنم و بدون کوچک ترین مشکلی تا الان داره کار میکنه!

;)

ویرایش شده توسط Hossein.9
لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، mantas گفته است :

59c5f37a1b0f3.jpgسی پی یو ای ام دی Ryzen 5 1600  

میتونید از سری جدید رایزن استفاده کنید ( 2600 ) ( نیاز به آپدیت بایوس هم دارید )

اگه بودجتون محدوده یه دو کاناله 8 گیگ با فرکانس بالا بگیرید بهتر از 16 گیگ رم با فرکانس پایین هستش ( روی رایزن ) ( در مورد سازگاری هم من که مشکلی نبوده تنها مشکل این بود که نمیتونستم XMP پروفایل رو فعال کنم که کلاک و تایمینگ ها رو دستی وارد کردم و هیچ مشکلی واسم پیش نیومد )

59c49c499308e.jpgوسترن دیجیتال WD BLUE 1TB

هارد رو پیشنهاد میکنم Seagate Barracuda بگیرید قیمت در یه حد هستش و قدرتش نسبت به WD Blue حدود25% توی تموم فاکتور ها بجز 4K Write بالا تره( 4K Write رو WD Blue حدود 40% بهتره )

http://hdd.userbenchmark.com/Compare/WD-Blue-1TB-2015-vs-Seagate-Barracuda-1TB-2016/3520vs3896

ویرایش شده توسط Pouyan_PD
لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Hossein.9 گفته است :

بنده الان رم تک کاناله دارم و مشکلی وجود نداره

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، vahidsamaili63@gmail.com گفته است :

دوست عزیز سلام.

1-اگر مایل هستید به جای این کیس از محصولات گرین استفاده کنیدتا مناسب تر باشه

2-به جای 1060 زوتاک از 1060 برند inno 3d خریداری کنید که قیمت مناسب تری داره و کیفیت ساختش هم عالیه(الان در لیون 1.199.000 تومان هستش)

3-پاور از سری hp+ استفاده کنید چون تکنولوژی پیشرفته تری داره و گارانتی خوبی داره و برندهای رید مکس بازار زیاد میشنوم که تقلبی هستند.

4-از پول صرفه جویی شده برای خرید ssd استفاده کنید(سعی کنید حتما بخرید)

درود

تشکر از راهنمایی خوبتون

در 5 ساعت قبل، ali.king گفته است :

سلام علی جان

دوستان دیگه زحمت کشیدن گفتن.بله من مادربورد رو با قیمت خیلی خوب از لاین تهیه کردم دیگه.

در 5 ساعت قبل، Hossein.9 گفته است :

منم از خیلی دوستان پرسیدم گفتن هیچ مشکلی نداره رم تک کاناله

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Hossein.9 گفته است :

میشه بپرسم شما B350F رو به چه قیمتی خریدید؟

من 590تومن خریدم

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، Pouyan_PD گفته است :

میتونید از سری جدید رایزن استفاده کنید ( 2600 ) ( نیاز به آپدیت بایوس هم دارید )

اگه بودجتون محدوده یه دو کاناله 8 گیگ با فرکانس بالا بگیرید بهتر از 16 گیگ رم با فرکانس پایین هستش ( روی رایزن ) ( در مورد سازگاری هم من که مشکلی نبوده تنها مشکل این بود که نمیتونستم XMP پروفایل رو فعال کنم که کلاک و تایمینگ ها رو دستی وارد کردم و هیچ مشکلی واسم پیش نیومد )

هارد رو پیشنهاد میکنم Seagate Barracuda بگیرید قیمت در یه حد هستش و قدرتش نسبت به WD Blue حدود25% توی تموم فاکتور ها بجز 4K Write بالا تره( 4K Write رو WD Blue حدود 40% بهتره )

http://hdd.userbenchmark.com/Compare/WD-Blue-1TB-2015-vs-Seagate-Barracuda-1TB-2016/3520vs3896

سری جدید قیمتش خیلی بالا هست.مگرنه انتخابم 2600بود از اول

رم اگه تونستم تو همین انجمن یا بیرون یه تک کاناله 3000 یا 3200 پیدا میکنم.در غیر اینصورت همون دو کاناله با فرکانس بالا میگیرم

مرسی از معرفی هاردتون

در ۱ ساعت قبل، Chabouk گفته است :

بنده الان رم تک کاناله دارم و مشکلی وجود نداره

سلام

اطلاعات رمتون رو میگید

لینک به دیدگاه

رم اولیه سیستم رایزن من هم تک کاناله بود.

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، mantas گفته است :

سری جدید قیمتش خیلی بالا هست.مگرنه انتخابم 2600بود از اول

رم اگه تونستم تو همین انجمن یا بیرون یه تک کاناله 3000 یا 3200 پیدا میکنم.در غیر اینصورت همون دو کاناله با فرکانس بالا میگیرم

مرسی از معرفی هاردتون

سلام

اطلاعات رمتون رو میگید

دوست عزیزمون در مورد هار سیگیت باراکودا درست میگن.

من یه 2 ترا شو دارم.واقعا بی صدا و عالیه

در ضمن اگر مایل بودید میتونید توشیبا بخرید.قیمتش مناسبه

https://www.digikala.com/Product/DKP-217768/هاردديسک-اينترنال-توشيبا-مدل-P300-HDWD110EZSTA-ظرفيت-1-ترابايت

ویرایش شده توسط vahidsamaili63@gmail.com
لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، mantas گفته است :

سلام

اطلاعات رمتون رو میگید

با سلام

G skill aegis

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، vahidsamaili63@gmail.com گفته است :

دوست عزیزمون در مورد هار سیگیت باراکودا درست میگن.

من یه 2 ترا شو دارم.واقعا بی صدا و عالیه

در ضمن اگر مایل بودید میتونید توشیبا بخرید.قیمتش مناسبه

https://www.digikala.com/Product/DKP-217768/هاردديسک-اينترنال-توشيبا-مدل-P300-HDWD110EZSTA-ظرفيت-1-ترابايت

دوستم سیگیت داره ، واقعا کنده توشیبا بهتره

لینک به دیدگاه

درود. دوست عزیز رم های  جی اسکیل aeigis دو مدل هستند.

یکیش 17-17-17 و اون یکی 15-15-15 که مورد دومیو من خودم دارم و رو سیستم جواب داده  ولی اونکه تاخیرش 17 هستش چک نشده و احتمالش هست که ناسازگاری داشته باشه. بهتره داطلاعات دقیقتری هنگام خرید به دست بیارید. بنده خودم این رمو بهتون پیشنهاد میدم:

https://www.lioncomputer.com/کامپیوتر/قطعات-اصلی/رم-کامپیوتر/ddr4/geil/رم-گیل-amd-edition-evo-x-16gb-8gbx2-rgb-3000mhz-cl16.html

لینک به دیدگاه

تشکر از همه دوستان

ولی هنوز بین پاور 600 و 650 گرین موندم چون یکی میگه 650A-uk یکی میگه 600Hp+

همونطور که اقا وحید عزیز گفتن رفتم دیدم سری Hp+ تکنولوژی جدیدتری داره

ولی از اونور 650A_UK تعداد ساتا بیشتر و توان مصرفی بالاتری داره.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...