رفتن به مطلب

مشاوره: کدوم سرویس دهنده برای بازی های آنلاین مناسب تره؟

Ruby
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام مجدد خدمت همه دوستان لیونی عزیز :D

این اینترنت ما هم یه داستانی شد، بعد از جمع آوری سرویس مخابرات و ثبت نام سرویس 8 مگ 175 گیگ 1 ماهه شاتل و طی کردن تمامی مراحل ثبت نام مشخص شد که سرویسی که قبل از مخابرات داشتم (صبانت) بصورت کامل جمع آوری نشده بود و به سبک خاص شرکت مخابرات رانژه برداشته شده بود که بنده دچار مشکل پنل شاهکار (نمیدونم اصن چی هست!!!) شده بودم و در ادامه این روند طی تماسی که با شرکت صبانت داشتم گفتند باید از توی پنل کاربری خودت درخواست جمع آوری بزنی و من هم قاعدتا بعد از 1 سال جمع آوری سرویس و بعد از اون هم پیام ثبت نام شاتل که مدام بر روی صفحات مرورگر ظاهر میشد نمیتونستم چنین کاری رو انجام بدم.

خلاصه بعد از تماس های متوالی گفتن که میتونید حضوری تشریف بیارید دفتر اصفهان که با توجه به شرایط کارم اصلا برام ممکن نبود و در نهایت به ارسال مدارک از طریق تلگرام بسنده کردند بعد از گذشت 2-3 روز و تماس با کارشناس های جمع آوری در تهران تازه به من گفتن که این روند 5 تا 7 روز طول میکشه و مقصر مخابرات بوده که اینطوری جمع آوری کرده و همیشه روند کارشون همینطوریه (مملکت گل و بلبل) - بعد از گذشت 2-3 روز دیگه بالاخره سرویس جمع آوری شد و دیروز بعد از گذروندن هفت خان رستم کارشناس شاتل که واقعا میتونم بگم یکی از بهترین کارشناس هایی بود که توی این چند سال و عوض کردن چند شرکت دیده بودم اومدن و اینترنت رو راه اندازی کردن و با اینکه سیم کشی ساختمان مشکل داشت با عوض کردن چیدمان سیم ها به سرعت قابل توجهی که خودم هم اصلا فکرش رو نمیکردم رسید. در آخر هم گفتن که جنس سیمی که بصورت رو کار کشیدم برای مودم خوب نیست و اگر با سیم های مرغوب تر تعویض بشه کیفیت بصورت قابل توجهی بیشتر هم میشه.

با مودمی که خودشون سر خط وصل کردن پهنای باند تا 9200 باز بود ولی بالا که اومدیم به 7000 کاهش پیدا کرد، از دوستان عزیز اگر کسی سیم خاصی برای استفاده بصورت رو کار موردی رو امتحان کرده ممنون میشم راهنماییم کنند.

در آخر هم نظر شخصی خودم تا به اینجا در مورد شاتل کاملا مثبت بوده و طرز برخورد و سرویس دهی واقعا بنظرم از بقیه شرکت ها خیلی بهتر هست. یه سوال دیگه هم که داشتم توی پنل کاربری بسته شبانه رایگان رو ندیدم اگر کسی از دوستان استفاده میکنه ممنون میشم نحوه خریداری و فعال سازیش رو ذکر کنه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 8 دقیقه قبل، Ruby گفته است :

سلام گرامی

بنده هم شاتل ثبت نام کردم و تا یکی دو روز آینده میان برای راه اندازی ولی در زمان عقد قرارداد اول از همه چک کردن ببینن خط کامل تخلیه شده یا خیر ، مگر برای شما اینکار رو انجام نداد شاتل؟

در رابطه با سیم زیاد پگیر نشین چون چیز خاصی پیدا نمیکنین من زنگ زدم به کرمان سیم که یکی از بهترین سازنده های سیم در ایران هستن پرسیدم درباره کابل تلفن گفتن کابل تلفن چیزه خاصی نداره و همه مدلاش در یک سطح کیفی هستن.

الان با شاتل SNR روی چند هست؟ پینگتون تفاوتی داشته؟؟؟

لینک به دیدگاه

پس واقعا باید قید فعالسازی اینترنت رو برای گیم نتم بزنم میخواستم 12 تا کامپیوتر رو به اینترنت متصل کنم تا علاوه بر بازی بصورت لن بصورت آنلاین هم بشه بازی کرد ولی بعد دیدن این تایپیک ظاهرا تو ایران این کار خیال باطله 

اگه اشتباه میکنم یکی تصحیح کنه لطفا اگه ی اینترنت مثلا با پینگ 100 بین 12 تا سیستم شیر شه پینگ هر سیستم 1000 میشه یا پینگ ثابت هستش؟  

لینک به دیدگاه

در 55 دقیقه قبل، rahmanshahi گفته است :

سلام گرامی

بنده هم شاتل ثبت نام کردم و تا یکی دو روز آینده میان برای راه اندازی ولی در زمان عقد قرارداد اول از همه چک کردن ببینن خط کامل تخلیه شده یا خیر ، مگر برای شما اینکار رو انجام نداد شاتل؟

در رابطه با سیم زیاد پگیر نشین چون چیز خاصی پیدا نمیکنین من زنگ زدم به کرمان سیم که یکی از بهترین سازنده های سیم در ایران هستن پرسیدم درباره کابل تلفن گفتن کابل تلفن چیزه خاصی نداره و همه مدلاش در یک سطح کیفی هستن.

الان با شاتل SNR روی چند هست؟ پینگتون تفاوتی داشته؟؟؟

سلام خدمت دوست عزیزم

بله شاتل کاملا چک میکنه تخلیه شدن خط رو البته بصورت پورت سخت افزاری، اما این مشکلی که من داشتم میشه گفت مشکل نرم افزاری و جمع آوری رانژه خط توسط مخابرات بدون اطلاع شرکت صبانت (سرویسی که قبل از مخابرات داشت) بوده که باعث ایجاد چنین مشکلی شد.  در حال حاضر به این صورت هست:

Capture.thumb.JPG.65f87a48b81ef4b669f12eda53fb0742.JPG

در مورد تفاوت پینگ هم باید بگم بله کاملا بهتر شده، از نظر اختلاف پینگ نسبت به مخابرات شاید زیاد نبوده باشه (مخابرات روی 150 تا 170 بود شاتل روی 130 ثابته) اما، همین که پینگ همیشه ثابت هست باعث میشه در زمان بازی هیچ مشکلی پیش نیاد.

ویرایش شده توسط Ruby
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 11 دقیقه قبل، Ruby گفته است :

سلام خدمت دوست عزیزم

Capture.thumb.JPG.65f87a48b81ef4b669f12eda53fb0742.JPG

پس از نظر پینگ خیلی عالیه 

فقط عکسی که گذاشتین فکر میکنم یه قسمت دیگه هست ، اونی که مد نظر من هست snr هستش که یک عدد دو رقمی هست و میزان نویز روی خط رو نشون میده.

لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، rahmanshahi گفته است :

پس از نظر پینگ خیلی عالیه 

فقط عکسی که گذاشتین فکر میکنم یه قسمت دیگه هست ، اونی که مد نظر من هست snr هستش که یک عدد دو رقمی هست و میزان نویز روی خط رو نشون میده.

ببخشید من از قسمت اشتباهی عکس گرفتم، این فکر میکنم درست باشه:

Capture.thumb.JPG.1fb1c8ad71e053ecae01d8375ed3b8c0.JPG

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 29 دقیقه قبل، Ruby گفته است :

ببخشید من از قسمت اشتباهی عکس گرفتم، این فکر میکنم درست باشه:

Capture.thumb.JPG.1fb1c8ad71e053ecae01d8375ed3b8c0.JPG

خواهش میکنم، بله این درسته ، ولی مثل اینکه نویز خط شما خیلی زیاده چون با مقیاس 0.1 اومده روی ۸۱ که به عبارتی میشه ۸ و در حالت ایده عال باید بالای ۱۰ باشه ، حتما کیفیت سیمی که استفاده کردین و اگر سوکت داره ۲طرفش چک کنین ببینین در چه وضعیتی هستن چون لا snr پایین احتمال قطع و وصلی زیاده میشه.

لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، rahmanshahi گفته است :

خواهش میکنم، بله این درسته ، ولی مثل اینکه نویز خط شما خیلی زیاده چون با مقیاس 0.1 اومده روی ۸۱ که به عبارتی میشه ۸ و در حالت ایده عال باید بالای ۱۰ باشه ، حتما کیفیت سیمی که استفاده کردین و اگر سوکت داره ۲طرفش چک کنین ببینین در چه وضعیتی هستن چون لا snr پایین احتمال قطع و وصلی زیاده میشه.

سلام مجدد خدمت دوست عزیزم

بله متاسفانه بخاطر ساختار قدیمی سیم کشی استفاده شده در محل مسکونی بنده توسط شرکت مخابرات نویز وحشتناکی داره خطم، خودم هم قصدم همین بود که در اولین فرصت سیم کشی رو مجددا یه بررسی بکنم. بازم ممنونم از راهنمایی ـتون :$

لینک به دیدگاه

سلام ، تماس گرفتم با شاتل این پروفایل گیم رو رایگان برام فعال کرد بعد از تست توی بازی پابجی موبایل قبلا پینگم از 160 پایینتر نمی یومد ، الان روی 110 بود تست مردم ، ممنون دوستان

جواب داد اصلا فکر نمی کردم جوابگو باشه

سرعت هشت مگ ، موقع دانلود حدود یک مگ 

فقط یادم رفت بپرسم هر ماه سرویس می گیرم باید فعال کنم یا کلا هست

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان عزیز

کسی در مورد سرویس های شبانه رایگان شاتل اطلاعی داره؟ آیا سقف دانلود داره یا حجم خاصی نداره؟ توی خود سایت اینطور که دیدم زده بود 20 گیگ - اگر کسی از دوستان استفاده میکنه ممنون میشم یه راهنمایی بکنه.

لینک به دیدگاه

در 36 دقیقه قبل، Ruby گفته است :

سلام خدمت دوستان عزیز

کسی در مورد سرویس های شبانه رایگان شاتل اطلاعی داره؟ آیا سقف دانلود داره یا حجم خاصی نداره؟ توی خود سایت اینطور که دیدم زده بود 20 گیگ - اگر کسی از دوستان استفاده میکنه ممنون میشم یه راهنمایی بکنه.

کل ISPهای ایران سقف دانلود داره، اگه استفاده کنی سرعت رو به حدی میارن پایین که غیر قابل استفاده میشه،وقتی ماهی دارن 80 گیگ و 170 گیگ بین المللی میدن دیگه دانلود شبانهبه درد نمیخوره

چیزی می خوای دانلود کنی با موبایل بگیر

لینک به دیدگاه

در در 1397/04/10, 11:07:21، Ruby گفته است :

این اینترنت ما هم یه داستانی شد، بعد از جمع آوری سرویس مخابرات و ثبت نام سرویس 8 مگ 175 گیگ 1 ماهه شاتل و طی کردن تمامی مراحل ثبت نام مشخص شد که سرویسی که قبل از مخابرات داشتم (صبانت) بصورت کامل جمع آوری نشده بود و به سبک خاص شرکت مخابرات رانژه برداشته شده بود که بنده دچار مشکل پنل شاهکار (نمیدونم اصن چی هست!!!) شده بودم و در ادامه این روند طی تماسی که با شرکت صبانت داشتم گفتند باید از توی پنل کاربری خودت درخواست جمع آوری بزنی و من هم قاعدتا بعد از 1 سال جمع آوری سرویس و بعد از اون هم پیام ثبت نام شاتل که مدام بر روی صفحات مرورگر ظاهر میشد نمیتونستم چنین کاری رو انجام بدم.

خلاصه بعد از تماس های متوالی گفتن که میتونید حضوری تشریف بیارید دفتر اصفهان که با توجه به شرایط کارم اصلا برام ممکن نبود و در نهایت به ارسال مدارک از طریق تلگرام بسنده کردند بعد از گذشت 2-3 روز و تماس با کارشناس های جمع آوری در تهران تازه به من گفتن که این روند 5 تا 7 روز طول میکشه و مقصر مخابرات بوده که اینطوری جمع آوری کرده و همیشه روند کارشون همینطوریه (مملکت گل و بلبل) - بعد از گذشت 2-3 روز دیگه بالاخره سرویس جمع آوری شد و دیروز بعد از گذروندن هفت خان رستم کارشناس شاتل که واقعا میتونم بگم یکی از بهترین کارشناس هایی بود که توی این چند سال و عوض کردن چند شرکت دیده بودم اومدن و اینترنت رو راه اندازی کردن و با اینکه سیم کشی ساختمان مشکل داشت با عوض کردن چیدمان سیم ها به سرعت قابل توجهی که خودم هم اصلا فکرش رو نمیکردم رسید. در آخر هم گفتن که جنس سیمی که بصورت رو کار کشیدم برای مودم خوب نیست و اگر با سیم های مرغوب تر تعویض بشه کیفیت بصورت قابل توجهی بیشتر هم میشه.

با مودمی که خودشون سر خط وصل کردن پهنای باند تا 9200 باز بود ولی بالا که اومدیم به 7000 کاهش پیدا کرد، از دوستان عزیز اگر کسی سیم خاصی برای استفاده بصورت رو کار موردی رو امتحان کرده ممنون میشم راهنماییم کنند.

در آخر هم نظر شخصی خودم تا به اینجا در مورد شاتل کاملا مثبت بوده و طرز برخورد و سرویس دهی واقعا بنظرم از بقیه شرکت ها خیلی بهتر هست. یه سوال دیگه هم که داشتم توی پنل کاربری بسته شبانه رایگان رو ندیدم اگر کسی از دوستان استفاده میکنه ممنون میشم نحوه خریداری و فعال سازیش رو ذکر کنه.

خداروشکر که شاتل گرفتی

این شرکت یه نعمته....

بزار برات از شاهکار جدید مخابرات بگم

سرویسم سرکار مخابراته، و مجبورم از این شرکت بگیرم

دو هفتس سرویس قطعی داره و لود سایتا کند صورت میگیره( با اینکه سرعت دانلود بد نیست)

هر روز زنگ میزدم مخابرات، اونقدر تو صف وای میستادم تا قطع می شد! بعد از چندین روز بالاخره یکی جواب داد، داشت داد و بیداد میکرد سر من!

میگف اینترنتت درسته تو چرا اصرار داری بگی مودمت سالمه

آخه بیشعور مگه روز اولمه مخابرت دارم!

آقا تورو خدا مخابرات نگیرین، هر ریالی که به این شرکت میدین باعث تداوم کیفیت افتضاحش میشین

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، amirff1 گفته است :

خداروشکر که شاتل گرفتی

این شرکت یه نعمته....

بزار برات از شاهکار جدید مخابرات بگم

سرویسم سرکار مخابراته، و مجبورم از این شرکت بگیرم

دو هفتس سرویس قطعی داره و لود سایتا کند صورت میگیره( با اینکه سرعت دانلود بد نیست)

هر روز زنگ میزدم مخابرات، اونقدر تو صف وای میستادم تا قطع می شد! بعد از چندین روز بالاخره یکی جواب داد، داشت داد و بیداد میکرد سر من!

میگف اینترنتت درسته تو چرا اصرار داری بگی مودمت سالمه

آخه بیشعور مگه روز اولمه مخابرت دارم!

آقا تورو خدا مخابرات نگیرین، هر ریالی که به این شرکت میدین باعث تداوم کیفیت افتضاحش میشین

سلام خدمت دوست عزیزم :$

واقعا ناراحت شدم از اینکه این چیزا رو دیدم خودم هم، توی چنتا پست قبل تر هم گفتم کارشناس مخابرات حتی به خودش زحمت اینو نمیده که یه نگاهی به سیم کشی و سر خط تلفن بندازه در صورتی که کارشناس شاتل که اومد قشنگ تمام خطوط و سیم کشی ها رو چک کرد و تا زمانی که بهترین کیفیت خط رو دریافت نکرد از روی کنسول شاتل من بیخیال نشد :D خودشم در مورد مخابرات یه جمله گفت که واقعا راست میگفت: "مخابرات فقط ادعا داره"

بنظرم توی اولین فرصتی که تونستید اوپراتور رو عوض کنید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان سلام ، بلخره امروز یه دل سیر آنلاین گیم زدیم ? اونم با سرویس جدید نت (شاتل)

دوستان با اینکه پینگ مخابرات برای من روی 110 الی 120 بود ولی این روی 140 الی 150 هست ، اما من مشکلی نداشتم باهاش و اصلا قطعی نداشت ، در اول راه اندازی پینگ روی 200 بود که با یک تماس و فعال سازی سرویس گیم پینگ به 150 رسید.

دوستان داستان این سایت های کاهش پینگ و اشتراک هاشون چیه؟واقعا جواب میده؟من سرویس تست یکیشون رو نصب و امتحان کردم پینگم رفت روی 220?

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، rahmanshahi گفته است :

دوستان سلام ، بلخره امروز یه دل سیر آنلاین گیم زدیم 1f601.png اونم با سرویس جدید نت (شاتل)

دوستان با اینکه پینگ مخابرات برای من روی 110 الی 120 بود ولی این روی 140 الی 150 هست ، اما من مشکلی نداشتم باهاش و اصلا قطعی نداشت ، در اول راه اندازی پینگ روی 200 بود که با یک تماس و فعال سازی سرویس گیم پینگ به 150 رسید.

دوستان داستان این سایت های کاهش پینگ و اشتراک هاشون چیه؟واقعا جواب میده؟من سرویس تست یکیشون رو نصب و امتحان کردم پینگم رفت روی 2201f615.png

سلام خدمت دوست عزیز، امیدوارم که حالتون خوب باشه

مبارک باشه سرویس جدید ـتون و ایشالا بخوبی ازش استفاده کنید. پینگ من هم همیشه بین 130 تا 135 هست و نکته خوبش اینه که پینگ همیشه ثابت هست و اصلا مشکلی با لتنسی توی بازی پیش نمیاد. حتی توی بدترین شرایط هم که پینگ روی 170 باشه بازم هیچ مشکلی پیش نمیاد.

در مورد سرویس های کاهش پینگ تا حالا شخصا استفاده نکردم اما من همینطوری بازی دیگه ای مثل Fortnite رو نصب کردم برای تست و به راحتی را پینگ 120-130 بازی می کردم.

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

با سلام و درود

دوستانی که سرویس شاتل دارن میخواستم ببینم تست کنن برای آیپی بازی fifa پینگشون چقدر هست?

یا ping 159.153.234.54 -t با سرویس شاتل چقدر هستش؟؟

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، FakhaR گفته است :

با سلام و درود

دوستانی که سرویس شاتل دارن میخواستم ببینم تست کنن برای آیپی بازی fifa پینگشون چقدر هست?

یا ping 159.153.234.54 -t با سرویس شاتل چقدر هستش؟؟

Reply from 159.153.234.54: bytes=32 time=223ms TTL=105
Reply from 159.153.234.54: bytes=32 time=220ms TTL=105
Reply from 159.153.234.54: bytes=32 time=219ms TTL=105

متاسفانه چند هفته ای پینگها بالا اومده  میگن درست میشه  اگه درست شد همه اینا رو -50 کن

لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، violent1992 گفته است :

Reply from 159.153.234.54: bytes=32 time=223ms TTL=105
Reply from 159.153.234.54: bytes=32 time=219ms TTL=105

متاسفانه چند هفته ای پینگها بالا اومده  میگن درست میشه  اگه درست شد همه اینا رو -50 کن

ممنون از شما

شما سرویس گیم رو روی شاتل فعال کردین یا نه؟؟

آدم میمونه با این نت ایران چیکا رکنه :)))))

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، FakhaR گفته است :

ممنون از شما

شما سرویس گیم رو روی شاتل فعال کردین یا نه؟؟

آدم میمونه با این نت ایران چیکا رکنه :)))))

اصلا نفگت IPکجا هست !

احتمالا مال فیفا میفا باشه که همیشه پینگ توش بالاست ربطی به شاتل نداره

C:\Users\MSI>ping 4.2.2.4 -t

Pinging 4.2.2.4 with 32 bytes of data:
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=84ms TTL=51
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=80ms TTL=51
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=79ms TTL=51
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=82ms TTL=51
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=81ms TTL=51
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=85ms TTL=51
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=82ms TTL=51

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

اصلا نفگت IPکجا هست !

احتمالا مال فیفا میفا باشه که همیشه پینگ توش بالاست ربطی به شاتل نداره

C:\Users\MSI>ping 4.2.2.4 -t

Pinging 4.2.2.4 with 32 bytes of data:

دوست عزیزحالت خوبه شما.

آی پی آدرس بازی فیفا هست و بنده هم گفتم با دقت بخون چی نوشتم عزیز

...کسی که بازی آنلاین میکنه پینگ بازی مربوطه رو میگیره ببینه چقدره >>>نه اینکه پینگ 4.2.2.4 رو!!!!!!!!!!!!!!!الان پینگ 4.2.2.4 رو میخوام چیکار مثلا :))))

لینک به دیدگاه

فعاله. 

ادم میره تو گیم ملت میبینه با پینگ۵.  

بعد ما باید با این وضعیت 

بازی کنیم

ویرایش شده توسط violent1992
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، FakhaR گفته است :

دوست عزیزحالت خوبه شما.

آی پی آدرس بازی فیفا هست و بنده هم گفتم با دقت بخون چی نوشتم عزیز

...کسی که بازی آنلاین میکنه پینگ بازی مربوطه رو میگیره ببینه چقدره >>>نه اینکه پینگ 4.2.2.4 رو!!!!!!!!!!!!!!!الان پینگ 4.2.2.4 رو میخوام چیکار مثلا :))))

پینگ تو فیفا کلا بالاست ! 4.2.2.4 به بیشتر بازی ها نزدیکه مثل Rainbow Six کاربر تازه وارد

لینک به دیدگاه

شاتل 4 مگ با پروفایل پینگ

20180620090819_1.thumb.jpg.5fb5deea6ea5ca74d1fb439b833f460c.jpg

20180711082026_1.thumb.jpg.06fb0dec88d016fe4e9a3d4a975b6588.jpg

ویرایش شده توسط Coffee Addicted
لینک به دیدگاه

درود

تنها فاکتور مهم برای  گیمر سرعت Upload هستش ، فرقی نمی کنه  که شما از چه سرویس دهنده ای خدمات اینترنت دریافت می کنید،  زنگ بزنید به شرکت پشتیبانی و بگید سرعت Upload شما بالاتر ببرند تا Ping بهتری داشته باشید.

دیگه کدوم بهتره و اینها بزارید کنار تنها  راه حل همان چیزی هستش که بنده گفتم.

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، TERRORIST گفته است :

درود

تنها فاکتور مهم برای  گیمر سرعت Upload هستش ، فرقی نمی کنه  که شما از چه سرویس دهنده ای خدمات اینترنت دریافت می کنید،  زنگ بزنید به شرکت پشتیبانی و بگید سرعت Upload شما بالاتر ببرند تا Ping بهتری داشته باشید.

دیگه کدوم بهتره و اینها بزارید کنار تنها  راه حل همان چیزی هستش که بنده گفتم.

ممنون از راهنمایی شما ?

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...