رفتن به مطلب

راهنمایی برا خرید این سیستم

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان من تازه تو این انجمن عضو شدم.خیلی انجمن پر محتوایی هست.

اما اصل موضوع : میخواستم نظر شمارو در مورد قیمت و کیفیت این سیستم بدونم.آیا به نظر شما این سیستم برای بازیها و نرم افزارهای سنگین خوبه؟

CPU:INTEL PENTIUM G620 2.6GHZ=85

M.B:ASROCK H61M-S=85

VGA:MSI R5670 1GB GDDR5=95

RAM:KIGNAMX 2GB 1333 CL9=17

HDD:SEAGATE 500GB (7200.12)=47

ODD:LITEON 24X=24

PSU:MEMONEX SILENT EX 430=37

CASE:=20

ALL=410

تو این رنج قیمت آیا میشه سیستمی بهتر و به روز تر از این واسه گیم و نرم افزار گیر آورد؟ لطفا به سوالاته من جواب بدید با تشکر.

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز . ورودتون رو به انجمن خودتون تبریک میگم @};-

سیستمی که شما لیست کردی برای انجام بازی ها در حد متوسط رو به پایین خوبه . نباید از این سیستم انتظار اجرای بازی ها با بهترین کیفیت رو داشته باشید . اجرا میکنه ، ولی برای اینکه بتونید بازیها رو روان اجرا کنید باید جزئیات رو پایین بیارید .

نرم افزار سنگین هم برای این سیستم کمی مشکل ایجاد میکنه . البته منظور شما از نرم افزار سنگین چی هست ؟ مثلا شما کارهای گرافیکی 3 بعدی انجام میخوای بدی یا اینکه تبدیل فیلم و موزیک و یا از نرم افزاری مثل فتو شاپ استفاده کنی ؟ در هر حال اگر فتوشاپ رو در نظر بگیریم ، شما نیاز به 4 گیگ رم پیدا میکنی . چون وقتی حجم فایلهای در حال کار تو فتوشاپ بالا میره کمبود رم باعث کند شدن سیستم میشه . کارت گرافیک برای نرم افزار های 3 بعدی ممکنه اذیت کنه . اگر کار حرفه ای میکنید باید قویتر بگیرید . ولی اگر در حد معمولی و تفریحی کار 3 بعدی انجام میدید کارتون رو راه میندازه . ولی باز هم مشکل رم خواهید داشت . پس نتیجه میگیریم که نقطه ضعف اصلی سیستم شما رم هست . شما حتما از 4 گیگ رم استفاده کنید . ضمنا کمی بیشتر برای کیس هزینه کنید ضرر نداره . مثلا یک کیس استاندارد مثل گرین مدل پارس رو با 37000 تومان میتونید بخرید . ولی همین کار باعث میشه سیستم شما تهویه بهتری داشته باشه و طول عمر قطعات میره بالا .

این قیمتهایی که شما نوشتید اگر از توی سایتهای اینترنتیه زیاد قابل اعتماد نیست . چون ممکنه آپدیت نشده باشه . بهتره مستقیما قیمت بگیرید . میتونید با آقای حسینی تماس بگیرید و یا تو تاپیک درخواست قیمت مطرح کنید . اگر کمی بودجه خودتون رو افزایش بدید و رم رو از 2 به 4 گیگ ، کارت گرافیک رو از 5670 به 5750 و کیس رو همون گرین پارس بگیرید سیستم مناسبتری میشه . موفق باشید @};-

لینک به دیدگاه

سلامی 2 باره . کارهای گرافیکی مثل فوتوشاپ و ... انجام نمیدم .فقط با نرم افزار solidworks کار میکنم. برای بازی هم میخوام مثلا بازی مثل crysis 2. قیمت قطعات هم ازاینترنت نیست مستقیما قیمت گرفتم. بودجه تا 500 تومن میشه جور کرد.اگه سیستم خوبی میشه با این قیمت گیر آورد لطفا معرفی کنید(قطعات با معماری روز باشه)

لینک به دیدگاه

این یکم از 500 بیشتر میشه ولی ارزشش رو داره

البته میتونی رم رو همون 2 برداری که بشه 500 و بعدا پول دستت آمد یک 2 دیگه هم بندازی

توی این رنج قیمت بهتر AMD بگیرید چون با اینکه اینتل معماری خوبی داره ولی توی همون قیمت AMD بهتون هسته و فرکانس بیشتر میده که باعث سرعت بالاتر میشه و حدود 4 یا 5 تا فریم بالاتر میتونید توی کرایسس بگیرید

گرافیک هم تو همون رنج 5750 بهتره

رم هم که باید 4 گیگ رو داشته باشید

پاورتون هم گرین بردارید بهتره چون پاور انتخابیتون خرابی بالایی داشته

و با همه اینها نمیتونی روی ریزولیشن بالا روی آخرین حد گرافیک بازی کنید

ولی میتونی با رزولیشن 1280 * 1024 روی بالاترین حد گرافیک 30 تا فریم بگیری که قابل قبول هست واسه ی بازی کردن

http://media.bestofmicro.com/C/W/285584/original/Crysis2%20hrdcre%201280.png

اینطوری هم نیست که بگی یه سی پی یو کمتر برد میدارم و پول رو میگذارم رو گرافیک

چون هم پاور قویتر نیاز دارید و هم با سی پی یو پایینتر نمیتونید از قدرت اون گرافی بالاتر استفاده کنید

CPU:CPU AMD 640 x4

M.B:ASrock 880GMH-LE/USB3

VGA:Sapphire 5750

RAM:2 * KIGNAMX 2GB

HDD:SEAGATE 500GB

ODD:LITEON 24X

PSU:Power Green GP430A-EU

CASE:Pars

ویرایش شده توسط bestirani2
لینک به دیدگاه

solidworks نمیدونم دقیقا چه کاری انجام میده و چه سیستمی براش مناسبه . ولی من با توجه به قطعاتی که انتخاب کردی فقط کمی اونها رو برات بهینه میکنم . البته تو پست بالا بهت گفتم چی کار کنی .

اول از همه مقدار رم رو از 2 گیگ به 4 گیگ افزایش بده .

دوم کارت گرافیک رو میتونی از 5670 به 5750 ارتقا بدی .

سوم مادربورد رو مدلی بگیر که USB3 داشته باشه . زیاد با این مدلی که گفتی تفاوت قیمت نداره .

چهارم کیس رو استاندارد بردار . مثلا گرین مدل پارس .

پنجم دقت کن پاوری که میگیری 430 وات واقعی باشه نه اینکه حداکثر یپک 430 باشه . روی بدنه یا جعبه پاور زده .

این قطعاتی رو که گفتم اگر بگیری با توجه به قیمتی که داشتی همون حدود 500 درمیاد .

لینک به دیدگاه

سلام

با توجه به کارتون با نرم افزار solidwork پیشنهاد من سیستمی بر پایه amd است

می توانی phenom2 925 یا 965 انتخاب کنی

مادربرد GIGABYTE 880 G USB3

رم حداقل 4 گیگ باشد ( پیشنهاد من (2*2)corsair dual chanel 4GB 1600)

گرافیک 5750 که دوستمون گفت گرافیک خوبیه

حتما یک کولر خوب هم برای cpu بگیر که بعدا صدا شما را اذیت نکند

کیس مگنوم 2 کیس مناسبی می باشد

میدونم قیمتها از قیمت پیشنهادی شما بیشتر می شود اما بدلیل کاربرد نرم افزار و رند های طولانی و کارهی گرافیکی اگر کمتر خرج کنی بعدا بیشتر به مشکل بر می خوری و اذیت می شوی

این حرف را وقتی نقشه ای با تعداد قطعات بالا در محیط اسمبلی می خواهی سر هم کنی و شبیه سازی کنی میفهمی

لینک به دیدگاه

پس این سیستمی که الان دارم مثل تراکتور صدا میده واسه کولرش هست.

آقایون شما اینجوری جدا جدا سیستم معرفی میکنید من گیج میشم مثل پست bestirani2 یه سیستم کلی معرفی کنید تا قیمت 500.بیشتر از 500 نشه.با تشکر

لینک به دیدگاه

پس این سیستمی که الان دارم مثل تراکتور صدا میده واسه کولرش هست.

آقایون شما اینجوری جدا جدا سیستم معرفی میکنید من گیج میشم مثل پست bestirani2 یه سیستم کلی معرفی کنید تا قیمت 500.بیشتر از 500 نشه.با تشکر

سیستمتون چی هست؟

واسه فن میتونه باشه

واسه هارد هم میتونه باشه

یا حتی فن پاور

ولی صدا معمولاً تو لود زیاد میشه

اگه توی حالت بیکاری صدات زیادی

ببین از کجاست

احتمالاً فنهات رو روغن کاری کنی موقت صداش بخوابه

لینک به دیدگاه

سلام

با توجه به کارتون با نرم افزار solidwork پیشنهاد من سیستمی بر پایه amd است

می توانی phenom2 925 یا 965 انتخاب کنی

مادربرد GIGABYTE 880 G USB3

رم حداقل 4 گیگ باشد ( پیشنهاد من (2*2)corsair dual chanel 4GB 1600)

گرافیک 5750 که دوستمون گفت گرافیک خوبیه

حتما یک کولر خوب هم برای cpu بگیر که بعدا صدا شما را اذیت نکند

کیس مگنوم 2 کیس مناسبی می باشد

میدونم قیمتها از قیمت پیشنهادی شما بیشتر می شود اما بدلیل کاربرد نرم افزار و رند های طولانی و کارهی گرافیکی اگر کمتر خرج کنی بعدا بیشتر به مشکل بر می خوری و اذیت می شوی

این حرف را وقتی نقشه ای با تعداد قطعات بالا در محیط اسمبلی می خواهی سر هم کنی و شبیه سازی کنی میفهمی

برند گیگابایت خوبه ولی تو آواژنگ خیلی گرون حساب میکنه و نسبت به پولی که داده میشه نمی صرفه

کولر هم میتونند تو تنظیمات مادربورد فعلاً بیارند پایین و بعداً اگه خواستند هزینه کنند

کیس رو هم بیشتر بتنونه هزینه کنه و منگوم 2 رو بگیره خوبه

رم رو هم همون 1333 کافیه واسه اون سیستم ولی اگه باز هزینه بیشتری داشتند 1600 بگیرند ، ضرری نداره

لینک به دیدگاه

سیستمم قدیمیه واسه سال 2006 :

CPU:intel pentium4 3.00GHz

M.B:gigabyte 81865gme-775

VGA:on board

RAM:patriot 1GB ddr

HDD:maxtor 80gig sata

FDD:sony silver

CASE:microlab 4120

رم پاتریوت 1GB رو 70000 تومن همین 3 ماه پیش خریدم.

صدا در حالت بیکاری از حد معمول زیادتره. تو لودهم انگار میخواد پرواز کنه.

مادر بورد ASROCK به نظرم بهتر باشه.چون هم ارزون تره هم کاراییش خوبه.گیگابایت فقط باید پوله مارکشو بدی تازگیا شنیدم گیگا اذیت میکنه.ولی همون طور که میبینین سیستم فعلی من گیگا هست.سری قدیمی عالی بوده ولی سری جدید دیگه خراب کرده.

آقا اصلا یه سیستم خوبه خوبه خوبه خوبه خوب بشه با 500 تومن گیر آورد چیه.سیستم کلی معرفی کنید.معرفی کنید.فقط واسه نرم افزار نمیخوام واسه بازی هم میخوام.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سیستمم قدیمیه واسه سال 2006 :

CPU:intel pentium4 3.00GHz

M.B:gigabyte 81865gme-775

VGA:on board

RAM:patriot 1GB ddr

HDD:maxtor 80gig sata

FDD:sony silver

CASE:microlab 4120

رم پاتریوت 1GB رو 70000 تومن همین 3 ماه پیش خریدم.

صدا در حالت بیکاری از حد معمول زیادتره. تو لودهم انگار میخواد پرواز کنه.

مادر بورد ASROCK به نظرم بهتر باشه.چون هم ارزون تره هم کاراییش خوبه.گیگابایت فقط باید پوله مارکشو بدی تازگیا شنیدم گیگا اذیت میکنه.ولی همون طور که میبینین سیستم فعلی من گیگا هست.سری قدیمی عالی بوده ولی سری جدید دیگه خراب کرده.

آقا اصلا یه سیستم خوبه خوبه خوبه خوبه خوب بشه با 500 تومن گیر آورد چیه.سیستم کلی معرفی کنید.معرفی کنید.فقط واسه نرم افزار نمیخوام واسه بازی هم میخوام.

70000 برای رم یک گیگ؟؟

لینک به دیدگاه

رم 1 گیگ DDR رو 70 تومان خریدی؟ : @};- eek: @};- خیلی گرون گرفتی عزیز .

من بهت یک سیستم پیشنهاد میدم . بیشترش همون قطعاتیه که خودت لیست کردی اونهایی رو که خودت قیمت داشتی با همون قیمت گذاشتم:

CPU:INTEL PENTIUM G620 2.6GHZ=85

M.B:ASRock H61M/U3S3=106

VGA:SAPPHIRE HD 5750 1GB GDDR5 PCI-E =135

RAM:KIGNAMX 2*2GB 1333 CL9=34

HDD:SEAGATE 500GB (7200.12)=47

ODD:LITEON 24X=24

PSU:MEMONEX SILENT EX 430=37

CASE:Green Pars=37

ALL=505

سیستم خوبیه تو این قیمت . AMD تو این قیمت بهتر از این نمیتونی پیدا کنی . مدلهایی که دوستان بالاتر پیشنهاد دادن گرونتر از این در میان .

لینک به دیدگاه

یارو میگفت چون رم ddr یک گیگ پیدا نمیشه واسه همین گرونه. به نظر شما با چه قیمتی باید میخریدمش؟

رم 4 گیگ 1600 تا 35 تومن هست.یه مدل خوب معرفی کنید.

لینک به دیدگاه

1600 زیر 60 فکر نمیکنم بتونی پیدا کنی . حداقل من نمیشناسم .

درسته که رم DDR خیلی کمه . ولی دیگه تینقدر هم گرون نیت . نهایتا 25 تا 30 تومان . بازهم زیاده . الان رم DDR2 دو گیگ حدود این قیمته .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

قیمت 30 تومن ddr همه جایی یا فقط واسه تهرانه؟

منم که بندرعباسم نهایت 28 دیدم 2 گیگ!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...