رفتن به مطلب

مشورت برای خرید سیستم

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در در 1397/03/28, 21:21:02، ultragame888 گفته است :

متشکرم سالار خوشحالم کردی1f600.png1f600.png1f600.png.فقط یه سوال دیگه من بودجم محدوده خیلی رم با باس 2400 جوابگو هست کاملا؟ویه سوال دیگه رم با هتسینک و رم بدون هتسینک خیلی فرقشونه ؟منظورم کارآییشونه  ؟

والا قاعدتا باید مشکلی نباشه ولی حقیقتا بنده با رم 2400mhz مشکل داشتم و مشکلمم این بود که GPU Usage خیلی نوسان داشت و باعث لگ و استاتر بسیار شدیدی میشد توی بازی، وقتی رم 3000mhz (با اورکلاک 2933mhz) بستم مشکلم حل شد! یکی دوجا هم پرسیدم گفتن رم 2400 با این cpu پیشنهاد نمیشه حالا باز نمیدونم مشکل از کجا بود ولی نباید این اتفاق میوفتاد!

ویرایش: این رو هم اضافه کنم رم 2400mhz دوال چنل 16 گیگ بود مثل همین 3000 که بستم!

ویرایش شده توسط Alirezarz62
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Alirezarz62 گفته است :

والا قاعدتا باید مشکلی نباشه ولی حقیقتا بنده با رم 2400mhz مشکل داشتم و مشکلمم این بود که GPU Usage خیلی نوسان داشت و باعث لگ و استاتر بسیار شدیدی میشد توی بازی، وقتی رم 3000mhz (با اورکلاک 2933mhz) بستم مشکلم حل شد! یکی دوجا هم پرسیدم گفتن رم 2400 با این cpu پیشنهاد نمیشه حالا باز نمیدونم مشکل از کجا بود ولی نباید این اتفاق میوفتاد!

ویرایش: این رو هم اضافه کنم رم 2400mhz دوال چنل 16 گیگ بود مثل همین 3000 که بستم!

اوکی داداش. من امروز سیستم اسمبل کردم cpu 1600xمادربردb350 mortar رمcorsair 2400وگرافیکم msi gtx 1060  هر کاری کردیم تصویر نداد نمیدونم چرا. گفتن cpu پایینتر بنداز بایوسش آپدیت کن این کارم کردم ولی با اون هم تصویر نداد 

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، ultragame888 گفته است :

اوکی داداش. من امروز سیستم اسمبل کردم cpu 1600xمادربردb350 mortar رمcorsair 2400وگرافیکم msi gtx 1060  هر کاری کردیم تصویر نداد نمیدونم چرا. گفتن cpu پایینتر بنداز بایوسش آپدیت کن این کارم کردم ولی با اون هم تصویر نداد 

اگه دوتا ماژول رم انداختی یکیشو در بیار با یک ماژول رم امتحان کن ببین تصویر میده اگه نشد روی هر چهار تا اسلات رم تست کن.

مدل دقیق رم چیه؟

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، omid.gh گفته است :

اگه دوتا ماژول رم انداختی یکیشو در بیار با یک ماژول رم امتحان کن ببین تصویر میده اگه نشد روی هر چهار تا اسلات رم تست کن.

مدل دقیق رم چیه؟

نه یه ماژول 8 گیگ اونم corsair 2400 از این دقیقترش نمیدونم.ولی رم ژل و یکی دیگه هم بود یادم نیست تست کردیم جواب نداد روی همه اسلات ها

لینک به دیدگاه

در 32 دقیقه قبل، ultragame888 گفته است :

نه یه ماژول 8 گیگ اونم corsair 2400 از این دقیقترش نمیدونم.ولی رم ژل و یکی دیگه هم بود یادم نیست تست کردیم جواب نداد روی همه اسلات ها

روی رم یه برچسب هست که مدل دقیق روی اون نوشته میشه ببین  رمی که خریدی  مشخصاتش توی این مدلایی زیر هست:

Corsair CMK16GX4M2A2400C16 ver3.31 DDR4 2400 2400 Spectek 1.25v DUAL 8GB   √ √
Corsair CMK32GX4M4A2400C16 ver5.29 DDR4 2400 2400 Micron 1.2v DUAL 8GB   √ √
Corsair CMD32GX4M4A2400C14 ver4.23 DDR4 2400 2400 N/A 1.2v DUAL 8GB   √ √ √
لینک به دیدگاه

در در 1397/03/28, 20:01:32، Sir MehDi گفته است :

شخص شما سی پی یو 1600X رو با یه بورد مناسب و کولر مناسب تا چه فرکانسی می تونید اورکلاک کنید؟

و به طور میانگین این سی پی یو تحت این شرایط تا چه مقدار اورکلاک میشه؟

شما بفرمایید ما استفاده کنیم

این سی پی یو نهایت تا ۴.۴ اور میشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 6 ساعت قبل، Chabouk گفته است :

این سی پی یو نهایت تا ۴.۴ اور میشه

آیا کاربر خانگی با کولر معمولی میتونه به این فرکانس برسه؟؟ جواب خیر است.

اما کاربر خانگی با کولر معمولی میتونه یه سی پی یو آنلاک شده اینتل رو به راحتی به این میزان اورکلاک کنه.

همانطور که قبل تر گفتم بنده قصدم دفاع از برند خاصی نیست. تنها صحبتم با اون عزیزی بود که فرمودند سی پی یو های Ryzen  قابلیت اورکلاک بسیار بهتری نسبت به اینتل دارند.

موفق باشید.

ویرایش شده توسط Sir MehDi
لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، Sir MehDi گفته است :

آیا کاربر خانگی با کولر معمولی میتونه به این فرکانس برسه؟؟ جواب خیر است.

اما کاربر خانگی با کولر معمولی میتونه یه سی پی یو آنلاک شده اینتل رو به راحتی به این میزان اورکلاک کنه.

همانطور که قبل تر گفتم بنده قصدم دفاع از برند خاصی نیست. تنها صحبتم با اون عزیزی بود که فرمودند سی پی یو های Ryzen  قابلیت اورکلاک بسیار بهتری نسبت به اینتل دارند.

موفق باشید.

با سلام

خود رایزن 1600x کولر نداره ولی میشه با یه کولر در بازه قیمتی ۷۰_۱۰۰ تومن به همچین فرکانسی رسید.   «من کلا ۱۶۰۰ رو به ۱۶۰۰x ترجیح میدم»

من منظورم این بود که رایزن پتانسیل پایینی در اورکلاک داره همون‌طور که گفتم فقط تا ۴.۴ اور میشه که این یعنی توانایی پایین ولی در مورد اینتل شما کاملا در اشتباهید ، کولر اینتل اونقدر افتضاح هستش که برای استفاده روزمره هم مناسب نیست چه برسه به اورکلاک و این گفته شما بر خلاف متن نوشته، کاملا جانب داری هستش.

موفق باشید

ویرایش شده توسط Chabouk
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 53 دقیقه قبل، Chabouk گفته است :

در مورد اینتل شما کاملا در اشتباهید ، کولر اینتل اونقدر افتضاح هستش که برای استفاده روزمره هم مناسب نیست چه برسه به اورکلاک و این گفته شما بر خلاف متن نوشته، کاملا جانب داری هستش.

موفق باشید

دوست عزیزم سی پی یو های آنلاک اینتل بعد از 1151 اصلا کولر استوک همراهشون نیست ! 

منظور از کولر معمولی هم ، همین کولرهای در بازه قیمتی 100 تومان است.

بحث رو ادامه نمی دهم. 

موفق باشید

ویرایش شده توسط Sir MehDi
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...