رفتن به مطلب

اختلاف قیمت بالا در محصولات گرین

Recommended Posts

با سلام،

دوستان لطفا برای اینجانب اگر میشه توضیحی دهید که چجور هست این قدر محصولات گرین چند وقته در فروشگاه های مختلف تفاوت قیمت داره؟

مثلا پاور 500 hp گرین در لیون هست 420 در دیجی کالا دیشب شده 575 تومن... یعنی اون تامین کننده جنس به دیجی اینقدر بالا میده یا فروشگاه های دیگه هم به مرور به همین قیمت حدود 575 میرسند؟

آخه یک دفعه در دیجی 50 درصد رو کل محصولات گرین رفته...

اگر میشه شفاف سازی بشه که گرین محصولاتش رو چطور توزیع میکنه که اینجور تفاوت قیمت پیدا شده

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، life2444 گفته است :

با سلام،

دوستان لطفا برای اینجانب اگر میشه توضیحی دهید که چجور هست این قدر محصولات گرین چند وقته در فروشگاه های مختلف تفاوت قیمت داره؟

مثلا پاور 500 hp گرین در لیون هست 420 در دیجی کالا دیشب شده 575 تومن... یعنی اون تامین کننده جنس به دیجی اینقدر بالا میده یا فروشگاه های دیگه هم به مرور به همین قیمت حدود 575 میرسند؟

آخه یک دفعه در دیجی 50 درصد رو کل محصولات گرین رفته...

اگر میشه شفاف سازی بشه که گرین محصولاتش رو چطور توزیع میکنه که اینجور تفاوت قیمت پیدا شده

این ک خوبه

کارت 1070Ti G1 رو فافا گذاشته بود 3.700 و دیجی گذاشته بود 5.350 :=| اصولا دیجی گند زده به همه قیمتا. البته همشون دستشون تو ی کاسس

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 48 دقیقه قبل، mousso گفته است :

این ک خوبه

کارت 1070Ti G1 رو فافا گذاشته بود 3.700 و دیجی گذاشته بود 5.350 :=| اصولا دیجی گند زده به همه قیمتا. البته همشون دستشون تو ی کاسس

درود،

قربونت برم، عزیز دل ، تو که خودت میای این رو می گی، چرا نمی ری تاپیک بزنی اختلاف قیمت محصولات گیگابایت ، ولی میای برای گرین این کار رو می کنی؟

بزارید من یک توضیح کلی بدم خدمتتون، اصلا هم مهم نیست برام برای کی بد می شه برای کی خوب !!!

ببین دوست عزیز گرین کل محصولاتش رو با یک قیمت ثابت بین همه نمایندهاش پخش می کنه، اونها هم با یک درصد سود بسیار کم وظیفه دارن بفروشن،

همه کسانی که توی بازار هستند دیدن و می دونن لیست گرین ثابته ولی وقتی فروشنده کالا رو از گرین خریده موجود کرده ، جنسشه ، مالش دوست داره گرون تر بفروشه، این دیگه دست گرین نیست،

پارسال که تب ماینینگ داغ بود همه قیمت پاورهاشون رو دوبل کردن(کل بازار) آیا گرین نمی تونست از آب گل آلود ماهی بگیره و قیمتش رو دو برابر کنه، ولی با همون لیست بازار پاور رو کنترل کرد، حالا فروشنده ها همون پاور رو می خریدن، با 300 تومن سود به مشتری می فروختن سودش توی جیب گرین نمی رفت ، یک نفر اومد بگه دست گرین درد نکنه؟؟؟ اگه گرین دوبل می کرد اون موقع شما باید پاور گرین رو 4 میلیون می خریدی پاورهای دیگه رو 10 میلیون ...

حالا بحث به حاشیه نره ولی دی جی کالا جدیداً یک بخش مارکت پلیس راه اندخته، کالا رو موجود نمی کنه، به شما که فروشنده ای مثلا توی بازار ایران، یک اکانت می ده، شما می ری اونجا مثلا کارت گرافیک رو که موجود داری به هر قیمتی که دوست داری می زاری برای فروش، نه دست من، نه دست تو، نه دی جی کالا، نه گرین !!!

• لایک 10
لینک به دیدگاه

درود

یکی از اخلال گران بازار این بی شرف دیجی کالاست که هیچ گونه فرمول خاصی برای قیمت گذاری نداره و توی ایران هم متاسفانه برای تمامی صنوف قیمت های دیجی کالا قیمت مرجع و بروز  حساب میشه بنا براین تمامی فروشندگان به استناد به قیمت دیجی کالا یه نوعی نمی خوان از قافله عقب بمونن

ویرایش شده توسط Saman.Kh
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، AminA گفته است :

درود بر شما. شما می‌تونید قیمت مصرف‌کننده بر روی کالاها درج کنید البته نمیدونم اینکار منطقی و امکانپذیر هست یا خیر.

تو حوزه IT هیچ کسی این کار رو نمی کنه !!!

لینک به دیدگاه

جالب اینجاس چند روز پیش که خبر ممنوع شدن واردات کیس اومد یکی از کارمندای شرکت گرین خوشحال شد و گفت ما نیاز مردمو تامین میکنیم

باز میخوان مردمو بچاپن

مگه ساخت ایران نیس پس این قیمتا چیه!!!!

اگه فروشنده اینقد سود میکنه و مردم هم دست به جیبن دیگه این اعتراضات چیه؟؟

ویرایش شده توسط Miad007
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Poorya_Lion گفته است :

تو حوزه IT هیچ کسی این کار رو نمی کنه !!!

درود

برای اثبات ادعا و شفاف سازی شرکت گرین باید قیمت محصولاتش  رو که با سود کم  توی بازار به نماینده هاش پخش می کنه رو  اعلام کنه تا این وسط هم پیاز فروش مشخص بشه هم سو استفاده چی

و شاید این امر باعث بشه که سایر شرکت های وارد کننده نیز در حمایت از مصرف کنندگان چنین کاری و انجام بدن

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 50 دقیقه قبل، Miad007 گفته است :

جالب اینجاس چند روز پیش که خبر ممنوع شدن واردات کیس اومد یکی از کارمندای شرکت گرین خوشحال شد و گفت ما نیاز مردمو تامین میکنیم

باز میخوان مردمو بچاپن

درود،

عزیز من تو گرین کارم می کنم می شه این عزیز رو که این حرف رو زده معرفی کنید تا ببینیم کی بوده؟

در 6 دقیقه قبل، Saman.Kh گفته است :

درود

برای اثبات ادعا و شفاف سازی شرکت گرین باید قیمت محصولاتش  رو که با سود کم  توی بازار به نماینده هاش پخش می کنه رو  اعلام کنه تا این وسط هم پیاز فروش مشخص بشه هم سو استفاده چی

و شاید این امر باعث بشه که سایر شرکت های وارد کننده نیز در حمایت از مصرف کنندگان چنین کاری و انجام بدن

عزیز شما مثل اینکه توی بازار نیستید!!!

برید در هر نمایندگی از گرین یا بقیه مغازه ها لیست گرین تو کشوشونه !!! یعنی واقعاً شما از این اطلاعات بی خبرید؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Poorya_Lion گفته است :

درود،

عزیز من تو گرین کارم می کنم می شه این عزیز رو که این حرف رو زده معرفی کنید تا ببینیم کی بوده؟

برید در هر نمایندگی از گرین یا بقیه مغازه ها لیست گرین تو کشوشونه !!! یعنی واقعاً شما از این اطلاعات بی خبرید؟؟؟؟

جناب پوریا خان عزیز

نیک می دانید در  صنفی هستیم که همه ی فروشنده ها از سواد دیجیتالی بهره مند هستند پس درست کردن لیست با قیمتهای  کذایی  و فضایی مطمئنا" هیچ کاری نداره و  اون  لیستی که شما می فرمایید  توی کشوی میزشونه به مشتری نشون  نمیدن بلکه با این توجیه که «قیمت های ما شرکتیه و ما نماینده هستیم » تمامی افزایش قیمت هارو گردن شرکت های وارد کننده میندازن و خودشون رو به راحتی تبرئه می کنن

و تیکه کلامشون هم همیشه این بوده و هست که با 4-5 تومان سود داریم میفروشیم !!!!!

• لایک 1
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 58 دقیقه قبل، AminA گفته است :

حداقل میتونید فروش مستقیم از طریق وب سایت برقرار کنید9_9

پیشنهاد خیلی خوبیه

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Poorya_Lion گفته است :

درود

درود جناب شعبانی عزیز

قسمتی از سایت قیمت فروش محصولات زده بشه و به طور منظم اپدیت بشه کسی نمیتونه گرونفروشی کنه.یا یه سامانه پیامکی استعلام قیمت راه اندازی کنید و مشتری کد محصول رو به شما پیامک کنه تا قیمت محصول بهش پیامک بشه.اینطوری جلوی گرونفروشی گرفته میشه.

زمانی که دلار 3800 به 4300ت رسید قیمت پاور 850ocpt که بین 540ت تا 575ت متغییر بود تا بالای 900ت رسید و شما هیچ اعتراضی نکردید و تنها کاری که شد بهانه ی ماین بود.

این مورد هم که میگین قیمت ما مناسبه و گرانی کار دلاله یه نوع سلب مسئولیته.شما قسمت فروشگاه رو به سایت گرین اضافه کنید و محصولات رو با قیمت مصوب بفروش برسونید هیچ دلالی نمیتونهه مفتخوری کنه.

مثلا قیمت یه کالایی 400ت هست شما بقیمت 350ت به نماینده میفروشید و بهش میگین تا 400ت بفروشن ولی اون میاد 500ت قیمت میزنه.هیچ کس هم کارش نداره.مشتری هم  اعتراض کنه نماینده محترم گازش میگیره.

برای خرید کیس به  یکی از نمایندگی های  گرین مراجعه کردم اختلاف 70تومنی با قیمت سایتهای معتبر مثل لیون و دیجی و ... داشت،بهش گفتم قیمت گرین مصوبه و شما اجازه نداری گرونفروشی کنی،پایین تنه شو حواله سایتها کرد و گفت همینه میخای بخر نمیخای برو باهم درگیر لفظی شدیم و نزدیک بود دعوا بشه.میتونستم به شکر خوری بندازمش اما دوست ندارم نون کسی آجر بشه.همه اینکار ها برمیگرده به عدم نظارت و شفاف سازی.همون کالا رو انلاین با قیمت خیلی مناسب با ارسال رایگان  خریدم.و دیگه دور نمایندگی خط کشیدم.

کاری که اوالنگ با کولرمستر کرد شما هم خواسته  یا ناخواسته دارین انجام میدین با شدت بیشتر.بار مسترکیس رو یکجا به یکی از عوامل خودشون فروختن و به قیمت گزاف به مشتری فروختن و گفتن ما تقصیری نداریم  تقصیره دلاله!!!

شما هم میگین ما ارزون فروختیم و دلال گرونفروشه!!!

یعنی الان من برم کل موجودی یکی از محصولات  گرین رو بخرم بعد چند برابر قیمت بفروشم و به مشتری بگم میخای بخر نمیخای نخر و هر کسی هم به شرکت اعتراض کرد شما میگین ما ارزون فروختیم و گرونفروشی  این دلال به ما مربوط نیست؟؟؟

کجای دنیا اینطوریه؟

.................................

این پست برای کوبیدن یا تخریب شرکت نیست،میخام اگاه بشین که چه اتفاقی داره میفته و یه کاری انجام بدین.

جلوی سو استفاده رو بگیرین.اجازه ندین مشتری ها دلسرد بشن.

محبوبیت گرین به خاطر قیمت پایین و کارایی مناسبش بود و رضایت مشتری براش الویت داشت اما روز به روز داره از ارمانش دور میشه.

پستهای منو بگردین همیشه از گرین طرفداری کردم،هرجا دیدم داره تخریب یا کوبیده میشه ازش دفاع کردم اما در این مبحث قیمت گذاری و افزایشهای تخیلی جای دفاعی نیست و باید انتقاد کرد. 

با اقدام مناسب میتونید جلوی یاوه سرایی قلم بمزدان و کاربرنماهای تخریبچی رو بگیرید.

پیشرفت و سربلندی گرین  رو آرزو دارم.

با تشکر

• لایک 9
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Poorya_Lion گفته است :

درود،

اسمشو اینجا نمیبرم خصوصی خدمتتون میگم

تو پست ممنوع شدن واردات کیس کامنت دادن

ویرایش شده توسط Miad007
لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، Poorya_Lion گفته است :

درود،

قربونت برم، عزیز دل ، تو که خودت میای این رو می گی، چرا نمی ری تاپیک بزنی اختلاف قیمت محصولات گیگابایت ، ولی میای برای گرین این کار رو می کنی؟

بزارید من یک توضیح کلی بدم خدمتتون، اصلا هم مهم نیست برام برای کی بد می شه برای کی خوب !!!

ببین دوست عزیز گرین کل محصولاتش رو با یک قیمت ثابت بین همه نمایندهاش پخش می کنه، اونها هم با یک درصد سود بسیار کم وظیفه دارن بفروشن،

همه کسانی که توی بازار هستند دیدن و می دونن لیست گرین ثابته ولی وقتی فروشنده کالا رو از گرین خریده موجود کرده ، جنسشه ، مالش دوست داره گرون تر بفروشه، این دیگه دست گرین نیست،

پارسال که تب ماینینگ داغ بود همه قیمت پاورهاشون رو دوبل کردن(کل بازار) آیا گرین نمی تونست از آب گل آلود ماهی بگیره و قیمتش رو دو برابر کنه، ولی با همون لیست بازار پاور رو کنترل کرد، حالا فروشنده ها همون پاور رو می خریدن، با 300 تومن سود به مشتری می فروختن سودش توی جیب گرین نمی رفت ، یک نفر اومد بگه دست گرین درد نکنه؟؟؟ اگه گرین دوبل می کرد اون موقع شما باید پاور گرین رو 4 میلیون می خریدی پاورهای دیگه رو 10 میلیون ...

حالا بحث به حاشیه نره ولی دی جی کالا جدیداً یک بخش مارکت پلیس راه اندخته، کالا رو موجود نمی کنه، به شما که فروشنده ای مثلا توی بازار ایران، یک اکانت می ده، شما می ری اونجا مثلا کارت گرافیک رو که موجود داری به هر قیمتی که دوست داری می زاری برای فروش، نه دست من، نه دست تو، نه دی جی کالا، نه گرین !!!

با سلام

فکر کنم نقل قول شما با من بود که اشتباهی با فرد دیگری نقل قول شد....

چون فرمودید چرا برای گرین تاپیک زدی و برای مثلا گیگابایت نزدی..

من چندین سال هست که اقلام مصرفی رو ترجیحا از محصولات گرین انتخاب میکنم برای همین سراغ گیگابایت نمیرم مگر مادربورد نیاز داشته باشم.  برای همین بیشتر گرین آمد در ذهن من و اینکه چه اشکالی داره یکی سوالی داشته باشه و بپرسه؟ و شفاف سازی بشه؟

نقل قول

حالا فروشنده ها همون پاور رو می خریدن، با 300 تومن سود به مشتری می فروختن سودش توی جیب گرین نمی رفت ، یک نفر اومد بگه دست گرین درد نکنه؟؟؟

اینکه مردم به گرین اعتماد دارن و محصولات ش رو در سبد خودشون قرار میدن به خاطر همین مواردی که میفرمائید و دستت درد نکنه از این بالاتر/؟ اینکه فیدبک خوب از مشتری گرفته بشه، کمه/؟

"اعتماد" خیلی مهمه...الان ببینید چند روز هست تو رسانه ها مسئولین دارن التماس میکنن که به ما اعتماد کنید ...

حالا اینکه دیجی کالا آمده اکانت داده و گفته خودتون قیمت جنس رو تعین کنید هم بحث جالبی هست.

از یک طرف اصولا نباید فروشنده جنسش مثلا با 200 هزار تومن بالاتر کل بازار ایران فروش بره. یعنی کسی هم کارش نداشته باشه اما به خاطر گران فروشی تا 50 درصد جنسش فروش نره و خودش مجبور به کاهش قیمت بشه... اما در دیجی کالا چنین چیزی امکان پذیر هست!! حالا یا مردم دسترسی به فروشگاه های معتبر ندارن یا فروشگاه های معتبر و شناخته شده رو کسی نمی شناسه ..و بی رقیب شده...

اینجا میشه سواستفاده و حتما به ضرر خود گرین هست... چون شخصی که مطلع نیست در همان دیجی کالا میره و فرضا از برند کولر مستر پاور ی رو میخره که قیمت کمتری هم داره... 

از آنجا که اینجا ایران هست و اینجور فله ای میتونه قیمت گذاری بشه اجناس.... پس این همه سازمان های نظارتی و تعزیرات و ... حقوق یامفت میگیرن باید گرین با راهکاری که خودش تشخیص میده جلوی این وضع رو بگیره چون همان طور که اشاره کردم بیشتر به ضرر خود گرین هست وگرنه مشتری در نهایت جنسش رو از برند دیگر تهیه خواهد کرد..

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، AminA گفته است :

واقعا پیشنهاد عالی هستش.

شما نگاه کن تقریبا تمام شرکت های تولید کننده تو دنیا خودشون فروشگاه دارند همزمان کالا در خرده فروشی ها و فروشگاه های دیگه هم موجوده هر کی از هرجا دوست داشته باشه خرید میکنه. ما هم میتونیم به این سمت بریم و گرین پیش قدم باشه.

لینک به دیدگاه

دوستان خوب گفتن و منم همیشه تو این فکر بودم که چرا گرین خودش قسمت فروش یاهمون فروشگاه رو نداره مخصوصا برای تهیه لوازم جانبی یا قطعات یدکی که خیلی میتونه کارا باشه و همچنین البته خوبه که یه دستی هم به سر و گوش سایت بکشن تا هم بروز تر بشه و هم ظاهرش کاربر پسندتر بشه و وقتی کاربر تو سایت میره از جستجو تو سایت خسته نشه و سریع بیرون نره؟!

گرین واقعا اگه این کار رو در جهت حمایت از حقوق مصرف کننده هاش بکنه هم دم خیلی ها رو که بیش از اندازه دراز شده قیچی میکنه و هم کلی به اعتبارش افزوده میشه؟!امیدوارم که اینطوری بشه...ان شاء الله

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در در 1397/04/06, 09:09:53، Poorya_Lion گفته است :

درود،

منم به خدا همیشه همینو می گم , می گم نگاه کنید قسمت توضیحات ببینید فروشنده خود دیجی کالا هست یا یه فروشنده ی دیگه !! ولی همیشه متهم میشم به طرفداری از دیجی کالا , یه نفر متوهم هم بود که می گفت تو کارمند دیجی کالا هستی :))

واقعا اگه گرین فروش مستقیم راه اندازی کنه و مارو از شر این واسطه ها خلاص کنه خیلی حرکت خوبی کرده

ویرایش شده توسط Gintama
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

دوستان و سروران عزیز، کاربران محترم انجمن لیون کامپیوتر.

ما در گرین فرمایشات، اوامر و انتقادهای شما عزیزان رو می شنویم و همواره به اون ها احترام می گذاریم. در مورد افزایش قیمت ها و التهاب کنونی بازار حق با شماست و حق دارید که نگران باشید و منتقد.

بنده لازم می دونم کمی مسائل رو برای شما شفاف سازی کنم تا سوء تفاهم های موجود تا حدودی برطرف بشه.

افزایش قیمت منابع تغذیه سوئیچنگ رده پایین و میان رده گرین  از پارسال تا هم اکنون 3 علت عمده داشته:

1. افزایش قیمت %13 کمپانی های OEM تولید کننده قطعات و کامپوننت ها به دلیل کاهش ارزش یوان چین نسبت به دلار و جنگ های تجاری بین چین و آمریکا که به احتمال زیاد اکثر شما عزیزان اطلاع دارید
  2. تورم حدود %10 کنونی کشور
  3. افزایش %10 قیمت رسمی دلار از پارسال (3800 تومان) تا امسال (4200 تومان)

البته برخی مشکلات جدید دیگه هم در انتقال پول و افزایش گمرکی ترخیص کالا هم به وجود اومده که در افزایش قیمت تاثیر داشته. البته بهتره در این مورد اینجا صحبت نکنیم. جمع درصدهای اشاره شده رو که در نظر بگیرید و اون رو   قیمت های سابق اضافه کنید تقریباً به همین قیمت های جدید میرسید. این افزایش قیمت ها فقط مربوط به ما نیست و سایر عرضه کنندگان منبع تغذیه در داخل کشور هم  با اون روبرو هستند. 

اما در مورد منابع تغذیه رده بالا یعنی +OCPT، OC و مدل های دیجیتال OCDG که رنج توان 650W الی 1350W رو شامل می شوند: 

اگر خاطرتون باشه به دلیل افزایش تقاضا نسبت به عرضه در 6 ماهه دوم سال 1396 که دلیل عمده اون گرم شدن دوباره بازار ماینینگ و هجوم بی سابقه ماینرها برای این نوع از پاورها بود، با افزایش شدید قیمت این سری از پاورها در بازار روبرو بودیم. تاکید میکنم در برهه زمانی یاد شده افزایش قیمت رسمی و لیستی این سری از پاورهای گرین تنها به دلیل تغییر قیمت ارز اون هم کمتر از %10 بود و سود سرشار از این قیمت های نجومی تنها نصیب دلال ها و سودجویان بازار IT شد. 

ما بلافاصله این موضوع رو رصد کردیم و با افزایش قابل توجه سفارش و عرضه این سری از پاورها به بازار تا 3 ماهه آخر سال تا حد زیادی موفق به کنترل و کاهش قیمت شدیم. این کاهش قیمت به خصوص در مدل های 650W تا 850W سری OCPT بسیار محسوس بود. در واقع هدف اولیه ما این بود که  گیمرها که مشتریان ثابت و وفادار ما هستند رو راضی نگه داریم و در فاز دوم با عرضه پاورهای دیجیتال OCDG که رنج توان 1050W/1200W/1350W رو شامل می شوند به صورت کامل به التهاب بازار منابع تغذیه پایان بدیم.

البته ناگفته نمونه که در اکثر این بازه زمانی یاد شده تا هم اکنون پاورهای میان رده و فوق العاده مدرن +HP با تعداد زیاد به بازار تزریق می شد تا اغلب گیمرهای مجهز به سیستم های حرفه ای و نیمه حرفه ای نیازهاشون رو برطرف کنند.

همه چیز داشت به خوبی پیش می رفت و پیش بینی های ما هم این بود که با تزریق پاورهای OCDG در اردیبهشت امسال بازار سیاه پاور به صورت کامل به پایان برسه و گیمرها و مشتریان سیستم های High-End  حداقل در مورد کیس و پاور با خیال راحت و قیمت های خوب در تابستان امسال بتونند قطعات مورد نیاز خودشون رو تهیه کنند.

اما سیاست های خارجی و البته داخلی مانع از اجرای فاز نهایی برنامه های ما شد. ما بسیار متاسفیم از مشکلی که پیش اومده و حال شما رو درک می کنیم.

البته این مژده رو به شما میدم که تعداد بسیار زیادی از پاورهای OCPT و OCDG در رنج توان 650W الی 1200W در گمرک در انتظار ترخیص و تامین ارز هستند که اگر مشکل جدید پیش نیاد با تزیق اون ها به بازار انشاالله مشکل افزایش قیمت کنونی پاورهای رده بالا هم حل خواهد شد. 

اما توصیه ما در بازه زمانی کنونی  به شما اینه که فعلا قیمت های  وب سایت های Lioncomputer و meghdadit  رو مدنظر بگیرید. وب سایت دی جی کالا و مدل فروش مارکت پلیس اون به هیچ وجه قیمت های واقعی ما نیستند. البته همکاران من در بخش فروش در حال مذاکره و تامین موجودی خود  دی جی کالا هستند تا قیمت های این سایت هم اصلاح بشه.

====================================================================================================================================================

برخی دوستان پیشنهاد عرضه آنلاین و مسقیم کالا توسط گرین رو داشتند: 

خدمت این دوستان عرض کنم که عرضه مسقیم و آنلاین کالا نیاز به مجوزهای متعدد، وب سایت فروش مخصوص، استخدام نیروی کار، تهیه انبار و مرکز پخش و بسته بندی کالا به صورت مجزا، واحد خدمات پس از فروش مجزا و البته شبکه منسجم توزیع کالا در سرار کشور داره. این فرآیند از ابتدا تا انتها در بهترین شرایط ممکن به 6 ماه زمان نیاز داره که در بازه زمانی کنونی به دلیل مشکلات به وجود آمده برای تمامی شرکت های IT ، اجرای اون امری غیر ممکن خواهد بود. اما این قول رو به شما میدم تا این موضوع رو به همکارانم در سطوح بالاتر منتقل خواهد کرد تا در اولین فرصت امکان سنجی و برنامه ریزی های لازم برای اجرای اون در اولیت قرار داده بشه. 

برخی دوستان اشاره کرده بودند که با ایجاد این فروشگاه و عرضه مستقیم مشکل قیمت ها حل میشه: 

متاسفانه تحلیل بازار IT در کشور ما بسیار سخت و پیچیده هستش. من یک سناریو که در سال های اخیر همکاران من در بخش فروش با اون مواجه بودند رو مثال می زنم برای شما: 

• با ایجاد این وب سایت دلال هایی رو تصور کنید که می تونند به راحتی کل موجودی وب سایت رو خریداری کنند و  با احتکار سازمان یافته این کالا رو با قیمت بسیار بالا بفروشند. این سناریو نه تنها مشکل رو حل نمیکنه بلکه با جمع آوری کل موجودی گرین می تونه با تک قطبی کردن بازار حتی وضعیت رو به مراتب بدتر هم بکنه. هیچ راهی هم برای کنترل اون وجود نداره. برای مثال محدودیت عرضه رو میشه با چندین اکانت دور زد و البته محدودیت فروش با شماره ملی اون هم در بازار IT امری خنده دار محسوب میشه.

پس تنها راه حل موجود همانطور که در بالا به اون اشاره کردم پیشی گرفتن عرضه از تقاضا با تزریق آهسته و پیوسته بین نمایندگان و وب سایت های فروش آنلاین در تمامی نقاط کشور هست. کاری که در 3 ماهه آخر سال اون رو انجام دادیم و به خوبی تا حد زیادی موفق با کنترل افزایش افسار گسیخته قیمت ها شدیم.

برخی دوستان دیگه هم اشاره به وب سایت قدیمی شرکت داشتند:

در این مورد شما سروران و مشتریان محترم شرکت کاملاً حق دارید و در این مورد در وحله اول رسماً از شما عذرخواهی می کنیم. 

ما حل این مشکل رو از 6 ماه پیش در برنامه های کوتاه مدت شرکت گنجاندیم و بخشی از تیم فنی، R&D و IT ما در حال تولید محتوا و وارد کردن اطلاعات محصولات در وب سایت جدید ما هستند. 

5b355ed978fd1_GREENNEWWEBSAMPLE.thumb.png.60ecd566e1eb78ab8ee362631e029a75.png

تصویر بالا تنها بخشی از نسخه اولیه سایت هستش که البته تا حین بارگذاری نهایی دستخوش تغییرات فراوانی خواهد شد.

انشاالله به زودی وب سایت جدید با امکانات متعدد و کاربردی جایگزین نسخه کنونی خواهد شد.

ویرایش شده توسط Mahdi_Moosavi
  • لایک 4
لینک به دیدگاه

در در 1397/04/06, 15:05:34، Miad007 گفته است :

باز میخوان مردمو بچاپن

منظورتون این پست بنده هستش؟ 

بنده در این پست به این موضوع اشاره کردم که ممنوع شدن وارادات کیس ربطی به تولیدات SKD گرین در کشور نداره و دلیل چیزی دیگری است.

شما از کدوم بخش عرایض بنده به این نتیجه رسیدید؟ 

خود گرین در اون بخش %20 که شامل کیس های رده بالا بود متضرر شده و با وضع کنونی امکان وارادت کیس کامل رو نخواهیم داشت.

نقل قول

مواد اولیه همگی وارداتی هستند و افزایش قیمت ارز تاثیر مستقیم در افزایش قیمت ها دارند.

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، Mahdi_Moosavi گفته است :

منظورتون این پست بنده هستش؟ 

بنده در این پست به این موضوع اشاره کردم که ممنوع شدن وارادات کیس ربطی به تولیدات SKD گرین در کشور نداره و دلیل چیزی دیگری است.

شما از کدوم بخش عرایض بنده به این نتیجه رسیدید؟ 

خود گرین در اون بخش %20 که شامل کیس های رده بالا بود متضرر شده و با وضع کنونی امکان وارادت کیس کامل رو نخواهیم داشت.

مواد اولیه همگی وارداتی هستند و افزایش قیمت ارز تاثیر مستقیم در افزایش قیمت ها دارند.

پس میشه گفت میخوان مثل پراید انحصار گرین ایجاد کنن 

لینک به دیدگاه

درود. 

بنده 15 اردیبهشت ماه، کیبورد GK-601RGB گرین رو از نمایندگی شیراز به قیمت 75 هزار تومن خریداری کردم. همون موقع اگر درست خاطرم باشه، لیون حدود 14 تومن گرونتر میداد (شاید کمتر هم باشه، متاسفانه حافظم یاری نمیکنه) که البته به عنوان سود کاملا درست هستش. در همون موقع یکی از فروشندگان دیجی کالا اون کیبورد رو با قیمت 135 هزارتومن عرضه میکرد. الآن و با این وضع قیمت ها، لیون همون کیبورد رو 135 هزار قیمت گذاری کرده  و دیجی کالا در همین لحظه 195 هزار تومن هستش. لازم به ذکره که مقداد قیمت 112 هزار رو ثبت کرده. 

همونطور که میبینید اختلاف قیمت دیجی کالا بسیار زیاده. فقط دلم واسه اونی میسوزه که به دلیل عدم دانش کافی، خفاش هایی که در دیجیکالا خون مردم رو میخورند رو روز به روز پروار تر میکنن. 

درسته که این قیمت ها رو فروشنده میزاره اما شاید بهتر باشه خود دیجی کالا هم به قیمت ها نظارت داشته باشه تا اینچنین سر مردم کلاه نره. صد البته کالاهایی که خود دیجی فروشنده هست نیز اکثر اوقات اختلاف قیمت شدیدی با بازار دارند. 

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، grimlock گفته است :

درود. 

بنده 15 اردیبهشت ماه، کیبورد GK-601RGB گرین رو از نمایندگی شیراز به قیمت 75 هزار تومن خریداری کردم. همون موقع اگر درست خاطرم باشه، لیون حدود 14 تومن گرونتر میداد (شاید کمتر هم باشه، متاسفانه حافظم یاری نمیکنه) که البته به عنوان سود کاملا درست هستش. در همون موقع یکی از فروشندگان دیجی کالا اون کیبورد رو با قیمت 135 هزارتومن عرضه میکرد. الآن و با این وضع قیمت ها، لیون همون کیبورد رو 135 هزار قیمت گذاری کرده  و دیجی کالا در همین لحظه 195 هزار تومن هستش. لازم به ذکره که مقداد قیمت 112 هزار رو ثبت کرده. 

همونطور که میبینید اختلاف قیمت دیجی کالا بسیار زیاده. فقط دلم واسه اونی میسوزه که به دلیل عدم دانش کافی، خفاش هایی که در دیجیکالا خون مردم رو میخورند رو روز به روز پروار تر میکنن. 

درسته که این قیمت ها رو فروشنده میزاره اما شاید بهتر باشه خود دیجی کالا هم به قیمت ها نظارت داشته باشه تا اینچنین سر مردم کلاه نره. صد البته کالاهایی که خود دیجی فروشنده هست نیز اکثر اوقات اختلاف قیمت شدیدی با بازار دارند. 

به طور غیرمستقیم باعث تضعیف اون برند میشه که قیمتش این جور نوسان داره.

مثلا من قطعه ای رو از دیجی کالا میخواهم بخرم که از دو برند موجود هست. مثلا مادربورد سوکت فلان از گیگابایت و MSI 

حالا فروشنده MSI خود دیجی کالا نیست  و قیمتش رو فروشنده دیگه 100 بالاتر زده اما فروشنده گیگا خود دیجی کالا هست و به سادگی MSI بازارش رو از دست میده چون مشتری همان سوکت و همان مدل رو داره با قیمت کمتر از برند دیگر میخره...

اینجا هم به ضرر گرین و شرکت هایی هست که این بلا در دیجی کالا داره به سرشون میاد..یعنی هر چی تلاش کنن خدمات بهتری بدن و قیمت کمتری بدن محصولاتشون رو ..انگار نه انگار...

ویرایش شده توسط life2444
لینک به دیدگاه

در در 1397/04/06, 05:03:45، AminA گفته است :

موافقم?

ویرایش شده توسط farhadii
لینک به دیدگاه

در در 1397/04/06, 06:24:41، ***sniper*** گفته است :

شما قسمت فروشگاه رو به سایت گرین اضافه کنید و محصولات رو با قیمت مصوب بفروش برسونید

فکر بسیار خوبیه?
البته این ایده  فروش اینترنتی محصولات گرین به صورت مستقیم به مصرف کننده    را  پیش تر خودم تو انجمن مطرح  کردم
که مورد  استقبال  شرکت گرین واقع نشد

ویرایش شده توسط farhadii
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

در در 1397/04/06, 15:05:34، Miad007 گفته است :

این یه تیکه اخرو بد موافقم

پیش خریده ماشینارو دیدی؟مردم خودشون رو کشتن تا بتونن ثبت نام کنن!حالا بماند که پارتی دارا و گردن کلفتا بیشترشو خریدن ولی اگه فروشی بود تا چند ده برابر این هم خودرو ها به فروش میرفت

یا سکه!یا همین دلار

نقدینگی فعلا به شدت در کشور ما بالاس

http://www.eghtesadbartar.com/blog/پیش-بینی-حجم-نقدینگی-در-سال-۹۷/

دقت کنید 1500 میلیارد نیست و 1500 هزار میلیارده!!!!

یعنی بیشتر از 350 میلیارد دلار!!!

که قسمت اعظمی از این نقدینگی هم دست همین بازاری هاست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 9 ساعت قبل، farhadii گفته است :

فکر بسیار خوبیه1f60a.png
البته این ایده  فروش اینترنتی محصولات گرین به صورت مستقیم به مصرف کننده    را  پیش تر خودم تو انجمن مطرح  کردم
که مورد  استقبال  شرکت گرین واقع نشد

آخه اونجوری دست دلال کوتاه میشه ، گناه دارن آخه !!!

• لایک 1
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...