رفتن به مطلب

دوست داران و مجموعه داران کتاب

حمیدرضا الماسی
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 35 دقیقه قبل، Amir.s.b گفته است :

جناب الماسی اگر اشتباه نکرده باشم

این کتاب در فرقه ی فرماسونری ها استفاده میشه . البته جن ها وجود دارند ولی دیده نمیشوند و کاری هم به کار ما ندارند چون از نفرین انسانها میترسند . به احتمال زیاد این سکاکی دیوانه ای پیش نبوده

پ.ن :جناب الماسی شما چطوری این کتابها را دارید و شب خوابتون میبره ؟1f601.png

در رابطه با گفته هاتون باید بگم که مورد اول رو مطلقا میدونم که چنین نیست - البته یکسری کتاب به مشابه این کتاب هستن که گفته میشه توسط این فرقه ها استفاده میشه ولی این کتاب خیر

در رابطه با جن ها هم طبق مطالعات و بررسی هایی که از کتب قدیمی داشتم میتونم بگم جن ها نمیتونن در زندگی انسان ها دخالت کنن و فقط در شرایطی میتونن دخالت کنن که خود فرد بهشون اجازه بده و وقتی که اجازه داده شد دیگه خارج شدن از این رابطه از دست انسان خارجه مگر اینکه خود جن خروج کنه - کلا مسئله جن یک جورایی با مذهب گره خورده و نمیشه از مذهب تفکیکش کرد

در رابطه با سکاکی هم میتونم بگم که از جمله افراد شناخته شده هستن که کتاب های بسیار مجربی هم داره و مطمعن هستم که ایشون دیوانه نیستن

در رابطه با شب خوابیدن هم باید بگم که خیلی از این کتاب ها دارم که در رابطه با جادوی سیاه و طلسمات هستن که طبق مشاوره هایی که داشتم اکثرا نظر دادن که نباید توی خونه نگهداری بشه

اوایل مادر بنده هم ناراضی بود و مخالفت میکرد و تازه مدتیه که دیگه کاری بهم نداره

هر چند من کتاب در همه زمینه ها خیلی دارم اما به این سبک یعنی کتاب های علوم غریبه و کتاب های مرموز و رمزی بیشتر علاقه دارم و هنوز خیلی از کتاب ها هستن که در حال تهیه اشون هستم

انشالله تا موقعی که کتاب های فعلی مجموعه رو معرفی میکنم باقی کتاب ها هم دستم میرسه و در این تاپیک به نمایش میزارم

دوستان هم اگه سوالی یا کتاب خاصی رو مد نظر دارن میتونن به بنده بگن

امیدوارم که تاپیک رو همچنان با فعالیت های خوبتون دنبال کنید و همین نظراتتون هم میتونه به رشد تاپیک کمک زیادی بکنه

لینک به دیدگاه

• ارسال 206
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

جناب الماسی کتاب الفه لیله و لیله ( هزار و یک شب ) رو اگه داشتید میشه بفرمایید کدوم مترجم خوبه؟؟ 

ترجمش جوری باشه که نه مثل نثر قدیمی باشه و نه ساده باشه در حد متوسط باشه

تاریخ بیهقی ( مسعودی) هم میخوام بگیرم اگه اینو هم داشتین یه ترجمه خوبش رو بهم معرفی کنید 

خیلی ممنون

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Miad007 گفته است :

بله عکس رو جلد کتاب مشخص میکنه مال فرقه فراماسون

جناب الماسی معلوم علاقه شدیدی به کتاب های مرموز دارن 

کار هرکسی نیس این کتابارو بخره و تو خونه بزاره?

----------------------

من خودم شخصا عاشق کتابایی مثل الفه لیله و لیله ( هزار و یک شب ) هستم 

اینم یه جلدش که زیاد از ترجمش خوشم نیومد و اگه وقت بشه میخوام همه جلداشو با ترجمه درست و بدون سانسور بخرم ( این کتاب ترجمش سادس )

به نظرم باید کتابی رو خرید که روحیه ادمو خوب کنه 

دنبال کتابای game of thrones و the lord of the rings با ترجمه درست هم هستم

تشکر بابت اشتراک کتاب

اتفاقا بنده هم علاقه خاصی به کتاب الف لیله و لیله دارم و توی بازار هم زیاد دیدم - خودم دنبال نسخه های چاپ سنگی دوره قاجارش هستم

البته یه نسخه 5 جلدی چاپ قدیم هم داره که قیمتش حدود 500 تومن هستش و اونم در نظر دارم که بخرمش

ویرایش شده توسط حمیدرضا الماسی
لینک به دیدگاه

سلام. تا دو سال پیش علاقه خاصی به کتاب خوندن نداشتم اما نمیدونم چی شد که از بامیلو چنتا کتاب تهیه کردم و فرصت کردم یکی از اونها رو مطالعه کنم. البته کتابهایی که تهیه کردم سعی کردم کتابهای خوبی باشن یکم تو نت جستجو کردم و نویسندگان مشهور رو انتخاب کردم و بلاخره کتابها رو خریدم. یکی از کتابها رو انتخاب کردم (رمان بود) که خیلی بزرگ و حجیم نبود. کوچیک و جم و جور بود گفتم شبا قبل از خواب حتی اگه شده درحد یک صفحه هم مطالعه میکنم وقتی شب اول شروع کردم به مطالعه خیلی احساس خوبی بهم دست داد سریع رفتم تو دنیای کتاب و از خودم بیخود شدم بعد از چند لحظه چیزی تو ذهنم میگفت چه حس قشنگی آره خودشه به همین نیاز دارم چون خیلی آرومم کرد. اون کتاب رو طی چند هفته تا آخر خوندم خیلی شگرف بود پر از اعتما به نفس و احساس خوب شده بودم. اون اولین رمانی بود که خوندم و هیچ موقع فراموشش نمیکنم. "بیگانه اثر آلبر کامو"

الان شرایطش رو ندارم اما خیلی دوست دارم تو خونه جدید یک کتابخانه درست کنم و توی هفته چند ساعتی رو به کتاب خوندن اختصاص بدم  و ممنونم از شما که همچین موضوعی ایجاد کردید تا من برگردم به دوسال پیش و خاطرات اون شبها و بیگانه برام زنده بشه ?

لینک به دیدگاه

سلام

این کتاب رو امروز اتفاقی دیدمش تو وسایلم، خیلی قدیمیه ولی نمیدونم چرا هنوز که هنوزه برام تازگی داره و منو سمت خودش میکشونه. فکر کنم این خاصیت کتاب خوب باشه.

IMG_20180629_193438_edit.thumb.jpg.3501c9e0feb94c8af76a0a0736a69824.jpg

لینک به دیدگاه

در 38 دقیقه قبل، Gh-Moradi گفته است :

سلام. تا دو سال پیش علاقه خاصی به کتاب خوندن نداشتم اما نمیدونم چی شد که از بامیلو چنتا کتاب تهیه کردم و فرصت کردم یکی از اونها رو مطالعه کنم. البته کتابهایی که تهیه کردم سعی کردم کتابهای خوبی باشن یکم تو نت جستجو کردم و نویسندگان مشهور رو انتخاب کردم و بلاخره کتابها رو خریدم. یکی از کتابها رو انتخاب کردم (رمان بود) که خیلی بزرگ و حجیم نبود. کوچیک و جم و جور بود گفتم شبا قبل از خواب حتی اگه شده درحد یک صفحه هم مطالعه میکنم وقتی شب اول شروع کردم به مطالعه خیلی احساس خوبی بهم دست داد سریع رفتم تو دنیای کتاب و از خودم بیخود شدم بعد از چند لحظه چیزی تو ذهنم میگفت چه حس قشنگی آره خودشه به همین نیاز دارم چون خیلی آرومم کرد. اون کتاب رو طی چند هفته تا آخر خوندم خیلی شگرف بود پر از اعتما به نفس و احساس خوب شده بودم. اون اولین رمانی بود که خوندم و هیچ موقع فراموشش نمیکنم. "بیگانه اثر آلبر کامو"

الان شرایطش رو ندارم اما خیلی دوست دارم تو خونه جدید یک کتابخانه درست کنم و توی هفته چند ساعتی رو به کتاب خوندن اختصاص بدم  و ممنونم از شما که همچین موضوعی ایجاد کردید تا من برگردم به دوسال پیش و خاطرات اون شبها و بیگانه برام زنده بشه 1f339.png

سلام دوست گرامی

به تاپیک خوش اومدید و خیلی خوشحالم که تجربه و احساستون رو با ما در میون گذاشتید

اتفاقا بنده چندین بار نظرم به این کتاب بیگانه جلب شده اما هنوز قسمت نشده بخرمش - چون نسخه هایی هم که این اواخر دیدم همه چاپ جدید با طراحی جلد خیلی بد و بی کیفیت هست

خودم بیشتر کتاب های چاپ قدیم با جلد گالینگور و چاپ سیلک خوشم میاد - اگه کتاب های معروف رو با این نوع مشخصات پیدا کنم حتما میخرم

امکانش هست یک مقداری درباره این کتاب توضیح بدید؟ درباره موضوع و داستانش چون اسم کتاب یه جورایی جالبه و ادم رو جذب میکنه

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، ASTS گفته است :

سلام

این کتاب رو امروز اتفاقی دیدمش تو وسایلم، خیلی قدیمیه ولی نمیدونم چرا هنوز که هنوزه برام تازگی داره و منو سمت خودش میکشونه. فکر کنم این خاصیت کتاب خوب باشه.

سلام  عزیز - کتاب فوق العاده ای هستش و اتفاقا نسخه و چاپ نشر خیلی خوبی هم هستش - پیشنهاد میدم  ازش خوب نگهداری کنید و جایی بزاریدش که اسیب نبینه

کتاب خیلی ارزشمندیه - من اصلا با قیمت کتاب کاری ندارم بلکه محتوای کتاب رو میگم

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، حمیدرضا الماسی گفته است :

سلام  عزیز - کتاب فوق العاده ای هستش و اتفاقا نسخه و چاپ نشر خیلی خوبی هم هستش - پیشنهاد میدم  ازش خوب نگهداری کنید و جایی بزاریدش که اسیب نبینه

کتاب خیلی ارزشمندیه - من اصلا با قیمت کتاب کاری ندارم بلکه محتوای کتاب رو میگم

بله واقعا همینطور هستش خیلی برام ارزش داره یه زمانی دنبال بقیه کتاب های مجموعه اش بودم ولی پیدا نکردم بیخیال شدم.

راستی از موقعی که این تاپیک رو دیدم و بیشتر یاد کتاب هام افتادم بیشتر تو روز بهشون سر میزنم و سراغ کتابخونه میرم و کتاب هایی رو پیدا میکنم که خیلی وقت بود فراموششون کرده بودم.

ممنون از شما

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، حمیدرضا الماسی گفته است :

سلام دوست گرامی

به تاپیک خوش اومدید و خیلی خوشحالم که تجربه و احساستون رو با ما در میون گذاشتید

اتفاقا بنده چندین بار نظرم به این کتاب بیگانه جلب شده اما هنوز قسمت نشده بخرمش - چون نسخه هایی هم که این اواخر دیدم همه چاپ جدید با طراحی جلد خیلی بد و بی کیفیت هست

خودم بیشتر کتاب های چاپ قدیم با جلد گالینگور و چاپ سیلک خوشم میاد - اگه کتاب های معروف رو با این نوع مشخصات پیدا کنم حتما میخرم

امکانش هست یک مقداری درباره این کتاب توضیح بدید؟ درباره موضوع و داستانش چون اسم کتاب یه جورایی جالبه و ادم رو جذب میکنه

بیگانه معروف ترین اثر آلبر کامو هست او میخواد تو این داستان مفهوم پوچی زندگی (بیگانگی با عواطف و احساسات) و همچنین صداقت رو برسونه

پیشنهاد میکنم حتما مطالعه ش کنید

اینم لینک ویکی پیدیا

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، ASTS گفته است :

بله واقعا همینطور هستش خیلی برام ارزش داره یه زمانی دنبال بقیه کتاب های مجموعه اش بودم ولی پیدا نکردم بیخیال شدم.

راستی از موقعی که این تاپیک رو دیدم و بیشتر یاد کتاب هام افتادم بیشتر تو روز بهشون سر میزنم و سراغ کتابخونه میرم و کتاب هایی رو پیدا میکنم که خیلی وقت بود فراموششون کرده بودم.

ممنون از شما

خواهش میکنم عزیز

واقعا همینطوره - گاهی وقتا چیزهایی کنار ما هست که نمی بینیمشون و لازمه که هرازگاهی بهشون توجه بشه

چیزهای زیادی هست که میشه ازش لذت برد

خود بنده چندین مجموعه دارم که همزمان مدیریتشون میکنم - از مهم تریناش یکی فیلم های سینمایی هست و یکیشون کتاب

یک مجموعه دیگه هم قبلا داشتم که  اواسط کار به دلیل برخی مشکلات لغوش کردم و الباقی رو به یکی از دوستان نزدیکم هدیه دادم چون ایشون علاقه خیلی خاصی به اون مجموعه داشت

ولی در اینده برنامه ای دارم تا همون مجموعه رو با بازنگری دوباره شروع کنم که البته بعید میدونم به این زودها اتفاق بیوفته چون فعلا تمامی وقت و تلاشم رو معطوف به مجموعه کتاب هام کردم

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، Gh-Moradi گفته است :

بیگانه معروف ترین اثر آلبر کامو هست او میخواد تو این داستان مفهوم پوچی زندگی (بیگانگی با عواطف و احساسات) و همچنین صداقت رو برسونه

پیشنهاد میکنم حتما مطالعه ش کنید

اینم لینک ویکی پیدیا

البته من این مقاله رو خونده بودم اما به نوعی دوست داشتم کلیات کتاب رو به صورت ساده و روان از کسی که کتاب رو مطالعه کرده جویا بشم

به نظر من ویکی پدیا و دیگر منابعی که درباره این کتاب صحبت کردن خیلی بیش از حد فلسفی و رسمی درباره کتاب سخن گفتن

البته مطلع هستم که کتابیه که نمیشه به راحتی توصیفش کرد و باید کامل و با حوصله مطالعه بشه تا درکش کرد

به هر صورت حتما در اینده این کتاب رو به مجموعه ام اضافه میکنم و تشکر از شما بابت یاداوری و معرفی این کتاب ارزشمند

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، Miad007 گفته است :

جناب الماسی کتاب الفه لیله و لیله ( هزار و یک شب ) رو اگه داشتید میشه بفرمایید کدوم مترجم خوبه؟؟ 

ترجمش جوری باشه که نه مثل نثر قدیمی باشه و نه ساده باشه در حد متوسط باشه

تاریخ بیهقی ( مسعودی) هم میخوام بگیرم اگه اینو هم داشتین یه ترجمه خوبش رو بهم معرفی کنید 

خیلی ممنون

ببخشید بنده متوجه این پستتون نشده بودم

کتاب هزار و یک شب رو فقط و فقط نسخه 5 جلدی کلاله خاور رو تهیه کنید که البته قیمتش بالاست (500 تومن) - اگر خواستید تهیه کنید بهم پیام خصوصی بدید که بگم از کجا بخرید که مطمئن باشه

کتاب تاریخ بیهقی هم نسخه سعید نفیسی 3 جلدی از نشر فروغی یا سنائی رو بگیرید که مال قبل انقلابه و کاملتره

البته خدمتتون بگم که نسخه هایی که بالا از این دو کتاب خدمتتون گفتم چاپ قبل از انقلابه و باید به صورت دسته دوم تهیه بشه که اتفاقا هم بهتر و کاملتره و هم ارزشمندتر و شکیل تر

نسخه های چاپ جدید این دو کتاب از اشخاص و نشرهای دیگه هم هست که اصلا توصیه نمیکنم

هر کتابی که میخواید بخرید همیشه دنبال نسخه های قدیمی و دسته دومش باشید چون کتاب های جدید همگی سانسور شده و دارای دخل و تصرف هست که کاری بسیار بی شرمانه و اشتباه هست و توهین به خواننده - اصل هر کتابی باید به همون شکل کامل بدون حتی کسر و اضافه یک کلمه به مخاطب برسه

به همین خاطره که بنده اصلا کتاب جدید خریداری نمیکنم - ضمن اینکه کتاب های چاپ جدید با قیمت های بسیار گران و گزاف به فروش میرسن در حالی که کتاب های دسته دوم چاپ قدیم قیمت بسیار مناسب تری دارن

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، حمیدرضا الماسی گفته است :

هر کتابی که میخواید بخرید همیشه دنبال نسخه های قدیمی و دسته دومش باشید چون کتاب های جدید همگی سانسور شده و دارای دخل و تصرف هست که کاری بسیار بی شرمانه و اشتباه هست و توهین به خواننده - اصل هر کتابی باید به همون شکل کامل بدون حتی کسر و اضافه یک کلمه به مخاطب برسهl

کاملا باهاتون موافقم 

البته همیشه سانسور نیست . یه چندتا کتاب ترجمه شده را با نسخه ی زبان اصلی شان مقایسه کردم دیدم بخش ها و کلماتی را مترجم به کتاب اضافه کرده(قابل وصف و گفتن نیست) که موجب کاسته شدن از ارزش کتاب شده .

اینکار اکثرا سودجویی هستش . چون یک کتاب ممکنه در دست چند ناشر باشه .  ناشر ها اکثرا تغییراتی در کتاب میدن که کتابشون با بقیه ناشر ها تفاوت کنه و جنبه ی رقابت داشته باشه. 

البته اکثر کتابهایی که خانواده دارند قدیمیه ولی خطی نیست که ارزشمند باشه . بعضی اوقات پیش آمده با نسخه ی جدید مقایسه کردم ،تغییرات که نه، کلا انگار موضوع کتاب عوض شده .

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، حمیدرضا الماسی گفته است :

البته من این مقاله رو خونده بودم اما به نوعی دوست داشتم کلیات کتاب رو به صورت ساده و روان از کسی که کتاب رو مطالعه کرده جویا بشم

به نظر من ویکی پدیا و دیگر منابعی که درباره این کتاب صحبت کردن خیلی بیش از حد فلسفی و رسمی درباره کتاب سخن گفتن

البته مطلع هستم که کتابیه که نمیشه به راحتی توصیفش کرد و باید کامل و با حوصله مطالعه بشه تا درکش کرد

به هر صورت حتما در اینده این کتاب رو به مجموعه ام اضافه میکنم و تشکر از شما بابت یاداوری و معرفی این کتاب ارزشمند

درود

کتاب سرگذشت شخصی به نام مرسو است، فرانسوی ساکن الجزایر، که در آغاز کتاب با بیتفاوتی می گوید "دیروز مادرم مرد، شاید هم پریروز"، با زنی نرد عشق می بازد و مردی الجزایری را که مزاحم می شود می کشد و در پایان اعدام می شود.

بیگانه است از این جهت که پس از مرگ مادر سوگواری نمی کند و بنا به روایت نویسنده چنین کسی مستعد طرد از اجتماع است.

لینک به دیدگاه

کتاب De Umbrarum Regni Novem Portis

( ملقب به دست نوشته شیطان )

این کتاب از اسرارامیز ترین دست نوشته های دنیاست که ماجرای مرموز و عجیبی داره

این کتاب به شکلی اسرارامیز در قرون وسطا پیدا میشه در حالی که هیچ اطلاعاتی از نویسنده و معنی کتاب در دسترس نیست

طی سال های بعد دو نسخه از این کتاب به شکلی ناگهانی و عجیب  در مکان های متفاوتی پیدا میشه

هر سه نسخه در مجموع دارای 9 گراور (تصویر) هستند که به نوعی با یکدیگر ارتباط دارند

این سه نسخه در متن ها و 8 گراور یکسان هستند اما در گراور نهم با یکدیگر تفاوت دارند

طبق افسانه ای که در رابطه با کتاب وجود داره این 9 تصویر هر کدام دارای رازی درون خود هستند که با رمزگشایی و قرارگیری در کنار یکدیگر نشانگر راهی برای ورود به قلمرو شیطان هستند

این مکان در گراور اخر یعنی شماره 9 کتاب به صورت یک دروازه نشان داده شده

دو نسخه از کتاب در گراور نهم شبیه به هم هستند اما یک نسخه دیگر در گراور نهم تفاوت دارد

در گراور نهم دو نسخه اول تصویری از یک زن سوار بر موجودی عجیب وجود دارد که در کنار قلعه ای قرار دارد و به سمت دروازه ان اشاره می کند در حالی که هوا روشن هست

اما در نسخه سوم نوری از این دروازه به بیرون تابیده میشه که نشان گر باز شدن دروازه است در حالی که هوا تاریک است

خاص بودن نسخه سوم در گراور نهم محققین کتاب رو به این باور رسونده که این نسخه کامل و دو نسخه ی دیگر ناقص هستند

تا به امروز اطلاعات دیگری از این کتاب در دسترس نیست

نسخه ای که بنده در مجموعه ام دارم دارای 8 گراور بهمراه گراور 9 نسخه اول و دوم و گراور 9 نسخه سوم هست

به همین خاطر دوستان میتونن تفاوت گراور نهم رو مشاهده کنن

از این کتاب دو نسخه در مجموعه ام موجود دارم

دوستانی که به این کتاب علاقه مند هستن میتونن فیلم دروازه نهم The Ninth Gate با بازی جانی دپ رو تماشا کنن که در رابطه با این کتاب ساخته شده

2018-06-30-3129.thumb.jpg.6f285aed309a3eee2a7fa39a423bc951.jpg

2018-06-30-3130.jpg.0a7ba7367297ff8b7f1c9f8220edb56c.jpg 2018-06-30-3131.jpg.f5b6a4854b287adc411d99c49e661edb.jpg

2018-06-30-3132.jpg.dcf37f40720f9d6442236f70c62ab2ba.jpg 2018-06-30-3133.jpg.44d0148ffa3325d24a6470cb22fd63b9.jpg

2018-06-30-3134.jpg.53883720811bbb1bd2ce658cf1b32126.jpg 2018-06-30-3135.jpg.32191363c709d27741d4f2966bab125a.jpg

2018-06-30-3136.jpg.2fcc9e95b2f5dcfb82971ce5989de6e0.jpg 2018-06-30-3137.jpg.b6a9eda7096368f76e1d610b1a425321.jpg

2018-06-30-3138.jpg.bdf46e707d9dcb1625abb5eb9b09a2d4.jpg 2018-06-30-3139.jpg.015853e1f2c98421f18cba6ad48375e0.jpg

دو تصویر اخر - سمت راست گراور نهم نسخه اول و دوم - تصویر سمت چپ گراور نهم نسخه سوم

امیدوارم که از معرفی این کتاب لذت برده باشید

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

بیگانه است از این جهت که پس از مرگ مادر سوگواری نمی کند و بنا به روایت نویسنده چنین کسی مستعد طرد از اجتماع است.

تشکر از توضیحاتتون جناب بهمنیان عزیز

توضیحاتتون جالب بود و معنی کتاب رو متوجه شدم از خط اخرتون

در واقع میخواستم معنی این اسم بیگانه با داستان کتاب رو متوجه بشم که منو کمی کنجکاو کرده بود

امیدوارم بازم شاهد حضورتون در تاپیک باشیم

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، حمیدرضا الماسی گفته است :

ببخشید بنده متوجه این پستتون نشده بودم

کتاب هزار و یک شب رو فقط و فقط نسخه 5 جلدی کلاله خاور رو تهیه کنید که البته قیمتش بالاست (500 تومن) - اگر خواستید تهیه کنید بهم پیام خصوصی بدید که بگم از کجا بخرید که مطمئن باشه

کتاب تاریخ بیهقی هم نسخه سعید نفیسی 3 جلدی از نشر فروغی یا سنائی رو بگیرید که مال قبل انقلابه و کاملتره

البته خدمتتون بگم که نسخه هایی که بالا از این دو کتاب خدمتتون گفتم چاپ قبل از انقلابه و باید به صورت دسته دوم تهیه بشه که اتفاقا هم بهتر و کاملتره و هم ارزشمندتر و شکیل تر

نسخه های چاپ جدید این دو کتاب از اشخاص و نشرهای دیگه هم هست که اصلا توصیه نمیکنم

هر کتابی که میخواید بخرید همیشه دنبال نسخه های قدیمی و دسته دومش باشید چون کتاب های جدید همگی سانسور شده و دارای دخل و تصرف هست که کاری بسیار بی شرمانه و اشتباه هست و توهین به خواننده - اصل هر کتابی باید به همون شکل کامل بدون حتی کسر و اضافه یک کلمه به مخاطب برسه

به همین خاطره که بنده اصلا کتاب جدید خریداری نمیکنم - ضمن اینکه کتاب های چاپ جدید با قیمت های بسیار گران و گزاف به فروش میرسن در حالی که کتاب های دسته دوم چاپ قدیم قیمت بسیار مناسب تری دارن

خیلی ممنون از کمکتون

بله منم از این تحریفات و سانسور هاشون خیلی اعصابم خورده اخه چه کاریه تاریخ خودشون رو دارن از بین میبرن

----------------------

جناب الماسی دست دوم این کتابارو از کجا بخرم؟؟؟

لینک به دیدگاه

آقای الماسی و دیگر دوستداران. من خودم هم به دنبال بهترین نسخه از هزار و یک شب هستم که واقعیت در آخر رسیدم به همین نسخه کلاله خاور. اما همین امروز تصادفی این لینک روهم دیدم که ممنون میشم شما و دوستان دیگر هم اگر تونستید نظرتون رو راجبش بگید:
http://www.aftabir.com/news/view/2004/oct/30/c5c1099126250.php/هزار-و-یک-ایراد-بهارلو-به-نسخه-ایرانی-هزار-و

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Negrasombra گفته است :

آقای الماسی و دیگر دوستداران. من خودم هم به دنبال بهترین نسخه از هزار و یک شب هستم که واقعیت در آخر رسیدم به همین نسخه کلاله خاور. اما همین امروز تصادفی این لینک روهم دیدم که ممنون میشم شما و دوستان دیگر هم اگر تونستید نظرتون رو راجبش بگید:
http://www.aftabir.com/news/view/2004/oct/30/c5c1099126250.php/هزار-و-یک-ایراد-بهارلو-به-نسخه-ایرانی-هزار-و

اتفاقا توی خود متن هم گفته شده که هنوز نسخه تمام و کمال از این کتاب به فارسی نیست و همون کلاله خاور فعلا بهترین انتخابه

حقیقتش جناب قاسمی خیلی از کتاب ها مثل بوستان و گلستان سعدی که بهترینش نسخه نیکلسون هست هم ناقصه و همه میدونن

شما تمامی کتاب های معروف رو بهترین نسخه هاش رو برید تحقیق کنید متوجه میشید همشون به نسبت نسخه اصلی نویسنده ناقص هستن و این کلا توی همه کتاب ها صادقه

مهم اینه که خریدار بهترین نسخه رو انتخاب کنه که مطمعنا کلاله خاور بهترینه فعلا

از اینجور نقدها معمولا زیاد میشه و حتی به شاهنامه هم ایراد میگیرن اکثر نسخه هاشو..من برام عادیه اینجور مسائل - در واقع منتقد همونجور که از اسمش مشخصه فقط پی ایراد هست در حالی که این مطلبی که شما لینک گذاشتید هیچ منبع معتبری تاییدش نکرده و فقط یه سایت بی نام و نشان گذاشته و خود این اقا هم بخاطر بازار گرمی و فروش نسخه خودش این حرف ها رو میزنه

وگرنه به نظر شما میشه که این همه ناشر بیان بی تحقیق یک کتاب رو چاپ کنن؟ اونم ناشرهای معتبر و درجه یک که سال ها رو کتاب هاشون تحقیق میکنن؟

به نظر من شما همون نسخه کلاله خاور رو بخرید چون از لحاظ ارزشی و کلکسیونی مطلقا بهترین انتخابه

به عنوان مثال شما خودتون میدونستید که هزار و یک شب بعضی  از داستان هاش دارای بخش های منشوری و به قول معروف غیر اخلاقیه؟ به نظر شما توی این مملکت میان این قسمت ها رو توی کتاب استفاده کنن؟ خوب مسلمه که حذف میشه و در نهایت باز هم با یک نسخه سانسور شده و ناقص طرفیم

شاید این محقق و نویسنده  واقعا قصدش ارائه یک نسخه کامل و بی نقص از این کتاب باشه اما بنده به وزارت ارشاد و عواملشون مطلقا اعتماد ندارم

در نهایت خود بنده نسخه کلاله خاور و چاپ قبل انقلاب رو به چاپ جدید که از فیلتر وزارت ارشاد رد شده ترجیح میدم

لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، حمیدرضا الماسی گفته است :

به عنوان مثال شما خودتون میدونستید که هزار و یک شب بعضی  از داستان هاش دارای بخش های منشوری و به قول معروف غیر اخلاقیه؟ به نظر شما توی این مملکت میان این قسمت ها رو توی کتاب استفاده کنن؟ خوب مسلمه که حذف میشه و در نهایت باز هم با یک نسخه سانسور شده و ناقص طرفیم

شاید این محقق و نویسنده  واقعا قصدش ارائه یک نسخه کامل و بی نقص از این کتاب باشه اما بنده به وزارت ارشاد و عواملشون مطلقا اعتماد ندارم

در نهایت خود بنده نسخه کلاله خاور و چاپ قبل انقلاب رو به چاپ جدید که از فیلتر وزارت ارشاد رد شده ترجیح میدم

بله من قسمتی از کتاب رو که نسخه طسوجی بود خوندم و بعضی از داستانهاش هم قسمتهای منشوری دارن اما واقعا حال و هوای شرقی که تو داستانهاش هست  و روابطی که جن ها و پریان و موجودات عجیب با آدمها دارن خییییلی جذابه. فکر کنم تا کسی این کتاب رو نخونده باشه نمی تونه این جذابیت خاص رو درک کنه. قسمتی از کتاب رو که به صورت پی دی اف بود خوندم و بسیار علاقمند شدم که کتاب بعدی که می خرم این کتاب باشه.

در نهایت من هم موتفقم که نسخه کلاله خاور و قبل از انقلاب بهترین نسخه برای این کتاب هست و حتما هم این نسخه رو تهیه می کنم. یه جایی دیدم که نسخه کامل رو ۴۵۰ هزار ت برای فروش گذاشته بود اما بهتر می دونم که تو شهر خودمون هم یه دوری بزنم و ببینم ارزونتر می تونم پیدا کنم یا نه. 

چاپ های جدیدی که از کتاب ها میشن اصلا ارزش خوندن ندارن.

الان که منتظرم تا کتاب دیوید کاپرفیلد رو تموم کنم تا بعد برم سراغ خرید این کتاب با ارزش. 

لینک به دیدگاه

و یک درخواست دیگر:
دنبال کتابی هستم با نام World without cancer. نسخه ی پی دی اف رایگان هست و در دسترس همگان. اما من مشتاق نسخه ی کاغذی هستم. اگر توانستید بیابید خریدارم. 

81R3mAaLJ4L.jpg

ویرایش شده توسط Negrasombra
افزودن عکس
لینک به دیدگاه

دوستان سری هم به کتابخوانه دیجیتال فیدیبو بزنید!یا بهتر بگیم کتابفروشی

آرشیوش هر روز داره بزرگ تر و کامل تر میشه

در ضمن تازگی ها کتابخوان الکترونیک هم به فروش میرسونه که دیگه به هیچ وجه مثل گوشی و مانیتور چشم رو اذیت نمیکنه و کاملا شبیه کتاب واقعی هست

همچنین تخفیفات بسیار زیادی هم قائل میشه برای مشتری ها

من خودم تا حالا بیشتر از صدتا کتاب ازین مجموعه خریداری کردم

https://www.digikala.com/mag/tag/فیدیبو/

در این لینک توضیحاتی در مورد کتابخوان داده شده و میتونید از سایت دی جی کالا خریداری کنید

سعی کنیم توجه بیشتر به این نسخه های دیجیتال داشته باشیم چون استفاده و مطالعشون بسیار راحت تر هست

شما چند هزار کتاب رو میتونید در کتابخوانی بسیار نازک قرار بدید که کمتر از نیم کیلو وزن داره و هیچ وقت هم کهنه و فرسوده نمیشه این ارشیو بزرگ و در ضمن هیچ اسیبی هم به چشمانتون وارد نمیکنه

https://www.digikala.com/Product/DKP-487061/کتاب-خوان-فيديبوک-مدل-Hannah-F1-WiFi-ظرفيت-8-گيگابايت?utm_source=Digikalamag&utm_medium=Article&utm_campaign=Fidibook

http://fidibo.com/

این ها هم لینک خرید و همچنین خود سایت فیدیبو هستن

ویرایش شده توسط ahmad35
لینک به دیدگاه

دوستان عزیز بنده موقتا فعالیت در تاپیک رو متوقف میکنم تا با کاربر بالا برخورد جدی بشه

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، ahmad35 گفته است :

دوستان سری هم به کتابخوانه دیجیتال فیدیبو بزنید!یا بهتر بگیم کتابفروشی

آرشیوش هر روز داره بزرگ تر و کامل تر میشه

در ضمن تازگی ها کتابخوان الکترونیک هم به فروش میرسونه که دیگه به هیچ وجه مثل گوشی و مانیتور چشم رو اذیت نمیکنه و کاملا شبیه کتاب واقعی هست

همچنین تخفیفات بسیار زیادی هم قائل میشه برای مشتری ها

من خودم تا حالا بیشتر از صدتا کتاب ازین مجموعه خریداری کردم

https://www.digikala.com/mag/tag/فیدیبو/

در این لینک توضیحاتی در مورد کتابخوان داده شده و میتونید از سایت دی جی کالا خریداری کنید

سعی کنیم توجه بیشتر به این نسخه های دیجیتال داشته باشیم چون استفاده و مطالعشون بسیار راحت تر هست

شما چند هزار کتاب رو میتونید در کتابخوانی بسیار نازک قرار بدید که کمتر از نیم کیلو وزن داره و هیچ وقت هم کهنه و فرسوده نمیشه این ارشیو بزرگ و در ضمن هیچ اسیبی هم به چشمانتون وارد نمیکنه

https://www.digikala.com/Product/DKP-487061/کتاب-خوان-فيديبوک-مدل-Hannah-F1-WiFi-ظرفيت-8-گيگابايت?utm_source=Digikalamag&utm_medium=Article&utm_campaign=Fidibook

http://fidibo.com/

این ها هم لینک خرید و همچنین خود سایت فیدیبو هستن

درود

تبلیغ تابلو و زننده ای است، به ویژه اینکه کتابخوان فیدیبو بین گیکها بدنام است و ...

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، حمیدرضا الماسی گفته است :

دوستان عزیز بنده موقتا فعالیت در تاپیک رو متوقف میکنم تا با کاربر بالا برخورد جدی بشه

متاسفانه گویا کاربری که کمتر از چند روزه ثبت نام کرده حق بازخواست از بنده در رابطه با زدن تاپیک کتاب در انجمن سخت افزار داره !

درود داداش

مشکلی جز پست قبل هم هست؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...