رفتن به مطلب

دوست داران و مجموعه داران کتاب

حمیدرضا الماسی
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 9 دقیقه قبل، Nezami گفته است :

پدر بزرگ خدا بیامرزم پیش از مرگش حدود 3 هزار جلد کتاب داشت.

همگی قدیمی و بعضا قدمت بالای 100 سال.

1 ماه قبل از اینکه عمرش رو بده به شما همه رو اهدا کرد به یک کتاب خانه در شهر محل تولدش (شاهپور یا همون سلماس امروز) بعد ها مطلع شدیم بی انصاف ها همه را فروخته بودن و برای خود مبلغ هنگفتی جمع کرده بودند... )

برای چندمین بار هست که همچین موردی رو میشنوم.

بهترین کار همینه که کتابها رو ارث بذاریم برای وارثانمون، یا استفاده میکنن، یا به کسی که استفادش رو بلده میدن. حداقل بفروشن هم پولش تو جیب حق میره.

زیرکی را گفتم این احوال بین، خندید و گفت

صعب روزی، بوالعجب کاری، پریشان عالمی.

لینک به دیدگاه

• ارسال 206
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

در 20 دقیقه قبل، Nezami گفته است :

پدر بزرگ خدا بیامرزم پیش از مرگش حدود 3 هزار جلد کتاب داشت.

همگی قدیمی و بعضا قدمت بالای 100 سال.

1 ماه قبل از اینکه عمرش رو بده به شما همه رو اهدا کرد به یک کتاب خانه در شهر محل تولدش (شاهپور یا همون سلماس امروز) بعد ها مطلع شدیم بی انصاف ها همه را فروخته بودن و برای خود مبلغ هنگفتی جمع کرده بودند... )

روحشون شاد

اتفاقا در بین این چند کتابی که اخیرا خریدم و پستش رو گذاشتم تعدادی کتاب قدیمی هست که مهر اهدایی و وقف خورده ولی نمیدونم چطور شده که به بازار راه پیدا کرده !

وقتی همونجا هنگام خرید  چشمم بهش خورد با خودم فکر کردم که اگر وقف شده اونوقت اینجا چیکار میکنه؟

2018-07-15-3200.jpg.d9034d625eb40a3cf8328222e9de4d61.jpg

ویرایش شده توسط حمیدرضا الماسی
لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، حمیدرضا الماسی گفته است :

تشکر جناب نظامی عزیز که ما رو با کتاب خانه ی شخصی زیباتون سهیم کردید

حقیقتا سورپرایز شدم و فکر نمیکردم که اهل مطالعه و کتاب باشید و تا حالا هم کوچکترین مدرکی در این رابطه طی فعالیت هاتون ندیده بودم

کتابخونه اتون رنگارنگ و شاد و باصفاست و طرح کتابخونه اتون هم بسیار زیباست و باعث دو چندان شدن جذابیت این مجموعه شده

اون لیوانتون هم چهره جالبی داره و خودنمایی میکنه ☺️

امیدوارم مجموعه اتون توسعه پیدا کنه و پربارتر بشه

لطف دارید جناب الماسی.

والا به قول پدرم همیشه می گفت اینهمه کتاب میخونی اگر یک دهمش رو کتاب های درسی ات رو میخوندی الان دکتری میگرفتی.

من اولین بار که کتاب خوندن رو شروع کردم کتابی بود که پدر بزرگم بهم داد. آوای وحش و بعد از اون هم سپید دندان.

به قدری از زمین با این دو کتاب فاصله میگرفتم که همیشه آرزو میکردم هیچ وقت تمام نشه.

و بعد از اون هم کتاب های متعدد زیادی رو خوندم که اکثرا از کتاب های پدر بزرگم بود.

کلا کتاب خوندن مثل وارد شدن به یک دنیای دیگه است. و حس خیلی خوبی داره.

خیلی هم به دوستان و آشنایانم پیشنهاد دادم که کتاب بخونن... ولی متاسفانه اکثرا ( تماما) با این مسئله انگار که دشمنی دارند و فکر میکنند افرادی که کتاب میخوانند بیکارند و از بی کاری رو به این کار آورده اند.

خوندن کتابی مثل بر باد رفته قبل از خواب به قدری برای من زیبا بود که پس از تمام شدن کتاب هفته ها به سختی میخوابیدم.

اون لیوان رو به عنوان جای عود تهیه کرده بودم در دوران مجردی. پس از متاهل شدن دیگه جایی بجز پشت کتاب ها براش پیدا نکردم ?

ویرایش شده توسط Nezami
لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Nezami گفته است :

سپید دندان.

درود جناب نظامی

خاطرات بنده را زنده کردید . کتاب بسیار  زیبایست که هر وقت به یادش می افتم شور شعفی در دلم زنده میشود . 

داستانی زیبا و جذب کننده ای داشت . الان به فکر خواندنش افتادم . ببینم پیدایش میکنم

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، Nezami گفته است :

لطف دارید جناب الماسی.

والا به قول پدرم همیشه می گفت اینهمه کتاب میخونی اگر یک دهمش رو کتاب های درسی ات رو میخوندی الان دکتری میگرفتی.1f601.png

جناب نظامی خانواده ام به من می گویند؟:

با تو سرانه ی کتاب خوانی ایران چقدر بالا رفت!???

لینک به دیدگاه

جناب الماسی @حمیدرضا الماسی

کتاب  codex seraphinianus  بنده هم به دستم رسید . بسیار کتاب جالبی بود و  نویسنده تصاویر را به نحو عالی طراحی کرده بود .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در در 1397/04/24, 23:17:10، Nezami گفته است :

دقیقا. کتابی هست سنگین ولی فوق العاده خواندنی و اعتیاد آور.

فقط در صورتی که از نوع مطلب خوشتون بیاد و صبر بالایی برای رسیدن به درک مطلب داشته باشید.

پی نوشت :

به نظر من زیبا ترین کتابی که تو عمرم منو تونست وارد دنیای خودش بکنه سپید دندان بود... ( البته بعد از خواندن آوای وحش )

طوری که از تمام اتفاقات اطرافم بیخود می شدم. حتما به دوستانی که تجربه خوندنش رو ندارن پیشنهاد میکنم این کتاب رو.

در در 1397/04/24, 23:22:44، سعید بهمنیان گفته است :

پروست جاهایی که به تاریخ می پردازد خسته کننده می شود و آنجا که از احوال شخصی ( آلبرتین مثلا) می گوید  بسیار دلکش و خواندنی.

کتاب خواندن من با معجون درهمجوشی از کتابهای مبتذل مذهبی و علمی و داستانی ( دهه ی شصت خورشیدی)آغاز شد. جک لاندن آن وسطها بود و در میانه ی متنهای مبتذل و جدی. از نویسندگانی بود که مرا به متنهای پرکشش و در عین حال والا کشانید.

بزرگتر که شدم و دانستم سوسیالیست بوده مشعوف شدم.

در در 1397/04/25, 00:44:54، Amir.s.b گفته است :

درود جناب نظامی

خاطرات بنده را زنده کردید . کتاب بسیار  زیبایست که هر وقت به یادش می افتم شور شعفی در دلم زنده میشود . 

داستانی زیبا و جذب کننده ای داشت . الان به فکر خواندنش افتادم . ببینم پیدایش میکنم

در مورد آوای وحش ظاهرا دارن یک لایو اکشن میسازن :

http://www.denofgeek.com/uk/movies/59135/harrison-ford-to-star-in-the-call-of-the-wild

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

اینم کتاب اوای وحش نسخه قدیمی هستش از کتابخونه یکی از اشناها برداشتم تعریف دوستان رو دیدم کنجکاو شدم بخونمش قیمت پشت جلدش برام جالب بودش ۱۵۰ ریال

۳.jpg

لینک به دیدگاه

در در 1397/04/25, 17:15:40، Amir.s.b گفته است :

جناب الماسی @حمیدرضا الماسی

کتاب  codex seraphinianus  بنده هم به دستم رسید . بسیار کتاب جالبی بود و  نویسنده تصاویر را به نحو عالی طراحی کرده بود .

سلام

خیلی خوشحال شدم که کتاب به دستتون رسید و راضی بودید :x

در واقع یکی از جنبه های مرموز و جذاب کتاب همین نقاشی ها عجیب اونه که واقعا هم به شکلی خلاقانه و خاص طراحی شده

لینک به دیدگاه

درود، تاپیک بسیار خوبی زدید.

محبوب ترین کتاب های بنده هم
1984، جورج اورل
کمدی الهی، دانته
موبی دیک، هرمان ملویل
چنین گفت زرتشت، نیچه
ایلیاد، هومر
اودیسه، هومر
سری کتاب های پوارو، اگاتا کریستی
سری تن تن، هرژه (یادگار دوران کودکی ام هست که هیچوقت از خوندنش سیر نمیشم)
و چندین مورد دیگه که الان حضور ذهن ندارم
اما در نهایت کمدی الهی بی‌نظیر ترین اثری بود که مطالعه کردم.

لینک به دیدگاه

نمایشگاه کتاب چند سال پیش نزدیک 400 تومان بن داشتم رفتیم و چنتا کتاب گرفتیم متاسفانه زیاد تو نرخ کتاب خوندن نیستم

بعده چندماه رفتیم خدمت مقدس سربازی آموزشی هفته اولو اونجا بودیم بعد مرخصی دادن برگشتیم و من یکی از کتابارو باخودم بردم اونجا بخونم اونجا اموزشی خدمت  سربازی خیلی وقت اضافه داشتیم با بچه ها کتابو میخوندیم واقعا خیلی کتابش خوب بود من چون سه نسخه از بازیشم رفته بودم یجورایی میتونستم تو تصورات نویسنده و توصیفاتشو ببینم  ......خلاصه خیلی با کتابش حال کردم اصلا نمیدونستم که کتاب اون بازی چه چیزیه چقد خوبه انصافا ترجمشم خوب بود حالا اگه گفتی کدوم کتاب بود کتاب فضای مرده

http://azarbadpub.ir/product/44

لینکشو گذاشتم دوستان اهل کتاب و بازی رایانه ای حتما حتما کتابو بگیرن و بخونن

هنوزم بعده 3 سال منتظر ترجمه نسخه دوم کتابشم

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Evasion گفته است :

اما در نهایت کمدی الهی بی‌نظیر ترین اثری بود که مطالعه کردم.

از شمایی که خوندین بپرسیم بهتره. کمدی الهی کدوم نسخه بدون سانسور هست و این که من یه قسمتی از متنش رو دیدم یه حالت شعرگونه ای داشت و احساس کردم زیاد با کلمات و جمله بندیهاش آشنا نیستم و شاید زود آدم رو خسته کنه، آیا این احساس من درست بوده؟
و این که برای کسی که زیاد با کلمات ادبی سروکار نداشته خوندن این کتاب خوبه و قابل فهم هست یا نه ؟

لینک به دیدگاه

در در 1397/04/24, 23:34:13، grimlock گفته است :

سر زدن به کتابخونه شما واجبه جناب الماسی. هزینه اشتراک ماهانه چقدره ؟ ?

پ.ن: علاقه بسیاری به رباعیات خیام دارم، امکانش هست که چاپ های جدید کاستی داشته باشند؟ مال بنده (البته مال پدر بنده) چاپ 1370 از انتشارات فخر رازیه. 

از دیگر کتاب هایی که توی خونه موجوده میشه به کشکول (شیخ بهایی) انتشارات زرین 1371، ترجمه بهمن رازانی اشاره کرد و دیگر مواردی که بعدا بهشون اشاره می کنم. 

راستی دوستان وبسایت iketab هم برای خرید کتاب های چاپ قدیم و یا بعضا دست دوم بد نیست. خود بنده کتاب های ایلیاد و نهج البلاغه جواد فاضل (هر دو مال 20 و خورده ای سال پیش) رو به قیمت مناسبی تهیه کردم. 

خواهش میکنم عزیز - قابل شما رو نداره - شما صاحب اختیار هستید

در رابطه با رباعیات خیام من حدس میزنم که امکانش هست چون اکثر رباعیات خیام چاپ قدیم عکس های منشوری داشتن که در ارتباط با متن های کتاب بود ! با این حال اگر دوست داشتید میتونم از صفحات کتاب خودم عکس بگیرم و براتون ارسال کنم تا شما بررسی کنید - اگر هم مایل به تهیه نسخه های ارزشمند قدیمی هستید بهم پیام بدید تا یک نسخه بی نظیر و فوق العاده ارزشمند با قیمت عالی رو که سراغ دارم بهتون معرفی کنم

کتاب کشکول هم تا اونجا که سراغ دارم در سری های جدید سانسور داره - اگر کتاب شما قسمت در رموز اسم اعظم رو به همراه شعرش داشته باشه کامله

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Negrasombra گفته است :

از شمایی که خوندین بپرسیم بهتره. کمدی الهی کدوم نسخه بدون سانسور هست و این که من یه قسمتی از متنش رو دیدم یه حالت شعرگونه ای داشت و احساس کردم زیاد با کلمات و جمله بندیهاش آشنا نیستم و شاید زود آدم رو خسته کنه، آیا این احساس من درست بوده؟
و این که برای کسی که زیاد با کلمات ادبی سروکار نداشته خوندن این کتاب خوبه و قابل فهم هست یا نه ؟

جناب قاسمی عزیز کمدی الهی ترجمه شجاع الدین شفا چاپ قبل از انقلاب امیرکبیر بهترین و کاملترین نسخه هست و خود بنده تهیه همین نسخه رو مد نظر دارم - اگر مایل به خرید بودید بهم پیام بدید تا بهتون معرفی کنم با قیمت عالی

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، حمیدرضا الماسی گفته است :

خواهش میکنم عزیز - قابل شما رو نداره - شما صاحب اختیار هستید

در رابطه با رباعیات خیام من حدس میزنم که امکانش هست چون اکثر رباعیات خیام چاپ قدیم عکس های منشوری داشتن که در ارتباط با متن های کتاب بود ! با این حال اگر دوست داشتید میتونم از صفحات کتاب خودم عکس بگیرم و براتون ارسال کنم تا شما بررسی کنید - اگر هم مایل به تهیه نسخه های ارزشمند قدیمی هستید بهم پیام بدید تا یک نسخه بی نظیر و فوق العاده ارزشمند با قیمت عالی رو که سراغ دارم بهتون معرفی کنم

کتاب کشکول هم تا اونجا که سراغ دارم در سری های جدید سانسور داره - اگر کتاب شما قسمت در رموز اسم اعظم رو به همراه شعرش داشته باشه کامله

سپاس گزار. وجودتون قابله، ان شا الله کتابخونتون روز به روز پربار تر بشه.

که اینطور... از این موضوع اطلاعی نداشتم. نسخه موجود تنها خود رباعیاته و نه چیز دیگه.  اگر وقت ازاد داشتید، خوشحال میشم کتاب شمارو هم ببینم. اون کتاب در سایتی چیزی هست؟ شاید اگر کمی وضع ریالی بهتر بشه...?

در رابطه با کشکول ، اینی که فرمودید رو باید چک کنم. 

ممنونم.

ویرایش شده توسط grimlock
لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، حمیدرضا الماسی گفته است :

جناب قاسمی عزیز کمدی الهی ترجمه شجاع الدین شفا چاپ قبل از انقلاب امیرکبیر بهترین و کاملترین نسخه هست و خود بنده تهیه همین نسخه رو مد نظر دارم - اگر مایل به خرید بودید بهم پیام بدید تا بهتون معرفی کنم با قیمت عالی

خیلی ممنون از شما آقای الماسی. در مورد نحوه نوشتار و ترجمه هم اطلاعی دارید که ایا متن رو افراد عادی هم میتونن بخونن و متوجه بشن یا از آرایه های ادبی زیادی توش استفاده شده ؟

لینک به دیدگاه

کتاب دیوید کاپرفیلد که خیلی ها می گویند بیشتر مسایلی که در آن دیده می شود در زندگی خود چارلز دیکنر اتفاق افتاده است و شخصیت اصلی داستان را شبیه به خود  نویسنده دانسته اند. کتاب چاپ سوم و قبل از انقلاب است که با خوش شانسی توانستم پیدا کنم. طبق معمول از یکی از دست دوم فروشی هایی که گنجینه هایی در اختیار دارند. بعد از یک هفته گشتن این کتاب را برای من تهیه کردند. 
تا آنجایی که کتاب را مطالعه کرده ام میتوانم بگویم یکی از داستان هایی است که تجربیات زیادی در اختیار آدم می گذارد. روند کتاب نه بیش از حد کند پیش می رود که خواننده را مایوس کند و نه در حدی سریع که خواننده را گیج کند. داستان از زمان تولد شخصیت اصلی شروع می شود و تا به حال به دوران 25 سالگی و اوج جوانی شخصیت اصلی رسیده ایم. بیشتر مواردی که در کتاب مطرح می شوند همان تجربیاتی هستند که از فقز گرفته تا خوش شانسی و زندگی مرفه را شامل می شود. عشق ها، احساسات کاذب، نارو خوردنها، دوستی ها، دوست نماهایی که بهتر است از آنها در زندگی چشم بپوشیم هر چند مدت جوانی به مذاقمان خوش می آیند، و مواردی از این دست هستند که در کتاب بحث می شوند. اکنون که 32 ساله هستم و این کتاب را می خوانم همان تجربیاتی را که در این کتاب خوانده ام به چشم دیده ام و می دانم شما هم اگر بخوانید خواهید دید موارد مشترک زیادی با این نحو از تجربیات دارید. هر چند که کتاب در زمان و مکانی دور از زندگی ما اتفاق می افتد اما واقعا تجربیات انسانی مشترکی را خواهیم دید.
فعلا کتاب را به نیمه رسانده ام و بسیار هم مشتاق هستم که ادامه دهم. منتها کاش با ذهن بازتری این کتاب را می خواندم. دریغ که این روزها ذهن بیشتر ما درگیر است و حتی ساعتی که برای مطالعه کنار می گذاریم باز هم نمی توانیم پسماندهای ذهنی مان رو دور بریزیم...

4.PNG

2.PNG

3.PNG

1.PNG

لینک به دیدگاه

در در 1397/04/28, 03:00:07، حمیدرضا الماسی گفته است :

درود

اگر قیمت مناسب بدون ایراد سراغ داری در پ.خ معرفی کن.

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Negrasombra گفته است :

کتاب دیوید کاپرفیلد که خیلی ها می گویند بیشتر مسایلی که در آن دیده می شود در زندگی خود چارلز دیکنر اتفاق افتاده است و شخصیت اصلی داستان را شبیه به خود  نویسنده دانسته اند. کتاب چاپ سوم و قبل از انقلاب است که با خوش شانسی توانستم پیدا کنم. طبق معمول از یکی از دست دوم فروشی هایی که گنجینه هایی در اختیار دارند. بعد از یک هفته گشتن این کتاب را برای من تهیه کردند.

سلام

خیلی دنبال نسخه های قدیمی این کتاب گشتم ولی از جایی که آشنایی یا فرد شناسی برای این موارد نداشتم نتوانستم پیدایش کنم. اگر برایتان مقدور هست در این باب مرا یاری کنید.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، ASTS گفته است :

سلام

خیلی دنبال نسخه های قدیمی این کتاب گشتم ولی از جایی که آشنایی یا فرد شناسی برای این موارد نداشتم نتوانستم پیدایش کنم. اگر برایتان مقدور هست در این باب مرا یاری کنید.

سلام . بله حتما. اگر بتوانم شماره تماس کتابفروشی را پیدا کنم امروز زنگ زده و به شما خبر می دهم. اگر هم نشد فردا حضوری رفته و نتیجه را به شما اطلاع می دهم. 

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Negrasombra گفته است :

سلام . بله حتما. اگر بتوانم شماره تماس کتابفروشی را پیدا کنم امروز زنگ زده و به شما خبر می دهم. اگر هم نشد فردا حضوری رفته و نتیجه را به شما اطلاع می دهم. 

خیلی ممنون عزیز

لینک به دیدگاه

در 30 دقیقه قبل، ASTS گفته است :

خیلی ممنون عزیز

برادر پرسیدم . متاسفانه ندارن. اما از چارلز دیکنز داستان دو شهر چاپ قبل ... رو دارن. 

ویرایش شده توسط Negrasombra
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Negrasombra گفته است :

برادر پرسیدم . متاسفانه ندارن. اما از چارلز دیکنز داستان دو شهر چاپ قبل ... رو دارن. 

سپاس عزیز.

از قیمتش اطلاعی دارید؟

ویرایش شده توسط ASTS
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، ASTS گفته است :

سپاس عزیز.

از قیمتش اطلاعی دارید؟

اگر داستان دو شهر رو می فرمایید قیمتش رو پرسیدم منتها جواب نداد. دفعه قبل هم که پشت تلفن قیمت کتاب رو پرسیدم نگفت و موقع خرید بهم گفت

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان گرامی

دیروز تعدادی کتاب جدید خریداری کردم که اکثرا رمان هستن

خوشبختانه نسخه بسیار نایاب کتاب مرد نامرئی از انتشارات سپیده رو بلاخره پس از سال ها پیدا کردم

و همینطور کتاب بسیار ارزشمند و گرانبهای صادق هدایت

اسامی کتاب ها رو برای دوستان در زیر قرار میدم

کتاب درباره ظهور و علائم ظهور از صادق هدایت

از جمله کتاب های بسیار نایاب و ارزشمند بازار

نسخه سال 1341 از چاپخانه بانک ملی ایران

2018-07-20-3221.thumb.jpg.326107d2d051416a969c3b8ba2fe35e7.jpg

2018-07-20-3223.jpg.bea4f16a8c5fc542767f8035fe7706d1.jpg 2018-07-20-3225.jpg.df1f33b62ee2d9e30ba3324cdf596184.jpg

2018-07-20-3224.jpg.f8f1b1ddd0b3092877dc3134457a399b.jpg

بن هور - انتشارات سپیده

چاپ دوم - 1371

2018-07-20-3231.thumb.jpg.98f919a0d7950ee1db2249778a0361e7.jpg

دیوید کاپرفیلد - انتشارات ارغوان

چاپ اول - 1372

2018-07-20-3230.thumb.jpg.6674f7d9c32bd9b03fb33260b927babd.jpg

پنج هفته پرواز با بالون - انتشارات ارغوان

چاپ اول - 1362

2018-07-20-3228.thumb.jpg.8ed98d2220f717876e605397bf10a036.jpg

سفر به صحرای اسرارامیز - انتشارات ارغوان

چاپ چهارم - 1368

2018-07-20-3227.thumb.jpg.a8322a75580948029de64b28e6e0a426.jpg

مرد نامرئی - انتشارات سپیده

چاپ ششم - 1374

2018-07-20-3233.thumb.jpg.37276eff63f385e3ed6e447aeec218fa.jpg

شاهزاده و گدا - انتشارات سپیده

چاپ اول - 1373

2018-07-20-3232.thumb.jpg.6c5eef891f12baa1c4c633679d4060af.jpg

عجیب تر از عجیب

2018-07-20-3234.thumb.jpg.13d46f3a768900dedf419cfd5e5e8f4d.jpg

مثلث برمودا

چاپ دهم - 1362

2018-07-20-3235.thumb.jpg.e85ceca01a9fcfba07614c8889f64c42.jpg

دده قورقود

چاپ اول - 1358

2018-07-20-3241.thumb.jpg.756ca0d2941e959834290aaeef025ad4.jpg

اسرار قاسمی  - نسخه چاپ سنگی

کتابی در زمینه طلسمات و علوم غریبه

2018-07-20-3236.thumb.jpg.016bfa72484e6cd2242b7edf27f5ed20.jpg

2018-07-20-3238.jpg.a7933e9b5a7cb5668c77c1ef71ff8ee6.jpg 2018-07-20-3239.jpg.e401557950b5535f43e468c62c9f81b7.jpg

امیدوارم که لذت برده باشید

:x

ویرایش شده توسط حمیدرضا الماسی
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...