رفتن به مطلب
  • 0

مشاوره برای خرید TV { تولید ملی یا ؟ }

hosin
 اشتراک گذاری

سوال

سلام دوستان

بنده بعد از عمری میخوام TV خونه عوض کنم :D

بودجمم یه چیزی تا 3 میلیونه

میخواستم ببینم دوستانی که سر رشته دارن چه مدل هایی  با چه امکاناتی پیشنهاد میدن

استفادمم کاملا معمولی واسه خونس

میخوام صدای خوب + کیفیت خوبی داشته باشه

حالا به نظرتون سایزش در چه ابعادی باشه ؟ خونم زیاد بزرگ نیست  متوسطه ابعاد پذیرایی خونه

و اینکه چه برندی ؟ ایا برند های مارشال و ایکس ویژین معتبرن ؟  بهتره اونا تهیه کنم یا از ال جی و یا سام ؟

خوشحال میشم تجربیاتتون بشنوم

با تشکر ;)

لینک به دیدگاه

14 answers to this question

Recommended Posts

• 1

سلام

در ابتدا یه نکته مهم میگم که شدیدا بهش توجه کنید. وگرنه سخت پشیمان خواهید شد.

""به هیچ وجه ملاک انتخاب خود را کیفیت تصویر در مغازه و فروشگاه قرار ندهید""

علت: در فروشگاه ها تصاویری با کیفیتی فوق العاده بالا و رنگ های بسیار غنی برای پخش قرار میدهند و شما هرگز چنین موضوعی را  در خانه خود احساس نخواهید کرد به طوری که اگر ملاک انتخاب خود را تصاویر مغازه قرار دهید تا یک ماه پس از خرید تلویزیون افسرده خواهید بود به خاطر تفاوت کیفیت فاحش تلویزیون و حتی فیلم های دانلودی با فیلم های نمایش فروشگاه""

نکته2: تمام تلویزیون های این رنج قیمت از دو بلندگوی 10 واتی (جمعا 20) استفاده میکنند و هیچ فرقی بین هیچ کدوم وجود نداره

نکته 3: هرگز به حرف فروشنده گوش ندهید 

ملاک مقایسه بنده تلویزیون های روز بازار علی الخصوص توصیه های دوستمون "sniper" هست.

و  اما پیشنهاد من  به دو بخش تقسیم میشه 

پیشنهاد اول 3.900 قیمتش هست که توصیه میکنم بودجتون رو افزایش بدید و تلویزیون بهتری بگیرید چون قرار هست بیش از 5 سال کار کنه.

تلويزيون ال اي دي هوشمند ايکس ويژن مدل 55XTU815 سايز 55 اينچ

علل انتخاب:

1. سایز بزرگ و غرق شدن شما در تصویر

2. 4k بودن

3,. هوشمند بودن 

4. سیستم عامل اندروید

5.حاشیه و ضخامت بسیار کم بی رقابت در قیمت زیر 8 میلیون(بسیار زیبا)

6. پشتیبانی از سیستم hdr10 (تمام تلویزیون های خارجی در این رنج قیمتی hdr دارند ولی hdr 10 ندارند که امتیاز بزرگی هست.به طور خلاصه hdr 10 یعنی شفاف  ترین خالص ترین رنگ ها برابر با قوی ترین تلویزیون های روز دنیا

7. حمایت از تولید ملی

ولی اگر به دلیل گران بودن یا بزرگ بودن از تمایلی به خرید پیشنهاد اول ندارید 

پیشنهاد دوم:

تلويزيون ال اي دي هوشمند ايکس ويژن مدل 49XTU625 سايز 49 اينچ 

قیمت 2.8

علل انتخاب:

1. قیمت 100 تا 200 هزار تومن کمتر نسبت به پیشنهاد های دوستمون و بودجه شما

2. هوشمند بودن

3. اندروید بودن

4. پشتیبانی از hdr 10 (توضیحات همانند پیشنهاد اول)

5. شش اینچ سایز بزرگ تر نسبت به پیشنهاد دوستمون علی رقم قیمت کمتر

6. حاشیه کم( نه به انداز پیشنهاد اول)

7. 4k  بودن

8. حمایت از تولید ملی

بنده تمام برند های تلویزیون رو از نزدیک دیدم و یک پیشنهاد کلی میدم برای همه دوستان

1. رنج قیمتی زیر 4 میلیون

بی شک ایکس ویژن بهترینه ولی اگر از ایرانی به دلیل تعصب های بی جا بدتون میاد lg بگیرید

2. رنج قیمتی 4 تا 10 

سامسونگ بگیرید

3. رنج قیمتی بالای 10

قطعا lg

در نهایت هر سوال ریز و درشتی بود در خدمتم و بهتون اطمینان میدم هیچ تلویزیونی در زیر 4 میلیون بهتر از پیشنهاد بنده نیست اگر موردی  دیدید که اینطور هست به بنده اطلاع بدیدتا بهتون با مقایسه دقیق اثبات کنم صحت حرفم رو.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

• 0

بنظرم اسنوا از اون دو مورد که اسم بردی بهتره..گارانتی هم داره و تا اندازه ای خیالت راحته..معمولا 42 اینچ کفایت میکنه.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

• 0
در ۱ ساعت قبل، hosin گفته است :

سلام دوستان

بنده بعد از عمری میخوام TV خونه عوض کنم :D

بودجمم یه چیزی تا 3 میلیونه

میخواستم ببینم دوستانی که سر رشته دارن چه مدل هایی  با چه امکاناتی پیشنهاد میدن

استفادمم کاملا معمولی واسه خونس

میخوام صدای خوب + کیفیت خوبی داشته باشه

حالا به نظرتون سایزش در چه ابعادی باشه ؟ خونم زیاد بزرگ نیست  متوسطه ابعاد پذیرایی خونه

و اینکه چه برندی ؟ ایا برند های مارشال و ایکس ویژین معتبرن ؟  بهتره اونا تهیه کنم یا از ال جی و یا سام ؟

خوشحال میشم تجربیاتتون بشنوم

با تشکر ;)

سلام

این سه تا رو مد نظر داشته باشین،سومی از همشون بهتره:

تلویزیون ال ای دی سامسونگ 43K5002 فول اچ دی 43 اینچ

تلویزون ال ای دی ال جی LG 43UJ634V الترا اچ دی ( UHD 4K HDR ) اسمارت 43 اینچ

تلویزیون ال ای دی ال جی LG 43UJ651V الترا اچ دی (UHD 4K HDR) اسمارت 43 اینچ

• لایک 1
لینک به دیدگاه

• 0

سلام 

به شخصه برند lg رو به بقیه ترجیح میدم . 1- به خاطر کیفیت تصویر بسیار خوب . 2- قیمت مناسب . 

لینک به دیدگاه

• 0

سلام

به جز سونی هیچ برندی رو نخر اگه میخای از کیفیت تصویر لذت ببری

حتی الامکان اپشنای غیرمصرفی نخر ک الکی قیمتش بره بالا(اسمارت-چون اندرویده و بعضی وقتا به هم میریزه باید همش حالت کارخانه بزنی تلویزیونو)

به جای آپشنایی ک یک بار در سال استفاده میکنی پولشو به سایز بزرگ و برند خوب بده

من یه سونی R500 ک سه بعدی هس دارم ک نزدیک 7ساله دارمشو از ال جی و و سامسونگ اینا تو کیفیت تصویر و کنتراست خیییلی بهتره(بشخصه تست کردم همرده هاشو کنار هم)

با سه تومن ببین مدلای جدید چیه از سونی و نقد و بررسی هارو سرچ کن بخون

سونی مزیت خیلی بزرگی ک داره اینه ک  کنتراستش وحشتناک عالیه و فقطـــسری اولد سیگنچر ال جی بهتره ازش کیفیت تصویرش:پس یا ال جی سیگنچر ک کفش بالی 5 تومنه یا سونی

• لایک 4
لینک به دیدگاه

• 0

سلام.یه نیم نگاهی به تلویزیون هایSHARP هم بکن.برند ژاپنی هست کیفیت کلی خوبی هم داره

• لایک 1
لینک به دیدگاه

• 0

در ضمن کیفیت ساخت سونی بقیه رو از دم قورت میده به زرت قاطع میگم مگر چنتا استثنا

مارک ایرانی رو اصلا نزدیک نشی?

یه اسنوا و هایسنس از آشناها خریده بود بعد یو ماه رفتیم براش سونی گرفتیم-رنگش اونجوری ک باید نبود!

ویرایش شده توسط Saman.e
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

• 0
در 2 ساعت قبل، alirezatha گفته است :

سلام

در ابتدا یه نکته مهم میگم که شدیدا بهش توجه کنید. وگرنه سخت پشیمان خواهید شد.

""به هیچ وجه ملاک انتخاب خود را کیفیت تصویر در مغازه و فروشگاه قرار ندهید""

علت: در فروشگاه ها تصاویری با کیفیتی فوق العاده بالا و رنگ های بسیار غنی برای پخش قرار میدهند و شما هرگز چنین موضوعی را  در خانه خود احساس نخواهید کرد به طوری که اگر ملاک انتخاب خود را تصاویر مغازه قرار دهید تا یک ماه پس از خرید تلویزیون افسرده خواهید بود به خاطر تفاوت کیفیت فاحش تلویزیون و حتی فیلم های دانلودی با فیلم های نمایش فروشگاه""

نکته2: تمام تلویزیون های این رنج قیمت از دو بلندگوی 10 واتی (جمعا 20) استفاده میکنند و هیچ فرقی بین هیچ کدوم وجود نداره

نکته 3: هرگز به حرف فروشنده گوش ندهید 

ملاک مقایسه بنده تلویزیون های روز بازار علی الخصوص توصیه های دوستمون "sniper" هست.

و  اما پیشنهاد من  به دو بخش تقسیم میشه 

پیشنهاد اول 3.900 قیمتش هست که توصیه میکنم بودجتون رو افزایش بدید و تلویزیون بهتری بگیرید چون قرار هست بیش از 5 سال کار کنه.

تلويزيون ال اي دي هوشمند ايکس ويژن مدل 55XTU815 سايز 55 اينچ

علل انتخاب:

1. سایز بزرگ و غرق شدن شما در تصویر

2. 4k بودن

3,. هوشمند بودن 

4. سیستم عامل اندروید

5.حاشیه و ضخامت بسیار کم بی رقابت در قیمت زیر 8 میلیون(بسیار زیبا)

6. پشتیبانی از سیستم hdr10 (تمام تلویزیون های خارجی در این رنج قیمتی hdr دارند ولی hdr 10 ندارند که امتیاز بزرگی هست.به طور خلاصه hdr 10 یعنی شفاف  ترین خالص ترین رنگ ها برابر با قوی ترین تلویزیون های روز دنیا

7. حمایت از تولید ملی

ولی اگر به دلیل گران بودن یا بزرگ بودن از تمایلی به خرید پیشنهاد اول ندارید 

پیشنهاد دوم:

تلويزيون ال اي دي هوشمند ايکس ويژن مدل 49XTU625 سايز 49 اينچ 

قیمت 2.8

علل انتخاب:

1. قیمت 100 تا 200 هزار تومن کمتر نسبت به پیشنهاد های دوستمون و بودجه شما

2. هوشمند بودن

3. اندروید بودن

4. پشتیبانی از hdr 10 (توضیحات همانند پیشنهاد اول)

5. شش اینچ سایز بزرگ تر نسبت به پیشنهاد دوستمون علی رقم قیمت کمتر

6. حاشیه کم( نه به انداز پیشنهاد اول)

7. 4k  بودن

8. حمایت از تولید ملی

بنده تمام برند های تلویزیون رو از نزدیک دیدم و یک پیشنهاد کلی میدم برای همه دوستان

1. رنج قیمتی زیر 4 میلیون

بی شک ایکس ویژن بهترینه ولی اگر از ایرانی به دلیل تعصب های بی جا بدتون میاد lg بگیرید

2. رنج قیمتی 4 تا 10 

سامسونگ بگیرید

3. رنج قیمتی بالای 10

قطعا lg

در نهایت هر سوال ریز و درشتی بود در خدمتم و بهتون اطمینان میدم هیچ تلویزیونی در زیر 4 میلیون بهتر از پیشنهاد بنده نیست اگر موردی  دیدید که اینطور هست به بنده اطلاع بدیدتا بهتون با مقایسه دقیق اثبات کنم صحت حرفم رو.

عالی

لینک به دیدگاه

• 0
  • کاربر ویژه

با سلام
بغیر سونی مارک خاصی پیشنهاد نمیدم
ولی خب این مدل سامسونگ هم بسیار خوب هست برای شما ، حتماً مد نظر داشته باشید و اگر امکانش رو داشتین بصورت حضوری کیفیتشون رو بررسی کنید پنل ها ی با کیفیتی دارن
https://www.digikala.com/Product/DKP-329106/تلويزيون-ال-اي-دي-هوشمند-سامسونگ-مدل-43KU7970-سايز-43-اينچ

ویرایش شده توسط mInI_ClockEr
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

• 0

والا ما یه تلویزیون 4K / 49inch ال جی خریدیم بعضی وقتا تصویر 180 درجه تاب میخوره!!!!

یا مثلاً تصویرش چشمک میزنه. کلاً اصلاً اون چیزی نیست که تبلیغ میشه.

پیشنهاد من فقط سونی هست.

به جای پول دادن به آپشن های غیره و غیره و غیره به فکر کیفیت باشید نه کمیت.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

• 0
در 55 دقیقه قبل، manhatan گفته است :

1.اصلا سمت تلویزیونهای 4k نرو..در صورتی که دستگاه پخش کننده این کیفیت رو نداری

2.اصلا سمت تلویزیون مونتاز داخل نرو مخصوصا ایکسویژن

3.هایسنس الجی سامسونگ سونی و...برندهای خوشنام که نیازی به اسم بردنشون نیست

منطقه ای که من زندگی میکنم 5 سالی میشه اهالی محل برای خرید لوازم خانگی سراغ من میان...قبلا فروشنده ها خوب بهشون تلویزیون...

قبل خرید اول بودجه بعد سایز تلویزیون و دراخر استفاده خاصی که ازش دارن رو میپرسم....داشتیم رفته 3 بعدی خریده بعد 8 سال هنوز یدونه فیلم هم ندیده..یا همین 4کی میپرسم رسیور 4کی داری یا خواهی گرفت؟ کنسول یا سیستمی که بتونه اون کیفیت رو خروجی بده..که تا الان همه نیازی بهشون نداشتن

از 14 تلویزیونی که خریدیم تو این چند سال جز یدونه هایسنس همشون قاچاق بودن همه هم کره و مصری نبودن همشونم رسیور سر خود بودن که به همشون گفتم رسیور جدا استفاده کنید ..مشکل فضا نداری زیر 50 اینچ نگیر!

خودمم 3 سال پیش یدونه الجی 49 ساده خریدم تا به امروز از هر نظر نیاز خونه رو تامین کرده

راستی اگه تو خونه بچه کوچیک داری و تلویزیون قراره روی میز باشه حتما طلق محافظ بگیر براش

به چه علت دوست عزیز؟

لینک به دیدگاه

• 0

اول بگم هر مارکی میخواید با توجه به امکانات و نیازتون و قیمت آن  بخرید فقط در مورد تولید ملی من خودم ایرانی هستم و دوست دارم کشوری پیشرفته و بروز داشته باشم اما باید توضیجاتی بهتون بدم تا آگاهی شما بالا رفته و اشتباه نکنید که دوست عزیز تلوزیونی به نام تلوزیون ملی و ساخت ایران وجود ندارد و تعصب نداشته باشید چراکه تلوزیونی که به نام ساخت داخل به شما فروحته میشود بجزء مونتاژ قطعات  یا بعبارتی (سرهم کردن قطعات آماده با قیمت کمتر و کیفیت پایین تر که از شرکت های سازنده  خارجی خریداری شده )  و با نام تولید ملی و کیفبت پایین تر و تفاوت قیمتی ناچیز به مشتریان داخلی فروخته میشود .

یک مثال :

آیا شما اگر قطعات سیستم تا را که به تازگی خریداری کرده اید در کیستان مونتاژ و سرهم کنید این سیستم در آخر ساخت و تولید  شماست ؟؟

چندتا از شرکت های خوش نام سازنده و تولید کننده تلوزیون

تلویزیون سونی SONY

شرکت سونی یک سازنده چند ملیتی ژاپنیه که لوازم الکترونیکی مختلفی تولید میکنه و در فهرست تولید کنندگان تلویزیون در رتبه سومه (که این بیشتر به خاطر قیمت بالای محصولاتشه ). این کمپانی تولید کننده مجموعه‌ای متنوع از تلویزیون ها از نوع انالوگ گرفته تا LCD ها و led ها است. شرکت سونی هیچوقت کیفیت رو فدای کمیت نکرده. تلویزیون های انالوگ این شرکت Trinitron نام دارن و پس از اون مجموعه‌ای از LCDها رو تولید کرد و سری براویا جدیدترین مجموعه و با کیفیت‌ ترین محصولات این شرکته. تلویزیون های سونی غیر از ژاپن در کشورهایی مثل مالزی ، چین و تایوان هم منتاژ میشه .( به دلیل پایین بودن دستمزد ،پایین بودن مالیات،ارزانی و در دسترسی مواد اولیه،پایین بودن هزینه ی گمرک و … در این کشورها).

تلویزیون ال جی LG

نام ال‌ جی مخفف عبارت Life’s Good است. ال‌ جی یک شرکت چند ملیتیه کره ایه که میشه اون یکی از سازندگان برتر تلویزیون در جهان دونست. این شرکت پس از سامسونگ دومه ( از لحاظ فروش بیشتر). این شرکت مجموعه ای از تلویزیون های پلاسما، LCD ،LCD با نور پس زمینه ال ای دی، HDTV و تلویزیون های سه بعدی رو تولید میکنه. ال جی در سال 2007 اولین اینترنت تی وی به نام LG Smart TV رو تولید کرد. این نام به دلیل ویژگی‌های هوشمند(کنترل از طریق تشخیص صدا و حرکت) این تلویزیون بود. تلویزیون های شرکت ال جی در در تایلند هم منتاژ میشن .

تلویزیون سامسونگ Samsung

سامسونگ یک شرکت کره ایه که این کلمه در زبان کره ای به معنی three star (سه ستاره ) است . سامسونگ بیشترین میزان تولید و فروش تلویزیون رو در سال های اخیر در سطح جهان داشته ( بیشتر به دلیل قیمت مناسب تلویزیون ها به نسبت کیفیتشونه) . تلویزیون های شرکت سامسونگ در کشور های مصر و مالزی هم مونتاژ میشه .

تلویزیون فیلیپس Philips

شرکت فیلیپس یا Royal Philips یکی از شرکت های چند ملیتی بزرگ جهانه .فیلیپس یک شرکت هلندیه که دفتر مرکزیش در امستردام است. این شرکت معتقد به ذخیره انرژیه و در تلویزیون هاش از ویژگی AmbiLight استفاده میکنه. ابتدا این شرکت تلویزیون های هوشمندی که مجهز به دو پردازشگر بودن رو ساخت. تلویزیون های فیلیپس در لهستان منتاژ میشه

تلویزیون پاناسونیک Panasonic

پاناسونیک یک شرکتی ژاپنیه که دفتر مرکزیش در اوساکای ژاپنه. پاناسونیک ابتدا فقط تلویزیون های انالوگ تولید میکرد و سپس دیجیتال ، پلاسما و MySpace رو تولید کرد این تلویزیون به کاربران امکان میده به صورت انلاین و همزمان با تماشای تلویزیون ، چت هم بکنن.

تلویزیون شارپ Sharp

شارپ هم یک شرکت ژاپنیه که دفتر مرکزیش در اوساکای ژاپنه. شارپ که یکی از تولیداتش تلویزیونه در ابتدای کارش تبدیل به پنجمین تولید کننده تلویزیون در دنیا شد.

تلویزیون توشیبا Toshiba

نام اصلی توشیبا یک شرکت بزرگ چند ملیتیه که در توکیوی ژاپن قرار داره و انواع مختلفی از تلویزیون ها(LCD   LED ، LED full HD، 3D TV، Smart TV) رو در سایز های متفاوت تولید میکنه .

ویرایش شده توسط ساسان مجیدی تعمییرات تلوزیون
  • لایک 4
لینک به دیدگاه

• 0

چیزی بنام تلویزیون ساخت ایران نداریم . ما اول درست و حسابی یدونه آنتن درست کنیم ، تلویزیون پیشکش . 

دو تا نکته رو مدنظر قرار بدین :

1.اگه کیفیت بالا و قیمت مناسب میخواهید الجی یا سامسونگ بخرید . و با قیمت شما سری UJ مثلا همون 651 که گفتن

2.اگه کیفیت عالی و بدون توجه به قیمت میخواهید سونی سری x9000 یا A1E یا تلویزیونهای سری OLED الجی بخرید . خودم بشخصه برای شرکت x9000 سونی و برای خونه W7 الجی گرفتم که دومی واقعا معرکه است . و با نگاه کردن فیلمهای 4K تو هر دو مخصوصا دومی سیر نمیشید

ولی باتوجه به بودجه تون همون مورد اول رو بگیرید و حتما 49 یا 55 بگیرید . قبل گرونی اخیر که 55 اش حدود 3400 قیمت داشت ؛ الان مثل اصحاف کهف به قیمتا باید حسرت بخوریم

• لایک 1
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...