رفتن به مطلب

*** اگر بجای لیون کامپیوتر بودید در این روزها چه کار می کردید ؟؟؟ ***

Recommended Posts

در هم اکنون، Saman.Kh گفته است :

درود جناب مجیدی 

با کدوم سایت با مرام و معرفت ؟ با دیجی کالا که توی این  شرایط « مثل خریه که  و ایستاده منتظره حوششه ؟» تا قیمت های کذایی و فضایی بزاره روی اجناس و خود همین  امر ناخودآگاه   باعث  افزایش قیمت میشه  یا مقداد فرصت طلب؟  که از قیمت کذایی که روی اجناس میزاره میاد تخفیف میزاره ؟ اگر سایتها این قیمت هارو درج نکنند جو روانیش هم کمتر میشه

سلام آقای خدایی عزیز دوست عزیزم

بله کاملا درست می فرمایین این وضعیتی که اکثر سایت ها دچارش شدن تقصیرش به خاطر وضعیت بد و ناکارآمدی دولت در سال های گذشته بوده که مردم را به بی اهمیت دادن به بقیه همنوعان و خودخواهی خودشان یا خودمان تبدیل کرده  و در سرزمینی که رحم و ریشه و انسانیت  رفته باشد  و فقط در فکر پر کردن جیب خود باشیم و مابقی مردم برایمان مهم نباشند اینگونه است که درصدی از فروشندگان  به دلار 20 هزار تومنی هم راضی خواهند بود و صدایشان در نخواهد آمد چراکه در فکر خود میسنجند که من سود خود را بر روی جنسم میگذارم چه اهمیتی دارد خریدار هزینه آن را چگونه تهیه میکند . ولی دوستان باید انسانیت و ریشه مان را به زندگی و ایرانمان برگردانیم چون اگر برنگردد با موجودی تخیلی مانند زامبی تفاوتی نداشته و فقط به فکر گاز گرفتن از بقیه خواهیم بود . فقط میتوانیم امیدوار باشیم و همت کنیم .

• لایک 1
لینک به دیدگاه

• ارسال 557
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام آقای حسینی عزیز

من بحث را طولانی نمیکنم ولی درستش این هست که شما هم نه بخرید و نه بفروشید

چنانچه میخواهید موجودی اجناس داخل انبار یا مغازه را به اتمام برسونید بعد از اون دیگه خریدی از وارد کننده ها نکنید

این وضعیت باید به همه فشار بیاره که مشکل حل بشه و اگر فقط فشار روی دوش مصرف کننده باشه همچنان این وضع باقی خواهد ماند وهیچ کس به هیچ جایی نمیرسه

وارد کننده ها تا وقتی شما ازشون خرید کنید خیالشون راحت هست ولی وقتی شما هم ازشون خرید نکنید برای چی باید جنس وارد کنن ؟ برای چند نفر ؟! تا کی ؟ اصلا ارزش داره وارد کنه ؟

اون موقع دیگه همه مثل هم فکر میکنن... اینجا کسی نیست که از شما بهتر برای شما فکر کنه ولی برای وضعیت کننونی بهترین راه این هست که نه بخرید و نه بفروشید

این کار را همه با هم باید انجام بدن بدون ذکر تاریخ و محدود کردن آن تا کسی پیشگیری نکنه تا وقتی که جواب بده

• لایک 1
لینک به دیدگاه

یه احمق یه سنگ میندازه تو چاه صدتا عاقل نمی تونه در بیاره آخرشم گرفته شدن چاه باعث از تشنگی مردن خود اون احمق هم میشه

اولش از اینجا شروع میشه که فروشندگانی با طمع و حرص به بهانه های مختلف حاشیه سودشون رو بالا میبرن و قیمت کالا بالا میره ، در مرحله اول خیلی تاثیری رو تقاضا نداره و به همین خاطرسود کلانی بابت افزایش حاشیه سود میکنن ولی غافل از اینکه این گران شدن تلنگری میشه برا چرخه گرانی چرا که خریدارش میوه فروشی بوده که با این افزایش قیمت اونم به فکر افزایش سود میوفته تا بتونه جنس مورد نظرش رو تهیه کنه و خریدار میوه فروش ، راننده تاکسی هست که اونم وقتی دید میوه گرون شده کرایه ش رو افزایش میده و ... ، خلاصه فروشنده دو سه بار اول رو با قیمت پایین میخره و با حاشیه سود زیاد میفروشه ولی بعد از این مرحله چرخه گرانی به خود فروشنده بر میگرده و باعث افزایش قیمت خرید همین فروشنده میشه ، فروشنده باز قیمت رو بالا میبره تا حاشیه سود خودشو حفظ کنه ولی این بار حاشیه سود زیاد میشه ولی بخاطر گرانی  ،قدرت خرید مردم کم شده و تقاضا برای خرید کم میشه و فروشنده به همان نقطه اولیه در سود دهی میرسه ولی با این تفاوت که

1. مشتری هاش کم شده و در نتیجه کاسبیش پر ریسک میشه

2. یک چرخه افزایش قیمت به پا کرده که حالا حالاها قصد توقف نداره و هر بار این چرخه به خود فروشنده بر میگرده

3.با هر بار رسیدن این چرخه به فروشنده و افزایش قیمت تعداد مشتری های فروشنده کم و کمتر میشه و فروشنده مجبور میشه برای سرپا نگه داشتن کاسبیش هی حاشیه سود رو افزایش بده و هر بار روند چرخه افزایش قیمت رو شدیدتر میکنه

و این چرخه معیوب همین طور تکرار میشه تا کار به جایی میرسه که کاهش مشتری به حدی میرسه که دیگه هیچ گونه حاشیه سودی جواب گوی سرپا نگه داشتن کاسبی فروشنده نیست و یارو به زرت و پرت میوفته

ببینید یک طمع احمقانه و خیال خام افزایش سود و رفتن ره صد ساله چه بلایی که نمی تونه سر اقتصاد بیاره و باعث بوجود اومدن سیکل و چرخه ای بشه که دست آخر دودش تو چشم همون کاسب کار حریص و باعث تباه شدن کاسبی و از بین رفتن سرمایه و روزیش بشه

ویرایش شده توسط moein252
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

بگذریم از چگونگی پیدایش این سیکل معیوب گرونی و نبش قبر کردن

حالا راهکار چی هست

دو نوع راهکار هست ، یکی منفعلانه ، یکی فاعلانه

منفعلانه : متاسفانه همین راهکارهایی هست که عموما پیشنهاد میشه و انجام هم میشه مثل تعدیل یکباره نیرو و حتی کارهای دور از اخلاق و مذبوحانه ای مثل نفروختن جنس و احتکار و افزایش قیمت حالا به هر بهانه ای مثل به اینکه اگه بفروشم باید بعدا گرونتر بخرم و ....، اینکارهای در کوتاه مدت جواب میده ولی دست آخر خودش باعث نابودی کسب و کار و دمیدن در توقع گرانی و افزایش قیمت میشه

فاعلانه :چون کسب و کار شما ماشاالله بزرگه و خیلی چیزا رو قادر به انجامش هستید من این مدل رو پیشنهاد میدم اونم  اینه که شما کاری کنید که این سیکل معیوب متوقف بشه ، راهکارهاش هم اینه جنس ها رو آزاد کنید ، هر آنچه در انبار و ... دارید بیارید وسط و به پایینترین قیمت ممکن بفروشید ، حتی اگه باعث رنجش همکاران بشه و یا حتی مجبور بشید فعلا از سرمایه بخورید، چون نگه داشتن جنس در انبار باعث میشه جنس کمیابتر بشه و قیمت به صورت کذایی بالاتر بره ، مخصوصا اگه یه عده سودجو این وسط در حال ماهیگیری باشن ، و علاوه بر این این پیام رو هم به دلال بالا دست میده که فروش متعادل هست و اونم نیاد برا حفظ سود دهی ، قیمت رو بالا ببره و دور بعد به شما گرونتر بفروشه ،

راه بعدی هماهنگ کردن با باقی فروشنده ها و ایجاد اتحاد و کمپین برای عدم خرید از دلالی که دور بعد افزایش قیمت تو جنس هاش دیده میشه

راه بعد پیگیری قانونی با همکاران علیه واردات چی هایی که قیمت نامتعارف میذارن ، لازم نیست علیه همشون یکباره عمل کنید که بازارتون خراب بشه ، یکی یکی پیش برید ، دو سه تای اولی که جور شد بقیه خودبخود حساب کار دستشون میاد ، حتی اگه راه قانونی جواب نداد میتونید افشاگری کنید و فشارهای دیگه ای بیارید

راه بعد ، ایجاد کنرسیوم با همکاران برای شکستن انحصار بازار واردات کالاها

راه بعد ایجاد شرکت و ... به طرق مختلف در دوبی و ... برای تسهیل در امور ، که واردات میتونه یکی از اون امور باشه

و ...

حالا شما اینا رو انجام بدید بقیه ش بعدا

از گرون شدن دلار هم فعلا نترسید و این کارا رو انجام بدید چون با اخباری که میرسه احتمال اینکه طی چند مدت آینده کاهش قیمت داشته باشیم بیشتر از افزایش قیمته

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Mercurial031 گفته است :

سلام ب نظر من لیون بهتر از هر شرکت دیگه ای بازار کامپیوتر و سخت افزارو میشناسه و با نیاز ها ب صورت کامل آشنایی داره 

از طرفی ب خاطر افزایش شدید قیمت ها ب نظرم خیلی از مشتریا پشت در های بسته افزایش قیمت موندن و نتونستن یا قدرت خریدشو نداشتن ک بخوان سخت افزار بخرن 

خیلی ها هم ب انتظار ی اتفاق یا معجزه موندن تا قیمت ها کاهش پیدا کنه 

ب خاطر همین مطمعنا تقاضا کم نشده بلکه چند برابر شده ولی قدرت خرید خیلی کم شده (که اگه قطعات با دلار ۴۲۰۰ وارد بشه (برای رم و سی پی یو دلار ۳۸۰۰)) قیمت گذاری خیلی مناسب خواهد بود و تمامی تقاضا سرازیر میشه ب سمت شرکتی ک بتونه زودتر از بقیه این قیمت رو ارائه بده ب نطرم لیون پتانسیل اینو داره ک قطعات رو خودش وارد کنه و ارائه کنه اینطوری با قیمت کمتر سود بیشتری میبرین از همه ی شرکت های توزیع کننده دیگه و قدرتتون تو بازار چند برابر میشه ب نظرم اگه لیون الان بتونه قطعاتشو با قیمت دلار ۴۲۰۰ ارائه کنه میتونه سرمایه لازم برای واردات قطعاتو بدست بیاره و از این طریق شما میشین ی وارد کننده ک هم قسمت فروش شخصی داره ک برای کاربرا عالیه هم میتونید نیاز ماینر ها و بقیه شرکت های توزیع کننده رو برطرف کنید ک مسلما سود چند برابری براتون داره 

من یه سیستم گیمینگ میخوام ببندم در حد 10 میلیون حسابشو کردم

اولم رفتم سراغ دیجی کالا چون با لیون آشنایی نداشتم و حتی همیشه از دیجی کالا توی هر شرایطی دفاع میکردم

اما الان با دیدن این قیمت های فضایی که هیچ سایت دیگه اندازه دیجی کالا نوسانات قیمت نداره و میبینم که دیجی هم مثل دلال ها رفتار میکنه ازش خرید نخواهم کرد

این پیشنهادی که شما دادید بنظرم خیلی خوبه و ما گیم باز ها قدرت خرید پیدا میکنیم

اگر وضع درست نشه , من هم قید خرید رو میزنم به کل

مشتری فراوون هست اما واقعا مردم دیگه قدرت خرید ندارن

(یک گرافیک با قیمت 2نیم میلیونی شده 4نیم میلیون !!!)

(یک سی پی یو با قیمت 1نیم میلیون شده 2نیم میلیون!)

الان به هرکی نشون بدی این تغییرات رو و بگی میخوام قطعات بخرم با این قیمت جدید

موئدبانه ترین برخورد اینه که میگه خودتو به یه دکتر معرفی کن !!! (عامیانشو دیگه دوستان بهتر میدونن)

اینو گفتم که دوستان فکر نکنن که مشتری نیست

هست اتفاقا تب خرید بالاست ولی خیلی از دوستان مثل من دست نگه داشتن و قدرت خرید ندارند

چه بسا که منصرف هم بشن

ویرایش شده توسط yaser.moghdm
لینک به دیدگاه

سلام قصد رمان نویسی ندارم که30 خط بشه 4تا حرف حساب:

1-لیون تو تب ماینینگ به فکر کی بود که الان فروشش کم شده به فکر افتاده؟(خواهش میکنم منطقی جواب بدید چون تب ماینینگ از سوپر مارکت محله شروع نشد :) )

2-چرا تو زمان اوج  قیمت بیتکوین (اون زمان که دلار 5تونم نبود )  لیون اقدام به گرون فروشی گرافیک کرد؟

3-با توجه به شرایط الان که دلار به برخی اجناس تعلق نمیگیره وبرای خرید محصولات باید دنبال دلال رفت و قیمت ها هم پایین بیا نیست فکر میکنم لیون باید به فروش قطعات دست دوم رو بیاره (مثلا در زمینه ماینینگ گرافیک هارو پس از بررسی سالم بودن و تعمیر سیستم خنک کنندگی به قیمت نصف بفروشه )

4-اخرین حالت هم اینه لیون به نشانه اعتراض یه مدت کسب و کارشو عقب بندازه و هم صدا بشه با ملت و پولم که زیاد دارید فعلا عشق و حال کنید تا بعدا ببینید چی پیش میاد

• لایک 3
لینک به دیدگاه

درود

بانک مرکزی ایران بامداد یکشنبه فهرست شرکت‌هایی را که در چارچوب طرح مدیریت بهینه منابع ارزی کشور، از تاریخ ۲۱ فروردین ماه سال جاری تاکنون ارز رسمی به نرخ ۴۲۰۰ تومان برای واردات کالا دریافت کرده اند، منتشر کرد. این فهرست شامل نزدیک به یک هزار و ۵۰۰ شرکت دریافت کننده ارز دولتی است و در آن نام واردکنندگان میوه، حبوبات، چای، برنج، گوشت گوساله و گوسفندی و همچنین لوازم خانگی، تلفن‌های همراه، لپ تاپ و لوازم تاسیساتی مشاهده می‌شود.

منبع : انتخاب

441099_491.pdf

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 34 دقیقه قبل، ata.royalfalcon گفته است :

این شرکت تسکو هم ارز دولتی گرفته برای واردات موس .

uu9u_444.png

موضوع اینجا جالب میشه خود بانک مرکزیم دروغ ببافه تو اسامی

لینک به دیدگاه

من بودم از همین الان کرکره رو میکشیدم پایین و تو کل پاساژ هم میگفتم همه اعتصاب کنن برن یه مسافرت طولانی خارج کشور یا اگه جراتشو دارن به صف تظاهر کنندگان بپیوندند تا اوضاع درست شه. من خودم به شخصه میبینم بعضی مغازه ها با این وضع دلار و این مالیاتهایی که میگیرن و هزینه های دیگه که هست چطور براشون صرفه اقتصادی داره

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، amin1 گفته است :

من بودم از همین الان کرکره رو میکشیدم پایین و تو کل پاساژ هم میگفتم همه اعتصاب کنن برن یه مسافرت طولانی خارج کشور یا اگه جراتشو دارن به صف تظاهر کنندگان بپیوندند تا اوضاع درست شه. من خودم به شخصه میبینم بعضی مغازه ها با این وضع دلار و این مالیاتهایی که میگیرن و هزینه های دیگه که هست چطور براشون صرفه اقتصادی داره

???

ویرایش شده توسط PCI
لینک به دیدگاه

در مورد اینکه به مصرف کننده به قیمت پایین بدین و اینکه هرکس با شناسنامه کس دیگه میتونه بگیره و ... که راه دور زدنش زیاده یه راه حل به نظرم رسید :

به کاربران فروم که اکانتشون از x ماه/سال  قدیمی تره مثلا و تو این مدت  از پستاشون میشه فهمید که اکانت دوم یا فیک نیستن یا  تازه اکانتو از کسی نخریدن( جهت جلوگیری از سو استفاده)

و همچنین دلال یا ماینر بودنشون از پستاشون مشخص میشه (مثلا 10 تا گرافیک دست دوم از این و اون خریده و ردپاشون تو  اکثر پست های بازارچه دیده میشه)

لینک به دیدگاه

کدوم روز ها ؟

(اگه مسولین میخواستن جواب بدن)

لینک به دیدگاه

در 20 ساعت قبل، سعید حسینی گفته است :

سوال اینه : اگر شما بجای لیون کامپیوتر بودید در این شرایط سخت و تاریخی چه اقداماتی انجام می دادید که هم مصرف کننده به کالاش برسه و هم خودتون ضرر نکنید ؟؟؟

سلام،

وقت به خیر.

نخست از پیشنهاد و ایده ی خوب شما قدردانی می کنم و در پاسخ به پرسش شما:

ادامه فروش کالاهای پرمصرف به قیمت منصفانه(نه سیخ بسوزد و نه کباب) و شرکت در اعتراضات و تعطیلی فروش دیگر کالاها که معمولا گران قیمت نیز هستند.

نفروختن یا گران فروختن کالاهای روزمره( وسایل ذخیره سازی، مودم، نمایشگر های ارزان، صفحه کلید و ...) باعث آشفتگی و ایجاد ترس در قشری از جامعه می شود که تاثیر چندانی بر تصمیمات دولت ندارند، با این حال نفروختن کالاهای خاص و گران قیمت موجب دلخوری افرادی می شود که توان خرید بالایی دارند و معمولا افراد تاثیرگذاری در جامعه هستند.

در شرایط کنونی، اعتراض قانونی و تحت فشار قراردادن افرادی که مال و جان مردم را به پشیزی فروخته اند بهتر از حمایت کردن از آن ها است.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

سلام آقای حسینی

با توجه به افزایش شدید قیمت ها و کاهش قدرت خرید مصرف کنندگان(نه دلالان!)

لطفا فروش به صورت اقساط رو بررسی بفرمایید!

میتونه به روش های مختلف باشه

برای مثال: رزرو کالا برای شخص با قیمت ثابت برای 3 ماه و تحویل کالا در زمان صاف شدن بدهی

به این صورت که شما جنسو با قیمت 1 تومن برای بنده رزرو بزارید و من توی سه قسط تصویه کنم و بعد تحویل بگیرم.

بنده می خواستم cpu 8400 بگیرم ازتون.متاسفانه قیمت این قطعه از 800 هزار تومن به 1500 افزایش یافته!تازه یک مادربرد z370 هم لازم داشتم که کلا دیگه پولی برای خریدش نمونده

ویرایش شده توسط Daniel Stark
لینک به دیدگاه

سلام دوستان عزیز و ممنونم از نظرات و پیشنهاداتون

همه پستها رو دونه دونه مطالعه کردیم و یه سری راهکارهای شما رو با راهکارهای خودمون ترکیب میکنیم و اعلام میکنیم به زودی

ولی نیازه به  بعضی از دوستان که در موقعیتهای مختلف چه بد چه خوب مدام صحبتهایی رو از روی بی اطلاعی میکنن و بسیار بهش پافشاری دارن و مدام در هر بحثی که پیش میاد همونها رو تکرار میکنن نکاتی رو بگم .

دوست عزیزی که هر وقت بحثی پیش میاد بحث ماینینگ رو پیش می کشی یه خرده انصاف هم بد نیست

سال گذشته فقط در ایران کارتهای گرافیک و یه سری کالاها گرون شده بودن ؟ و سایر سایتهای خارجی مثل امازون گرون نکرده بودن ؟

ایا در ایران لیون کامپیوتر از بقیه شرکتها گرونتر کالاش رو میفروخت ؟ اگر جوابتون بله هست چطور بقیه ارزونتر میدادن و لیون میفروخته  ؟

همون زمان که بحث ماینینگ بود و گیمیرها مشکل داشتن چند بار تخفیف زدیم ؟ چند بار به دنبال راه کار بودیم توی همین فروم ؟

اون روزها ایا بقیه کالاها دو برابر قیمت شده بودن ؟

دلار چند بود ؟

و و و و ؟؟؟؟؟؟

لطفا یکبار بیا راه کار بده

----------------------------

من میخوام خیلی دوستانه و رفاقتی مطالبی رو برای اولین بار عنوان بکنم

ما اعلام کردیم که توی انبارمون کالا موجود داریم ( ولی نه زیاد )

به نظر شما کاری واسه ما داره چند ماه تعطیل کنیم و کالامون رو توی انبارمون بگذاریم و بعد از سه ماه مثل خیلی ها بر گردیم و چند برابر کالامون رو بفروشیم ؟

هیج میدونید هر کالایی رو اگر بخوایم به قیمت قبل بفروشیم یعنی حفظ سرمایه نکردیم ؟ ایا حفظ سرمایه کردن برای ما کاری داره ؟

منافع ما به همین راحتی قابل تامین هستش . خیلیییییییییی راحت می تونیم مثل بقیه فکر کنیم و بیخیال وجدان و مجدان بشیم و فقط سود کنیم و پیش بریم .

پس حی نگید ما الان چون فروش پایینه اومدیم داریم این حرفها رو میزنیم . بارها و بارها گفتم ما یک خانواده ایم . آیا شده به وضعیت معیشتی مردم نگاهی بکنی ؟

بیشتر توضیح میدم براتون :

از اسفند ماه سال 96 کلی از شرکتها تعدیل نیرو کردن و در اخر خرداد ماه به اوج خودش رسیده . شرکتها به این دلیل تعدیل نیرو میکنن که بقاشون رو تضمین کنن .

تا به حال فکر کردید اونهایی که اخراج میشن چه اتفاقی براشون میفته ؟

طرف کلی هزینه داره ، بچه کوچیک داره ، دانش اموز و دانشجو داره کلی وام داره ، مستعجره ، میخواد ازدواج کنه و کلی هزینه های دیگه ، وقتی وضعیت کار در کشور اینقدر خراب بشه و مردم نتونن کار کنن و پول در بیارن تکلیف این همه هزینه چی میشه ؟

در لیون کامپیوتر افراد مختلفی مشغول به کار هستن همیشه ساده ترین راه برای من این بوده که اینجا رو تعطیل کنم و سرمایم رو بردارم و به راحتی در ایران یا خارج از ایران مثل آب خوردن زندگی کنم . ولی هدف من هیچ وقت این نبوده . من یک کارافرینم و بهش افتخار می کنم . و نمیتونم مشکلات مردم رو ببینم وقتی از دست من کاری بر میاد چشمهام رو ببندم

نمیخوام چند سال دیگه پیش وجدان خودم خجالت زده بشم و نتونم با افتخار با کارهایی که کردم پیش بچه هام صحبت کنم .

من  و بقیه ول کنیم و بریم و فقط به خودمون فکر کنیم تکلیف این ادمها که به صورت مستقیم و غیر مستقیم براشون شغل ساختیم چی میشه ؟

این رو هم اضافه کنم تا یه سری افراد رو برای نوشتنش خسته نکنم . اره برای من هم نفع داره . و بهترین بازی دنیا بازی هستش که برنده برنده باشه و این بازی رو خوب بلدم

-------------------------------------------------------------

بریم سر اصل مطلب ، ما بارها و بارها طی این سالها در مورد مسائل مختلف  از شما مشورت گرفتیم . میتونید به راحتی با یک سرچ توی همین فروم همه اونها رو مشاهده کنید .

الان وضعیت مردم بسیار دشوار شده و شاید خیلی ها برای معیشتشون هم به مشکل بخورن از اینرو تصمیم گرفتیم با همفکری شما راه کارهایی رو پیدا کنیم تا هزینه هاشون حداقل در بخش سخت افزار کاهش پیدا کنه و در مقابل هم  ما ضرر نکنیم و هم اونهایی که به کالا نیاز دارن به کالاشون برسن . برای اینده هم خدا بزرگه . همین الان باید به همدیگه کمک کنیم .

--------------------------------------------------------------

و اما راهکارهایی که تا به اینجا بهش رسیدیم :

1 - یه لیستی از کالاهای خرید قبل و جدید رو تهیه میکنیم و قیمت متوسطش ( یعنی قیمت خرید قبل با قیمت خرید جدید جمع میشه تقسیم بر کل کالا میشه ) رو مشخص میکنیم و فرصتی میدیم برای خرید

2 - اکثر کالاها رو برای اینکه یه سری افراد زیاد ازش نخرن به صورت تکی اجازه خرید میدیم

3 - طرح مارکت پلیس رو به زودی راه اندازی می کنیم و تمام همکارامون از مغازه دار و وارد کننده و نماینده رو تشویق میکنیم تا کالاهاشون رو به قیمت مناسب در سایتمون برای مصرف کننده برای فروش بگذارن و ما با کمترین سود دریافتی از طرف مجموعه خودمون کمکشون میکنیم کالاشون فروخته بشه که هم به نفع فروشنده ها هستش و هم به نفع مصرف کننده

تا اینجا این راه کارها رو میخوایم اجرایی کنیم . و اگر باز هم راه کارهایی به ذهنتون می رسه در این تاپیک اعلام کنید

-----------------------------------------

من از طرف مجموعه لیون بارها گفتم و باز هم میگم ما در کنار هم هستیم و ما یک خانواده هستیم این اولین باری نیست که این کلمه رو میگم

به امید آرامش در خانواده ?

• لایک 9
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، AminA گفته است :

فکر کنم قیمت های سایر فروشندگان رو اضافه کنید شبیه دیجیکالابشین 

منظورتون مارکت پلیس هستش که دقیقا همین کار رو میکنیم و پیشنهاد شماره 3 ما همین هستش

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، سعید حسینی گفته است :

همه پستها رو دونه دونه مطالعه کردیم و یه سری راهکارهای شما رو با راهکارهای خودمون ترکیب میکنیم و اعلام میکنیم به زودی

ولی نیازه به  بعضی از دوستان که در موقعیتهای مختلف چه بد چه خوب مدام صحبتهایی رو از روی بی اطلاعی میکنن و بسیار بهش پافشاری دارن و مدام در هر بحثی که پیش میاد همونها رو تکرار میکنن نکاتی رو بگم .

دوست عزیزی که هر وقت بحثی پیش میاد بحث ماینینگ رو پیش می کشی یه خرده انصاف هم بد نیست

سال گذشته فقط در ایران کارتهای گرافیک و یه سری کالاها گرون شده بودن ؟ و سایر سایتهای خارجی مثل امازون گرون نکرده بودن ؟

ایا در ایران لیون کامپیوتر از بقیه شرکتها گرونتر کالاش رو میفروخت ؟ اگر جوابتون بله هست چطور بقیه ارزونتر میدادن و لیون میفروخته  ؟

همون زمان که بحث ماینینگ بود و گیمیرها مشکل داشتن چند بار تخفیف زدیم ؟ چند بار به دنبال راه کار بودیم توی همین فروم ؟

دلار چند بود ؟

و و و و ؟؟؟؟؟؟

به نظر شما کاری واسه ما داره چند ماه تعطیل کنیم و کالامون رو توی انبارمون بگذاریم و بعد از سه ماه مثل خیلی ها بر گردیم و چند برابر کالامون رو بفروشیم ؟

منافع ما به همین راحتی قابل تامین هستش . خیلیییییییییی راحت می تونیم مثل بقیه فکر کنیم و بیخیال وجدان و مجدان بشیم و فقط سود کنیم و پیش بریم .

پس حی نگید ما الان چون فروش پایینه اومدیم داریم این حرفها رو میزنیم . بارها و بارها گفتم ما یک خانواده ایم . آیا شده به وضعیت معیشتی مردم نگاهی بکنی ؟

از اسفند ماه سال 96 کلی از شرکتها تعدیل نیرو کردن و در اخر خرداد ماه به اوج خودش رسیده . شرکتها به این دلیل تعدیل نیرو میکنن که بقاشون رو تضمین کنن .

طرف کلی هزینه داره ، بچه کوچیک داره ، دانش اموز و دانشجو داره کلی وام داره ، مستعجره ، میخواد ازدواج کنه و کلی هزینه های دیگه ، وقتی وضعیت کار در کشور اینقدر خراب بشه و مردم نتونن کار کنن و پول در بیارن تکلیف این همه هزینه چی میشه ؟

در لیون کامپیوتر افراد مختلفی مشغول به کار هستن همیشه ساده ترین راه برای من این بوده که اینجا رو تعطیل کنم و سرمایم رو بردارم و به راحتی در ایران یا خارج از ایران مثل آب خوردن زندگی کنم . ولی هدف من هیچ وقت این نبوده . من یک کارافرینم و بهش افتخار می کنم . و نمیتونم مشکلات مردم رو ببینم وقتی از دست من کاری بر میاد چشمهام رو ببندم

نمیخوام چند سال دیگه پیش وجدان خودم خجالت زده بشم و نتونم با افتخار با کارهایی که کردم پیش بچه هام صحبت کنم .

من  و بقیه ول کنیم و بریم و فقط به خودمون فکر کنیم تکلیف این ادمها که به صورت مستقیم و غیر مستقیم براشون شغل ساختیم چی میشه ؟

بریم سر اصل مطلب ، ما بارها و بارها طی این سالها در مورد مسائل مختلف  از شما مشورت گرفتیم . میتونید به راحتی با یک سرچ توی همین فروم همه اونها رو مشاهده کنید .

الان وضعیت مردم بسیار دشوار شده و شاید خیلی ها برای معیشتشون هم به مشکل بخورن از اینرو تصمیم گرفتیم با همفکری شما راه کارهایی رو پیدا کنیم تا هزینه هاشون حداقل در بخش سخت افزار کاهش پیدا کنه و در مقابل هم  ما ضرر نکنیم و هم اونهایی که به کالا نیاز دارن به کالاشون برسن . برای اینده هم خدا بزرگه . همین الان باید به همدیگه کمک کنیم .

1 - یه لیستی از کالاهای خرید قبل و جدید رو تهیه میکنیم و قیمت متوسطش ( یعنی قیمت خرید قبل با قیمت خرید جدید جمع میشه تقسیم بر کل کالا میشه ) رو مشخص میکنیم و فرصتی میدیم برای خرید

2 - اکثر کالاها رو برای اینکه یه سری افراد زیاد ازش نخرن به صورت تکی اجازه خرید میدیم

3 - طرح مارکت پلیس رو به زودی راه اندازی می کنیم و تمام همکارامون از مغازه دار و وارد کننده و نماینده رو تشویق میکنیم تا کالاهاشون رو به قیمت مناسب در سایتمون برای مصرف کننده برای فروش بگذارن و ما با کمترین سود دریافتی از طرف مجموعه خودمون کمکشون میکنیم کالاشون فروخته بشه که هم به نفع فروشنده ها هستش و هم به نفع مصرف کننده

تا اینجا این راه کارها رو میخوایم اجرایی کنیم . و اگر باز هم راه کارهایی به ذهنتون می رسه در این تاپیک اعلام کنید

من از طرف مجموعه لیون بارها گفتم و باز هم میگم ما در کنار هم هستیم و ما یک خانواده هستیم این اولین باری نیست که این کلمه رو میگم

ایشالا با راهکار شماره یک قیمت ها تا حده زیادی بهتره بشه که مابتونیم نیازمون رو برطرف کنیم

تشکر اقا سعید?

لینک به دیدگاه

مسکن جواب نمیده باید‌از ریشه مشکلو حل کرد، ریشه فاسد وارد کننده هان ، گرافیکایی ک با ارز ۳۸۰۰ وارد کردنو هیچ کس یادش نرفته ، ۱۰۸۰ تی ای رو ۳.۴ میخریدم الان ۱۰ ۱۱ تومن 

هرچی بدبدختیه از واسطه هاس ، اگ برند ها نمایندگی مستقیم داشتن مشکلی نبود ، الانم ک فاش شده کیا ارز گرفتن ، باید همه فروشنده ها و استارت اپ ها همت کنن متهد باشن و کالایی ک با ارز دولتی وارد شده رو با قیمت معقول از وارد کننده ها دریافت و موجود کنن ، اگه هیچ کس گوشی ۴ تومتی رو با قیمت ۷ ت موجود نکنه وارد کننده میخاد چی کار کنه؟ ب قیمت واقعیش مجبور ب توضیع ب فروشگاه ها میشه

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، سعید حسینی گفته است :

دلار چند بود ؟

و و و و ؟؟؟؟؟؟

هیج میدونید هر کالایی رو اگر بخوایم به قیمت قبل بفروشیم یعنی حفظ سرمایه نکردیم ؟ ایا حفظ سرمایه کردن برای ما کاری داره ؟

این رو هم اضافه کنم تا یه سری افراد رو برای نوشتنش خسته نکنم . اره برای من هم نفع داره . و بهترین بازی دنیا بازی هستش که برنده برنده باشه و این بازی رو خوب بلدم

سلام

واقعا باید به طرز فکر و احساس مسئولیت شما افرین گفت??

کاش نیمی از مردم ایران مثل شما فکر میکردن اقای حسینی

نصف ایران پیشکش کاش حداقل کسانی که دستی در سرمایه دارن مثل شما فکر میکردن قطعا حال و روز ایران خیلی بهتر از الان میبود

به امید اینکه همه بدونیم که کل ایران یک خانوادس جدا از یک سری ادم ها که کلا مشکل رفتاری دارن

موفق باشید✌️

• لایک 2
لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، AminA گفته است :

شرکت سازگار ارقام :image.thumb.png.40ba20fbaf9643772eb4a0fc6241be86.png تعلق (یا گرفته) برای واردات نوتبوک از اون طرف تعرفه نوتبوک امسال 10 درصد کاهش (از 15درصد به 5درصد) رسیده ولی قیمت ها رو نگاه کنید! یعنی از دیوار مردم بالا میرفتن  بهتر بود

لطفا راهکار بدید

لینک به دیدگاه

سلام

بنظرم صفحه تخفیفات یه خورده هیجان انگیزتر بشه، با محدودیت در فروش هر آی پی یکی؟

لینک به دیدگاه

درود،اگه بتونم و راهش باشه با ارز دولتی جنس ها رو وارد میکردم که هم قیمت کالا نسبت به این وضعیت کمتر بشه و هم مردم بتونن جنس و کالای مورد نظر خودشون رو بخرن ...

لینک به دیدگاه

در 34 دقیقه قبل، سعید حسینی گفته است :

لطفا راهکار بدید

درود

علت افزایش ناگهانی قیمت cpu cooler چیه ؟

5b38ada0bc1bf_Screenshot(54).thumb.png.24c4cf160fb59763f436eb1497631891.png5b38ad8e409c4_Screenshot(56).thumb.png.63bd7af29b6e523527d65cc62ccf1843.png

گرین که مثلا تولید کننده داخلیه چرا؟

5b38ad7155ac6_Screenshot(51).thumb.png.90620b521dc01adacde7b8bebf2e5a5d.png

5b38ad7f506dd_Screenshot(53).thumb.png.a67711ae1b2b19cf9526e417c0297c70.png

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، ghost of sparta گفته است :

درود

علت افزایش ناگهانی قیمت cpu cooler چیه ؟

5b38ada0bc1bf_Screenshot(54).thumb.png.24c4cf160fb59763f436eb1497631891.png5b38ad8e409c4_Screenshot(56).thumb.png.63bd7af29b6e523527d65cc62ccf1843.png

گرین که مثلا تولید کننده داخلیه چرا؟

5b38ad7155ac6_Screenshot(51).thumb.png.90620b521dc01adacde7b8bebf2e5a5d.png

5b38ad7f506dd_Screenshot(53).thumb.png.a67711ae1b2b19cf9526e417c0297c70.png

شرکتها لیست جدید دادن با قیمتهای جدید و قیمتها روی سایت اپدیت شدن

فقط اینها نیستن خیلی کالاها به شکل شدن

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...