رفتن به مطلب

*** اگر بجای لیون کامپیوتر بودید در این روزها چه کار می کردید ؟؟؟ ***

Recommended Posts

در ۱ ساعت قبل، سعید حسینی گفته است :

سلام

خدمت شما و سایر دوستان عرض کنم بازار قدرت سابق رو نداره ولی کالاها دارن فروخته میشن و ما هم در زمینه های مختلف داریم نیازهای مشتریها رو رفع می کنیم .

این تاپیک رو هم در این جهت ایجاد کردیم که نظرات کاربران رو هم بشنویم ولی جالبه که بعضی ها فکر دیگری کردن .

----------------------

پاسخ سوالتون :

وارد کنندگاه تلاششون برای دریافت ارز دولتی بسیار بالاست ولی مهم اینه که بعد از دریافت بتونن با قیمت ارز دولتی کالا رو ارائه بدن . الان مشکل اینجاست

خیلی دلسرد کنندس. نامردی یعنی هیچ نظارتی نیست. جایی برای پیگیری و شکایت. اقا اینقدم بی قانون نیست . الان که دارن اسمارو رو میکنن حداقل با جو ترسناک برای رانت خوارهای نامرد سودجو میشه یقه فرد متخلف بگیریم بلدش کنیم. هیچ کاری نکردن بدترین کاره. مرسی که خواندین ما هر راهی که بگیم شما رفتیو برگشتی. این بحثم بخاطر نا اگاهی  افرادی مثل من به انتقادو بیراهه میره.اقا من 12 سالم بود که در کیسمو باز کردمو هارد 80g سوزوندم ازون موقع با علاقه دارم با سیستم های مختلفی که  داشتم حال میکنم شرایط امروز مارو که از گردونه خارج کرده. بازم مرسی موفق باشید.

• لایک 2
لینک به دیدگاه

• ارسال 557
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

با توجه به وضعیت بغرنج بازار فکر نکنم لیون کامپیوتر بتونه برای رفع مشکل افزایش قیمت کاری بکنه

تنها میشنهادی که بنده میتونم بدم اینه که با حداقل سود فروش کنه ( قانون اول تجارت = سود کم فروش زیاد)

یا پیشنهاد دیگه اینه که خودش وارد کننده بشه و با گارانتی 12 ماهه لیون قطعه عرضه کنه و اگه بتونه از دولت ارز 4200 تومنی برای اینکار بکیره که نور علی نور نور میشه

دومی بهترین پیشنهاد هستش تو این وضعیت بغرنج

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، behruz_godrat گفته است :

با توجه به وضعیت بغرنج بازار فکر نکنم لیون کامپیوتر بتونه برای رفع مشکل افزایش قیمت کاری بکنه

تنها میشنهادی که بنده میتونم بدم اینه که با حداقل سود فروش کنه ( قانون اول تجارت = سود کم فروش زیاد)

یا پیشنهاد دیگه اینه که خودش وارد کننده بشه و با گارانتی 12 ماهه لیون قطعه عرضه کنه و اگه بتونه از دولت ارز 4200 تومنی برای اینکار بکیره که نور علی نور نور میشه

دومی بهترین پیشنهاد هستش تو این وضعیت بغرنج

به نظرم گزینه دومتون رو اگه لیون بتونه عملی کنه و همونجور که خود آقای حسینی فرمودن جنسای با گارانتی 12 ماهه ی خود لیون رو با یک سری تدابیر فقط به یوزر و در تعداد محدود بفروشن که دوباره دست دلال و فروشنده نرسه می تونن با حاشیه سود کم ولی گردش موجودی کالای بالا هم از لحاظ اقتصادی به نفعشون باشه هم ملت بتونن با قیمت معقول تر قطعه بخرن و هم واقعا یک حرکت فوق العاده میشه برای برند لیون کامپیوتر.

لینک به دیدگاه

بنده هم با نظر اون دوستمون موافقم که گفتن با تخفیف 50 یا 60 تومنی چیزی حل نخواهد شد

همچین تخفیف هایی برای لوازم جانبی مناسبه ولی برای قطعاتی مثل گرافیک و سی پی یو ازش با 100 تومن و 200 تومن  تخفیف هم دردی دوا نمیشه چون قیمت هاشون به صورت خیلی عجیب بالا رفته و عملا قدرت خرید رو بیش حد پایین اورده

حالا در این بین هم بعضیا میگن الان بخریم تا گرون تر نشده ! که این نظرم چیزی رو درست نخواهد کرد و در آینده با مشکل مواجه میشن این افراد

اگر خودتون وارد کننده بشین و ارز4200 بگیرین و بتونین با توجه به همین قیمت در اختیار مشتری بزارید خوبه

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، magnetic7 گفته است :

گارانتی گرین ۳ماه اول تعویض داره

من ازتون کارت خریدم هفته ی پیش که در جریانید احتمالا چون خیلی ضد حال خوردم سر اون موضو و تماس گرفتم :D

الان ۶ماه از این گارانتی رد شده ینی عملا من کارتی خریدم که ۶ماه گارانتیش رد شده و پولی که براش پرداخت کردم ارزش امروزشه نه ۶ ماه پیش

میدونم میتونید با گرین هماهنگ کنید و این موضو رو از زمان خرید برای من درست کنید چون قبلا تجربه داشتم جنسی خرسدم که یکسال ازش رد شده بود .. الان یک هفتس که بهتون اطلاع دادم تا این موضوع رو رسیدگی کنید برام .. ولی شما فقط به من گفتید ک به گرین اطلاع دادیم

خب خسته نباشید من خودمم بهشون اطلاع دادم این موضو رو و بهم گفتن از لیون باید پیگیری کنید

اگر قیمت روز میگیرید خدمات به روز هم بدید

مشکل اصلی قیمت روز همینه .. گارانتی و خدمات مال قبله :) این منو خیلی آزار میده وگر نه همه میدونن وقتی شما جنسی رو بالاتر بخرید مجبورید همراه با قیمت بازار بفروشید

از این بابت بهتون حق میدم

وقتی تاریخ گارانتی کالا گذشته باشه نباید با قیمت روز فروخته بشه مگر اینکه گارانتیشو بروز کنن

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، سعید حسینی گفته است :

امکان اینکه چنین کالایی در انبار هر شرکت و فروشگاهی باشه وجود داره و ما هم منکرش نیستیم ولی یه چیزی رو بدونید که کالاهایی که در انبار لیون هستن تارگت فروششون کمتر از دو ماه برنامه ریزی شده پس وجود چنین کالاهایی در انبار ما بسیار محدوده

و برای مثال یک نمونه رو بفرمایید تا راجبش بحث کنیم و توضیح بدیم

در ضمن بخش گارانتی شرکتها اطلاعاتشون بسیار کمه و معمولا حرفهای بیهوده زیاد میزنن که بارها مشتری هامون رو سردرگم کردن

درود خدمت اقای حسینی 

چرا رم های  جی اسکیل Trident Z RGB 32GB 8GBx4 3000Mhz CL16 DDR4  این قدر افزایش قیمت  داره ؟؟

امروز حدود 500 هزار تومان بهش اضافه شده . دلار که از دیروز  تا حالا افزایش قیمت  نداشته .

امروز میخواستم  Trident Z RGB 32GB 16GBx2 3466 Mhz CL16 DDR4 خرید کنم و   5700 قیمت  بهم دادید !!  حدود 1 ماه پیش 3100 قیمت داشت  تو این مدت 2600 بهش اضافه شده  ؟؟ فکر کنم دلاری 11000 تومان  حساب میشه .

لطفا در مورد قیمت این رم ها تجدید نظر کنید .

اگه امکان داره در قسمت تخفیف رم های جی اسکیل هم قرار بدهید.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، peto گفته است :

از این بابت بهتون حق میدم

وقتی تاریخ گارانتی کالا گذشته باشه نباید با قیمت روز فروخته بشه مگر اینکه گارانتیشو بروز کنن

دقیقا ! من بهشون گفتم ! به مسؤل msi ایرانم گفتم ! به گرینم گفتم ! همه میگن لیون باید پیگیری کنه ! چون اونا فقط این حق و به لیون میدن ! فردا باهاشون تماس میگیرم ببینم چیکار کردن !

• لایک 1
لینک به دیدگاه

یک پیشنهاد که من دارم اینه که یک فیلد بزارید تحت عنوان معرفی قیمت پایینتر از لیون در فروشگاه‌های دیگر( هم قیمت رو قرار بده کاربر. هم لینک محصول رو که قابل بررسی باشه). البته نه مثل دیجیکالا که معلومه خیلی اهمیت میده !!!  شما هم بیاید این پیشنهادات قیمتی رو دقیق بررسی کنید. چون من زیاد دیدم کالاهایی رو که تفاوت قیمتی فاحـشی بین فروشگاه براشون وجود داره.(مثالش من دنبال Logitech G29 بودم. خود لیون گذاشته بود2400 اونموقع باگارانتی 12ماهه -الان 2600 گذاشته-من گشتم توی یک فروشگاه دیگه با همون گارانتی دقیقا 1750 پیدا کردم با گارانتی 18ماهه! که تفاوت خیلی زیادی هست برای این قیمت !) اینطوری یک رقابت نسبی هم بین فروشگاه های اینترنتی بوجود میاد.

راهع دیگش هم تخفیف ویژه به خریداران سیستم کامل از لیون هست مثلا از 5میلیون تومن به بالا! به اینصورت که قید کنید فرضا هزینه اسمبل  و راه‌اندازی + ارسال رایگان باشه. چون اینها خدمات هستند و تقریبا هزینه ای برای لیون ندارند (بجز ارسال!)

اگه پیشنهاداتم تکراری بود شرمنده چون 9 صفحه کامل خیلی زمان‌بر بود کامنتارو بخونم .

لینک به دیدگاه

اگر واقعا به فكر اون بچه اي هستين كه واسه كادو تولدش ميخواد سيستم بخره و نميتونه

ميتونين شروع كنين وارد كردن قطعات refurbished شده با قيمت پايينتر و اضافه كردن اين بخش به سايتتون ، بماند كه خيليها همينارو دارن بعنوان نو ميفروشن ولي شما ميتوني اين كارو نكني و باعث بشين خيليها بتونن به چيزي كه ميخوان برسن

شك نكنين هزارتا كار ديگه هست كه از دستتون بر مياد و نيازي به پرسيدن نيست براي كمك كردن هميشه هزارتا آپشن هست فقط كمي از خود گذشتگي و غير مادي گرايي ميخواد كه شما دارين، خيلي وقت ها با دل كار كردين و الان هم ميتونين 

ویرایش شده توسط blackviking094
  • لایک 3
لینک به دیدگاه

کاهش ارزش پول ملی یک کشور دو لبه دارد، یک لبه برای آنهاست که خود را درگیر ارز نفتی کردند و لبه دیگر آن، صادرات پر سود...... فراموش نکنیم، ما میتوانیم از کاهش ارزش پول ملی بعنوان یک شتابدهنده در تولیدات و البته صادرات استفاده کنیم. کشور چین با پایین نگه داشتن ارزش پول ملی، امکان هرگونه واردات را گرفته و از آن سو، به شدت در حال صادرات است.......

صادرات پرسود نیاز به تولید دارد.

تولیدات شاخه های متفاوتی دارد. کشاورزی، صنعتی و......

اما اگر من جای لیون بودم: به دنبال ایجاد کسب و کارهایی متفاوت میرفتم. مثلا برای یک شرکنت خارجی کارهایی مثل  پروژه های نرم افزاری، انیمشن و .... انجام میدادم و از این راه دلار به دست آورده و آن را در چرخه واردات وارد میکردم.

چنانچه مورد خاصی که نیاز به نیروی کاری دارد پیدا میکردم، با شرکت های بزرگ وارد مذاکره میشدم و نسبت به انتقال جزئی از کارخانه به ایران پیگیر میشدم....

چرخه صادرات و واردات اگر دو سویه باشد. همیشه در جریان است.....

• لایک 1
لینک به دیدگاه

دوستان فقط قیمت دلار نیست

مشکل گمرک هم هست ک باعث افزایش قیمت جنسها میشه

یه دوستی دارم رفته بود برای خرید دوباره جنسسش از تهران از یه خریدار کلی البته جنسش کامپیوتری نبود آینهایی ک میگم مال قبل از دلار 7000ت هستش حالا بماند ک دلار هم روش اضافه شده

قبلا میخرید 6500 وقتی آون روز رفت بخره بهش گفتن 10200ت گفت یعنی چی این ک سری قبل دو هفته قبل  آنقدر بوده گفتن گمرک کانتینر ها رو گرفته ترخیص نمیکنه و شبی 20000000 ت هم اجاره میگیره ما هم مجبوریم قیمت رو بالا ببریم ک هم ضرر نکنیم هم هزینه اجاره  رو بتوانیم از این ور جبران کنیم بعدش بهش گفتن اگر امروز خریده ک هیچ نخری ی فردا باید 12000ت بدی بخری جنس رو??

از بحث تایپی خارج شدم معذرت اقای حسینی ولی بعضی دوستان فکر میکنن فقط دلال ها و واردات کننده مقصر هستن در حالی ک نهاد های دولتی هم با این کارها مشکلات و افزایش قیمت رو باعث میشن اگر یه نظارت کلی بود ک نیست اوضاع آنقدر وخیم نمیشد

اقای حسینی پیشنهاداتی ک دادین خوبه امیدوارم ب عمل برسونید شون ☺️

تو آتیش بازی لیون خیلی عالی بود منتهی بودجه نداشتن دستم رو بست یکی هم ک از دوستان بود هرچی بهش گفتن گرافیک رو بخر 1050، هی امروز فردا کرد نخرید الان باس 400تا 500 بالاتر بخره 

امیدوارم باز هم از این آتیش بازیها بزارید

لینک به دیدگاه

آقای حسینی از دیروز تا امروز چه اتفاقی افتاده ک رم های 8 گیگ 100-150تومن رفته روش؟

نرخ ارز ک همونه...الله اکبر

• لایک 1
لینک به دیدگاه

سلام و درود ب همه دوستان و جناب آقایی حسینی عزیز

جناب حسینی از نزدیک زیارت کردیم بسیار مرد خوش اخلاقی هستن و این تاپیک واقعا از ناراحتی و جودشون هستش

اول شرایط چیه و بعد راه حل:

ایران متاسفانه تا مشکل رانت خواری توش وجود داره هیچ کسی نمی تونه کاری بکنه پس در نتیجه اول خریدار هیچ دخالتی در این موضوع نداره...

بطور مثال بگم:

دستی در کار بود که برج 8 و 9 و 10 سال 1396 تمام کارت های بازار رو خریدن و ناموجود کردن که قیمت هارو بالا ببرن - و جالب تر از این اینکه چند شرکت بزرگ ایران و با چند نفر بستن و کارت های ماینینگ و گیمینگ که خریدش 1/100/000 تومان تا 1/280/000 تومان بود به قیمت 3/000/000 میلیون تومان فروخته شد و جالب بگم که یکی از دوستای صمیمیم در یک از شرکت ها گفتن که طرف فقط از روی کارت ها حدود 6 میلیاد تومان (6/000/000/000) سود کردن و بازار سخت افزار و گیمینگ رو خراب و به این روز رسوندن که نه گیمینگ و نه ماینینگ دیگه قدرت خرید سخت افزار نداشته باشن..... و حالا دارن برای بازار گریه میکنن...

فروشنده:

بهترین گزینه برای فروشنده اینکه سود قطعات رو کم کنه، این نکته داشته باشید که هر قطعه می فروشید باید جایی گزین بشه

خریدار:

هیچ راه حلی نداره جز نخریدن تا قیمت بیاد پایین و فروشنده بخاطر چک زیر فروشی کنه!!!!!!!!

در کل واقعا یک راه حل دو سر سود وجود نداره چون رانتخوارن نمیزارن......

• لایک 2
لینک به دیدگاه

در 40 دقیقه قبل، Forouzande گفته است :

کاهش ارزش پول ملی یک کشور دو لبه دارد، یک لبه برای آنهاست که خود را درگیر ارز نفتی کردند و لبه دیگر آن، صادرات پر سود...... فراموش نکنیم، ما میتوانیم از کاهش ارزش پول ملی بعنوان یک شتابدهنده در تولیدات و البته صادرات استفاده کنیم. کشور چین با پایین نگه داشتن ارزش پول ملی، امکان هرگونه واردات را گرفته و از آن سو، به شدت در حال صادرات است.......

صادرات پرسود نیاز به تولید دارد.

تولیدات شاخه های متفاوتی دارد. کشاورزی، صنعتی و......

اما اگر من جای لیون بودم: به دنبال ایجاد کسب و کارهایی متفاوت میرفتم. مثلا برای یک شرکنت خارجی کارهایی مثل  پروژه های نرم افزاری، انیمشن و .... انجام میدادم و از این راه دلار به دست آورده و آن را در چرخه واردات وارد میکردم.

چنانچه مورد خاصی که نیاز به نیروی کاری دارد پیدا میکردم، با شرکت های بزرگ وارد مذاکره میشدم و نسبت به انتقال جزئی از کارخانه به ایران پیگیر میشدم....

چرخه صادرات و واردات اگر دو سویه باشد. همیشه در جریان است.....

?

الان واقعا از لیون انتظار دارین همچین کاری رو انجام بده؟

دولت با اون همه قدرت و سرمایه  نمیتونه کارخانه های خارجی رو جذب کنه بعد لیون بتونه?

این پیشنهادات شما دیگه مرزهای  رویا هم جابجا کرده

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، Daniel Stark گفته است :

آقای حسینی از دیروز تا امروز چه اتفاقی افتاده ک رم های 8 گیگ 100-150تومن رفته روش؟

نرخ ارز ک همونه...الله اکبر

شاید تا الان داشتن به قیمت خرید قبل میفروختن و الان خرید جدید انجام دادن

انتظار دارین هم زمان با تغییر قیمت ارز قیمتا عوض بشن؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، peto گفته است :

مثل اینکه شما از بازار بی خبری

همه دارن به صورت لحظه ای با قیمت ارز قیمت تعیین میکنند جدید و قدیم هم نداره

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، Daniel Stark گفته است :

از یه طرف کاربرا میگن چرا فروشنده ها قیمت اجناس رو با قیمت ارز ربط میدن و همینجاتوهمین تاپیک  چند نفر به اقای حسینی گفتن چرا جنس خرید قبل رو با قیمت روز حساب کرده!

از طرفی شما میگی فروشندها همه دارن قیمت ارز رو ملاک قرار میدن و قیمتا بروزه.

الان منظورتون اینه که فروشنده ای که جنس خرید قبل داره باید اون جنس رو با قیمت روز حساب کنه؟

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 20 ساعت قبل، سعید حسینی گفته است :

سلام دوست من

منظورتون رو متوجه نشدم

یعنی کالایی توی سایت دیروز ارزونتر بوده و بعد از تخفیف گرونتر شده ؟

لطفا اگر اینطوره لینکش رو بفرمایید تا بررسی کنیم

3 روز پیش قبل تخفیف قیمت رم  8 geil ها 560 بود فرداش شد 670 هارد 1tb wd بود 399 تو روز تخفیف شد 430 یعنی این قطعات روزانه خریداری میکنین ؟ که قیمتش هر روز تغییر میکنه ؟

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، Daniel Stark گفته است :

نه رفیق ظاهرا شما بی خبری صرافی نیست که فقط ارز بفروشن کلی عامل دیگه تاثیر گذاره یکی از مهمتریناش موجودی انبار.من نمی خوام توجیه کنم واسه لیون چون نفعی نداره ولی خواستم بدونی فقط ارز تاثیر نمی گذاره.

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، peto گفته است :

از یه طرف کاربرا میگن چرا فروشنده ها قیمت اجناس رو با قیمت ارز ربط میدن و همینجاتوهمین تاپیک  چند نفر به اقای حسینی گفتن چرا جنس خرید قبل رو با قیمت روز حساب کرده!

از طرفی شما میگی فروشندها همه دارن قیمت ارز رو ملاک قرار میدن و قیمتا بروزه.

الان منظورتون اینه که فروشنده ای که جنس خرید قبل داره باید اون جنس رو با قیمت روز حساب کنه؟

مشکل همینه ! خرید قبل به قیمت جدیده ! خرید جدید به قیمت جدید تره

اینجوری بگم ! هرچی مشتریش بیشتر باشه گرون تره

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، magnetic7 گفته است :

مشکل همینه ! خرید قبل به قیمت جدیده ! خرید جدید به قیمت جدید تره

اینجوری بگم ! هرچی مشتریش بیشتر باشه گرون تره

بله دیگه وقتی مشتری زیاد باشه خرید قبل سریع تر تموم میشه و فروشنده مجبور میشه بار جدید بیاره و باره جدیدم که قیمتش بالاتره در نتیجه قیمت فروش هم بالاتر میره

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، peto گفته است :

ایشون حافظ منافع لیون در فروم هستن خخخخخ

لینک به دیدگاه

در 19 ساعت قبل، magnetic7 گفته است :

گارانتی گرین ۳ماه اول تعویض داره

من ازتون کارت خریدم هفته ی پیش که در جریانید احتمالا چون خیلی ضد حال خوردم سر اون موضو و تماس گرفتم :D

الان ۶ماه از این گارانتی رد شده ینی عملا من کارتی خریدم که ۶ماه گارانتیش رد شده و پولی که براش پرداخت کردم ارزش امروزشه نه ۶ ماه پیش

میدونم میتونید با گرین هماهنگ کنید و این موضو رو از زمان خرید برای من درست کنید چون قبلا تجربه داشتم جنسی خرسدم که یکسال ازش رد شده بود .. الان یک هفتس که بهتون اطلاع دادم تا این موضوع رو رسیدگی کنید برام .. ولی شما فقط به من گفتید ک به گرین اطلاع دادیم

خب خسته نباشید من خودمم بهشون اطلاع دادم این موضو رو و بهم گفتن از لیون باید پیگیری کنید

اگر قیمت روز میگیرید خدمات به روز هم بدید

مشکل اصلی قیمت روز همینه .. گارانتی و خدمات مال قبله :) این منو خیلی آزار میده وگر نه همه میدونن وقتی شما جنسی رو بالاتر بخرید مجبورید همراه با قیمت بازار بفروشید

بهتون پیشنهاد میکنم همین الان با لیون تماس بگیرید داخلی 107 اقای محمد حسین نیک بخت بخش ارتباط با مشتری هستش صفر تا صد کار رو براتون انجام میدن

در مورد گارانتی گرین باید بگم که بارها و بارها و البته در اکثر مواقع کالاها توی انبارشون میمونه و مدتی از گارانتی میگذره و بعد وارد بازار میشه البته بستگی به اون کالاها هم داره .

لینک به دیدگاه

در 57 دقیقه قبل، ice_man_1 گفته است :

3 روز پیش قبل تخفیف قیمت رم  8 geil ها 560 بود فرداش شد 670 هارد 1tb wd بود 399 تو روز تخفیف شد 430 یعنی این قطعات روزانه خریداری میکنین ؟ که قیمتش هر روز تغییر میکنه ؟

دقیقا

خرید روزانه هم باشه اینقدر بالا پایین نداره چون قیمت ارز چندروزه ثابته

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...