رفتن به مطلب

*** اگر بجای لیون کامپیوتر بودید در این روزها چه کار می کردید ؟؟؟ ***

Recommended Posts

آقای حسینی یه پیشنهاد دارم مطمئن هستم که این روش را اگه راهندازی کنید این اوضاع گرونی سهل تو اوضاع بحران و یا ارزونی تو هر موقع کار ساز من ساکن ارومیه هستم تو شهر ما تقریبا سال 86 من یه سیستم جمع کردم به قیمت 1.800 که تنها گرافیک من شد 460 تومن 4870  یک گیگ بود تازه اول گرافیک های بزرگ بود راستش تو شهر ما یه فروشگاه آذرنصر بود که شرایطی را درست کرده بود که با بانک نمیدونم چی کار کرده بود به مشتری معرفی بانک میداد خداییش در عرض 2 روز وام میداد بانک انصار میرفتین از بانک با معرفی آذر نصر بانک وام را میداد و خود فروشگاه رایانه با مشتری نقد حساب میکرد بعد مشتر قسط ها ش را خودش پرداخت میکرد که دخلی به فروشگاه نداشت فقط فروشگاه معرفی میکرد که ایشون این پول را برای خرید سیستم میخوان و در صورت خرید حل میشد اگه به فروش عادی نگاه کنین این که هنر نمیخواد هر کسی یه سایت میزنه و الان خیلی زیاده یا ریسک میکنین ثروتمند میشین یا به اخبار گوش بدین همینطوری وایستین باز یه پیشنهاد بود من توجیه نمیکنم همش راه حل میگم امیدوارم به درد لیون بخوره 

لینک به دیدگاه

• ارسال 557
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

موضوع جالب شد...یعنی الان اگه یه قطعه ۴ میلیونه ۲ میلیونش سوده دیگه؟نمیدونم چی بگم! امیدوارم هر چه زودتر اختصاص ارز ۴۲۰۰ به قطعات کامپیوتر موقف بشه!

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، سعید حسینی گفته است :

باهاشون صحبت کردم چندین بار

فکر کن شمای احمد اقای گل وارد کننده ای

و 100 میلیون تومان پول داری

میری دلار 4200 تومانی میگیری و سی پی یو وارد میکنی با هزینه ی گمرکی و مالیات و هر چیز دیگری برات حدودا بین 4500 تا 5000 دلار تموم میشه و با دلار 5200 میفروشی ( من نهایت هزینه ها رو در نظر گرفتم ) و در مقابل تومان میگیری ، مشکل از اینجا شروع میشه اگر یکبار دولت بهت مجددا دلار 4200 نده چه اتفاقی برای سرمایت می افته ؟

---------------------------------------------

100 میلیون تومان داری و میری سکه و طلا و ماشین و دلار و ... میخری و میشینی یک گوشه اینطوری حداقل سرمایت حفظ میشه ولی در روش بالا اگر یکبار و فقط یکبار دولت بهت ارز نده سرمایت در همون روز نصف میشه

------------------------

مشکل به همین سادگی پیچیدست

خب سرمایش نصف بشه رو باید از جیب منه مصرف کننده جبران کنه اونم مفتی؟

چه ربطی داره واقعا این منطق شمارو هیچکی نمیتونه قبول کنه که با دلار 5000 برات تموم بشه با دلار 10000 بریزی تو بازار

این بزرگترین خیانت و کلاهبرداریه

البته منظورم دزدانی به نام وارد کننده بود

جالبه جنسی که براشون 4200 تومن تموم میشه رو با سود 6000 تومنی تو بازار میفروشن تازه طلبکارم هستن

ویرایش شده توسط bl4ck
  • لایک 2
لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، memex گفته است :

دقیقا بهانشون همینه مثل اینکه شما همیشه پتو بندازی روت که مبادا یهو هوا سرد  شه 1f602.png

موضوع اینه اینا میخوان چه ارز برسه چه ارز نرسه سود خالصو بکنن خوب اقا ارز نرسه دیگه قطعه نخرید دلیلی برای خریدش نیست

وقتی همه دیگه با ارز ازاد قطعه وارد نکنن مملکت فلج شه کسی میتونه ارز دولتی اختصاص نده؟؟؟ 

فکر کنم اقای حسینی منظورشون اینه که اینها میترسن دیگه بهشون دلار دولتی ندن و سرمایشون نصف شه و من هم توضیح دادم که اینها از اول سرمایشون همخون نصفه بوده و اتفاق خاصی نمیوفته اگر دلار دولتی رو هم حذف کنن

ببینید به قول ادام اسمیت بازاری و کاسب همیشه دنبال توجیه خودش هست و حتی در بهترین وضعیت بازار هم باز شکایت داره از سود کم

این وظیفه دولت ها و حکومت هاست که با این قشر که فقط سود براش مهمه مقابله کنه و سختگیرانه روشون نظارت داشته باشه

الان خیلی از کشور ها چندتا خیابون و چند ده تا مغازه رو زیر و رو کنی یک کالا حتی یک دلار هم نمیتونه اختلاف قیمت داشته باشه چون اگر کاسب چنین کاری بکنه پدرش رو در میارن

ولی ازینور تو ایران یه سری فعالین اقتصادی میان میگن قیمت ها باید ازاد شه و بر اساس  قانون عرضه و تقاضا خود بازار قیمت گذاری کنه

ببینید وضع ما چقدر خرابه دیگه

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، bl4ck گفته است :

خب سرمایش نصف بشه رو باید از جیب منه مصرف کننده جبران کنه اونم مفتی؟

چه ربطی داره واقعا این منطق شمارو هیچکی نمیتونه قبول کنه که با دلار 5000 برات تموم بشه با دلار 10000 بریزی تو بازار

این بزرگترین خیانت و کلاهبرداریه

البته منظورم دزدانی به نام وارد کننده بود

جالبه جنسی که براشون 4200 تومن تموم میشه رو با سود 6000 تومنی تو بازار میفروشن تازه طلبکارم هستن

دوست عزیز دقت کنید به توضیحی که در کامنت های قبلی دادم

این یک مغلطه هست که وارد کننده در بحث ...

اصلا سرمایه نصف نمیشه و همون سرمایه قبلی با همون ارزش ریالی و دلاری بعلاوه سود حاصل از فروش بجا خواهند ماند

• لایک 3
لینک به دیدگاه

یک نکته رو هم فراموش نکنید و اون اینکه فقط وارد کننده سود زیادی نمیبره و تو این وضعیت خرده فروش هم سود بالایی رو کسب میکنه

مثلا شاید در حالت عادی از یه قطعه سه میلیونی 200 هزار تومن سود کنه ولی در وضعیت بی ثباتی بازار 600 هزار تومن و حتی بیشتر بهره میبره

الان میری بازار رضا طرف میگه این قطعه رو دیروز خریدم 6780 و دارم 6800 میفروشم و فقط بیست تومن سود میکنم?

یه فاکتورم نشون میده انگار من نمیدونم داستان این فاکتورا چیه!!!

در شرایط عادی هم خیلی از عزیزانی که برای تعویض قطعه رفتن گارانتی  زمان دریافت خسارت مبلغ کمتری رو دریافت کردن چون قیمت فروش قطعه کمتر بوده و خرده فروش به بنده خدا انداخته

الان که دیگه فکر کنم به طور مثال اگه کارت گرافیکی 7 میلیون باشه خرده فروش حداقل داره یه تومن سود میکنه(حداقل)

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 50 دقیقه قبل، ahmad35 گفته است :

دوست عزیز دقت کنید به توضیحی که در کامنت های قبلی دادم

این یک مغلطه هست که وارد کننده در بحث ...

اصلا سرمایه نصف نمیشه و همون سرمایه قبلی با همون ارزش ریالی و دلاری بعلاوه سود حاصل از فروش بجا خواهند ماند

خب حرف منم همینه برا همینه میام نظر میدم چون باید از حق در مقابل باطل دفاع کرد

واقعا سودی که وارد کننده های ایران میکنه رو شرکت اپل و سامسونگ و ... از محصولاتشون نمیکنن ?

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، ahmad35 گفته است :

دریافت خسارت مبلغ کمتری رو دریافت کردن چون قیمت فروش قطعه کمتر بوده و خرده فروش به بنده خدا انداخته

در مورد این مطلب که شما عرض کردید

یکی از دوستان برای تعمیر کارت خود به گارانتی مراجعه کرد و در نهایت تعمیر نشد و 1 میلیون بهش دادن بابت کارت اونم شاکی که کارت رو 1.6 خریده

بعد از گارانتی پرسید خوب یعنی با 1 میلیون من از شما همین کارت رو می خرم و بهش گفتن نمی شه برید از نمایندگی ها بگیرید!!

رفت از نمایندگی بخره بهش 1.75 قیمت دادن!!!!

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، adreno420 گفته است :

در مورد این مطلب که شما عرض کردید

یکی از دوستان برای تعمیر کارت خود به گارانتی مراجعه کرد و در نهایت تعمیر نشد و 1 میلیون بهش دادن بابت کارت اونم شاکی که کارت رو 1.6 خریده

بعد از گارانتی پرسید خوب یعنی با 1 میلیون من از شما همین کارت رو می خرم و بهش گفتن نمی شه برید از نمایندگی ها بگیرید!!

رفت از نمایندگی بخره بهش 1.75 قیمت دادن!!!!

بله همین هست خرده فروش ها هم سود بسیار بالایی روی قطعات میکشن

البته بستگی داره چقدر از زمان خرید گذشته باشه

و اینکه نمایندگی خرده فروشی قطعات به اون شکل وجود نداره و هر کس تو این بازار بهم ریخته ادعای نمایندگی میکنه

البته مواردی هم دیدم که دوستان تهدید به شکایت کردن و یا به طور جدی پیگیر شدن و تونستن مبلغ بیشتری از نمایندگی بگیرن

ضمن اینکه شرکت های گارانتی موظف هستن اگر قطعه تعمیر نشد در صورت موجود بودن در بازار جایگزین کنند و اینطور که شما میگید قطعه در بازار موجود بوده

این دوستتون اگر پیگیر بودن احتمالش زیاد بود بتونن جواب بگیرن 

لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، manhatan گفته است :

دستت درست و انگشتات طلا ...

ویرایش شده توسط DPSYS
لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، IIVII گفته است :

این دوستمون manhatan کاملا حرفش غیر منطقی هست...اینکه می گن هیچ کاری نباید کرد و باید منفعل بود کدوم آدم عاقلی این حرف رو می پذیره...توی انگلیس شهریه دانشگاه گرون میشه ملت مجسمه چرچیل رو می کشن پائین و دانشگاه رو آتیش می زنن یا توی انقلاب کبیر فرانسه مردم پادشاه و درباریان و غیره رو با گیوتین گردن زدن روحیه ملت اروپا و امریکا اینطور بوده که حکومت هاشون هم دموکرات هستن...نظراتت 100% غلط و اشتباه هست جناب manhatan.... . تایید و پیروی از  نظرات افرادی مثل manhatan یکی از دلایل عقب ماندگی سیاسی و تضییع حقوق سیاسی در این مملکت هست لطفا دوستان به این توع طرز تفکر ها واکنش نشون بدن...یکی از دلایل برخورداری از حقوق سیاسی بیشتر در اروپا و امریکا دقیقا آگاهی بالاتر مردم و مطالبه گر بودن و معترض بودن مردم این جوامع هست.

در مورد موضوع تخصیص ارز 4200 تومن به وارد کننده ها مردم باید پیگیر باشند تا ببیند مقصر اصلی کی هست و باید پیگیری کنن تا مقصر اصلی مجازات بشه درسته که ایران تاریخچه استبدادی داره ولی معترض بودن و پیگیر بودن مردم به مراتب بهتر از منفعل بودن هست....در مورد این مورد مشخص دو حالت بیشتر نداره چه در مورد وارد کننده های گوشی همراه چه قطعات کامپیوتر و لپ تاپ دو حالت این هست:  یا دولت و بانک مرکزی و وزارت ارتباطات دروغ می گن که ارز دولتی به وارد کننده دادن یا وارد کننده ارز 4200 گرفته و با نرخ ارز بازار آزاد می فروشه...به هر حال مردم و مصرف کننده باید پیگیر این قضیه باشه و تا محصولاتی که دولت مدعی هست ارز دولتی داده رو با همون نرخ تحویل نگرفته این قضیه رو ول نکنه حتی اگه دولت دروغ گو هست باید این قضیه مشخص بشه... .

نظر جناب @manhatan هم همینه

شما حرفای خود ایشون رو دارید به خودشون برگشت میزنید و این وسط خودتونو میخواهید روشن فکر جلوه بدید

میگی اعتراض خب عزیز من به کجا؟ ببین من یه سایت طراحی داشتم  نه سیاسی  نه فرهنگی  نه دینی نه ضد دینی نه ...

یه سایت طراحیو ... بود اومدن ف..یلترش کردن بدون هیچ دلیلی !!!!!!!

رفتم از فتا بگیر تا .. پیگیری کردم دیدم قضیه چیه و هزاران سایت دیگم فی..لتر شده و خبر نداشتم دیدم کار از جای دیگه لنگه و هیچ نهادی حتی فتا قدرت در افتادن با اون جماعتی که نقاب اسلام رو زدن نداره

بیخیال شدم

شما فیلم های که منتشر شده رو ظاهرا نمیبینید کیا دست توی قدرت دارند.

طرف امام جمعه و یا یک مقام مذهبی مشهور هست میاد میگه خشک سالی دلیلش بد حجابی دختران هست  از اون ور یه دانشمند نخبه به نام کاوه مدنی میاد که به این وضع خشکسالی رسیدگی کنه ، لابی قدرتمند پشت پرده زندانیش میکنه به گ... خوردن میارتش بعدش ولش میکنه تا دیگه پشت سرشم نگاه نکنه.

قوانین ضد فساد اقتصادی اسلامی رو هم درست اجرا کنن همانند عربستان وضع خیلی خیلی بهتر میشه  ولی نمیکنند چون منافع بعضی هارو به خطر میندازه

موفق باشید

ویرایش شده توسط bl4ck
اشتباه تایپی
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

ملت رو به مرگ گرفتن که به تب راضی شن. تا اونجایی که امکان داره قیمت ارز میره بالا بعد 100تا تک تومن که ارزون شد تو بوق و کرنا میان میگن ای مردم سیر نزولی شروع شد ملت ت ت ت ارزون شد. بعدش هم خیلی راحت مثل امروز میان میگن دیگه در بازار خودرو و ارز التهاب قدیم وجود نداره. اره عمو جان یه 207 میخریدی اتوماتیک 48 تومن الان میخری 60 میلیون به بالا. ماشین خارجی که دیگه اصلا تو رویاهامون نمیبینیم  واقعا هرچی بیشتر ادم فکر کنه بیشتر نا امید میشه. داریم میریم به سمتی که مردم سر نون هم به جون هم میفتند. دوستان یه نصیحتی میکنم برادرانه به خدا قسم این دنیا ارزشش رو نداره. به فکر همدیگه باشیم. اطمینان دارم که عدالت در دنیای دیگری اجرا میشه چون وقتی میرم بیرون و میبینم یه بچه کوچیک داره برای خرید یه جوراب به یه بچه پولدار التماس میکنه و کلی بهش توهین میشه و اشک رو تو چشماش میبینم واقعا اتیش میگیرم و به خودم میگم واقعا این بچه چه گناهی کرده؟ این چه عدالتیه؟ این چه دنیای هستش؟ ببخشید سرتون رو درد اوردم....

• لایک 3
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در در 1397/04/19, 19:49:06، سعید حسینی گفته است :

باهاشون صحبت کردم چندین بار

فکر کن شمای احمد اقای گل وارد کننده ای

و 100 میلیون تومان پول داری

میری دلار 4200 تومانی میگیری و سی پی یو وارد میکنی با هزینه ی گمرکی و مالیات و هر چیز دیگری برات حدودا بین 4500 تا 5000 دلار تموم میشه و با دلار 5200 میفروشی ( من نهایت هزینه ها رو در نظر گرفتم ) و در مقابل تومان میگیری ، مشکل از اینجا شروع میشه اگر یکبار دولت بهت مجددا دلار 4200 نده چه اتفاقی برای سرمایت می افته ؟

---------------------------------------------

100 میلیون تومان داری و میری سکه و طلا و ماشین و دلار و ... میخری و میشینی یک گوشه اینطوری حداقل سرمایت حفظ میشه ولی در روش بالا اگر یکبار و فقط یکبار دولت بهت ارز نده سرمایت در همون روز نصف میشه

------------------------

مشکل به همین سادگی پیچیدست

سلام و عرض ادب جناب حسینی

نمیدونم شما این استدلال مردود رو پذیرفتید یا فقط نقل کردید از جانب وارد کننده.

خوبه خودتون در استدلال ذکر کردید ۱۰۰ میلیون پول داره.

یعنی مثلا با دلار ۸۰۰۰ میشه ۱۲۵۰۰ دلار  .

خب میره ثبت سفارش میکنه و حدود ۲۵۰۰۰ دلار جنس وارد میکنه. و مراحل رو طی میکنه و جنسش وارد میشه.

حالا جنساش رو مثلا میفروشه ۱۲۰ میلیون بعد دو باره ثبت سفارش و طی همین مراحل.

بعد مثلا ۵ بار اگه فقط با سرمایه اولیه اش جنس وارد کنه و برای ششمین بار بهش ارز دولتی ندن ارزش سرمایه اولیه اش میشه معادل دلاری روز سرمایه اش مثلا اگه دلار شد ۷۶۰۰ بازم اینجا هم سود کرده و اگر شد ۸۴۰۰  ۵ درصد کلا ضرر کرده (۱۰۰ میلیون در اون زمان میشه ۱۱۹۰۰ دلار) نه اونطور که شما میفرمایید.

در ضمن کسی که ارز دولتی گرفته با توجه جو روانی قیمت ارز آزاد اجناسش رو مثل آب خوردن میتونه بفروشه و اگر خیلی دیگه بخواد به خودش حق بده میتونه مثلا ۵ درصدی که ناشی از نوسان قیمت ارز در بین زمان دو ثبت سفارشش هست رو گرونتر بفروشه که همون احتمال ضررش هم حذف بشه نه اینکه با هر بار واردات انتظار سود ۱۰۰ درصدی ناشی از اختلاف قیمت ارز آزاد دولتی رو داشته باشه و بعد به صورت حق به جانب بگه چون اگه ارز آزاد بهم ندن سرمایه ام نصف میشه. نه خیر اون نصف سرمایه مال دولت  (ملت)بوده بهت اختصاص داده شده بری جنس بیاری بعد اگر ازت پس بگیرن تو ضرر نکردی بلکه پول دولت رو پس دادی فقط.

اگر هم کسی میخواد دلار و سکه ... بخره مثل خیلی از افراد دیگه میتونه اینکار رو انجام بده و درخواست ارز دولتی نده و بذاره هر کس حاضره ریسک اون تغییر ارزش ارز طی ثبت سفارش تا دفعه بعد رو  به خاطر سود واردات بپذیره انجام بده.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

دوستان من نمیدونم واقعا سر چی دارین بحث و جدل میکنید شما اینجا اومدین یه راه کار بدین ؟اگه ندارین حرف نزنین 

موضوع رو سیاسی نکنید چون هیچ کدومتون تو سیاست نیستین اینجا سایت سخت افزاری .نرمفزاری هست نه مجلس یا شورای حل اختلافات 

(نمیگم تو سیاست نباشین چون اون توری هر بلایی سر این کشور بیاد کسی چیزی متوجه نمیشه بلکه میگم اینجا جای حرف سرش نیست)

لینک به دیدگاه

در در 1397/04/18, 20:28:59، Feri_seven گفته است :

وقتی خودمون به خودمون رحم نمیکنیم چه فایده؟؟؟

جنسی که قبلا با دلار ۳۰۰۰ تومن یا ۴۰۰۰ تومن خریده شده بوده و مونده تو انبار یا استفاده شده الان میان با دلار ۸۰۰۰ و مقایسه با آک میفروشن ،ته نامردی و حروم خوریه، ماشین و خونه دست دو نمیفروشیم ک به نرخ روز بره بالا...

جنسایی که قبلا با دلار ارزون تر خریده شدن رو به هم با همون قیمت ارزون بفروشیم تا بتونم ارزون هم از هم بخریم، از هر دست بدیم از همون دستم میگیریم، دلال بازی توی این صنف گندشو دراورده. مصرف کننده و فروشنده ی منصف باید دست دلال نون به‌نرخ روز خور رو کوتاه کنه...

چکیده مطلب اینکه دوستان عزیزم، مصرف کننده عزیز، یوزر عزیز، جنسای دست دو و قبل عید خریداری شده ات رو با نرخ قدیم منهای درصد  افت قیمت جنس دست دو بفروش، فکر نکن نرخ روز میفروشی سود میکنی چون از هردست بدی از همون دستم میگیری، هممون توی یه کشتی داریم زندگی میکنیم.

و البته یه نکته دیگه اینکه برای مقابله با دلالایی ک میان جنسارو جارو میکنن بهتره وقتی جنس قدیمی گرون میبینیم اصلا خرید نکنیم ازشون، عدم خرید جنس گرون همه جای دنیا جواب میده ولی متاسفانه در کشور ما هنوز جا نیفتاده...یاد بگیریم  نخریدن رو...

شما 10 تا هارد 4ترا یا 6ترا یا 8ترا پیدا کنید که 30% کمتر از قیمت قبل گرونی باشه بنده خریدارم . خودمم چند تا رم 16 گیگ و پاور و گرافیک با قیمت قبل گرونی میفروشم

متاسفانه تو مملکت ما قانونی برای گرونی وجود نداره که برخورد بشه وگرنه به این روز دچار نمیشدیم که

من بشخصه به هرکس که جنس داره و با قیمت جدید وکسر عرفش میفروشه حق میدم . چون حتی در اینصورتم باز داره ضرر میکنه !!مثلا 6 ماه پیش عرف بازار ایران قیمت 1080ti حدود 3500 تا زیر 4000 بوده حالا طرف بیاد اگه کرافیکش رو بفروشه 2300تا 2800 باید حدود 500 هم (بعد از اینکه نیاز مالیش رفع شد) روش بزاره 1060 بخره که درست نیست . مغازه دار هم همین شرایط رو داره حتی اگه جنس نو رو بخواد بفروشه بازم اگه با قیمتهای جدید نفروشه ضرر میکنه . من خودم قبل عید سراتو 2012 خرید 75 تومن الان اگه مثلا بفروشمش 80 تومن بظاهر منفعت کردم ولی باید یه چیزیم روش بزارم 207 بخرم !!!این بخاطر اقتصاد گل و بلبل کشورمونه به همین خاطر اگه نسبت به قیمت جدید نفروشم ضرر میکنم دیگه . خودتون با انصاف باشید حاضرید همچین کاری بکنید

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، IIVII گفته است :

با یه نکته حرف هاتون موافقم قضیه اعتراض  و مشخص کردن مشکلات ارز ولی نه خود مردم

یعنی خود مردم باید برن دنبال راه حل؟ اونوقت کسانی که پول مفت از مالیت مردم به جیب میزنن شکمشون پر میشه اسمشونم نماینده مردم هستن چی

باید اونا پیگیری کنند که نمیکنن پس دفعه بعدی نباید به این افراد رای بدهند

من دیگه بحث سیاست رو ادامه نمیدم نه نتیجه میده نه اینکه به نفع  و موضوع تاپیک هست

موفق باشید

لینک به دیدگاه

با این وضع بازار نمیشه هیچ کاری کرد ، شاید یکسری تکنیک های بازاریابی به کار بیان مثل باندل فروختن و حداقل باعث بشن کار مردم راه بیفته با تخفیف جزئی منتها اصل موضوع قابل تغییر توسط لیون نیست 

ویرایش شده توسط فرـشاد
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، sepehrariaee گفته است :

شما 10 تا هارد 4ترا یا 6ترا یا 8ترا پیدا کنید که 30% کمتر از قیمت قبل گرونی باشه بنده خریدارم . خودمم چند تا رم 16 گیگ و پاور و گرافیک با قیمت قبل گرونی میفروشم

متاسفانه تو مملکت ما قانونی برای گرونی وجود نداره که برخورد بشه وگرنه به این روز دچار نمیشدیم که

من بشخصه به هرکس که جنس داره و با قیمت جدید وکسر عرفش میفروشه حق میدم . چون حتی در اینصورتم باز داره ضرر میکنه !!مثلا 6 ماه پیش عرف بازار ایران قیمت 1080ti حدود 3500 تا زیر 4000 بوده حالا طرف بیاد اگه کرافیکش رو بفروشه 2300تا 2800 باید حدود 500 هم (بعد از اینکه نیاز مالیش رفع شد) روش بزاره 1060 بخره که درست نیست . مغازه دار هم همین شرایط رو داره حتی اگه جنس نو رو بخواد بفروشه بازم اگه با قیمتهای جدید نفروشه ضرر میکنه . من خودم قبل عید سراتو 2012 خرید 75 تومن الان اگه مثلا بفروشمش 80 تومن بظاهر منفعت کردم ولی باید یه چیزیم روش بزارم 207 بخرم !!!این بخاطر اقتصاد گل و بلبل کشورمونه به همین خاطر اگه نسبت به قیمت جدید نفروشم ضرر میکنم دیگه . خودتون با انصاف باشید حاضرید همچین کاری بکنید

اولا خونه و ماشین رو نباید با چیزای دیگه مقایسه کرد که البته همین دو مورد هم اشتباهه و توو کل دنیا ماشین دست دو قیمت قدیمی داره...

مورد دیگه اینکه این از عقل ناقص ماست که تا یچیزی میشه میگیم جنسمو بفروشم گرون ترش هست!!!

شما گویا متوجه منظورم نشدید، گفتم از هر دسست بدیم از همون دستم میگیریم، ارزون بفروشیم ک ارزونم بخریم باید فرهنک سازی شه توی جنس دست دو

ادم عاقل جنس دست دو رو با جنس جدید مقایسه نمیده یا جنس خرید قدیم رو با جدید، شما فقط در صورتی میتونی جنست رو به قیمت لحظه ای بفروشی که بصورت اعتباری جنس گرفته باشی یا جنس توی انبار خودت موجود نباشه، ادم وقتی یه جنسی رچ از قبل خریده به قیمت قبل هم درصد سود رو بکشه پس سودشو کرده!!! جنس جدید هم بخره درصد سودشو روش میکشه و میفروشه پس سودشو میکنه!!! پس جنس قدیم هییییییچ ربطی به جنس جدید نداره و جنس خرید قدیم رو به نرخ روز فروختن یعنی سود دوبل و حرامزاده بازی!!! خودم کاسبم ک دارم میگم و تاحالا از این حروم زاده بازیا نکردم 

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، sepehrariaee گفته است :

در کل چکیده حرفم میشه اینکه با توضیحاتی که دادم یعنی اینکه سالیانه ساله ک کل بازار ایران حروم در حروم شده و همه زندگیا حروم شده و مال حروم توی همه جا رخنه کرده، اینهمه حروم زاده بازی توی جامعه و فساد و بدبختی هم بخاطر همین مالای حرومه...همین استدلالای تخیلیه ک باعث حروم شدن زندگیا شده نمونش کلا شرعی ک بانکا برای اسکونت پولشون میذارن... والسلام.

درضمن درکل متن منظوری به شما یا شخصی نداشتم، بدبرداشت نشه، مخلص.

• لایک 3
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 19 ساعت قبل، IIVII گفته است :

من حساب کتابم زیاد خوب نیست ولی خوب سعی می کنم به مغزم فشار بیارم این مسائل مالی و حسابرسی  رو بفهم تا حد توانم...

نکته ای که هست اینه که اصلا تغییر قیمت (افزایش قیمت) دلار بازار آزاد تاثیری روی سرمایه واردکننده میزاره؟ چونکه وارد کننده با ارز 4200 تومن داره خرید و فروش میکنه...حتی اون 5 درصدی هم که شما می گی نباید ضرر کنه...اون 5 درصدی که شما می گی از اصل سرمایه نیست درسته؟؟؟ در واقع با گرون تر شدن ارز بازار آزاد قدرت خرید واردکننده با ارز 4200 تومن 5 درصد کمتر میشه ولی از اصل سرمایش ضرری نمی کنه...من اینطور فهمیدم... .

سلام

اون ۵ درصد رو همونطور که نوشتم مثلا برای بار ۶ ام مال وقتی هست که دولت تصمیم بگیره اختصاص ارز دولتی رو بعد چند بار واردات متوقف کنه در اینجا سرمایه دلاریش (یعنی اگه میرفت همون اول دلار میخرید با پولش) مثلا دلار درصدی گرونتر شده و اونو بکشه روش . (که اینم از نظرم درست نیست فقط افت ارزش ریال هم لحاظ کردم گفتم اینقدر میشه نه طبق ادعای وارد کننده نصف) 

لینک به دیدگاه

در در 1397/04/22, 07:26:33، farid68 گفته است :

سلام

اون ۵ درصد رو همونطور که نوشتم مثلا برای بار ۶ ام مال وقتی هست که دولت تصمیم بگیره اختصاص ارز دولتی رو بعد چند بار واردات متوقف کنه در اینجا سرمایه دلاریش (یعنی اگه میرفت همون اول دلار میخرید با پولش) مثلا دلار درصدی گرونتر شده و اونو بکشه روش . (که اینم از نظرم درست نیست فقط افت ارزش ریال هم لحاظ کردم گفتم اینقدر میشه نه طبق ادعای وارد کننده نصف) 

من مدل ساده ترشم گفتم و خود بازاری ها هم میدونن این مطلب رو

ولی خب برای سود بیشتر بلاخره باید یه دلیلی بیارن حالا هرچقدر هم مسخره باشه

مثل همون یارو که رفت گفت خرتو به من قرض بده طرف گفت خرم سیاهه

بنده خدا گفت خب چه ربطی داره

یارو گفت برا اینکه خرمو ندم همین دلیل کافیه

ویرایش شده توسط ahmad35
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

در در 1397/04/09, 16:11:15، hosin گفته است :

کلا

شما می تونید قیمت محصولاتی رو که از قبل خریدید با محصولات جدید ( با احتساب سود ) میانگین بگیرید. هم به سود مصرف کننده است هم به سود شما

لینک به دیدگاه

درود دوستان عزیزم

به زودی پستهای نا مربوط پاک میشن

لطفا بحثهای خارج از موضوع نکنید همین حاشیه ها هستش که گند زده به کیفیت زندگی ما ایرانیها

راهکار دارید بگید

همرو داریم میخونیم چه ما و چه فروشگاههای دیگه میان میخونن و استفاده میکنن چون همگی از مردم هستیم و همگی داریم با این مسائل دست و پنجه نرم میکنیم . مشکلات همینجا بیخ گوشمونه در نتیجه حل مسائل هم همینجا بیخ گوشمون هستش که با حرف زدن و راهکار دادن به همدیگه میتونیم اونو زودتر پیدا کنیم .

------------------------------

چند روزه که دارم با خودم کلنجار میرم که اینو بهتون بگم یا نه تا اینکه به این نتیجه رسیدم بهتون یه خبر بد بدم

چند وقتیه توی بازار کامپیوتر حتی هزار تومان ارز ندادن و تقریبا یک ماهه کسی ثبت سفارشی نکرده

و خبر بد اینکه یه سری از کالاها در بازار موجود نیستن و اخرین نفسهاشون رو توی انبارهای فروشگاهها دارن میکشن

امیدوارم اون قحطی که اول سال پیش بینی کرده بودیم به همین زودی اتفاق نیفته

• لایک 6
لینک به دیدگاه

کاملا مشخصه در این شرایط باید چکار کرد...سود کم فروش بیشتر..شما یکسری به بازار بزنی تو همین شرایط الان اکثر مفازه هایی که فروش خوب داشتند و الان شرایط قیمتی بهم ریخته اومدن قیمتها رو رقابتی کردن برا فروش بیشتر..سودشون رو کم کردن تا فروششون بیشتر بمونه و جبران کنه اون خلا قیمتی سابق...نکته دیگه ای هم که هست اینه که اکثر فروشگاهها کلی قطعات تو انبارشون داشتند که بمحض گرونتر شدن دلار اومدن قیمتها رو بالاتر بردن و بعضا فروش هارو متوقف کردن!!!خب اگه انصافی در بازار بود میگفت که شما قیمت قدیم خریدید و حالا همون جنس رو به قیمت جدید میفروشید درحالیکه میتونستید سودتون روی همون قیمت قدیم بکشید و بفروشید نه اینکه قیمت جدید رو بزنید و بازهم همون سود رو اون قیمت بدید..اگه هم فروشنده بگه که باید اونوقت گرونتر بخره خب برادر گرونتر هم میفروشی...با انصاف در بازار باید  خداحافظی کرد..سود کمتر فروش بیشتر..

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...