رفتن به مطلب

*** اگر بجای لیون کامپیوتر بودید در این روزها چه کار می کردید ؟؟؟ ***

Recommended Posts

در 4 ساعت قبل، aVaOMi گفته است :

عزیز وقتی با فونت بزرگ تایپ می کنید مثل این هست که در جمعیت ، داد بزنید ?

من نمی گم لیون بهترین هست. ولی از اکثر فروشگاه های اینترنتی بهتره. "نظر شخصی"

برای من نگاه کردن به این دو لینک زیر خیلی معنی داره.

https://www.lioncomputer.com/کامپیوتر/قطعات-اصلی/کارت-گرافیک/nvidia/asus/کارت-گرافیک-ایسوس-dual-gtx1060-o3g-87.html

https://www.lioncomputer.com/کامپیوتر/قطعات-اصلی/کارت-گرافیک/nvidia/gigabyte/کارت-گرافیک-گیگابایت--gtx-1060-g1-gaming-80.html

لیون گرافیک ۶گیگ رو ۴۰۰ ارزونتر از گرافیک ۳گیگ میفروشه !

این یعنی یه فرقی بین "خرید قدیم و جدید" قائل هستند و همین قابل تقدیره.

---

عجب وضعیه. یاد حرف مردم افتادم :

# رجایی خیلی آدم خوبی بود.    چرا ؟

# چون مثل بقیه دزد نبود.      خداا ??

ساده نباش برادر

چیزی به اسم خرید جدید وجود نداره چون از اول سال جنسی وارد نشده

همه اجناس خرید قدیمن با قیمت جدید داره میره تو پاچه

• لایک 3
لینک به دیدگاه

• ارسال 557
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه
در 24 دقیقه قبل، Daniel Stark گفته است :

ساده نباش برادر

چیزی به اسم خرید جدید وجود نداره چون از اول سال جنسی وارد نشده

همه اجناس خرید قدیمن با قیمت جدید داره میره تو پاچه

پیرو حرف دوستمون ، البته به موضوع تاپیک ارتباطی نداره ولی جالبه ، ۲روز پیش میخواستم از یه فروشگاه اینترنتی که اسمشو نمیارم یه واتر کولر بخرم ، توی سایت هم زده بودن موجود ولی از اونجایی که تجربش رو داشتم قبل از سفارش زنگ زدم از موجودی و قیمتش مطمعن بشم ، قیمتش اول ۶۷۵ تومن خورده بود توی سایت تماس گرفتم گفتن اجازه بدین از شرکت استعلام بگیرم اگر موجود بود تماس میگیریم باهاتون ، گفتم چشم ، تا ظهر ۴بار تماس گرفتم گفتن شرکت جواب نمیده ، در حالی که شرکت مد نظرشون تخت جمشید بود و من خودم باهاشون تماس گرفتم ? خلاصه ساعت ۱۳:۳۰ دقیقه زنگ زدن گفتن آقا موجوده ولی قیمتش رو شرکت با نرخ دلار جدید ۷۷۵ تومن اعلام کرده ??? گفتم آقا ولمون کن تورو حرضت عباس مگه نفته مگه سکه هستش که با نرخ دلار براش قیمت تایین میکنین ، وژدانن خیلی مصخره بود ، همونو از یه سایت دیگه سفارش دادم ۷۰۰ تومن .

لینک به دیدگاه

@ARMIN

جستارتا بنده رو ریپلای کرده بودید تو این تاپیک ولی الان پستتون نیست ! 

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در در 1397/05/09, 02:32:01، mousso گفته است :

انتظاری که از تیم لیون دارم اینه که اولا ادعای همیاری و همکاری با مشتری رو نداشته باشند! دوم اگه دارند در عمل نشون بدند! سوم اگه دلار میره بالا و قیمت رو در عرض نیم ساعت بالا میبرن (که نباید ببرن چون خرید قبلی خودشونه بقول خودشون)، وقتی میاد پایین بیارنش پایین

الان این مورد زیر رو 3روز پیش میخواستم برای یکی از عزیزان خریداری کنم :

https://www.lioncomputer.com/کامپیوتر/قطعات-اصلی/مادربورد/amd/msi/socket-am4/مادربرد-ام-اس-آی-x370-xpower-gaming-titanium-90.html

قیمتش بود 1.550 . دقیقا روزی بود که سکه شد 4تومن ! عصر قیمت همون کالا شد 1.850 و الان شده 2.015 تومن. یعنی چیزی حدود 25% افزایش قیمت در عرض 3روز ! که خودش چنتا سواله! اولا آیا دلار 25درصد افزایش قیمت داشته تو این 3روز ؟! ثانیا الان ک یورو شده دوباره 11تومن و دقیقا برگشته به 3-4 روز پیش، عایا برگشت داده قیمت رو به 1.550 یا هنوز بالا مونده قیمتا ؟؟؟ که مونده همچنان !!!

قیمت قطعاتی که برای اون دوستمون قرار بود 4روز بسته بشه میشد 10.800 و الان میشه 13.700 !!!!!! این انصافه خداوکیلی ؟؟!!!! اگه هست که من حرفی ندارم !

اگه میگید مشتری مداریم و میخوایم به مردم فشار نیاد، چرا میبرید بالا! اگه میبرید بالا چرا وقتی میاد پایین نمیارید پایین ؟ اگه نمیارید پایین چرا میگید مشتری مداری میکنیم ؟!!! 

اگه میگید دلار میره بالا! سکه میره بالا! قبول !! ولی لاقل یک بخش گزارش لینک داشته باشید برای هرکالا بتونیم هرجایی قیمت کمتر و همون گارانتی بود رو معرفی کنیم شما با این همه ادعا 5درصد،2درصد کمتر از اون بزارید ! اگه اینکارو کردید بعد میتونید ادعا کنید ما گرونفروش نیستیم!!! در مرحله بعد تازه با دادن پیشنهادهایی مثل باندل یا اسمبل رایگان یا ارسال رایگان (از این دست خدمات بی هزینه برای شما ولی مهم برای مشتری!)میتونید ادعا کنید درکنار مردم هستیم در گرانی ها!!! 

وگرنه اینکه تاپیک بزنید برای پیشنهاد همکاری با مردم و بعدش بحث کشیده به دلار و سیاست (درحالی که تاپیک جداگانش وجود داره) و شمام هیچ هدایتی روی موضوع نداشته باشید بنظر من عوام فریبی نیست (با کمال احترام به تیم زحمت کشتون؛ ولی این چیزی بود که من در این هفته که خیلی درگیر بستن سیستم بودم بهش رسیدم!)

یک سوال : همونروز که سکه شد 4 تومن ، فرض رو بر این میزاریم که قیمت مادربرد مورد نظر شما در بازار بالا میرفت منتهاا لیون بنا بر مشتری مداریش قیمت رو گرون نمی کرد !!! خب شما یک عدد سفارش میدادی ، من همکار هم به محض اینکه متوجه میشدم لیون قیمت قبل میده چندتا برای مغازه خودم و دوست و آشنا میخریدم ، سر جمع 10 عدد از اون ماردبرد فروخته میشد (فرض محال ، قطعا خیلی بیشتر ثبت سفارش میشد) ،قیمت 10 عدد مادربرد با قیمت اولیه شما یعنی 1.550 میشه : 15.500.000 تومان !!! قیمت الان قطعه تو سایت : 2.600 ضربدر 10 : 26.000.000 تومان ! شما با مبلغ 15.500.000 میتونی 10 عدد از همین مادربرد رو الان برای لیون بخری ؟؟؟ و قطعا همه این رو میدونیم ادامه همین روند یعنی خالی شدن انبار و تعطیلی کسب و کار ! بماند که دلار و طلا روز به روز سر به فلک میکشند و روز به روز جنس ها با قیمت لحظه ای دلار فروخته میشن ! رفیقم رفته الکترود جوشکاری بخره ، صاحب مغازه بهش گفته چون آشنایی و فلان یک بسته بهت میدم کارت راه بیفته چون نمیخوام انبار مغازه ام خالی شه با این وضع دلار معلوم نیست بتونم دوباره پرش کنم!!! دقت کنید : الکترود جوشکاری نه سکه و دلار و ... 

همه ما با ریال کسب درآمد میکنیم و با دلار خرج میکنیم ، ریال روز به روز بی ارزش تر و ما روز به روز متضرر تر !!! 

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، mousso گفته است :

@ARMIN

جستارتا بنده رو ریپلای کرده بودید تو این تاپیک ولی الان پستتون نیست ! 

بله برادر، پست رو نوشتم ارسال کردم، در پست به مواردی مانند محدودیت عددی قطعات، و محدودیت واردات و وضعیتی آماری کالاهای خروجی گمرکات اشاره کردم و اینکه به زودی برای اغلب قطعات و کالاهای وارداتی قحطی میاد،  بعدش دیدم مطلب خارج از چهارچوب داخلش هست، پاکش کردم.

به عنوان یوزر کامنت میدیم بعد به عنوان ناظر، کامنت خودمونو رو پاک می کنیم. اینم سادیسم ماست که گرفتارشیم.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

خواهش می کنم.

1. شما باید یاد بگیری در انجمن همه کاربران مانیتور همسایز ندارند و دوستانی مثل من که از رزلوشن 900P استفاده می کنند، فونت بزرگ باعث اذیت شدن و اسکرول اضافی میشه و از این کار باید پرهیز کنید.

2. میتوانید اعتراضتون رو با ادبیات بهتر در جای خودش در این تاپیک مطرح بفرمایید:

انتقادهای تند و تیز و ملایم شما در این تاپیک

داش خسته نشی اسکرول اضافی میزنی :))  انگشتت خسته میشه بخدا :) خدا قوت !

لینک به دیدگاه

داداش اگه حرفام یه جایی رو میسوزونه  اصن تعارف نکن 

پاک کردن پست که هیچ ....

میخوای کاربری منم پاک کن ......   بن کن 

خلاصه هرکاری از دستت برمیاد کوتاهی نکن

از قدیم میگن نیم کیلوباش ولی مرد باش 

لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، فرـشاد گفته است :

یک سوال : همونروز که سکه شد 4 تومن ، فرض رو بر این میزاریم که قیمت مادربرد مورد نظر شما در بازار بالا میرفت منتهاا لیون بنا بر مشتری مداریش قیمت رو گرون نمی کرد !!! خب شما یک عدد سفارش میدادی ، من همکار هم به محض اینکه متوجه میشدم لیون قیمت قبل میده چندتا برای مغازه خودم و دوست و آشنا میخریدم ، سر جمع 10 عدد از اون ماردبرد فروخته میشد (فرض محال ، قطعا خیلی بیشتر ثبت سفارش میشد) ،قیمت 10 عدد مادربرد با قیمت اولیه شما یعنی 1.550 میشه : 15.500.000 تومان !!! قیمت الان قطعه تو سایت : 2.600 ضربدر 10 : 26.000.000 تومان ! شما با مبلغ 15.500.000 میتونی 10 عدد از همین مادربرد رو الان برای لیون بخری ؟؟؟ و قطعا همه این رو میدونیم ادامه همین روند یعنی خالی شدن انبار و تعطیلی کسب و کار ! بماند که دلار و طلا روز به روز سر به فلک میکشند و روز به روز جنس ها با قیمت لحظه ای دلار فروخته میشن ! رفیقم رفته الکترود جوشکاری بخره ، صاحب مغازه بهش گفته چون آشنایی و فلان یک بسته بهت میدم کارت راه بیفته چون نمیخوام انبار مغازه ام خالی شه با این وضع دلار معلوم نیست بتونم دوباره پرش کنم!!! دقت کنید : الکترود جوشکاری نه سکه و دلار و ... 

همه ما با ریال کسب درآمد میکنیم و با دلار خرج میکنیم ، ریال روز به روز بی ارزش تر و ما روز به روز متضرر تر !!! 

از اون حرفا بودا !! یعنی گرونش کنن تا انبارشون خالی نشه ؟ مگه نمیشه فرآیندی رو درنظر بگیرن با هرکارت ملی بیشتر از یک عدد از یک قطعه خریداری نشه ؟ (خیلی هم ساده و راحته برای کسی که بخاد! کافیه روند ثبتنام در سایتش رو دقیقتر کنه و افرادی هم که قبلا ثبتنام کردن رو اجازه خرید نده تا اطلاعاتشون رو تکمیل کنن....). جدا از خیلی از راه‌های دیگه برای محدودیت ایجاد کردن هست ! محدودیت برای ارزش و تعداد خریدها با یک کارت بانکی در هفته (یا در روز!)! محدودیت IP ! و هزاران روش که میشه تاحد زیادی جلو این چیزی که شما میگید رو گرفت. میشه یجور سیستم هشدار گذاشت که اگه یهویی درعرض 1ساعت 20 بار یک کالا خریداری شده، ی جای کار میلنگه دیگه ! غیر از اینه ؟! راه و روش خیلی زیاده ولی همون حرفی هست که قبلا هم گفتم! باید "خواستن" صورت بگیره نه "گفتن"!!!!!! تازه شما فک کردی این مین رو انقد بردن بالا همونقد روی حقوق کارمنداشون میکشن بالا !؟ اکه اینطوری بوده بیان بگن (که هیچوقت اینکارو نمیکنن...) پس گرون کردن کمک به ادامه و بقا کسب و  کار نیست! چیزی که شما میبینی جلوی پات هست و دوقدم اونور ترو نمیبینی ... هیشکی نفروشه؛ گرون بشه بعد بفروشه؛ مجدد ببینه داره گرون میشه نفروشه بزاره بشیتر گرون شه؛ و همینطوری ادامه پیدا میکنه تا بی نهایت !

حرفتون اصلا منطقی نیست! ممکنه نتیجه ای که گرفتید درست باشه درنهایت ولی دلیل نمیشه "چون انبار خالی میشه گرونش کنیم!" لیون در عرض کمتر از 5روز حدود 60% کشید روی قیمت همین کالا ! عایا دلار و سکه 60% رفته روش ؟ این رو هرجای دنیا تعریف کنی با همه جا به آدم میخندن : | که دلار از 9تومن شد 11 تومن . قطعه از 1.500 شد 2.600 !!!!!!! اصن مگه میشه ؟! چطوری !؟ منکه هنوز برگام ریخته !

بهرحال میگن از هردستی بدی، باهمون دست میگیری : ) اتفاقاتی که سر همدیگه میاریم سرمون میاد یک روزی بالاخره هرچقدرم طول بکشه ولی میاد قطعا !

اینطور بحث ها هم هیچ فایده‌ای نداره! نه دلار میشه 3تومن ! نه اون قطعات قیمتشون کم میشه! فقط میخواستم بگم مردم حواسشون خیلی جَمعه؛ دوستان فکر نکنند با تاپیک زدن و هدیه دادن و نظرخواهی و این صحبتا میتونن دوست مردم در روزهای خوب "احتمالی" آینده باشن... مردم در خاطرشون میمونه اگه به روشون نیارن حتی ....

لینک به دیدگاه

راستی ببخشید با فونت رنگی نوشتم 

یادم نبود ممکنه بعضیا کور رنگی داشته باشن و چمشاشون اذیت شه 

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، mousso گفته است :

از اون حرفا بودا !! یعنی گرونش کنن تا انبارشون خالی نشه ؟ مگه نمیشه فرآیندی رو درنظر بگیرن با هرکارت ملی بیشتر از یک عدد از یک قطعه خریداری نشه ؟ (خیلی هم ساده و راحته برای کسی که بخاد! کافیه روند ثبتنام در سایتش رو دقیقتر کنه و افرادی هم که قبلا ثبتنام کردن رو اجازه خرید نده تا اطلاعاتشون رو تکمیل کنن....). جدا از خیلی از راه‌های دیگه برای محدودیت ایجاد کردن هست ! محدودیت برای ارزش و تعداد خریدها با یک کارت بانکی در هفته (یا در روز!)! محدودیت IP ! و هزاران روش که میشه تاحد زیادی جلو این چیزی که شما میگید رو گرفت. میشه یجور سیستم هشدار گذاشت که اگه یهویی درعرض 1ساعت 20 بار یک کالا خریداری شده، ی جای کار میلنگه دیگه ! غیر از اینه ؟! راه و روش خیلی زیاده ولی همون حرفی هست که قبلا هم گفتم! باید "خواستن" صورت بگیره نه "گفتن"!!!!!! تازه شما فک کردی این مین رو انقد بردن بالا همونقد روی حقوق کارمنداشون میکشن بالا !؟ اکه اینطوری بوده بیان بگن (که هیچوقت اینکارو نمیکنن...) پس گرون کردن کمک به ادامه و بقا کسب و  کار نیست! چیزی که شما میبینی جلوی پات هست و دوقدم اونور ترو نمیبینی ... هیشکی نفروشه؛ گرون بشه بعد بفروشه؛ مجدد ببینه داره گرون میشه نفروشه بزاره بشیتر گرون شه؛ و همینطوری ادامه پیدا میکنه تا بی نهایت !

حرفتون اصلا منطقی نیست! ممکنه نتیجه ای که گرفتید درست باشه درنهایت ولی دلیل نمیشه "چون انبار خالی میشه گرونش کنیم!" لیون در عرض کمتر از 5روز حدود 60% کشید روی قیمت همین کالا ! عایا دلار و سکه 60% رفته روش ؟ این رو هرجای دنیا تعریف کنی با همه جا به آدم میخندن : | که دلار از 9تومن شد 11 تومن . قطعه از 1.500 شد 2.600 !!!!!!! اصن مگه میشه ؟! چطوری !؟ منکه هنوز برگام ریخته !

بهرحال میگن از هردستی بدی، باهمون دست میگیری : ) اتفاقاتی که سر همدیگه میاریم سرمون میاد یک روزی بالاخره هرچقدرم طول بکشه ولی میاد قطعا !

اینطور بحث ها هم هیچ فایده‌ای نداره! نه دلار میشه 3تومن ! نه اون قطعات قیمتشون کم میشه! فقط میخواستم بگم مردم حواسشون خیلی جَمعه؛ دوستان فکر نکنند با تاپیک زدن و هدیه دادن و نظرخواهی و این صحبتا میتونن دوست مردم در روزهای خوب "احتمالی" آینده باشن... مردم در خاطرشون میمونه اگه به روشون نیارن حتی ....

کسی که می گه گرون بشه تا "انبار خالی نشه" یا "ارزون نخرن گرون بفروشن" داره به گرون فروشی و حروم خوری خودش اعتراف می کنه... یه لحظه نمیان به حرفشون فکر کنن که چقدر احمقانه و بچه گانست... وظیفه فروشنده محاسبه و تعیین قیمت محصول بنابر هزینه اولیه محصول + هزینه های تهیه + سود منصفانه ( منصفانه نه لحظه ای که دلار همین الان 500 تون رفت بالا وقتشه 40% بکشمرو قیمت جونمی جون ) هست. استفاده خریدار از محصول هیچ ارتباطی به فروشنده نداره. انباراشونهیچوقت خالی نمی بشن چون بالاخره ( از یکی از سوراخ های گشاد دولت )  دلارو پیدا می کن جنسشو می خرن، سود 50% شونو می کنن، هیچوقتم بدون جنس نمی مونن. فقط اون چوبه خاردار پشت مردم یه دو سانت دیگه می ره داخل...

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در در 1397/05/09, 23:33:01، MEHDI0742 گفته است :

قیمت دلار به کنار دوستان
پس فردا بنزین گرون شد باز دوباره چند درصد دیگه میاد رو جنسا.

دوستانی هم ک میگم چرا لیون جنسای قدیمی رو با قیمت امروز داده ، باید فکر این باشن ک اگه الان موجودی فلان قطعه تموم بشه باید سایت همون قطعه رو با قیمت روز اون قطعه رو تامین کنه ،مثلا هفته پیش هارد خرید ۲۰۰ میفروخت ۲۵۰ ، الان باید ۵۰۰ بخره و ۵۵۰ بفروشه . یعنی قیمت خریدش ۳۰۰ تومن اومده روش و چون لیون یک بنگاه اقتصادی هستش و هیچ بنگاه اقتصادی از ضرر دادن خوشش نمیاد ، میاد قطعات قبلی رو ب قیمت روز میفروشه تا هزینه خرید بعدی رو جبران کنه.
ب این شایعات که دلار تا فلان قیمت میره هم توجه نکنید ، این یه حبابه و حباب غیر قابل پیش بینی .

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

حرف ب هیچ وجه منطقی نیست و فقط سود توش حفظ شده ، شما لبیات ک میخری یا هر محصول غذایی دیگه ک توی سوپر مارکته ، روش ی قیمتی داره ، مهم نیست ۲ هزار باشه یا صد هزار فروشنده همیشه ی درصد معینی روش میکشه و می‌فروشه ، حالا صد تا ماست ۴ تومنی تو مغازش باشه و قیمت بار بعدی بشه ۴.۵ ، باید موجودی قدیمشو گرون تر بده در حالی ک ارزون خریده و قیمت روی جلد ۴ هست ؟ این حرکت فقط سو استفاده از مردم و مشتری هست ، هیچ فرقی هم با سایر اجناس فروشنده نداره فقط نظارتی رو قطعات الکترونیکی نیست ، روش قیمتی هک نشده ، انصافم ک کم شده واسه همین هر لحظه ب هر قیمتی ک مایل باشن فروخته میشه . بار ها بوده من خواستم لباس یا مواد خوراکی بخرم فروشنده ذکر کرده این خرید قدیمه فلان تومن ، بار بعدی این قدر میشه . ی عده انصاف  دارن این قضیه رو رعایت میکنن .

ازینا بگذریم ، تا قیمت ارز ب روال عادی برنگرده و نظارت درست حسابی نباشه کاری از من و شما و فروشگاها برنمیاد. 

ی چیزیو بی صاحب ک ول کنی هر بلایی ممکنه سرش بیاد

ویرایش شده توسط Mahdi D
لینک به دیدگاه

در 20 ساعت قبل، فرـشاد گفته است :

دوست باهوش و اقتصاد دونم یه پرسش کوچولو ازت دارم: چرا لحظه ای که دلار می ره بالا قیمت همه چیز باهاش می ره بالا ( جنسای خرید قبل ) پس چرا دلار که میاد پایین قیمتها تا مدتها یا هیچوقت پایین نمی آن؟ اونموقه هم می ترسن "انباراشون خالی بشن" ؟!! یا می ترسن(!) دلار دوباره بره بالا و رو جنسی که قبلا خریدن ضرر بدن؟!!

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Alireza0001 گفته است :

دوست باهوش و اقتصاد دونم یه پرسش کوچولو ازت دارم: چرا لحظه ای که دلار می ره بالا قیمت همه چیز باهاش می ره بالا ( جنسای خرید قبل ) پس چرا دلار که میاد پایین قیمتها تا مدتها یا هیچوقت پایین نمی آن؟ اونموقه هم می ترسن "انباراشون خالی بشن" ؟!! یا می ترسن(!) دلار دوباره بره بالا و رو جنسی که قبلا خریدن ضرر بدن؟!!

همین ترس و حرص و جو هاس ک احتکار و صد تا مشکل دیگه میاره تو بازار ، هیچ کس با نرخ روز کار نمیکنه همه ب فکر سود فردان ، طرف n تا جنس تو انبار و مغازشه نمیده بازار ک فردا گرون تر بفروشه ، غیر فروشنده ب نفع کیه این؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 3 دقیقه قبل، Mahdi D گفته است :

همین ترس و حرص و جو هاس ک احتکار و صد تا مشکل دیگه میاره تو بازار ، هیچ کس با نرخ روز کار نمیکنه همه ب فکر سود فردان ، طرف n تا جنس تو انبار و مغازشه نمیده بازار ک فردا گرون تر بفروشه ، غیر فروشنده ب نفع کیه این؟

سلام    اگر حسابرسی  بود     این  مسایل  خیلیش   حل  میشه    کسی  حساب  نمیبره !

درکل   خیلی  از  این مشکلات و بدبختیها   برمیگرده به  همین  جماعت و خود مردم    کوچه وبازار  ... 

ازماست  که برماست  بدتر  اینها  لیاقتمونه 

لینک به دیدگاه

دوستانی که می پرسن چرا دلار میره بالا همه چیز باهاش می ره بالا اما وقتی پایین میاد، چرا اقلامی که گرون میشه پایین نمیاد.

دلیلش اینه، وقتی می ره بالا، 100 پله در دقیقه میره بالا، وقتی میاد پایین، یک پله یا دو پله برمیگرده عقب. اون یک پله عقبگرد هیچ اعتباری بهش نیست که یک ثانیه بعد مجدد 100 پله بالاتر نره.

اگر دلاری که به 11 هزار تومن رسید، برگرده روی 3700 تومن، آره، می توان شاکی بود، اما وقتی هنوز لب مرز 11 هزار تومنه، قیمت اجناس تا هر جا صعود کردند وایمیسن. پایین نمیان، انتظار بازار از آینده، مشخص کننده قیمته. وقتی هیچ انتظاری از کاهش قیمت نیست، در واقعیت هیچ کاهشی هم رخ نمیده.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

اگر دلاری که به 11 هزار تومن رسید، برگرده روی 3700 تومن، آره، می توان شاکی بود، اما وقتی هنوز لب مرز 11 هزار تومنه، قیمت اجناس تا هر جا صعود کردند وایمیسن. پایین نمیان،

امان از این کشور

لینک به دیدگاه

در در 1397/05/11, 00:59:14، mousso گفته است :

بیشتر از این کامنت دادن من باعث میشه بقیه فکر کنن که حتما خیری از لیون به من میرسه و ماهانه  دارم پول میگیرم ازشون ! 

قبل از هر چیز اگر این برد یا هر قطعه ی دیگه انحصارا در اختیار لیون بود و لیون قیمت رو میکشید بالا ، یک بحث جداگانه بود

گرونش کنن تا انبارشون خالی نشه اصلا هیچ ربطی به حرف من نداشت ، بازار اشفته الان ایران هیچ منطقی به جز زور پشتش نیستش ، وارد کننده قطعه رو انبار کرده ، دونه ای میفروشه به قیمت روز دلار ! (بهتر بگم به قیمت ساعتی دلار) - 

بالا بردن قیمت یک تعریف جداگونه داره ، ما االان با فرآیند کاهش شدید ارزش ریال در برابر دلار قرار داریم ، ارزش پول ما و دلالی یک عده آقازاده باعث این وضعیت شده ، جنس ای که تا دیروز 50 هزار ارزش بود امروز بخاطر سقوط ریال شده 100 هزار  اما همین جنس همچنان ارزش دلاریش کاملا ثابته تازه یک سری از اجناس بنا به سیاست فروش شرکت های سازنده قیمتشون با افر ویژه ارائه میشه که وارد کننده ایرانی اون جنس رو باز هم به قیمت تک فروشی شرکت + سود + گمرک و  مالیات + پیش بینی میزان افزایش قیمت دلار در برابر ریال میکنه و میریزه تو بازار، بعلاوه لیون وارد کننده نیست ، از یک کالا یک میلیون عدد نداره که بخواد راه کارهای شما رو براشون به کار ببنده ، دولت هم نیست که وظیفه اش باشه !

راه و روش های شما رو قبلا برای ارز دولتی 4200 تومانی تست کردن نتیجش شد اختلاص و رانت و نابودی همون یک ذره دلار دولتی باقی مانده !!

دو قدم اونورتر که هیچ ،هزار قدم اونورتر هم در نهایت به دولت و حکومت که مسئول وضع اقتصادی هستند برمیگرده نه فروشنده ! 

مردم حتما به خاطرشون خواهد موند که این برد یا هر قطعه ای که خواستن بخرن قیمتش در کل بازار همین بوده نه مثل فلان فروشگاه اینترنتی که گوشی Mi A1 انحصارا وارد کرد و قیمت دلاریش رو حتی بالاتر از تک فروشی تو کشور های اطراف داد (که به این قیمت مالیات و گمرکی و ... هم اضافه کرد) ، و اینکه همین فروشگاه وقتی که هنوز اوضاع به این شکل نبود و دلار 3500 بود یکسری قطعات رو گرونتر از بقیه فروشگاه ها میفروخت هیچ کس بهش نمیگفت چرا !!!!! 

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 20 ساعت قبل، Alireza0001 گفته است :

کسی که می گه گرون بشه تا "انبار خالی نشه" یا "ارزون نخرن گرون بفروشن" داره به گرون فروشی و حروم خوری خودش اعتراف می کنه... یه لحظه نمیان به حرفشون فکر کنن که چقدر احمقانه و بچه گانست... وظیفه فروشنده محاسبه و تعیین قیمت محصول بنابر هزینه اولیه محصول + هزینه های تهیه + سود منصفانه ( منصفانه نه لحظه ای که دلار همین الان 500 تون رفت بالا وقتشه 40% بکشمرو قیمت جونمی جون ) هست. استفاده خریدار از محصول هیچ ارتباطی به فروشنده نداره. انباراشونهیچوقت خالی نمی بشن چون بالاخره ( از یکی از سوراخ های گشاد دولت )  دلارو پیدا می کن جنسشو می خرن، سود 50% شونو می کنن، هیچوقتم بدون جنس نمی مونن. فقط اون چوبه خاردار پشت مردم یه دو سانت دیگه می ره داخل...

خب ، وارد کننده هزینه اولیه محصول (قیمت) رو دوبرابر میکنه ! بعد فروشنده با چه میزان سودی بفروشه تا انصاف باشه ؟؟ 

بحث من کلا حمایت از لیون نیست  ، منکر این هم نمیشم که بعضی از فروشنده از جو اشفته بازار سو استفاده میکنن ، اما حتی اگر تمام فروشگاه های تو هر زمینه ای مقصر باشند و گرون فروشی کنند باز هم مقصر اصلی و تنها مقصر دولت هستش و دستگاه های نظارتی تابعه اش ! 

اما الان بحث خیلی پیچیده تر از اونیه که بهش تحلیلش کرد ! تکلیف دولت ما با خودش مشخص نیست ! دیگه وای به حاال تکلیف بازار رایانه و هر نوع کالایی ، چه داخلی چه وارداتی!

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، فرـشاد گفته است :

خب ، وارد کننده هزینه اولیه محصول (قیمت) رو دوبرابر میکنه ! بعد فروشنده با چه میزان سودی بفروشه تا انصاف باشه ؟؟ 

من فکر میکنم  هنوز هیچ وارد کننده ای با ارز بالا، هیچ وارداتی رو انجام نداده... اکثرا مال قبله یا تا دلار زیر ۷ تمن (تا کلی مدت ک منتظر بودن ارز دولتی به سخت افزار تعلق بگیره و بالا پایین رفتن ارز دلیل اصلیشه نمیخاسن ضرر کنن)

الان ۱۰ روزه رفته بالای ۱۰

فروشگاهای بزرگ اکثرا اجناسی ک دارن از قبله 

نرخ رو نگا میکنن و تعغیر قیمت میزنن بقیه سایتا هم پیروی میکنن(دی جی کالا دقیقه ای تعغیر میکرد زمانی ک صرف بالا پایین میشد، فقط کافی بود صفحه رو رفرش میکردی ) 

شهرهای کوچیک سربزنید اکثرا ناموجود دارن کالاهارو یه سری چیزای قدیمی و میان رده دارن با قیمت ارزون ک همونم با نرخ روز میدن و کسی نمیخره، مگه مجبور باشه دیگه خریدار۱...

لینک به دیدگاه

هرطور که فکر میکنم و به هر روشی می‌اندیشم به این نتیجه میرسم لیون هیچ کاری نمیتونه بکنه......... 

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، ShQringQn گفته است :

هرطور که فکر میکنم و به هر روشی می‌اندیشم به این نتیجه میرسم لیون هیچ کاری نمیتونه بکنه......... 

این تاپیک هم به همین خاطر ایجاد شده

هیچ راهی نیست

لینک به دیدگاه

دلار اومد زیر 10 تومن ولی قیمتای سخت افزار توی 3 تا سایت معروف پایین که نیومد که هیچ بیشترم شد

بنده امروز پاساژ ایرانیان جنسیو که این 3 تا سایت به اصطلاح معتبر 1500000 گذاشته بودن برای فروش

فقط با قیمت 950 تومن خریدم

اون وقت میان میگن هیچکی به اندازه ما به فکر جیب مشتری نیست

البته راستم میگن چون دید معکوس دارن : )

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در در 1397/05/11, 21:16:13، ARMIN گفته است :

دوستانی که می پرسن چرا دلار میره بالا همه چیز باهاش می ره بالا اما وقتی پایین میاد، چرا اقلامی که گرون میشه پایین نمیاد.

دلیلش اینه، وقتی می ره بالا، 100 پله در دقیقه میره بالا، وقتی میاد پایین، یک پله یا دو پله برمیگرده عقب. اون یک پله عقبگرد هیچ اعتباری بهش نیست که یک ثانیه بعد مجدد 100 پله بالاتر نره.

اگر دلاری که به 11 هزار تومن رسید، برگرده روی 3700 تومن، آره، می توان شاکی بود، اما وقتی هنوز لب مرز 11 هزار تومنه، قیمت اجناس تا هر جا صعود کردند وایمیسن. پایین نمیان، انتظار بازار از آینده، مشخص کننده قیمته. وقتی هیچ انتظاری از کاهش قیمت نیست، در واقعیت هیچ کاهشی هم رخ نمیده.

الان یورو از 13.500 شده 10.800

یعنی قیمت ارز برگشته به 10 روز پیش (یخورده کمتر حتی!) ولی شما عزیزان هنوز قیمتارو به 10 روز پیش برگشت نزدید : / دیگه فکر نمیکنم بحث پله پله اینجا مطرح باشه! رفته به یجایی برگشته سرجاش! ولی قیمتا هنوز همونجا موندن ! 

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، mousso گفته است :

الان یورو از 13.500 شده 10.800

یعنی قیمت ارز برگشته به 10 روز پیش (یخورده کمتر حتی!) ولی شما عزیزان هنوز قیمتارو به 10 روز پیش برگشت نزدید : / دیگه فکر نمیکنم بحث پله پله اینجا مطرح باشه! رفته به یجایی برگشته سرجاش! ولی قیمتا هنوز همونجا موندن ! 

شمام یه چیزی میگیا

مگه با بازار ایران اشنا نیستی

وقتی قیمتا بیاد پاین حداقل یکی دو ماه طول میکشه تا تاثیرشو تو بازار بزاره

چون اینا دو ماه صبر میکنن که یوقت خدایی نکرده دوباره بالا نره

ولی وقتی بالا بره اینا حتی قبلش از قیمت واقعی هم کلی بیشتر و گرونتر میندازن به ملت که یوقت بعدا بازم گرون تر شد خدایی نکرده بار جدید ضرر نکنن

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...