رفتن به مطلب

*** اگر بجای لیون کامپیوتر بودید در این روزها چه کار می کردید ؟؟؟ ***

Recommended Posts

در 14 ساعت قبل، MOHSEN-CH گفته است :

دلار اومد زیر 10 تومن ولی قیمتای سخت افزار توی 3 تا سایت معروف پایین که نیومد که هیچ بیشترم شد

بنده امروز پاساژ ایرانیان جنسیو که این 3 تا سایت به اصطلاح معتبر 1500000 گذاشته بودن برای فروش

فقط با قیمت 950 تومن خریدم

اون وقت میان میگن هیچکی به اندازه ما به فکر جیب مشتری نیست

البته راستم میگن چون دید معکوس دارن : )

از اینا سوالم کردیم و منطقی استدلالشون رو رد کردیم

جواب نداشتن کلا محو شدن

این سایتای اینترنتی از همه بدترن

لیون خیر سرش فروشش تخصصیه ولی تو گرون فروشی داره رو دست دی جی کالا بلند میشه

باز دی جی کالا یه سیستم پست و ارسال مخصوص داره که بار سلامت به دستت برسه و بعد پولشو بدی ولی اینا همونم ندارن

• لایک 2
لینک به دیدگاه

• ارسال 557
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 12 ساعت قبل، mousso گفته است :

الان یورو از 13.500 شده 10.800

یعنی قیمت ارز برگشته به 10 روز پیش (یخورده کمتر حتی!) ولی شما عزیزان هنوز قیمتارو به 10 روز پیش برگشت نزدید : / دیگه فکر نمیکنم بحث پله پله اینجا مطرح باشه! رفته به یجایی برگشته سرجاش! ولی قیمتا هنوز همونجا موندن ! 

(برادر من خودم کاربر هستم مثل شما، تو فروشگاه فعالیتی نمیکنم، صرفا به برخی امور انجمن رسیدگی می کنم.)

در پاسخ به سوال شما، آره درسته یورو ارزون شده، قیمت دلار هم دو سه روزه پایین اومده، اما شما اطمینان داری که همین پایین میمونه؟

بزار یه چیز دیگه بگم، چقدر حدس می زنی که دوباره بره بالا، و چقدر حدس می زنی که پایین بمونه یا پایینتر بیاد؟

پاسخ به سوال بالا، عملکرد تامین کننده های قطعات رو نشون میده.

فارق از سیاست های ارزی جدید بانک مرکزی، اگر بنگاه های اقتصادی به این نتیجه برسند که اینوریا با اونوریا بر سر رسیدن به توافق تن به یک نوعی از مذاکره دادند یا می دهند، قیمت کم کم نزولی و به سمت دلار 7 تومن حرکت می کنه. قیمت ها هم پایین تر میاد به نسبت دلار 7 تومنی.

اگر این حس قرار به مذاکره یا پیش بینی از یک نوعی سازش وجود نداشته باشه، پایین رفتن ارز موقتی است و بنگاه های اقتصادی هم اینو می دونند بنابراین کاهش قیمت واقعی رخ نخواهد داد.

مطلب بعدی که بر بازار قطعات تاثیر گذاره، بحث جایگزینی و ثبت سفارش های جدیده، که وارد کننده ها اگر بتوانند از فردا برای قطعات جدید ثبت سفارش کنند و ارز درخواستیشون رو (حالا 7 تومن 8 تومن 9 تومن) به سرعت بتوانند تامین کنند، بازهم قیمت هایی که برخی هاشون عجیب غریب شده، منطقی تر خواهد شد.

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

(برادر من خودم کاربر هستم مثل شما، تو فروشگاه فعالیتی نمیکنم، صرفا به برخی امور انجمن رسیدگی می کنم.)

در پاسخ به سوال شما، آره درسته یورو ارزون شده، قیمت دلار هم دو سه روزه پایین اومده، اما شما اطمینان داری که همین پایین میمونه؟

بزار یه چیز دیگه بگم، چقدر حدس می زنی که دوباره بره بالا، و چقدر حدس می زنی که پایین بمونه یا پایینتر بیاد؟

پاسخ به سوال بالا، عملکرد تامین کننده های قطعات رو نشون میده.

فارق از سیاست های ارزی جدید بانک مرکزی، اگر بنگاه های اقتصادی به این نتیجه برسند که اینوریا با اونوریا بر سر رسیدن به توافق تن به یک نوعی از مذاکره دادند یا می دهند، قیمت کم کم نزولی و به سمت دلار 7 تومن حرکت می کنه. قیمت ها هم پایین تر میاد به نسبت دلار 7 تومنی.

اگر این حس قرار به مذاکره یا پیش بینی از یک نوعی سازش وجود نداشته باشه، پایین رفتن ارز موقتی است و بنگاه های اقتصادی هم اینو می دونند بنابراین کاهش قیمت واقعی رخ نخواهد داد.

عدد 7 چیه قضیه اش فلسفه ی خاصی پشتشه  یا صرفا حدس می زنین ؟

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، veteranomid گفته است :

عدد 7 چیه قضیه اش فلسفه ی خاصی پشتشه  یا صرفا حدس می زنین ؟

ظاهرا با محاسبه نرخ تورم سالیانه از سال 92 و اعمالش بر روی نرخ دلار به عدد 7 می رسید. یعنی ارزش واقعی یک دلار تو کانال 7 هزار تومنه.

یعنی هرچی بشه، از این کمتر نمیشه.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

شما اطمینان داری همینجور بالا بمونه؟ چجوری در عرض یه دقیقه اگه رفت بالا ، بالاتر میره ولی اگه بیاد پایین، نمیاد پایینتر قیمت قطعات؟ چون احتمال داره بره باز بالا؟؟؟

به احتمال باشه که اصن نفروشه چه کاریه! شاید یهو شد دلار ۱۵ تمنی!!

من خودم کاسب درگهانم، بازار عمده، کارمون پخش عمدس و از چین ب صورت خیلی زیاد جنس میخریم و اعتباری و سرکار مستقیم با تحولات ارزی داریم چون باید حواله بزنیم! یوان(واحد پول چین) اومد پایین ما هم میاریم پایین(تقریبا همه اینجورن)

ولی جنسیو ک اینا خریدن من تضمین میدم خرید ارزونه و وارد کننده قیمت روز از اینا پول نمیگیره!

شما داری یکطرفه و جانبدارانه از فروشگاهای فروش قطعات دفاع میکنید...

حقیقت اینکه باید کمی منطقی باشید! 

ویرایش شده توسط Khalil3
.
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، MOHSEN-CH گفته است :

دلار اومد زیر 10 تومن ولی قیمتای سخت افزار توی 3 تا سایت معروف پایین که نیومد که هیچ بیشترم شد

بنده امروز پاساژ ایرانیان جنسیو که این 3 تا سایت به اصطلاح معتبر 1500000 گذاشته بودن برای فروش

خداخیرت بده ک ی عمره دارم میگم هستن کسایی ک اجناسی رو ک قدیم خریدن با با همون قیمت خریدشون و با احساب سودشون میدن ، هنوز فروشنده های وجدان پیدا میشن ولی دارن نایاب میشن . 

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، Khalil3 گفته است :

شما اطمینان داری همینجور بالا بمونه؟ چجورز در عرض یه دقیقه اگه رفت بالا بالاتر میره ولی اگه بیاد پایین نمیاد پایینتر؟ چون احتمال داره بره بالا! 

به احتمال باشه که اصن نفروشه چه کاریه!

سلام

دقیقا همینطوره، دو صفحه قبلش هم گفتم، فروش هر نوع کالایی که ارزش ارزی داره در شرایط بی ثباتی - هیچ منطق اقتصادی نداره. مگه به دلار معامله کنی.

به نظر من، تنها کار منطقی در حال حاضر نفروختنه.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

ظاهرا با محاسبه نرخ تورم سالیانه از سال 92 و اعمالش بر روی نرخ دلار به عدد 7 می رسید. یعنی ارزش واقعی یک دلار تو کانال 7 هزار تومنه.

یعنی هرچی بشه، از این کمتر نمیشه.

اقتصاد دانا که میگن نقدینگی سه برابر شده پس باید قیمت دلار سه برابر بشه

شما چطور میگی دو برابر بشه؟!

http://www.bartarinha.ir/fa/news/670994/افزایش-نقدینگی-قیمت-دلار-را-بالا-برده-است

به قول اکثر اقتصاد دان ها دلار باید به چیزی حدود سه برابر قیمت قبلی برسه تا تعادل ایجاد شه!

و تحریم ها هم ممکنه دو سه هزار تومنی بالاتر هم ببره 

دلار چیزی حدود 3300 بود که ضربدر 3 بشه میشه تقریبا 10 تومن و اگر تحریم ها دو سه هزار تومنی تاثیر بزاره میشه حدود 12 الا 13 هزار تومن

در دوره قبلی جحهش دلار در چند سال گذشته که نظر اقتصاد دان ها کاملا درست از اب دراومد پس به احتمال زیاد در حال حاضر هم همین اتفاق خواهد افتاد

در ضمن نرخ تورم معیار قیمت دلار نیست

ویرایش شده توسط ahmad35
لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، ahmad35 گفته است :

اقتصاد دانا که میگن نقدینگی سه برابر شده پس باید قیمت دلار سه برابر بشه

شما چطور میگی دو برابر بشه؟!

http://www.bartarinha.ir/fa/news/670994/افزایش-نقدینگی-قیمت-دلار-را-بالا-برده-است

به قول اکثر اقتصاد دان ها دلار باید به چیزی حدود سه برابر قیمت قبلی برسه تا تعادل ایجاد شه!

و تحریم ها هم ممکنه دو سه هزار تومنی بالاتر هم ببره 

دلار چیزی حدود 3300 بود که ضربدر 3 بشه میشه تقریبا 10 تومن و اگر تحریم ها دو سه هزار تومنی تاثیر بزاره میشه حدود 12 الا 13 هزار تومن

در دوره قبلی جحهش دلار در چند سال گذشته که نظر اقتصاد دان ها کاملا درست از اب دراومد پس به احتمال زیاد در حال حاضر هم همین اتفاق خواهد افتاد

در ضمن نرخ تورم معیار قیمت دلار نیست

بنظر خودت افزایش نقدینگی دلار برابر افزایش قیمت دلاره ؟

اگه نقدینگی 3 برابر شده چرا دلار کمه توی بازار ؟

چرا فقط با حرف تحریم خرید و فروش ارز از طرف امریکا قیمت دلار 4 برابر میشه ؟

تحریم خرید و فروش اسکناس‌های دلار برابر با کاهش نقدینگی هست. پس با تئوری اقصاددانان شما چطور نقدینگی دلار زیاده و ارزش ریال کم ؟

چرا قیمت دلار رفت بالا ؟ چون با تحریم نقدینگی کم میشه

چرا هر مطلب کذب و بی ارزشی رو بدون فکر کردن نشر میدین ؟

به خدا این مردم دیگه حتی مردم 2 سال پیش هم نیست چه برسه به دهه ها قبل که خام اینجور تفاسیر از طرف اقتصاددانان بی نام و نشان بشن !

پس خواهشا دست بردار.

پ ن :

از فردا دوباره قیمت دلار بالاتر میره و اجناسی که تا دلاری 12 هزار تومان بالا رفتن ولی با کاهش 2 هزار تومانی ارزان نشدن با رسیدن دوباره قیمت دلار به 12 هزار تومان باز هم گرونتر میشن ( دوباره توجه کنید که قبلا با دلار 12 هزار گرون شده بودن)

میگید نه ؟ از فردا قیمت های سایت ها رو چک کنید .

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Hosein Amiri گفته است :

!!!

شما موضوع رو کاملا برعکس متوجه شدی....حتی به خودت زحمت ندادی لینکی که گذاشتن رو نگاهی بندازی

منظور از نقدینگی سپرده، اسکناس، اعتبارات بانکی، ریالی می باشد نه دلار!!!!. مقدارش هم رو دست اندرکاران شبکه بانکی کشور می توانند دقیقا تعیین کنند.

......

اتفاقی که افتاده اینه به روشهایی مثل چاپ پول، تخصیص اعتبارات بی پشتوانه و بطور خلاصه سو مدیریت حجم ریال درگردش بالارفته...این امر باعث افزایش تورم و سقوط ارزش ریال میشه

حالا وقتی هم شوکی مثل تحریم به بازار زیاد میشه همه میخوان دارایی ریالی رو تبدیل به ارز بکنن....یعنی تقاضا برای ارز بالا میره و ارزش ریال بیشتر سقوط میکنه و نتیجش میشه اوضاع امروزمون

• لایک 2
لینک به دیدگاه

در در 1397/05/14, 12:14:54، MOHSEN-CH گفته است :

عزیزم ! چه حرفی میزنی ! ا

چه انتظارای داریا !

اینجا فقط میره بالا ! جاده یطرفس ! ناراحتی جنس نخر !

حرف پایین امدن قیمتم نزن ببین دوستمون چی گفته

در در 1397/05/11, 09:46:13، ARMIN گفته است :

دوستانی که می پرسن چرا دلار میره بالا همه چیز باهاش می ره بالا اما وقتی پایین میاد، چرا اقلامی که گرون میشه پایین نمیاد.

دلیلش اینه، وقتی می ره بالا، 100 پله در دقیقه میره بالا، وقتی میاد پایین، یک پله یا دو پله برمیگرده عقب. اون یک پله عقبگرد هیچ اعتباری بهش نیست که یک ثانیه بعد مجدد 100 پله بالاتر نره.

اگر دلاری که به 11 هزار تومن رسید، برگرده روی 3700 تومن، آره، می توان شاکی بود، اما وقتی هنوز لب مرز 11 هزار تومنه، قیمت اجناس تا هر جا صعود کردند وایمیسن. پایین نمیان، انتظار بازار از آینده، مشخص کننده قیمته. وقتی هیچ انتظاری از کاهش قیمت نیست، در واقعیت هیچ کاهشی هم رخ نمیده.

بله ! اصن دلار بشه هزارتومن هم ما انتظار پایین امدن قیمت نداریم ! چون هم جنس کمه هم انصاف

• لایک 2
لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، Hosein Amiri گفته است :

بنظر خودت افزایش نقدینگی دلار برابر افزایش قیمت دلاره ؟

اگه نقدینگی 3 برابر شده چرا دلار کمه توی بازار ؟

چرا فقط با حرف تحریم خرید و فروش ارز از طرف امریکا قیمت دلار 4 برابر میشه ؟

تحریم خرید و فروش اسکناس‌های دلار برابر با کاهش نقدینگی هست. پس با تئوری اقصاددانان شما چطور نقدینگی دلار زیاده و ارزش ریال کم ؟

چرا قیمت دلار رفت بالا ؟ چون با تحریم نقدینگی کم میشه

چرا هر مطلب کذب و بی ارزشی رو بدون فکر کردن نشر میدین ؟

به خدا این مردم دیگه حتی مردم 2 سال پیش هم نیست چه برسه به دهه ها قبل که خام اینجور تفاسیر از طرف اقتصاددانان بی نام و نشان بشن !

پس خواهشا دست بردار.

پ ن :

از فردا دوباره قیمت دلار بالاتر میره و اجناسی که تا دلاری 12 هزار تومان بالا رفتن ولی با کاهش 2 هزار تومانی ارزان نشدن با رسیدن دوباره قیمت دلار به 12 هزار تومان باز هم گرونتر میشن ( دوباره توجه کنید که قبلا با دلار 12 هزار گرون شده بودن)

میگید نه ؟ از فردا قیمت های سایت ها رو چک کنید .

چی میگی تو

بچه جون تو که هنوز نمیدونی نقدینگی چی هست

نیا اینجا چرت و پرت تحویل من بده و توهین نکن

به اینترنت که دسترسی داری

یکم زحمت بده به خودت اطلاعاتتو ببر بالا

خیلی خلاصشو بگم که البته این یه حالت سنتی و کلی هست و بحث خیلی پیچیده تر هست و پول بدون پشتوانه هم داریم که سیستم کارش کلا روال دیگه ای رو طی میکنه

اما مثال:بانک مرکزی اندازه هزار تومن طلا داره(هزار تومن واقعی و مطابق با استاندارد ها و شرایط اقتصادی)

اندازه هزار تومن اسکناس چاپ میکنه میده دست مردم

حالا به دلایلی که خودت تحقیق کنی میفهمی این هزار تومن میشه سه هزار تومن!هی پول چاپ میشه در صورتی که اون طلا اندازه همون هزار تومن مونده

تا یه جایی میشه مصنوعی کنتراش کرد ولی با کوچکترین جرقه سیاسی اقتصادی اجتماعی یهو این نارنجک ضامن کشیده منفجر میشه

و باعث میشه تعادل برگرده به بازار

سعی کن در مورد چیزی که سر در نمیاری نظر ندی

اون عکس پروفایلتم عوض کن تاثیر داره تو روحیه و اخلاقت

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، ahmad35 گفته است :

چی میگی تو

خیلی خلاصشو بگم که البته این یه حالت سنتی و کلی هست و بحث خیلی پیچیده تر هست و پول بدون پشتوانه هم داریم که سیستم کارش کلا روال دیگه ای رو طی میکنه

اما مثال:بانک مرکزی اندازه هزار تومن طلا داره(هزار تومن واقعی و مطابق با استاندارد ها و شرایط اقتصادی)

حالا به دلایلی که خودت تحقیق کنی میفهمی این هزار تومن میشه سه هزار تومن!هی پول چاپ میشه در صورتی که اون طلا اندازه همون هزار تومن مونده

تا یه جایی میشه مصنوعی کنتراش کرد ولی با کوچکترین جرقه سیاسی اقتصادی اجتماعی یهو این نارنجک ضامن کشیده منفجر میشه

همه حرفاتون درست .ولی در مورد فروشگاههای اینترنتیو گرون فروشی شون و سرکیسه کردن مردم حرفی نزدین . در مورد انصاف نداشتشون . 

در حال حاضر من فقط دیجی کالا و فافا رو پیشنهاد میدم . بقیه شون دارن مردم و میدوشن . شاید زمانی خوب بودن ولی در حال حاضر نه .

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، sepehrariaee گفته است :

همه حرفاتون درست .ولی در مورد فروشگاههای اینترنتیو گرون فروشی شون و سرکیسه کردن مردم حرفی نزدین . در مورد انصاف نداشتشون . 

در حال حاضر من فقط دیجی کالا و فافا رو پیشنهاد میدم . بقیه شون دارن مردم و میدوشن . شاید زمانی خوب بودن ولی در حال حاضر نه .

من که تو کامنتای قبلی تو همین تاپیک چندین بار اعتراض کردم به روش فروششون

در کل بازار در حال حاضر (به خصوص انلاینی که شما گفتید)به فکر سر کیسه کردن مردم هستن

ترجیحا اگه دسترسی به بازارهای اصلی تهران دارید از همونجا خرید کنید

یکی از دوستان نمیدونم اینجا بود یا تاپیک دیگه میگفت قطعه ای رو که تو فروشگاه های انلاین زده بودن 1500 تونسته 950 خرید کنه از بیرون

البته طرف باید یه روز وقت بزاره و چند دهتا مغازه رو زیر و رو کنه و حواسشم جمع باشه که سرشو کلاه نزارن

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، ahmad35 گفته است :

چی میگی تو

سعی کن در مورد چیزی که سر در نمیاری نظر ندی

اون عکس پروفایلتم عوض کن تاثیر داره تو روحیه و اخلاقت

درسته اشتباه از طرف من بود که نقدینگی ریال رو با دلار اشتباه گرفتم . عذرخواهی منو بابت کامنتم قبول کنید .

در مورد بقیه کامنتت نظر نمیدم ولی خیلی تند رفتی

• لایک 1
لینک به دیدگاه

عجیبه که هفته های گذشته که دلار ۵۰۰ تومن ۵۰۰ تومن میرفت بالا لیون روزانه قیمت 8700k رو ۵۰۰ هزارتومن ۵۰۰ هزارتومن میبرد بالا تا قیمت دلار رسید ۱۲ تومن قیمت سی پی یو شد ۴۳۰۰

ولی الان که دلار ۹.۵ هست قیمت این سی پی یو شده ۳۹۳۰ و عملا افت آنچنانی نداشته!!!

درخواست میکنم از لیون سرعت کاهش قیمت هاش هم به اندازه افزایش قیمت هاش باشه حداقل دیگه!! 

• لایک 8
لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، danyalbmw گفته است :

عجیبه که هفته های گذشته که دلار ۵۰۰ تومن ۵۰۰ تومن میرفت بالا لیون روزانه قیمت 8700k رو ۵۰۰ هزارتومن ۵۰۰ هزارتومن میبرد بالا تا قیمت دلار رسید ۱۲ تومن قیمت سی پی یو شد ۴۳۰۰

ولی الان که دلار ۹.۵ هست قیمت این سی پی یو شده ۳۹۳۰ و عملا افت آنچنانی نداشته!!!

درخواست میکنم از لیون سرعت کاهش قیمت هاش هم به اندازه افزایش قیمت هاش باشه حداقل دیگه!! 

داداش توقع معقول داشته باش ! جنسی که با دلار 4 تومن خریدن و توی انبار بوده و به گفته خودشون مدتیه اصلا جنس وارد نشده رو بردن بالا گفتن اگر بخایم بخریم باید پول زیاد بدیم

اسلامیش اینه که با همون قیمت بفروشن و موقه خرید به قیمت جدید بخرن و بفروشن

اما عزیزان میل به انبار کردن دارن :)) و پول بیشتر گرفتن ! شمام حالا بشین تا بیاد پایین :))

روزی که دلار 4500 بود یادمه جنسا دلاری 10 حساب میشد :)) حالا 3900 برا 8700k خوبه دیگ فرقی با قدیم نداره فقط 2 میلیون رفته روش :D تحریمام از دیروز شرو شد

دیگ عزیزان در داخل هم خودمونو تحریم کردن

• لایک 3
لینک به دیدگاه

ظاهرا بسته ارزی تمام زورشو زد و تهش همین چند روز کاهش قیمت نسبی بود. امروز هم دلار برگشت روی سیر صعودی.

اگر قطعه ای می خواین و توانایی خرید دارین الان وقت خریده، وگرنه انتظار میره که دوباره در هفته آتی بکشه بالا.

لینک به دیدگاه

معلوم نیس بلاخره این دلار رو چه قیمتی متوقف میشه!!

چه اینده وحشتناکی در انتظار ایرانه

فکرشو بکنید دلار بشه 20 تومن

یه کارت 1060 میشه 7 میلیون

عملا تجارت سخت افزار تو ایران نابود میشه

لیون هم باید بره سوپر مارکت انلاین بزنه به جای فروش قطعات

یکی بیاد کلمه غلط رو تعریف کنه

تا ببینیم این هیچ غلطی رو که نمیتونن بکنن شامل چیاس

هر روز داره دایره معانیش محدود تر و کمتر میشه

ویرایش شده توسط ahmad35
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

در 45 دقیقه قبل، ahmad35 گفته است :

معلوم نیس بلاخره این دلار رو چه قیمتی متوقف میشه!!

چه اینده وحشتناکی در انتظار ایرانه

فکرشو بکنید دلار بشه 20 تومن

یه کارت 1060 میشه 7 میلیون

عملا تجارت سخت افزار تو ایران نابود میشه

لیون هم باید بره سوپر مارکت انلاین بزنه به جای فروش قطعات

یکی بیاد کلمه غلط رو تعریف کنه

تا ببینیم این هیچ غلطی رو که نمیتونن بکنن شامل چیاس

هر روز داره دایره معانیش محدود تر و کمتر میشه

در اون صورت اقتصاد ایران فرو خواهد پاشید ودیگه بحث سخت افزار مطرح نیست، بلکه باید برای پیدا کردن نون خشک و سیر کردن شکم زن و بچه، آدم کشت...

• لایک 1
لینک به دیدگاه

من که امیدوارم در چند ماه آینده دلار به مرز 50 هزار تومن برسه . شاید در اونصورت بتونیم بفهمیم تورم یعنی چی . یا اقتصاد فروبپاشه و بشیم ونزوئلا  و زیمبابوه  یا کلا درست بشیم . این ملت خیلی نفهمیدن سرشون چی اومده . گوشی S9 plus شده حدود 9500 . 207 شده حدود 100 میلیون . دامادمون خرید و فروش ماشین میکنه . دیروز یکی از آشناها زنگ زده میگه برا پسرم 207 هست صفر کیلومتر 98میلیون بگیرم خوبه؟؟؟!!! گفتم عزیز قیمت کارخونه ماشیه حدود 54 میلیونه چرا اینقدر داری میخری؟؟؟ میگه ارزون میده!!! الان همه میگن خوبه دلار و سکه داره ارزون میشه . در صورتیکه اگر تحریم بشیم و تورم بشه 1000% برای روحانی و امثالهم آب از آب هم تکون نمیخوره . فقط روز به روز مردم بدبخت تر میشن . خودم الان یه هفته ای میشه گوشیم سوخته بردش تو این شرایط و با این قیمتها هیچ وقت گوشی نخواهم خرید . ولو اینکه قرار باشه دو برابر قیمت امروز بشه فقط و فقط اونم تا فردا .

نمونه اش کافیه فردا مرغ بشه 9000 تومن ملت بدبخت ما صف میکشن براش دیگه فکر نمیکنن همین دو ماه پیش 7000 تومن بوده . 

یه آیه ای هست میگه " و خداوند سرنوشت هیچ ملتی رو تغییر نمیده مگر اینکه خودشون بخواهند" .

• لایک 4
لینک به دیدگاه

طرح مبادله کالا ب کالا راه بندازید ، مثلا من کلیه‌م رو میدم ی ۱۰۸۰تی ای بهم بدین

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

• لایک 2
لینک به دیدگاه

دیگه به فکر خرید سخت افزار نباشید با این روندی که دلار هر روز داره طی میکنه من که شخصا هیچ وقت دیگه هیچ قطعه ای و هیچ وسیله ای رو نخواهم خرید ولو اینکه شدیدا هم محتاج باشم. قیمت همه چی فوق العاده تخیلیه و بازم داره بدتر میشه

لینک به دیدگاه

جناب لیون کامپیوتر شما که نمیخواستی عمل کنی چرا همچین تاپیکی زدی؟؟??

و خیلی دمت گرم که این سی پی یو 8700k رو در مدتی که دلار ۲ هزارتومن اومد پایین فقط ۳۰ هزارتومن قیمتش رو کم کردی و وقتی دوباره دلار فقط کمی رفت بالا(روی ۱۰۷۰۰ هست الان) تامل نکردی و قیمتش رو ۴۰۰ تومن دیگه هم بردی بالا! الان میتونیم با خیالت راحت تری این سی پی یو رو نخریم! قبلا استرس داشتیم پولمون نزدیکش بود شاید بتونیم بخریم ?? مرسی که به فکر آرامش مردم هستی!

ویرایش شده توسط danyalbmw
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، danyalbmw گفته است :

جناب لیون کامپیوتر شما که نمیخواستی عمل کنی چرا همچین تاپیکی زدی؟؟??

و خیلی دمت گرم که این سی پی یو 8700k رو در مدتی که دلار ۲ هزارتومن اومد پایین فقط ۳۰ هزارتومن قیمتش رو کم کردی و وقتی دوباره دلار فقط کمی رفت بالا(روی ۱۰۷۰۰ هست الان) تامل نکردی و قیمتش رو ۴۰۰ تومن دیگه هم بردی بالا! الان میتونیم با خیالت راحت تری این سی پی یو رو نخریم! قبلا استرس داشتیم پولمون نزدیکش بود شاید بتونیم بخریم ?? مرسی که به فکر آرامش مردم هستی!

تو این مملکت هر کسی فقط به فکر منافع خودشه 

و مردمی بسیار... هستیم که تو شرایط بحرانی بی رحمیمون بیشتر میشه

یه چند ماه دیگه هرکی  که توان مالیشو داره  از ایران میره

اون روزایی که همه بدنبال مایحتاج اصلی زندگیشونن و مجبورن گشنگی بکشن نزدیکه

حالا این ملت هی بگن به ما چه!ما فقط گلیم خودمون رو از اب بکشیم بیرون

اینا نزدیک هست روزی که بفهمن چه خاکی به سر خودشون و دیگران ریختن

ویرایش شده توسط ahmad35
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...