رفتن به مطلب

*** اگر بجای لیون کامپیوتر بودید در این روزها چه کار می کردید ؟؟؟ ***

Recommended Posts

در 18 ساعت قبل، pedram.alipur گفته است :

چطوره سود هر کالا رو کنارش بنویسین؟تا ما هم مطمن بشیم که لیون طرف مصرف کننده هست.تا اطمینان پیدا کنیم که سود لیون از هر کالا منصفانه هست.خیلی ها فکر میکنمی فروشنده هم خیلی روش میکشه و این وضعیت رو بحرانی تر میکنه

برادر، این سیستمی که می فرمایید سود هر کالا کنارش نوشته بشه، حتی در Newegg هم رسم نیست چه برسه به ایران که اصلا عملیاتی نیست. به دو دلیل، یکی اینکه من فکر می کنم قیمت تامین کننده در اغلب موارد محرمانه است، یعنی ممکنه قیمتش به فروشنده ها متفاوت باشه، (در هر Business که باشید) با لو دادن این قیمت به عنوان فروشنده، شما دستتون رو برای رقبا باز کردین و به راحتی کنار زده می شوید.

دومین دلیل که میگم تجربه خودمه، من تو کار خدماتی هستم، یک بار قیمت تمام شده برای خودم رو به مشتری اعلام کردم و گفتم 200 هزار تومن هم سود برای خودمه، خیلی راحت اون مشتری گفت چه خبره، 20 هزار تومن برای تو کافیه. اون ندیده من به اندازه 1 میلیون تومن کار کردم، تا به سود 200 هزار تومنی برسم. اون نمیدونه چه هزینه های جاری من دارم و داشتم و چقدر زحمت کشیدم. ولی اون با اطلاع از هزینه ی من، به جای من تصمیم میگیره و به خودش اجازه میده برای من سود تعیین کنه. ببنید ما در کشوری زندگی می کنیم که مردم ما توی کار همدیگه دخالت می کنند، برای همدیگه تصمیم می گیرند، به جای همدیگه فکر می کنند. توی چنین جامعه ای شما شفافیت غیر عادی نشون بدی، بقیه برات تصمیم میگیرند به جای شما فکر می کنند، ببخشید توی سرتون هم می زنند.

یا من به فروشنده اعتماد دارم و پولم رو در قبال دریافت خدمات و کالا در اختیارش قرار میدم، یا اعتماد ندارم، میرم سراغ یه نفر دیگه که بهش اعتماد دارم. حالت سومی نداره.

• لایک 4
لینک به دیدگاه

• ارسال 557
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

الان که معلوم نیست،این گرونی ادامه پیدا کنه یا کمی ملایم بشه یا ثابت بمونه.

اما میشه :1.سودتون رو کمتر کنید

2.مثل برخی فروشگاههای خارجی ،یه سری روز خاص مثلا عید نوروز و سالگرد سایت و چند مناسبت دیگر رو به عنوان روزهای جشنواره قرار بدبد و کالاها رو با قیمت های مناسب تر قرار بدید

3.اگه بحث تشویقی باشه ماهیانه بر اساس میزان فروش خودتون جایزه مشخص کنید با قرعه کشی.

ولی در کل با این قیمتها و با این وضع اقتصادی مردم ،کار از چی کردن گذشته واقعا وضعیت مردم در حد خرید یهه سیستم ساده که الان بخوای ببندی ساده ترین سیستمها بالای 2.5 میلیون قیمتشه

ولی انصافرو مد نظر قرار بدید.

کار شما نو فروشی هست ولی با توجه به اعتماد مشتریها به شما ،شاید میشد جنس دسته دو مرغوب فروخت ولی این اصلا در حوزه شما نیست

لینک به دیدگاه

الان سه چهار روزه قیمت ارز رو به پایینه ولی قیمت ها نه تنها کم نمیشه بلکه گرونتر هم میشه 

• لایک 2
لینک به دیدگاه

سلام

من به شخصه با این که خیلی لیون رو دوست دارم

اما اصلا با طراحی سایت حال نمیکنم واقعا تمیز نیست سایت دیجی کالا خیلی ساده وبهتره

شما با اینکه کارتون قطعات کامپیوتری است بیشتر قطعات رو موجود نمیکنید

اما میبینم توی خیلی سایتها از قبیل دیجی کالا و بامیلو است

بهترین کار واسطه گری است کاری داره دیجی کالا  و بامیلو و خیلی سایتهای دیگه انجام میدن / شما خیلی چیزا های کامپیوتری رو ندارید اما اون سایتهای دارن یه کم خنده دارم مثلا سایتی بیشتر لباس میفروشه کالای دیجیتال هم داره تکمیل تر از لیون :؟

و  من اگر بودیم تشویق ب ه خرید هم میکردم مثلا  کسی  که 5 بار از شما محصول بخره بعضی از لوازم رو تخفیف میدن برای بار ششم  یا  ارسال رایگان حتی اگر بالای 100 تومن هم نبود

یا مثلا کسی که 30 بار از شما خرید کنه همیشه یه نگاه همکاری بهشون داریم مثلا توی تمام کالای سری بعدی 2 در صد تخفیف شامل میشه

• لایک 1
لینک به دیدگاه

نقل قول

سوال اینه : اگر شما بجای لیون کامپیوتر بودید در این شرایط سخت و تاریخی چه اقداماتی انجام می دادید که هم مصرف کننده به کالاش برسه و هم خودتون ضرر نکنید ؟؟؟

شاید کل این تاپیک نتونه 5% تاثیر عملی بگذاره، ولی جواب رو همه ی ما میدونیم، فقط منتظر تایید دیگران هستیم که حدود مسیر رو مشخص کنه واسمون.منظورم اینه از قبل تصمیمات گرفته شدن.
من و شما تاثیر بزرگی نمیتونیم بگذاریم، اوضاع امروز یک جور هست فردا جور دیگری. حق میدیم که نشه تصمیم درستی گرفت.
ولی من به عنوان یک خریدار یک بودجه ی منطقی و معمولی دارم، و این بودجه خیلی سریع با شرایط وفق پیدا نمیکنه،

مثلا 1میلیون تومان پول دارم برای خرید مانیتور.قیمت مانیتور ABC که مد نظرم بوده،شده  2میلیون تومان. من نمیتونم بودجه ام رو یک شبه به 2میلیون تومان افزایش بدم.
نهایت میتونم 1.200ت هزینه کنم.

شما به عنوان یک فروشنده حداقل کاری که میکنید بایستی این باشه که مطمئن بشید مشتریتون با همون 1.200ت هم جنس خوبی گیرش میاد.

منظورم اینه "تمرکز کنید روی کالاهای خوب و خوش کیفیت و خوش قیمتی که توی بازار هستن".
مثلا از بین Top 10 هایی که توی بهترین Review های خارجی نگاه میکنیم، اکثرا در ایران موجود نیستن.این رو یک فروشنده ی باهوش بایستی پوشش بده.
وگرنه هیچ تفاوتی بین میوه فروش اول که گرون میفروشه و دومی که ارزونتر میفروشه نیست، وقتی میوه هایی که میخریم در هر صورت گندیده باشن.

و یک خواهش از کل فروشندگان اینترنتی در ایران دارم! لطفا بعد از فروش جنستون، زنگ نزنید بگید "ای وای ببخشید گرون شد، لطفا بیشتر واریز کنید!"

متشکرم.?

• لایک 1
لینک به دیدگاه

فروش با سود کم تر ، فروش اقساط ، فروش اجناس با قیمت قبلی و .... ، همه این راه حل ها به هیچ دردی نمیخورن و فوقش موقتی باشن ، تاوقتی که ارز دولتی 4200 هست و ارز آزاد 8-9 تومن ، یعنی دقیقا 2 برابر ، کدوم فروش با سود کم تری میخواد اینو جبران بکنه ؟ 
تنها راه حل به درد بخور اینه که به سایت های بزرگ و معتبری مثل لیون که واقعا " فروشنده " هستند ، ارز دولتی تعلق بگیره ، وگرنه شما تا صبح بیا این جا بوق بزن ... 
شاید این راه حل دور از ذهن به نظر برسه ، هر چند به نظر میاد با پیگیری های وزیر ارتباطات یه روزنه امیدی باشه ، اگه تعداد زیادی جمع بشیم و بتونیم صدامون رو به آقای جهرمی برسونیم میتونه خیلی مفید واقع بشه ، با استفاده از توییتر ( خصوصا اگه ترند بشه ) یا ساختن یه صفحه وب که این مشکلات رو توضیح داده باشیم توش و اون رو پخش کرده باشیم و یا ... 

لینک به دیدگاه

قیمت ارز داره بهتر میشه روز به روز بالاخره

به نظر من هم لیون بارشو نگه داره هم خریدار اگه نیاز انچنانی نداره فعلا دست نگه داره قطعا تو هفته های آتی قیمتا بهتری خواهیم دید

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت لیون کامپیوتر

یک مطلب دیگه به ذهنم رسیده. 

فروش اقساطی بلند مدت این هم شاید مفید باشه

الان خودم دنبال دو عدد گرافیک جی تی ایکس 1080ti شرکت nvidia هستم. 

با ماهی ۱ تومن هر قیمت باشه میخرم. البته منصفانه هم باشه. 

اگر کسی شرکتی رو سراغ داره معرفی بکنه. 

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، karim shahi گفته است :

با سلام خدمت لیون کامپیوتر

یک مطلب دیگه به ذهنم رسیده. 

فروش اقساطی بلند مدت این هم شاید مفید باشه

الان خودم دنبال دو عدد گرافیک جی تی ایکس 1080ti شرکت nvidia هستم. 

با ماهی ۱ تومن هر قیمت باشه میخرم. البته منصفانه هم باشه. 

اگر کسی شرکتی رو سراغ داره معرفی بکنه. 

https://kimiaonline.com/

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، ASTS گفته است :

ممنون، واقعا فروش اقساطی داشته باشه کار من راه می افته. 

لینک به دیدگاه

در در 1397/04/14, 11:28:28، ARMIN گفته است :

برادر، این سیستمی که می فرمایید سود هر کالا کنارش نوشته بشه، حتی در Newegg هم رسم نیست چه برسه به ایران که اصلا عملیاتی نیست. به دو دلیل، یکی اینکه من فکر می کنم قیمت تامین کننده در اغلب موارد محرمانه است، یعنی ممکنه قیمتش به فروشنده ها متفاوت باشه، (در هر Business که باشید) با لو دادن این قیمت به عنوان فروشنده، شما دستتون رو برای رقبا باز کردین و به راحتی کنار زده می شوید.

دومین دلیل که میگم تجربه خودمه، من تو کار خدماتی هستم، یک بار قیمت تمام شده برای خودم رو به مشتری اعلام کردم و گفتم 200 هزار تومن هم سود برای خودمه، خیلی راحت اون مشتری گفت چه خبره، 20 هزار تومن برای تو کافیه. اون ندیده من به اندازه 1 میلیون تومن کار کردم، تا به سود 200 هزار تومنی برسم. اون نمیدونه چه هزینه های جاری من دارم و داشتم و چقدر زحمت کشیدم. ولی اون با اطلاع از هزینه ی من، به جای من تصمیم میگیره و به خودش اجازه میده برای من سود تعیین کنه. ببنید ما در کشوری زندگی می کنیم که مردم ما توی کار همدیگه دخالت می کنند، برای همدیگه تصمیم می گیرند، به جای همدیگه فکر می کنند. توی چنین جامعه ای شما شفافیت غیر عادی نشون بدی، بقیه برات تصمیم میگیرند به جای شما فکر می کنند، ببخشید توی سرتون هم می زنند.

یا من به فروشنده اعتماد دارم و پولم رو در قبال دریافت خدمات و کالا در اختیارش قرار میدم، یا اعتماد ندارم، میرم سراغ یه نفر دیگه که بهش اعتماد دارم. حالت سومی نداره.

اولا اون بازار ازاد و شرایط متفاوت و رقابتی اینجا ایران.اگه تو هر شرایطی با روش های کلاسیک برین جلو که اخر ورشکسته میشین.اینکه بگین نمیشه نه میشه.الان شرایط متفاوت و بحرانی و برای زنده موندن نیاز به تغییر با اون شرایط حالا نوشتن سود کنار کالا یه راه حل.

شما انتظار دارین لیون یا هر فروشنده ای به شما اعتماد داشته باشه که سود منصفانه خواهید داشت اما از نوشتن عدد سود پرهیز میکنین پس این خودش گویای خیلی حرف عه

دوما ۲۰۰ هزارتومان برا چه مقدار خدمتی میگیرین؟۱ ملیون؟یعنی تو هر کالا ۲۰ درصد سود؟۲۰ درصد سود واقعا زیاد نیست تو این بازار ساکت و راکد؟

گفتم که شرایط متفاوت عه و تنها کسانی از این بحران زنده بیرون میان که خودشونو (خم) کنن و با شرایط یکسان کنن.این نه برا لیون بلکه برای تمای صنف ها هست.

لینک به دیدگاه

خب ظاهرا لیون بازم تخفیف گذاشته ولی غافل از اینکه قیمت ها همچنان بالاست و خرید غیرممکن!

لینک به دیدگاه

راجع به قطعات نو نظری ندارم و سوادش رو هم ندارم منتها میتونید از امارات قطعات دست دوم بیارین و به شرط مدت تست بفروشید ، به شخصه پول سیستم صفر ندارم و ترجیح میدم از جای مطمئمنی مثل لیون سی پی یو و مادربرد و پاور و قوطی کیس و رایتر و مانیتور دست دو تهیه کنم ، این جوری به نفع هر دو طرفه البته اگر امکانپذیر باشه 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در در 1397/04/15, 03:28:28، mantas گفته است :

به نظر من هم لیون بارشو نگه داره هم خریدار اگه نیاز انچنانی نداره فعلا دست نگه داره قطعا تو هفته های آتی قیمتا بهتری خواهیم دید

داداش این توصیه ها را به مردم نکن .وضع هر روز بدتر میشه که بهتر نمیشه .الان وارد کننده ها نصف پارسال هم جنس وارد نکردند .از اون طرف چندر غاز دلار به خاطر خبر خوب اروپا کاهش پیدا کرد که با خبر بد دیروز همون کاهش هم بر میگرده سر جاش تازه  اگر قیمتها بازم افزایش پیدا نکنه .

اروپا هیچ وقت بازار بزرگی مثل آمریکا را فدای ایران نمی کنه.

ویرایش شده توسط nightkiler
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در در 1397/04/15, 22:31:59، فرـشاد گفته است :

راجع به قطعات نو نظری ندارم و سوادش رو هم ندارم منتها میتونید از امارات قطعات دست دوم بیارین و به شرط مدت تست بفروشید ، به شخصه پول سیستم صفر ندارم و ترجیح میدم از جای مطمئمنی مثل لیون سی پی یو و مادربرد و پاور و قوطی کیس و رایتر و مانیتور دست دو تهیه کنم ، این جوری به نفع هر دو طرفه البته اگر امکانپذیر باشه 

اون افرادی که از قدیم کارشون استوک آوردن از امارات بود الان به شدت به مشکل خوردند چون واردات استوک قاچاق بود اولا مرزها خیلی بیشتر از قدیم کنترل میشه برای همین چتربازها نرخشون را ظاهرا به شدت بالا بردند دوما دلار شده 8500و واردات به شدت هزینه بر شده .اگر دولت ارز 4200به وارد کننده های کامپیوتر بده تقریبا واردات استوک کلا تعطیل میشه چون دیگه صرف نمی کنه.

لینک به دیدگاه

گرون میخرم گرون میفروشم - مردم وقتی واسه پراید 30 میلیونی صف میگیرن معنیش اینه که پول یه قطعه که 2میلیون افزایش داشته رو دارن.

در در 1397/04/15, 03:28:28، mantas گفته است :

آره میخواد بشه 1200 یا 1250 فعلا باید صبر کنیم.

• لایک 2
لینک به دیدگاه

دوست عزیز من خودم با نقشه کشی و طراحی ماهانه چندصد دلاری از طریق دوستم که خارج از کشوره درآمد بدست میارم. درآمد زیادی نیست اما بخشی از هزینه زندگیم اینطوری تامین میشه. فکر نکنم، برنامه ریزی و عملیاتی کردن چنین موضوعاتی، برای یه شرکت که احتمالا چند ده تا چندصد میلیون تومان سرمایه در گردش داره، سنگین باشه....

لینک به دیدگاه

هیچ جوری نمیشه درستش کرد . الفااااااتحه?

دلار ۴۲۰۰ که به هر کسی نمیدن به کسایی میدن که آشناشون باشن? 

این اوضاع رو فقط خود مردم میتونن درستش کنن با نخریدن با درست خریدن با خیلی کارای اقتصادیه دیگه

البته اوضاع باید بدتر از این بشه تا مردم به خودشون بیان 

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، nightkiler گفته است :

داداش این توصیه ها را به مردم نکن .وضع هر روز بدتر میشه که بهتر نمیشه .الان وارد کننده ها نصف پارسال هم جنس وارد نکردند .از اون طرف چندر غاز دلار به خاطر خبر خوب اروپا کاهش پیدا کرد که با خبر بد دیروز همون کاهش هم بر میگرده سر جاش تازه  اگر قیمتها بازم افزایش پیدا نکنه .

اروپا هیچ وقت بازار بزرگی مثل آمریکا را فدای ایران نمی کنه.

والا 3روزه دیدم قیمتا یکم بهتر شد ولی مثل اینکه همون حبابه معروفه دولته? 

• لایک 1
لینک به دیدگاه

به نظرم همیشه نباید گفت مشکل از وارد کنندهس.

برخی از فروشنده ها هم مقصرن. 

مثلا شما قیمت های cpu مثل G4400 رو تو سایت دیجی کالا نگاه کن ( 455 )  بعد تو لیون و شهر فافا ( 360 و 380 ) هم نگاه کن. ببین کی داره از اعتبارش سو استفاده میکنه. باز دم لیون و فافا گرم.

امروز یه آگهی زدن تو دیوار یه  G3250 دست دوم گذاشتن 800  .....

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 18 ساعت قبل، میلاد بهرامن گفته است :

به نظرم همیشه نباید گفت مشکل از وارد کنندهس.

برخی از فروشنده ها هم مقصرن. 

مثلا شما قیمت های cpu مثل G4400 رو تو سایت دیجی کالا نگاه کن ( 455 )  بعد تو لیون و شهر فافا ( 360 و 380 ) هم نگاه کن. ببین کی داره از اعتبارش سو استفاده میکنه. باز دم لیون و فافا گرم.

امروز یه آگهی زدن تو دیوار یه  G3250 دست دوم گذاشتن 800  .....

میلاد جان امکان داره دیجی کالا قیمت جدید خریده باشه . متاسفانه شرایط برای همه سخت شده و اونهایی که بیشتر زحمت کشیدن کار برای اونها سختتره .

اصلا وضعیت بازار مشخص نیست

توی یک روز یک کالا رو به چند قیمت مختلف خرید میکنیم و تیم چند برابر قبل داره فعالیت میکنه و انرزی میگذاره .

یه سری ها که اصلا کالا نمیفروشن و باعث شده به بازار مراجعه کنیم و از هر کسی که کالا رو داره بخریم تا کار مشتری رو راه بندازیم

• لایک 2
لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان و جناب حسینی

اگر لیون سود قطعات رو بیاره پایین و ارزونتر از سایتهای دیگه مثل دیجی یا... بده به نظرتون همونا نمیان با واسطه تمام قطعات رو بخرن و قیمتها بازم بالاتر بره؟! 

این نظرسنجی خیلی عالیه و کار خیلی خوبیه ولی نمیدونم ما ایرانیها چرا با همه ی دنیا فرق داریم!!! 

هر چیزی که قیمت رو به بالا داره رو به سمتش هجوم میبریم.

واقعا اینکه میگن جهان سومی هستیم حقیقت داره

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، سعید حسینی گفته است :

میلاد جان امکان داره دیجی کالا قیمت جدید خریده باشه . متاسفانه شرایط برای همه سخت شده و اونهایی که بیشتر زحمت کشیدن کار برای اونها سختتره .

اصلا وضعیت بازار مشخص نیست

توی یک روز یک کالا رو به چند قیمت مختلف خرید میکنیم و تیم چند برابر قبل داره فعالیت میکنه و انرزی میگذاره .

یه سری ها که اصلا کالا نمیفروشن و باعث شده به بازار مراجعه کنیم و از هر کسی که کالا رو داره بخریم تا کار مشتری رو راه بندازیم

به هیچ عنوان اینطور نیست اقای حسینی

من مانیتور xl2730z رو توی دی کالا رسد میکردم

اول قیمتش هم قیمت سایت شما و حتی ارزونتر بود 

بعد از جریان ارز یهو کردش 4.150.000 بعد توی سایت شما زیر 3800 بود

بعد یهو کرد 4850 تومن بازم توی سایت شما چند صد تومنی ارزونتر بود

دی جی کالا دزد هست من 4 سال میشه دیگه ازش حتی یه سوزن هم نمیخرم

• لایک 1
لینک به دیدگاه

آقا شما که خیلی به فکر مایی کاری که میتونی بکنی اینه که قیمت جنساتو کمتر بخری ! یعنی ضرر هم نمیکنی شما الان مثلا یه کارت گرافیک رو میخری 2 میلیون میفروشی 2 میلیون و 200 مثلا این درست ولی کاری که شما باید کنی اینه که یه روشی چیزی پیدا کنی اون کارت گرافیک 2 میلیونی رو بخری 1 میلیون 800 بفروشیس 2 میلیون ! اینکارم جوری صورت میگیره که با یک شرکت یا کس دیگه ای کار کنید توی اوردن جنس از خارج به ایران چون شما خودتون مستقیم از چین یا آمازون یا هرجایی که هست جنس نمیارید یه کسای دیگه براتون میارن شما تو فکر این باش بهترین راه حل اینه که خیلی قیمت کمتر میشه این دولت یه دلار 4200 ای هیچی ب شما نداده شماهم نیازی نیست با گمرکی بیاری خیلی روش هست بدون گمرکی خیلیی راحت بیاری ( ته لنجی ) بدون گیربدن یا.. راحت راحت اگرم این نمیخوای میخوای گمرکی بدی مشکلی نیست ولی با یه جایی کار بکن قیمت کمتر بیاره ! خواستی میتونم راهنمایی جزعی رو کنم راجب این مورد تیکت بزنی بهم یا.. ! خیلی به سودتونه

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، YInfeRnal گفته است :

آقا شما که خیلی به فکر مایی کاری که میتونی بکنی اینه که قیمت جنساتو کمتر بخری ! یعنی ضرر هم نمیکنی شما الان مثلا یه کارت گرافیک رو میخری 2 میلیون میفروشی 2 میلیون و 200 مثلا این درست ولی کاری که شما باید کنی اینه که یه روشی چیزی پیدا کنی اون کارت گرافیک 2 میلیونی رو بخری 1 میلیون 800 بفروشیس 2 میلیون ! اینکارم جوری صورت میگیره که با یک شرکت یا کس دیگه ای کار کنید توی اوردن جنس از خارج به ایران چون شما خودتون مستقیم از چین یا آمازون یا هرجایی که هست جنس نمیارید یه کسای دیگه براتون میارن شما تو فکر این باش بهترین راه حل اینه که خیلی قیمت کمتر میشه این دولت یه دلار 4200 ای هیچی ب شما نداده شماهم نیازی نیست با گمرکی بیاری خیلی روش هست بدون گمرکی خیلیی راحت بیاری ( ته لنجی ) بدون گیربدن یا.. راحت راحت اگرم این نمیخوای میخوای گمرکی بدی مشکلی نیست ولی با یه جایی کار بکن قیمت کمتر بیاره ! خواستی میتونم راهنمایی جزعی رو کنم راجب این مورد تیکت بزنی بهم یا.. ! خیلی به سودتونه

به فرض کسی بخواد ته لنجی جنس وارد مملکت کنه ریسکشو واسه رضای خدا و خوشحال شدن من و شمای خریدار نمی کنه که بیاد سود خیلی کم هم بگیره که بعدا هم بهش مشکوک بشن پشتش حرف دربیاد اینکه کار از ریشه غلط هست رو هم تازه اگه در نظر نگیریم یه پیشنهاداتی داده میشه آدم کف و خون قاطی می کنه واللا.

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...