رفتن به مطلب

ماینر ها؛لطفا سیستم هاتون رو خاموش کنید وضعیت برق کشور بحرانیه!

danyal.fa79
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با درود خدمت اساتید گرامی

با توجه به اینکه وضعیت برق کشور داره به مرز بحرانی نزدیکه میشه و داریم به حداکثر تولید نیروگاه ها نزدیک میشیم و هوا به شدت داره گرم میشه؛من خیلی از دوستان گرامی عاجزانه تقاضا دارم که سسیستم های ماین خودشون رو تعدادی یا کلا خاموش کنن که وضعیت برقی کشور یکم به حالت نرمال تر برگرده!سهم صنایع از برق مصرفی کمتر از ۶٪ برق مصرفی هست! این نشون میده مقدار زیادی از برق داره توسط ماینر ها و کاربران خانگی مصرف میشه؛ هوای ملت رو داشته باشین خیلی جاها اگر برق قطع بشه زندگی  ملت خیلی سخت میشه...

لینک به دیدگاه

درود

ولایت ما هم برق سهمیه بندی شده و در فصل گرما جانمان به لب رسیده.

هر چه پی می گیریم که دست کم زمانبندی را اعلام کنند،  اداره ی برق حاشا می کند و می گوید قطعیهای برق تصادفی است.

لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، danyalbmw گفته است :

با درود خدمت اساتید گرامی

با توجه به اینکه وضعیت برق کشور داره به مرز بحرانی نزدیکه میشه و داریم به حداکثر تولید نیروگاه ها نزدیک میشیم و هوا به شدت داره گرم میشه؛من خیلی از دوستان گرامی عاجزانه تقاضا دارم که سسیستم های ماین خودشون رو تعدادی یا کلا خاموش کنن که وضعیت برقی کشور یکم به حالت نرمال تر برگرده!سهم صنایع از برق مصرفی کمتر از ۶٪ برق مصرفی هست! این نشون میده مقدار زیادی از برق داره توسط ماینر ها و کاربران خانگی مصرف میشه؛ هوای ملت رو داشته باشین خیلی جاها اگر برق قطع بشه زندگی  ملت خیلی سخت میشه...

من حتی لامپ هارو الکی روشن میزارم

و دوست دارم حسابی برق مصرف بشه

چون اینجا ایرانه وقتی کسی رعایت نکنه منم به این چیزا اهمیت نمیدم

بزار بحرانی تر بشه فک نکنم از قضیه ارز بحرانی تر هم وجود داشته باشه

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، bl4ck گفته است :

مرد حسابی اینجا دیگه مسوولین درگیر نیستن که بخواید به اونا اسیب بزنین با اینکار?

اینجا پای مردم درمیونه که هلاک میشن از گرما ????

وقتی تولید برق به حداکثر خودش برسه خیلی اتفاقات افتضاحی میوفته که حتی قابل تصور نیست!! حتی شبکه بانکی کشور هم به برق وابستست!! آخر سر همین مشکل ممکن هست دامن گیر خودتون هم بشه!!

بازم وظیفه من اطلاع رسانی بود خودتون میدونین

ویرایش شده توسط danyalbmw
لینک به دیدگاه

الان این لحظه که من دارم تایپ میکنم آب در تهران نیز قطع شده و دیروز پریروز برق برای مدت کمی رفت

واقعا نمیدونم استان های دیگه بخصوص جنوبی ها چیکار میکنن الان

یکبار هم که شده بیاید بخاطر مردم خودمون در مصرف برق و آب صرفه جویی کنیم شاید تو آبادی های دور افتاده بیشتر نیازمند باشند

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، bl4ck گفته است :

احسنت به شما انسان بزرگوار و شریف ، شما نمونه ی یک هموطن کامل هستید .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من نه تا حالا ماین کردم نه ماینر هستم اما چرا تو این سایت هرچی میشه به ماینرها بد بیراه میگید و امر و نهی می کنید؟؟؟ قطعه گرون میشه به ماینر فحش می دهند قطعه کمیاب میشه همین طور و.....

واقعا مسئول کمبود برق ماینرها هستند اونم تو ایران با جمعیت بسیار کوچک ماینرها؟؟؟!!!آیا تو اروپا که اینقدر روزهای آفتابی کمی دارند نصب سلولهای خورشیدی روی پشت بام در بیش از 50 درصد موارد اجباری نیست؟؟؟؟؟آیا شهرداری و وزارت نیرو به هزار و یک دلیل برای ساختن یک ساختمان ایراد نمی گیرند و هزینه نمی تراشند ؟؟؟؟نمی تونند نصب چندتا سلول خورشیدی را جز اجبارات ساختمان نوساز کنند؟؟؟؟

این همه هزینه ای که بر کشور به خاطر انرژی هسته ای تحمیل شد الان پس اون نیروگاه ها کجاست؟؟؟؟؟

مردم  وقتی باید رعایت کنند که ببیند مسئولین هم در حال اصلاح خودشون هستند چند سال قبل مگر همین داستان نبود (زمان ا.ن)هر روز برق قطع بود آب مشکل داشتیم نرخ ارز ثانیه ای بالا پایین میشد الان چی؟؟؟تکرار همون وضع قبل با شدت و سختی بیشتر بر مردم نیست؟؟؟؟!!!تا کی قراره هزینه را مردم و ماینر و....بدهند و شرکت دارویی بره چای ساز و قهوه ساز با ارز دولتی وارد کنه؟

لینک به دیدگاه

سلام

الان دو روزه برق حدود ساعت 4 تو منطقه ما قطع میشه و ساعت 8 وصل میشه فکر کنم سهمیه بندی کردند.

لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، nightkiler گفته است :

من نه تا حالا ماین کردم نه ماینر هستم اما چرا تو این سایت هرچی میشه به ماینرها بد بیراه میگید و امر و نهی می کنید؟؟؟ قطعه گرون میشه به ماینر فحش می دهند قطعه کمیاب میشه همین طور و.....

واقعا مسئول کمبود برق ماینرها هستند اونم تو ایران با جمعیت بسیار کوچک ماینرها؟؟؟!!!آیا تو اروپا که اینقدر روزهای آفتابی کمی دارند نصب سلولهای خورشیدی روی پشت بام در بیش از 50 درصد موارد اجباری نیست؟؟؟؟؟آیا شهرداری و وزارت نیرو به هزار و یک دلیل برای ساختن یک ساختمان ایراد نمی گیرند و هزینه نمی تراشند ؟؟؟؟نمی تونند نصب چندتا سلول خورشیدی را جز اجبارات ساختمان نوساز کنند؟؟؟؟

این همه هزینه ای که بر کشور به خاطر انرژی هسته ای تحمیل شد الان پس اون نیروگاه ها کجاست؟؟؟؟؟

مردم  وقتی باید رعایت کنند که ببیند مسئولین هم در حال اصلاح خودشون هستند چند سال قبل مگر همین داستان نبود (زمان ا.ن)هر روز برق قطع بود آب مشکل داشتیم نرخ ارز ثانیه ای بالا پایین میشد الان چی؟؟؟تکرار همون وضع قبل با شدت و سختی بیشتر بر مردم نیست؟؟؟؟!!!تا کی قراره هزینه را مردم و ماینر و....بدهند و شرکت دارویی بره چای ساز و قهوه ساز با ارز دولتی وارد کنه؟

عرفا در اروپا ماین نمی کنند. به دلیل هزینه بالای برق. اینجا ماینر ها به دلیل هزینه پایین برق امکان این حرکت رو پیدا کردند.

ولیکن صحبت دوستان که از ماینر ها این درخواست رو دارند منطقیه. بخصوص در فصل تابستان.

لینک به دیدگاه

در 58 دقیقه قبل، danyalbmw گفته است :

مرد حسابی اینجا دیگه مسوولین درگیر نیستن که بخواید به اونا اسیب بزنین با اینکار1f610.png

اینجا پای مردم درمیونه که هلاک میشن از گرما 1f610.png1f610.png1f610.png1f610.png

استان البرز نه مشکل اب داریم نه برق

فشار اب خیلی زیاده

لینک به دیدگاه

از صاحب تاپیک بابت این مطلب تشکر میکنم

در تهران هم برق اوضاع نا به سامانی داره

از افت ولتاژ به زیر 175 ولت که حتی استابیلایزر های 5 کیلووات ساعت هم قادر به حفظ ولتاژ نیستند تا قطعی های بعضا چند ساعته و نوسانات ولتاژ که حتی با حفاظت هم ممکنه برای سیستم ها مخاطره آمیز باشه!

از طرفی هم گرمای شدید هوا و  خنک کردن سیستم ها معضل بزرگی شده و با کولر که 13 آمپر مصرف برق داره هیچ توجیهی نداره!

به نظرم توقف کار برای یک ماه به نفع همه باشه هم از نظر منابع انرژی هم بابت سرمایه گذاران در این عرصه و حفظ سلامت سیستم ها

لینک به دیدگاه

یکی از بزرگترین کابوس های من قطع برق در زمان کار کردن با سیستمه ???

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، bl4ck گفته است :

استان البرز نه مشکل اب داریم نه برق

فشار اب خیلی زیاده

خب همینجوری پیش برو ببینم تک نفره میتونی قطحی رو به اونجا بکشونی

ویرایش شده توسط Coffee Addicted
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

خب همینجوری پیش برو ببینم تک نفره میتونی قطحی رو به اونجا بکشونی

منکه نگفتم قطحی میارم که گفتم رعایت نمیکنم تای جایی هم بتونم استفاده میکنم

از رعایت کردن ماها هیچ چیزی تغییر نخواهد کرد

اگه قرار بر رعایت کردن باشه اول از همه کارواش های بی خاصیت باید جمع بشن ک هرچه اب شیرین و اشامیدنیه دارن به باد میدن

لینک به دیدگاه

سلام

دوستان من ی سوال خیلی وقته ذهنم رو به خودش مشغول کرده

چرا تو این کویر به این بزرگی پنل نمیزارن؟ اون اروپا که باید بام خودشون رو اجباری پنل بزارن چنین کویری هم ندارن دیگه درسته؟ 

هر کسی بتونه جواب بده ممنون میشم ، واقعا خیلی برام جالبه چرا از این انرژی نامحدود استفاده نمیکنند تا این مشکلات هم نباشه....

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، abc.abc گفته است :

سلام

دوستان من ی سوال خیلی وقته ذهنم رو به خودش مشغول کرده

چرا تو این کویر به این بزرگی پنل نمیزارن؟ اون اروپا که باید بام خودشون رو اجباری پنل بزارن چنین کویری هم ندارن دیگه درسته؟ 

هر کسی بتونه جواب بده ممنون میشم ، واقعا خیلی برام جالبه چرا از این انرژی نامحدود استفاده نمیکنند تا این مشکلات هم نباشه....

چون در اون صورت هزینه های س ریه و ل نان عقب میفته و ممکنه اسلام به خطر بیفته با این کار.

لینک به دیدگاه

در 44 دقیقه قبل، bl4ck گفته است :

منکه نگفتم قطحی میارم که گفتم رعایت نمیکنم تای جایی هم بتونم استفاده میکنم

از رعایت کردن ماها هیچ چیزی تغییر نخواهد کرد

اگه قرار بر رعایت کردن باشه اول از همه کارواش های بی خاصیت باید جمع بشن ک هرچه اب شیرین و اشامیدنیه دارن به باد میدن

برادر شما اگر از یه لیوان آب بخوری آبش کم میشه درضمن آبشن ریختن آب رو زمین رو هم داری که میشه هدر دادن آب!

آب نخوری کم نمیشه!!

اینم داستان مصرف شماست؛مصرف نکنی باقی میمونه کمک میشه به بقیه؛بیهوده مصرف کنی  انگار آب رو ریختی زمین؛ نه تنها به بقیه نمیرسه بلکه ممکنه یه زمانی خودت هم تشنه باشی و نتونی دیگه از آب استفاده کنی!???

بهرحال خود دانی!ما گفتیم بگیم شاید ملت رستگار شدند!!

لینک به دیدگاه

با وجود همچین مردمی که بعضیهاشون رو هم همینجا میبینیم مملکت ما درست نمیشه

تا وقتی مردم درست نشن هیچی درست نمیشه

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، nightkiler گفته است :

درود برادر بزرگوار؛بنده نه قصد امر و نهی و نه قصد توهین دارم در سر تیتر تاپیک هم از واژه لطفا استفاده کردم؛خواستند خاموش کنند نخواستند نکنند!

برادر نمیگم مسوولیتش با اون هاست ولی چون نیاز اون ها ضروری نیست با کاهش سیستم ها یا خاموش کردن کلشون میتونن مقدار زیادی از برق اشغال شده رو ازاد کنند(به شرط همکاری عده ای زیاد) که میتونه خیلی کمک کننده باشه!

خوب برادر راهکار شما چیه؟ انقدر مصرف کنیم همه چی قطع بشه بعد بشینیم با باد بزن خودمونو خنک کنیم و با مشک بریم لب جوی آب بیاریم؟؟

در 18 دقیقه قبل، Ali Subi گفته است :

چون در اون صورت هزینه های س ریه و ل نان عقب میفته و ممکنه اسلام به خطر بیفته با این کار.

البته اثرات زیست محیطی مخربی هم داره که ممکنه باعث ازبین رفتن گونه های ژن های برتر بشه چون دیگه پول به اون ها نمیرسه که اونور زندگی کنن چون اون پول باید تبدیل به سلول خورشیدی بشه ??

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، محمد امین گفته است :

با وجود همچین مردمی که بعضیهاشون رو هم همینجا میبینیم مملکت ما درست نمیشه

تا وقتی مردم درست نشن هیچی درست نمیشه

توجه کنید عده ی کمی در ظاهر مخالفت کردن و اگر اون عده کم ببینن که دوستان دیگه دارن کمک میکنن شاید اون ها هم اوکی شدن! بهرحال برای اصلاح جامعه باید از خودمون شروع کنیم

در ۱ ساعت قبل، amir.na گفته است :

از صاحب تاپیک بابت این مطلب تشکر میکنم

در تهران هم برق اوضاع نا به سامانی داره

از افت ولتاژ به زیر 175 ولت که حتی استابیلایزر های 5 کیلووات ساعت هم قادر به حفظ ولتاژ نیستند تا قطعی های بعضا چند ساعته و نوسانات ولتاژ که حتی با حفاظت هم ممکنه برای سیستم ها مخاطره آمیز باشه!

از طرفی هم گرمای شدید هوا و  خنک کردن سیستم ها معضل بزرگی شده و با کولر که 13 آمپر مصرف برق داره هیچ توجیهی نداره!

به نظرم توقف کار برای یک ماه به نفع همه باشه هم از نظر منابع انرژی هم بابت سرمایه گذاران در این عرصه و حفظ سلامت سیستم ها

شما لطف میکنید همکاری میکنید

بنده هم سعی میکنم با دوستان دیگه صحبت کنم اگز بتونیم در مجموع ۱ مگاوات برق رو هم آزاد کنیم خیلی وضعیت بهتر میشه(مصرف هر سیستم ماین حداقل ۱ کیلو واته!)

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، bl4ck گفته است :

جملات شما ناخودآگاه بنده رو یه یاد پترس(پطرس) فداکار انداخت.احتمالا شما اگر جایی ببینین سدی سوراخ شده کلنگی پیدا میکنین و چند ضربه ای هم بهش میزنین که زودتر خراب  بشه و همه ی اهالی رو آب ببره. یا شایدم از اون دوستانی هستین که برف روی پشت بومتون رو میریزین داخل حیاط همسایه.واقعا دلم میگیره وقتی میبینم هم وطنامون همچین حسی و حالی پیدا کردن این روزها.

خلاصه‌ی داستان: پتروس پسربچه‌ای هلندی بود که روزی از مادرش پرسید: «مادرم! چرا در جای‌جای سرزمین من، سدهای آب فراوان به چشم می‌خورد؟» مادر گفت: «فرزندم! کشور ما، سرزمینی مملو از رودهای پرآب و زمین‌های پست می‌باشد. به همین خاطر، برای این‌که آب‌ها زمین‌ها را دربرنگیرند و در خود غرق نسازند، ما ناچار از احداث سدهای فراوان می‌باشیم.» پتروس گفت: «مادرم! اگر روزی از یکی سدها سوراخ شود و بیم آن برود که زمین‌ها را سیل ببرد، چه کسی مانع از فروپاشی‌شان خواهد شد؟» مادر به شوخی پاسخ داد: «فرزندم! پسرکی با انگشت خود.» چند روز بعد پتروس در راه بازگشت از مدرسه، سدی را دید که سوراخ کوچکی در بدنه‌اش ایجاد شده بود. جلو رفت و انگشتش را در سوراخ سد فرو برد و منتظر نیروهای کمکی ماند، اما ساعت‌ها گذشت و کسی از راه نرسید. انگشت پتروس از سرما و فشار آب، بی‌حس و کرخت شده بود. سرانجام عده‌ای پتروس را دیدند، او را نجات دادند و به مادرش رسانیدند. مادر پتروس نیز به او غذا خورانید و طفل را در رختخواب خوابانید. بعدش هم محلی‌ها سد را ترمیم کردند و راه تکرار بر خطر بستند.

تا زمانی که بجای پر کردن سوراخ های این سرزمین دستامون رو مشت کردیم و به در و دیوار این سرزمین داریم مشت میکوبیم انتظار بهبود شرایط منطقی نیست.

لینک به دیدگاه

در 37 دقیقه قبل، abc.abc گفته است :

چرا تو این کویر به این بزرگی پنل نمیزارن؟

در 37 دقیقه قبل، abc.abc گفته است :

چون اینجا جهان سومه! (Third World)

l_12283_dd919cc06c1bd6105372c689ee1b8e0c.thumb.png.e7739edac6bff6802aa509f0341014b3.png

لینک به دیدگاه

سلام.

موندم دوستانی که دارن اینجا سنگ ایران رو به سینه میزنن تا حالا به محیط اطرافشون دقت نکردن؟؟
دیدی لامپ و چراغای بانک ها همیشه تا صب روشنه با بیشترین میزان نوردهی؟؟! وقتی از جلوشون رد میشی مردمک چشت تنگ میشه که کور نشی از شدت نور!

دیدی همیشه پارکا چمناشون پره ابه؟ همیشه هم اب میاد وسط خیابون از بس که اب زیاد میدن به گل و چمنا.

دیدی تو روز تیرای چراغ برق روشنن؟؟ اکثرا هم تا ظهر روشنن!!

دیدی تو اداره ها که میری هر اتاق 20 متری بالای 2 کولر گازی داره؟؟

دیدی اکثرا چراغای اداره های دولتی نفر اول روشن میشه و نفر اخر خاموش میشه؟؟

دیدی طرف جلسه میگیره که یه بحث مهم ملی رو بررسی کنه 100 برابر هزینه حل اون معضل رو هزینه برپایی اون جلسه میکنه؟؟

موندم اینایی که هی میگن مردم مردم چی دیدن از مردم، این مردم چیکار کردن با اینا که تا یه چیزی میشه میگن مردم.

خیلی کمتر از اون مصرفی که میبینی تو خونه ها مصرف میشه. خیلیاش هدر رفت صنعت و کشاورزی و ادارات دولتیه.

اونا سیاستمدارن و کارشون اینه که بشینن کنار این اب گلالود و ماهی بگیرن. موندم مردمی که از اونا دفاع میکنن فازشون چیه!!!

من اگر بخام از این بیشتر صرفه جویی کنم صرفا باید بمیرم ولی بازم هم برقم داره روزی 2 3 ساعت قط میشه و هم مجبورم بشنوم که کم مصرف کنید.

مطمعنا بعد از اینکه متوجه شدم صرفه جویی کردن و نکردن هیچ فرقی با هم نداره و بخان بزنن هر دو رو با هم میزنن خیلی کمتر از قبل فکرم رو درگیر این مسئله مسخره میکنم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

همین برقو به چند کشور صادر میکنن خودمون همیشه موقع احتیاج نداریم مثل گاز که تو زمستان تو بعضی جاها قطع میشه و آب جنوب کشور که اطلاع دارید چجوریه خیلی سخته ، در عوض به کویت و عراق صادر میشه !

خوشبختانه تو خونه ما همیشه سعی کردیم صرفه جویی کنیم حتی کولر هم نداریم

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Ali Subi گفته است :

سلام.

موندم دوستانی که دارن اینجا سنگ ایران رو به سینه میزنن تا حالا به محیط اطرافشون دقت نکردن؟؟
دیدی لامپ و چراغای بانک ها همیشه تا صب روشنه با بیشترین میزان نوردهی؟؟! وقتی از جلوشون رد میشی مردمک چشت تنگ میشه که کور نشی از شدت نور!

دیدی همیشه پارکا چمناشون پره ابه؟ همیشه هم اب میاد وسط خیابون از بس که اب زیاد میدن به گل و چمنا.

دیدی تو روز تیرای چراغ برق روشنن؟؟ اکثرا هم تا ظهر روشنن!!

دیدی تو اداره ها که میری هر اتاق 20 متری بالای 2 کولر گازی داره؟؟

دیدی اکثرا چراغای اداره های دولتی نفر اول روشن میشه و نفر اخر خاموش میشه؟؟

دیدی طرف جلسه میگیره که یه بحث مهم ملی رو بررسی کنه 100 برابر هزینه حل اون معضل رو هزینه برپایی اون جلسه میکنه؟؟

موندم اینایی که هی میگن مردم مردم چی دیدن از مردم، این مردم چیکار کردن با اینا که تا یه چیزی میشه میگن مردم.

خیلی کمتر از اون مصرفی که میبینی تو خونه ها مصرف میشه. خیلیاش هدر رفت صنعت و کشاورزی و ادارات دولتیه.

اونا سیاستمدارن و کارشون اینه که بشینن کنار این اب گلالود و ماهی بگیرن. موندم مردمی که از اونا دفاع میکنن فازشون چیه!!!

من اگر بخام از این بیشتر صرفه جویی کنم صرفا باید بمیرم ولی بازم هم برقم داره روزی 2 3 ساعت قط میشه و هم مجبورم بشنوم که کم مصرف کنید.

مطمعنا بعد از اینکه متوجه شدم صرفه جویی کردن و نکردن هیچ فرقی با هم نداره و بخان بزنن هر دو رو با هم میزنن خیلی کمتر از قبل فکرم رو درگیر این مسئله مسخره میکنم.

یک سوال ساده

آیا اگر در جامعه ای همه دزدی می کنند از لحاظ شرعی شما هم اگر برید دزدی کنید حلال است؟؟

پس اگر همه رعایت نمیکنند؛ شما با رعایت کردن شخصیت خودتون رو نشون بدید

چرا از این زاویه نگاه نمیکنید که با وجود اشخاصی مثل شما که بهینه مصرف میکنن فقط چند ساعت قطعی دارید!اگر همین عده ی معدود هم  رعایت نکنن دیگه چند ساعت قطعی دارید!!

در ۱ ساعت قبل، آرین 0098 گفته است :

۴۰ ساله که روز به روز این کشور ۲۵۰۰ ساله داره با سرعت نور به قهقرا میره ...

آب نداریم ... حتّی دیگه برق هم نداریم! برق!

لطفا موضوع رو سیاسی نکنید دوستان چیزی برای سیاسی کردن نیست!

ضمنا لطفا احترام همدیگه رو نگهدارید قصد توهین باشه هممون تو توهین کردن استادیم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...