رفتن به مطلب

مشاوره برای خرید قطعات

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام

براي شما اگر بخواهيد كه از حالت كراس فاي استفاده كنيد يك پاور 800بسيار مناسب است اگر نه 530 وات هموني كه آقاي حسيني در صفحه ي اول گفته بودند بسيار مناسب مي باشد و به شما هم توصيه مي كنم كه خرج اضافي براي پاور نگذاريد زيرا فناوري ساخت به سمت مصرف كمتر پيش مي رود و همين كارت4870فكر نكنم كه به پاوري بيش از 500 وات نياز داشته باشد و در حالت كراس فاير بيش از 800 وات و مطمئن با شيد كه همين پاور مناسب است.

موفق باشيد.

لینک به دیدگاه

• ارسال 123
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

فكر كنم 450 وات براي يك 4 هسته اي خيلي كمه.اين فقط در حد راه اندازي و آيا آينده مشكل نداره.فكر كنم بدون 4870 500 وات نيازه ولي معمولش اينه كه با توجه به مصرف 5 تا 40 درصد قوي تر برداشت.

با سلام

خوب بر طبق مصرف اگر در نظر بگیریم . من اینجوری حساب کردم .

q6600= 130w

m.b p35 = 70w

ram 2gb bus 800 = حدودا 50 وات

modem+VGA 8400+dvd rw +dvdrom= 100w = خوب کارت بالاتر هم برداره بازم جا داره .

من فکر نمی کنم بیشتر از 450وات نیاز باشه . خوب در هر صورت هر چقدر پاور قویتر باشه خوب به نفع کاربره . ولی هزینه اضافی هم یه مقدار فکر میکنم اشتباه باشه . مگر اینکه این هزینه رو کنار گذاشته شده باشه .

لینک به دیدگاه

فكر مي كنم بهترين كار اين هست كه به سايتي مثل

http://www.extreme.outervision.com/psucalculator.jsp

كه دوستان توي يك انجمن معرفي كردن بريد و خودتان مصرفتان را حسات كنيد.

فقط دقت كنيد آخرين مطلبي كه در اين سايت بايد علامت بزنيد ميزان مصرف در هفته هست كه از 5 تا 40 درصد مشخص ميشه كه من 10 درصد كه به نوشته ي خود سايت براي مصرف بالاي 1 سال هست 850 درآمد و براي استفاده در هفت روزه هفته هم 950 درآمد.

به نظر من در انتخاب اين قطعه بايد بيشتر

دقت كرد.اين هم مد نظر داشته باشيد كه 45 درصد سوختن قطعات به دليل همين دليله.

لینک به دیدگاه

فكر مي كنم بهترين كار اين هست كه به سايتي مثل

http://www.extreme.outervision.com/psucalculator.jsp

كه دوستان توي يك انجمن معرفي كردن بريد و خودتان مصرفتان را حسات كنيد.

فقط دقت كنيد آخرين مطلبي كه در اين سايت بايد علامت بزنيد ميزان مصرف در هفته هست كه از 5 تا 40 درصد مشخص ميشه كه من 10 درصد كه به نوشته ي خود سايت براي مصرف بالاي 1 سال هست 850 درآمد و براي استفاده در هفت روزه هفته هم 950 درآمد.

به نظر من در انتخاب اين قطعه بايد بيشتر

دقت كرد.اين هم مد نظر داشته باشيد كه 45 درصد سوختن قطعات به دليل همين دليله.

با سلام

خوب هر قطعه ای مقدار مصرف خودشو داره . مثلا 6600 رو بین 95 تا 130 وات مصرف مشخص کرده بود که من حداکثر مصرفش رو در نظر گرفتم . در مورد سایر قطعات هم همینطور . شاید این سایت بگه اصلا شما 1200 وات بخرید خوب ملاک نیست . به نظر من باید مقدار مصرف هر قطعه رو در نظر گرفت .

من در اینجا میگم شاید که من اشتباه میکنم . ولی دوست دارم این قضیه با کمک سایر دوستان هم روشن بشه . تا اینجا به یک هدف مشخص و نتیجه مشخص برسیم .تا دوستان در هنگام خرید ضرر نکنن. و لطفا فقط دلایلتون منطقی و علمی باشه

ممنون

لینک به دیدگاه

با سلام

خوب بر طبق مصرف اگر در نظر بگیریم . من اینجوری حساب کردم .

q6600= 130w

m.b p35 = 70w

ram 2gb bus 800 = حدودا 50 وات

modem+VGA 8400+dvd rw +dvdrom= 100w = خوب کارت بالاتر هم برداره بازم جا داره .

من فکر نمی کنم بیشتر از 450وات نیاز باشه . خوب در هر صورت هر چقدر پاور قویتر باشه خوب به نفع کاربره . ولی هزینه اضافی هم یه مقدار فکر میکنم اشتباه باشه . مگر اینکه این هزینه رو کنار گذاشته شده باشه .

برای مین و سی پی یو کم حساب کردید.این مقدار برای یک چهار هسته ای خیلی کمه.

توی http://www.extreme.outervision.com/psucalculator.jsp با 8400 که شما فرمودید 574 وات خالص در آمد که در صورتی که بخواهند این سیستم را یکسال نگه دارند (حتی اگه کم کار کنند) باید طبق خود سیستم 637 وات بگیرند.

حال در صورتی که e8400 بود 350 وات کافی بود.مطمئن باشید چهار هسته ای ها مصرفشون خیلی بالاست.

لینک به دیدگاه

برای مین و سی پی یو کم حساب کردید.این مقدار برای یک چهار هسته ای خیلی کمه.

توی http://www.extreme.outervision.com/psucalculator.jsp با 8400 که شما فرمودید 574 وات خالص در آمد که در صورتی که بخواهند این سیستم را یکسال نگه دارند (حتی اگه کم کار کنند) باید طبق خود سیستم 637 وات بگیرند.

حال در صورتی که e8400 بود 350 وات کافی بود.مطمئن باشید چهار هسته ای ها مصرفشون خیلی بالاست.

با سلام

خوب در مورد مصرف CPU سایتهای مختلفی اعلام میکنن که 95وات مصرف داره این هم لینکهاش :

http://www.tigerdirect.com/applications/SearchTools/item-details.asp?EdpNo=2905631

http://www.tgdaily.com/content/view/31822/135/

http://tech.propeller.com/story/2007/05/01/intel-pushes-q6600-quad-core-cpu-into-95-watt-systems/

لینک به دیدگاه

با سلام

خوب در مورد مصرف CPU سایتهای مختلفی اعلام میکنن که 95وات مصرف داره این هم لینکهاش :

http://www.tigerdirect.com/applications/SearchTools/item-details.asp?EdpNo=2905631

http://www.tgdaily.com/content/view/31822/135/

http://tech.propeller.com/story/2007/05/01/intel-pushes-q6600-quad-core-cpu-into-95-watt-systems/

منظور من بیشتر روی مادربرد بود که روش پردازنده چهار هسته ای قرار می گیرد که باید بین سایر قطعات هم ارتباط بده.

در مورد سی پی یو هم حداقل مصرفش 95 هست در حالی که برای دو هسته ای ها 65 هست.حال در صورتی که ما چهار برنامه همزمان اجرا کنیم 4*95 مصرف داریم.حال اینکه دو هسته دو برنامه رو می تونه به طور تقریبی مجزا اجرا کند که 65*2 هست.

به طوری کلی مصرفی که من گفتم برای 85% از سی پی یو بود به طور کلی هر کس باید با توجه به مواردی و مدت زمان مصرف پاور را انتخاب کند.

در ضمن عقیده من این هست باید کاری کرد که در آینده حسرت نخوریم.اصلاً انصاف نیست بخاطر مثلاً 50 - 60 تومان بعد از یک سال کامپیوتر بسوزد.

خب هر کس یک عقیده ای دارد.

فکر می کنم حتی با یک پاور 500 وات دروغین viera که 12 تومان هم هست هم بشه سیستم رو آورد بالا ولی آینده چی؟

اینم بگم که خود من تا به حال 4 بار مادربردم سر همین پاور سوخته که فقط یک بار تونستم از گارانتی استفاده کنم.بقیه گفتن نوسان برق هست و ضمانت باطل

البته یه 9 باری هم خودم درست کردم.معمولاً فشار اولش رو مادربرد هست که باعث باد کردن خازن هاست که معمولاً در این مواقع زیاد ریست میشه دستگاه.

البته اینم بگم سیستم من 24 ساعته روشن هست.خلاصه خود خریدار باید با توجه به استفاده خودش تشخیص بده.

لینک به دیدگاه

درود

جداول توان مصرفی قطعات آینده سیما {گرین} بر حسب ماکزیمم توان مصرفی قطعات

پردازنده های اینتل

2051531e894d2b7223bdb7454e6170f7bac1ceb.jpg

پردازنده های ای ام دی

20515738c5f5a4cd5a08d48ab6bca47dcbeefe2.jpg

کارتهای گرافیک ان وی دیا

2051577ccae8c5e3552ec4d0256ef7ab7416856.jpg

کارتهای گرافیک ای ام دی-ای تی آی

20515797e68fb97934b019469db1b9fa0bd6ee1.jpg

محاسبه گر حداقل میزان توان مصرفی قطعات سایت ایسوس

2051584d3979ffac2d7029f1203a184d6c2f38d.jpg

لینک به دیدگاه

منظور من بیشتر روی مادربرد بود که روش پردازنده چهار هسته ای قرار می گیرد که باید بین سایر قطعات هم ارتباط بده.

در مورد سی پی یو هم حداقل مصرفش 95 هست در حالی که برای دو هسته ای ها 65 هست.حال در صورتی که ما چهار برنامه همزمان اجرا کنیم 4*95 مصرف داریم.حال اینکه دو هسته دو برنامه رو می تونه به طور تقریبی مجزا اجرا کند که 65*2 هست.

به طوری کلی مصرفی که من گفتم برای 85% از سی پی یو بود به طور کلی هر کس باید با توجه به مواردی و مدت زمان مصرف پاور را انتخاب کند.

در ضمن عقیده من این هست باید کاری کرد که در آینده حسرت نخوریم.اصلاً انصاف نیست بخاطر مثلاً 50 - 60 تومان بعد از یک سال کامپیوتر بسوزد.

خب هر کس یک عقیده ای دارد.

فکر می کنم حتی با یک پاور 500 وات دروغین viera که 12 تومان هم هست هم بشه سیستم رو آورد بالا ولی آینده چی؟

اینم بگم که خود من تا به حال 4 بار مادربردم سر همین پاور سوخته که فقط یک بار تونستم از گارانتی استفاده کنم.بقیه گفتن نوسان برق هست و ضمانت باطل

البته یه 9 باری هم خودم درست کردم.معمولاً فشار اولش رو مادربرد هست که باعث باد کردن خازن هاست که معمولاً در این مواقع زیاد ریست میشه دستگاه.

البته اینم بگم سیستم من 24 ساعته روشن هست.خلاصه خود خریدار باید با توجه به استفاده خودش تشخیص بده.

با سلام

در کل همه این بحثها و مناظره ها به این خاطره که به یک نتیجه ای برسیم که هم خودمون و هم دیگران به یک جواب درست برسن تا بهترین قطعه رو انتخاب کنن .

در مورد این مطلبتون کاملا قبول دارم و هیچ بحثی نیست و من خودم به خیلیها این حرف رو میزنم :

در مورد بالا اومدن سیستم با یک پاور معمولی درسته ولی چنین چیزی اصلا به هیچ کسی پیشنهاد نمیشه . همیشه باید چند درصد بیشتر از مصرف سیستم پاور انتخاب بشه .

در مورد مصرف هر هسته به صورت مجزا توی شک هستم . اگر لینکی دارید موثق که این رو ثابت کنه ممنون میشم اینجا بزارید . من فکر نمیکنم چنین چیزی درست باشه . ولی با این همه همه چیز امکان داره .

در کل بازم تحقیق میکنم و از دوستان سوال میکنم و این بحث رو ادامه میدیم .

لینک به دیدگاه

mr pc عزیز توی سایت ایسوز شما سی پی یو رو core 2 processor زدید.

درود

دوست عزیز فکر میکنم شما به تصویری که بنده قرار دادم دقیق توجه نفرمودید.قسمت مورد نظر رو براتون های لایت کردم.ضمنا این پردازنده در این سایت از همون زیر مجموعه CORE 2 ها قابل انتخاب هست .من لینک رو هم تقدیمتون میکنم تا اگر غیر از این هست شما با تصویرش اینجا قرار دهید تا بنده هم با اطلاع بشم.

2051765d812f2430b6160993607b5f3656cb80c.jpg

http://support.asus.com/PowerSupplyCalculator/PSCalculator.aspx?SLanguage=en-us

لینک به دیدگاه

با سلام

در کل همه این بحثها و مناظره ها به این خاطره که به یک نتیجه ای برسیم که هم خودمون و هم دیگران به یک جواب درست برسن تا بهترین قطعه رو انتخاب کنن .

در مورد این مطلبتون کاملا قبول دارم و هیچ بحثی نیست و من خودم به خیلیها این حرف رو میزنم :

در مورد بالا اومدن سیستم با یک پاور معمولی درسته ولی چنین چیزی اصلا به هیچ کسی پیشنهاد نمیشه . همیشه باید چند درصد بیشتر از مصرف سیستم پاور انتخاب بشه .

در مورد مصرف هر هسته به صورت مجزا توی شک هستم . اگر لینکی دارید موثق که این رو ثابت کنه ممنون میشم اینجا بزارید . من فکر نمیکنم چنین چیزی درست باشه . ولی با این همه همه چیز امکان داره .

در کل بازم تحقیق میکنم و از دوستان سوال میکنم و این بحث رو ادامه میدیم .

در اين مورد قبلا مطالبي خوندم ولي در حال حاضر نمي دونم از كجا ميشه ديد

تنها اين به فكرم رسيد كه بريد

http://www.extreme.outervision.com/psucalculatorlite.jsp

و در ابتدا q6600 را انتخاب و نوع سيستم رو تك هسته اي بزنيد حدود 100 وات فشخص مي كنه بعد 4 هسته اي كنيد نوع سيستم رو در حال همان 85 درصد 325 ميشه.

به طور كلي اين cpu‏ در كارهايي مثل بازي 4 تا 100 وات نيازه كه ميشه 400 وات،حال بقيه قطعات رو هم در نظر داشته باشيد.حال با 450 وات كه شما فرموديد تمام شرايط رو به راهه كه با يك ماه بازي با سيستم خداحافظي كرد.

در كل هم اين فقط نظر من هست.

درود

دوست عزیز فکر میکنم شما به تصویری که بنده قرار دادم دقیق توجه نفرمودید.قسمت مورد نظر رو براتون های لایت کردم.ضمنا این پردازنده در این سایت از همون زیر مجموعه CORE 2 ها قابل انتخاب هست .من لینک رو هم تقدیمتون میکنم تا اگر غیر از این هست شما با تصویرش اینجا قرار دهید تا بنده هم با اطلاع بشم.

2051765d812f2430b6160993607b5f3656cb80c.jpg

http://support.asus.com/PowerSupplyCalculator/PSCalculator.aspx?SLanguage=en-us

من قبلاً هم وارد این سایت شدم و می دونم زیر مجموعه CORE 2 ها قابل انتخاب هست.تو اینجا اصلاً ریزه کاری ها قرار داده نشده.

http://www.extreme.outervision.com/p...ulatorlite.jsp

حال اگر این آدرس رو ببینید مقدار پاور مورد نیاز برای q6600 در حالی که CORE 2 در نظر گرفته شود 180 وات میده که به 150 وات شما نزدیک هست ولی حال اگر چهار هسته انتخاب کنید با 85% مصرف سی پی یو 325 وات مصرف البته اگه 100% مصرف باشه به 400 وات میرسه.

لینک به دیدگاه

در اين مورد قبلا مطالبي خوندم ولي در حال حاضر نمي دونم از كجا ميشه ديد

تنها اين به فكرم رسيد كه بريد

http://www.extreme.outervision.com/psucalculatorlite.jsp

و در ابتدا q6600 را انتخاب و نوع سيستم رو تك هسته اي بزنيد حدود 100 وات فشخص مي كنه بعد 4 هسته اي كنيد نوع سيستم رو در حال همان 85 درصد 325 ميشه.

به طور كلي اين cpu‏ در كارهايي مثل بازي 4 تا 100 وات نيازه كه ميشه 400 وات،حال بقيه قطعات رو هم در نظر داشته باشيد.حال با 450 وات كه شما فرموديد تمام شرايط رو به راهه كه با يك ماه بازي با سيستم خداحافظي كرد.

در كل هم اين فقط نظر من هست.

با سلام

به نظر من اگر چنین چیزی باشه . من اصلا CPU Q6600 رو نه میفروشم و نه به کسی پیشنهاد مید م. چون فکر نمیکنم چنین پیزی درست باشه و هر هسته حدود 100 وات مصرف داشته باشه .

خوب هر قطعه ای در کل در مواقع استفاده از اون در برنامه های مختلف به مقدار انرژی بیشتری نیاز داره ولی نه اینکه هر هسته یک مصرف مشخص و بالا داشته باشه .

مطلب بعدی اینکه شرکت اینده سیما همیشه ماکسیموم مصرف قطعات رو حتی یه مقدار بیشتر از ماکسیموم در نظر میگیره تا مشکلی پیش نیاد و اون شرکت اعلام کرده که این پردازنده 180 وات ماکسیموم مصرف داره

400 وات یک پردازنده میدونید یعنی چی . یعنی مصرف بالا و اصلا اون CPU 200000 تومانی ارزش خرید نداره .

لینک به دیدگاه

درود

سایتی که mr pc عزیز معرقی کردن مال ایسوس هستش و مقدار مصرف این کالا ها رو حدودا 400 وات اعلام کرده . شما هم امتحان کنید .

لینک به دیدگاه

با سلام

به نظر من اگر چنین چیزی باشه . من اصلا CPU Q6600 رو نه میفروشم و نه به کسی پیشنهاد مید م. چون فکر نمیکنم چنین پیزی درست باشه و هر هسته حدود 100 وات مصرف داشته باشه .

خوب هر قطعه ای در کل در مواقع استفاده از اون در برنامه های مختلف به مقدار انرژی بیشتری نیاز داره ولی نه اینکه هر هسته یک مصرف مشخص و بالا داشته باشه .

مطلب بعدی اینکه شرکت اینده سیما همیشه ماکسیموم مصرف قطعات رو حتی یه مقدار بیشتر از ماکسیموم در نظر میگیره تا مشکلی پیش نیاد و اون شرکت اعلام کرده که این پردازنده 180 وات ماکسیموم مصرف داره

400 وات یک پردازنده میدونید یعنی چی . یعنی مصرف بالا و اصلا اون CPU 200000 تومانی ارزش خرید نداره .

وقتی 400 وات مصرف هست که چند تا برنامه با هم باز بشه مانند اینکه 4 تا کامپیوتر روشن هست.

شرکت اینده سیما مقدار وات های مصرفی رو به نظر من از سایت هایی مثل ایسوز برداشته که در این مورد بروز نشدند.البته این نظر من هست.اون آدرس هم یک نگاه کنید تک هسته 100 وات دو هسته همین 180 وات که شما می گید.البته این احتمال هست در حال حاضر برنامه های که از چهار هسته استفاده می کنند نیامده واسه همین بعضی جاها همون دو هسته استفاده می کنند که 180 وات در می یاد.به طور کلی من با توجه به آینده گفتم.

لینک به دیدگاه

درود

سایتی که mr pc عزیز معرقی کردن مال ایسوس هستش و مقدار مصرف این کالا ها رو حدودا 400 وات اعلام کرده . شما هم امتحان کنید .

اون سایت خیلی کلی هست.در ضمن کمترین مقدار مصرف رو می ده.این سایت فکر کنم حدود 60% مصرف سی پی یو و 50% مصرف کل سیستم در نظر می گیره ولی سایتی که من از اون می نویسم تمام اینها با توجه به مصرف متغیر هست.فکر کنم 400 وات فقط برای کسی کافی هست که بخواهد بره اینترنت،موزیک گوش کند و ... ولی وقتی پای بازی وسط میاد ...

لینک به دیدگاه

وقتی 400 وات مصرف هست که چند تا برنامه با هم باز بشه مانند اینکه 4 تا کامپیوتر روشن هست.

شرکت اینده سیما مقدار وات های مصرفی رو به نظر من از سایت هایی مثل ایسوز برداشته که در این مورد بروز نشدند.البته این نظر من هست.اون آدرس هم یک نگاه کنید تک هسته 100 وات دو هسته همین 180 وات که شما می گید.البته این احتمال هست در حال حاضر برنامه های که از چهار هسته استفاده می کنند نیامده واسه همین بعضی جاها همون دو هسته استفاده می کنند که 180 وات در می یاد.به طور کلی من با توجه به آینده گفتم.

با درود

بحث جالبی بود . ولی من فردا از سایر دوستان هم یک تحقیق کوچولو میکنم تا به نتیجه مطلوبتری برسیم .

لینک به دیدگاه

با سلام

به نظر من اگر چنین چیزی باشه . من اصلا CPU Q6600 رو نه میفروشم و نه به کسی پیشنهاد مید م. .

به نظر من باید دید برای چه کاری قصد خرید دارد مشتری.اگه برای بازی بخواهد به نظر من e8400 خیلی بهتره.

لینک به دیدگاه

به نظر من باید دید برای چه کاری قصد خرید دارد مشتری.اگه برای بازی بخواهد به نظر من e8400 خیلی بهتره.

درود

خوب این بحث یه مقدار تخصصیه و نمیشه به همین سادگی به نتیجه رسید .

لینک به دیدگاه

درود

خوب این بحث یه مقدار تخصصیه و نمیشه به همین سادگی به نتیجه رسید .

به طوری کلی با توجه به تست های انجام شده e8400 خیلی مناسبتر برای بازی.

در ضمن آمار فروش e8400 از q6600 خیلی بیشتره که این هم میتونه دلیل این باشه که بیشتری ها این قطعه رو برای بازی انتخاب می کنند.

کلاً q6600 برای برنامه های گرافیکی و کارای رندری مناسب هست و e8400 برای بازی.حالا اگه دوست داشته باشید میشه در این مورد هم بحث کرد.

به این آدرس هم یک نگاه بکنید که هم به بحث q6600 و e8400 می خوره و هم بحثی که قبلاً در مورد amd و intel داشتیم.

اینجا با توجه و قیمت و کارایی (50% بازی و 50% برنامه) رتبه بندی شده.

http://www.tomshardware.com/charts/cpu-charts-2007/price-performance-index,388.html?p=1307%2C1306%2C1263%2C1262%2C1252%2C1250%2C1246%2C1258%2C1257%2C1256%2C1238%2C1236%2C1235%2C1234%2C1232%2C1230%2C1254%2C1292%2C1227%2C1281%2C1220%2C1222%2C1287%2C1316%2C1285%2C1282

رتبه e8400 در اینجا 1143.70 در حالی که q6600 امتیازش 1026.13 هست.

در مورد amd و intel هم 4400 امتیازش 704.79 در حالی که 2160 امتیازش 624.99 هست.

لینک به دیدگاه

با سلام

دوستان حقیقتش یه خورده گیج شدم آقای حسینی وp30 عزیز ازتون ممنونم حقیقتش من یه پاوری میخوام که کار همین سیستم رو که گفتم راه بندازه +در آینده 4870 واین که در آینده فکر نمیکنم از کراس فایر استفاده کنم واین که به نظر شما این سی پی یو مصرفش خیلی زیاد نیست به نظر شما سی پی یو رو تغییر بدیم بهتر نیست

باز هم تشکر از همه دوستان.

لینک به دیدگاه

با سلام

دوستان حقیقتش یه خورده گیج شدم آقای حسینی وp30 عزیز ازتون ممنونم حقیقتش من یه پاوری میخوام که کار همین سیستم رو که گفتم راه بندازه +در آینده 4870 واین که در آینده فکر نمیکنم از کراس فایر استفاده کنم واین که به نظر شما این سی پی یو مصرفش خیلی زیاد نیست به نظر شما سی پی یو رو تغییر بدیم بهتر نیست

باز هم تشکر از همه دوستان.

مصرف اين برنامه وقتي زياده كه 4 هسته آن استفاده كنيد

شما به اين سوال ها جواب بديد تا بهترين رو دوستان انتخاب كنند

1.اين سيستم رو تا كي مي خواهيد استفاده كنيد

2.مصرفتان در روز؟

3.موارد استفاده؟

لینک به دیدگاه

مصرف اين برنامه وقتي زياده كه 4 هسته آن استفاده كنيد

شما به اين سوال ها جواب بديد تا بهترين رو دوستان انتخاب كنند

1.اين سيستم رو تا كي مي خواهيد استفاده كنيد

2.مصرفتان در روز؟

3.موارد استفاده؟

با سلام

p30 جان من یه سیستم دارم که میخوام بفروشم که سیستم بدی نیست فقط یه خورده سی پی یو و کارت گرافیک رو مشکل داشتم واین که مادربردمp5kc هستش که دو بار فرستادم گارانتی و از چشم افتاده وفکر میکنم تا چند روز آینده بفروشم انشا الله هر وقت فروختم یه سر به آقای حسینی میزنم. واینکه در روز فکر میکنم 3تا 5 ساعت سیستم خاموش باشه واین که من کارهای گرافیکی انجام میدم و هم برای بازی

تشکر.

لینک به دیدگاه

با سلام

p30 جان من یه سیستم دارم که میخوام بفروشم که سیستم بدی نیست فقط یه خورده سی پی یو و کارت گرافیک رو مشکل داشتم واین که مادربردمp5kc هستش که دو بار فرستادم گارانتی و از چشم افتاده وفکر میکنم تا چند روز آینده بفروشم انشا الله هر وقت فروختم یه سر به آقای حسینی میزنم. واینکه در روز فکر میکنم 3تا 5 ساعت سیستم خاموش باشه واین که من کارهای گرافیکی انجام میدم و هم برای بازی

تشکر.

1.در مورد مادربرد،مادربرد فعلي شما مادربرد خوبي هست.

اينجا بنويسيد مشكلش را تا دوستان كمك كنند.

2.با توجه به اين كه سيستم تان زياد روشن هست بايد 35 درصد بالاتر از حد نياز انتخاب كنيد اين احتمال هم مي دهم مادربرد فعلي شما بدليل نرسيدن برق مشكل داره

3.با توجه به اين كه مي خواهيد كارهاي گرافیکی انجام بديد به نظر من q6600 بخريد.

اينم بدونيد كه بازي هاي مافيا 2 و سيمز 3 بر اساس 4 هسته اي تا سال آينده مياد.

4.در مورد زياد مصرف كردن q6600 هم بايد بدونيد در حالت عادي مثلا تو نت 95 وات مصرف داره اين بدين معناست در صورتي كه مطمئن هستيد زياد فشار بمي آريد مي تونيد يك 650 وات هم كار كنيد اما بايد مواظب باشيد.

لینک به دیدگاه

به این آدرس هم یک نگاه بکنید که هم به بحث q6600 و e8400 می خوره و هم بحثی که قبلاً در مورد amd و intel داشتیم.

اینجا با توجه و قیمت و کارایی (50% بازی و 50% برنامه) رتبه بندی شده.

http://www.tomshardware.com/charts/cpu-charts-2007/price-performance-index,388.html?p=1307%2C1306%2C1263%2C1262%2C1252%2C1250%2C1246%2C1258%2C1257%2C1256%2C1238%2C1236%2C1235%2C1234%2C1232%2C1230%2C1254%2C1292%2C1227%2C1281%2C1220%2C1222%2C1287%2C1316%2C1285%2C1282

رتبه e8400 در اینجا 1143.70 در حالی که q6600 امتیازش 1026.13 هست.

در مورد amd و intel هم 4400 امتیازش 704.79 در حالی که 2160 امتیازش 624.99 هست.

با سلام

خوب بحث ما در مورد پاور بود نه روی CPU خوب هر کدوم از این CPU ها توی یک سری از کارها بهتر جواب دادن . که در کل تفاوتهای این دو تا زیاد نیست .

در 4400 و 2160 حق با شماست و قبلا خودم تست کردم . ولی جواب جالبی گرفته بودم و اون هم این بود که مادروبرد و سایر قطعات بر روی یک سیستم خیلی خیلی به CPU کمک میکنه . مثلا 4600 رو با یک مادربورد معمولی و یک رم معمولی و پایین تست کردم که نتیجه از 2160 ضعیفتر بود . در حالی که 2160 یه مقدار از 4400 ضعیفتره . توی تسهای کلی .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...