رفتن به مطلب

مشاوره برای خرید قطعات

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام

خوب بحث ما در مورد پاور بود نه روی CPU خوب هر کدوم از این CPU ها توی یک سری از کارها بهتر جواب دادن . که در کل تفاوتهای این دو تا زیاد نیست .

در 4400 و 2160 حق با شماست و قبلا خودم تست کردم . ولی جواب جالبی گرفته بودم و اون هم این بود که مادروبرد و سایر قطعات بر روی یک سیستم خیلی خیلی به CPU کمک میکنه . مثلا 4600 رو با یک مادربورد معمولی و یک رم معمولی و پایین تست کردم که نتیجه از 2160 ضعیفتر بود . در حالی که 2160 یه مقدار از 4400 ضعیفتره . توی تسهای کلی .

اين تست رو در اين مورد قرار دادم كه شما فرموديد در صورتي كه q6600 زياد مصرف كنه به مشتري معرفي نمي كنم

منظور اين بود كه طبق اين تست ها e8400 قوي تره براي بازي و شما مي تونيد اينو معرفي كنيد.

لینک به دیدگاه

• ارسال 123
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

1.در مورد مادربرد،مادربرد فعلي شما مادربرد خوبي هست.

اينجا بنويسيد مشكلش را تا دوستان كمك كنند.

2.با توجه به اين كه سيستم تان زياد روشن هست بايد 35 درصد بالاتر از حد نياز انتخاب كنيد اين احتمال هم مي دهم مادربرد فعلي شما بدليل نرسيدن برق مشكل داره

3.با توجه به اين كه مي خواهيد كارهاي گرافیکی انجام بديد به نظر من q6600 بخريد.

اينم بدونيد كه بازي هاي مافيا 2 و سيمز 3 بر اساس 4 هسته اي تا سال آينده مياد.

4.در مورد زياد مصرف كردن q6600 هم بايد بدونيد در حالت عادي مثلا تو نت 95 وات مصرف داره اين بدين معناست در صورتي كه مطمئن هستيد زياد فشار بمي آريد مي تونيد يك 650 وات هم كار كنيد اما بايد مواظب باشيد.

با سلام

p30 جان مشکل مادربرد رو قبلا با آقای حسینی در میون گذاشتم که تو با لا اومدن سیستم مشکل داشت که آقای حسینی مشکل رو از مادربرد دیدند که حدثشون درست بود ودو بار فرستادم گارانتی ولی فایدهای نداشت پس بفروشم بهتره و اینکه من بخوام پاور بالاتر بگیرم فکر میکنم یه خورده پول کم بیارم وباید یه خورده صبر کنم العا یه 680 وات گرین اگه بخوام بگیرم 110 تومنه

تشکر.

لینک به دیدگاه

p30 جان در خصوص اینکه 8400 در بازی قویتر بوده علتش این است که بازی برای 4 هسته ساخته نشده

با این وجود شما میتوانید با برنامه هایی چون CPU-Control اونو واسه 4 هسته با استفاده از تنظیمات

حرفه ایی بهینه سازی نمایید تا متوجه شوید که قدرت Q6600 چقدر بیشتر از 8400 است.

راستی هیچ موقع مصرف Q6600 و یا دیگر قطعه ها نمیشه تعداد هسته ها در مصرف واتی اعلام شده

از سوی کارخانه بلکه کل مصرف واتی همانی است که کارخانه سازنده اعلام نموده است حالا هرچقدر

هسته هم میخواهد داشته باشد.

وقتی شما سیستم عامل را بوت نمودید مدیریت مصرف منابع برق با آن است و هیچ فرقی نمیکند که

مثلا من 100 تا مدیاپلیر باز کنم یا 2 تا باز کنم چون مثلا وقتی کار پردازش تصویر انجام میشود کارت گرافیک

من درگیر میشود و وقتی میخواهد از حداکثر توانش استفاده کند حداکثر میزان مصرفی که سازنده اش

اعلام نموده است را مصرف میکند نه بیشتر (مگر اورکلاک بخواهید کنید که بحث دیگری است).

کلا پاورها بخاطر نوع فعالیتی که دارند در طی زمان دچار افت راندمان کاری میشوند، پس مثلا بعد از

یکسال کار مدام یه پاور 750 وات که ساعت های آخر عمر مفیدش است نمیتوان انتظار داشت همان

750 وات روز اول باشد، این است که کمی آینده نگری در خصوص پاور مفید است.

به نظر من Q6600 با توجه به توانایی که دارد و قیمت مناسبی که اکنون پیدا نموده است، از بهترین

گزینه ها خواهد بود برای کسانیکه با بودجه پایین دنبال 4 هسته ایی هستند.

لینک به دیدگاه

با سلام

p30 جان مشکل مادربرد رو قبلا با آقای حسینی در میون گذاشتم که تو با لا اومدن سیستم مشکل داشت که آقای حسینی مشکل رو از مادربرد دیدند که حدثشون درست بود ودو بار فرستادم گارانتی ولی فایدهای نداشت پس بفروشم بهتره و اینکه من بخوام پاور بالاتر بگیرم فکر میکنم یه خورده پول کم بیارم وباید یه خورده صبر کنم العا یه 680 وات گرین اگه بخوام بگیرم 110 تومنه

تشکر.

يك 650 كول مستر بخر 78 هست

p30 جان در خصوص اینکه 8400 در بازی قویتر بوده علتش این است که بازی برای 4 هسته ساخته نشده

با این وجود شما میتوانید با برنامه هایی چون CPU-Control اونو واسه 4 هسته با استفاده از تنظیمات

راستی هیچ موقع مصرف Q6600 و یا دیگر قطعه ها نمیشه تعداد هسته ها در مصرف واتی اعلام شده

از سوی کارخانه بلکه کل مصرف واتی همانی است که کارخانه سازنده اعلام نموده است حالا هرچقدر

وقتی شما سیستم عامل را بوت نمودید مدیریت مصرف منابع برق با آن است و هیچ فرقی نمیکند که

مثلا من 100 تا مدیاپلیر باز کنم یا 2 تا باز کنم چون مثلا وقتی کار پردازش تصویر انجام میشود کارت گرافیک

من درگیر میشود و وقتی میخواهد از حداکثر توانش استفاده کند حداکثر میزان مصرفی که سازنده اش

اعلام نموده است را مصرف میکند نه بیشتر (مگر اورکلاک بخواهید کنید که بحث دیگری است).

کلا پاورها بخاطر نوع فعالیتی که دارند در طی زمان دچار افت راندمان کاری میشوند، پس مثلا بعد از

یکسال کار مدام یه پاور 750 وات که ساعت های آخر عمر مفیدش است نمیتوان انتظار داشت همان

به نظر من Q6600 با توجه به توانایی که دارد و قیمت مناسبی که اکنون پیدا نموده است، از بهترین

در مورد بهینه سازی بازی ها نسبت به 4 هسته ای ها قبلاً من متذکر شدم.

ولی باید به این توجه کرد اکثر کاربرها میخواهند بازی کنند.دو سال دیگر هم مجدد رایانه عوض می کنند که میشه نتیجه گرفت تا اون موقع دو هسته بهتر کار می کند که مزیتش هم این هست که مقدار کمتری مصرف دارد.

در مورد وات مصرفی هم من نظر خود را دادم.

در کل مقدار برق مصرفی حساب کتاب خاصی نداره.

شما کامپیوتر رو روشن کنید سپس کابل monitor رو بکنید.

خود من تا به حال فکر می کردم چون تصویر برون نمی ده که یعنی پردازش انجام نمی ده برقی مصرف نمی کنه ولی در صورتی یک گرافیک بی فن نصب باشه و بعد از دو ساعت به اون دست بزنید می بینید شدیداً داغ کرده پس از نظر من بهتره به خنکی و مقدار مصرف بیشتر دقت کرد.

اینم بگم که مدار برق مصرفی به سیستم عامل اصلاً ربطی نداره.

اینطور که شما می گید در صورتی که وارد سیستم عامل نشیم نباید برق مصرف بشه

برق مصرفی به کاری که انجام می دیم ربط داره.شما که توقع ندارید یک بازی دو بعدی هم اندازه یک بازی قدرتمند روز که حتی ممکنه کل سی پی یو رو مصرف کند برق ببرد.

لینک به دیدگاه

با سلام

من هم چند جا سوال کردم دقیقا حرفهای شما رو زدن و گفتن که مقدار توان هسته ها مورد نظر نیست و محاسبه نمیشه . و به طور کلی شرکتها ماکسیموم مصرف قطعه رو مشخص میکنن .

لینک به دیدگاه

عزیز در خصوص تکیه سیستم عامل باید بگم شما گفتی هر چی برنامه بیشتر باز بشه

مصرف برق بالاتر میرود، قطعات از وقتی که سیستم روشن شد مصرفشان شروع میشود

اما از زمانیکه سیستم عامل بوت گردید مدیریت منابع و بخصوص پاور به سیستم عامل

واگذار میشود، همانطور که میبینیم ویستا مصرف کمتر انرژی نسبت به ایکس پی دارد.

دوما کسی که میخواهد بازی انجام دهد اگر با برنامه CPU-Control بازی خود را Optimize

کند، نسبت به دو هسته ای کارایی بالاتری دارد، و همین الان خود ویستا و خیلی از برنامه ها

مثل فتوشاپ با 4 هسته ایی سازگارندو بازی ها از اواخر امسال برای 4 هسته ایی بهینه

خواهند شد.

اگر دوست داشته باشی بازی بهت میدم که 2 یعدی است و از دسته بازی های کنسول سگا

و بخاطر بد برنامه نویسی شدنش فعالیت یکی از هسته ها را تا 100 میبرد بالا.

در نهایت اینو بگم که مصرف برق حساب کتاب دارد همچینم بدون حساب کتاب نیست.

واسه مثال شما میتونید تمامی منابع سیستم در حال کار باشند و چون به تصویر نیاز ندارید

کارت گرافیک را به استندبای ببرید تا صفحه نمایش خاموش باشد و برق کمتری مصرف شود.

در کل میزان مصرف برق به نوع مدیریت کاربر بر میگردد

لینک به دیدگاه

عزیز در خصوص تکیه سیستم عامل باید بگم شما گفتی هر چی برنامه بیشتر باز بشه

مصرف برق بالاتر میرود، قطعات از وقتی که سیستم روشن شد مصرفشان شروع میشود

اما از زمانیکه سیستم عامل بوت گردید مدیریت منابع و بخصوص پاور به سیستم عامل

واگذار میشود، همانطور که میبینیم ویستا مصرف کمتر انرژی نسبت به ایکس پی دارد.

دوما کسی که میخواهد بازی انجام دهد اگر با برنامه CPU-Control بازی خود را Optimize

کند، نسبت به دو هسته ای کارایی بالاتری دارد، و همین الان خود ویستا و خیلی از برنامه ها

مثل فتوشاپ با 4 هسته ایی سازگارندو بازی ها از اواخر امسال برای 4 هسته ایی بهینه

خواهند شد.

اگر دوست داشته باشی بازی بهت میدم که 2 یعدی است و از دسته بازی های کنسول سگا

و بخاطر بد برنامه نویسی شدنش فعالیت یکی از هسته ها را تا 100 میبرد بالا.

در نهایت اینو بگم که مصرف برق حساب کتاب دارد همچینم بدون حساب کتاب نیست.

واسه مثال شما میتونید تمامی منابع سیستم در حال کار باشند و چون به تصویر نیاز ندارید

کارت گرافیک را به استندبای ببرید تا صفحه نمایش خاموش باشد و برق کمتری مصرف شود.

در کل میزان مصرف برق به نوع مدیریت کاربر بر میگردد

فکر نمی کنم با ادامه این بحث به جایی برسیم.

من نظرم رو بیان کردم فقط همین.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز

گفتن نظر ایرادی ندارد مگر اینکه نظر اشتباه ما باعث شود عده ایی دچار سردرگمی بشوند

و چه خوب است نظری را که عنوان میکنیم دلایل محکمی برایش داشته باشیم.

به نظر من این بحث مفید بود و باعث شد کسی که این مطالب را میخواند اگر تا این لحظه

اشتباه فکر میکرده است و یا علاقمند به دانستن در این زمینه در حد ابتدایی بوده است

بهره خوبی ببرد.

لینک به دیدگاه

با سلام

آقای حسینی من یه سوال کردم واین همه بحث شد اگر لطف کنید و جواب نهایی روبدید ممنون میشم آقای حسینی فعلا من دوتا رم 1گیگ دارم واز همون استفاده میکنم ورم رو حذف میکنیم وتا 650 یه پاور+مادربرد+سی پی یو + هارد +dvd rom &dvd rw +کیس+یه کارت معمولی (فعلا) و در مورد سی پی یو جناب حسینی من میخواستم نظر نهایی شما رو بدونم.

تشکر.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز

گفتن نظر ایرادی ندارد مگر اینکه نظر اشتباه ما باعث شود عده ایی دچار سردرگمی بشوند

به نظر من این بحث مفید بود و باعث شد کسی که این مطالب را میخواند اگر تا این لحظه

اشتباه فکر میکرده است و یا علاقمند به دانستن در این زمینه در حد ابتدایی بوده است

بهره خوبی ببرد.

من هنوز سر نظر خودم هستم.

به نظر من 400 وات نیاز هست برای یک سی پی یو.

شما مثلآ همون سایت گرین رو ببینید از 1000 وات به بالا رو برای چهار هسته ای معرفی کرده.

اینجا محل گفتمان هست.هر کس نظر می دهد حال این که نظر درست کدام است بر عهده کسی هست که می خواهد از این نظرات استفاده کند.

اگر هم گفتم دیگر بهتره ادامه ندیم به این دلیل هست با توجه به بحث هایی که شد هیچ کدام قانع نشدیم پس ادامه بحث را مضر دیدم.

دوست عزیز

بهره خوبی ببرد.

اگر در آدرس زیر مطلبی در مورد اینکه 95 وات مصرف می کند دیدد نشان بدید.

http://www.intel.com/products/processor/core2quad/index.htm

در مورد e8400 هم با توجه به اینکه 45 nm هست نسبت به q6600 بهتره.در ضمن من هیچ سایتی رو ندیدم که q6600 رو بهتر از e8400 در مقایسه اعلام کرده باشه در ضمن فروش e8400 هم فروشش از q6600 بیشتر هست.

البته بازم میگم بهتره به بحث ادامه نداد فکر نکنم به جایی برسیم.

دوستان هم می تونند تو ی چند جای دیگر در این موارد مشورت بگیرند که البته پیشنهاد من این است که در سایتهای خارجی مشورت بگیرند

اینم بگم اکثر جاها مقدار وات مورد نیاز برای روشن شدن سیستم رو می گند.خوب ما می تونیم حتی با یک پاور 10 تومانی سیستم را راه بندازیم.آینده مهم است.

لینک به دیدگاه

عزیز جان

من متوجه اشکال شما شدم، ببینید 4 تا CPU قضیه اش با 4 تا Core کاملا متفاوت است.

مشکل شما این است که فکر میکنید 4 تا Core یعنی 4 تا CPU که این کاملا اشتباه است.

و دو قضیه متفاوت است در همان سایت گرین هم گفته است CPU و نه Core .

در خصوص ادامه بحث هم باید بگم شما به هیچ وجه حاضر نیستید اشتباهاتان را قبول کنید

و من هم نمیتوانم ببینم کسی جای عمومی مطلبی را اشتباه عنوان نماید چون این باعث

گمراه شدن دیگران خواهد شد.

شما اگر در فروم های تخصصی وسایت های معتبر بروید خواهید دید که اعلام شده است

که در حالت عادی Q6600 حداقل 28 درصد قویتر از E8400 است و در حالت اورهم

که این میزان به بالای 40 درصد افزایش میابد، دلیل هم از یکی از سایت های معتبر در

مقایسه قرار میدهم، خودتان اختلاف قدرت Q6600 و E8400 را ببینید و اضافه میکنم همیشه

45 نانو بودن دلیل بر بهتر بودن نیست:

http://www.cpubenchmark.net/common_cpus.html

در خصوص حداکثر میزان مصرف Q6600 اینم آدرسی از خود سایت اینتل که میگه مدل G0 این

محصول 95 وات مصرف دارد:

http://processorfinder.intel.com/List.aspx?ParentRadio=All&ProcFam=0&SearchKey=Q6600

توصیه من به شما تمرین کمی جستجو در گوگل است و کم کردن تعصب.:)

شما میتونی با یه پاور 100 واتی یه سیستم حرفه ایی را راه بندازی؟

CPU: Q6600 + Mainboard: AbitIX38 + 4GB Ram :)

اما REZA GX2 جان پیشنهاد من به شما:

CPU: Q6600

Mainboard: را آقای حسینی پیشنهاد بدهند

Ram: 2GB Ram Team

کارت گرافیک: ATI 3850

پاور هم: 680 گرین به شرطی که اورنکنی

دیویدی رایتر: NEC ساتا

کیس: پرنس گیرین

لینک به دیدگاه

با سلام آقای حسینی ye mujud عزیز هم نظرشون رو دادند اما به نظر شما با 650 تومن میشه اینا رو برداشت واگه میشه لطف کنید ویه مادر بردی بگید که بعدها قابل ارتقاء باشه.

باتشکر.

لینک به دیدگاه

عزیز جان

من متوجه اشکال شما شدم، ببینید 4 تا CPU قضیه اش با 4 تا Core کاملا متفاوت است.

مشکل شما این است که فکر میکنید 4 تا Core یعنی 4 تا CPU که این کاملا اشتباه است.

و دو قضیه متفاوت است در همان سایت گرین هم گفته است CPU و نه Core .

در خصوص ادامه بحث هم باید بگم شما به هیچ وجه حاضر نیستید اشتباهاتان را قبول کنید

و من هم نمیتوانم ببینم کسی جای عمومی مطلبی را اشتباه عنوان نماید چون این باعث

گمراه شدن دیگران خواهد شد.

شما اگر در فروم های تخصصی وسایت های معتبر بروید خواهید دید که اعلام شده است

که در حالت عادی Q6600 حداقل 28 درصد قویتر از E8400 است و در حالت اورهم

که این میزان به بالای 40 درصد افزایش میابد، دلیل هم از یکی از سایت های معتبر در

مقایسه قرار میدهم، خودتان اختلاف قدرت Q6600 و E8400 را ببینید و اضافه میکنم همیشه

45 نانو بودن دلیل بر بهتر بودن نیست:

http://www.cpubenchmark.net/common_cpus.html

در خصوص حداکثر میزان مصرف Q6600 اینم آدرسی از خود سایت اینتل که میگه مدل G0 این

محصول 95 وات مصرف دارد:

http://processorfinder.intel.com/List.aspx?ParentRadio=All&ProcFam=0&SearchKey=Q6600

توصیه من به شما تمرین کمی جستجو در گوگل است و کم کردن تعصب.:)

شما میتونی با یه پاور 100 واتی یه سیستم حرفه ایی را راه بندازی؟

CPU: Q6600 + Mainboard: AbitIX38 + 4GB Ram :)

اما REZA GX2 جان پیشنهاد من به شما:

CPU: Q6600

Mainboard: را آقای حسینی پیشنهاد بدهند

Ram: 2GB Ram Team

کارت گرافیک: ATI 3850

پاور هم: 680 گرین به شرطی که اورنکنی

دیویدی رایتر: NEC ساتا

کیس: پرنس گیرین

در مورد پاور مصرفی

من در آدرسی که قرار دادید چیزی به نام پاور مصرفی ندیدم.

مطالب زیز فقط توش بود که ربطی به پاور ندارد.

Search Results for: Q6600

How Do I Use This Tool? Printer Friendly Format sSpec# CPU Speed Processor # Cores Bus Speed Mfg Tech Stepping Cache Size Package PCG

SL9UM 2.40 GHz Q6600 N/A 1066 MHz 65 nm B3 8 MB LGA775 05B

SLACR 2.40 GHz Q6600 N/A 1066 MHz 65 nm G0 8 MB LGA775 05A

در مورد مصرفی که q6600 همانطوز که قبلاً گفتم طبق http://www.extreme.outervision.com/psucalculator.jsp گفتم که سایت معتبری هست.

در مورد مقایسه بین q6600 و e8400 متأسفانه نتوانستم سایتی که شما قرار دادید رو ببینم ولی اینم یک سایت که

میتونید انواع مقایسه را در موردشان ببینید

http://www.tomshardware.com/charts

در مورد سیستمی هم که شما معرفی کردید من هم خوب گفتم 650 وات بردارند ولی با توجه به اینکه ایشون گفتند در آینده می خواهند با یک 4870 کراس فایر کنند من گفتم 800 وات بردارند که دوستان گفتند در حالت عادی 450 تا 500 وات و در آینده 650 وات.(این نکته هم در نظر داشته باشید که به گفته خود ایشون فقط روزانه 3 ساعت کامپیوترشان خاموش هست)

خلاصه نظر من این هست 650 وات برای کراس فایر با کارتی مثل 4870 کم هست.حالا دیگه خود دانید دوست دارید یک 100 وات بندازید دوست دارید 50 هزار وات بندازید.

مطالب من هم پاک کنید باعث گمراه شدن کسی نشود.

که اینجا Thermal Design Power رو 105 وات گفته که این یعنی این که در دمای عادی 105 وات مصرف می کنه که همون حداقل مصرف هست.

شما قبول دارید بعد از بهینه سازی نرم افزار ها این امکان وجود دارد که از هر چهار هسته به صورت مجزا استفاده کرد.

خوب وقتی به صورت مجزا مصرف می شه برق بیشتری هم می بره البته نه به آن اندازه.

همانطور که قبلاً هم گفتم در حالت عادی با برنامه ای که از 4 هسته استفاده می کند 325 مصرف داریم.

لینک به دیدگاه

با سلام آقای حسینی ye mujud عزیز هم نظرشون رو دادند اما به نظر شما با 650 تومن میشه اینا رو برداشت واگه میشه لطف کنید ویه مادر بردی بگید که بعدها قابل ارتقاء باشه.

باتشکر.

با سلام

خوب اکثر قطعات و برنامه ها داره تغییرات زیادی میکنه . و الان برای 650 تومان که یک سیستم تموم بشه میتونید یک مادربورد با چیپ P35 بردارید که بعدا تا حدودی میتویند تغییرات روش بدید . رمهای DDR3 با مدلهای زیادی ساخته شده که تا چند ماه دیگه وارد بازار ایران با قیمت مناسب میشه . خوب با مادربوردی که چیپش p35 هستش . تا چند سال (بستگی به کار خودتون داره ) میتونید کار کنید بدونه اینکه مشکلی داشته باشید . مثلا :

P35 neo- 3 MSi

P5k asus

P35 -ds3l

همه اینها تا حدودی مثل همن .

لینک به دیدگاه

با سلام

خوب اکثر قطعات و برنامه ها داره تغییرات زیادی میکنه . و الان برای 650 تومان که یک سیستم تموم بشه میتونید یک مادربورد با چیپ P35 بردارید که بعدا تا حدودی میتویند تغییرات روش بدید . رمهای DDR3 با مدلهای زیادی ساخته شده که تا چند ماه دیگه وارد بازار ایران با قیمت مناسب میشه . خوب با مادربوردی که چیپش p35 هستش . تا چند سال (بستگی به کار خودتون داره ) میتونید کار کنید بدونه اینکه مشکلی داشته باشید . مثلا :

P35 neo- 3 MSi

P5k asus

P35 -ds3l

همه اینها تا حدودی مثل همن .

با سلام

جناب حسینی از بین مادر بردها P35 -ds3l رو انتخاب میکنم وسی پی یو همون q6600 + پاور 680 گرین که هارد رو با توجه از بقیه پولی که میمونه حساب کنید +dvd rom&RW+MODEM+CASE , + یه کارت گرافیک معمولی که فعلا سیستم رو راه بندازه و اینکه فعلا رم بر نمیدارم و از همون رمهای خودم استفاده میکنم وتشکر میکنم که این همه من رو راهنمایی کردید.

لینک به دیدگاه

عزیز میتونم بگم در خصوص مادربورد انتخاب خیلی خوبی کردی.

خوب P30 عزیز جان

تو همون سایت اینتل که رفتی دو مدل Q6600 نشون میده که شما روی مدل G0 کلیک کنید تا

مشخصات را برایتان بیاورد.

2- اون سایت مقایسه بنده باید فلش پلیر روی سیستم داشته باشید که من تصویر اون صفحه را

بصورت PDF در ضمیمه گذاشتم، در ضمن شما در سایت tomshardware تاریخ مقاله را نگاه

کنید در ضمن اونجا با برنامه Optimize شده برای 2 هسته ایی ها تست صورت گرفته است نه

4 هسته ایی ها، پس نتایجش نوعی ایراد دارد.

ایشان با 500 هم کارشان میشود اما 650 بهتر است، مشکلی هم با 4870 نخواهند داشت

اما اگر پاور کم آورد اون زمان میتوانند پاور را عوض کنند.

در ضمن دما براساس میزان ولتاژ تغییر میکند و نه اینکه مصرف براساس دما!

این مقدار 105 وات برای سری B است و واتی است که حداکثر در حالت 2.4GHz استفاده میشود.

CPU BenchMarks.zip

لینک به دیدگاه

با سلام

P30 جان من هم قبلا گفتم هر چقدر پاور قویتر باشه برای سیستم مفیدتر خواهد شد . ولی نه بیش از حد . به نظر من اگر یک Cpu متوسط مثل Q6600 چنین مصرفی رو داشته باشه دمایی تولید میشه که حتی امکان از بین رفتن سیستم بشه . تمام سعی اکثر شرکتهایت ولید کننده در ماههای اخیر این هستش که مصرف رو کنترل و بیارن پایین .

لینک به دیدگاه

خوب Reza Gx2 فروشنده جناب حسینی عزیز هستند و اون باید بگه چند وات مصرف نیازه.

به نظر من یک ضمانت چند ساله مبنی بر اینکه طی سه سال آسیبی به قطعاتتان به دلیل مشکلات مربوط به برق پیش بیاید مسئولیت با ایشان هست هر پاوری ایشان بگند بگیر مشکلی نیست.

من یکی که حسابی زخم خورده این مسأله هستم در تمامی موارد هم می گند این مورد شامل ضمانت نمی شه.

فقط یک بار مادربردم مال دیجیتال بود،اونها هم گفتن ما 30 تومن بهت می دهیم برو یک چیز دیگه بخر.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز

اول از همه گارانتی پاورهای معمولی یکساله است چون عمر مفیدش یکسال است

دوم اینکه هیچ جای دنیا PC Desktop را تا سه سال گارانتی نمیکنند.

سوم اینکه هر چیزی عمری مفیدی دارد، مثل این میمونه من یه سیستم ببندم که

500 وات نیاز داره و بعد یه پاور 550 وردارم بعد در طی زمان هی قطعه بهش اضافه کنم

بدون اینکه ببینم آیا پاور من کشش را دارد یا نه!! این مشکل از مصرف کننده میشود.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز

اول از همه گارانتی پاورهای معمولی یکساله است چون عمر مفیدش یکسال است

دوم اینکه هیچ جای دنیا PC Desktop را تا سه سال گارانتی نمیکنند.

سوم اینکه هر چیزی عمری مفیدی دارد، مثل این میمونه من یه سیستم ببندم که

500 وات نیاز داره و بعد یه پاور 550 وردارم بعد در طی زمان هی قطعه بهش اضافه کنم

بدون اینکه ببینم آیا پاور من کشش را دارد یا نه!! این مشکل از مصرف کننده میشود.

خوب در انتخاب پاور باید به عمر مفید توجه کرد که من با توجه به همه اینها گفتم.

اگه قرار باشه هر سال یک پاور نو انداخت خوب چه بهتر اول کار بیشتر داد دیگه هی نخواهد پول داد.

متأسفانه تمامی فروشنده ها به فکر پول خودشان هستند و اصلاً فکر نمی کنند کاربر بیچاره بعداً چی میشه.

من در نوشته های قبلیم بخونید گفتم اگه برای یکسال بخواهید استفاده کنید و آینده براتون مهم نباشد 500 هم کافیه.

لینک به دیدگاه

به نظر من یک ضمانت چند ساله مبنی بر اینکه طی سه سال آسیبی به قطعاتتان به دلیل مشکلات مربوط به برق پیش بیاید مسئولیت با ایشان هست هر پاوری ایشان بگند بگیر مشکلی نیست.

من یکی که حسابی زخم خورده این مسأله هستم در تمامی موارد هم می گند این مورد شامل ضمانت نمی شه.

فقط یک بار مادربردم مال دیجیتال بود،اونها هم گفتن ما 30 تومن بهت می دهیم برو یک چیز دیگه بخر.

کاملا درسته P30 جان من هم مادربردم رو به خاطر همین درستو حسابی نبودن پاور دو بار فرستادم گارانتی که فایده ای نداشت وباز هم همون مشکل رو داره و از وقتی که یه پاور 530 گرین گرفتم مشکلش خیلی کمتر شده و پشیمونم که چرا از همون اول به فکر یه پاور خوب نبودم . و میشه به من بگید که 680 کافیه و مشکلی پیش نمییاد در آینده و از شما هم ممنونم واقعا راهنماییهای مفیدی کردید.

لینک به دیدگاه

کاملا درسته P30 جان من هم مادربردم رو به خاطر همین درستو حسابی نبودن پاور دو بار فرستادم گارانتی که فایده ای نداشت وباز هم همون مشکل رو داره و از وقتی که یه پاور 530 گرین گرفتم مشکلش خیلی کمتر شده و پشیمونم که چرا از همون اول به فکر یه پاور خوب نبودم . و میشه به من بگید که 680 کافیه و مشکلی پیش نمییاد در آینده و از شما هم ممنونم واقعا راهنماییهای مفیدی کردید.

در صورتی که یک 3870 یا پایینتر بندازی 600 وات اولیه و در صورتی که آینده کنار کارت گرافیک فعلیت یک 4870 که کراس فایر می گند قرار بدی 815 وات اولیه.حال در عوض هر یک سال که می خوای بیشتر کار کنه 10% اظافه کن.مثلاً اگه میخوای 5 سال بیشتر کار کنی بدون کراس فایر 900 وات نیاز داری.قاعده کار این هست که هر سال با توجه به مصرف شما 10% از قابلیتتان کم می شود.

در جواب YeMojuD عزیز هم باید بگم که من در حال حاضر چهار تا سیستم دارم که هر چهار تا 24 ساعته روشن هست.

یکی p3 800 ، یک celeron d 2400 ، یک amd 5200 و یک q6600

که p3 800 الان بالای 7 سال هست دارم استفاده می کنم و با اینکه 24 ساعته روشنه هیچ مشکلی براش تا به کنون پیش نیومده فقط هر چند وقت یک بار فن سی پی یوش رو عوض می کنم.(البته قبلش الکل می زنم)

لینک به دیدگاه

با سلام

خوب در کل حرف اول و اخر رو مشتری میزنه و ما فقط یک مشاور هستیم . و تصمیم نهایی رو مشتری میگیره . با تحقیقی که مشتری میکنه هر مشکلی به پای مشتری هستش مگر اینکه توافق دیگری کرده باشن . و صحبتهایی ردو بدل شده باشه که مسئولیت یه سری از مسائل رو طرفین در نظر بگیرن . و در کل درسته همیشه حق با مشتری هستش ولی یه سری چیزهایی هم هست که فروشنده هم نباید بر اثر بی توجهی مشتری ضرر کنه این منطق کاره . البته هر کاری از دست فروشنده اگر بر بیاد باید انجام بده تا مشتری راضیتر باشه . .

لینک به دیدگاه

REZA GX2 من دو هفته ای دارم میرم شمال برای همین آخرین نظرم رو اینجا می گذارم

سی پی یو که با توجه به اینکه کار گرافیکی انجام می دید q6600 تأیید شد که 200 تومان

رم هم که گفتید فعلاً حذف ولی در آینده حتماًً دو گیگ دیگر اظافه کنید تا قدرت واقعی سی پی یوتون رو ببینید.فط یادتون باشه حتماً از همان برند رم های فعلی و همان باس رو بردارید تا بالاترین همخوانی وجود داشته باشد.

مادربرد هم از بین سی پی یو های جناب حسینی در صورتی که می خواهید آینده 4870 رو اظافه کنید p5k رو باید بردارید که قابلیت کراس فایر رو داشته باشد از نظر کلاک و ... هم در سطح بهتری هست که اینم 120 تومان که اگه نخواستی 4870 برداری p5k se بردار 95 هست بقیه پولش هم با توجه به انتخاب های دیگر بگذار روی هارد یا گرافیک

( اگر هم به دلیل اینکه p5kc برات خوب نبوده بخوای یکی دیگه انتخاب کنی اشتباهه از نظر من توجه داشته باش قطعات دیگر هم تو کارایی مهم هست مثلاً اگر رم پایروت استفاده کنی روی این مادربر واقعاً وضع بدی خواهی داشت.)

هارد بستگی به نیازتان هست فقط مکستور و سامسونگ نخر که با توجه به قیمت به نظرم 250 بردار که 50 در میاد کمتر هم خواستی بقیش رو بگذار روی هاردت

dvd rom &dvd rw هم 50 تومان اگه رام زیاد نیست بگذار پولش رو روی پاور و گرافیک که اینطوری میشه 30 تومان

کیس هم گرین معمولی 30 تومان

پاور هم با توجه به اینکه فعلاً بودجت کمه و در آینده می خواهی کراس فایر کنی با توجه به زمانی که فکر می کنی بودجه خرید 4870 رو داری یکی از این دو حالت رو انتخاب کن و وقتی 4870 خریدی یک پاور هم باهاش بخر:

600 وات کول مستر که برای یک سال کافیه = 70

650 کول مستر یا 680 گرین که برای دو سال کافیه = 78

اگر هم در آینده قصد نداری کراس فایر کنی و می خوای کارت گرافیکی که خریدی رو بعداً بفروشی و فقط یک 4870 تنها بندازی همون گرین 680 وات بگیری برای دو سال و نیمت کافیه که بعدش احتمالاً با توجه به سیستم های زدید که آمده می خواهی سیستمت رو عوض کنی در صورتی هم فقط 4870 می اندازی و می خواهی تا 7 - 8 سال کار کنی (فقط از نظر پیش نیامدن مشکل به خاطر کمبود برق رسانی) یا می خواهی کراس فایر کنی و حدود سه سال و نیم یا بیشتر عمر کنه یک 1000 وات بگیر که حدود 183 تومان در میاد.(به طور کلی 600 وات مصرف پایه برای یک کارت گرافیک حتی 4870 و 815 وات برای کراس فایر (هم از 3870 استفاده کنی هم 4870) هست که باید در عوض هر یک سال که می خواهی بیشتر مصرف کنی 10% اظافه کنید)

بقیه پولت هم با چند هزار تومان بالا پایین برای 3750 مناسب هست اگر با توجه به انتخاب ها بیشتر هم اومد 3850 بگیر.اگه قید کراس فایر هم زدی و می خوای کارت گرافیکی که خریدی رو بعداً بفروشی و فقط یک 4870 تنها بندازی با توجه به بودجت 9600 (10% ضعیفتر از 8800) یا 8800 بخر.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...