رفتن به مطلب

مشاوره برای خرید قطعات

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام

دوست من P30 جان ممنون از راهنماییهاتون .

در کل همه در فرومها و انجمنها هر چیزی که میگن به صورت یک پیشنهاد و نظر خودشون با یافته های شخصی خودشون هستش . و این مشتری و مصرف کننده هستش که تصمیم نهایی رو بر طبق اون پیشنهاد و نظرات میگیره .

من هم در اینجا یه چیزی به دوستان اعلام میکنم .

هاردهای سامسونگ جدید سری F1 به گفته یکی از دوستان سریعترین هاردهای موجود در دنیاست که ما از فردا سعی میکنم این اطلاعات رو در اختیار سایر همکاران در تهران و شهرستانها بگذاریم . مسئله بعدی که اپتیکهای جدید Odd های سامسونگ هم از شرکت توشیبا هستش و دارای کیفیت خواندن و نوشتن بالاییست . من نمیخوام برندی رو تبلیغ کنم و این رو هم میگم که خیلی مهمه این مطالب فقط مربوط به قطعات موجود در حال حاضر هستش و در اینده هیچ نظری ندارم . در ایران مرسومه که هر قطعه ای که خوب جا میافته بعداها غیر اورجینال و هر دست کاری توش صورت میگیره تا سود بیشتری داشته باشه که یکی از وهشتناکترین کاریه که خیلی از وارد کننده ها انجام میدن .

و در آخر هم اینجا قصد فقط راهنمایی و ارائه پیشنهاد هستش . و شما فقط نظرات دیگران رو بخونید و در اخر خیلی راحت و بودن تردید تصمیم بگیرید .

موفق و پیروز و به امید ایرانی پر از اطلاعات و مردمی دانا .

لینک به دیدگاه

• ارسال 123
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

هاردهای سامسونگ جدید سری P1 به گفته یکی از دوستان سریعترین هاردهای موجود در دنیاست که ما از فردا سعی میکنم این اطلاعات رو در اختیار سایر همکاران در تهران و شهرستانها بگذاریم . مسئله بعدی که اپتیکهای جدید Odd های سامسونگ هم از شرکت توشیبا هستش و دارای کیفیت خواندن و نوشتن بالاییست

آقای حسینی این چارت رو ببینید

http://www.tomshardware.com/charts/hard-disks/workstation-i-o-benchmark-pattern,674.html

odd از سامسونگ چی دارین الان ؟

DVD rom هست ؟

راستی حالا که زدین تو کار هارد میشه اطلاعاتی از هارد 640 وسترن گیر بیارین ؟

لینک به دیدگاه

آقای حسینی این چارت رو ببینید

http://www.tomshardware.com/charts/hard-disks/workstation-i-o-benchmark-pattern,674.html

odd از سامسونگ چی دارین الان ؟

DVD rom هست ؟

راستی حالا که زدین تو کار هارد میشه اطلاعاتی از هارد 640 وسترن گیر بیارین ؟

با سلام

چارت رو دیدم منظورتون چی بود دقیقا ؟

در مورد DVD rom سامسونگ الان موجوده که IDE هستش و قیمتش هم الان 18500 تومانه .

راستی مادروبرد دستتون رسید عزیز ؟

در مورد هارد هم بازم پیگیری میکنم

لینک به دیدگاه

سلام

منظورم رتبه ی هارد های مورد نظر شما بوود که نسبت به هم رده هاش پایین تره

مثلا Baracudda 10 از SpinPoint P1 بالاتر بوود

مادر بورد هنوز نرسیده

در مورد اون هارد هم من 100% مطمئنم که شرکت الگوریتم ( که تو کار بازیابی هارد هست ) اونو به تعداد محدود وارد کرده و فروخته ( یه ماه پیش برای یه ارگان دولتی )

ولی نمیدونم چرا ازشون می پرسم میگن ما اصلا چنین هاردی رو نیاوردیم

ممنون میشم اگه اون هارد 640 وسترن + هارد 76 یا 74 گیگ رپتور همین وسترن رو برام پیگیری کنین ( کمترین ظرفیت رپتور )

لینک به دیدگاه

با سلام به همه

من مطلب خودم رو تصحیح میکنم و اون F1 بود .

لینک به دیدگاه

سلام

منظورم رتبه ی هارد های مورد نظر شما بوود که نسبت به هم رده هاش پایین تره

مثلا Baracudda 10 از SpinPoint P1 بالاتر بوود

مادر بورد هنوز نرسیده

در مورد اون هارد هم من 100% مطمئنم که شرکت الگوریتم ( که تو کار بازیابی هارد هست ) اونو به تعداد محدود وارد کرده و فروخته ( یه ماه پیش برای یه ارگان دولتی )

ولی نمیدونم چرا ازشون می پرسم میگن ما اصلا چنین هاردی رو نیاوردیم

ممنون میشم اگه اون هارد 640 وسترن + هارد 76 یا 74 گیگ رپتور همین وسترن رو برام پیگیری کنین ( کمترین ظرفیت رپتور )

با سلام

در مورد هاردهای 640 گیگ که میفرمایید من خیلی پرسجو کردم ولی اصلا چنین چیزی پیدا نکردم .در مورد رپتور هم فعلا کم شده .

در مورد این هاردهای F1 هم یه تحقیق کنید ببیند اصلا مورد پسندتون هستش . من در بالا استباها نوشتم P1

لینک به دیدگاه

سعید جان

درسته سرعت خوبی دارند اما طول عمر این سامسونگ ها خیلی پایینه.

لینک به دیدگاه

سلام

احیانا از شرکت الگوریتم پیگیر نشدید ؟ ( برام سواله که چرا با اینکه اینا این هارد رو آوردن و فروختن میگن همچین چیزی نیست ؟)

اینجا اون هارد رو 94 دلار قیمت زده :

http://stores.tomshardware.com/search_getprod.php/masterid=63438924/search=WD%2520640%2520GB/ut=d478c7c8077bf524

شما میتونین اینو برام از خارج بیارین ؟ چقدر قیمت فرق میکنه ؟

اگه نتونم اینو پیدا کنم ناچارا باید همون مدل مورد نظر شما یا اینکه وسترن 500 32 مگ بافر رو بردارم

همونطور که میدونید الان گرافیک و هارد سیستم من مونده

نهایتا تا آخر تیر باید سیستم رو جمع کنم ( یه ماه وقت هست )

راستی مادر بورد تو تیپاکس بوود رفتم گرفتمش دستتون درد نکنه

لینک به دیدگاه

عزیز

من خودم 150 گیگ رپتور را دارم و فوق العاده است، اما توصیه میکنم بابت 74 گیگش

هزینه 150 تومنی به بالا نکن، چون 74 گیگ اصلا با توجه به قیمتش نمی ارزد.

نماینده وسترن هم سازگار است که انصافا من بشخصه از خدماتشان راضی بوده ام.

توصیه من 150 گیگ رپتور است وگرنه همون وسترن 32 مگ بافر را برداری خیلی بهتر است.

لینک به دیدگاه

فکر کنم اشتباه شد علیرضا جان

من می خوام یه 640 گیگ وسترن رو بگیرم برای ارشیوم و یه 74 گیگ رپتور رو هم بگیرم برای Page File و ریختن ویندوز و برنامه ها

البته اگه بوودجه اضافه بمونه

لینک به دیدگاه

سلام

این قطعات سیستم دوست منه دوستان لطفا بگید power مورد نیاز این قطعات چه قدره ؟!(کمترین power مورد نیاز)

cpu :e8200

main :ga_p35ds3l

vga:9800gtx

فکر کنم همین 3 قطعه قطعات اصلی است.

بعد یه سوال دیگه هم داشتم قیمت asus p5q delux main رو میخواستم بدونم.

با تشکر

لینک به دیدگاه

فکر کنم اشتباه شد علیرضا جان

من می خوام یه 640 گیگ وسترن رو بگیرم برای ارشیوم و یه 74 گیگ رپتور رو هم بگیرم برای Page File و ریختن ویندوز و برنامه ها

البته اگه بوودجه اضافه بمونه

آها اینطوری منطقی است، اما بازم نظرم این است که هزینه بابت 74 گیگش نکن، چون نمی صرفه

من الان ویستا نصب کردم با یه سری برنامه حدود 110 گیگ از 150 گیگ پرشده تازه اطلاعات جدای

از سیستم عاملم در هارد دیگه است.

ببین چقدر سرعت واست اهمیت دارد اونوقت تصمیم بگیر چون همش 74 گیگ است:)

در ضمن اینم همینجا به دوستان بگم که وسترن تنها در مدل 750 گیگ و 1000 گیگ سری Black بافر 32 مگ

اراده میدهد. و در مدل های Blue که از 160 تا 750 گیگ است همه جز دسته های 8 تا 16 مگ بافر هستند

و در سری Green هم که تکنولوژی فوق العاده جالبی است که کمترین مصرف برق و سرعت بین 5400 تا

7400 دور دارد و بسیار خنک و بی صدا کار میکند و مناسب برای کارهای خانگی است، خبری از بافر نیست.

لینک به دیدگاه

اصلا یه سوال دیگه

من نظرم اینه که اگه این رپتور رو نگرفتم 50 گیگ از هارد رو برا سیستم عامل بذارم ( ویستا )

یعنی میگی این کمه ( برنامه های معمولی نصب میکنم + دو سه تا برنا مه ی تخصصی رشته ی برق )

الان رو سیستمت که 4 تا 1 گیگ گذاشتی معمولا چند گیگت در حال استفادست ؟

چون من الان 2 گیگ گرفتم ( سیستمو نبستم ) می خوام بدم 4 گیگ بگیرم

پس این وسترن 500 ، 32 مگ بافر با قیمت 90 تومن که تو بازار هست چیه ؟

تفاوت سری بلو با بلک چیه ؟ ( غیر از بافر + حجمش )

الان از این سه سری وسترن کدم هاردها تو بازار هستند ؟

تا حالا تجربه ای از استفاده ی SpinPOiny F1 سامسونگ داشتی ؟

لینک به دیدگاه

عزیز جان

1- نمیدونم حجم اطلاعات شما چقدر اما اینو میدونم نسخه ویستا Ulatimated 32bit مقدار Page File

من حدودا 8 گیگ است و خود ویستا خیلی فضا میگیره بخصوص 64 بیتش که اصلا سیستم را میخوره

طوری که اگه کارت شبکه درستی نداشته باشی، کارت شبکه موقع استفاده از سیستم عامل کم میاره

و نمیتونه کشش قدرت اونو داشته باشه.

من همیشه واسه XP حدود 50 گیگ میزاشتم کنار و وقتی ویستا نصب کردم و با چندتا برنامه فتوشاپ و

برنامه های زبان های برنامه نویسی و ... دیدم 3 گیگ خالی موند مجبور شدم حجم پارتیشن را بردم بالا

که حالا از 110 گیگ 40 گیگش خالیه.( نمیدونم شما چقدر برنامه نصب میکنید )

در ضمن برنامه های بدون نیاز به نصب و خروجی اطلاعاتم را روی هارد دیگه میریزم.

2- در خصوص رم من 4 گیگ رم دارم که وقتی روی باس 900 و CL 4-4-4-6 استفاده میکنم و برنامه ها

در حال اجراست و دارم کار انجام میدم حدود 700 مگ فضا خالی دارم ، البته اگر SQL-Server 2005 را

از حافظه بیرون کنم و برنامه VMware هم ببندم و مثل یه سیستم یوزر عادی کنمش حدودا 2.8 گیگ

از فضا رم من خالی است، کلا اگه میخواهی ویستا اونم 32 بیت خوب بهت جواب بدهد 1 گیگ را باید

واسه ویستا بزاری کنار.

3- متاسفانه دیده شده در خصوص وسترن مدل 16 مگ را به عنوان 32 مگ و 8 مگ را به 16 مگ بافر

میفروشند. تفاوت عمده سری Black و Blue در خصوص بافر و حجم هارد است چون وسترن هارد های

بالای 750 را با بافر 32 و تحت Black معرفی کرده است

و هارد های 160 تا 750 با بافرهای 2 تا 16 مگ را تحت عنوان Blue.

و از نظر میزان دوران هم همه 7200 هستند اما توصیه من استفاده از 2 تا 16 مگ بافر است تا یه 32 مگ بافر

چون با بالاتر رفتن حجم میزان حرارت هارد بالاتر میرود، سرعت دستیبابی کمی پایینتر است و عمرش هم کمتر

چون حساستر است.

به نظر من دوتا 250 گیگ بافر 16 مگ حتی در حالت بدون RAID کارایی بالاتری از 750 گیگ 32 مگ بافر دارد.

شما وقتی میخواهی هارد بخری توصیه میکنم اگر نظرت وسترن است مستقیم از خود سازگار بخر تا مطمئن باشد

و حتما orderNumber اونو با سایت چک کن تا مثلا 8 را به عنوان 16 به شما ندهند.

4- در خصوص سامسونگ باید بگم من از هارد مکستور و ساجیت بیشتر قبول دارم و خیلی بسته ام اما مشکل

عمده سامسونگ عمر پایین و زود دچار بدسکتور شدن است. من سال گذشته واسه مرکز آموزشی سامسونگ

بستند و چون سیستم ها مدام کار میکرد، سر سال نشده همه مشکل زدند بهم و راهی تعمیر شدند.

کلا میگم اون مقایسه tomshardware را من اصلا قبول ندارم چون یه کار تبلیغی است و در عمل نتیجه اش چیز

دیگری است و توصیه من اینه که تا زمانیکه وسترن است سراغ چیز دیگری نرو مگر اینکه واقعا قبلا اونو شخصا

تست زده باشی و از کارایی و بخصوص دوامش مطمئن باشید.

هارد قطعه حساسی است و به نظر من سرعت نسبت به دوام آن چون اطلاعات شما روی آن ذخیره میشود

اصلا مهم نیست و علتی که Raptor حتی توانسته SSD را کنار بزند این است که سرعت و قدرت را همراه با

مدوام و کیفیت دارد و اگر نگاه کنی واسش طول عمر تعیین کرده است و گفته 1.2 میلیون ساعت.

لینک به دیدگاه

سلام

این قطعات سیستم دوست منه دوستان لطفا بگید power مورد نیاز این قطعات چه قدره ؟!(کمترین power مورد نیاز)

cpu :e8200

main :ga_p35ds3l

vga:9800gtx

فکر کنم همین 3 قطعه قطعات اصلی است.

بعد یه سوال دیگه هم داشتم قیمت asus p5q delux main رو میخواستم بدونم.

با تشکر

با درود

خوب یک پاور حدود 530 وات به بالا نیاز داری که سایر قطعات سیستمت رو هم ساپورت کنه .

asus p5q delux main رو هم هنوز توی بازار ایران ندیدم .

لینک به دیدگاه

سعید جان

درسته سرعت خوبی دارند اما طول عمر این سامسونگ ها خیلی پایینه.

با سلام

علیرضا جان من تا به حال خیلی از هاردهای سامسونگ رو فروختم و از بابت مشکل خیلی کم برخورد کردم . اخلاق منو که میدونید از هیچ قطعه ای اصلا دفاع نمیکنم مگر اینکه واقعا به نتیجه رسیده باشم . خوب برای هر قطعه ای مشکل پیش میاد . ولی در کل به نظر من خود این شرکتهای واردکننده که این رو اوردن خودشون نمی دونن که چی دارن میفروشن اگه بدونن گرونترش میکنن .

لینک به دیدگاه

سعید جان

قبول دارم این سامسونگ ها خیلی از نظر قیمت مناسب هستند و سرعت و بافر و کارایی خوبی دارند

اما اون MTBF طول عمر مفید پایینی دارند و به نظر من چون هارد قطعه ایی است که شخص اطلاعات

مهم خود را در آن قرار میدهد، طول عمر آن مهم است.

من بشخصه به نتیجه رسیدم که سامسونگ و مکستور یا ساجیت اصلا بدرد مراکز آموزشی و بزرگ که

مدام از هارد استفاده میشود و ممکن است مسئول مربوطه دیر به دیر Defrage را انجام بدهد اصلا

مناسب نیستند.

و وقتی وسترن با کیفیت بالاتر از سامسونگ است و از نظر قیمت هم زیاد اختلافی ندارند چرا باید

رفت سراغ شرکتی که تازه در زمینه هارد فعالیت خود را شروع کرده و طول عمر مفید پایینی دارد،

شما یه هارد وسترن و سامسونگ هم مدل را باز کنید و جنس و نوع هد بکار رفته را مقایسه کنید.

لینک به دیدگاه

سعید جان

قبول دارم این سامسونگ ها خیلی از نظر قیمت مناسب هستند و سرعت و بافر و کارایی خوبی دارند

اما اون MTBF طول عمر مفید پایینی دارند و به نظر من چون هارد قطعه ایی است که شخص اطلاعات

مهم خود را در آن قرار میدهد، طول عمر آن مهم است.

من بشخصه به نتیجه رسیدم که سامسونگ و مکستور یا ساجیت اصلا بدرد مراکز آموزشی و بزرگ که

مدام از هارد استفاده میشود و ممکن است مسئول مربوطه دیر به دیر Defrage را انجام بدهد اصلا

مناسب نیستند.

و وقتی وسترن با کیفیت بالاتر از سامسونگ است و از نظر قیمت هم زیاد اختلافی ندارند چرا باید

رفت سراغ شرکتی که تازه در زمینه هارد فعالیت خود را شروع کرده و طول عمر مفید پایینی دارد،

شما یه هارد وسترن و سامسونگ هم مدل را باز کنید و جنس و نوع هد بکار رفته را مقایسه کنید.

درود

خوب در مورد هاردهای قبلیش چرا ولی در مورد هاردهای در حال حاضرش قضیه فرق داره . در مورد وسترنی که وارد ایران میشه به اون هم یه کم شک کنید . چون کالاهایی که وارد جهان سوم میشه با کالاهای اونور دنیا فرق داره .

این هاردهای سامسونگ جدبد هاردهای خوبی هستند و توی بنچماکرها جوابهای خوبی بر جای گذاشتن .

در ضمن اطلاعات همیشه در حال جابجایی هستش و ماکسیموم موندن اطلاعات با میانگینی که خودم گرفتن خیلی توی یک وسیله ذخیره کننده بمونه 5 سال هستش . مثلا خود شما اطلاعاتتون رو وقتی دید که زیاده یک هارد جدیدتر خریدید و انتقال دادید درسته . ؟

تکنولوزی همیشه در حال گسترشه . .

لینک به دیدگاه

سعید جان

یه خواهش دارم اونم اینکه اگه امکانش هست یه BenchMark از هارد دیسک های WD و Samsung توسط

HD Tune بگیرید تا میزان Burst Time و Access Time اونا را بتونیم باهم مقایسه کنیم.

من الان هاردی دارم که مال 7 سال پیشه، بهر حال بشخصه من برای نگهداری اطلاعاتم از هارد های اکسترنال

استفاده میکنم و اطلاعاتی را که هر لحظه بهش نیاز دارم و چیزی حدود 80 گیگ است را روی یه هارد کنار هارد

دیگه نصب شده روی سیستم دارم.

کلا کالاها با سه استاندارد زده میشوند امریکا، اروپا و جهان سوم و خاورمیانه.

اما شما انتظار دارید سامسونگ هارد استاندارد اروپا و امریکا را به ما بده؟ راستش باید از میان بدها باید بهتری

را انتخاب کرد، در نتیجه هر کس نظری دارد، شاید نظر من به این خاطر است که هر از وسترن همش خاطرات

خوب دارم و از مابقی خاطرات بد، اما اگه یادتون باشه مکستور شرکت بزرگ کوانتم را که حتی وسترن به پای اون

نمیرسید را خرید و چه بلایی سرش آورد...

به نظر من هر شرکتی در زمینه ایی خاص توانایی های دارد که نسبت به بقیه برتر است مثلا سامسونگ در

یخچال و بخصوص سیستم های صوتی و تصویری و LCD از بهترین است ویا Nec و سونی با هم در تولید

درایو های نوری برترند و ....

اینم بگم سامسونگ در هاردهای IDE بهتر از هاردهای Sata عمل کرده است.

و

توصیه آخر چون ما کالاهای درجه یک را دریافت نمیکنیم زیاد به بنچ های سایت های امریکا و تبلیغاتی

توجه نکنید.

لینک به دیدگاه

سعید جان

یه خواهش دارم اونم اینکه اگه امکانش هست یه BenchMark از هارد دیسک های WD و Samsung توسط

HD Tune بگیرید تا میزان Burst Time و Access Time اونا را بتونیم باهم مقایسه کنیم.

من الان هاردی دارم که مال 7 سال پیشه، بهر حال بشخصه من برای نگهداری اطلاعاتم از هارد های اکسترنال

استفاده میکنم و اطلاعاتی را که هر لحظه بهش نیاز دارم و چیزی حدود 80 گیگ است را روی یه هارد کنار هارد

دیگه نصب شده روی سیستم دارم.

کلا کالاها با سه استاندارد زده میشوند امریکا، اروپا و جهان سوم و خاورمیانه.

اما شما انتظار دارید سامسونگ هارد استاندارد اروپا و امریکا را به ما بده؟ راستش باید از میان بدها باید بهتری

را انتخاب کرد، در نتیجه هر کس نظری دارد، شاید نظر من به این خاطر است که هر از وسترن همش خاطرات

خوب دارم و از مابقی خاطرات بد، اما اگه یادتون باشه مکستور شرکت بزرگ کوانتم را که حتی وسترن به پای اون

نمیرسید را خرید و چه بلایی سرش آورد...

به نظر من هر شرکتی در زمینه ایی خاص توانایی های دارد که نسبت به بقیه برتر است مثلا سامسونگ در

یخچال و بخصوص سیستم های صوتی و تصویری و LCD از بهترین است ویا Nec و سونی با هم در تولید

درایو های نوری برترند و ....

اینم بگم سامسونگ در هاردهای IDE بهتر از هاردهای Sata عمل کرده است.

و

توصیه آخر چون ما کالاهای درجه یک را دریافت نمیکنیم زیاد به بنچ های سایت های امریکا و تبلیغاتی

توجه نکنید.

درود

خوب در کل من خودم به شخصه بر طبق یافته ها و تجربه ها کار میکنم و 80 درصد فروشم از این راه هستش و باقی فروشمون بر طبق بازار و دارخواشتهای مشتریها هستش .

در مورد هاردهای موجود هم من انتظار این رو ندارم که کیفیت اروپا داشته باشه ولی باید بین بد و بدتر یکی رو انختاب کرد . رقابت قطعات توی ایران بیشتر بر طبق قیمت صورت میگیره تا کیفیت . شاید به تازگی مردم آگاه تر شدن و یه مقدار دنبال کیفیت هم هستند.

در کل من از هاردهای سامسونگ تا به حال راضی بود م . و به هر کسی هم دادیم همینطور بود . هاردهای وسترن هم هاردهای خوبیه من هیچ تعصبی روی هیچ کالایی ندارم . وسترن هم باید خوبهاش توی بازار بیاد که متاسفانه .....

در کل من در مرود پیشنهادتون حتما انجام وظیفه میکنم و دو تا هارد با یک مشخصات پیدا میکنم و اونها رو چک میکنم .

متتظر باشید

لینک به دیدگاه

کالاها با سه استاندارد زده میشوند امریکا، اروپا و جهان سوم و خاورمیان

راستش یک استاندارد هم هست به اسم ریجکتی و ضایعات خط تولید و ریسرتفکیت که مخصوص ورو د به کشورهای بی درو پیکری مثل ایرانه!

لینک به دیدگاه

راستش یک استاندارد هم هست به اسم ریجکتی و ضایعات خط تولید و ریسرتفکیت که مخصوص ورو د به کشورهای بی درو پیکری مثل ایرانه!

عزیز این استاندارد نیست

در واقع قطعات ضایعات و برگشتی و یا اقلامی مثل جوهر پرینتر که تاریخ مصرف آن رو به اتمام است توسط

کارخانه سازنده به متقاضیان واگذار میشود و این نیست که آنرا برای خاورمیانه در نظر بگیرند و این به شرف

تجار وارد کننده بستگی دارد که این قطعات را با قیمت نازل خریداری نکنند و بخواهند به عنوان قطعات سالم

به مصرف کننده بفروشند.

:)

ممنون سعید جان بابت تستی که خواهید کشید، متاسفانه همانطور که فرمودید قطعات در ایران براساس قیمت

اولویت بندی میشوند و نه کیفیت. اما در خصوص وسترن های موجود نمیدانم چی بگم چون تا حالا از مغازه تهیه

نکردم و هر بار که هارد وسترن میخواستم مستقیم با سازگار تماس میگرفتم و مشخصات هارد های موجودشان

را میگرفتم و بعد سفارش میدادم و 2 بارهم حدود 1 ماه منتظر شدم که قطعه درخواستی من را بیاورند یا از طریق

دوستان از دبی تهیه میکردم. تمام مدل هایی که من در منزل دارم همه ساخت تایلند هستند و روی لیبل

پشت آنها بعضا نوشته شده است سرتیفیکت امریکا!

شاید بعضی شرکت ها وسترن های ... بفروشند:)

و یه موردی هم بد نیست عنوان کنم از همه کسانیکه سیستم جمع میکنند و در منزل ازش استفاده میکنند

و حداکثر کار دفتری ساده دارند، نهایت کار مدام و سنگین هارد در روز به 4 ساعت نمیرسد به همین دلیل این

کاربران چه وسترن ببندند و چه سامسونگ و چه هیتاچی و چه ... در کل راضی هستند و این وسط فروشنده

بسته به نوع کالا و قیمت خرید و فروشش است که سود میکند و میبیند که کدام برایش مناسب است و درنتیجه

بازار کدام را بیشتر میپسندد

اما

اگر همه مثل من و تعداد 10 درصدی مصرف کنندگان که لودهای سنگین از هاردهایمان داریم باشند مطمئن

باشید خیلی اوضاع فرق میکند و شاید حتی هاردهایی چون سامسونگ و ... از بحث بازار خارج میشوند و

اصلا برای واردکننده و فروشنده بخاطر داشتن هزینه سنگین پشتیبانی آن بصرفه نخواهد بود.

لینک به دیدگاه

عزیز این استاندارد نیست

میدونم استاندارد نیست یک حالت شوخی بود :) البته اصلا خنده دار نیست!!!

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام

اقای حسینی یه سوال ازتون داشتم :

الان تو حجم بالای 500 گیک بهترین و با کیفیت ترین هارد چیه ؟

توجه کنین که می خوام تو رده ی خودش بهترین باشه مثل همین 640 وسترن که آخرین تکنولوژی ها رو داره

لینک به دیدگاه

سلام

اقای حسینی یه سوال ازتون داشتم :

الان تو حجم بالای 500 گیک بهترین و با کیفیت ترین هارد چیه ؟

توجه کنین که می خوام تو رده ی خودش بهترین باشه مثل همین 640 وسترن که آخرین تکنولوژی ها رو داره

خوب اگر سرعت براتون مهمه هاردهای sas هستش که قیمتش به ترتیبه زیره البته حدودیش :

73GB 15000rpm = 250000

146gb 15000rpm = 350000 تومان

ولی اگر هارد با ظرفیت بالا میخواید فعلا من فقط سامسونگهای F1 رو پیشنهاد میدم و در مورد سایر هاردهای خوب در بازار اطلاعاتی ندارم .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...