رفتن به مطلب

مشکل خاموش شدن کامپیوتر

Hamed
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام . چند روزه برای کامپیوتر برادرم مشکلی پیش اومده . وقتی میره تو محیط بازی و یا صفحه اینترنت باز میکنه بعد از چند دقیقه سیستم خاموش میشه . فیلم و آهنگ هم به همین شکله . ولی اگر کاری انجام نده و تو محیط ویندوز بمونه و یا حتی وقتی انگری برد بازی میکنه مشکلی نداره . من به فن CPU شک دارم . خوب خاک گیری کردم . خمیر سیلیکون رو هم عوض کردم . باز هم حل نشد . پیشنهاد شما برای رفع مشکل چیه ؟

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

وقتی که فن سی پی یو از کار بیفته معمولا سیستم آلارم میده. حالا شما فکر میکنی کلا از کار میفته یا اینکه دورش کمه.

دمای سی پی یو را مونیتور کن ببین اوضاعش چطوره.؟ @};-

پیشنهاد بنده:

سیستم خودت را بده به برادرتون. بعدش یک sandy bridge برای خودت بگیر. :lol:

ویرایش شده توسط maxel134
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام . چند روزه برای کامپیوتر برادرم مشکلی پیش اومده . وقتی میره تو محیط بازی و یا صفحه اینترنت باز میکنه بعد از چند دقیقه سیستم خاموش میشه . فیلم و آهنگ هم به همین شکله . ولی اگر کاری انجام نده و تو محیط ویندوز بمونه و یا حتی وقتی انگری برد بازی میکنه مشکلی نداره . من به فن CPU شک دارم . خوب خاک گیری کردم . خمیر سیلیکون رو هم عوض کردم . باز هم حل نشد . پیشنهاد شما برای رفع مشکل چیه ؟

با درود:

دوست عزیز ، 3 مورد می تواند اتفاق افتاده باشه که باید با دقت بررسی کنید .

چهارچوب اصلی نگهدارنده فن که بر روی مادربرد بسته می شود ، احتمالا شکسته یا ترک برداشته است و در نتیجه فن به صورت کامل روی CPU قرار نمی گیره و به اندازۀ بسیار کمی که با چشم قابل مشاهده نیست از CPU فاصله پیدا کرده و باعث گرم شدن و خاموش شدن سیستم می شود.

این مورد برای بنده 1 بار اتفاق افتاده بود و چون ترک روی پلاستیک با چشم قابل مشاهده نبود ، کلی از وقتم گرفته شد تا توانستم ترک را پیدا کنم و با تعویض پلاستیک نگه دارنده ، مشکل حل شد.

این مورد را با دقت بررسی کنید.

مورد بعدی ویروس می تواند باشد که ویروس کش نتوانسته آن را شناسایی کرده و باعث این مشکل می شود.

در مرحلۀ آخر رمها را نیز تست کنید.

با تشکر...

CPU => Intel Corei7 980X

MB => GIGABYTE X58A-UD7 Rev: 1.0

RAM => CORSAIR Dominator GT + FAN 6GB (3 X 2GB) 2000 MHz CL 8-8-8-24

VGA => 2x GIGABYTE GTX 460OC 1GB SLI Rev: 1.0

SSD => OCZ Vertex 3 120GB SATA III 6GB/s

SSD => A-DATA S596 128GB - Buffer 128MB ( Internal-External )( SATA 2 & USB 2 )

ODD => SONY BLU-RAY COMBO BC-5100S

CASE => GREEN Infinity

Power=> GREEN 885 Watt

FAN => 1x ENERMAX EVEREST

Monitor => LG L1980Q Ultra Slim * Pivot

ویرایش شده توسط LEE
لینک به دیدگاه

در کیس رو باز بگذار و فن رو نگاه کن

همچنین با برنامه ها دمای سی پی بو رو تحت نظر بگیر تا معلوم بشه

ولی من احتمال میدهم مشکل از پاور باشه

چون پاور بعد از یک مدت افت راندمان پیدا میکنه مخصوصاً اگه زیاد بازی کنید با کامپیوتر

و اکثر پاورها هم وقتی بیشتر از توانشون وارد بشه بهشون سیستم رو خاموش میکنند

و تو بازی هم چون مصرف میره بالا (مخصوصآً بازی های جدید که از تمام توان سی پی یو و گرافیک استفاده میکنند) پاور کم میاره و سیستم رو خاموش میکنه

با پاور خودتون یک تست بکنید ببینید چی میشه

ویرایش شده توسط bestirani2
لینک به دیدگاه

پاور سیستم رو تعویض کنید با پاور دیگه هم همین مشکل هست ؟

مشخصات سیستم هم لطف کنید

با HWmonitor ولتاژ هارو چک کنید

لینک به دیدگاه

Core i3 540 - HD 5750 - 2*2 GB DDR3 - 500 GB Green - 2*DVD RW - Green GP430A

ولتاژها درسته . کمی بالاتر از اندازه ایه که جلوش ن.شته . مثلا برای 12 ولت حدود 12.3 ولت هست . این مشکل وقتی پیش میاد سیستم خاموش میشه . وقتی که همون موقع روشن میکنم تا میخواد ویندوز رو لود کنه باز خاموش میشه . ولی اگر بذارم نیم ساعتی بمونه سیستم بالا میاد . خمیر رو که عوض کردم کمی تایمش بیشتر شد .کل سیستم رو یه جا تو آبان پارسال خریدم . هنوز یک سال نشده .

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

Core i3 540 - HD 5750 - 2*2 GB DDR3 - 500 GB Green - 2*DVD RW - Green GP430A

ولتاژها درسته . کمی بالاتر از اندازه ایه که جلوش ن.شته . مثلا برای 12 ولت حدود 12.3 ولت هست . این مشکل وقتی پیش میاد سیستم خاموش میشه . وقتی که همون موقع روشن میکنم تا میخواد ویندوز رو لود کنه باز خاموش میشه . ولی اگر بذارم نیم ساعتی بمونه سیستم بالا میاد . خمیر رو که عوض کردم کمی تایمش بیشتر شد .کل سیستم رو یه جا تو آبان پارسال خریدم . هنوز یک سال نشده .

ولتاژ تو لود چطوری میشه

حالت عادی که باید بالاتر باشه

پاور که هست

یه تست بزنید

دمازیاده؟

لینک به دیدگاه

من از توی بایوس ولتاژ و حرارت رو دیدم . وقتی اول روشن میکنم دما روی 34 هست . وقتی که خامو د و دوباره روشن کردم روی 41 بود . دمای cpu منظورمه . بحث لود و غیر لور نیست . استفاده از اسنتنت و فایرفاکس که دیگه سیستم رو تو حالت لود نمیبره .پاور الان تو دسترسم نیست . نمیتونم تست کنم . باید ببرمش جای دیگه تست کنم .

لینک به دیدگاه

من از توی بایوس ولتاژ و حرارت رو دیدم . وقتی اول روشن میکنم دما روی 34 هست . وقتی که خامو د و دوباره روشن کردم روی 41 بود . دمای cpu منظورمه . بحث لود و غیر لور نیست . استفاده از اسنتنت و فایرفاکس که دیگه سیستم رو تو حالت لود نمیبره .پاور الان تو دسترسم نیست . نمیتونم تست کنم . باید ببرمش جای دیگه تست کنم .

اتفاقا سیستم در زمان اجرای فایرفاکس حسابی میره زیر لود...

مشکل فکر نمیکنم دما باشه .. فن سیستم قبل از خاموش شدن صدای زیادی میده؟ دما اصولا باعث ریستارت شدن سیستم میشه

همچنین مشکل در رم و کارت گرافیک هم به همچنین

پاور 430 برای این سیستم به صورت 100% زیر لود قرار میگیره

زمانی که پاور جریان بیشتر از توان خودش عبور میده برای جلوگیری از سوختن پاور جریان رو قطع میکنه که باعث خاموش شدن سیستم میشه

بعد از یک سال هم این پاور افت توان پیدا میکنه و نمیتونه جریان لازم رو به سیستم برسونه

برای این سیستم حداقل پاور 535 مناسب هست

ا

لینک به دیدگاه

با درود:

دوست عزیز ، 3 مورد می تواند اتفاق افتاده باشه که باید با دقت بررسی کنید .

چهارچوب اصلی نگهدارنده فن که بر روی مادربرد بسته می شود ، احتمالا شکسته یا ترک برداشته است و در نتیجه فن به صورت کامل روی CPU قرار نمی گیره و به اندازۀ بسیار کمی که با چشم قابل مشاهده نیست از CPU فاصله پیدا کرده و باعث گرم شدن و خاموش شدن سیستم می شود.

این مورد برای بنده 1 بار اتفاق افتاده بود و چون ترک روی پلاستیک با چشم قابل مشاهده نبود ، کلی از وقتم گرفته شد تا توانستم ترک را پیدا کنم و با تعویض پلاستیک نگه دارنده ، مشکل حل شد.

این مورد را با دقت بررسی کنید.

مورد بعدی ویروس می تواند باشد که ویروس کش نتوانسته آن را شناسایی کرده و باعث این مشکل می شود.

در مرحلۀ آخر رمها را نیز تست کنید.

با تشکر...

CPU => Intel Corei7 980X

CASE => GREEN Infinity

Power=> GREEN 885 Watt

مورد اول رو شک دارم . چون اصلا به پایه فن هیچدستی نزده بود که بخواد ترک بخوره . مگر اینکه خودش ترک خورده باشه . مورد دوم رو ممکنه باشه . چون اصلا آنتی ویروس نداره . ولی همونطور که گفتم قبل از ورود به سیستم هم خاموش میشه . رمها رو هم چک کردم .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مورد اول رو شک دارم . چون اصلا به پایه فن هیچدستی نزده بود که بخواد ترک بخوره . مگر اینکه خودش ترک خورده باشه . مورد دوم رو ممکنه باشه . چون اصلا آنتی ویروس نداره . ولی همونطور که گفتم قبل از ورود به سیستم هم خاموش میشه . رمها رو هم چک کردم .

با درود:

دوست عزیز ، جالب است بدانید که بنده هم به پایۀ اصلی دست نزده بودم و خود به خود ترک خورده بود.

مورد ویروس را با دقت چک کنید.

در مورد پاور که دوستان اشاره کردند ، را نیز چک کنید.

با تشکر...

CPU => Intel Corei7 980X

CASE => GREEN Infinity

Power=> GREEN 885 Watt

لینک به دیدگاه

وقتی دامی 34 یا 41 هست یعنی مشکل فن نیست

یا همون پاور مشکل داره و یا رمهاتون نیم سوز شده که اینم میتونه باعث خاموش شدن بشه چون فایرفاکس هم رم زیاد میبره

لینک به دیدگاه

اولین و محتمل ترین مشکل سیستم شما، پاوره

با تعویض پاور و جایگزینی اون با یه پاور قدرتمندتر

به احتمال 90 درصد مشکل سیستم شما رفع میشه دوست عزیز .... @};-

( در صورت خرابی قطعه ی دیگه هم میتونه این صدمه سخت افزاری ناشی

از ضعف پاور سیستمتون باشه ... )

اگر نشد بعد برید سراغ رمها و در مرحله بعد مابقی احتمالات که

که دوستان و اساتید فرمودن ... :lol:

ویرایش شده توسط Phoenix
لینک به دیدگاه

من با یک پاور دیگه چک میکنم . ولی وقتی مقدار پاور مورد نیاز برای این سیستم رو چک کردم زده بود حداقل پاور 360 وات و پیشنهادی 380 وات . اون هم با احتمال 30 درصد کاهش راندمان . من 430 گرفتم که این مشکلات پیش نیاد . البته ممکنه مشکل دیگه ای برای پاور به وجود اومده باشه که ببرمش گارانتی .

لینک به دیدگاه

من با یک پاور دیگه چک میکنم . ولی وقتی مقدار پاور مورد نیاز برای این سیستم رو چک کردم زده بود حداقل پاور 360 وات و پیشنهادی 380 وات . اون هم با احتمال 30 درصد کاهش راندمان . من 430 گرفتم که این مشکلات پیش نیاد . البته ممکنه مشکل دیگه ای برای پاور به وجود اومده باشه که ببرمش گارانتی .

وقتی چک میکردید اون درصد مربوط به مصرف بالای 1 سال رو که گفته بود 20 30% اضافه کنید رو حتماً اضافه نکردید

لینک به دیدگاه

چرا عزیز . تو پست قبلی نوشتم که با احتمال 30 درصد کاهش راندمان حساب کردم @};- خودم این موضوع رو به همه تذکر میدم ، برای خودم که فراموش نمیکنم :lol: =D>

لینک به دیدگاه

این یه عکس از دما و ولتاژ موقعی که دارم با اینترنت اکسپلورر کار میکنم . موقع کار با اکسپلورر سیستم خاموش نمیشه .

post-59-016481500 1316435465_thumb.jpg

یک عکس موقع کار با فایر فاکس میذارم .

لینک به دیدگاه

سلام به همشهری@};-

مقدار توان پاور به تنهایی ملاک خوبی برای انتخاب نیست وقتی می خواید حداقل پاور مورد نیاز رو خریداری کنید باید مقدار جریان های شاخه های ۱۲ و ۵ و ۳.۳ ولت رو نگاه بندازید که کم نباشه. مخصوصا ۱۲ ولت که الان بیشتر مورد استفاده هست. منم احتمال میدم از پاور باشه.

ویرایش شده توسط kooroshp
لینک به دیدگاه

چرا عزیز . تو پست قبلی نوشتم که با احتمال 30 درصد کاهش راندمان حساب کردم @};- خودم این موضوع رو به همه تذکر میدم ، برای خودم که فراموش نمیکنم :lol: =D>

محافظ برق دارید؟

چون نوسنات برقی خیلی زیاد هست و پاور های قدیمی تر هم رو این مورد حساسند

از چعه سایتی پاور مورد نیاز رو محسابه کردید؟

شایدم پاورتون مشکل نداشته باشه

البته 330 وات توان شاخه 12 ولتتون هست که این مورد با توجه به گرافیک و سی پی یوتون مشکلی نیست

مدل مادربوردتون چیه؟ 4 پین هست یا 8 پین؟

با توجه به اینکه تو فایرفاکس این اتفاق می افته احتمال خرابی رم هم زیاد هست

چون مصرف رم فایرفاکس بالاست

ولی در کل باید قطعات رو دونه دونه تست کنید

نمیشه اینطوری به طور دقیق گفت ولی چیزی که معلوم هست فن اتون مشکل نداره چون هم دماش خوبه و هم مصرف سی پی یو اینترنت اکسپلورر بیشتر از فایرفاکس هست پس با توجه به این 70% رم مشکل داره و 30% پاور

ویرایش شده توسط bestirani2
لینک به دیدگاه

دوستان مشکل پیدا شد . اینقدر حواسم به cpu و پاور بود به گرافیک توجه نداشتم .فن گرافیک کلا کار نمیکنه!!!!! تو اون شات که گذاشتم زده دما 101 درجه . فکر کردم باگ داره . با GPU-Z گرفتم دیدم باز هم همونطوره . کیس رو دوباره باز کردم دیدم اصلا فن نمیچرخه . هر کاری هم کردم راه نیوفتاد . برام جالب بود . چون معمولا اگر گرافیک مشکل داشته باشه سیستم هنگ میکنه . نه اینکه خاموش بشه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام .

دوست عزیز شما اول فن سی پی یو رو چک کنید .

معمولا خرابی یا کند شدن فن باعث داغ کردن و در ادامه خاموشی اتوماتیک سیستم رو به همراه داره .

به گفته خودتون " فقط در حالت بار خاموش میشه " این یعنی وقتی بهش فشار میاد دما هم بالا میره و فن پاسخگوی کارتون نیست و باید تعویض بشه .

احتمالات دیگر که دوستان گفتن دور انتظار نیست . همه موارد رو چک کنید و نتیجه رو اعلام بفرمایید .

لینک به دیدگاه

تو عکسی که از سنسورا گذاشتین دمای AUXTIN هم 124 درجه اس. ولی تو فروما نگاه انداختم مثل اینکه به خاطر اینه که سنسور وصل نیست؛ مشکلی نداره@};-

لینک به دیدگاه

سلام .

دوست عزیز شما اول فن سی پی یو رو چک کنید .

معمولا خرابی یا کند شدن فن باعث داغ کردن و در ادامه خاموشی اتوماتیک سیستم رو به همراه داره .

به گفته خودتون " فقط در حالت بار خاموش میشه " این یعنی وقتی بهش فشار میاد دما هم بالا میره و فن پاسخگوی کارتون نیست و باید تعویض بشه .

احتمالات دیگر که دوستان گفتن دور انتظار نیست . همه موارد رو چک کنید و نتیجه رو اعلام بفرمایید .

ممنون از توجهتون . ولی تو انتهای صفحه قبل توضیح دادم که مشکل اصلا از جای دیگه بود . فن گرافیک از کار افتاده بود . فردا هم میخوام بفرستمش گارانتی @};-

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...