رفتن به مطلب

Intel 8Gen Or AMD Ryzen 2000

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 5 دقیقه قبل، TERRORIST گفته است :

اتفاقا خیلی ربط داره، گرچه شاید برای کاربران عادی یا گیمرها مهم نباشه ولی این پردازنده ها در محیط های دیگه ای هم استفاده می شوند به گونه ای که بنده بررسی کردم هکرها و با استفاده از نرم افزارهای مخرب تونستند از همین باگ ها سیستم مورد نظر را تحت تاثیر قرار دهند و عمل خراب کارانه را انجام دهند.

سر فرصت وقت کنم قشنگ توضیح میدم  چرا این باگ ها انقدر خطرناک هستند و این که چرا از دیده کاربران عادی  و گیمر مهم نیستش  ولی ما فقط می خواهیم بروی فایل exe کلیک کنیم  بازی مورد نظر یا برنامه اجراء بشه و از Back Ground پردازش ها خبر نداریم که.

ادیت کردم بخون دوباره

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، memex گفته است :

ادیت کردم بخون دوباره

بله اگاه هستم به این موضوع و تایید هم می کنم ولی این مربوط به نسل اول RYZEN هستش نه Plus و این که مشکلات امنیتی intel به مراتب وخیم تر از Intel هستش ولی AMD کاملا موضوع را حل کرده است.

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، TERRORIST گفته است :

اتفاقا خیلی ربط داره، گرچه شاید برای کاربران عادی یا گیمرها مهم نباشه ولی این پردازنده ها در محیط های دیگه ای هم استفاده می شوند به گونه ای که بنده بررسی کردم هکرها و با استفاده از نرم افزارهای مخرب تونستند از همین باگ ها سیستم مورد نظر را تحت تاثیر قرار دهند و عمل خراب کارانه را انجام دهند.

سر فرصت وقت کنم قشنگ توضیح میدم  چرا این باگ ها انقدر خطرناک هستند و این که چرا از دیده کاربران عادی  و گیمر مهم نیستش  ولی ما فقط می خواهیم بروی فایل exe کلیک کنیم  بازی مورد نظر یا برنامه اجراء بشه و از Back Ground پردازش ها خبر نداریم که.

خوب منم میدونم داستان چیه  این باگ در گرو تمام پردازنده ها arm -amd -intel هست و اینکه باگ مربوط به intel تو معماریش هست و برای رفعش یا باید یه قابلیت از کار بیوفته که شاهد راندمان کمتر هستیم یا باید معماری نسل بعدشو عوض کنه 

2پردازنده دیگر هم گزارش ندادن باگ مربوط به معماری هست یا مشکل تو زمینه کد نویسیش

لینک به دیدگاه

در هر حال همیشه حملات هست چه حملات با باگ لو رفته چه حملات با زیرو دی 

و فقط باید جلوی چیز هایی که دست خودمونرو بگیریم 

راستی گویا این باگ برای ماشین مجازی بود و اشکالی ایجاد نمیکنه روی سیستم عامل معمولی(amd)

ویرایش شده توسط memex
لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، AminA گفته است :

بنا به گفته های شما اوضاع بسیار وخیم هستش که توسط دولت نادیده گرفته شده. راهکار چی هستش؟

دولت؟

این باگ باگ سخت افزاری هست و کسی جز اون شرکت و مهندسای مربوط نمیتونه درستش کنه 

درحال حاظر راهکاری که نه سیخ بسوزه نه کباب وجود نداره باید مراقب برنامه هایی که رد و بدل میکنید و دانلود میکنید و اجرا میکنید باشید حتی کرک.

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، AminA گفته است :

منظور این هستش واردات پردازنده های اینتل رو ممنوع کنن

:-/ این باگ برای همه ی پردازنده هاست مسخرست ربطی به دولت نداره که

لینک به دیدگاه

اگه کاربردتون بیشتر گیم هست اینتل 10 درصد پرفومنس بهتری داره

من باشم کافی لیک برمیدارم

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، memex گفته است :

خوب منم میدونم داستان چیه  این باگ در گرو تمام پردازنده ها arm -amd -intel هست و اینکه باگ مربوط به intel تو معماریش هست و برای رفعش یا باید یه قابلیت از کار بیوفته که شاهد راندمان کمتر هستیم یا باید معماری نسل بعدشو عوض کنه 

2پردازنده دیگر هم گزارش ندادن باگ مربوط به معماری هست یا مشکل تو زمینه کد نویسیش

درود مشکل مربوط به هر دو هستش هم معماری و کدهای Microcode - Rom ها.

خرید نسل هشتم توجیهی نداره مخصوصا این که نسل جدید با مشکلات کمتر نزدیک عرضه شدن هستند ولی پردازنده های AMD RYZEN Plus هر نسل کارایی آن ها بهتر خواهد شد.

مخصوصا در بحث چند نخی ،که در آینده بیشتر از آن صحبت خواهد شد و میشه  در آن AMD برتر ظاهر میشه .

لینک به دیدگاه

دوستان باگهای امنیتی Meltdown و InSpectre به هیچ وجه جای نگرانی ندارند مگر برای کسانی که از سیستم های مجازی استفاده می کنند که در دنیای گیمینگ اصلا چنین نوع استفاده ا ی نداریم.

نمی خوام بگم ضعف امنیتی بی اهمیته، نه، ولی اونقدری که در ایران به این موضوع از دیدگاه تجاری رقابت بین AMD و Intel بهش پرداخته شده، در دنیا توجه بسیار کمتری رو جلب کرده. اگر خطر این موضوع برای اینتل به صورت نگران کننده ای بود که الان سهام اینتل با ارزش ریال یکی شده بود.

ابتدا به ساکن باید توضیح داد که Meltdown از طریق آپدیت ویندوز جلوش گرفته میشه.

در مورد InSpectre که نوع های مختلفی هم داره، به دلیل عدم شیوع این نوع حمله و خطر غیر محتمل آن، مایکروسافت و اینتل، اجباری برای نصب Patch ها و آپدیت مایکروکد ها نکردند.

دوستانی که بیش از حد وسواس هستند می توانند از این آپدیت غیر اجباری استفاده کننده: https://support.microsoft.com/en-us/help/4090007/intel-microcode-updates

ولی توجه داشته باشید خود اینتل و مایکروسافت اجباری ندارند بنابراین هیچ جای نگرانی نیست، اگر موضوع مهمی باشه، مایکروسافت و اینتل آپدیت ها رو به صورت اجباری بر روی همه ی سیستم ها نصب می کنند بنابراین نیازی به ترساندن ملت از خرید سیستم های اینتل نیست. از ما خیلی بزرگتر هاش (بانکها و موسسات مالی و علمی در دنیا) بدون هیچ مشکلی دارند سیستم های Vulnerable به InSpectre رو استفاده می کنند، چه برسه به ما که تهش Far Cry می زنیم.

چه AMD بخرید و چه Intel، موضوع باگهای امنیتی هیچ جایگاهی برای تصمیم گیری در مورد انتخاب پلتفورم ندارند، اینطوری نیست اگر AMD بخرید در امانید، اگر Intel بخرید عکسهای خانوادگیتون پسفردا پخش میشه. جو منفی علیه اینتل ندین دوستان گلم.

در آخرین مطلب سایت trustedreviews مورخ June 9, 2018 - بهترین سیستم های گیمینگ که پیشنهاد داده، هم داخلش نسل دوم رایزن AMD هست و هم نسل هشتم پردازنده های اینتل، راجب باگهای امنیتی Meltdown و InSpectre هم یک کلمه نه صحبتی کرده و نه ملت رو ترسونده.

لینک به دیدگاه

اگر محدودیت بودجه ندارید اینتل بخرید!البته من خودم رایزن دارم و راضیم ولی خب تو مصرف گیمینگ ک شما نیاز داری اینتل بهتر عمل کرده

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، TERRORIST گفته است :

درود مشکل مربوط به هر دو هستش هم معماری و کدهای Microcode - Rom ها.

خرید نسل هشتم توجیهی نداره مخصوصا این که نسل جدید با مشکلات کمتر نزدیک عرضه شدن هستند ولی پردازنده های AMD RYZEN Plus هر نسل کارایی آن ها بهتر خواهد شد.

مخصوصا در بحث چند نخی ،که در آینده بیشتر از آن صحبت خواهد شد و میشه  در آن AMD برتر ظاهر میشه .

بحث سلیقه ای و نوع کاربری هست به زور نمیتونید این پردازنده رو برتر نشون بدید

باید نوع کاربری مشخص بشه

لینک به دیدگاه

طوری دارن از ضعف امنیتی پردازنده های اینتل صحبت می کنن انگار تو سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا کار می کنن و اطلاعات شلیک موشک های اتمی تو سیستم ایناست. ? تهش می خوای گیم بزنی دیگه زیاد سخت نگیرید بخرید. ☺️

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، memex گفته است :

بحث سلیقه ای و نوع کاربری هست به زور نمیتونید این پردازنده رو برتر نشون بدید

باید نوع کاربری مشخص بشه

بحث برتر بودن نیستش، ایشون گفتم اولیت بیشترم استفاده از نرم افزارهای کاربردی هستش و کمتر به گیم می پردازم .  خوب  چه دلیلی  بیایید 2.600.000 برای یک پردازنده به پردازید در حالی شما می توانید مقداری کمتر هزینه کنید و یک پردازنده ای خریداری کنید ت نرم افزارهای کاربردی قوی تر هستش. AMD RYZEN 7 2700X

من نمی دونستم Intel انقدر فن داره اینجا.  باید واقعیت قبول کرد، این مشکلات که آرمین جان گفتن بر طرف نشده  فقط صورت مسئله بر طرف شده با بروزرسانی Micrcode-Rom ها بر طرف نمیشه مشکل از معماری هستش ، بازم میگم تا نسل 10 بر طرف نمی شه  نه به صورت نرم افزاری نه به صورت اپدیت بایوس.  حالا به حرف این و اون گوش بدین.

لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، saeed110 گفته است :

طوری دارن از ضعف امنیتی پردازنده های اینتل صحبت می کنن انگار تو سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا کار می کنن و اطلاعات شلیک موشک های اتمی تو سیستم ایناست. 1f604.png تهش می خوای گیم بزنی دیگه زیاد سخت نگیرید بخرید. 263a.png

درود

من پاییز گذشته با رایزن 1700و 1800 و 1800x کمی کشتی گرفتم. ضعف امنیتی را می توانم تاب بیاورم ولی صفحه آبی های مکرر و لگهای مربوط به درایو جامد m.2 را هرگز. 

به علاوه یک مورد هم تجربه نصب یا در واقع عدم نصب اوبونتو روی رایزن داشتم. تا آخر نصب می شد ولی بوت نمی شد. به هر حال اگر پلتفرمی دغدغه ی امنیت داشته باشد باید نگاهی هم به پهنه ی لینوکس و کلا متن باز داشته باشد.

همانطور که گفتی این دغدغه های امنیتی در لایه های پایین سخت افزاری برای کاربری روزمره اهمیت بسیار کمتری از پایداری دارد و کاربران باید بر اساس اولویتهای بالاتری چون بودجه تصمیم بگیرند.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

در 51 دقیقه قبل، TERRORIST گفته است :

بحث برتر بودن نیستش، ایشون گفتم اولیت بیشترم استفاده از نرم افزارهای کاربردی هستش و کمتر به گیم می پردازم .  خوب  چه دلیلی  بیایید 2.600.000 برای یک پردازنده به پردازید در حالی شما می توانید مقداری کمتر هزینه کنید و یک پردازنده ای خریداری کنید ت نرم افزارهای کاربردی قوی تر هستش. AMD RYZEN 7 2700X

من نمی دونستم Intel انقدر فن داره اینجا.  باید واقعیت قبول کرد، این مشکلات که آرمین جان گفتن بر طرف نشده  فقط صورت مسئله بر طرف شده با بروزرسانی Micrcode-Rom ها بر طرف نمیشه مشکل از معماری هستش ، بازم میگم تا نسل 10 بر طرف نمی شه  نه به صورت نرم افزاری نه به صورت اپدیت بایوس.  حالا به حرف این و اون گوش بدین.

من خودمم رایزن دوست دارم اینتل فن نیستم 

اما اینکه بکوبی یه چیزیو واکنش نشون میده ادم

اره برای کاربر غیر بازی یا پردازش در سطح کارای سنگین رایزن با هسته و پردازش همزمانش نتایج خیلی بهتری نشون میده ولی تو سینگل ترد کمتر از اینتل هست

ویرایش شده توسط memex
لینک به دیدگاه

در 50 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

من پاییز گذشته با رایزن 1700و 1800 و 1800x کمی کشتی گرفتم. ضعف امنیتی را می توانم تاب بیاورم ولی صفحه آبی های مکرر و لگهای مربوط به درایو جامد m.2 را هرگز. 

به علاوه یک مورد هم تجربه نصب یا در واقع عدم نصب اوبونتو روی رایزن داشتم. تا آخر نصب می شد ولی بوت نمی شد. به هر حال اگر پلتفرمی دغدغه ی امنیت داشته باشد باید نگاهی هم به پهنه ی لینوکس و کلا متن باز داشته باشد.

همانطور که گفتی این دغدغه های امنیتی در لایه های پایین سخت افزاری برای کاربری روزمره اهمیت بسیار کمتری از پایداری دارد و کاربران باید بر اساس اولویتهای بالاتری چون بودجه تصمیم بگیرند.

باید قبول کرد این پردازنده تازه وارده باید کرنل لینوکس براش بهینه بشه 

باید خیلی چیزا باهاش مچ بشه حالا اینکه تا الان نشده مشکل از amd نیست مشکل از توسعه دهنده هاست

ولی کم کم درست میشه 

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، memex گفته است :

باید قبول کرد این پردازنده تازه وارده باید کرنل لینوکس براش بهینه بشه 

باید خیلی چیزا باهاش مچ بشه حالا اینکه تا الان نشده مشکل از amd نیست مشکل از توسعه دهنده هاست

ولی کم کم درست میشه 

درست است، من هم amd را مقصر ندانستم. راسته و فیله ی سخن این است که این مسائل دغدغه ی کاربر عادی مثلا کسی که قصد استفاده از رایانه برای بازی دارد نیست.

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درست است، من هم amd را مقصر ندانستم. راسته و فیله ی سخن این است که این مسائل دغدغه ی کاربر عادی مثلا کسی که قصد استفاده از رایانه برای بازی دارد نیست.

کاملا درسته برای یه شرکت که کارش مرتبط با سرور ها و ماشین مجازی و سیستم عاملی جز ویندوز هست 

دست و پنجه نرم کردن با این مشکلات دیده نشده عذاب آوره ادم میمونه ریسک کنه بخره به خاطر قدرت بیشتر یا بیخیال شه برای پایداری 

لینک به دیدگاه

در 48 دقیقه قبل، memex گفته است :

من خودمم رایزن دوست دارم اینتل فن نیستم 

اما اینکه بکوبی یه چیزیو واکنش نشون میده ادم

اره برای کاربر غیر بازی یا پردازش در سطح کارای سنگین رایزن با هسته و پردازش همزمانش نتایج خیلی بهتری نشون میده ولی تو سینگل ترد کمتر از اینتل هست

تو بازی ها رایانه ای خیلی اختلاف ندارن در حد چند فریم،  که اصلا ارزش نداره  بخواهی برای پردازنده Intel با این قیمت پرداخت کنی

در حالی که با API جدید محصولات AMD RYZEN Plus برتر هستند .

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، TERRORIST گفته است :

تو بازی ها رایانه ای خیلی اختلاف ندارن در حد چند فریم،  که اصلا ارزش نداره  بخواهی برای پردازنده Intel با این قیمت پرداخت کنی

در حالی که با API جدید محصولات AMD RYZEN Plus برتر هستند .

این رایزن پلاس سری دوم حساب میشن(2xxx)؟ یا سری دیگه هستن که نیومدن؟

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، memex گفته است :

این رایزن پلاس سری دوم حساب میشن(2xxx)؟ یا سری دیگه هستن که نیومدن؟

نه خیر در واقع همان RYZEN نسل اول هستش با یک سری  بروز رسانی ها  و اصلاحات.

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، TERRORIST گفته است :

نه خیر در واقع همان RYZEN نسل اول هستش با یک سری  بروز رسانی ها  و اصلاحات.

کی  وارد بازار میشه؟ 

لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، memex گفته است :

کی  وارد بازار میشه؟ 

این قطعات وارد بازار شدند و الان هم در حال فروش هستش .  می تونید تو لیست محصولات پردازنده لیون کامپیوتر ببینید مانند: AMD RYZEN 7 2700X یا RYZEN 5 2600 و ....

لینک به دیدگاه

در 31 دقیقه قبل، TERRORIST گفته است :

این قطعات وارد بازار شدند و الان هم در حال فروش هستش .  می تونید تو لیست محصولات پردازنده لیون کامپیوتر ببینید مانند: AMD RYZEN 7 2700X یا RYZEN 5 2600 و ....

سلام .

داداش AMD Ryzen 5 2400G قدرت پردازشش در حد کدوم یکی از سی پی یو های نسل 7 اینتل هست ؟

گرافیکی که داخلش داره از گرافیک آنبرد اینتل نسل 8 قوی تره ؟

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، Xps گفته است :

سلام .

داداش AMD Ryzen 5 2400G قدرت پردازشش در حد کدوم یکی از سی پی یو های نسل 7 اینتل هست ؟

گرافیکی که داخلش داره از گرافیک آنبرد اینتل نسل 8 قوی تره ؟

با اجازه دخالت کنم

این سیپیو در حد i5 اینتل هست

گرافیکش 200درصد قوی تر از نسل8 و نزدیک به 1030انودیا  هست تو dx12 از 1030 جلوتره اندکی

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...