رفتن به مطلب

کلاب بهترین اسپم 2

Poorya_Lion
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

دختر 21 ساله ای که از لنز استفاده می کرده ،

فقط به مدت 2-3 دقیقه به آتیش زغال (در حال کباب درست کردن)خیره میشه که این اتفاق براش میافته ،

در حال فریاد زدن و بالا و پایین پریدن بوده و هیچکس نمیدونسته که چه اتفاقی براش افتاده ،او را به بیمارستان میرسانند و پزشک میگه که برای همیشه کور شده ،گرمای ذغال یا پخت و پز لنزها رو ذوب میکنه ،

اگه فکر می کنید که این اطلاعات مهم هست یا از نزدیکانتان کسی هست که از لنز استفاده می کنه

،لطفا" این مطلب رو به اشتراک بزارید.

:clapping:  :clapping:  :clapping:  :clapping:

بسیار بسیار عالی بود و جای 100 تا لایک رو هم داشت..

منو باش میخواستم لنز طبی بگیرم..میچسبم به همین عینکم :whew:  :-t

لینک به دیدگاه

• ارسال 7.3k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• حمیدرضا نظری(hamidparniyan)

1477

• Mohamad Hajati

1256

• koenigsegg

1216

• Ata_Se7en

357

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

• کاربر ویژه

:clapping:  :clapping:  :clapping:  :clapping:

بسیار بسیار عالی بود و جای 100 تا لایک رو هم داشت..

منو باش میخواستم لنز طبی بگیرم..میچسبم به همین عینکم :whew:  :-t

مخلصیم..

استفاده دائمی از لنزها خطرات دیگری هم داره

لینک به دیدگاه

دختر 21 ساله ای که از لنز استفاده می کرده ،

فقط به مدت 2-3 دقیقه به آتیش زغال (در حال کباب درست کردن)خیره میشه که این اتفاق براش میافته ،

در حال فریاد زدن و بالا و پایین پریدن بوده و هیچکس نمیدونسته که چه اتفاقی براش افتاده ،او را به بیمارستان میرسانند و پزشک میگه که برای همیشه کور شده ،گرمای ذغال یا پخت و پز لنزها رو ذوب میکنه ،

اگه فکر می کنید که این اطلاعات مهم هست یا از نزدیکانتان کسی هست که از لنز استفاده می کنه

،لطفا" این مطلب رو به اشتراک بزارید.

بسیار دردناک.شاید از لنز نامرغوب استفاده کردن من عده زیادی از جمله مادر بزرگم رو میشناسم که دائما از لنز استفاده میکنند و هیچ مشکلی نداشتند تا به حال.البته کسی رو میشناسم که دچار زخم قرنیه شد سر لنز

ویرایش شده توسط kasra991
لینک به دیدگاه

بسیار دردناک.شاید از لنز نامرغوب استفاده کردن من عده زیادی از جمله مادر بزرگم رو میشناسم که دائما از لنز استفاده میکنند و هیچ مشکلی نداشتند تا به حال.البته کسی رو میشناسم که دچار زخم قرنیه شد سر لنز

دِ آخه همین...

دختر خاله ی بنده هم لنز میزد(الان لیزر کردن) نزدیک به 2 ســــــــــــــــــــــــــال...هیچ اتفاقی نیفتاد..

ولی خوب احتیاط شرط عقله :excl: 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دو نوع لنز طبی:

خصوصیات لنزهای نرم

لنزهای نرم یا هیدروفیلیک، 2 تا 3 میلیمتر دورتر از قرنیه را می‌پوشانند. تحمل آن‌ها راحت‌تر است.

نمی‌توانند آستیگماتیسم قرنیه را اصلاح نمایند، چون شکل قرنیه را به خود می‌گیرند و بنابراین در آستیگماتیسم‌های بالاتر از 5/1 دیوپتر تجویز نمی‌شوند.

گذاشتن و برداشتن لنزهای نرم، مشکل‌تر از لنزهای سخت است.

لنز را در آب یا شامپو نگهداری نکنید، بلکه در محلول مخصوص خودش نگه دارید

خصوصیات لنزهای سخت

لنزهای سخت، به دلیل توانایی اصلاح آستیگماتیسم تا 4 دیوپتر و کیفیت برتر بینایی، انتخاب ارجح برای اغلب افرادی است که نمی‌توانند از لنزهای نرم استفاده نمایند.

قطر این لنزها، کوچک‌تر از قطر قرنیه بوده و همیشه 10 تا 15 درصد از قرنیه بدون پوشش باقی می‌ماند که امکان دسترسی قرنیه به اکسیژن هوا را فراهم می‌کند. امکانی که در لنزهای نرم وجود ندارد، و قرنیه را در معرض ادم یا خیز قرار می‌دهد.

لنزهای سخت بر خلاف لنزهای نرم که ازهمان اول فرد با آن راحت است، نیاز به یک دوره زمانی (7 روز) برای انطباق دارند.

گذاشتن و برداشتن و نگهداری از لنزهای سخت، راحت‌تر است.

فواید لنزهای تماسی

* لنزهای تماسی نسبت به عینک دارای میدان دید بیشتری هستند.

* تصویر اجسام با لنزهای تماسی نسبت به عینک طبیعی‌تر است، خصوصا اگر نمره چشم، بیشتر از 8 دیوپتر باشد.

* لنزهای تماسی سخت، باعث افزایش دید در بیماران دچار آستیگماتیسم‌های بالا و قوز قرنیه می‌شود.

مضرات لنزهای تماسی

* گذاشتن و برداشتن لنزها و قرار دادن آن‌ها در مایعات مخصوص و ضد عفونی کردن آن‌ها ممکن است وقت بیمار را گرفته و برای او ایجاد مزاحمت نماید.

* قیمت لنز نسبت به عینک گران‌تر است.

* گذاشتن و برداشتن لنز ممکن است به چشم صدمه بزند.

* امکان عفونت در لنزهای طولانی مدت، وجود دارد.

* گم کردن لنز نسبت به عینک ساده‌تر است.

گذاشتن و برداشتن لنز نسبت به عینک، مشکل‌تر می‌باشد.

هنگام استفاده از لنز تماسی سخت، گرد و خاک ممکن است به زیر لنز رفته و باعث خراش قرنیه شود.

عوارض چشمی لنزهای تماسی نرم

1- ادم قرنیه: هنگام استفاده طولانی‌مدت از لنز، قرنیه دچار کمبود اکسیژن می‌شود و ورم می‌کند، و یا کسانی‌که اشک چشمشان کم است، دچار این عارضه می‌شوند.

2- عفونت و قرمزی چشم: این عارضه در اثر عدم رعایت بهداشت لنز و نگهداری نامناسب آن بروز می‌کند و البته استفاده طولانی مدت از لنز هم می‌تواند عامل دیگر آن باشد.

3- خراش قرنیه: اگر لنز به طور صحیح گذاشته و برداشته نشود، باعث خراش سطح قرنیه می‌شود.

4- لنزهای نرم رنگی می‌توانند عوارضی از جمله: انتقال عفونت‌ها، ایدز، هپاتیت C و حتی بیماری‌های انگلی را در پی داشته باشد.

5- اگر لنز مورد نظر کوچک‌تر از اندازه قرنیه باشد، قرنیه را دچار ایسکمی یا کمبود اکسیژن کرده و اگر بزرگ‌تر از قرنیه باشد، با بالا و پایین رفتن و حرکت، قرنیه را نازک می‌کند.

هنگام خواب، لنز را در آورید و هرگز با لنز نخوابید، حتی اگر لنزهای دائمی دارید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بسیاری از افراد که از عینک های طبی استفاده می کنند به مرور زمان احساس می کنند که نیاز به لنز دارند .

با داشتن لنز دیگر لازم نیست نگران کثیف شدن و بخار گرفتن و گم شدن عینک خود باشید و به لحاظ زیبایی نیز به علت نامرئی بودن ترجیح داده می شود. اما استفاده از لنز جنبه های منفی هم دارد. لنز مقدار اکسیژنی را که به قرنیه چشم می رسد، کاهش می دهد و می تواند منجر به عفونت شود. علاوه بر آن استفاده از لنز خطر ابتلا را به زخم های قرنیه ای افزایش می دهد.
این عوارض می تواند به سرعت پیشرفت کند و هم چنین خیلی جدی باشد و در موارد نادری نیز می تواند منجر به کوری شود.
خطرات دیگر استفاده از لنز عبارتند از:
* خشکی چشم

* تورم و یا مشکلات قرنیه مانند تاری دید، خراشیدگی و یا تغییر در شکل قرنیه است.

* ایجاد حساسیت به مواد شوینده لنز.

* تجمع رسوب در لنز که باعث ناراحتی مصرف کننده و افزایش خطر عفونت می شود.

* تورم چشم و پلک

برای به حداقل رساندن خطر، نیاز به رعایت نکاتی است. مهم ترین موضوع روش نگه داری لنز است که نقش مهمی در کاهش مشکلات و عفونت های چشمی دارد. پس بهتر است به این نکات توجه کنید:

بایدها:
* قبل از استفاده از لنزها دست های خود را خوب بشویید.

* از مصرف محلول های ضدعفونی کننده لنز که رنگ آن تغییر می کند بپرهیزید.

* برای تمیز کردن، محلول ضدعفونی کننده را به آرامی روی لنز بمالید.

* از لنز به مدت کوتاهی استفاده کنید.

* پس از گذاشتن لنز محفظه آن را با آب ولرم بشویید و بگذارید کاملا خشک شود.

* لنزها را هر ۶ ماه عوض کنید و پس از هر بار استفاده از لنز محلول موجود را در محفظه آن نیز خالی کنید.

* به توضیحات پزشک با دقت عمل و فقط از محصولات استریل مخصوص استفاده کنید.
نبایدها:
* لنزها را با آب دهان و یا محلول خانگی تمیز نکنید زیرا به درستی ضدعفونی نخواهد شد.

* از استفاده از لنز رنگی برای زیبایی پرهیز کنید.

* محلول جدید را به محلول قدیمی اضافه نکنید.

* محلول های مختلف لنز را با هم مخلوط نکنید.

* لنز خود را با کس دیگری به صورت مشترک استفاده نکنید.

* در طول روز از گذاشتن و درآوردن لنز خودداری کنید.

* سعی نکنید لنز یک بار مصرف را استریل کنید و پس از یک بار مصرف آن را دور بیندازید.

علایم خطر که هر مصرف کننده لنز باید از آن ها آگاه باشد:
از آن جا که عفونت چشم می تواند به سرعت حاد شود باید علایم هشدار هنده عفونت ها را بدانید و بلافاصله به پزشک مراجعه کنید. علایم مذکور عبارتند از:
* تاری در دید

* احساس خراشیدگی در چشم

* درد و ناراحتی در چشم

* ترشح و یا اشک بیش از حد

* خارش، سوزش

* ورم

استفاده از لنز برای برخی از اختلال های دید مانند نزدیک بینی، دوربینی و  آستیگماتیسم توصیه می شود. اما برای بیماران دیابتی توصیه نمی شود.
چند علت ترجیح دادن لنز
* لنز دید بهتری می بخشد.

* در حین ورزش کردن مزاحمت ایجاد نمی کند

* از استفاده از عینک آفتابی راحت تر است.

* از وزن ناراحت کننده و یا علامت روی پل بینی که در مورد عینک وجود دارد جلوگیری می کند.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

رفتم یوگا اسم بنویسم، لامصـــب دو به شک بودم حوصلم میشه برم یا نه!
یارو گفت میای کلاس ملافه و بالشم بیار!! فهمیدم همون ورزشیه که یه عمر دنبالش بودم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان میخوام گیم پد بخرم خیلی نمیخوام هزینه کنم. میخوام دسته طرح ایکس باکس بخرم. از نظر کارایی فرقی با دسته اصلی داره؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان میخوام گیم پد بخرم خیلی نمیخوام هزینه کنم. میخوام دسته طرح ایکس باکس بخرم. از نظر کارایی فرقی با دسته اصلی داره؟

دوستان یک نظری هم به ما بکنید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

چهارشنبه شبکه ی آموزش در برنامه ای تصاویری از سگ های ولگرد پخش کرد و بر روی آن قطعاتی از آلبوم سنتوری پخش می شد و صدای محسن چاووشی نیز بر روی این تصاویر همگان را بهت زده کرد. تصاویر که تمام شد منتظر عذرخواهی مجری برنامه بودم که به یکباره این مجری سیما در اخر سخنانش گفت: ” این سگ با صدای خشدارش ناله میکرد پیر شدم پیر تو ای جوانی ! ” این حرفها سهواً بیان شده یاشد یا عمداً ، توفیقی ندارد، چرا که شخصیت یک هنرمند را زیر سوال برده است.

این توهین ها به هنر و هنرمندان ایران زمین در رسانه ی ملی و آن هم در شبکه ای تحت نام ” آموزش ” به دور از اخلاق است. هنر ایران زمین بیشتر از این ها ارزش دارد که هر فردی در رسانه ای که برای تمامی ملت ایران است سخنانی را جاری کند که دل هنر دوستان ایران زمین را بشکاند. زیرا این رسانه متعلق به تمام مردم ایران است و نباید نظرات بی پایه و اساس یک مجری درجه چندم از چنین تریبونی پخش شود.

از رسانه ی ملی و مدیر شبکه ی اموزش سیما این انتظار می رود که جلوی این چنین بی حرمتی ها را روزه سکوت نگیرند و بر اساس قانون با متخلفان برخورد کنند. چرا که واکنش نشان ندادن نسبت به این موضوعات باعث گسترش اینچنین بی اخلاقی ها در سطح جامعه می شود.

بنا به گزارش موسیقی پارس، پیش بینی می شود محسن چاوشی واکنش کوبنده ای به این اتفاقات داشته باشد که در این صورت ” موسیقی پارس ” واکنش های به این موضوع را منعکس خواهد کرد.

همچنین لازم به ذکر است، رسانه ” موسیقی پارس ” ضمن محکوم نمودن این اقدام، این فرصت را در اختیار مسئولین رسانه ملی قرار می دهد تا در صورت نیاز توضیحات خود را به مخاطبان ارائه دهند.

لینک به دیدگاه

سلام

کجا بودی دلم برات تنگ شده بود کصافط؟؟

لینک به دیدگاه

پاور نمیخوای؟؟

بیا مال منو بخر..

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

کجا بودی دلم برات تنگ شده بود کصافط؟؟

سلام چطوری. تازه فخمیدم فروم باز شده

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پاور نمیخوای؟؟

بیا مال منو بخر..

دوست دارم تعویض کنم

لینک به دیدگاه

بلند شو بیا اینجا:http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=21779

:angry:  :angry:

لینک به دیدگاه

تازه فخمیدی؟؟چرا تازه فخمیدی؟؟

ما از ظهر فخمیدیم باز شده...البه کسانی هم هستند که هنوز نفخمیدند انجمن باز شده..

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تازه فخمیدی؟؟چرا تازه فخمیدی؟؟

ما از ظهر فخمیدیم باز شده...البه کسانی هم هستند که هنوز نفخمیدند انجمن باز شده..

:D اشتباه تایپی بود

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

محمد گیم پد طرح ایکس باکس با دسته اورجینال فرق داره؟

لینک به دیدگاه

سلام،دسته ps2 بخر با تبدیل و یک عمر استفاده کن،هر موقعی هم خراب بشه همه قطعاتش موجوده.15 الی 25 تومن دسته و 5 الی 9 تومن هم تبدیل.

usbPS2Converter2_B.jpg

ps2%20pad.jpg

لینک به دیدگاه

:D اشتباه تایپی بود

خوب منم از همین اشتباه سوء استفاده کردم دیگه... :p

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام،دسته ps2 بخر با تبدیل و یک عمر استفاده کن،هر موقعی هم خراب بشه همه قطعاتش موجوده.15 الی 25 تومن دسته و 5 الی 9 تومن هم تبدیل.

usbPS2Converter2_B.jpg

ps2%20pad.jpg

میگن توی بعضی از بازی ها کار نمیکنه صحت داره؟ چون دوتا دسته پی اس 2 خونه دارم اونم اورجینال!!

ویرایش شده توسط koenigsegg
لینک به دیدگاه

محمد گیم پد طرح ایکس باکس با دسته اورجینال فرق داره؟

والا من تا حالا xboxنداشتم و نمیدونم...ولی اگه منظورت از لحاظ کیفیت باشه مطمئنا فرق داره چون قبلا ps2 داشتم و فیک خریدم...بعدش فهمیدم چرا خریدم!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خب مجبوری دوست گرامی طرح Xbox بگیری

برو اصلیشو بگیر دوست گرامی

البته من 1 سال هست یه دسته از تسکو گرفتم داره خاک میخوره بیچاره مدلTG-122

(بعضی موقع ها که میبینمش از خودم میپرسم واقعاً برای چی پول دادی برای گیم پد)

game-pad-tg-122-tsco.jpg

ویرایش شده توسط momo000000
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

والا من تا حالا xboxنداشتم و نمیدونم...ولی اگه منظورت از لحاظ کیفیت باشه مطمئنا فرق داره چون قبلا ps2 داشتم و فیک خریدم...بعدش فهمیدم چرا خریدم!!

نه از لحاظ کارایی میگم مثلا مثل دسته اصلی با ویندوز و بازی ها مچ بشه

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...