رفتن به مطلب

تغییرات پاور برای ارتقا گرافیک

اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوستان پاور green gp535a برای این سیستم کافیه؟

cpu:intel i5 2500k 3.3ghz

vga:gtx 560ti

ram:patroit 1333 black 4gb

همونطور که دوست خوبمون گفتن راه میندازه . ولی به مرور زمان و با افت راندمان پاور دچار مشکل میشید . مشکل دیگه که هست اینه که کارت 560ti احتیاج به 2 کابل 6 پین برای جریان برق داره . پاور شما 1 کابل داره . دومی رو با استفاده از تبدیل باید تامین کنید که این کار به کارت شما فشار وارد میکنه . چون ولتاژ کابل تبدیل متناسب با کابل 6 پین اصلی نیست و جریان کافی رو نمیرسونه . بهتره که عوض کنید . بهترین انتخاب 635 گرین هست . البته تو برند گرین . 585 هم میتونید از این برند بگیرید . ولی فکر کنم گرونتر باشه .

لینک به دیدگاه

• ارسال 85
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

• کاربر ویژه

درود

من با همین پاور و پردازنده B60 رو فرکانس 3.7 با ولتاژ 1.42 که حدود دوبرابر پردازنده شما مصرف داره و همینطور 560TI SC EVGA که مصرفش از ریفرنس بیشتر هست گیم گرفتم و مشکلی نداشتم ولی به مرور احساس کردم که پاور کم میاره و یه 700 وات برداشتمک خیال راحت.

دوست من اگه پاورت نو که بعید میدونم(چون الان چند ماهی هست مدل 530A-EU فقط هست)باشه تا چند ماه و نهایت یکسال میتونی استفاده کنی ولی نه در گیم و با توجه به قطعاتتون مشخصه که شما برای گیم میخوای و من پیشنهادم پاور ToPower EZ-600 هست.باگارانتی فرآینده.80برنزه .کی بل منیج منت.بافن LED قیمت مناسب.قیمتی حدود 100هزار تومان داره واگر حدود 12تومن بیشتر هزینه کنی میتونی 700 بگیری که اگر در آینده قصد تغییرات داشتی راحت باشی.

موفق باشی

لینک به دیدگاه

اگه نخوام اور کنم چی؟

این سی پی یو رو اوور نکنی فایده نداره که!

با اوور راحت 30 درصد(کم گفتم حالا) افزایش کارایی خواهید داشت.

لینک به دیدگاه

درود

من با همین پاور و پردازنده B60 رو فرکانس 3.7 با ولتاژ 1.42 که حدود دوبرابر پردازنده شما مصرف داره و همینطور 560TI SC EVGA که مصرفش از ریفرنس بیشتر هست گیم گرفتم و مشکلی نداشتم ولی به مرور احساس کردم که پاور کم میاره و یه 700 وات برداشتمک خیال راحت.

دوست من اگه پاورت نو که بعید میدونم(چون الان چند ماهی هست مدل 530A-EU فقط هست)باشه تا چند ماه و نهایت یکسال میتونی استفاده کنی ولی نه در گیم و با توجه به قطعاتتون مشخصه که شما برای گیم میخوای و من پیشنهادم پاور ToPower EZ-600 هست.باگارانتی فرآینده.80برنزه .کی بل منیج منت.بافن LED قیمت مناسب.قیمتی حدود 100هزار تومان داره واگر حدود 12تومن بیشتر هزینه کنی میتونی 700 بگیری که اگر در آینده قصد تغییرات داشتی راحت باشی.

موفق باشی

ممنون بخاطر کمکتون.

راستی این پاور چطوره؟

http://rayansaba.net/index.php?productID=4620

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

این پاورها سری لایت هست که راندمانی فکر کنم حدود 78 درصد داره و تو پیک 600 واته و توان واقعیش 500 واته.حالا لینک برات میإارم تا همه چی بیاد دستت.درضمن این مدلها دیس کنتینیو شدن و دیگه تولد نمیشن و تو خود سایت Tt به سختی میشه پیداش کرد.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تو این لینک همه چیز به وضوح روشنه که راندمان حداقلی براش مشخص کرده 70درصد که افتضاحه.

یه مسئله ای که هست تو خرید پاور هرچقدر بیشتر هزینه کنی کالای بهتر و باکیفیت تری میگیری ودرعوض اگر راندمان پاور بالا باشه در بلند مدت روی قبض برقتون جبران میشه مخصوصا الان با این وضعیت خاص برای مصرف برق تو کشورمون! :wub:

لینک به دیدگاه

تو این لینک همه چیز به وضوح روشنه که راندمان حداقلی براش مشخص کرده 70درصد که افتضاحه.

یه مسئله ای که هست تو خرید پاور هرچقدر بیشتر هزینه کنی کالای بهتر و باکیفیت تری میگیری ودرعوض اگر راندمان پاور بالا باشه در بلند مدت روی قبض برقتون جبران میشه مخصوصا الان با این وضعیت خاص برای مصرف برق تو کشورمون! :wub:

ممنون.

واقعا فهمیدم که افتضاحه.

این ها چطورند؟

topower 600w

acbell 660w

اگه خوبن تو بازار گیر میشه اوردشون؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

چون ACBELL زیاد تقلبی داره دیگه توصیه نمیکنم به کسی.topower 600 خوبه تو بازار هم موجوده.اگه ساکن تهران هستید برید بازار رضا با قیمت مناسب میتونید تهیه کنید(فرآیند).یه مدل ردمکس 600 وات هم هست که زیر 100هزار تومانه کی بل منیجمنت نیست ولی 80برنز هست با 30 ماه گارانتی سپیدار فکر میکنم برد FSP هست.کیفیتشم مناسبه.دیگه تصمیم با شماست.

موفق باشید

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

شاید دوستان احساس کنن که این پستم کمی دخالت در کارشونه ولی با عذر خواهی تمام و جهت اینکه مشاوره هایه بهتری صورت بگیره نیاز به این توضیحات دونستم :

الان تایپیکو می خونم و هر دویه دوستانی که پاورهاشون براشون کافی بود پیشنهاد تعویض پاور و هزینه اضافی رو دستشون گذاشتین.

دوست اولی که پاور 430A Greenداشت و حداکثر قصد خرید یک کارت 5770 رو داشت با پردازنده phenom II 965 و بقیه قطعات در حد متوسط:

حداکثر توان پاور:

430 وات

حداکثر توا شاخه 12 ولت:

335 وات

مصرف قطعات در فول لود و زیر فشار تستهایه سنگین (منظور مصرف قطعات با تست پردازنده با نرم افزاری مثل OCCT و کارت گرافیم با 3Dmark - که شاید برایه بیشتر دوستان این حالت به ندرت پیش بیاد )

مصرف از شاخه 12 ولت:

کارت گرافیک 5770: 108 وات

پردازنده 965: 140 وات

مادربرد از شاخه 12 ولت 30 وات

سایر قطعات از شاخه 12 ولت: 10 وات

جمع مصرف از شاخه 12 ولت: 288 وات

میزان مصرف قطعات از شاخه 12 ولت نسبت به پاور 85%= یک پاور مناسب

مصرف کل قطعات:

288 وات

+

مصرف مادربرد از شاخه 5 و 3.3ولت= 20 وات

هارد در صورتیکه دو عدد باشه= 20 وات

رم در دو اسلت = 17 وات

دیگر قطعات= 20 وات

کل مصرف قطعات= 365 وات

مصرف قطعات نسبت به پاور: 85%= پاور مناسب (در صورتیکه مصرف شما بیش از 90% میزان توان پاور باشه بهتر هست که پاور تعوض بشه بدلیل فشار رویه پاور در درازمدت و پایین آمدن کارایی )

پاور دوست دیگرمونم که 535A هست باز برایه سیستمشون کافیه باز بخوان ریز مصرف قطعاتشون رو می تونم براشون بنویسم.

البته دوستان اینو مد نظر داشته باشن که اگه بخوان اور کنن نسبت به اور صورت گرفته مصرف اون قطعه 10 الی 40% میتونه بالاتر بره پس اینم مدنظر داشته باشن.

ضمناً مصرفی که سایت و نرم افزار گرین نشون میده کاملاً اشتباهه ، دوستان اگه می خوان خودشون مصرف قطعاتشون تا حدودی بدستشون بیاد می تونن از سایتهایه زیر استفاده کنن:

http://extreme.outervision.com/psucalculatorlite.jsp

http://www.coolermaster.outervision.com/

لینک به دیدگاه

دوست عزیز شما در محاسباتتون بعضی موارد رو در نظر نگرفتید :

DVD RW : هر کدوم 35 وات

DVD ROM : هر کدوم 25 وات

لوازمی که به پورت USB وصل میشن و برق خودشون رو تامین میکنن : هر کدوم 2 وات

فن 12 سانتی معمولی کیس : هر کدوم 6 وات

فن 12 سانتی LED کیس : هر کدوم 7 وات

مودم 56 دایل آپ : 6 وات

در صورت کارکرد مداوم و 24 ساعته و برای مصرف بیش از یک سال بین 20 تا 30 درصد توان اضافه محاسبه میشه . حالا این بیشتر از 90 % توان پاور هست ؟

عزیز کسی نمیخواد اینجا به کسی ضرر بزنه . همه دوست دارن راهنمایی درست بکنن . همه دوست دارن راهنمایی درست بگیرن . اگر همه پستها رو بخونی میبینی که به کاربر اول که کارت 5770 میخواستن گفتیم که 430 وات لب مرزه و بهتره پاور قویتری تهیه کنن . کار انجام میده ولی بعد از مدتی که راندمان پاور اومد پایین ممکنه مشکل ایجاد کنه . مخصوصا پاور ایشون که 1 سالی میشد که در حال کار بوده . شما برای خرید پاور همیشه باید کمی بیشتر رو در نظر بگیرید . چون ممکنه نیاز به اضافه و یا تعویض قطعه ای پیدا کنید که پاور براتون مشکل ساز میشه . و اونجا بیشتر ضرر میکنین . در مورد پاور 535 وات ، درسته که توان مورد نیاز رو ( باز هم لب مرز ) تامین میکنه ، ولی چون فقط یک کابل 6 پین داره برای کارت 560ti که احتیاج به 2 تا 6 پین داره مناسب نیست . درسته که با تبدیل میشه استفاده کرد . ولی فشار زیادی به کارت و پاور میاره و در طولانی مدت مشکل ساز میشه . موفق باشید @};-

لینک به دیدگاه

دوست عزیز شما در محاسباتتون بعضی موارد رو در نظر نگرفتید :

DVD RW : هر کدوم 35 وات

DVD ROM : هر کدوم 25 وات

لوازمی که به پورت USB وصل میشن و برق خودشون رو تامین میکنن : هر کدوم 2 وات

فن 12 سانتی معمولی کیس : هر کدوم 6 وات

فن 12 سانتی LED کیس : هر کدوم 7 وات

مودم 56 دایل آپ : 6 وات

در صورت کارکرد مداوم و 24 ساعته و برای مصرف بیش از یک سال بین 20 تا 30 درصد توان اضافه محاسبه میشه . حالا این بیشتر از 90 % توان پاور هست ؟

عزیز کسی نمیخواد اینجا به کسی ضرر بزنه . همه دوست دارن راهنمایی درست بکنن . همه دوست دارن راهنمایی درست بگیرن . اگر همه پستها رو بخونی میبینی که به کاربر اول که کارت 5770 میخواستن گفتیم که 430 وات لب مرزه و بهتره پاور قویتری تهیه کنن . کار انجام میده ولی بعد از مدتی که راندمان پاور اومد پایین ممکنه مشکل ایجاد کنه . مخصوصا پاور ایشون که 1 سالی میشد که در حال کار بوده . شما برای خرید پاور همیشه باید کمی بیشتر رو در نظر بگیرید . چون ممکنه نیاز به اضافه و یا تعویض قطعه ای پیدا کنید که پاور براتون مشکل ساز میشه . و اونجا بیشتر ضرر میکنین . در مورد پاور 535 وات ، درسته که توان مورد نیاز رو ( باز هم لب مرز ) تامین میکنه ، ولی چون فقط یک کابل 6 پین داره برای کارت 560ti که احتیاج به 2 تا 6 پین داره مناسب نیست . درسته که با تبدیل میشه استفاده کرد . ولی فشار زیادی به کارت و پاور میاره و در طولانی مدت مشکل ساز میشه . موفق باشید @};-

دوست خوبم من 10 وات تو مصرف شاخه 12 ول سایر قطعات رو در نظر گرفتم که منظورم فنها بود.

فنهایه 12 سانتی دور پایین زیر 3 وات و دور بالا زیر 4-5 وات مصرفشونه نه 6 و 7 وات

منم 10 رو برایه 2 فن با دور معمولی و یک فن دور بالا در نظر گرفتم.

و در شاخه هایه 3.3 و 5 وات هم 20 وات برایه سایر قطعات در نظر گرفتم که منظورم یکعدد رایتر و usb و ... هست که جهت اطلاعتون مصرف یک رایتر در حدود 10 وات هست نه 25-35 وات (شما این موارد رو از سایت گرین می گین که به کلی اشتباهه)

ضمن اینکه تمام قطعات رو من در حالت فول لود قرار دادم که همچین چیزی در واقعیت ممکن نیست که هم تمام قطعات فول لود کار کنن و هم رایتر کار کنه هم usb و هم ...

ضمن اینکه در آخرم حداکثر توان مصرفی رو تا اندازه 90% قدرت پاور قابل استفاده گفتم و 10% هم اونجا جا گذاشتم.

بازم موردی بود بیشتر توضیح بدم بازم عرض می کنم .

ضمن اینکه بازم عرض می کنم تمام قطعات کامپیوتر هیچ وقت در حالت فول لود کار نخواهن کرد پس فول لود تمام قطعات + 10% نهایت 15% اضافه بهترین خرید برایه پاور هست نه فول لود تمام قطعات + 30% اضافه.

شما تو سایتهایه فروشنده بزرگ پاور (که بالطبع می خواهن مصرف کننده رو درست راهنمایی کنن نه مثل تولید کننده داخلیمون سعی بر انداختن پاورهایه 2 برابر نیاز مصرف کننده فقط به فکر پر کردن جیبشون باشن) که برای نمونه دوتاشونو گذاشتم می تونین قطعات رو درج کنین تا پاور مناسب رو براتون پیشنهاد بده اونموقع می فهمین که حرفهایه من واقعیت داره یا نه.

در مورد هر قطعه ای هم که فکر می کنین مصرفشو اشتباه نوشتم می تونم با دیلیل و مدرک حرفمو ثابت کنم.

بازم عرض می کنم دادن پستم برای ناراحت کردن شما یا دیگر دوستان و یا مبنی بر دخالت بر کارتون نبود هدفم آگاهی همه دوستان بود. @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست اولی که پاور 430A Greenداشت و حداکثر قصد خرید یک کارت 5770 رو داشت با پردازنده phenom II 965 و بقیه قطعات در حد متوسط:

حداکثر توان پاور:

430 وات

حداکثر توا شاخه 12 ولت:

335 وات

مصرف قطعات در فول لود و زیر فشار تستهایه سنگین (منظور مصرف قطعات با تست پردازنده با نرم افزاری مثل OCCT و کارت گرافیم با 3Dmark - که شاید برایه بیشتر دوستان این حالت به ندرت پیش بیاد )

مصرف از شاخه 12 ولت:

کارت گرافیک 5770: 108 وات

پردازنده 965: 140 وات

مادربرد از شاخه 12 ولت 30 وات

سایر قطعات از شاخه 12 ولت: 10 وات

جمع مصرف از شاخه 12 ولت: 288 وات

میزان مصرف قطعات از شاخه 12 ولت نسبت به پاور 85%= یک پاور مناسب

مصرف کل قطعات:

288 وات

+

مصرف مادربرد از شاخه 5 و 3.3ولت= 20 وات

هارد در صورتیکه دو عدد باشه= 20 وات

رم در دو اسلت = 17 وات

دیگر قطعات= 20 وات

کل مصرف قطعات= 365 وات

درود

دوست من باید چندتا نکته رو براتون یادآوری کنم:

1-فنوم 965 تا 240وات مصرف داره و اونی که شما نوشتی توان حرارتی هست.

دقت کنید

دقت کنید

2-نکته دیگه راندمان پاور هست.اینو قبول دارید که پاور بیشتر از راندمانش که بازده نداره مگر اینکه تو پیک اونم بصورت لحظه ای!؟

یعنی پاوری که77 درصد راندمان داره عملا بیشتر از 77 درصد از توان واقعی که رو لیبلش خورده نمیتونه برق تامین کنه اونم تو بهترین حالت(برق 220-230ولت باشه و تهویه کیس مناسب باشه که پاور داغ نکنه راندمانش پایین بیاد و...یعنی شرایط ایده آل).پس :

430 وات میشه 331.1 وات مفید.حالا به نظر شما 430a کافی بوده!؟

ممکنه کاربر با این پاور به راحتی کار کنه(چون بیشتر اوقات هم پردازنده و هم گرافیک باهم توی فشار نیستند)و هیچ مشکلی براش پیش نیاد ولی به مرور قطعاتشون آسیب میبینه.اکثر بدگویی ها هم که در مورد پاورهای گرین پیش میاد به دلیل استفاده نکردن از پاور مناسب برای سیستم هست که بعداز یه مدت وقتی پاور زیر فشار و عدم توانایی در تامین واتیج بالاتر از توانش قرار میگره آسیب میبینه.

موفق باشید

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

دوست خوبم من 10 وات تو مصرف شاخه 12 ول سایر قطعات رو در نظر گرفتم که منظورم فنها بود.

فنهایه 12 سانتی دور پایین زیر 3 وات و دور بالا زیر 4-5 وات مصرفشونه نه 6 و 7 وات

منم 10 رو برایه 2 فن با دور معمولی و یک فن دور بالا در نظر گرفتم.

و در شاخه هایه 3.3 و 5 وات هم 20 وات برایه سایر قطعات در نظر گرفتم که منظورم یکعدد رایتر و usb و ... هست که جهت اطلاعتون مصرف یک رایتر در حدود 10 وات هست نه 25-35 وات (شما این موارد رو از سایت گرین می گین که به کلی اشتباهه)

ضمن اینکه تمام قطعات رو من در حالت فول لود قرار دادم که همچین چیزی در واقعیت ممکن نیست که هم تمام قطعات فول لود کار کنن و هم رایتر کار کنه هم usb و هم ...

ضمن اینکه در آخرم حداکثر توان مصرفی رو تا اندازه 90% قدرت پاور قابل استفاده گفتم و 10% هم اونجا جا گذاشتم.

بازم موردی بود بیشتر توضیح بدم بازم عرض می کنم .

ضمن اینکه بازم عرض می کنم تمام قطعات کامپیوتر هیچ وقت در حالت فول لود کار نخواهن کرد پس فول لود تمام قطعات + 10% نهایت 15% اضافه بهترین خرید برایه پاور هست نه فول لود تمام قطعات + 30% اضافه.

شما تو سایتهایه فروشنده بزرگ پاور (که بالطبع می خواهن مصرف کننده رو درست راهنمایی کنن نه مثل تولید کننده داخلیمون سعی بر انداختن پاورهایه 2 برابر نیاز مصرف کننده فقط به فکر پر کردن جیبشون باشن) که برای نمونه دوتاشونو گذاشتم می تونین قطعات رو درج کنین تا پاور مناسب رو براتون پیشنهاد بده اونموقع می فهمین که حرفهایه من واقعیت داره یا نه.

در مورد هر قطعه ای هم که فکر می کنین مصرفشو اشتباه نوشتم می تونم با دیلیل و مدرک حرفمو ثابت کنم.

بازم عرض می کنم دادن پستم برای ناراحت کردن شما یا دیگر دوستان و یا مبنی بر دخالت بر کارتون نبود هدفم آگاهی همه دوستان بود. @};-

اول اینکه پست شما باعث ناراحتی من نشده . بلکه خوشحال میشم کسی بیاد و با دلایل منطقی در مورد یک مسئله صحبت کنه . هم من یه چیزی یاد میگیرم ، هم کاربرهای دیگه . اگر هم جایی هر کدوم اشتیاه کنیم میشه متوجه بشیم .

دوم اینکه این مقدار مصرف و محاسبات رو با توجه به همون سایتی که ارائه دادید نوشتم . خودم هم همیشه از همون سایت استفاده میکنم . شما برای خرید پاور باید حالت فول لود رو در نظر بگیرید . باید فرض رو بر این بذارید که تو فول لود کار میکنه . چون اگر این کار رو نکنید ، اگر به اون مرحله از مصرف برسه به مشکل بر میخوره .

لینک به دیدگاه

درود

دوست من باید چندتا نکته رو براتون یادآوری کنم:

1-فنوم 965 تا 240وات مصرف داره و اونی که شما نوشتی توان حرارتی هست.

دقت کنید

دقت کنید

2-نکته دیگه راندمان پاور هست.اینو قبول دارید که پاور بیشتر از راندمانش که بازده نداره مگر اینکه تو پیک اونم بصورت لحظه ای!؟

یعنی پاوری که77 درصد راندمان داره عملا بیشتر از 77 درصد از توان واقعی که رو لیبلش خورده نمیتونه برق تامین کنه اونم تو بهترین حالت(برق 220-230ولت باشه و تهویه کیس مناسب باشه که پاور داغ نکنه راندمانش پایین بیاد و...یعنی شرایط ایده آل).پس :

430 وات میشه 331.1 وات مفید.حالا به نظر شما 430a کافی بوده!؟

ممکنه کاربر با این پاور به راحتی کار کنه(چون بیشتر اوقات هم پردازنده و هم گرافیک باهم توی فشار نیستند)و هیچ مشکلی براش پیش نیاد ولی به مرور قطعاتشون آسیب میبینه.اکثر بدگویی ها هم که در مورد پاورهای گرین پیش میاد به دلیل استفاده نکردن از پاور مناسب برای سیستم هست که بعداز یه مدت وقتی پاور زیر فشار و عدم توانایی در تامین واتیج بالاتر از توانش قرار میگره آسیب میبینه.

موفق باشید

دوست گلم شما کوچیکم بنویسین من باز دقت می کنم

خوب اول اینو بدونیم که Efficiency یا راندمان در پاور به چه چیزی اطلاق میشه:

یک پاور تمام برق ورودی رو نمی تونه در بخش خروجی به قطعات انتقال بده و درصد برق خروجی به برق ورودی پاور میزان راندمان اون پاور رو نشون میده که هر چقدر این درصد بالاتر باشه بهتره و میزان برق مصرفی کمتری خواهیم داشت... و معتبرترین موسسه ای که به آزمایش راندمان پاورها می پردازه موسسه plugloadsolutions هست که استانداردهایه این موسسه رو بنام 80+ می شناسیم

و اما اشتباهی که شما در این مورد متوجه شدین توانی که در پاورها درج میشه حداکثر توانی هست که پاور می تونه این توان رو بصورت مستمر ارائه بده ( توان peak هم توانیه که پاور در صورت لزوم می تونه این توان رو حداکثر بمدت 1 دقیقه ارئه بده که معمولاً نسبت به توان پاور به میزان 50 الی 150 وات بیشتر از حداکثر توان پاور هست)

پس توانی که در پاور درج میشه همون حداکثر توانی هست که بما میده نه اینکه اونو ضربدر راندمان کنیم و توانمون بدست بیاد (حداکثر توان پاور تقسیم بر درصد راندمان برابر خواهد بود با برق مصرفی پاورمون یعنی ورودی به پاور) تا اینجا مشکلمون حله... پس حداکثر توانمون 430 وات هست نه 331 وات.

و اما در مورد لینکهایی که گذاشتین و نشون دادین که مصرف پرازنده PhenomII 965 برابر 245 وات هست!!!

دوست گلم حداقل می تونستین متنها رو با google translator ترجمه کنین و ببینین که اون مصرف سیستم رو در حالت بیکاری سایر قطعات و فول لود پردازنده نشون داده.

می تونین ببینین که تو تست پردازنده کم مصرف Athlon II X2 250 رو که مصرفش 65 وات هست رو 165 وات نشون داده پس با کمی فکر می شد راحت به این قضیه پی برد.

برای درک بهتر مطلب با دو تا لینک از سایت Anandtech براتون توضیح میدم (که واضحتر نشون داده)

ببینین دوسته گلم تو مشخصات پردازنده ها و قبل از تست پردازنده مورد بحثمون رو یک پردازنده با مصرف فول لود 140 وات نام بردن:

http://www.anandtech.com/show/2819

و الان در تست مصرف به نوشته هایه بالایه جدول دقت کنین:

http://www.anandtech.com/show/2819/8

مصرف سیستم در حالت بیکاری پردازنده

و مصرف سیستم ر حالت لود پردازنده (قطعات دیگه هنوز در حالت بیکاری هستن و فقط از پردازنده کار کشیده میشه)

تو تمام تستهایه مصرف هم به این شیوه انجام میشه چونکه مصرق کل سیستم رو میشه اندازه گرفت و در آوردن مصرف تک تک قطعات در اون لحظه کار دشواریه .

فکر کنم کامل تونسته باشم براتون توضیح بدم

اول اینکه پست شما باعث ناراحتی من نشده . بلکه خوشحال میشم کسی بیاد و با دلایل منطقی در مورد یک مسئله صحبت کنه . هم من یه چیزی یاد میگیرم ، هم کاربرهای دیگه . اگر هم جایی هر کدوم اشتیاه کنیم میشه متوجه بشیم .

دوم اینکه این مقدار مصرف و محاسبات رو با توجه به همون سایتی که ارائه دادید نوشتم . خودم هم همیشه از همون سایت استفاده میکنم . شما برای خرید پاور باید حالت فول لود رو در نظر بگیرید . باید فرض رو بر این بذارید که تو فول لود کار میکنه . چون اگر این کار رو نکنید ، اگر به اون مرحله از مصرف برسه به مشکل بر میخوره .

ممنون حامد جان

منم تمام قطعات رو در حالت فول لود عرض کردم و محاسبه نمودم.

لینک به دیدگاه

حالا بیا یک تست تو سایت http://extreme.outervision.com/psucalculatorlite.jsp انجام بده .شرایط رو به این شکل بذار :

CPU : AMD Phenom II X4 965

VGA : HD 5770

Ram : 2*DDR3

HDD: 1*Regular sata

Drives : 1*DVD RW

56K PCI Modem check

3*USB

FAN : 3*12cm regular + 2*12cm LED + 1*12cm High Perf fpr CPU

Capacitor Aging set on 25%

با این شرایط پیشنهاد پاوری که بهت میده 434 واته . که شما 10 درصد بالاتر براش در نظر میگیری و میشه 480 وات . همون چیزی که من گفته بودم . تازه من معمولا مورد آخر رو روی 30% میزارم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مصرف سیستم رو در حالت بیکاری سایر قطعات و فول لود پردازنده نشون داده.

درود

این چیزایی که نوشتید برام کاملا روشنه.

شما زمانی رو در نظر بگیرید که هم پردازنده(البته پردازنده نزدیک به 100درصد)و هم گرافیک تو لود هستند.مثل بازی badcompany2 اونوقت با اون پاور یکسال کارکرده و یا به مرور بعداز گذشت یه مدت دیگه....ویا زمانی که کاربر مولتی تسکینگ انجام میده.مثلا من خودم وقتی فیلم ریپ میکنم حدود 60درصد از تمام هسته ها در گیر میشه وچون راه داره میام شیفت بازی میکنم.که یوزیج پروسوسر و گرافیک 100درصد میشه.طرف میاد یه هارد اکسترنال و یه *** با چهار تا چیز دیگه هم بهش وصل میکنه...

بحث اینه که شما حداقل رو در نظر میگیرد وما حداکثر.

اون دقت کنیدها رو هم کوچک کردم.چون دقتت خوبه.راضی کننده هست :D شوخی کردما

باتشکر

ویرایش : از کلماتی که برای فروم دردسر درست می کنند پرهیز کنید

ویرایش شده توسط Poorya_Lion
لینک به دیدگاه

ضمن اینکه تمام قطعات رو من در حالت فول لود قرار دادم

تو هر پستم تکرار کردم بازم تکرار میکنم من تمام قطعات رو در حالت فول لود محاسبه کردم و 10 الی 15% هم+فول لود تمام قطعات جایه اضافی دیگه برایه پاور در نظر گرفتم

منظور از فول لودم:

کارکرد 100% قطعه هست که تو هیچ بازی یا حتی تستهایی سنگین تمام قطعات نمی تونن در حالت فول لود کار کنن.

برایه مثال تو تستهای سنگینی مثل WPrime یا Occt که بیشترین فشار رو به پردازنده وارد میکنه کارت گرافیک یا رم و ...فول لود کار نمی کنن یا تو 3Dmark که از سنگینترین تستهایه گرافیکی هست کارت گرافیک فول لود کار میکنه و تو قسمتهایه محدودی شاید پردازنده هم فول لود کار کنه ولی دیگر قطعات نه...

تازه این تستها مدت کوتاهی انجام می پذیره و هر کسیم از این تستها استفاده نمی کنه.

بیشترین فشاری که تو نرم افزارهایه کاربردی که از پاور کار خواهد کشید گیم هست که برخلاف عده بسیاری حتی از کارت گرافیکم در حالت 100% کار نخواهد کشید.

برایه درک بیشتر مطلب چند مورد رو براتون با مثال تصویری بیان میکنم:

مصرف کارتهایه گرافیک در حالت بیکاری:

11611647714212672197.gif

مصرف در حالت نرمال و استفاده مینگین یک سیستم درحالت مصرف با نرم افزارها و بازیها:

14360783723662124462.gif

استفاده حداکثر نرم افزارها در بازیها یا تست

10816740994976699931.gif

ماکسیمم توانی که کارت امکان داره بهش برسه که فقط می تونه زیر تستهایه خیلی سنگین و یا اور صورت بگیره

86711846454387184231.gif

دیگه فکر می کنم تمام موارد رو ریز به ریز توضیح دادم و موردی برایه توضیح بیشتر نمونده باشه @};-

لینک به دیدگاه

حالا بیا یک تست تو سایت http://extreme.outervision.com/psucalculatorlite.jsp انجام بده .شرایط رو به این شکل بذار :

CPU : AMD Phenom II X4 965

VGA : HD 5770

Ram : 2*DDR3

HDD: 1*Regular sata

Drives : 1*DVD RW

56K PCI Modem check

3*USB

FAN : 3*12cm regular + 2*12cm LED + 1*12cm High Perf fpr CPU

Capacitor Aging set on 25%

با این شرایط پیشنهاد پاوری که بهت میده 434 واته . که شما 10 درصد بالاتر براش در نظر میگیری و میشه 480 وات . همون چیزی که من گفته بودم . تازه من معمولا مورد آخر رو روی 30% میزارم.

دوسته خوبم من اینقدر ریز به ریز مطالب رو براتون توضیح میدم و شما باز دارین حرف خودتون رو میزنین

در مورد محاسباتی که کردین:

قطعات رو در حالت فول لود به سایت دادین و محاسبه کرده و اما سوالی که ازتون دارم شما بغیر از مصرف فول لود قطعات اومدی یک ظرفیت اضافه هم برایه پاور گذاشتی (که من ده بار گفتم در این حالت محاسبه حداکثر 15% برایه ظرفیت اضافه زیاد که هست و کم نیست)

ولی شما باز تو قسمت Capacitor اومدی و طبق حرف خودت 25% هم اضافه برایه پاور در نظر گرفتی که شده توان434 وات (که برایه من شد 418 وات حالا هر چی) یعنی پاوری که دوستمون داشتن ، حالا دوباره دارین یه 10% دیگم اضافه می کنین !!!

این دیگه چییه!!! چقدر از فول لود قطعات برایه پاور اضافه در نظر می گیرین ... یکدونه 25% بعد برایه جمعش یه 10% دیگه!!!!

شما دوست داری برایه قطعاتی که 300 وات مصرفشون هست پاور 600 واتی بگیر هیچکس نمیگه چرا گرفتی .

واقعیتش اینکه من می خواستم در مورد بعضی مسائل توضیح بدم تا شاید بعضی از دوستان بتونن برایه خودشون یا راهنمایی دوستان دیگه ازش بهره ببرن (همونطور که من سعی می کنم از اطلاعات دوستان دیگه استفاده کنم) ولی اگه می دونستم اینقدر تو قبول نکردن مبحث اصرار می کنن از اول به خودم زحمت وقت گذاشتن برایه توضیح مطالب رو نمی دادم ، دیگه فکر کنم توضیحات بیش از این فایده ای نداره.

موفق و پیروز باشین @};-

ویرایش شده توسط Goodman
لینک به دیدگاه

دوست عزیز همونطوری که من حرف خودم رو میزنم ، شما هم حرف خودتون رو میزنید . من اون 25% رو به توصیه همون سایت اضافه کردم . اگر اون نکاتی رو که در پایین سایت نوشته شده بخونید متوجه میشید چرا . من برای سیستم با مصرف 300 وات نگفتم 600 وات بگیرن . برای سیستم با مصرف 430 وات گفتم 480 بگیرن . و چون اختلاف قیمت 480 و 530 فقط 5000 تومان بود ، برای اینکه در آینده اگر خواستن قطعه ای اضافه و یا تعویض کنن به مشکلی بر نخورن ، 530 وات رو پیشنهاد دادم .

لینک به دیدگاه

دوست عزیز همونطوری که من حرف خودم رو میزنم ، شما هم حرف خودتون رو میزنید . من اون 25% رو به توصیه همون سایت اضافه کردم . اگر اون نکاتی رو که در پایین سایت نوشته شده بخونید متوجه میشید چرا . من برای سیستم با مصرف 300 وات نگفتم 600 وات بگیرن . برای سیستم با مصرف 430 وات گفتم 480 بگیرن . و چون اختلاف قیمت 480 و 530 فقط 5000 تومان بود ، برای اینکه در آینده اگر خواستن قطعه ای اضافه و یا تعویض کنن به مشکلی بر نخورن ، 530 وات رو پیشنهاد دادم .

من اون نکات پایین سایت رو خوندم حتی لینک اون سایت رو خودم براتون قرار دادم دوست گلم.

من قسمتی که در اون تاکید دارین رو به فارسی ترجمه می کنم ، اگه ترجمه منم قبول ندارین می تونین از Google Translator استفاده کنین.

در توضیحات پایین سایت نوشته :

در صورتی که قصد استفاده از پاورتون رو حداقل به مدت 1 سال یا بیشتر رو دارین 10 الی 20% از میزان مصرف پاور قویتری استفاده کنین ( حرفی که من دارم میگم)

و در صورتی که سیستم بصورت 24 ساعت در روز و کل هفته به همین صورت بطور مداوم روشن خواهد ماند این مقدار رو به 20 الی 30% بیشتر از مصرف قطعات در نظر داشته باشین.

خوب درست؟؟؟

الان برایه بار آخر جمع بندی می کنم و توضیح میدم و دیگه هر چی رو دوست دارین اونو قبول کنین

شما سیستم دوستمون رو با قطعات فول لود و استفاده مداوم از 3 تا usb و رایتر و مودم و 5 تا فن و .... به سیستم دادین منم گفتم باشه شما بدترین حالت ممکن رو در نظر بگیرین

بعد شما تشخیص دادین که بنا به توصیه سایت درصد اضافه برایه سیستم در نظر بگیرین که یک استفاده نرمال رو در نظر نگرفتین و سیستم دوستمون رو در حالت 24 ساعت روشن و بدون استراحت در نظر گرفتین و 25% هم برایه اون اضافه کردین ، من به اونم حرفی نزدم و گفتم اونم درست تا اینجا همه شرایطی رو که سر حاج زنبور عسلم نیومده به این سیستم روا دیدیم و محاسبه کردیم و شد 430 وات یعنی پاوری که دوستمون داشت.

حالا من این سوال رو پرسیدم که اون 10% که دارین باز اضافه می کنین تا بگین اشتباهی در کارتون نیست و دوستمون باید پاورشون رو تعویض می کردن .. از کجا آوردینش!!!

اگه می خواین بزور بگین که ماست سیاهه من قبول می کنم تا این بحث دیگه تموم بشه ، چون از بحثهایی که از جنبه علمی خارج میشن و به حاشیه ومن ومن گفتن کشیده میشن اصلاً خوشم نمیاد.

اگه با حرفی یا توضیحیم باعث رنجاندن یا ناراحتیتون شدم ازتون عذر می خوام.

موفق و پایدار باشین دوسته من @};-

لینک به دیدگاه

یه سوال

مثلا اگه راندمان یه پاور 580 وات 80 درصد باشه، یعنی برای تولید 580 وات ، 725 وات مصرف میکنه؟

لینک به دیدگاه

یه سوال

مثلا اگه راندمان یه پاور 580 وات 80 درصد باشه، یعنی برای تولید 580 وات ، 725 وات مصرف میکنه؟

تقریبا همچین چیزی میشه . منتها تو شرایط متفاوت این راندمان متفاوته . این که میزنه 80 درصد بهترین حالته . مثلا اگر پاور 500 وات راندمان 80 درصد داشته باشه ، تو مصرف 400 واتش این اندازه هستش . تو اندازه های دیگه مصرف این راندمان میاد پایین . معمولا تو سایت تولید کننده به شکل نمودار کشیده . تو سایت گرین میتونید نمونه این مودار رو ببینید . مثلا لینک زیر ، آخرین نمودار :

http://www.green-case.com/products/power/power.php?model=GP530A-EU

لینک به دیدگاه

من اون نکات پایین سایت رو خوندم حتی لینک اون سایت رو خودم براتون قرار دادم دوست گلم.

من قسمتی که در اون تاکید دارین رو به فارسی ترجمه می کنم ، اگه ترجمه منم قبول ندارین می تونین از Google Translator استفاده کنین.

در توضیحات پایین سایت نوشته :

در صورتی که قصد استفاده از پاورتون رو حداقل به مدت 1 سال یا بیشتر رو دارین 10 الی 20% از میزان مصرف پاور قویتری استفاده کنین ( حرفی که من دارم میگم)

و در صورتی که سیستم بصورت 24 ساعت در روز و کل هفته به همین صورت بطور مداوم روشن خواهد ماند این مقدار رو به 20 الی 30% بیشتر از مصرف قطعات در نظر داشته باشین.

خوب درست؟؟؟

الان برایه بار آخر جمع بندی می کنم و توضیح میدم و دیگه هر چی رو دوست دارین اونو قبول کنین

شما سیستم دوستمون رو با قطعات فول لود و استفاده مداوم از 3 تا usb و رایتر و مودم و 5 تا فن و .... به سیستم دادین منم گفتم باشه شما بدترین حالت ممکن رو در نظر بگیرین

بعد شما تشخیص دادین که بنا به توصیه سایت درصد اضافه برایه سیستم در نظر بگیرین که یک استفاده نرمال رو در نظر نگرفتین و سیستم دوستمون رو در حالت 24 ساعت روشن و بدون استراحت در نظر گرفتین و 25% هم برایه اون اضافه کردین ، من به اونم حرفی نزدم و گفتم اونم درست تا اینجا همه شرایطی رو که سر حاج زنبور عسلم نیومده به این سیستم روا دیدیم و محاسبه کردیم و شد 430 وات یعنی پاوری که دوستمون داشت.

حالا من این سوال رو پرسیدم که اون 10% که دارین باز اضافه می کنین تا بگین اشتباهی در کارتون نیست و دوستمون باید پاورشون رو تعویض می کردن .. از کجا آوردینش!!!

اگه می خواین بزور بگین که ماست سیاهه من قبول می کنم تا این بحث دیگه تموم بشه ، چون از بحثهایی که از جنبه علمی خارج میشن و به حاشیه ومن ومن گفتن کشیده میشن اصلاً خوشم نمیاد.

اگه با حرفی یا توضیحیم باعث رنجاندن یا ناراحتیتون شدم ازتون عذر می خوام.

موفق و پایدار باشین دوسته من @};-

من پاور رو بر اساس 90% لود محاسبه کردم . نه فول لود . استفاده مداوم از 3 تا USB و غیره لازم نیست باشه . باید اندازه ای باشه که اگر همچین نیازی داشتن مشکلی پیش نیاد . شما میگید این شرایط سر حاج زنبور عسل هم نیومده . نمی دونم این رو توهین بدونم یا شوخی . من شوخی فرض میکنم . چون شما رو آدم منطقی میبینم . برای من همینطوریه . سیستم من تقریبا 24 ساعته روشنه . چرا باید فکر کنم کسی که راهنمایی میخواد سیستمش 2 ساعت در روز کار میکنه ؟ چرا باید پاور ضعیف پیشنهاد بدم ( یا لب مرز ) که مشکلی براش پیش بیاد و اون موقع بگه تو گفتی اینو بگیر ؟ من این 10% رو بیشتر میگم چون محاسبات این سایتها بر اساس استفاده ایده آله . مثلا اگر ایشون تو محیط نا مناسبی از سیستم استفاده کنن و حرارت زیاد باشه ، راندمان پاور کاهش پیدا میکنه و افت اون تو دراز مدت بیشتر از این حالت ایده آل میشه . گفتم که من برای آینده هم در نظر میگیرم شاید بخوان قطعه ای مثل درایو یا هارد یا رم و یا کارت PCI اضافه کنن . یا بخوان قطعه ای رو تعویض کنن . چرا الان که قصد تعویض رو دارن کمی قویتر نگیرن تا بعدا مشکلی نداشته باشن ؟ شما فقط تاکید داری که تو شرایط فعلی این پاور مناسبه . حر شما درست . ولی شما نمیدونی که هر کاربر چطور از سیستمش استفاده میکنه و قراره باهاش چی کار کنه . برای همین موقع پیشنهاد دادن باید همه احتمالات رو در نظر بگیری .

لینک به دیدگاه

یه سوال

دوست عزیز . بهتر قسمت آخر جمله را به اینصورت بگیویم.

اگر بخواهیم 580 وات خروجی از پاور بگیریم ، باید یک پاور 725 وات با راندمان 80 درصد داشته باشی تا 580 را به صورت continues داشته باشید.

لینک به دیدگاه

من پاور رو بر اساس 90% لود محاسبه کردم . نه فول لود . استفاده مداوم از 3 تا USB و غیره لازم نیست باشه . باید اندازه ای باشه که اگر همچین نیازی داشتن مشکلی پیش نیاد . شما میگید این شرایط سر حاج زنبور عسل هم نیومده . نمی دونم این رو توهین بدونم یا شوخی . من شوخی فرض میکنم . چون شما رو آدم منطقی میبینم . برای من همینطوریه . سیستم من تقریبا 24 ساعته روشنه . چرا باید فکر کنم کسی که راهنمایی میخواد سیستمش 2 ساعت در روز کار میکنه ؟ چرا باید پاور ضعیف پیشنهاد بدم ( یا لب مرز ) که مشکلی براش پیش بیاد و اون موقع بگه تو گفتی اینو بگیر ؟ من این 10% رو بیشتر میگم چون محاسبات این سایتها بر اساس استفاده ایده آله . مثلا اگر ایشون تو محیط نا مناسبی از سیستم استفاده کنن و حرارت زیاد باشه ، راندمان پاور کاهش پیدا میکنه و افت اون تو دراز مدت بیشتر از این حالت ایده آل میشه . گفتم که من برای آینده هم در نظر میگیرم شاید بخوان قطعه ای مثل درایو یا هارد یا رم و یا کارت PCI اضافه کنن . یا بخوان قطعه ای رو تعویض کنن . چرا الان که قصد تعویض رو دارن کمی قویتر نگیرن تا بعدا مشکلی نداشته باشن ؟ شما فقط تاکید داری که تو شرایط فعلی این پاور مناسبه . حر شما درست . ولی شما نمیدونی که هر کاربر چطور از سیستمش استفاده میکنه و قراره باهاش چی کار کنه . برای همین موقع پیشنهاد دادن باید همه احتمالات رو در نظر بگیری .

دوسته خوبم من نه به خودم اجازه میدم و نه خودم تو شخصیتی هستم که به کسی توهین کنم اون مثالم لایه حرفهام یک مزاح بود.

در مورد اینکه شما بدترین شرایط رو برایه پیشنهاد یک پاور برایه دوستان در نظر می گیرین حرفتون کاملاً منطقی و منم این حرفتونو چند بار با تاکید قبول کردم و بازم قبول می کنم.

و اما موردی که فکر کنم باهم در اختلاف نظریم اینجاست که من عرض می کنم خدمتتون با اون 25% اضافه بر مصرف قطعات تمام نیاز و خطرات و مشکلات و مصرف مداوم به راحتی پوشش داده خواهد شد (25% اضافه بر مصرف لود قطعات مقدار کمی نیست) شخصی که 24 ساعته هم سیستمش روشنه... صبح تا شب یا شب تا صبح گیم بازی نمی کنه و تستهایه سنگین از سیستمش نمیگیره ف پس اینو مطمئن باشین که 25% اضافه درصدی بالا برایه سیستم هست و بیش از این نیازی به پاور قویتر نیست.

و اما بعد از تمام این مباحث میرسیم به مهمترین نکته و یک دو راهی که کاربر مورد نظر چه پاور رو باید استفاده کنه:

من خودم همیشه برای دوستی که قصد خرید یک پاور روداشته باشه تمام آینده نگری ها و مابه التفاوت قیمت پاور ها و وجه خرید و باصرفه بودن پاور قویتر رو مد نظر قرار میدم و پاوری قوی برایه خرید به دوستان پیشنهاد میدم ( چون به نظرم پاور اولین و مهمترین قطعه ای هست که تو جمع کردن یک سیستم باید مد نظر داشت)

و اما در موردی که دوستی پاوری دارن که 20-25 % قویتر از مصرف قطعاتی هست که قصد استفادشون رو دارن.. به هیچ وجه بهشون توصیه نمی کنم که پاورشون رو بفروشن و یک پاور دیگه بگیرن و یک خرج اضافه براشون تحمیل بشه ( موردی که باعث شد من تمام این پستها رو بدم) بلکه بهشون می گم که این پاور برایه این قطعاتی که قصد خرید یا ارتقاء رو دارین کاملاً جوابگو هست ولی در صورت ارتقاء دوباره سیستم و یا تعویض هر قطعه ای با قطعه قویتر باید پاورتون رو هم تعویض کنین.

این بحثم دیگه از موضوع تایپیک جدا شده و با ادامه بحثم فکر نمی کنم به نتیجه ای برسیم ، پس با عذر خواهی تمام من دیگه این بحث رو از طرف خودم همینجا کاتش می کنم. @};- .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...