رفتن به مطلب

بوت نشدن سی پی یو g4560 روی z170

ferdosi
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

با سلام  

یک عدد مین z170   هست که تولیدش  دسامبر 2017 هست سی پی یو  4560 روش  تصویر نمیده و بعد یه مدت کوتاه خاموش روشن میشه  

میخواستم بدونم   این  مین ها  از  چه تاریخی بایوسشون    آپدیت هستن برا  سری  هفتم  سی پی یو اینتل   که بدونم  مین  مشکل  داره یا آپدیت نیست ؟

با تشکر

لینک به دیدگاه

سلام

بر اساس تاریخ که زیاد نمیشه گفت و استناد کرد 

احتمال زیاد مشکل با اپدیت بایوس حل میشه?

لینک به دیدگاه

سلام ی راهی براتون فرستادم

ویرایش شده توسط Amin114
لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Amin114 گفته است :

سلام

همینجا میگفتی ما هم فیض ببریم.

لینک به دیدگاه

اگه منظورتون بوت ویندوزه 

احتمالا CPU مشکل داره یا رم واسلاتش .جای رمو عوض کنین یک رم تو اسلات اول یا چهارم بندازین

توی تصویر ندادن .چندبار.  ریستارت ندیدم تابحال .فقط تصویر نمیده

احتمال سوم سوکت CPU دقیق نگاه کنین کج نباشه یا حتی افتادن یک مو میتونه باعث تصویرندادن بشه

قبل از اپدیت اینارو بررسی کنید 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 8 ساعت قبل، Hamed2G گفته است :

سلام

بر اساس تاریخ که زیاد نمیشه گفت و استناد کرد 

احتمال زیاد مشکل با اپدیت بایوس حل میشه1f64f.png

سلام  بله آقا حامد بنظر میاد آپدیت بایوس نیاز باشه البته من از زدن تاپیک خواستم بدونم به تاریخ  ساخت میشه استناد کرد که حتمی آپدیت هست  یانه 

که  نظر شما  تینکه نمیشه قطعی استناد کرد 

در 7 ساعت قبل، Amin114 گفته است :

سلام دوست گرامی 

ممنون بله  دیدم 

در 43 دقیقه قبل، farshad sh گفته است :

توی تصویر ندادن .چندبار.  ریستارت ندیدم تابحال .فقط تصویر نمیده

احتمال سوم سوکت CPU دقیق نگاه کنین کج نباشه یا حتی افتادن یک مو میتونه باعث تصویرندادن بشه

قبل از اپدیت اینارو بررسی کنید 

سلام 

بله  بعد چند ثانیه خاموش و مجدد روشن میشه  اینکه منو کمی به شک انداخت 

چون ظاهرا ساپورت نکردن  سی پی یو تااونجا که  خودم یادم هست  فقط تصویر نمیاد و سیستم خاموش روشن نمیشه 

سوکت سی پی یو چک کردم دوتا پایه کمی کج هستن ولی نه بدجور  چندبار تمیز کردم

سی پی یو دیگه برا تست ندارم وگرنه مطمن میشدم 

خود سی پی یو سالمه مطمن 

لینک به دیدگاه

درود. عزیز این مشکل میتونه به ناسازگاری رم هم مربوط باشه. رماتونم چک کنین سازگارن یا نه. اگه مشکل از سی پی یو باشه سیستم خاموش میشه بلافاصله اینکه فقط تصویر نمیاد نود درصد مشکل از رمه.

لینک به دیدگاه

من هردو مشکلو تجربه کردم یبار 2120 داشتم روشن کردنی سیستم بلافاصله بعد از چند ثانیه خاموش میشد. چک کردم دیدم پایه های سی پی یو خم شده. یبارم مشکل ناسازگاری رم داشتم که سیستم روشن بود و فقط بوق شناسایی نشدن رم میداد و تصویر نمیومد که مشخص شد مشکل از رمه و ناسازگاره با تعویض رم حل شد. ?

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 30 دقیقه قبل، ho3einsa گفته است :

درود. عزیز این مشکل میتونه به ناسازگاری رم هم مربوط باشه. رماتونم چک کنین سازگارن یا نه. اگه مشکل از سی پی یو باشه سیستم خاموش میشه بلافاصله اینکه فقط تصویر نمیاد نود درصد مشکل از رمه.

سلام  ناسازگاری که نیست  و رمها سالمه 

در 28 دقیقه قبل، ho3einsa گفته است :

من هردو مشکلو تجربه کردم یبار 2120 داشتم روشن کردنی سیستم بلافاصله بعد از چند ثانیه خاموش میشد. چک کردم دیدم پایه های سی پی یو خم شده. یبارم مشکل ناسازگاری رم داشتم که سیستم روشن بود و فقط بوق شناسایی نشدن رم میداد و تصویر نمیومد که مشخص شد مشکل از رمه و ناسازگاره با تعویض رم حل شد. 1f337.png

بله این تجربه داشتم  اینم بعد 6_7ثانیه 

خاموش میشه و محدد روشن میشه 

شک به پایه ها دارم ولی نمیخام زباد دستکاری بشه 

میخواستم بدونم آپدیت نبودن  بایوس برا ساپورت سری 7 هم میتونه به این شکل خاموش روشن شدن و تصویر ندادن باشه یا نه فقط تصویر نمیده  و یکسره روشنه

اینو کسی تجربه داره از دوستان

چون من یه مورد قبلا داشتم قطع و وصل نمیشد و یکسره بود و تصویر نمیداد

لینک به دیدگاه

من چندبار  تصویر ندادن اپدیت داشتم خاموش روشن نمیشه

فقط اسلات رمو عوض کن .چون معمولا خار سوکت CPU خراب میشن .مستقیما یکی یا دوماژول رم از کار میوفتن 

ممکنه ریستارت بخاطر رم باشه . ریستارت ربطیCPU  نداره . مگر نینسوز باشه که بعدش دیگه کلا الکی یکسره روشنه 

من حتی CPU سوخته هم چک کردم الکی روشنه فن .ریستارت نداشته 

برو سراغ رم  اگه نشد یک CPU دیگه گیربیار واسه تست. بعد ببینی وضعیت خار سوکت درچه خد خرابیه

ویرایش شده توسط farshad sh
لینک به دیدگاه

به احتمال زیاد خار های سوکت سی پی یو کج باشند !

چک کنید و اگه واردین  با موچین خیلی اروم صافش کنید   درست میشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 11 دقیقه قبل، hosin گفته است :

به احتمال زیاد خار های سوکت سی پی یو کج باشند !

چک کنید و اگه واردین  با موچین خیلی اروم صافش کنید   درست میشه

بله  دوتا از پایه ها خیلی کم کج شده بودن با سوزن  صافشون کردم ولی فرقی خاصل نشد 

البته  بیشترین علت اینطور ایراد همینی که شما فرمودید ولی  میترسم بیشتر ور برم و بشکنه چون  سر توپی مانندشون این دوتا پایه ظاهرا کنده شده! زیر لوپ  متوجه شدم 

اما مطمن نیستم هنوزم از این باشه

لینک به دیدگاه

اگر مادربردتون دکمه ezflashback برای فلش کردن بایوس از رو حافظه خارجی رو داره میتونید بدون سی پی یو هم بایوس بردتون رو آپدیت کنید شاید فرقی کرد!(برای خودم که داشتم تلاش میکردم سی پی یو های سری ۸ رو روی z170 لود کنم جواب داد)

لینک به دیدگاه

درود جناب فردوسی عزیز 

مین بورد خودم ورژن بایوسش قدیمی تر از روز تولیدش بود . چند روز قبل از تولیدش ورژن جدید برای بایوسش آمده بود ولی شرکت ورژن قدیمی تر (ورژن1)را روی بایوس پروگرم کرده بود .

در ضمن شما الان هیچ مینبورد نسل 100 پیدا نخواهید کرد (چه جدید و چه قدیمی)که احتیاج به آپدیت بایوس برای پردازنده های نسل هفت نداشته باشد .

ام اس آی قابلیت bios flashback را دارد و بدون رم و پردازنده میشود بایوس را آپدیت کرد

در مورد مین بوردتون هم مدل را بفرمائید تا بهتر بشه راهنمایی کرد (مال کدام شرکته؟)در ضمن بنده وقتی روی مین بورد Z170 ام وقتی بایوسش آپدیت نبود پردازنده ی نسل 7 گذاشتم فقط تصویر نمیداد و خاموش روشن نمیشد .

ویرایش شده توسط Amir.s.b
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 1 ساعت قبل، Amir.s.b گفته است :

درود جناب فردوسی عزیز 

مین بورد خودم ورژن بایوسش قدیمی تر از روز تولیدش بود . چند روز قبل از تولیدش ورژن جدید برای بایوسش آمده بود ولی شرکت ورژن قدیمی تر (ورژن1)را روی بایوس پروگرم کرده بود .

در ضمن شما الان هیچ مینبورد نسل 100 پیدا نخواهید کرد (چه جدید و چه قدیمی)که احتیاج به آپدیت بایوس برای پردازنده های نسل هفت نداشته باشد .

ام اس آی قابلیت bios flashback را دارد و بدون رم و پردازنده میشود بایوس را آپدیت کرد

در مورد مین بوردتون هم مدل را بفرمائید تا بهتر بشه راهنمایی کرد (مال کدام شرکته؟)در ضمن بنده وقتی روی مین بورد Z170 ام وقتی بایوسش آپدیت نبود پردازنده ی نسل 7 گذاشتم فقط تصویر نمیداد و خاموش روشن نمیشد .

سلام  خدمت شما  دوست عزیز

ممنون بابت   پاسخ  که  درمورد  آپدیت دادید   ولی  مشکل  اصلی که بنده دارم  اینکه   مین  بعد  6- 7 ثانیه  خاموش  میشه و مجدد روشن میشه  وگرنه  مورد دیگه هم داشتم  که  خب   آپدیت نبود  و لی   فقط بوت نمیشد   سیستم خاموش روشن  نمیشد  اینکه  بخاطر همین تاپیک زدم  خودم  شکم به  سو کت سی پی یو هست  ولی  خب   مطمن نیستم 

مین z170 x p-sli giga    هست 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...