رفتن به مطلب

درخواست راهنمایی برای قطعی برق!

AlirezaD
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان عزیز، بنده ساکن شیراز هستم، مشکلی که این روزها همه ما باهاش داریم دسته پنجه نرم میکنیم قطعی مکرر برق هست حالا چه روی برنامه خاصی باشه چه نباشه و برای ما کاربران pc که سیستم معمولا از صبح روشن هست تا شب مشکل اساسی حساب میشه، اولین سوالم این هست که وقتی سیستم روشن هست و برق قطع بشه چه اتفاقی در خود سیستم میوفته، چطور این قطع برق ناگهانی میتونه آسیب برسونه به قطعات؟ تجربه این اتفاق رو دارم چندین سال پیش که در اثر همین قطعی برق هاردم سوخت! و الانم در این قطعی برقهای جدید یکی از فن های کارت گرافیکم دیگه کار نمیکنه! :( درسته یه برنامه قطعی برق پخش شده در اینترنت که میگن طبق این برنامه و جدول زمانبندی شده برق مناطق قطع میشه که من الان دو سه بار طبق این جدول بررسی کردم و درست نبوده و قطعی برق خارج از این برنامه بوده، مثلا یه روز که برق به مدت دو ساعت قطع میشه طبق این جدول میشدیم مثلا گروه الف که زرد رنگ هست و طبق اون ساعت قطع برق در روز بعد مشخص میشه که خب این اتفاق نمی افتاد و خارج از این برنامه بود!!! البته این برنامه رو سازمان برق فارس زده ولی مثل اینکه بعدش اومدن گفتن که این برنامه درست نیست و قطعی برق اصلا روی برنامه خاصی نیست!!! که همه ما میدونیم که  درست نمیگن! 

یه مدت بود که برق منطقه ما بین ساعت 12 ظهر تا 6 عصر میرفت، و من دیگه تصمیم گرفتم که از ساعت 12 ظهر دیگه سیستم رو خاموش کنم و تا 6 عصر هم روشن نکنم که خب تا یه چندروزی جواب گرفتم و تمامی قطعی برق منطقه ما بین همین ساعت 12 تا 6 عصر بود و منم برنامه روشن کردن سیستمم رو روی همین ساعت خاموشی تنظیم کردم تا اینکه امروز ساعت 10 صبح برق قطع شد و خارج از برنامه مشخص شده قبلی!!! و بازم سیستمم روشن و مشغول کار بودم که خاموش شد، دیگه نمیتونم یه هزینه دیگه متحمل شم برای سیستم دیگه نمیتونم، چون ندارم! چون هزار رو یک خرج واجب تر دارم! به خدا دارم دیگه دیوونه میشم از دست این قطعی برق!! خودم کم مشکل و نگرانی و دغدغه ندارم که این مسله برق هم شده قوز بالا قوز!!! همش نگرانم که خدایی نکرده باز یه اتفاق بد  دیگه ایی نیوفته برا سیستم!!! :(

مهمترین سوالم اینه که چیکار کنم من با این قطعی برق ها طبق برنامه هم که قطع نمیکنن که تکلیفم رو بدونم!!! از این سیستم های UPS هم بخوام بگیرم که خیلی گرونن و نمیتونم هزینه کنم ،دوستان عزیزم اگر پیشنهادی نظری دارید ممنونتون میشم که راهنماییم کنید.

با سپاس 

برق.jpg

لینک به دیدگاه

امروز وسط رینبو موقع انجام چلنج طوری برق رفت که فیوز مغزم پرید و 3 ساعت برق نداشتیم

دیشب هم دو ساعت برق نداشتیم،آخه برق شمال واسه چی باید قطع بشه

لینک به دیدگاه

اولا که شما میتونید به تهیه UPS مشکلتون رو حل کنید و بعد از رفتن برق با ذخیره کردن پروژتون سیستم رو به درستی خاموش کنید

در 9 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

امروز وسط رینبو موقع انجام چلنج طوری برق رفت که فیوز مغزم پرید و 3 ساعت برق نداشتیم

و در مورد شما هم باید بگم کل کشور در مشکل برقه و مثل آب نیست که به جنوب کشور ختم بشه و بیشتر کشور این مشکلات رو دارن و همیشه قعطی برق هست برای همه

لینک به دیدگاه

ups بهترین کاره مدل های ارزون هم هست (بود احتمالا) که یک زمان کمی میتونه روشن نگه داره که برای خاموش کردن درست کافی هست 

لینک به دیدگاه

فکر کنم ups اقتصادی در حالت فول لود (مثلا گیم) بیشتر از ۱۰ دقیقه دووم نیاره. در حالت معمولی هم نیم ساعت. خودم خیلی دلم میخواد یه ups کوچک و اقتصادی داشته باشم.

دوستان که اطلاعات در مورد خرید ups دارند لطفا به اشتراک بزارند تا مشکل این دوستمون هم حل بشه. ممنون

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

این که خوبه 
من 2 ساعت داشتم وب گردی میکردم تا اومدم رفتم csgo  مچ comp زدم برقا رفت ... ( دوستان csgo باز خوب میدونن بد دردیه :|

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، SaeedReDLiNe گفته است :

این که خوبه 
من 2 ساعت داشتم وب گردی میکردم تا اومدم رفتم csgo  مچ comp زدم برقا رفت ... ( دوستان csgo باز خوب میدونن بد دردیه :|

are cooldown va rank down :D

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، aVaOMi گفته است :

فکر کنم ups اقتصادی در حالت فول لود (مثلا گیم) بیشتر از ۱۰ دقیقه دووم نیاره. در حالت معمولی هم نیم ساعت. خودم خیلی دلم میخواد یه ups کوچک و اقتصادی داشته باشم.

دوستان که اطلاعات در مورد خرید ups دارند لطفا به اشتراک بزارند تا مشکل این دوستمون هم حل بشه. ممنون

https://www.lioncomputer.com/سایر-محصولات/محافظ-و-چند-راهی-برق/ups.html?product_list_order=price

بررسی تخصصی FP2000VA گرین

http://www.shahrsakhtafzar.com/fa/review/peripheral/11586-green-fp2000-ups

ولی الان قیمتش بالا رفته . مدل FP2000VA رو قبل از تابستان خریده بودم 880 تومن الان یک میلیون و نود هزار تومن هست . تا اونجایی که یادمه اوایل که این مدل وارد بازار شده بود حدود 700 هزار تومن خورده ای بود .

0bc9DSC06845.thumb.jpg.4d88aa18b338e8f259041b06cdd426d5.jpg

لینک به دیدگاه

الان یو پی اس 400 تومنی هم هست تو بازار

فکر نکنم جز خرید یو پی اس راه دیگه ای باشه

به هر حال مجبورید

از چیزای دیگه بزنید و یو پی اس بخرید

لینک به دیدگاه

این UPSها تفاوتون چیه؟از 400هست تا 10 میلیون 0.0

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

این UPSها تفاوتون چیه؟از 400هست تا 10 میلیون 0.0

مهمترین تفاوت در ولت آمپر و همچنین سینوسی یا شبه سینوسی بودنش هست و یکسری امکانات دیگه .

مدلهایی که ولت آمپر پایینی دارند  مناسب برای تجهیزات کم مصرف هست مثلاً سیستم دوربین مداربسته مودم روتر . برای PC کامل باید مدلهای قویتر خریداری بشه مثلاً 1500  یا حتی 2000 ولت آمپر .

مدلهایی که سینوسی کامل هستند گرانتر از مدلهای شبه سینوسی هست . همچنین مدلهایی که قابلیت استفاده از باطری خارجی رو دارند گرانتر از مدلهایی هست که فقط باطری داخلی دارند .

ویرایش شده توسط ata.royalfalcon
لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، ata.royalfalcon گفته است :

مهمترین تفاوت در ولت آمپر و همچنین سینوسی یا شبه سینوسی بودنش هست و یکسری امکانات دیگه .

مدلهایی که ولت آمپر پایینی دارند  مناسب برای تجهیزات کم مصرف هست مثلاً سیستم دوربین مداربسته مودم روتر . برای PC کامل باید مدلهای قویتر خریداری بشه مثلاً 1500  یا حتی 2000 ولت آمپر .

مدلهایی که سینوسی کامل هستند گرانتر از مدلهای شبه سینوسی هست . همچنین مدلهایی که قابلیت استفاده از باطری خارجی رو دارند گرانتر از مدلهایی هست که فقط باطری داخلی دارند .

پس الان محافظ برق به چه درد میخوره؟من یه محافظ برق مخصوص کامپیوتر دارم :/

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

محافظ برق به هیچ دردی نمیخوره جزء اینکه ولتاژهای خارج از محدوده رو قطع کنه . 

ولی UPS ها علاوه بر اینکه تامین برق در مواقع قطعی برق (تا مدت زمانی که باطریها شارژ داشته باشن) ؛ نوسانات و کاهش و افزایش ولتاژ توسط استابیلایزر اصلاح میشه . البته اگر نوسانات ولتاژ خارج از محدوده  قابل تصحیح استابلایزر باشه برق شهر قطع و از باطری استفاده میکنه .

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

تا اونجایی که من میدونم محافظ اگه ولتاژ زیاد و یا کمتر از حد معمول بشه جریان رو قطع میکنه و نمیگذاره که به قطعات به دلیل کم یا زیاد شده ولتاژ آسیب برسه 

مثلا  اگه ولتاژ برق افت کنه قطعات برای کار کردن جریان بیشتری میکشن و دمای اون دستگاه زیاد میشه و احتمال داره باعث آتش سوزی شه (همین یکی دو هفته پیش یه آتش سوزی تو شهر ما رخ داد که دلیلش همین بود)

یا تو قطعات کامپیوتری ممکنه به پاور آسیب بزنه 

خوب محافظ نمیذاره که چنین اتفاقی بیفته

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، Cantaver گفته است :

مثلا  اگه ولتاژ برق افت کنه قطعات برای کار کردن جریان بیشتری میکشن و دمای اون دستگاه زیاد میشه و احتمال داره باعث آتش سوزی شه (همین یکی دو هفته پیش یه آتش سوزی تو شهر ما رخ داد که دلیلش همین بود)

فک نکنم برای پاور ها تفاوتی بکنه چون خودشون این پروتکشن ها رو دارن ، در مورد آتش سوزی هم برام جالبه چرا فیوز کنتور نپریده...

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، manhatan گفته است :

محافظ برق در واقع اصلا بدرد کامپیوتر نمیخوره...در واقع ترانسهای اتومات یا دستی ولتاژ برق بهتر محافظت میکنن از برق ورودی به دستگاه

مملکت داره برق چند کشور دیگه رو هم تامین میکنه اونوقت مردم خودش باید قطعی داشته باشن!

photo_2018-07-08_20-28-49.jpg

ببین این موضوع که میگی داریم صادر میکنیم ربطی به کمبود برق نداره

هزینه ی شبکه ی انتقال برق بسیار زیاد هست، ( مثل گاز) وقتی یه کشور ببینه سرمایه گذازی خارجی براش بیشتر می ارزه، به همسایش پول میده میگه حاجی بی زحمت از این سدت برام یه شبکه برق بکش

و برای ما هم به صرفه نیست که برق اون سد غرب کشور رو به مثلا تهران برسونیم!

خیلی از کشورا مثل خودمون، ممکنه از یه نقطه برق وارد کنن، یه نقطه صادر کنن، در موردم گازم همینطوره

شما مثلا در نظر بگیر اون برقی که میدیم پاکستان اگر قرار بود برسه تهران یا شمال، 10 درصدشم نمیرسید، همش گرما می شد میرفت

لینک به دیدگاه

در 28 دقیقه قبل، manhatan گفته است :

محافظ برق در واقع اصلا بدرد کامپیوتر نمیخوره...در واقع ترانسهای اتومات یا دستی ولتاژ برق بهتر محافظت میکنن از برق ورودی به دستگاه

مملکت داره برق چند کشور دیگه رو هم تامین میکنه اونوقت مردم خودش باید قطعی داشته باشن!

الان من موندم برای چی باید به ترکیه برق بفرستیم

بیشتر مصرف هم که برای عراق هست با وجود عراق نباید به هیچ کشوری دیگه ای  برق بدن

ویرایش شده توسط Coffee Addicted
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

الان من موندم برای چی باید به ترکیه برق بفرستیم،باز عراق و افغانستان و پاکستان که بدبخت بیچاره هستن حداقل دیگه به ترکیه و آذربایجان برق ندن

بالا تر توضیح دادم چه طوریه

اتفاقا چیز بدی نیست

مشکل الان کشورم از اینکه یه سری از این نیروگاه های برق آبی مون به مشکل خوردن

و سرمایه گذاری کافی تو نیروگاه خورشیدی نداشتیم

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، amirff1 گفته است :

ببین این موضوع که میگی داریم صادر میکنیم ربطی به کمبود برق نداره

هزینه ی شبکه ی انتقال برق بسیار زیاد هست، ( مثل گاز) وقتی یه کشور ببینه سرمایه گذازی خارجی براش بیشتر می ارزه، به همسایش پول میده میگه حاجی بی زحمت از این سدت برام یه شبکه برق بکش

و برای ما هم به صرفه نیست که برق اون سد غرب کشور رو به مثلا تهران برسونیم!

خیلی از کشورا مثل خودمون، ممکنه از یه نقطه برق وارد کنن، یه نقطه صادر کنن، در موردم گازم همینطوره

شما مثلا در نظر بگیر اون برقی که میدیم پاکستان اگر قرار بود برسه تهران یا شمال، 10 درصدشم نمیرسید، همش گرما می شد میرفت

درود

اکثر این کشورها پولی بابتش پرداخت نمیکنند  یا بسیار ناچیزه،و این کار صرفا برای اینه که توی مواقع خاص واسه حضرات دم تکون بدن .

همین الان عراق میلیاردها بدهی داره ولی بازم برقش تامین میشه.اما واسه زلزله زده های کرمانشاه قبض برق میفرستن.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، The.13east گفته است :

اولا که شما میتونید به تهیه UPS مشکلتون رو حل کنید و بعد از رفتن برق با ذخیره کردن پروژتون سیستم رو به درستی خاموش کنید

و در مورد شما هم باید بگم کل کشور در مشکل برقه و مثل آب نیست که به جنوب کشور ختم بشه و بیشتر کشور این مشکلات رو دارن و همیشه قعطی برق هست برای همه

بله درست میگی دوست عزیز ولی هزینش زیاده برا من! 

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، ata.royalfalcon گفته است :

https://www.lioncomputer.com/سایر-محصولات/محافظ-و-چند-راهی-برق/ups.html?product_list_order=price

بررسی تخصصی FP2000VA گرین

http://www.shahrsakhtafzar.com/fa/review/peripheral/11586-green-fp2000-ups

ولی الان قیمتش بالا رفته . مدل FP2000VA رو قبل از تابستان خریده بودم 880 تومن الان یک میلیون و نود هزار تومن هست . تا اونجایی که یادمه اوایل که این مدل وارد بازار شده بود حدود 700 هزار تومن خورده ای بود .

0bc9DSC06845.thumb.jpg.4d88aa18b338e8f259041b06cdd426d5.jpg

ممنون از کمکتون ولی نمیتونم در حال حاضر اینقدر هزینه کنم، بازم متشکرم دوست من.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، ahmad35 گفته است :

الان یو پی اس 400 تومنی هم هست تو بازار

فکر نکنم جز خرید یو پی اس راه دیگه ای باشه

به هر حال مجبورید

از چیزای دیگه بزنید و یو پی اس بخرید

ممنون که اطلاع دادید، نمیدونستم که این قیمت هم هست، تا اونجایی که گشتم و میدنستم حداقل باید یه تومن هزینه کنم، ولی اگه این مدلی باشه که خوبه شاید بتونم یه کاریش کنم

لینک به دیدگاه

در 40 دقیقه قبل، manhatan گفته است :

واقعا این واقعی هست؟؟؟! :(:/ اصلا فکرشم نمیکردم که ما برقم صادر میکنیم، گاز و چیزهای دیگه قابل درک هست ولی این یکی دیگه ...!  عجب!!

لینک به دیدگاه

در 48 دقیقه قبل، manhatan گفته است :

واقعا که جای تاسف داره

صادرات برق

صادرات آب

آنوقت "پسته ایرانی" در بازار جهانی خریدار نداره !

بجای اینکه رووی صادرات فرش ایرانی سرمایه گذاری کنند دارن در حق این مردم ظلم میکنند

توی همین انجمن یه دوستی (که صد درصد آقازاده و ساندیس خور تشریف دارند) تاپیک زده که :بیایید سیستم هامون رو خاموش کنیم و از این مزخرفات

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، manhatan گفته است :

عجب!

واقعا آدم نمیدونه چی بگه

کلا بیان مردمو بکشن راحتم بشینن رو تخت و هرچی دلشون میخواد به این کشورای جهان سومی حال بدن .والا

هرچقدم این صادرات برق سود داشته باشه به خاموشی خیلی از استان های خودش به هیچ وجه نمیارزه

این همه زمان آغاز برجام پول به ایران رسید چی به مردم رسید که از صادرات برق برسه

ویرایش شده توسط Miad007
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...