رفتن به مطلب

سوال برای خرید سیستم برای انکد کردن به x265

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با درود خدمت دوستان و اساتید گرامی

بنده تعداد زیادی ویدیو های حجیم و طویل داشتم میخواستم انکدشون کنم به x265 که متاسفانه با پردازنده 6700k خودم خیلی طول میکشه تبدیلشون!

خواستم ازدوستان بپرسم چه سی پی یو یی مناسب هست برای انکد کردن با سرعت بالا؟ آیا سی پی یو باید تکنولوژی خاصی داشته باشه؟(دوستان نگید برو یه سی پی یو ۱۸ هسته ای یا ۲۴ هسته ای بگیر انکد کن دیگه?? دوتا سی پی یو  زئون سیلور 4116  رو تست کردم کمتر از ۲۰٪ کاراییش بالاتر از سی پی یو خودم بود!! نرم افزار مورد استفاده بنده ifme هست)

سقف قیمت مد نظرم برای سی پی یو ۳ میلیون تومان هست(نهایت ۴ میلیون اگر تفاوت کارایی زیاد باشه)

ویرایش شده توسط danyalbmw
لینک به دیدگاه

• ارسال 74
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام

اگه اشتباه نکنم یه جا یکسری کارت ها رو دیدم که باعث افزایش کارایی و سرعت سیستم در تدوین و رندرینگ میشد دقیق مدل و اسمشون یادم نیست و اینکه نمیدونم برای انکد کردن به x265 تاثیری خواهد داشت یا نه.

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، ASTS گفته است :

سلام

اگه اشتباه نکنم یه جا یکسری کارت ها رو دیدم که باعث افزایش کارایی و سرعت سیستم در تدوین و رندرینگ میشد دقیق مدل و اسمشون یادم نیست و اینکه نمیدونم برای انکد کردن به x265 تاثیری خواهد داشت یا نه.

درود برادر گرامی

متشکر بابت پیشنهاد ولی بعید میدونم که اون ها بدرد این کار بخورند! اون ها برای رندرینگ هست و تبدیل ویدیو های h264 به x265 کلا متفاوت باید باشه!

حالا تا ببینیم نظر دوستان دیگه چی هست!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

میگم با این ثردریپر های amd تست کردید ببینید چجوریه سرعت تبدیل!!! ?

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، Nima2007 گفته است :

درود

میگم با این ثردریپر های amd تست کردید ببینید چجوریه سرعت تبدیل!!! 1f914.png

خیر ولی چیزی که در ظاهر هست به ترد زیاد نیست چون با ۴۸ ترد دوتا زئون ۴۱۱۶ فقط ۲۰٪ افزایش کارایی نسبت به ۸ ترد ۶۷۰۰k داشت

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 2 ساعت قبل، danyalbmw گفته است :

بنده تعداد زیادی ویدیو های حجیم و طویل داشتم میخواستم انکدشون کنم به x265 که متاسفانه با پردازنده 6700k خودم خیلی طول میکشه تبدیلشون!

قف قیمت مد نظرم برای سی پی یو ۳ میلیون تومان هست

درود

دوست گرامی با توجه به اینکه  x265 

هستید 

توی این فرمت تبدیل 6700k ضعیف تر از 1600x هست 

در حال حا ضر8700k بعنوان پیشنهاده اول  مطرح می باشد واگه عجله ندارید منتظر سری 9000 اینتل با هشت هسته باشید

پیشنهاده بعد 2700x  شرکت amdو......

اگه x264 خواسته باشید قضیه فرق می کنند

امیداورم کمکی کرده باشم  پردازنده سروری علیرغم تعداد بالا هسته متاسفانه بعلت محدویت فرکانس عملا تفاوت چندانی در تبدیل ندارند

5b47e00f6ee80_1(2).thumb.png.d9025956c0082cd659f8e2e3d69d8c3c.png5b47e012b9bcb_1(3).thumb.png.7918ada611a48ac4fffffdf90a455d75.png5b47e00ce2516_1(1).thumb.png.959610f56db60fcd9c2493c2b56448a1.png

ویرایش شده توسط 780ti
لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، 780ti گفته است :

درود

دوست گرامی با توجه به اینکه  x265 

هستید 

توی این فرمت تبدیل 6700k ضعیف تر از 1600x هست 

در حال حا ضر8700k بعنوان پیشنهاده اول  مطرح می باشد واگه عجله ندارید منتظر سری 9000 اینتل با هشت هسته باشید

پیشنهاده بعد 2700x  شرکت amdو......

اگه x264 خواسته باشید قضیه فرق می کنند

امیداورم کمکی کرده باشم  پردازنده سروری علیرغم تعداد بالا هسته متاسفانه بعلت محدویت فرکانس عملا تفاوت چندانی در تبدیل ندارند

5b47e00f6ee80_1(2).thumb.png.d9025956c0082cd659f8e2e3d69d8c3c.png5b47e012b9bcb_1(3).thumb.png.7918ada611a48ac4fffffdf90a455d75.png5b47e00ce2516_1(1).thumb.png.959610f56db60fcd9c2493c2b56448a1.png

برادر این نمودارا واحدش چی هست؟

و هرچی بالاتر باشن بهتره یا هرچی پایینتر باشن؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، danyalbmw گفته است :

و هرچی بالاتر باشن بهتره یا هرچی پایینتر باشن؟

هرچی پایین تر باشن فک کنم بهتر باشه :|

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، danyalbmw گفته است :

خیر ولی چیزی که در ظاهر هست به ترد زیاد نیست چون با ۴۸ ترد دوتا زئون ۴۱۱۶ فقط ۲۰٪ افزایش کارایی نسبت به ۸ ترد ۶۷۰۰k داشت

فقط ترد نیست 

کش amd بیشتر هم هست

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، danyalbmw گفته است :

با درود خدمت دوستان و اساتید گرامی

خواستم ازدوستان بپرسم چه سی پی یو یی مناسب هست برای انکد کردن با سرعت بالا؟ آیا سی پی یو باید تکنولوژی خاصی داشته باشه؟(دوستان نگید برو یه سی پی یو ۱۸ هسته ای یا ۲۴ هسته ای بگیر انکد کن دیگه1f610.png1f610.png دوتا سی پی یو  زئون سیلور 4116  رو تست کردم کمتر از ۲۰٪ کاراییش بالاتر از سی پی یو خودم بود!! نرم افزار مورد استفاده بنده ifme هست)

سقف قیمت مد نظرم برای سی پی یو ۳ میلیون تومان هست(نهایت ۴ میلیون اگر تفاوت کارایی زیاد باشه)

ببخشید یه سوال با نرم افزار adobe هم میتونید انکود کنید؟ adobe media encoder 

چون در این صورت اگه بتونید از تکنولوژی cuda هم میتونید استفاده کنید که خوب تاثیر گذاره

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، memex گفته است :

ببخشید یه سوال با نرم افزار adobe هم میتونید انکود کنید؟ adobe media encoder 

چون در این صورت اگه بتونید از تکنولوژی cuda هم میتونید استفاده کنید که خوب تاثیر گذاره

ابن مورد رو تست نکردم؛ تست کنم ببینم چیجوری میشه

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، danyalbmw گفته است :

ابن مورد رو تست نکردم؛ تست کنم ببینم چیجوری میشه

حتما تست کنید 

چون یه قابلیت داره که میتونی هرچندتا فیلم رو با 1تنظیمات مشخص تبدیل فرمت کنید یعنی برای 100تا فیلم فقط لازمه تنظیمات رو مشخص کنید و queue رو بزنید و خود سیستم به ترتیب کار پردازش همشو انجام میده

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 9 ساعت قبل، danyalbmw گفته است :

درود

داداش ثردریپر ها در حد غول های اینتل عملکرد دارند با قیمت بسیار مناسب تر... حتما یه نظر بهون بندازی بد نیست... حالا که سری 2000شون هم قراره به بازار عرضه بشه کاهش قیمت خوبی داشتند.

لینک به دیدگاه

برای این کار پردازنده هایی که دارای واحد های پردازشی AVX2 و AVX512 باشن بهتر کار میکنن دقیقا برای همین هم پردازنده زئون 20% با 6700 تون تفاوت داشته.

پردازنده های اینتل به ازای هر هسته یک واحد avx2 دارن ولی  رایزن ها حدودا دو تا در نسل اول و چهار تا شش تا در نسل دوم(البته چون دقیق اعلام نشده خیلی مطمئن نیستم) از این واحد دارن که اون هم به صورت دو واحد avx به هم چسبیده هست برای همین کارایی اینتل ها بسیار بهتر هست.

این قابلیت پردازش تبدیل رو به شدت سریع میکنه و حالت accelerator داره و استفاده از پردازنده هایی با این قابلیت مثل 8700k و همچنین درسوکت 2011 پردازنده های 7800 به بالا توصیه میشن

نکته دیگه اینکه پردازنده های اینتل در حالت استفاده از این قابلیت حداکثر گرما رو تولید میکنن که باید فکر خنک کردنشون باشید

اگه اون طور که دوستان گفتن بشه از کارت گرافیک کمک بگیرید برای این تبدیل قطعا بهترین گزینه خواهد بود

لینک به دیدگاه

سلام 

دوست عزیز اگر  بین ای ام دی و اینتل تردید داری بخواهی میتونم تو سیستم خودم براتون یک بنچ مارک بگیرم زمان رو بهتون بگم.  

لینک به دیدگاه

در 28 دقیقه قبل، 303 گفته است :

نکته دیگه اینکه پردازنده های اینتل در حالت استفاده از این قابلیت حداکثر گرما رو تولید میکنن که باید فکر خنک کردنشون باشید

اگه اون طور که دوستان گفتن بشه از کارت گرافیک کمک بگیرید برای این تبدیل قطعا بهترین گزینه خواهد بود

خنک کردن مشکل نداره به کورسیر h100i دارم نهایتش اگر نتونست دما رو دفع کنه(که خبلی بعیده) رادیاتش رو میذارم تو آب یخ!!

اگر بشه که خیلی خوب هست؛من اصلا نمیدکنستم ادوبی هم همچین نرم افزای داره و فقط با handbreak و ifme آشنا شده بودم

در 8 دقیقه قبل، maximal10 گفته است :

سلام 

دوست عزیز اگر  بین ای ام دی و اینتل تردید داری بخواهی میتونم تو سیستم خودم براتون یک بنچ مارک بگیرم زمان رو بهتون بگم.  

اگر‌بگیرید که ممنونتون میشم؛ فرقی از لحاظ اینتل و amd در نظر من نیست صرفا بهترین کارایی رو داشته باشه

لینک به دیدگاه

خدمت شما ببینید محیط کاربری رو

Capture.thumb.JPG.543e051e743680964fbd8b40d6f6773b.JPG

Ca3pture.JPG

ویرایش شده توسط memex
لینک به دیدگاه

در 55 دقیقه قبل، 303 گفته است :

رایزن ها حدودا دو تا در نسل اول و چهار تا شش تا در نسل دوم(البته چون دقیق اعلام نشده خیلی مطمئن نیستم) از این واحد دارن که اون هم به صورت دو واحد avx به هم چسبیده هست برای همین کارایی اینتل ها بسیار بهتر هست.

نفهمیدم اینتل چون به ازای هرهسته کمتر از رایزن داره بهتره؟

یعنی چی!!فکرکنم اشتباه نوشتید

لینک به دیدگاه

در 35 دقیقه قبل، danyalbmw گفته است :

اگر‌بگیرید که ممنونتون میشم؛ فرقی از لحاظ اینتل و amd در نظر من نیست صرفا بهترین کارایی رو داشته باشه

نرم افزار مورد نظرتون و ورژن و اگر ممکنه لینک دانلود رو برام بفرستید وقتی نصب کردم  فایل آزمون رو با هم هماهنگ میکنیم

لینک به دیدگاه

در 40 دقیقه قبل، memex گفته است :

نفهمیدم اینتل چون به ازای هرهسته کمتر از رایزن داره بهتره؟

یعنی چی!!فکرکنم اشتباه نوشتید

فکر کنم منظورشون این بود که کلا ۴ تا واحد داره برای هر چند تا هسته! ولی اینتل به ازای هر هسته یکی داره

در 30 دقیقه قبل، maximal10 گفته است :

نرم افزار مورد نظرتون و ورژن و اگر ممکنه لینک دانلود رو برام بفرستید وقتی نصب کردم  فایل آزمون رو با هم هماهنگ میکنیم

https://soft98.ir/tags/دانلود+نرم+افزار+Internet+Friendly+Media+Encoder/

فایل هم تفاوتی نداره یه فایل ویدیویی ۱۰۸۰ لود کنید توی نرم افزار بعد بذارید انکد آدیوش تموم بشه ببینین تو انکد ویدیو چند فریم بر ثانیه میزنه

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، 303 گفته است :

برای این کار پردازنده هایی که دارای واحد های پردازشی AVX2 و AVX512 باشن بهتر کار میکنن دقیقا برای همین هم پردازنده زئون 20% با 6700 تون تفاوت داشته.

برادر الان چک کردم پردازنده زئون هم هردوی این موارد رو داشت(و البته روی این برد دوتا از همین سی پی یو هست)

20180713_141932.thumb.jpg.9f4be061d4194350127405b1366260b7.jpg

ضمن اینکه پردازنده 6700k واحد پردازشی AVX512 رو نداشت ولی سی پی یو زئون داشت

پ.ن:الان متوجه شدم که نرم افزار از avx512 استفاده نمیکنه! دوستان ادوبی مدیا انکودر از avx512 استفاده میکنه؟

ویرایش شده توسط danyalbmw
لینک به دیدگاه

سلام

اینطور که من میدونم Intel Qiuck Sync و همچنین کار با کودا نسبت به تبدیل با پردازنده کیفیت کمتری رو داره ، البته چراشو نمیدونم و برای خودمم سواله - اگه اشتباه نکنم زومیت بود که ی مقایسه کرده بود

البته نسبت به سرعت بخواییم حساب کنیم قابل قیاس نیستند....

ویرایش شده توسط abc.abc
لینک به دیدگاه

در 28 دقیقه قبل، abc.abc گفته است :

سلام

اینطور که من میدونم Intel Qiuck Sync و همچنین کار با کودا نسبت به تبدیل با پردازنده کیفیت کمتری رو داره ، البته چراشو نمیدونم و برای خودمم سواله - اگه اشتباه نکنم زومیت بود که ی مقایسه کرده بود

البته نسبت به سرعت بخواییم حساب کنیم قابل قیاس نیستند....

خوب برای بنده کیفیت حرف اساسی رو میزنه!!

اصلا نباید کوچکترین افت کیفیت محسوسی صورت بگیره!!

لینک به دیدگاه

لان متوجه شدم که نرم افزار از avx512 استفاده نمیکنه! دوستان ادوبی مدیا انکودر از avx512 استفاده میکنه؟

چرا تست نمیکنیدش جواب همه ی سوالاتتون رو میگیرید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...