رفتن به مطلب

سوال برای خرید سیستم برای انکد کردن به x265

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 48 دقیقه قبل، abc.abc گفته است :

سلام

اینطور که من میدونم Intel Qiuck Sync و همچنین کار با کودا نسبت به تبدیل با پردازنده کیفیت کمتری رو داره ، البته چراشو نمیدونم و برای خودمم سواله - اگه اشتباه نکنم زومیت بود که ی مقایسه کرده بود

البته نسبت به سرعت بخواییم حساب کنیم قابل قیاس نیستند....

خیر همچین چیزی وجود نداره 

تمامی کار های انکود با cpu هست منتها جاییکه بشه با گرافیک محاسبه کرد از گرافیک کمک میگیرن اصن شما به تکنولوژی cuda دقت کنی خود cpu هم مشغول  عملیات پردازش هست ولی قسمتی از پردازش که دارای ویژگی خاصی باشه به گرافیک سپرده میشه

لینک به دیدگاه

• ارسال 74
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در ۱ ساعت قبل، memex گفته است :

خیر همچین چیزی وجود نداره 

تمامی کار های انکود با cpu هست منتها جاییکه بشه با گرافیک محاسبه کرد از گرافیک کمک میگیرن اصن شما به تکنولوژی cuda دقت کنی خود cpu هم مشغول  عملیات پردازش هست ولی قسمتی از پردازش که دارای ویژگی خاصی باشه به گرافیک سپرده میشه

درسته میدونم ، همونطور که گفتم خودم هم نمیدونم چرا در تست ها کیفیت پایینتری داره (نوع الگوریتم برنامه یا هرچیز دیگه)

در اصل نباید تفاوتی بین پردازنده و گرافیک باشه و به پردازش گرافیک لشکر مورچه میگن و تفاوت اینه باید پردازش به تیکه های بیشتری تقسیم شه و تعداد هسته های بیشتر کارهای کوچیکتری انجام بدن ، هرکاری که بشه در این حد موازی کرد بهتره با گرافیک انجام شه چون سرعت بهتری نسبت به پردازنده هم قیمت داره ، اما مشکل همینه که تبدیل فیلم افت کیفیت رو در تست ها نشان داده و باید این موضوع حل شه....

لینک به دیدگاه

سلام

نرم افزار رو نصب کردم برای انکد هم یک فایل 1080 با فرمت mp4 از یوتیوب دانلود کردم. تو یوتیوب سرچ کنید i9-7920X Overclocking on MSI X299 Xpower Gaming AC (en) Guide ویدیو رو میاره

در تنظیمات نرم افزار هم تغییری ندادم. سرعت انکد ویدئو بین 7.6 تا 8.7 fps متغییر بود. فرکانس زم 2133 فرکانس پردازنده 3.8-4.00 GHz.  در ضمن نرم افزار از دستورالعمل avx512 استفاده نمیکنه. 

encode2.thumb.png.74ee98455bc214d233ece38cc2389552.png

encode2_setting.thumb.png.10ec2c2a694fd39d950f7dac2ceb3e51.png

ویرایش شده توسط maximal10
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 14 ساعت قبل، 780ti گفته است :

درود

دوست گرامی با توجه به اینکه  x265 

هستید 

توی این فرمت تبدیل 6700k ضعیف تر از 1600x هست 

در حال حا ضر8700k بعنوان پیشنهاده اول  مطرح می باشد واگه عجله ندارید منتظر سری 9000 اینتل با هشت هسته باشید

پیشنهاده بعد 2700x  شرکت amdو......

اگه x264 خواسته باشید قضیه فرق می کنند

امیداورم کمکی کرده باشم  پردازنده سروری علیرغم تعداد بالا هسته متاسفانه بعلت محدویت فرکانس عملا تفاوت چندانی در تبدیل ندارند

5b47e00f6ee80_1(2).thumb.png.d9025956c0082cd659f8e2e3d69d8c3c.png5b47e012b9bcb_1(3).thumb.png.7918ada611a48ac4fffffdf90a455d75.png5b47e00ce2516_1(1).thumb.png.959610f56db60fcd9c2493c2b56448a1.png

در 10 ساعت قبل، danyalbmw گفته است :

برادر این نمودارا واحدش چی هست؟

و هرچی بالاتر باشن بهتره یا هرچی پایینتر باشن؟

درود

بردار برای شما کاملا مشخص کردم با علامت 

یک فایل با حجم  مشخص  تبدیل  شده  وراندمان پردازنده  در واحد زمان مشخص شده

و درصد عملکرد پردازنده  ها نسبت به پردازنده خودتان 6700k   برای شما مشخص کردم مثلا 8700 نسبت به 6700 تقریبا 34 درصد زودتر پروژه تبدیل  به پایین میرسد 

لینک به دیدگاه

سلام من این نرم افزارو دانلود کردم ولی هنگام کانورت به h.265 فقط از یک هسته استفاده میکنه . تنظیمات خاصی داره ؟

media_encoder.jpeg

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Mantel گفته است :

سلام من این نرم افزارو دانلود کردم ولی هنگام کانورت به h.265 فقط از یک هسته استفاده میکنه . تنظیمات خاصی داره ؟

صبر کنید که انکد audio تموم بشه بعد انکد video شروع میشه و از تمام هسته ها استفاده م یکنه

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، danyalbmw گفته است :

برادر الان چک کردم پردازنده زئون هم هردوی این موارد رو داشت(و البته روی این برد دوتا از همین سی پی یو هست)

ضمن اینکه پردازنده 6700k واحد پردازشی AVX512 رو نداشت ولی سی پی یو زئون داشت

پ.ن:الان متوجه شدم که نرم افزار از avx512 استفاده نمیکنه! دوستان ادوبی مدیا انکودر از avx512 استفاده میکنه؟

مهم تعداد واحد های محاسباتی پردازنده هست که ممکنه تو زئون کمتر باشه

بله درسته از دستورالعمل avx 512 استفاده نمیکنه این نرم افزار ولی اگه نرم افزاری استفاده کنه تاثیر بسیار زیادی داره ولی فعلا چون فراگیر نیست کمتر برنامه ای ساپورت میکنه

دوستی بالاتر یه عکس درباره ی قدرت avx ها گذاشتن که گویای همه چی هست

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، memex گفته است :

چرا تست نمیکنیدش جواب همه ی سوالاتتون رو میگیرید

حجم نرم افزار یک و نیم گیگه!

آخر شب میذارم دانلود بشه!

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، maximal10 گفته است :

سلام

نرم افزار رو نصب کردم برای انکد هم یک فایل 1080 با فرمت mp4 از یوتیوب دانلود کردم. تو یوتیوب سرچ کنید i9-7920X Overclocking on MSI X299 Xpower Gaming AC (en) Guide ویدیو رو میاره

در تنظیمات نرم افزار هم تغییری ندادم. سرعت انکد ویدئو بین 7.6 تا 8.7 fps متغییر بود. فرکانس زم 2133 فرکانس پردازنده 3.8-4.00 GHz.  در ضمن نرم افزار از دستورالعمل avx512 استفاده نمیکنه. 

encode2.thumb.png.74ee98455bc214d233ece38cc2389552.png

encode2_setting.thumb.png.10ec2c2a694fd39d950f7dac2ceb3e51.png

یک فایل دیگه رو هم تست کنید من انتظار حداقل ۲۰ فریم رو داشتم?? سی پی یو 6700k خودم نزدیک ۲۵ فریم میده!

یک فیلم سینمایی که قبلتر دانلود کرده بودید رو  اگر دارید تست کنید

در 2 ساعت قبل، Mantel گفته است :

media_encoder.jpeg

اون کانورت کردن آدیو هست که یک هسته کار میکنه بعد اینکه کانورت آدیو تموم شد وارد انکد ویدیو بشه از همه ی هسته ها استفاده میکنه

در 39 دقیقه قبل، 303 گفته است :

مهم تعداد واحد های محاسباتی پردازنده هست که ممکنه تو زئون کمتر باشه

بله درسته از دستورالعمل avx 512 استفاده نمیکنه این نرم افزار ولی اگه نرم افزاری استفاده کنه تاثیر بسیار زیادی داره ولی فعلا چون فراگیر نیست کمتر برنامه ای ساپورت میکنه

دوستی بالاتر یه عکس درباره ی قدرت avx ها گذاشتن که گویای همه چی هست

بسیار هم عالی

با توجه به اینکه avx512 فراگیر نیست و انکد با گرافیک باعث افت کیفیت میشه پس avx2 بهترین انتخابه؛برای avx2 بهترین سی پی یو رنج ۴ میلیون چیه؟ پلتفرم تفاوتی نداره

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، danyalbmw گفته است :

حجم نرم افزار یک و نیم گیگه!

آخر شب میذارم دانلود بشه!

درود دانیال عزیز 

یک نیم گیگ چی هست اصلا ! باز حداقل 11.5 گیگ بود یه چیز

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Amir.s.b گفته است :

درود دانیال عزیز 

یک نیم گیگ چی هست اصلا ! باز حداقل 11.5 گیگ بود یه چیز

داداش من مصرف اینترنتی ندارم؛اینترنتم هم ازون حجمی قدیمیاست ??

شرایط مالی هم که بحرانیه الان باید کلی صرف خرید سیستم برا انکد کنم پولام تموم میشه ??

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، danyalbmw گفته است :

یک فایل دیگه رو هم تست کنید من انتظار حداقل ۲۰ فریم رو داشتم1f610.png1f610.png سی پی یو 6700k خودم نزدیک ۲۵ فریم میده!

فیلم Guardians.of.the.Galaxy.Vol.2.2017.1080p. رو امتحان کردم بین 30 تا 32 فریم متغییر بود

لینک به دیدگاه

امشب اگه بیدار موندی و با adobe تستش کردی 

نتیجشو بگو و منو تگ کن ببینم

لینک به دیدگاه

دوست عزیز مشکل شما قدرت سی پی یو فکر نکنم باشه

شما به مقدار استفاده ذخیره ساز توجه کن اون باعث گلوگاه شما شاید باشه

سرعت رایت برای انکود مهمه و معمولا اس اس دی های nvmE از سری 960pro سامسونگ پیشنهاد میشه

اگر سرعت اس اس دی کم بیاد سی پی یو باید صبر کنه که همراه اون پیش بره و سرعت اس اس دی های معمولی بسیار پایینه

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، The.13east گفته است :

دوست عزیز مشکل شما قدرت سی پی یو فکر نکنم باشه

شما به مقدار استفاده ذخیره ساز توجه کن اون باعث گلوگاه شما شاید باشه

سرعت رایت برای انکود مهمه و معمولا اس اس دی های nvmE از سری 960pro سامسونگ پیشنهاد میشه

اگر سرعت اس اس دی کم بیاد سی پی یو باید صبر کنه که همراه اون پیش بره و سرعت اس اس دی های معمولی بسیار پایینه

سرعت ۳۰ فریم بر ثانیه فکر نمیکنم بیشتر از ۳۰ مگابایت ثانیه از پهنای باند دیسک رو استفاده کنه که دیسک مبدا و مقصد هم متفاوتن نتیجتا دیسک نمیتونه گلوگاه باشه

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، danyalbmw گفته است :

بسیار هم عالی

با توجه به اینکه avx512 فراگیر نیست و انکد با گرافیک باعث افت کیفیت میشه پس avx2 بهترین انتخابه؛برای avx2 بهترین سی پی یو رنج ۴ میلیون چیه؟ پلتفرم تفاوتی نداره

من با 8700k و یه 960 evo که تبدیل میکنم به صورت متوسط حدود 100 فریم میگیرم که حدودا 20 تا بالاتر و پایین تر تلورانس داره البته تمام هسته ها رو هم روی 4.7 بستم

تو این رنج قیمت پیشنهاد من 8700k یا 7820x هست.البته بنچ هاشون رو نگاه کنید که اگه خیلی نزدیک همن خرج زیادی نکنید

البته چون قیمت های بازار ایران تخیلی هست و ربطی به قیمت جهانی شون نداره و دوتا پردازنده با یه قیمت ، یک میلیون و بیشتر با هم تفاوت دارن پیشنهاد میکنم ببینید چی موجوده و بنچمارکش رو ببینید و تصمیم بگیرید

حتی بنچمارک های threadripper ها رو هم چک کنید شاید خوب باشن

ویرایش شده توسط 303
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، 303 گفته است :

من با 8700k و یه 960 evo که تبدیل میکنم به صورت متوسط حدود 100 فریم میگیرم که حدودا 20 تا بالاتر و پایین تر تلورانس داره البته تمام هسته ها رو هم روی 4.7 بستم

تو این رنج قیمت پیشنهاد من 8700k یا 7820x هست.البته بنچ هاشون رو نگاه کنید که اگه خیلی نزدیک همن خرج زیادی نکنید

البته چون قیمت های بازار ایران تخیلی هست و ربطی به قیمت جهانی شون نداره و دوتا پردازنده با یه قیمت ، یک میلیون و بیشتر با هم تفاوت دارن پیشنهاد میکنم ببینید چی موجوده و بنچمارکش رو ببینید و تصمیم بگیرید

حتی بنچمارک های threadripper ها رو هم چک کنید شاید خوب باشن

صد فریم یا پیغمبر!! مگه ۸۷۰۰ با ۶۷۰۰ چقدر فرق داره!! ۲۰۰٪؟؟

شما ویدیو ۱۰۸۰ رو با این سرعت انکد میکنید یا کیفیت پایینتر؟ اگر امکانش هست از صفحه نرم افزار درحال انکد یه عکس بگیرین

ویرایش شده توسط danyalbmw
لینک به دیدگاه

درود

کاربر گرامی، شما مشخص کنید مبلغ چهار میلیون فقط برای پردازنده در نظر گرفتین یا مادربرد و همچنین حافظه اصلی هم باید خریداری کنید ؟

اینها رو مشخص کنید تا به شما کمک کنم.

لینک به دیدگاه

در 57 دقیقه قبل، TERRORIST گفته است :

درود

کاربر گرامی، شما مشخص کنید مبلغ چهار میلیون فقط برای پردازنده در نظر گرفتین یا مادربرد و همچنین حافظه اصلی هم باید خریداری کنید ؟

اینها رو مشخص کنید تا به شما کمک کنم.

فقط پردازنده

بقیه قطعات موجود هست مادربرد هم یه فکری میکنیم!

لینک به دیدگاه

اگه 4 میلیون بودجه اضافی دارین میتونید سی پی یو و مادربرد رو بفروشین بازم حدود 2 تومن شاید بشه و با 4 میلیون اضافی میشه 6 میلیون و ارتقا بهتری خواهید داشت . 

گرافیکتون چیه؟

یه سوالم از اساتید داشت؛ چه فرقی مثلا 6950X و 7900K هست در این مورد خاص؟؟و همینطور بین 960 pro و 850 pro چقدر تفاوت هست و این اختلاف بین دو تا ssd در عملکرد کلی سیستم مشخصه یا وقتی خروجی انکودر روی ssd ثبت بشه؟؟

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، sepehrariaee گفته است :

اگه 4 میلیون بودجه اضافی دارین میتونید سی پی یو و مادربرد رو بفروشین بازم حدود 2 تومن شاید بشه و با 4 میلیون اضافی میشه 6 میلیون و ارتقا بهتری خواهید داشت . 

گرافیکتون چیه؟

یه سوالم از اساتید داشت؛ چه فرقی مثلا 6950X و 7900K هست در این مورد خاص؟؟و همینطور بین 960 pro و 850 pro چقدر تفاوت هست و این اختلاف بین دو تا ssd در عملکرد کلی سیستم مشخصه یا وقتی خروجی انکودر روی ssd ثبت بشه؟؟

نه سیستم خودم رو که نمیتونم بفروشم

گرافیکم هم 1080Ti هست

لینک به دیدگاه

نه سیستم خودم رو که نمیتونم بفروشم

گرافیکم هم 1080Ti هستذ

سوال شخصی کنم؟ با سیستمتون کار میکنید؟ چون میگید تبدیل فیلم انجام میدید

لینک به دیدگاه

در 48 دقیقه قبل، memex گفته است :

سوال شخصی کنم؟ با سیستمتون کار میکنید؟ چون میگید تبدیل فیلم انجام میدید

خیر تبدیل فیلم که انجام نمیدم

یه آرشیو خیلی بزرگ از فیلم های مهم دارم که نباید حتی ۱ پیکسل قابل دیدن هم توشون محو بشه!برای همین برای کاهش حجمشون بجای کاهش از کیفیت ۱۰۸۰ به ۷۲۰ که خیلی ساده تر هم هست از کدک ۲۶۵ استفاده کردم

لینک به دیدگاه

خیر تبدیل فیلم که انجام نمیدم

یه آرشیو خیلی بزرگ از فیلم های مهم دارم که نباید حتی ۱ پیکسل قابل دیدن هم توشون محو بشه!برای همین برای کاهش حجمشون بجای کاهش از کیفیت ۱۰۸۰ به ۷۲۰ که خیلی ساده تر هم هست از کدک ۲۶۵ استفاده کردم

درود . اگر تبدیل فیلم انجام میدید نرم افزار Internet Friendly Media Encoder جوکی بیش نیست بنده قبلا تستش کرده بودم. به درد تبدیل فیلم نمیخوره فقط برای کلیپهای کوتاه کاربرد داره

دلیل: برای تبدیل یک فیلم 2 ساعته فقط 40 دقیقه زمان برد که صدارو کانورت کنه تازه رسید به تبدیل تصویر.

بهتره برین سمت StaxRip که خداوندگار کانورتر محسوب میشه. در درجه ی بعدی نرم افزار HandBrake که آسونتره.

در رابطه با AVX-512 هم زیاد فکرت رو درگیر نکن چون کدک x.265 هنوز avx512 رو پشتیبانی نمیکنه چه برسه به h.265

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، (WarCraft) گفته است :

درود . اگر تبدیل فیلم انجام میدید نرم افزار Internet Friendly Media Encoder جوکی بیش نیست بنده قبلا تستش کرده بودم. به درد تبدیل فیلم نمیخوره فقط برای کلیپهای کوتاه کاربرد داره

دلیل: برای تبدیل یک فیلم 2 ساعته فقط 40 دقیقه زمان برد که صدارو کانورت کنه تازه رسید به تبدیل تصویر.

بهتره برین سمت StaxRip که خداوندگار کانورتر محسوب میشه. در درجه ی بعدی نرم افزار HandBrake که آسونتره.

در رابطه با AVX-512 هم زیاد فکرت رو درگیر نکن چون کدک x.265 هنوز avx512 رو پشتیبانی نمیکنه چه برسه به h.265

درود برادر

هند برک رو تست کردم بنظرم ifme خیلی رابط کاربری قویتری نسبت به هند برک داره!(البخه قدیما اینجوری نبود از نسخه ۷ به بعد واقعا خوب شد)

نرم افزار staxrip هم تست خواهم کرد

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...