رفتن به مطلب

سوال برای خرید سیستم برای انکد کردن به x265

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 3 ساعت قبل، (WarCraft) گفته است :

درود . اگر تبدیل فیلم انجام میدید نرم افزار Internet Friendly Media Encoder جوکی بیش نیست بنده قبلا تستش کرده بودم. به درد تبدیل فیلم نمیخوره فقط برای کلیپهای کوتاه کاربرد داره

دلیل: برای تبدیل یک فیلم 2 ساعته فقط 40 دقیقه زمان برد که صدارو کانورت کنه تازه رسید به تبدیل تصویر.

بهتره برین سمت StaxRip که خداوندگار کانورتر محسوب میشه. در درجه ی بعدی نرم افزار HandBrake که آسونتره.

در رابطه با AVX-512 هم زیاد فکرت رو درگیر نکن چون کدک x.265 هنوز avx512 رو پشتیبانی نمیکنه چه برسه به h.265

adobe media encoder هم هست اونم بد نیست

لینک به دیدگاه

• ارسال 74
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 50 دقیقه قبل، danyalbmw گفته است :

درود برادر

هند برک رو تست کردم بنظرم ifme خیلی رابط کاربری قویتری نسبت به هند برک داره!(البخه قدیما اینجوری نبود از نسخه ۷ به بعد واقعا خوب شد)

نرم افزار staxrip هم تست خواهم کرد

در 19 دقیقه قبل، memex گفته است :

adobe media encoder هم هست اونم بد نیست

آقا تا وقتی نرم افزارهای مبدا مثل StaxRip و Hybrid هستن چرا نرم افزارهای زیر شاخه رو تست میکنید ؟ وقت تلف کردن نیست؟

من یه زمانی تا سر حد جنون نرم افزار کانورت تست میکردم آخرش رسیدم به این دوتا حالا شما هم میتونین راه منو برید :))

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، (WarCraft) گفته است :

آقا تا وقتی نرم افزارهای مبدا مثل StaxRip و Hybrid هستن چرا نرم افزارهای زیر شاخه رو تست میکنید ؟ وقت تلف کردن نیست؟

من یه زمانی تا سر حد جنون نرم افزار کانورت تست میکردم آخرش رسیدم به این دوتا حالا شما هم میتونین راه منو برید :))

این محصول adobe هستش ایا کم شرکتیه این شرکت؟

شما اینو تست نکردی گویا 

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، AminA گفته است :

نظرهای های عجیب غریب! اکثر برنامه ها از یک کتابخونه مشترک برای تبدیل ویدئو استفاده میکنن بستگی به تنظیمات داره چطوری تعریف کردین یا کردن!. این که بگین فلان برنامه سریعتر بوده یا کیفیت خروجی بهتری داشته جوکی بیش نیست

نه عزیز جوک نیست. صدها نرم افزار کانورت مختلف وجود داره که اکثرا از یک library  استفاده میکنن. ولی هم سرعت و کم کیفیت نهایی فرق میکنه . حتی نرم افزار کانورت 200 کیلوبایتی هم وجود داره

در 13 دقیقه قبل، memex گفته است :

این محصول adobe هستش ایا کم شرکتیه این شرکت؟

شما اینو تست نکردی گویا 

نه اینو امتحان نکردم adobe نرم افزار الکی بیرون نمیده حتما باید نرم افزار خوبی باشه

ویرایش شده توسط (WarCraft)
لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، danyalbmw گفته است :

صد فریم یا پیغمبر!! مگه ۸۷۰۰ با ۶۷۰۰ چقدر فرق داره!! ۲۰۰٪؟؟

شما ویدیو ۱۰۸۰ رو با این سرعت انکد میکنید یا کیفیت پایینتر؟ اگر امکانش هست از صفحه نرم افزار درحال انکد یه عکس بگیرین

شرمنده من سرعت دیکد رو گفتم برای اینکد حدود 30 هست

البته دو نکته هست که بهتون بگم

اولا اگه دنبال بهترین کیفیت هستین 265 به دردتون نمیخوره

در هر صورت یکم کاهش کیفیت رو داره

اونطور که میدونم برای اینکه کاملا loseless باشه باید HEVC اینکد کنید که خیلی هم حجمی کم نمیکنه و توی بعضی فروم ها گفتن بازم کیفیت کاهش کمی داره

با خرید یه 8700 هم اونقدرا افزایشی حس نمیکنین و بحث کیفیت هم هست

با این هزینه فکر ذخیره سازی بهتر باشید شاید بهتر جواب بده

در ضمن 265 معمولا روی تلویزیون ها و دستگاه های صوتی تصویری باز نمیشه و موبایل های ضعیف هم لگ میزنن

در کل دیگه هرچی بود گفتم

لینک به دیدگاه

چرا از نرم افزار های تبدیل فرمت که این کار را به وسیله کارت گرافیک انجام میدن استفاده نمیکنی؟ این طوری سرعت تبدیل خیلی زیاد میشه. و فشاری هم به سیستم نمیاد . 

لینک به دیدگاه

برادر توی تست های تبدیل های ویدیویی، به نظر به صورت ملموس تری اینتل بهتر عمل می کنه، البته پردازنده 6700K که شما دارید، بسیار قدرتمند هست و شاید با ارتقای درایو ذخیره سازی نتیجه مطلوبتری در بهینه سازی سرعت داشته باشید ولی خوب، 2700X و یا 8700K هر دو بهتر از 6700K و هر دو بسیار خوب هستند در سطح Mainstream.

HEVC.thumb.PNG.cade304e16718323b75f4a013710b71f.PNGX265.thumb.PNG.65b0e8a058d10e7312edf6a29c462d1f.PNG

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، 303 گفته است :

شرمنده من سرعت دیکد رو گفتم برای اینکد حدود 30 هست

البته دو نکته هست که بهتون بگم

اولا اگه دنبال بهترین کیفیت هستین 265 به دردتون نمیخوره

در هر صورت یکم کاهش کیفیت رو داره

اونطور که میدونم برای اینکه کاملا loseless باشه باید HEVC اینکد کنید که خیلی هم حجمی کم نمیکنه و توی بعضی فروم ها گفتن بازم کیفیت کاهش کمی داره

با خرید یه 8700 هم اونقدرا افزایشی حس نمیکنین و بحث کیفیت هم هست

با این هزینه فکر ذخیره سازی بهتر باشید شاید بهتر جواب بده

در ضمن 265 معمولا روی تلویزیون ها و دستگاه های صوتی تصویری باز نمیشه و موبایل های ضعیف هم لگ میزنن

در کل دیگه هرچی بود گفتم

برادر x265 اونقدری که کاهش کیفیت داره حداقل به چشم من نیومد پس احتمالا مشکلی ایجاد نخواهد کرد!

کاملا نیاز ندارم لوز لس باشه بهرحال یه فرقی باید بین یه کلیپ دو دیقه ای با حجم ۲ گیگ و یه کلیپ دو دیقه ای حجم ۲۰۰ کیلوبایت باشه دیگه! تست هایی که پیش تر انجام دادم بنظرم اوکی بودن

کلیپ های بنده نیازی به پخش روی گوشی و اینا نداره صرفا استفاده آرشیوی داره که در اینده بشه بهشون دسترسی داشت؛ حافظه زیاد داشتن خطر آسیب دیدن دیتا رد زیاد میکنه! هرچی دیتا کمتر باشه احتمال آسیب رسیدن بهش کمتره دیگه??

در 41 دقیقه قبل، m_555 گفته است :

چرا از نرم افزار های تبدیل فرمت که این کار را به وسیله کارت گرافیک انجام میدن استفاده نمیکنی؟ این طوری سرعت تبدیل خیلی زیاد میشه. و فشاری هم به سیستم نمیاد . 

طبق فرمایشات دوستان تبدیل با کارت گرافیک افت کیفیتش نسبت به تبدیل با سی پی یو بیشتر هست

در 39 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

برادر توی تست های تبدیل های ویدیویی، به نظر به صورت ملموس تری اینتل بهتر عمل می کنه، البته پردازنده 6700K که شما دارید، بسیار قدرتمند هست و شاید با ارتقای درایو ذخیره سازی نتیجه مطلوبتری در بهینه سازی سرعت داشته باشید ولی خوب، 2700X و یا 8700K هر دو بهتر از 6700K و هر دو بسیار خوب هستند در سطح Mainstream.

HEVC.thumb.PNG.cade304e16718323b75f4a013710b71f.PNGX265.thumb.PNG.65b0e8a058d10e7312edf6a29c462d1f.PNG

طبق دومین بنچمارکی که قرار دادید تقریبا ۸۷۰۰k دوبرابر از سی پی یو من بهتر هست!!

بنظرم توی بیشتر تست ها رایزن ضعیفتر از اینتل عمل کرده

لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، danyalbmw گفته است :

فقط پردازنده

بقیه قطعات موجود هست مادربرد هم یه فکری میکنیم!

درود

با توجه به مبلغی که در نظر گرفتین من خرید پردازنده 8700K به شما پیشنهاد می کنم  در کنار یک مادربرد Z370 استفاده کنید.

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، danyalbmw گفته است :

طبق فرمایشات دوستان تبدیل با کارت گرافیک افت کیفیتش نسبت به تبدیل با سی پی یو بیشتر هست

بابا کی گفته اینو اخه 

این همه شرکت فیلم سازی هالیوودی دارن با گرافیک عملیات پردازش انجام میدن کی گفته کیفیت پایینه؟

شما خیلی شک داری کارت quadro بگیر

لینک به دیدگاه

در 48 دقیقه قبل، memex گفته است :

بابا کی گفته اینو اخه 

این همه شرکت فیلم سازی هالیوودی دارن با گرافیک عملیات پردازش انجام میدن کی گفته کیفیت پایینه؟

شما خیلی شک داری کارت quadro بگیر

بنده با گرافیکها amd و nvidia تست کردم فایل نهایی نسبت به کانورت با سی پی یو تصویر مات تره - البته quadro  هارو نمیدونم تابحال نداشتم

کمااینکه در نرم افزار HandBrake در قسمت تنظیمات هنگامی که پردازش رو از cpu روی gpu قرار میدی پیغامی ظاهر میشه مبنی بر اینکه کیفیت نهایی مقدار کمی کاسته میشه آیا ادامه بدهیم؟ -اوکی میزنی و با gpu کانورت رو شروع میکنی.

مورد سوم که در تمام نرم افزارهای کانورت دیدم خیلی از تنظیمات کیفیت هنگام پردازش با GPU محو هستند و روی اوتوماتیک قرار دارند و اصلا قابل تنظیم نیستن ولی به محض اینکه پردازش رو روی CPU قرار بدی میبینی که همشون روشن میشن و میتونی تغییرشون بدی

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، (WarCraft) گفته است :

بنده با گرافیکها amd و nvidia تست کردم فایل نهایی نسبت به کانورت با سی پی یو تصویر مات تره - البته quadro  هارو نمیدونم تابحال نداشتم

کمااینکه در نرم افزار HandBrake در قسمت تنظیمات هنگامی که پردازش رو از cpu روی gpu قرار میدی پیغامی ظاهر میشه مبنی بر اینکه کیفیت نهایی مقدار کمی کاسته میشه آیا ادامه بدهیم؟ -اوکی میزنی و با gpu کانورت رو شروع میکنی.

مورد سوم که در تمام نرم افزارهای کانورت دیدم خیلی از تنظیمات کیفیت هنگام پردازش با GPU محو هستند و روی اوتوماتیک قرار دارند و اصلا قابل تنظیم نیستن ولی به محض اینکه پردازش رو روی CPU قرار بدی میبینی که همشون روشن میشن و میتونی تغییرشون بدی

چی بگم بحثش پیچیده تر از اینه بحث فایده نداره

لینک به دیدگاه

اینجا میتونید یه تعداد از تست های رایزن ها و Core i ها رو مشاهده کنید :

.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، memex گفته است :

چی بگم بحثش پیچیده تر از اینه بحث فایده نداره

خوب شما توضیح بدید ضرر که نداره!

دوستان میگن توی تست ها واضح و مبرهن هست که کیفیت ویدیو ها کاهش یافته و مات تر شده؛ شما هم از نظرتون دفاع کنید خوب!!

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، danyalbmw گفته است :

خوب شما توضیح بدید ضرر که نداره!

دوستان میگن توی تست ها واضح و مبرهن هست که کیفیت ویدیو ها کاهش یافته و مات تر شده؛ شما هم از نظرتون دفاع کنید خوب!!

من گفتم دیگه شک داری از کوادرو استفاده کن 

کارت های کوادرو دارای یه ویژگی هست که احمتال خطا در پردازش 0 درصد میشه اسمشم یادم نیست مخفف بود 

لینک به دیدگاه

در 39 دقیقه قبل، memex گفته است :

کارت های کوادرو دارای یه ویژگی هست که احمتال خطا در پردازش 0 درصد میشه اسمشم یادم نیست مخفف بود 

خوب برادر قیمت کارت های کوادروی رده بالا که بشه باهاشون با سرعت بالا انکد کرد رو با قیمت سی پی یو مقایسه کن ببین کدومش ارزونتر درمیاد!! سی پی یو دیگه!

در 9 ساعت قبل، TERRORIST گفته است :

درود

با توجه به مبلغی که در نظر گرفتین من خرید پردازنده 8700K به شما پیشنهاد می کنم  در کنار یک مادربرد Z370 استفاده کنید.

سوکت ۲۰۶۶ پیشنهاد نمیکنید؟

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، danyalbmw گفته است :

خوب برادر قیمت کارت های کوادروی رده بالا که بشه باهاشون با سرعت بالا انکد کرد رو با قیمت سی پی یو مقایسه کن ببین کدومش ارزونتر درمیاد!! سی پی یو دیگه!

سوکت ۲۰۶۶ پیشنهاد نمیکنید؟

درود

چون محدودیت دارید به خاطر همین عرض کردم و گرنه می تونید از سوکت TR4 با پردازنده 1920X خریداری کنید که کارایی به مراتب چشم گیر تری داره.  و گرنه سوکت R4 گرون هستش  و ارزون ترینش که ارزش داشته باشه 7800X که هم تراز با 8700K ستش.

لینک به دیدگاه

با این حساب که 8700k هم تقریبا همون ۱۰-۲۰٪ با سی پی یو خودم تفاوت داره با یه قیمت فضایی؛ فکر میکنم بهترین کار این باشه که با همین سی پی یو خودم کل فایل ها رو انکد کنم!!

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، danyalbmw گفته است :

بالا که بشه باهاشون با سرعت بالا انکد کرد رو با قیمت سی پی یو مقایسه کن ببین

نیاز به اونقدم رد بالا نیست 

یه 3تا4ملیونیش جوابتو راحت میده خیلیم بهتر از cpu

لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، memex گفته است :

درود

با چه برنامه‌ای کار می کنند؟ من m,2000 و m4000 دارم و تبدیل با gpu با handbrake را آزموده‌ام افت کیفیت دارد. 

لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، danyalbmw گفته است :

با این حساب که 8700k هم تقریبا همون ۱۰-۲۰٪ با سی پی یو خودم تفاوت داره با یه قیمت فضایی؛ فکر میکنم بهترین کار این باشه که با همین سی پی یو خودم کل فایل ها رو انکد کنم!!

درود 

اگر رایانه نداری، به نظر من برای این کار ۸۷۰۰ک ارزش خرید بالایی دارد.

لینک به دیدگاه

بهترین پردزانده ها برای رمزنگاری و رمزگشایی ، سری Threadripper هستند.

ولی ما چون در ایران زندگی می کنیم از نظر ارزش ریالی این پردازنده ها از سبد خرید خارج می شوند.

بهترین پردازنده در این رنج 8700K هستش و بدلیل داشتن دستورالعمل های درشت در هر هسته 256 BIT در هسته (البته فقط یک دستورالعمل) امکان پردازش برای شما سریعتر می کنه.

این پردازنده اورکلاک کنید ،  تا کارایی بهتری بگیرید.

در نظر داشته باشین که باید یک خنک کننده برای این نیروگاه حرارتی در نظر داشته باشین.

لینک به دیدگاه

بهترین انکدر megui هستش دوست عزیز من قبلا انیمه 10 بیت و 265 انکد میکردم .

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود 

اگر رایانه نداری، به نظر من برای این کار ۸۷۰۰ک ارزش خرید بالایی دارد.

یه سیستم ۶۷۰۰k و یک سیستم با دوتا زئون سیلور ۴۱۱۶ هست؛ میخواستم ببینم با چهار میلیون چیزی میشه خرید که حداقل دوبرابر سی پی یو خودم کار کنه یا نه که دیدم انگار نمیشه!

در 2 ساعت قبل، TERRORIST گفته است :

بهترین پردازنده در این رنج 8700K هستش و بدلیل داشتن دستورالعمل های درشت در هر هسته 256 BIT در هسته (البته فقط یک دستورالعمل) امکان پردازش برای شما سریعتر می کنه.

این پردازنده اورکلاک کنید ،  تا کارایی بهتری بگیرید.

در نظر داشته باشین که باید یک خنک کننده برای این نیروگاه حرارتی در نظر داشته باشین.

برادر تست هایی که دوستان کردند تفاوت 8700k و 6700k حدود ۲۰٪ بود که بنظرم اصلا کارانیست برای پرداخت یه مبلغ زیاد! جمعا ۵ فریم بر ثانیه توی سرعت تفاوت ایجاد میکنه و حداقل باید ۴.۵ میلیون خرج برد و سی پی یو کنم!!

خنک کننده مشکلی نداره یه h100i هست که باید جواب بده؛اگر جواب نداد این مدت که فایل ها رو دارم انکد میکنم یه چند روز رادیات واترکولر رو میذارم تو آب یخ که البته با این وضعیت الان فکر میکنم همین کانفیگ خودم خوب باشه

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

با چه برنامه‌ای کار می کنند؟ من m,2000 و m4000 دارم و تبدیل با gpu با handbrake را آزموده‌ام افت کیفیت دارد. 

تکنولوژی رسمی شرکت انودیا هست تو معماری سخت افزاری هست ربطی به برنامه نداره اما اینکه میگید افت کیفیت داره  شاید تنظیمات  خاصی براش غیرفعال میشه باید ببینید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...