رفتن به مطلب

شبکه کردن و متصل کردن یک سیستم به عنوان رندرباکس به یک سیستم دیگه

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام‌دوستان

آیا کسی میتونه راهنماییم کنه یا یک آموزش بهم معرفی کنه به جز مازستا

برای متصل کردن و شبکه کردن  یک سیستم به سیستم دیگه به عنوان  رندرباکس

ممنونم

ویرایش شده توسط رضا موسوی
لینک به دیدگاه

درود

از چه نرم افزاری برای رندرینگ استفاده می کنید،  دو کامپیوتر در یک رنج IP قرار بدین  بعد ببینید این دو هم دیگر رو Ping می کنند یا خیر

اگر از نرم افزار 3D Max استفاده می کنید، می توانید Backburner  استفاده کنید.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، TERRORIST گفته است :

درود

از چه نرم افزاری برای رندرینگ استفاده می کنید،  دو کامپیوتر در یک رنج IP قرار بدین  بعد ببینید این دو هم دیگر رو Ping می کنند یا خیر

اگر از نرم افزار 3D Max استفاده می کنید، می توانید Backburner  استفاده کنید.

سلام دوست عزیز

آره از نرم افزار 3dmax و پلاکین ویری استفاده میکنم

کلاه تو این کار مبتدیم واسه شبکه کردن

چه چیزهایی نیلز دارم و روشش چجوریه؟؟

ممنونم

لینک به دیدگاه

درود

شما باید دو کامپیوتر را از طریق یک کابل شبکه یا از طریق  یک سویئچ / مودم به هم متصل کنید .

به صورت دستی یا خودکار به دو کامپیوتر IP اختصاص بدین تا بتونند تو یک رنج شبکه قرار بگیرن و همدیگر Ping کنند. تا بتونید نرم افزار کاربردی 3D Max اجراء کنید تا بتونند پردازش ها از طریق شبکه  انجام گیرد.

این لینک آموزشی  (تصویری) کمکتون می کنه. 

لینک به دیدگاه

درود

شما باید دو کامپیوتر را از طریق یک کابل شبکه یا از طریق  یک سویئچ / مودم به هم متصل کنید .

به صورت دستی یا خودکار به دو کامپیوتر IP اختصاص بدین تا بتونند تو یک رنج شبکه قرار بگیرن و همدیگر Ping کنند. تا بتونید نرم افزار کاربردی 3D Max اجراء کنید تا بتونند پردازش ها از طریق شبکه  انجام گیرد.

این لینک آموزشی  (تصویری) کمکتون می کنه. 

واسه شبکه کردن علاوه بر تنظیمات 

تنها به یک مودم  اینترنت نیازه که ۲ تا سیستم بهش وصل بشن

درسته؟؟؟

لینک به دیدگاه

بله شما حتی با داشتن یک مودم ساده مانند: TP Link 8901 هم می توانید این دو کامپیوتر شبکه کنید حتی از طریق DHCP .

اگر مودم یا سویئچ ندارید می توانید تو PC با دو کابل شبکه به هم متصل کنید و  به هر دوشون به صورت دستی IP بدین که در اموزش پستی قبلی بنده هستش .

لینک به دیدگاه

دستتون درد نکه 

ممنونم ازتون

آیا سرعت اینترنت تاثیری تو شبکه کردن و رندرگیری داره؟

لینک به دیدگاه

خواهش می کنم.

به دو عامل بستگی داره، شما وقتی دو کامپیوتر از طریق کابل به هم  مستقیم شبکه کرده باشین نمی تونید از اینترنت استفاده کنید یا در کنارش از دانگل USB برای استفاده اینترنت نصب کنید.

برای این که اینترنت هم داشته باشین و هم شبکه داخلی بهتر از مودم استفاده کنید و  قابلیت DHCP را مودم فعال کنید تا دو کامپیوتر بهم متصل شوند و از اینترنت استفاده کنید

پیشنهاد می کنم در زمان رندرینگ از اینترنت استفاده نکنید و  استفاده از کابل های با کیفیت مانند : CAT 6  و همچنین Port های Gigabit هم تاثیر گذار هستند در فرایند شبکه .

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، TERRORIST گفته است :

خواهش می کنم.

به دو عامل بستگی داره، شما وقتی دو کامپیوتر از طریق کابل به هم  مستقیم شبکه کرده باشین نمی تونید از اینترنت استفاده کنید یا در کنارش از دانگل USB برای استفاده اینترنت نصب کنید.

برای این که اینترنت هم داشته باشین و هم شبکه داخلی بهتر از مودم استفاده کنید و  قابلیت DHCP را مودم فعال کنید تا دو کامپیوتر بهم متصل شوند و از اینترنت استفاده کنید

پیشنهاد می کنم در زمان رندرینگ از اینترنت استفاده نکنید و  استفاده از کابل های با کیفیت مانند : CAT 6  و همچنین Port های Gigabit هم تاثیر گذار هستند در فرایند شبکه .

با اجازه از استارتر .

سلام داداش یه سوال دارم از خدمتتون. من دوتا سیستم رایزن 1800 ایکس دارم کارم هم کانورت ویدیو هست . این روشی که دوستمون دنبالشه فقط برای رندر با 3d max یا  maya جواب میده ؟ یا میشه برای کانورت ویدیو به x 265 هم مورد استفاده قرار بگیره ؟

لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، TERRORIST گفته است :

خواهش می کنم.

کلا من میتونم بدون اینترنت این شبکه رو راه بندازم

واز ۲تا سیستم برای رندرینگ استفاده کنم

اگه بدون اینترنت میشه

ممنون نیشم بیشتر راهنماییم کنید

یعنی فقط با ۲تا کابل میشه؟؟؟

لینک به دیدگاه

بله می تونید این دو سیستم  حتی بدونه داشتن مودم یا اینترنت با هم شبکه کنید و از اشتراگ گذاری منابع استفاده کنید.

یا از طریق اتصال مستقیم کابل ها با هم و یا از طریق متصل کردن  سیستم ها به مودم  و راه اندازی سیستم DHCP  که به صورت خودکار خود مودم به این دو IP دهد.  و کار تمام است و شبکه بر قرار می باشد.

با یک کابل ( به اندازه دلخواه :)  ) با دو سوکت RJ 45  می توانید این دو کامپیوتر با هم شبکه کنید به خدمات کامپیوترها مراجعه کنید کابل ها Patch Cord شده اماده دارند که می توانید به راحتی به Port Ethernet  سیستم ها متصل کنید.

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، TERRORIST گفته است :

بله می تونید این دو سیستم  حتی بدونه داشتن مودم یا اینترنت با هم شبکه کنید و از اشتراگ گذاری منابع استفاده کنید.

یا از طریق اتصال مستقیم کابل ها با هم و یا از طریق متصل کردن  سیستم ها به مودم  و راه اندازی سیستم DHCP  که به صورت خودکار خود مودم به این دو IP دهد.  و کار تمام است و شبکه بر قرار می باشد.

با یک کابل ( به اندازه دلخواه :)  ) با دو سوکت RJ 45  می توانید این دو کامپیوتر با هم شبکه کنید به خدمات کامپیوترها مراجعه کنید کابل ها Patch Cord شده اماده دارند که می توانید به راحتی به Port Ethernet  سیستم ها متصل کنید.

الان کابلهایی که باید تهیه کنم اسمشون چیه

و درنهایت تنظیماتشو اکه آموزشی دارید مننون میشم بهم بگید

که تنها با ۲تا مابل و بدون مودم ابن شبکه رو راه بندازم

????????????

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، رضا موسوی گفته است :

1f339.png1f339.png1f64c-1f3fb.png1f64c-1f3fb.png1f64c-1f3fb.png1f64c-1f3fb.png1f64c-1f3fb.png

درود

اگر بدون مودم یا هاب  بخواهی شبکه کنی به جای کابل lan  باید کابل کراس به کار ببری. البته پیشنهادم این است که از مودم استفاده کنی که همه منظوره است.

اگر نیازت به رندر تحت شبکه دائمی است، پیشنهادم راه‌اندازی شبکه‌ی گیگابیتی است.  برای داشتن سرعت ۱۰۰۰ روی شبکه، نیاز به سوییچ(هاب) یا مودمی داری که سرعت ۱۰۰۰ mb/s را پشتیبانی کند یا اصطلاحا گیگابیتی باشد. کابل هم همانطور که دوستان گفتند cat6 بهتر است.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، رضا موسوی گفته است :

1f339.png1f339.png1f64c-1f3fb.png1f64c-1f3fb.png1f64c-1f3fb.png1f64c-1f3fb.png1f64c-1f3fb.png

اسمی خاصی ندارند شما میرید میگید کابل شبکه Patch Cord شده می خوام به این اندازه  Cat 5 E یا Cat 6 اگر دارند.  بعد کابل ها که سوکت زده شده هستند به سمت PC ها به Port Lan متصل می کنید .

و طبق آموزش بالا در پست بنده IP دستی میدین و تمام.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

من با استفاده از یک کابلcs6 تونستم ۲تا سیستم رو بهم‌شبکه کنم

البته مودمم دارم ولی با همون یک کابل ۲تارو بهم‌ وصل کردم

الان چندتا ایراد دارم

۱-چون فقط یک‌مانیتور دارم وبرای اینکه وارد اون سیستم دیگه بشم آیا برای نرم افزار netsupport نیازی به مودم هست یا با همون کابل اتصال میتونم از سیستم ۱  وارد سیستم ۲ بشم؟؟؟؟

۲-برای رندر ویری و تری دی مکس،آیا نیازه تو‌سیستم دومی ،تری دی مکس باز باشه و فایل اجرا باشه؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، رضا موسوی گفته است :

سلام دوستان

الان چندتا ایراد دارم

۱-چون فقط یک‌مانیتور دارم وبرای اینکه وارد اون سیستم دیگه بشم آیا برای نرم افزار netsupport نیازی به مودم هست یا با همون کابل اتصال میتونم از سیستم ۱  وارد سیستم ۲ بشم؟؟؟؟

۲-برای رندر ویری و تری دی مکس،آیا نیازه تو‌سیستم دومی ،تری دی مکس باز باشه و فایل اجرا باشه؟؟؟؟

سلام

1-نرم افزار های ریموت دسکتاپ تحت شبکه نیازی به اینترنت ندارن مگر نرم افزار های خیلی کمی مثل anydesk که اول اینترنت رو چک می کنند

2-خیر (ورژن های قدیمی ویری نیاز بو به این کار ها اما در حال حاضر نیاز نیست)

از این آموزش استفاده کنید:

https://www.aparat.com/v/SYT5s/رندرینگ_تحت_شبکه_با_Vray

ویرایش شده توسط amirpcp30
لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، amirpcp30 گفته است :

سلام

1-نرم افزار های ریموت دسکتاپ تحت شبکه نیازی به اینترنت ندارن مگر نرم افزار های خیلی کمی مثل anydesk که اول اینترنت رو چک می کنند

ممنونم

منظورم اینه که برای نرم افزار netsupport آیا نیاز به مودم هست

یا فقط باهمون یک کابل که رابط ۲تا کامپیوتره میشه استفاده کرد

آخه من نصبش کردم

وای نمیتونم پیدا کنم اون سیستم دیگمو

لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، amirpcp30 گفته است :

سلام

دوست عزیز آیا این طبیعیه که حدودا ۴۰ ثانیه طول میکشه که رندرباکس تو مشارکت رندر شرکت کنه؟؟

یعنی بعد از ۴۰ثانیه باکتهاش وارد رندر میشن

لینک به دیدگاه

در 19 ساعت قبل، رضا موسوی گفته است :

سلام دوستان

الان چندتا ایراد دارم

درود

به به با کمک هم تونستیم شبکه کنیم،   برای این که به PC دوم متصل شوی با Remote Desktop در PC -2 فعال کنید که بتوانید از طریق PC-1 به اون متصل شوید  حتی می توانید از Any Desk استفاده کنید.

خیر نیازی نیستش، خود نرم افزار با استفاده در خواست از طریق شبکه  از قدرت PC - 2 استفاده می کنه.

لینک به دیدگاه

درود

به به با کمک هم تونستیم شبکه کنیم،   برای این که به PC دوم متصل شوی با Remote Desktop در PC -2 فعال کنید که بتوانید از طریق PC-1 به اون متصل شوید  حتی می توانید از Any Desk استفاده کنید.

خیر نیازی نیستش، خود نرم افزار با استفاده در خواست از طریق شبکه  از قدرت PC - 2 استفاده می کنه.

دوست عزیز آیا این طبیعیه که حدودا ۴۰ ثانیه طول میکشه که رندرباکس تو مشارکت رندر شرکت کنه؟؟یعنی بعد از ۴۰ ثانیه که از رندر کذشت

باکتهاش شروع به رندر میکنن

لینک به دیدگاه

با اجازه از استارتر .

سلام داداش یه سوال دارم از خدمتتون. من دوتا سیستم رایزن 1800 ایکس دارم کارم هم کانورت ویدیو هست . این روشی که دوستمون دنبالشه فقط برای رندر با 3d max یا  maya جواب میده ؟ یا میشه برای کانورت ویدیو به x 265 هم مورد استفاده قرار بگیره ؟

این سوال منم هستش

لطفاً اگر کسی می‌تونه پاسخ بده

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، رضا موسوی گفته است :

ممنونم

منظورم اینه که برای نرم افزار netsupport آیا نیاز به مودم هست

یا فقط باهمون یک کابل که رابط ۲تا کامپیوتره میشه استفاده کرد

آخه من نصبش کردم

وای نمیتونم پیدا کنم اون سیستم دیگمو

خواهش می کنم

روی اون سیستم هم نصب کردید؟ من این برنامه رو سالها استفاده نکردم نمیتونم نظر بدم ، نرم افزار برای ریموت دکستاپ زیاده تحت شبکه و نیاز به اینترنت ندارن

anydesk نیاز به اینترنت داره بعد سیستم دوم رو پیدا می کنه این مورد رو توجه داشته باشید اگه خواستید ازش استفاده کنید

در مورد 40 ثانیه یادم نمیاد چنین مشکلی

لینک به دیدگاه

آیا این طبیعیه که حدودا ۴۰ ثانیه طول میکشه که رندرباکس تو مشارکت رندر شرکت کنه؟؟

یعنی بعد از ۴۰ثانیه باکتهاش وارد رندر میشن

و‌احساس میکنم بعد از اینکه برنامهNetsupport  رو‌ تصب کردم رو هردو سیستم

کمی پرفورمنسش اومده پایین

قبلا که بنچمارگ میگرفتم با ویری زمانش میشد ۱:۱۶ ثانیه

الان هردوسیستم حدودا ۱:۲۳ ثانیه میشه

مسی دلیلشو‌میدونه چیه

از نظر دمایی هیچ مشکلی ندارم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...