رفتن به مطلب

سوال درمورد سی پی یو 8700k و 7800

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با درود خدمت دوستان و اساتید گرامی

داشتم توی سایت لیون میگشتم که (ناگهان دیدم لیون اسباب بازی آورده و کف کردم! کفشام کو؟? ولی بغیر اون) دیدم که دوتا سی پی یو تو بازار هست یکی 8700k و دیگری 7800

قیمت هاشون تقریبا نزدیک به هم هست  و هر دو ۶ هسته ای ولی TDP یکی حدود ۳۵ وات از دیگری بیشتره حین اینکه فرکانس کمتری ارائه میکنه??(که قطعا با اورکلاک ۰.۳ گیگاهرتز رو میشه کاور کرد و مشکلی پیش نمیاد)

خواستم از دوستان و اساتید بپرسم با این اختلاف قیمتی کمی که این دو پردازنده باهم دارن؛ خرید کدومشون ارزش بالاتری داره؟

و سوال دیگه این هست که چرا پردازنده 7800 با اینکه فرکانس پایه پایینتری داره ولی TDP بالاتری داره؟

لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، danyalbmw گفته است :

داشتم توی سایت لیون میگشتم که (ناگهان دیدم لیون اسباب بازی آورده و کف کردم! کفشام کو؟1f610.png ولی بغیر اون) دیدم که دوتا سی پی یو تو بازار هست یکی 8700k و دیگری 7800

قیمت هاشون تقریبا نزدیک به هم هست  و هر دو ۶ هسته ای ولی TDP یکی حدود ۳۵ وات از دیگری بیشتره حین اینکه فرکانس کمتری ارائه میکنه1f610.png1f610.png(که قطعا با اورکلاک ۰.۳ گیگاهرتز رو میشه کاور کرد و مشکلی پیش نمیاد)

خواستم از دوستان و اساتید بپرسم با این اختلاف قیمتی کمی که این دو پردازنده باهم دارن؛ خرید کدومشون ارزش بالاتری داره؟

و سوال دیگه این هست که چرا پردازنده 7800 با اینکه فرکانس پایه پایینتری داره ولی TDP بالاتری داره؟

درود

در کل پلتفرم ورک استیشن قابل قیاس با سری های خانگی نیستند

سری ورک استیشن مین برد هاش فوق العاده گران قیمت هستند و البته در استابیلیتی و رابط 256 بیت بین پردازنده و مموری (همون رم Quad Channel) و ساپورت 128 گیگ رم قطعا برتری نسبت به سری Z370 خواهد داشت

ولی برای سیستم گیمینگ خانگی قطعا 8700k ارزش خرید بیشتری خواهد داشت

به دلیل اینکه یک نسل جدید تر هست و البته 12 مگ کش L3 داره که در مقابل 8.5 مگ کش 7800 برتر هست و با یک مین برد میان رده هم کارتون رو راه میندازه

در مورد رم هم اگه در مصرف سیستم خانگی باشه دوال چنل و فرکانس 2400 هم کاملا جوابگو خواهد بود و رابط 128  بیتی بین پردازنده و مموری کاملا از پس کار بر میاد

ویرایش شده توسط amir.na
لینک به دیدگاه

در 36 دقیقه قبل، danyalbmw گفته است :

داشتم توی سایت لیون میگشتم که (ناگهان دیدم لیون اسباب بازی آورده و کف کردم! کفشام کو؟1f610.png ولی بغیر اون) دیدم که دوتا سی پی یو تو بازار هست یکی 8700k و دیگری 7800

قیمت هاشون تقریبا نزدیک به هم هست  و هر دو ۶ هسته ای ولی TDP یکی حدود ۳۵ وات از دیگری بیشتره حین اینکه فرکانس کمتری ارائه میکنه1f610.png1f610.png(که قطعا با اورکلاک ۰.۳ گیگاهرتز رو میشه کاور کرد و مشکلی پیش نمیاد)

8700kنگیر واقعا جوشه

همه شاکی هستن از دستش

میگن اینتل خمیر زده اونم خمیر بی کیفیت 

یکی از دوستان هم همینجا خودش خمیر عوض کرده بود ولی ظاهرا کار بسیار پر ریسکی هست که کمتر کسی میتونه انجام بده

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، ahmad35 گفته است :

8700kنگیر واقعا جوشه

همه شاکی هستن از دستش

میگن اینتل خمیر زده اونم خمیر بی کیفیت 

یکی از دوستان هم همینجا خودش خمیر عوض کرده بود ولی ظاهرا کار بسیار پر ریسکی هست که کمتر کسی میتونه انجام بده

دوست عزیز چرا اطلاعات غلت میدی،؟ا اگه چندتا ا اماتور ک میگن جوشه یا واتر کولر خوب انتخاب نکردن، یا علت هاب دیگه ای،  من دارم یه ماه خوب کار میکنه... فقط ارزش پولی رو ک میدی نداره از اونجایی ک 2700x هستش و تو گیم واقعا کم نمیاره ازش، تو کارای work هم ک بالاتره قیمتشم پایینتره هم خودش هم مادبورد...

لینک به دیدگاه

سلام

بستگی به کاربردتون داره. پرادزنده 7800 و پلتفرم x299  برای برای ورک استیشن ها هستن و پردازنده 7800 جز ارزون ترین پردازنده های این سری حساب میشه و الان پردازنده های 16-18 هسته ای هم برای این پلتفرم موجود هست. من خودم 7800 دارم ولی اگر برای گیم و کارهای عادی میخاین سراغ همون 8700 برین که به صرفه تره.

لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، Khalil3 گفته است :

دوست عزیز چرا اطلاعات غلت میدی،؟ا اگه چندتا ا اماتور ک میگن جوشه یا واتر کولر خوب انتخاب نکردن، یا علت هاب دیگه ای،  من دارم یه ماه خوب کار میکنه... فقط ارزش پولی رو ک میدی نداره از اونجایی ک 2700x هستش و تو گیم واقعا کم نمیاره ازش، تو کارای work هم ک بالاتره قیمتشم پایینتره هم خودش هم مادبورد...

چون شما  استفاده میکنی و به قول خودت با دماش مشکلی نداری شد اطلاعات درست؟!

و این همه تو فروم های داخلی و خارجی و نظرات سایتا میگن این سی پی یو جوشه اطلاعات غلطه و همه از دم اماتورن

عجب

اماتور چیه اقاجان طرف واتر کولر بسته بازم دمای کاری بالاتر از نرم هست

تو همین فروم لیون بود طرف خمیر سی پی یو رو با هزار بدبختی تونست عوض کنه و دما به شدت پایین اومد

مشخص هست که اینتل در این سری از خمیر استفاده کرده و اونم خمیری بسیار بی کیفیت

ویرایش شده توسط ahmad35
لینک به دیدگاه

در 35 دقیقه قبل، ahmad35 گفته است :

تو همین فروم لیون بود طرف خمیر سی پی یو رو با هزار بدبختی تونست عوض کنه و دما به شدت پایین اومد

مشکل دمایی بنظر من نباید زیادم حاد باشه

نهایتش بشه ۸۰ درجه که بنظرم تا زمانی که بشه دفعش کرد مشکلی نداره

ضمن اینکه عوض کردن خمیر اونقدرم دردسر نداره ها!

لینک به دیدگاه

8700k رو دارم و در کنارش 6850k . هر دو 6 هسته ای هستند ولی 6850K که میدونی کواد کنل ساپورت میکنه . قابلیت اورکلاک 8700K بیشتر از 6850k هست . من روی هر دوتا 1080 و 32گیگ رم و کاپیتان 360EX بستم . ولی با اور کردن cpu میبینی 8700k تا نزدیک 5000 اور میشه و بعد پیک دما میزنه و 6850k بعد رسیدن به 4600 تا 4700 دماش بالا میره . ولی تو گیم چند بار مقایسه کردم مثلا تامپ ریدر و هوریزان و . . . حدودا زیر 5 فریم 8700k بیشتر فریم میگیرم که قابل چشم پوشی هست ولی حین انکورد کردن مثلا فیلمی یا رندرینگ 3D مثل Vray تحت 3DMax بوضوح 6850K در حد مثلا 5 دقیقه (حین فیلمی 1ساعت و نیم)  جلوتر هست که احتمالا بخاطر کواد کنل بودن یا دستورات vx هست که تو 6850K بهتر اجرا میشه . ولی بین این دو سی پی یو شما که میگید 8700k بخاطر قابلیت اورکلاک بهتر در هر دو مورد برتره و در سیستم گیمینگ یه مقدار برتره ولی در مورد سیستم رندرینگ برعکس 7800 بخاطر باند مموری بیشتر . در کل سیستمهای High End تو موارد WS بیشتر قدرت دارند و رده متوسط مثل سوکتهای 1151 برای موارد گیمینگ .

اینم یه نگاهی کن:

https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=fa&nv=1&prev=search&rurl=translate.google.com&sl=en&sp=nmt4&u=http://www.cpu-world.com/Compare/598/Intel_Core_i7_i7-7800X_vs_Intel_Core_i7_i7-8700K.html&xid=17259,15700021,15700122,15700124,15700149,15700168,15700186,15700191,15700201,15700208&usg=ALkJrhjC1l8qfeJFaKqXBbPAWg4S949AZA

ویرایش شده توسط sepehrariaee
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، ahmad35 گفته است :

چون شما  استفاده میکنی و به قول خودت با دماش مشکلی نداری شد اطلاعات درست؟!

و این همه تو فروم های داخلی و خارجی و نظرات سایتا میگن این سی پی یو جوشه اطلاعات غلطه و همه از دم اماتورن

عجب

اماتور چیه اقاجان طرف واتر کولر بسته بازم دمای کاری بالاتر از نرم هست

ن عزیز اینکه شما اطلاعات کافی ندارین ولی نظر میدین اشتباه هستش! اولن  اینتل خودش خمیر روش نذاشته و این cpu بدون خنک کننده عرضه میشه....

سایتای خارجی رو چون زبانت قوی نیست نمیتونی بخونی دقیق این cpu بخاطر اینکه اورکلارک بالایی داره بین cpu های خانگی موجود واینکه باید حرفه ای اورکلارک بشه امکان دمای بالا رو  داره نه اینکه رو 4500 جوش بیاره و نتونی کنترلش کنی... یکم مطالعه کن رو cpu ک داری راجبش نظر میدی بعد اطلاعات ب بقیه بده

قرار نیست هر کی یچی ب گوشش خورده نظر بده

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، danyalbmw گفته است :

مشکل دمایی بنظر من نباید زیادم حاد باشه

نهایتش بشه ۸۰ درجه که بنظرم تا زمانی که بشه دفعش کرد مشکلی نداره

ضمن اینکه عوض کردن خمیر اونقدرم دردسر نداره ها!

حتی هشتاد هم بالاتر میره

منظور خمیر داخلی سی پی یو نه خمیری که خنک کننده ابی و یا بادی رو به سطح سی پی یو تماس میده

وگرنه اون رو که تقریبا همه میتونن

لینک به دیدگاه

در 29 دقیقه قبل، Khalil3 گفته است :

ن عزیز اینکه شما اطلاعات کافی ندارین ولی نظر میدین اشتباه هستش! اولن  اینتل خودش خمیر روش نذاشته و این cpu بدون خنک کننده عرضه میشه....

سایتای خارجی رو چون زبانت قوی نیست نمیتونی بخونی دقیق این cpu بخاطر اینکه اورکلارک بالایی داره بین cpu های خانگی موجود واینکه باید حرفه ای اورکلارک بشه امکان دمای بالا رو  داره نه اینکه رو 4500 جوش بیاره و نتونی کنترلش کنی... یکم مطالعه کن رو cpu ک داری راجبش نظر میدی بعد اطلاعات ب بقیه بده

قرار نیست هر کی یچی ب گوشش خورده نظر بده

263a.png

شما حتی نمیدونی من از چه خمیری دارم صحبت میکنم بعد برا من داری حرف از اطلاعات میزنی?

دلید رو نمیدونی چیه نه؟

برو اقا وقت مارو نگیر با اون اطلاعات کاملت

ویرایش شده توسط ahmad35
لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، ahmad35 گفته است :

شما حتی نمیدونی من از چه خمیری دارم صحبت میکنم بعد برا من داری حرف از اطلاعات میزنی1f914.png

دلید رو نمیدونی چیه نه؟

برو اقا وقت مارو نگیر با اون اطلاعات کاملت

delid

شما عشق کل کل کردن و بحث بدون منطق داری دوست عزیز، من خوشم‌ نمیاد زیر پست این دوست عزیزمون بحث کنم 

شما اصرار داری بگی 8700k اشغاله و جوش میاره و بدرد نمیخوره 

همینجور ک گفتم موقعه اور کردن بالا ۵۰۰۰ تا شاید دماش بالای ۸۰ بره ولی تو لود عادی زیر ۵۰(فرکانس پایه تا ۴.۲) هستش اگه خمیر سیلیکون خوب استفاده بشه همراه واتر کولر خوب و مادربرود که قابلیت اور خوبی داشته باشه و میان رده نباشه مشکلی تا اور ۴.۷ هم نداره و بالای ۷۰ نمیره دماش...

شما هر جور حساب کنی حرفت درست نیست ک 8700k مشکل دما داره و یک بحران واسه  این cpu حساب میشه

اگه میتونی با مدرک ب دوست عزیزمون ک میخاد بخره ثابت کن اینجوریه تا ایشون هم انتخاب درستی داشته باشن بلخره میخان هزینه کنن درست نیست با ی کلکل بچگونه گمراه بشن

یا حق☺

ویرایش شده توسط Khalil3
ننوشتن دمای کامل
لینک به دیدگاه

در 31 دقیقه قبل، ahmad35 گفته است :

حتی هشتاد هم بالاتر میره

منظور خمیر داخلی سی پی یو نه خمیری که خنک کننده ابی و یا بادی رو به سطح سی پی یو تماس میده

وگرنه اون رو که تقریبا همه میتونن

میدونم خمیر زیرش هست

در پردازنده های قدیمی سری ۴۰۰۰ یا پردازنده های سوکت ۲۰۶۶ که خازن دارن کنار چیپ اصلی ممکن هست که شما اشتباه کنید و خمیر بریزه رو خازن همه چیو بخوره بره یه تیغ رو زیاد فشار بدید خازن بریده شه!

در سی پی یو های سوکت ۱۱۵۱ اصلا کنار چیپ خازنی نیست که شما بهش آسیب وارد کنید چه موقع باز کردنن سی پی یو با تیغ چه موقع زدن خمیر

59387_03_intels-new-core-i7-8700k-delidded-pure-hardware-pr0n.thumb.jpg.0531a5de1194d243286999eea510902e.jpg

نتیجتا فکر نمیکنم کار زیاد دشواری باشه

در 3 دقیقه قبل، Khalil3 گفته است :

همینجور ک گفتم موقعه اور کردن بالا ۵۰۰۰ تا شاید دماش بالای ۸۰ بره ولی تو لود عادی زیر ۵۰ هستش اگه خمیر سیلیکون خوب استفاده بشه همراه واتر کولر خوب و مادربرود که قابلیت اور خوبی داشته باشه و میان رده نباشه....

شما هر جور حساب کنی حرفت درست نیست ک 8700k مشکل دما داره و یک بحران واسه  این cpu حساب میشه

دمای بالای ۸۰؟؟ برادر دیگه نه در این حد؛من خودم با واتر کولر کورسیر H100i خمیر Mastergel maker Nano برد Maximus VIII Hero موقع اورکلاک تا ۴.۶ گیگاهرتز ولتاژ ۱.۲۶ عملا دمای ۹۵ رو رد میکنه با اینکه ۴ هسته ای هست سی پی یو!!

بنظر من دمای این سی پی یو بالا هست ولی نه در حدی که بتونه مشکل ساز بشه

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، danyalbmw گفته است :

دمای بالای ۸۰؟؟ برادر دیگه نه در این حد؛من خودم با واتر کولر کورسیر H100i خمیر Mastergel maker Nano برد Maximus VIII Hero موقع اورکلاک تا ۴.۶ گیگاهرتز ولتاژ ۱.۲۶ عملا دمای ۹۵ رو رد میکنه با اینکه ۴ هسته ای هست سی پی یو!!

من زیاد اورد بالا نمیکنم چون کارم گیم هست نهایتن رو همون ۴.۷ که دماش رو ۸۵ تا ۸۸ میره 

ناگفته نمونه دمای خونه هم خیلی خنک هستش مخصوصن جای که سیستم قرار داره...

و از برد  z370 pro carbon ac

با واتر  گرین 360 evo  و خمیر خودش  که کیفیت زیادی نداره...

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Khalil3 گفته است :

من زیاد اورد بالا نمیکنم چون کارم گیم هست نهایتن رو همون ۴.۷ که دماش رو ۸۵ تا ۸۸ میره 

ناگفته نمونه دمای خونه هم خیلی خنک هستش مخصوصن جای که سیستم قرار داره...

و از برد  z370 pro carbon ac

با واتر  گرین 360 evo  و خمیر خودش  که کیفیت زیادی نداره...

هی بپیچون اقای کل کل نکن غیر بچگانه?

حالا یجوریم میگی 85 تا 88 (تازه دمای خونم خنکه!!!)

انگار من گفتم دماش بالای 100 هست

خوبه خودتم داری تایید میکنی بالای هشتاد هم میره

کامنتای قبلی هم گفتم که بالای هشتاد هم میره

پس الان میخوای چیو ثابت کنی شمایی که با سوادی و مثل من زبانت ضعیف نیس؟!

در ضمن احتیاج به مدرک هم نیس

تو همین فروم بزنن دلید (که شما عشق انگلیسی نوشتنشو داری که بگی اره مام بلدیم!اگه میدونستی که نمیگفتی خمیر همراه سی پی یو نیست)یا 8700kمیبینن دوستان چقدر شاکی هستن از دماش

اگر هم اماتور هستن که در مورد پردازنده های دیگم باید همینطور باشه!ولی اینطور نیس

مثلا 7700 kمشکل خودش (دیگری)رو داشت و 8700k هم این ایراد برش وارد هست

حالا یا طرفدار اینتل هستی خودتو به اب و اتیش میزنی یا خودت چون این سی پی یو رو بستی رو سیستم داری اینطوری حرص میخوری

به هر حال طرفداری کور کورانه نشانه ... هست

خودت برگشتی پیام منو ریپلای کردی میگی اطلاعات غلط میدی و اماتوری و این حرفا حالا میگی خوشم نمیاد زیر پست بحث کنم؟!

عجب

نه ترخدا بحث کن یکم از اطلاعاتت فیض ببریم

در 2 ساعت قبل، danyalbmw گفته است :

گفتم شاید فکر کردید منظورم خمیر روی پردازنده هست

به هر حال این تراشه ها به خاطر ساختار و مواد تشکیل دهندشون از دمای 60 به بالا و هرچه دماشون بالاتر بره و بخصوص بالای 80 عمرشون کمتر میشه و شما اگر سیستمتون مداوم روشن هست باید دما خیل براتون مهم باشه

ولی اگر اینطور نیست دمای بالای هشتاد کمتر به چشم میاد

من الان خودم 6700kاستفاده میکنم و چون واتر کولر سواره روش تقریبا دمای بالای هفتاد رو تجربه نمیکنه که البته معمولا دماش خیلی کمتر هست و فقط شوک های حرارتی هستن که...

k7700 هم که اومد یک سری مشکلات دمایی داشت و حالا هم که اینتل متاسفانه در 8700kخمیر بی کیفیت استفاده کرده

به هر حال من به شخصه چون سیستمم طولانی مدت زیر بار هست هیچوقت چنین سی پی یو ای رو استفاده نمیکنم

ویرایش شده توسط ahmad35
لینک به دیدگاه

در 36 دقیقه قبل، ahmad35 گفته است :

هی بپیچون اقای کل کل نکن غیر بچگانه1f602.png

حالا یجوریم میگی 85 تا 88 (تازه دمای خونم خنکه!!!)

انگار من گفتم دماش بالای 100 هست

خوبه خودتم داری تایید میکنی بالای هشتاد هم میره

کامنتای قبلی هم گفتم که بالای هشتاد هم میره

پس الان میخوای چیو ثابت کنی شمایی که با سوادی و مثل من زبانت ضعیف نیس؟!

در ضمن احتیاج به مدرک هم نیس

تو همین فروم بزنن دلید (که شما عشق انگلیسی نوشتنشو داری که بگی اره مام بلدیم!اگه میدونستی که نمیگفتی خمیر همراه سی پی یو نیست)یا 8700kمیبینن دوستان چقدر شاکی هستن از دماش

اگر هم اماتور هستن که در مورد پردازنده های دیگم باید همینطور باشه!ولی اینطور نیس

مثلا 7700 kمشکل خودش (دیگری)رو داشت و 8700k هم این ایراد برش وارد هست

حالا یا طرفدار اینتل هستی خودتو به اب و اتیش میزنی یا خودت چون این سی پی یو رو بستی رو سیستم داری اینطوری حرص میخوری

به هر حال طرفداری کور کورانه نشانه ... هست

خودت برگشتی پیام منو ریپلای کردی میگی اطلاعات غلط میدی و اماتوری و این حرفا حالا میگی خوشم نمیاد زیر پست بحث کنم؟!

عجب

نه ترخدا بحث کن یکم از اطلاعاتت فیض ببریم

احمد عزیز همینجور که عرض کردم اینجا جا برای کل کل بچگانه نیست دوست عزیزمون راهنمایی خاستن از اونجایی هم ک من اینو دارم از تجربیاتم براش گفتم

واینکه در جواب حرفتون فک نکنم لازم باشه سیستم همش رو فرکانس ۴.۷ باشه  ک دما بالای ۸۰ بره(اونم واترکولر متوسطی مث گرین) 

دمای متوسط این رو کارای سبک رو ۳۷ هستش اگه شما دوست دارین میتونم عکس و مدرک بفرستم از سیستم

من طرفدار اینتل نیستم بلکه 2700x رایزن هم بیشتر خوشم میاد همچنین ک بالاترم گفتم

کامنت ریپلای کردم برای شما اینکه بدون دلیل گفتین جوشه! و همه ناراضی هستن ک خریدن، خب منم عرض کردم اگه قرار اورکلاک کنی بله دماش بالا میره 

ودر جواب اون دوستمون ک مث من این پردازنده رو دارن و حرفه ای تر کار میکنن گفتم بالای ۸۰ میره رو فرکانس ۴.۷ ک اکثرا سیستم  زیر این فرکانس هستش :)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...