رفتن به مطلب

اجرای بازی با رزولوشن 1080p با مانیتور 768p???

Amir-Jamali-123
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام . من میخواستم بدونم اگه با مانیتور 19 اینچ با رزولوشن دیفالت HD یا (1366X768) میتونم بازی هارو با رزولوشن FullHD یا همون 1080p اجرا کنم ؟ منظورم اینه که تفاوتی در کیفیت بازی ایجاد میکنه یا حتما باید 22 اینچ به بالا باشه تا تاثیر داشته باشه؟ ( بازی هایی مثل GTA V ) .

لینک به دیدگاه

سوپر رزلوشون باید بکنید که بازم فکر نکنم  کیفیت مطلوب باشه توی 19 اینچ

والا من یه بار تست کردم  هر کاری کردم نشد 1080 روی 720   همیشه تصویر بد بود

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، hosin گفته است :

سوپر رزلوشون باید بکنید که بازم فکر نکنم  کیفیت مطلوب باشه توی 19 اینچ

والا من یه بار تست کردم  هر کاری کردم نشد 1080 روی 720   همیشه تصویر بد بود

چطور سوپر رزولوشن کنم ؟ اصلا چی هست؟?

راستی منظورم رزولوشن سیستم نبود ، فقط رزولوشن بازی رو میگم .

ویرایش شده توسط Amir-Jamali-123
لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، nima19 گفته است :

درود دوست عزیز قطعا رزولیشن در کیفیت  بازی تاثیر داره 

یعنی اگه من رو فول اچ دی بزارم میتونم همون کیفیت اصلی فول اچ دی رو بگیرم ؟ برای کارت گرافیک که ضرری نداره؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

دوست عزی وقتی پنل مانیتور شما 1366x768 هست شما نمی تونید خروجی تصویر 1080 داشته باشید به این دلیل که نهایت رزولوشنی که مانیتورتون میتونه نمایش بنده همان 1366x768 است.

پس در تنظیمات گرافیکی بازی هم نمیتونید بیشتر از روزولوشن مانیتورتون انتخاب کنید.

اون سوپر رزولوشن هم که دوستان فرمودن در کارت های NVIDIA اسمش DSR و در کارت های AMD اسمش VSR است که باید کارت گرافیکتون این قابلیت رو داشته باشه ، اون موقع میتونید رزولوشن تصویر رو بیشتر کنید.

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، Sir MehDi گفته است :

درود

دوست عزی وقتی پنل مانیتور شما 1366x768 هست شما نمی تونید خروجی تصویر 1080 داشته باشید به این دلیل که نهایت رزولوشنی که مانیتورتون میتونه نمایش بنده همان 1366x768 است.

پس در تنظیمات گرافیکی بازی هم نمیتونید بیشتر از روزولوشن مانیتورتون انتخاب کنید.

اون سوپر رزولوشن هم که دوستان فرمودن در کارت های NVIDIA اسمش DSR و در کارت های AMD اسمش VSR است که باید کارت گرافیکتون این قابلیت رو داشته باشه ، اون موقع میتونید رزولوشن تصویر رو بیشتر کنید.

سلام مجدد ، البته رزولوشن بیشتر قابل انتخاب هست ، مثلا تا 2560x1600 میره . اما میترسم اگه فول اچ دی رو انتخابش کنم به کارت گرافیک آسیب وارد کنه چون در حال دیفالت مانیتورم رزولوشن 768 رو همون طور که فرمودین پشتیبانی میکنه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 11 دقیقه قبل، Amir-Jamali-123 گفته است :

سلام مجدد ، البته رزولوشن بیشتر قابل انتخاب هست ، مثلا تا 2560x1600 میره . اما میترسم اگه فول اچ دی رو انتخابش کنم به کارت گرافیک آسیب وارد کنه چون در حال دیفالت مانیتورم رزولوشن 768 رو همون طور که فرمودین پشتیبانی میکنه .

خب شما رزولوشن بالاتر انتخاب کنید تصویر مانیتور بهم میریزه و عملا قابل استفاده نیست

لینک به دیدگاه

در 33 دقیقه قبل، Sir MehDi گفته است :

خب شما رزولوشن بالاتر انتخاب کنید تصویر مانیتور بهم میریزه و عملا قابل استفاده نیست

نه دوست عزیز رزولوشن سیستم روی 1366x768 هست که میدونم با افزایش رزولوشن تصویر تار میشه . اما سوال من در مورد رزولوشن بازی بود پس یعنی برای بازی هم نمیشه استفاده کرد ؟

لینک به دیدگاه

در 34 دقیقه قبل، Sir MehDi گفته است :

درود

فک نکنم اینجوریه باشه

من که همچین مشکلی ندارم که صفحه مانیتور بریزه به هم!!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 2 دقیقه قبل، MOHSEN-CH گفته است :

درود

فک نکنم اینجوریه باشه

درود

والا برای بنده که اینجوری بوده اگر رزولوشن بالاتری انتخاب میکردم تصویر مانیتور بهم میریخت

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، MOHSEN-CH گفته است :

درود

فک نکنم اینجوریه باشه

نه ایشون احتمالا فکرکردن من منظورم رزولوشن خوده سیستم هست که اگه اینطور فکر کرده باشه درست میگه مانیتور نوشته ها رو تار نشون میده میده . اما منظورم من تغییر رزولوشن در گیم که آخر نفهیمدم ?

لینک به دیدگاه

نه نمیتونی.

LCD رزولوشنش سخت افزاری ثابت هست، بیشتر نمیتونی بکنی.

سوپر رزولوشن هم  همون کاره Anti Aliasing و میکنه. 1080 رندر میکنه، ولی بعد دوباره Down Scale میکنه به رزلوشن مانیتور خودت، در عمل تعداد پیکسل ها بیشتر نمیشه، فقط دایره ها و خطوط مورب نرم تر میشن.

خلاصه: سراغش نرو، بجاش Anti Aliasing و Max کن.

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Amir-Jamali-123 گفته است :

نه ایشون احتمالا فکرکردن من منظورم رزولوشن خوده سیستم هست که اگه اینطور فکر کرده باشه درست میگه مانیتور نوشته ها رو تار نشون میده میده . اما منظورم من تغییر رزولوشن در گیم که آخر نفهیمدم 1f641.png

والا توی ویندوزم مال من نوشتها تار نمیشه و هیچ مشکلی نیست

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Sir MehDi گفته است :

درود

والا برای بنده که اینجوری بوده اگر رزولوشن بالاتری انتخاب میکردم تصویر مانیتور بهم میریخت

تصویر گیم هم بی هم میریخت؟

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Sir MehDi گفته است :

درود

احتمالا مشکل جای دیگه بوده

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، Rakan گفته است :

نه نمیتونی.

LCD رزولوشنش سخت افزاری ثابت هست، بیشتر نمیتونی بکنی.

سوپر رزولوشن هم  همون کاره Anti Aliasing و میکنه. 1080 رندر میکنه، ولی بعد دوباره Down Scale میکنه به رزلوشن مانیتور خودت، در عمل تعداد پیکسل ها بیشتر نمیشه، فقط دایره ها و خطوط مورب نرم تر میشن.

خلاصه: سراغش نرو، بجاش Anti Aliasing و Max کن.

والا اگه میتونستم میزدم رو X8  اما با کارت گرافیک GT 730 فکر کنم خوابشم نتونم ببینم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 1 دقیقه قبل، Amir-Jamali-123 گفته است :

والا اگه میتونستم میزدم رو X8  اما با کارت گرافیک GT 730 فکر کنم خوابشم نتونم ببینم

دوست عزیز با این کارت گرافیکتون بهتره توی همون رزولوشن Native مانیتورتون بازی کنید.

رزولوشن 1080 قدرت گرافیکی خیلی بیشتری نسبت به 720p می طلبه.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، MOHSEN-CH گفته است :

والا توی ویندوزم مال من نوشتها تار نمیشه و هیچ مشکلی نیست

مانیتورتون چند اینچه ؟ و اینکه رفرش ریت هم موثره و برامن از 60 هرتز پایین تر نمیاد . چون 19 اینچ برای اچ دی 60 هرتز و اگه فول اچ دی باشه باید رفرش ریت پایین بیاد ( البته فکر کنم اینطور باشه چون شما میگید صفحتون مشکلی نداره ) . و سایز مینیتور هم موثره ! اگر غیر ازینه به مام یاد بدین چطور اینکارو کردین (0_0)

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Sir MehDi گفته است :

دوست عزیز با این کارت گرافیکتون بهتره توی همون رزولوشن Native مانیتورتون بازی کنید.

رزولوشن 1080 قدرت گرافیکی خیلی بیشتری نسبت به 720p می طلبه.

موفق باشید

با کارت GT 740 2GB GDDR5 هم نمیشه ؟ میخوام تا دو سه روز دیگه سفارش بدم

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Amir-Jamali-123 گفته است :

اتفاقا میزان فشاری گه AA به کارت گرافیکت میاره، کمتر از سوپر رزولیشنه. (با کیفیت تصویری مشابه)

730 حتی به زور جواب رزولیشن مانیتور خودتو میده، چه برسه به 1080

740 هم فرق زیادی نداره، ارزش نداره، اگه میتونی RX550 یا GT1030 کار کرده پیدا کن حداقل.

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، Rakan گفته است :

اتفاقا میزان فشاری گه AA به کارت گرافیکت میاره، کمتر از سوپر رزولیشنه. (با کیفیت تصویری مشابه)

730 حتی به زور جواب رزولیشن مانیتور خودتو میده، چه برسه به 1080

740 هم فرق زیادی نداره، ارزش نداره، اگه میتونی RX550 یا GT1030 کار کرده پیدا کن حداقل.

من فکر کردم MSAA رو میگین . FXAA اگه منظورتون باشه اونو On کرده بودم .

بعد اینکه واقعا GT 1030 از GT 740 DDR5 قویتره ؟؟ مگه کارت 1030 هم DDR5 عه ؟

لینک به دیدگاه

در 46 دقیقه قبل، Amir-Jamali-123 گفته است :

من فکر کردم MSAA رو میگین . FXAA اگه منظورتون باشه اونو On کرده بودم .

بعد اینکه واقعا GT 1030 از GT 740 DDR5 قویتره ؟؟ مگه کارت 1030 هم DDR5 عه ؟

هر دو تقریبا یکارو میکنن ،

MSAA با کیفیت تره ولی سنگین تر از FXAA  . بهتره ترکیبی از جفتشو استفاده کنی. 4X کافیه باید باشه.

GT1030 تقریبا 50 درصد قوی تر از 740 هست، و بله GDDR5ه. (اگه 740  30 فریم بده، 1030 45 فریم میده )

البته قیمتارو خبر ندارم الان چجوریه، شاید ارزششو نداشه باشه.

لینک به دیدگاه

در 39 دقیقه قبل، Rakan گفته است :

هر دو تقریبا یکارو میکنن ،

MSAA با کیفیت تره ولی سنگین تر از FXAA  . بهتره ترکیبی از جفتشو استفاده کنی. 4X کافیه باید باشه.

GT1030 تقریبا 50 درصد قوی تر از 740 هست، و بله GDDR5ه. (اگه 740  30 فریم بده، 1030 45 فریم میده )

البته قیمتارو خبر ندارم الان چجوریه، شاید ارزششو نداشه باشه.

اها . MSAA با GT1030 رو X4 میره ؟؟؟ و در اون صورت چند فریم میده ؟ نسخه 2 گیگشو بگیرم کفایت میکنه یا 4 گیگ بهتره ؟ قیمت 740 دو گیگ 420 تومن بود یعنی 1030 دو گیگ حدودا میشه 550-600 درسته ؟

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Amir-Jamali-123 گفته است :

اها . MSAA با GT1030 رو X4 میره ؟؟؟ و در اون صورت چند فریم میده ؟ نسخه 2 گیگشو بگیرم کفایت میکنه یا 4 گیگ بهتره ؟ قیمت 740 دو گیگ 420 تومن بود یعنی 1030 دو گیگ حدودا میشه 550-600 درسته ؟

1030 دو گیگه .

میزان فریم رابطه معکوس با رزولیشن و تنظیمات گرافیکی داره ضمن این که کاملا مشخصه بازی مورد نظر مهمترین عامله .

قبل از هر کاری مشخصات دقیق سیستم به همراه مقدار دقیق بودجه و هدف از ارتقاء رو مشخص کنید .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...