رفتن به مطلب

راهنمایی در مورد تغییر فروشگاه سایت

Recommended Posts

درود دوستان گلم

ما میخوایم که ظاهر و قالب و فروشگاه رو تغییر بدیم و در کل سیستمش رو عوض کنیم و یه جورایی قدیمی شده و میخوایم امکانات و ظاهر جدیدی داشته باشه .

از شما دوستان میخوام اگر اسکریپت و قالب و در کل راهنمایی که دارید رو اینجا با نمونه بفرمایید .

و پیشاپیش از راهنمایی و وقتی که گذاشتید متشکرم

;)

لینک به دیدگاه

جناب حسینی من فکر میکنم اگر ظاهر فروشگاه مانند چاره بشه خیلی خوب میشه.

چاره

اگر در حد چاره نشد به نظر من کیما انلاین هم خیلی خوب هست.

کیمیا انلاین

کیمیا انلاین را به خاطر قسمت بسیار حرفه ای در خواست قیمت میپسندم .میتونید خودتان یک درخواست قیمت ثبت کنید و چک کنید خیلی امکانات جالبی در زمان درخواست ودر زمان اعلام قیمت از طرف فروشنده دارد.

چاره هم که دیگه جای برای حرف نمیزاره تنها فروشگاه اینترنتی که به نظرمن دیگه چیزی کم نداره تنها مشکل پشتیبانی انلاین روی خط بود که قرار دادن که زیاد هم کمبود ان را حس نمیکردی چون ایمیل میدادیدن کم تر از 10 دقیقه یا با شما تماس میگیرفتن یا پاسخ میدادند.

با تشکر.

هادی

لینک به دیدگاه

مرسی هادی جان راهنمایی های خوبی کردید .

بنده تمام اطلاعاتی که دوستان اینجا میگذارن رو جمع اوری میکنم بعد تصمیم میگیریم که چی بهتره .

لینک به دیدگاه

قالب سایت دیجی کالا هم جالبه . کالاهای خاص رو به صورت تصویر بزرگ و کمی اطلاعات تو بالای صفحه اول معرفی میکنه .

لینک به دیدگاه

قالب سایت دیجی کالا هم جالبه . کالاهای خاص رو به صورت تصویر بزرگ و کمی اطلاعات تو بالای صفحه اول معرفی میکنه .

درود

حامد جان من نمیخوام که از سایتهای دیگه کپی برداری کنیم . بیشتر مد نظرم اینه که بتونیم از تمام این سایتها و نظرات شما استفاده کنیم تا بتونیم چیز جدیدی راه بندازیم

لینک به دیدگاه

سلام جناب حسینی عزیز

قالب دسته بندی و گروه بندی کالاها بنظرم خوبه، اگه قصد تغییر هست اگه در ظاهر سایت باشه بهتره

چون من تقریبا توی خیلی از سایتها گشتم و با خیلی از دسته بندیها سروکار داشتم، ولی از بین همه اونا

یکی رایان رو و یکی هم این سایت رو بیشتر می پسندم ...

موفق باشید ;)

لینک به دیدگاه

سلام جناب حسینی عزیز

قالب دسته بندی و گروه بندی کالاها بنظرم خوبه، اگه قصد تغییر هست اگه در ظاهر سایت باشه بهتره

چون من تقریبا توی خیلی از سایتها گشتم و با خیلی از دسته بندیها سروکار داشتم، ولی از بین همه اونا

یکی رایان رو و یکی هم این سایت رو بیشتر می پسندم ...

موفق باشید ;)

درود

ممنونم دوست گلم

در کل این سایت یه سری مشکلات داره و یکی از اون مشکلات سرچ تو گوگل و مشابه این سایتها هستن که بسیار بد سرچ میشه این بر میگرده به نوع برنامه نویسیش که زیاد جالب نیستش ( البته دذر زمان خودش خوب بوده ) ولی میخوامی یه سری امکانات و ظاهر بهتری داشته باشه تا با روش جدید پیش بریم .

دسته بندی که خوبه ولی میخوام بهتر بشه و در کل به غیر از ظاهر میخوام سیتسمش تغییر کنه مثلا نظر کاربران به سیستم برای هر کالا اضافه بشه و امکانات مشابهی مثل این

لینک به دیدگاه

منظور من کپی کردن نبود . بیشتر نحوه معرفی کالا برام جالب بود . این نحوه معرفی تو خیلی از سایتها داره استفاده میشه . چون بزرگ و واضح هست و بیشتر تو چشم میاد . سایتی مثل IMDB هم داره از این مدل استفاده میکنه .

لینک به دیدگاه

منظور من کپی کردن نبود . بیشتر نحوه معرفی کالا برام جالب بود . این نحوه معرفی تو خیلی از سایتها داره استفاده میشه . چون بزرگ و واضح هست و بیشتر تو چشم میاد . سایتی مثل IMDB هم داره از این مدل استفاده میکنه .

حامد جان میتونید لینکی از این سایتی که فرمودید بهم بدید و نمونه ها رو راهنمایی بفرمایید ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

حامد جان میتونید لینکی از این سایتی که فرمودید بهم بدید و نمونه ها رو راهنمایی بفرمایید ؟

خدمت شما

Digikala.ir

ویرایش شده توسط Danitondar
لینک به دیدگاه

لینک دیجی کالا

لینک IMDB

هر کدوم به یک شکل هستن . ولی کلیات کارشون یکیه . یک صفحه که چند تصویر متغیر توش عوض میشه . مثل بیلبورد های تبلیغاتی چرخان میمونه ;)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آره واقعا به جای این تلوزیون اینا CPU و گرافیک و مین قرار بگیره خیلی خیلی خیلی زیبا میشه!;)

لینک به دیدگاه

این را هم در نظر داشته باشید این کار باعث سنگین شدن سایت هم میشه.

که در ایران با این سرعت افتضاح تعداد زیاد این تصاویر مانند سایت دی جی کالا به نظر من پسندیده نیست.

چند تا برای بالای صفحه بد نیست نه دیگه مانند دیجی کالا که ماشاالله از بالا تا پایین صفحه را با این تبلیغات پر کرده

با تشکر

لینک به دیدگاه

سلام آقای حسینی .دوستان عزیز پییشنهاد های بسیار خوبی مطرح کردند بنده هم چند پیشنهاد داشتم.

1- اگر می خواهید پوسته یا همون اسکین برای سایت انتخاب کنید ، پیشنهاد می کنم حتما یک سری به این وب سایت بزنید.. http://www.templatemonster.com/

کار این شرکت کلا طراحی اسکین برای انواع وب سایت هست. تعدادی اسکین مجانی داره . اگر هم که بخواهید خریداری کنید که تنوع بسیار زیادی داره. حسنش اینه که ایده های خیلی خوبی به رنگ بندی به شما می دهد.

2 همانطور که دوستان پیشنهاد کردند ، خوبه که از فلش فایل های کوچک و سبک که خیلی رنگ و لعاب دارند، استفاده کنید. مثلا چند کالای پر فروش یا جدید رو به این صورت در هدر داخلی فروشگاه نمایش بدید و از اون عکس لینک بدید به کالا. با توجه به اینکه یوزر های اصلی کامپویتر همه adsl را دارند ، دیگه وجود یک فایل فلش 40 تا 50 کیلو بایتی تاثیر زیادی در لود صفحه نمی گذاره.

3 با توجه به اینکه شما قالب کلی فروشگاه آنلاین رو دارید، بد نیست که چند آپشن هم به این مجموعه اضافه بشه . من یک نمونه تصویر از سایت www.tigerdirect.com قرار می دهم. اگر دقت بفرمایید ، در سمت چپ شما می توانید علاوه بر نوع کالا ، بر اساس محدوده قیمت، برند تجاری و ... هم به راحتی جستجو کنید.

post-7143-058000600 1317209878_thumb.jpg

.در آینده باز هم نکاتی دیگری به ذهنم رسید ، خدممتون عرض می کنم.

لینک به دیدگاه

که در ایران با این سرعت افتضاح تعداد زیاد این تصاویر مانند سایت دی جی کالا به نظر من پسندیده نیست.

چند تا برای بالای صفحه بد نیست نه دیگه مانند دیجی کالا که ماشاالله از بالا تا پایین صفحه را با این تبلیغات پر کرده

با تشکر

دیجی کالا ، ابعاد هدر فلش رو خیلی بزرگ در نظر گرفته و هم اینکه تعداد عکس ها زیاده و برای همین حسابی سنگین شده

لینک به دیدگاه

با سلام،

به نظر من قالب فعلي سايت خوبه و اگه بخواين بهبودش بديد بايد به سمت روشي كه سايت چاره ارائه داده رفت. مهمترين مزيتي كه قالب ليون داره در رده اول در دسترس بودن كليه قسمتها در يك صفحه و حداقل كليك براي رسيدن به اطلاعات و در رده دوم سبك بودن صفحاتش هست. مشكلي هم كه به نظر من وجود داره اينه كه اطلاعات كاملي از قطعه نمي ده. البته اين در خصوص بعضي كالاها است. مثلا همين هارد نوت بوك كه تازه به سايت اضافه شده، مارك هارد رو اصلا ننوشته. يا درمورد خيلي از كالاها (كه چند نوع گارانتي دارن)، نام شركت گارانتي كننده عنوان نشده. به نظرم بهتره همين قالب رو با يه سري تغييرات جزئي از اين قبيل بهبودش بدين. سايت كيميا آنلاين قالب User Friendly نداره و واسه يه كم اطلاعات بايد چند بار كليك كرد. هرچند ايده استعلام قيمتي كه تو اين سايت قرار گرفته واقعا خوب و كاربردي هست. سايت ديجي كالا هم علي رقم اينكه زيبا طراحي شده ولي صفحات و تبليغات سنگيني داره.

لینک به دیدگاه

این را هم به نکته خودم اضافه کنم.

این که درسته بیشتر کاربران ای دی اس ال دارند اما در نظر بگیرید سرعت اینترنت در باز کردن صفحات مانند پینگ تایم اهمیت ندارد.

شما ای دی اس ال با سرعت 124 کیلوبایت در ثانیه داشته باشید اما خطوط شما مشکل داشته باشه اصلا مخابرات یا هر ای اس پی دیگه ای پینگ تایمش بالا باشه یا اصلا تایم اوت داشته باشید ایا شما می توانید راحت صفحات را باز کنید؟

اگر شما تایم اوت داشته باشید میدونید در لود همان فلش 40 کیلوبایتی به چه دردسری برخورد میکنید.

برای مثال این وضعیت پینگ ای دی اس ال رشت امروز :

39396143115698073226.jpg

ایا شما فکر میکیند با این پینگ تایم و تایم اوت راحت میشه صفحه باز کرد؟

این را باید همیشه در طراحی سایت در نظر داشته باشید باید در هنگام طراحی سایت بدترین شرایط را در نظر بگیرید و روش فکرکنید تا بتوانید بهترین سایت را داشته باشید.

با تشکر.

لینک به دیدگاه

با تشکر

مرسی هادی جان ;) @};- به مهترین نکته اشاره کردید که واقعا اولین گزینه برای اجرای یک پروژه اینترنتی در ایران هستش

لینک به دیدگاه

هادی جان پینگ شما که خیلی عالیه . من الان رو 335 و 241 میچرخم ;) همش تغییر میکنه .

شما درست میگی . ولی اگر بخوای اونطوری نگاه کنی فقط باید یک صفحه ساده مثل همونی که الان هست ، باشه . میشه بعضی چیزها رو بهش اضافه کرد و بعضی چیز ها رو حذف کرد . مثلا لیست آخرین محصولات هم وسط صفحه میاد و هم کنار صفحه . یا میشه محصولات ویژه رو به صورت لینک گذاشت . حذف اینها سایت رو سبکتر میکنه و جا برای کارهای جدید باز میشه .

لینک به دیدگاه

هادی جان پینگ شما که خیلی عالیه . من الان رو 335 و 241 میچرخم ;) همش تغییر میکنه .

شما درست میگی . ولی اگر بخوای اونطوری نگاه کنی فقط باید یک صفحه ساده مثل همونی که الان هست ، باشه . میشه بعضی چیزها رو بهش اضافه کرد و بعضی چیز ها رو حذف کرد . مثلا لیست آخرین محصولات هم وسط صفحه میاد و هم کنار صفحه . یا میشه محصولات ویژه رو به صورت لینک گذاشت . حذف اینها سایت رو سبکتر میکنه و جا برای کارهای جدید باز میشه .

سلام حامد جان.

پینگ من خوبه اما تایم اوت کار من را خراب میکنه.

در مورد دومی مخالف هستم.

من دست طراح سایت چاره را میبوسم با این طراحی فوق العاده وبسیار سبک .

اگر این سایت را فیلتر نکرده بودن رتبه این سایت از این هم بهتر میشد.

شما به طراحی این سایت نگاه کن:

سرعت بسیار عالی و طراحی بسیار زیبا با اینکه از تصاویر بزرگ در صفحه اول استفاده کرده است.

من به طرح این سایت نمره 20 میدم .

چون وقتی از این سایت دارید استفاده میکنید احساس راحتی میکنید.

من به جناب حسینی پیشنهاد میدم با شناختی که در بازار دارند تیم طراحی این سایترا پیدا کنند و مشورت بگیرند.

با تشکر.

هادی

لینک به دیدگاه

این یک آنالیز از حجم المانها و زمان لود شدن سایت های چاره و دیجی کالا و لیون و ارادو

دیجی کالا

لیون

رایانه

ارادو

سایت چاره رو آنالیز نکرد . نمی دونم چرا

اگر دقت کنید میبینید حجم تصاویر در دیجی کالا خیلی زیاد است.و لیون خیلی سبک هست.

لینک به دیدگاه

هومن جان اشتباه نکردی ؟

دیجی کالا

Total loading time:

1.8 seconds

Total objects:

143 (490.3 KB)

External objects:

1 (0KB)

HTML (X)HTML:

2 (44.2KB)

RSS RSS/XML:

0

CSS CSS:

5 (17.6KB)

Scripts Scripts:

5 (257.2KB)

Images Images:

131 (171.3KB)

Plugins Plugins:

0

Other Other:

0

Redirected Redirected:

0

لیون کامپیوتر

Total loading time:

12.7 seconds

Total objects:

137 (771 KB)

External objects:

4 (79.8 KB)

HTML (X)HTML:

8 (339.6KB)

RSS RSS/XML:

0

CSS CSS:

4 (28.1KB)

Scripts Scripts:

6 (36.3KB)

Images Images:

119 (367KB)

Plugins Plugins:

0

Other Other:

0 (0KB)

Redirected Redirected:

14

ارادو

Total loading time:

3 seconds

Total objects:

34 (304.5 KB)

External objects:

2 (0KB)

HTML (X)HTML:

1 (105.9KB)

RSS RSS/XML:

0

CSS CSS:

1 (15.3KB)

Scripts Scripts:

2 (1.2KB)

Images Images:

30 (182KB)

Plugins Plugins:

0

Other Other:

0

Redirected Redirected:

0

رایانه

Total loading time:

16.8 seconds

Total objects:

110 (508.7 KB)

External objects:

2 (25.7 KB)

HTML (X)HTML:

8 (268KB)

RSS RSS/XML:

0

CSS CSS:

6 (24.5KB)

Scripts Scripts:

8 (109.9KB)

Images Images:

88 (106.2KB)

Plugins Plugins:

0

Other Other:

0 (0KB)

Redirected Redirected:

0

دیجی کالا تو 1.8 ثانیه باز میشه . در حالیکه لیون تو 12.7 ثانیه . ارادو تو 3 و رایانه تو 16.8 ثانیه .

حجمها هم به ترتیب 490.3KB برای دیجی کالا ، 771KB برای لیون ، 304.5KB برای ارادو و 508.7KB برای رایانه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

حامد جان اینا رو چطور حساب کردی؟

لینک به دیدگاه

جالبه... ;) ;)

من دیجی کالا رو که تست کردم زد 1430 کیلو بایت فایل تصویری داره.

این لینکها هم که داد ، لینک permanent هست و نباید تغییر کنه.

من در اصل دنبال یک پلاگین فایر فاکس هستم که inspect element انجام می داد. و حجم صفحه را برای لود شدن نشان می دادو متاسفانه اسمش یادم نیست الان و پیداش نمی کنم. @};-

لینک به دیدگاه

حامد جان اینا رو چطور حساب کردی؟

خود اون سایت حساب کرده . تو انتهای صفحه میزنه .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...